boil54 2018 júl. 22. - 16:18:30 Előzmény kimbin01
(233345/239045)
Szenzációs ez a két lány! De jó lesz neked, kiunokázhatod magad!
boil54 2018 júl. 22. - 16:10:31 Előzmény Illiona
(233344/239045)
Illiona! A My Mister c. sorozathoz:
Nem vagyunk egyformák! Tény, hogy nekem, mióta koreai filmrajongó vagyok, messze ez volt a legjobb sorozat, amit valaha is láttam. Ez a vélemény rólam szól! Aztán természetesen nem egy olyannal is találkoztam, akinek egyszer nézős volt, sőt olyannal is, aki nem tudta végignézni, mert lassú, unalmas, vontatott. Nekik más az értékmérőjük. Ennyi!
Mi felszínesen beszéltünk róla a talin, és ez a sorozat az apró részletektől volt igazán nagyszerű.
Külön öröm számomra, hogy edimír és lapishun (mindkettőjük véleménye mértékadó!!!) hozzám hasonlóan értékelte, náluk ugyanolyan katarzisélmény jelentkezett a sorozat nézése kapcsán.
"egy-egy jelenet akkora erővel csap le az emberre, annyi tartalmat és mondanivalót voltak képesek az alkotók akár egy mondatba belesűríteni, ami más sorozatokat teljesen megtöltene."
...ez a sorozat értéket képvisel, ahhoz nem fér kétség."
Természetes, hogy imádom a véleményüket!
Mostanában már nem őrzök sorozatot a gépemen csak mozifilmeket, de a My Mistert még nem tudtam törölni. Még mindig szükségét érzem, hogy belenézzek egy-egy részbe.
10/10
kimbin01 2018 júl. 22. - 11:44:30 10/10
(233343/239045)
Sziasztok! Tegnap nagy logisztikát kellett bonyolítani, mert képesek voltak lekésni a repülőgépet. Bár nemcsak az ő hibájuk volt, hogy nem értek oda jóval előbb, pedig a gyerekek már hajnal 5-kor fent kukorékoltak, hanem az a tömeg, ami a szabadságolás első hétvégéjén volt a Schipol reptéren.
Pedig az város, a városban, akkora, csak nem győzték a munkát, mert sokkal szigorúbb az ellenőrzés, mint Ferihegyen, és ez is közrejátszott abban, hogy lekéstés a 8.50-es indulást. Viszont jó hír, hogy ingyen és bérmentve egy későbbi géppel el tudtak jönni, és este fél 7-re már itt voltak. No meg az is, hogy a szokásos autós is szabad volt. Bár elment potyára Kecskemétre, meg vissza, majd délután újra ment értük. Telefon, internet, minden be volt vetve a siker érdekében.
10/10
kimbin01 2018 júl. 22. - 11:36:50 10/10
(233342/239045)
Kedves Maggi, és minden Magdolna, boldog névnapot!
Illiona 2018 júl. 22. - 10:13:25
(233341/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!
Én is hazaértem valamikor éjfél után, köszönöm a találkozón való részvételt mindannyiótoknak!
Eu ismét egy feledhetetlen találkozó volt! Ahogy Boil naival rácsodálkozott, hogy a My Mister kapcsán az övétől eltérő vélemény is, még mindig kuncognom kell. De a facén annyira lelkesen dicsérte, hogy senkinek nem volt kedve - mersze mást mondani :))))))
Mu Geon is nagyon jól érezte megát, még utobb is megköszönte, hogy elvittem.
Biztosan jó érzés lehet , hogy a hazájától távol van egy ilyen csapat, akik ennyire ismerik az ő történelmüket (talán jobban is mint ők maguk), és ennyire szeretik a népüket!
Sajnos csak most jutott eszembe, (hiába, a Nagy Menetelés kitörli az aktuális gondolatokat) hogy azt akartam mondani, amikor be,mutattam hogy: nyelvet hoztam, de akkor nyelvet vittem!
Én most elvonulok, egy hétig nem leszek, mindenesetre olvasni tudlak benneteket a telefonom.
Nézzetek sok koreai filmet, sorozatot, és ne hagyjátok Silla partjait kietlennek :))))))
Én magam is viszem a laptopomat, és néhány külső vincsit - unatkozás esetére.

Kép: még tegnao éjjel megnéztem a Mr Sunshine 5 epizódját, szerencsére volt már angol is.
Egyre izgalmasabb, egyre jobb a sorozat. Remélem a jövő hétvégére meglesz a rendes magyar, és már itt leszek, hogy beszéljünk róla.
ez egy "beszédes+" kép a z 5.ből
8/10
edimir 2018 júl. 22. - 07:56:35 8/10 Előzmény Crutia
(233340/239045)
Valójában Illionáé az érdem, ő az, aki mindig napra kész a koreai filmipar termékeiben, az ő ajánlására néztem meg anno.

Hmmm, aztán kibeszéltük a filmet. Hogy mire jutottunk? Mit mondjak, mintha ketten tök más filmet néztünk volna!:)))))))))))) Szerintem KNG-től függetlenül is egy érdekes film. Kíváncsi vagyok a véleményedre, ha majd a raktárodból előveszed és porolgatás után megnézed.:)))))))

KÉP: miért is nem látszik a másik a tükörben? - One Day
Crutia 2018 júl. 22. - 07:28:20 Előzmény edimir
(233339/239045)
Köszönet a filmért!
Azon keseregtem, hogy KNG eltűnt a koreai filmekből, mire edi mondta, hogy 2017-ben szerepelt a "One day" c. filmben. Érdeklődőknek: fenn van az Indavideon magyar felirattal itt:
https://indavideo.hu/video/One_day_2017_magyar_felirattal
Már csak az van hátra, hogy a film letöltve és feliratozva bekerüljön a Libagoly Raktáromba megőrzésre. Természetesen valami különleges helyen kell őriznem és többször szeretettel letörölgetnem, mert KNG mégis csak KNG!!! :)))
8/10
edimir 2018 júl. 22. - 00:43:59 8/10
(233338/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great

JÁTÉK

Tehát holnap estig jöhetnek a tippek, erre a 3 millió nyangot érő egyetlen tárgyra Ha végiggondolod, mi is szükséges egy sikeres hadjárathoz (és egyedi dologról van szó), akkor ki lehet következtetni!:))))

Tippeljetek bátran!:)))))))))))) Cru, nekem nagyon tetszett a szóban előadott megoldásod a K-Pointban, még most is kuncogok rajta, olyan frappáns és szellemes!:)))))))))))))))))))))))))

Szerintem simán kenterbe veritek a koreai forgatókönyvírókat!:))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 22. - 00:25:45 8/10 Előzmény edimir
(233337/239045)
OFF

King Gwanggaeto the Great - források - lehetséges alternatívák

spoiler

Jó forgatókönyvet írni nagyon nehéz lehet, egy "történelmi" sorozat esetében különösen. Különösen, ha több, egymásnak esetleg ellentmondó forrás áll a forgatókönyvíró rendelkezésére.

Nézzük meg, hogy Jinsa, baekje-i király halálának bemutatásakor ezt hogyan oldja meg a forgatókönyv.

Jinsa a sorozat szerint egy elég gyenge képességű uralkodó, aki palotaépítkezésével kimeríti a kincstárat, a súlyos államügyek intézése helyett szívesebben múlatja az időt vadászattal. Minden erőfeszítése abban merül ki, hogy tehetséges unokaöccsét, Asint (az előző király fiát) gáncsolja törekvéseiben, pozícióját aláássa, még akkor is, ha ez Baekje rovására történik. A sorozatban megteremtődik egy olyan helyzet, amiben az ország érdeke megkívánja a félreállítását.....

Lássuk a halálára vonatkozó forrásokat:
1. Samguk sagi: vadászat közben veszti életét

2. másik történelmi forrás: Asin ölte meg

Ezúttal a forgatókönyvíró ügyesen ötvözi össze a két különböző forrást. Már az eddigi felvezetésben nyilvánvalóvá tesz két dolgot, egyik, hogy a király szeret vadászni, a másik, hogy muszáj félreállítani.
Így aztán egy vadászatba komponálják bele a jelenetet a király haláláról, Asin kényszeríteni akarja a lemondásra, Jinsa nem hajlandó lemondani, helyette kardot ránt, halálosan megsebesül....

Tényleg ügyes az összefűzés, DE

Muszáj az eddig reálisnak tűnő jelenetet megint nyakon önteni egy kis pátoszos löttyel...
Mert ugyebár Asin zokogni kezd a haldokló király fölött, mert hát ugyebár mégis a királya, meg a nagybátyja.... Asin elég értelmes, kifejezetten éleseszű.... Hmmm, ugyebár nem gondolhatta komolyan, hogy a király első blikkre majd lemond a trónról a javára és szép csendben visszavonul?!

A haldokló király utolsó szavaival mi mást is tehetne, mint beismeri saját hibáit és erőtlen kormányzását, majd unokaöccsére hagyja Baekje-t, hogy az felvirágoztassa..... Szép összeborulás a két királyi rokon között így az utolsó pillanatban....

Egyébként ha egyszer nem volt elég e felemelő jelenet, akkor megkapjuk még egyszer pepitában, amikor a houyani királyt akarja öccse lemondatni a trónról, ott is gyilkosságba torkollik az eset, ott is nagy megbánás és kibékülés a vége..... meg a regnáló király halála....

Sokkal jobban tetszett viszont, ahogy Jinsa király halálát még tovább taglaltatják a pletykával, ahogy a hír eljut más országokba... Ott már a hivatalos hírként a "lováról lesett" baleset szerepel , amit somolyogva és kétkedőn fogadnak és "fordítanak" le egy jóval valószínűbb verzióra magukban a hír hallatán.....

KÉP: a források
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 22:55:38 8/10 Előzmény Ljerk
(233336/239045)
?????????????

A JÁTÉK úgy általában mindenkinek szólt, a sorozat megtekintése nélkül is eltöprenghetünk, hogy egy Goguryeo elleni hadjáratra készülődő király vajon miért is fizethet ki ilyen horribilis összeget, mi érhet meg neki annyit? Segítségként, ez a valami egy bizonyos tárgy.... Egyébként te nagyon kedveled!:)))))))))))))

Dae Jo Young - Illiona nagyon ajánlotta nekem már korábban, de egyelőre most semmi ingerenciát nem érzek egy 135 részes sorozathoz, még ha az "egy grádiccsal jobb" is a King Gwanggaeto the Great -nél. Egyszerűen az önfegyelmem utolsó morzsáit is feléltem ennél a 92 résznél, az önkínzó hajlam pedig hiányzik belőlem!:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 22:42:34 8/10 Előzmény boil54
(233335/239045)
Mikor először feltetted ide a portra, én már akkor lementettem a linkjét. Gyönyörű ez a dal, hozzá a képsorok felidézik, hogy miért is annyira megőrülve ezért a sorozatért. Tényleg nagyot alakít benne, az eszköztelensége, a látszólag szenvtelen arc... nagyon érett játék. Mit mondjak, dalszerzőnek se utolsó, telitalálat a sorozathoz.

KÉP - felirat -
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 22:19:40 8/10 Előzmény boil54
(233334/239045)
Szia!:)))))

Pecsét.
Kár, hogy nem szóltál pecsét ügyben, mert magginál már volt, szerintem minden további nélkül átengedte volna neked a tisztséget, elvégre ő már úgyis Főpapnő!:))))))))))))))))
De legközelebb akkor már nem vacakolunk sorshúzással, egyébbel, viszed és slussz!:))))))))))

Lee Ji-A
Puff, most beletrafáltál, mert bizony a Legendben Sujiniként imádtam, a Medvelányt, a vadócot, a Damdukkal borozgatót, a Kék Sárkány mellett az őszi avarban alvót..... Akkor és ott nekem kedvenccé lépett elő. A My Mister-ben a feleségként a karakterét nem igazán tudjuk megszeretni , nem a félrelépése miatt, hanem azért,mert egy olyan nyálas alakkal csalja meg a férjét, aki egy emberi selejt. A férj cipőtalpáig se ér fel. Nem maradandó élmény ebben a szerepben a játéka, de korrektül hozza a figurát.

KÉP: Sujini... és az a bizonyos hát!:))))))))))))
boil54 2018 júl. 21. - 20:58:52
(233333/239045)
Köszönet a mai napért!
IU ezzel az alakításával a legnagyobb színésznők közé lépett a koreai filmgyártásban. A sorozat betétdalának nem csak a zenéjét szerezte, hanem a szövegét is ő írta.
Ezt a kérésemre fordította és feliratozta Binky. A YT-re már én töltöttem fel, de mindig elfelejtem milyen címmel és úgy kell keresgélnem.
https://www.youtube.com/watch?v=7oJfAafJzpo
10/10
Ljerk 2018 júl. 21. - 20:48:04 10/10 Előzmény edimir
(233332/239045)
Kedves edimir! Kérdésedre válaszolva: fogalmam sincs már - szinte alig emlékszek valamire a sorozatból. De persze érdekel a válasz...

Egyetértek teljesen azokkal amiket leírtál, egy-két jelenet fel is rémlett, ahogy olvastam a kritikád. Nem emlékszem, hogy a hasonló nagy királydrámák közül láttad-e a Dae Jo Young -ot, ami Balhae megalapítójáról szól - az egy grádiccsal jobb ennél, a Jumong pedig ugye kettővel vagy hárommal.... :)
boil54 2018 júl. 21. - 20:41:16 Előzmény edimir
(233331/239045)
Sziasztok Libagolykák! Nagyon kevés volt ez az idő, és már a vonaton jutott eszembe, hogy ezt sem kérdeztem meg, meg azt sem, és még mennyi mindenre nem volt idő. Pl. egyszer én is szeretném őrizni a pecsétet, de leginkább most lett volna jó, mert a nyugger csapatból néhányat elcsábítottam a szinkronos Sillára, és most lett volna célszerű megmutatni nekik is, hogy mit is jelent a pecsétőrző.
De az is a vonaton jutott eszembe, hogy The Legend női főszereplője alakította a feleséget a My Misterben. Már ott sem lopta be magát a szívembe, de sajna itt sem tudta.
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 20:11:56 8/10 Előzmény Crutia
(233330/239045)
Szia!:))))

Megtaláltam, küldöm... kevés képet vágtam ki belőle anno... kettőt összefűztem, hogy érzékeld, amiről beszélgettünk

KÉP: KNG a One Day című filmben....
Crutia 2018 júl. 21. - 19:32:17
(233329/239045)
Köszönöm Nektek a mai délutánt, igazán jókat beszélgettünk! Szóba került, hogy nézzük közösen a Mr. Sunshine c. sorozatot. Letölthető pl. innen:
http://smallencode.com/download-drama-korea-mr-sunshine/
A magyar felirat pedig innen:
http://a-pop.eu/film.php?id=361
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 19:14:47 8/10 Előzmény edimir
(233328/239045)
Immár maggi került sorra, mint Pecsétőrző!:))))
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 19:12:24 8/10 Előzmény edimir
(233327/239045)
A K-Point kínálata igazán ínycsiklandó, a szemet is gyönyörködteti!:)))))) Nehéz választani, szívesen végigennénk a kínálatot....
8/10
edimir 2018 júl. 21. - 19:10:19 8/10 Előzmény edimir
(233326/239045)
Bár csípősként írta le az étlap ismertetője a kimcsimet, de számomra csak üdítően finom és laktató volt!:)))))