10/10
kimbin01 2018 jún. 30. - 09:32:06 10/10 Előzmény Illiona
(233005/239045)
:))))))))))))

Sziasztok, kellemes hétvégét, mert nem lesz nagyon meleg!

Egy újszülöttnek minden vicc új, én tőled hallottam először a hímbimbót.

Megpróbálok ott lenni a találkozón, mert nem is annyira a kaja, mint az, hogy ki fogadja a messziről jövőket. Néha szombaton is dolgozniuk kell, ahogy ma is, és nem lesz aki fogadja őket, ez a probléma. Ennyire nem látható előre a , hogy szabadnap lesz, vagy semm. Mindenesetre úgy készülök, és ha igen, hogy megyünk Illi? Vonak, vagy autó?
Crutia 2018 jún. 30. - 08:08:38
(233004/239045)
Szép napot!
Mit szólnátok egy nyári találkozóhoz?
Helyszín: A Koreai étterem
Időpont: 2018. július 21, vagy július 28.
Résztvevők???

Július 21.
1. Illiona
2. maggi
3. boil
4. Cilia
5. Dorombka
6. diane2
7.Cru
8.
9.
10.

Július 28.
1. Illiona
2. maggi
3. boil
4. Cilia
5.Dorombka
6. diane2
7.Cru
8.
9.
10.
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 23:58:28 8/10 Előzmény edimir
(233003/239045)
OFF

Grand Prince

KÉP: - felirat - a nagyherceg által bemutatott színdarab a Három Királyság történetében játszódik, elhíresült szerelmi történet....

Itt olvashattok róla:
https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://world.kbs.co.kr/english/program/program_dynasty_detail.htm%3FNo%3D10041380&prev=search
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 23:47:10 8/10 Előzmény Illiona
(233002/239045)
:))))))))))))))))))))

Hmm, s ha belegondolsz akkor a trófeás hölgyhöz meg két olyan válogatott asszociálható, akik ki sem jutottak a VB-re.... Lásd az olaszok (Leonardo), a hölgy ruhája pedig orange, azaz a holland válogatott színe...

Valahol nem tudom sajnálni a németeket, már a svéd meccsen sem érdemelték meg a győzelmet, akkor kisegítette őket Fortuna, de aztán Dél-Korea ellenében fityiszt mutatott nekik, nem húzlak ki benneteket a csávából, ha nem tesztek magatokért semmit.....
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 23:33:11 8/10 Előzmény edimir
(233001/239045)
OFF

Grand Prince

KÉP: - felirat - lám, még egy kis Silla, ezúttal Yushin emlegetése, milyen furcsa is így "Wolya" szájából!:)))))))))))
Illiona 2018 jún. 29. - 22:24:48
(233000/239045)
OFF

és ez lett belőle :)))))))))))
Illiona 2018 jún. 29. - 22:23:20 Előzmény edimir
(232999/239045)
OFF
visszatérnék 2 kép erejéig (3) a focivb-re :)))
Ilyen volt a kép: Inkább vicces fotómontázs. Ezt már pár hónapja lementettem, de nem hoztam ide, mert minek.
Most értelmet kapott!!!
Ime az eredeti
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 21:33:49 8/10 Előzmény Illiona
(232998/239045)
OFF

Grand Prince

A lány - Jin Se-Yun

Én a Börtön virágát nem láttam, az első sorozatom vele az Inspiring Generation volt. Ott még elment. Sajnos utána nem sokra a Bridal Mask-ot láttam vele, mivel a két sorozatbeli karaktere nagyon hasonló volt, ott már untam szegényt. Most várakozó állásponton vagyok, várom, mit hoz ki a szerepből. A karaktere tetszik.

KÉP: a lány fiatalúrnak öltözve...
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 21:23:59 8/10 Előzmény Illiona
(232997/239045)
OFF

Grand Prince

Ritkán szoktunk egyetérteni, most viszont azt fogalmaztad meg, amit az eddig látott négy rész alapján éreztem. Nekem is folyton korábbi sorozatok jelenetei jutottak eszembe.... és közben volt egy hiányérzetem.

Mondjuk nem vártam sokat a sorozattól sztori szempontjából, mint már írtam, jobb híján vágtam bele... A női karakterben van egy adag a Princess Man női karakterének bátorságából, vállalkozó kedvéből, nem az a csoszoni hagyományos beletörődő virágszál....

Ahogy néztem mindig az villant fel, hogy igen, ezt már láttam másutt, ott mennyivel jobb volt... így voltam a spéci koreai lovaspólóval, ami a Soldiers-ben olyan frenetikus, itt annak halovány visszfénye csak...

De említhetném a fiúruhás festőtanoncot, a Painter of the Wind óta nekem csak a kisfető ebben az igazi...

Közös festés... abban a Painet of the Wind-é a pálma, de a Saimdangban is gyönyörűen megcsinálták...

A giseng legyezős tánca... nos, volt pár olyan sorozat és tánc, ami lenyűgöző volt még egy laikusnak is, itt nem éreztem a varázslatot...

És lehetne hosszan folytatni....

KÉP: együtt festeni....
Illiona 2018 jún. 29. - 21:06:30 Előzmény kimbin01
(232996/239045)
OFF
A "himbimbó" kifejezés nem is az én kitalálásom (sajnos).
Amikor 2014-ben 1. alkalommal szervezett csoporttal voltam kint Koreában, akkor kb 10 olyan nő volt a csoportban, akik szintén filmrajongók voltak. Mi ott külön kis csoportot alkottunk, szerintem a többiek nem is értették, hogy mikor miről is beszélünk. Élen jártunk olyan elvetemült dolgokban, mint pl "félistenvadászat". Minden kirakatban a reklámarcokat néztük meg először, és rajongtunk!!! Az idegenvezető volt, aki kiakadván rajtunk, este megnézte, miről is beszélünk,( Raint, és Lee Min Hót) , és Rainra azt mondta, hogy az rendben van, de Lee Min Hót egyszerűen le "hímbimbó"zta. Ezt a mai napig is emlegetjük. Egyébként akik akkor együtt kint voltunk, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, örök barátságok is születtek. Egyikükkel épp a multkor Dr Csoma Mózes előadásán találkoztam Pesten, a könyvhéten, dedikálásra várván....
Illiona 2018 jún. 29. - 20:56:28
(232995/239045)
OFF
A Dramiaban forgatták, pedig nem is MBC sorozat volt.
Emiatt lepett meg a tény amikor vetitették, és most is.
Kép: annyi sorozatban lehetett látni! (pl. Empress Ki)
Illiona 2018 jún. 29. - 20:53:49 Előzmény edimir
(232994/239045)
OFF
persze már emlékszem! (nem is volt régen!)
Ezt a filmet forgatták a Dramiaban! Felismertem a küzdőteret, ami nagyon rossz állapotban van, az emeletre már fel engedték a forgatást, letakarták zászlókkal.
Illiona 2018 jún. 29. - 20:48:26 Előzmény edimir
(232993/239045)
off
Sziasztok, szép estét mindenkinek! Viharmenteset, mert áramszünet esetén nem lehet sorozatokat nézni!!! :))
Grand Prince
én anno elkezdtem nézni, ha jól emlékszem a 6. részig jutottam el, de abbahagytam. Tervezem végignézni, most hogy már végetért.
Hogy Wolja mennyire jó, azt nem is kell mondanom, hiszen itt is tökéletesen mutatott a jelmezében, és a játékában is megmutatkozott az a sok filmes rutin, amit már eddig elért. Ebben egyetérthetünk.
Nekem a főszereplő fiúka kicsit súlytalan volt, nem is emlékszem rá, annyira tucatarcú. Persze jól játszott, de egy ilyen nagy történelmi sorozatban több, vagy más kellett volna.
Persze a lány is hozzájárult a szürkeséghez. Pedig ezt a szinésznőt láttam már tucatnyi sorozatban, és tetszett is. Ő volt az, akit példaképül állitottam, hogy megtanulta szépen használni a hangját.
De valahogy az eddigi sorozataiban (pl. The Flower on Prison, ) visszafogottabb volt, itt már NEKEM sok(K) volt.
Ami miatt még nem hozott lázba, az a forgatókönyv volt. Szerintem összeszedték, ami sikeres volt egyéb sorozatokban, azt mind beletették, csak épp a ragasztó hiányzott, nem volt "ize, zamata" .
De majd én is sorba veszem, és irok róla.
Kép: a sorozat elejéről...
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 19:47:10 8/10
(232992/239045)
OFF

Grand Prince

Wolyánk eme új szerepkörben a politikai mellékpályára kényszerített nagyherceg, aki nem kíván ebbe belenyugodni, hogy a korona hercegnek engedje át békésen a trónt és meghúzódjon a háttérben a királyi család támaszaként.

Belegondolva tényleg egy szerencsétlen helyzet, amibe egy nagyherceg kerül, politikailag kasztrált, nem folyhatna bele az udvari intrikákba, van egy üres címe és ezzel slussz. Gondolom jár neki javadalmazás, de igazi súlya nincs.

Spoiler
A történetünkben adott két nagyherceg, a király testvérei, de nem várományosai a trónnak, mert az a király fia örökli. Egyik nagyhercegünk (Wolya) ebbe nem törődik bele, a trónra vágyik. Erőszakos, kegyetlen karakter, akibe a hataloméhes nagybácsi már kicsiny gyermekként belenevelte, hogy senkire sem kell tekintettel lennie, büntetlenül megtehet bármit a hatalom birtokában....

KÉP: a másik nagyherceg, amolyan igazi ellenpont, kedves, figyelmes, törődő. Ő elfogadja a helyzetét, a királyi család támasza igyekszik lenni, nincs hatalmi ambíciója... az alakító színészt (Yoon Si-Yoon) már láthattuk a Mirror of the Witch-ben. Talán akkor kapott igazán jelentős szerepet először, már akkor jól állt neki az a fajta karakter, amit itt is hoz. Van egy hihetetlen, szinte gyermeki mosolya, ártatlan és tiszta

Lám, nem csak a Saimdang-ban... itt is kapunk egy festő herceget, persze nem olyan tökéleteSSH!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 19:25:33 8/10 Előzmény kimbin01
(232991/239045)
OFF

Grand Prince

Kétségtelen a változás, mondjuk a szerepe szerint is ridegebb, ez egy élesebb felvétel róla, nincs lágyítva, keményebb arc, könyörtelenebb karakter.....
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 19:21:19 8/10 Előzmény kimbin01
(232990/239045)
Elismerésem Illionának, zseniális!:))))))))))))))))))))))))))))) Virágfiú örök kölyöknek konzerválva... hmm, a hibernálástól egy fagyott virág?!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
10/10
kimbin01 2018 jún. 29. - 18:54:13 10/10 Előzmény edimir
(232989/239045)
Őlég sokat változott. Vagy csak a maszk, és a szerep teszi?
10/10
kimbin01 2018 jún. 29. - 18:52:46 10/10 Előzmény edimir
(232988/239045)
Nem az enyém, már beszéltünk erről, ez Illi találmánya, illetve nyelvújítása.
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 16:58:21 8/10
(232987/239045)
OFF

Grand Prince

Ti már biztosan láttátok, de én csak most vágtam bele. Rég néztem kosztümöset, így bár nem igazán voltam oda az ismertetőtől, de rászántam mégis magam. A két főszereplőt legalább kedvelem, így ez már egy jó pont a sorozatnak, a többit meglátjuk....

KÉP: ... egy kis sillás fíling, ahogy megláttam Wolyánkat immár nem gayai, hanem csoszoni hercegként!:))))))))))))))))))) Szerintem direkt a beállítás, nincs akinek ne Wolya ugrana be róla, hiába telt el közben 8 év!:))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 jún. 29. - 13:25:31 8/10 Előzmény kimbin01
(232986/239045)
Szép napot!

OFF

Ez a "hímbimbó" szóösszetétel tetszik, roppant találó!:))))))))))))

Cheese in the Trap - mozifilm

Én már régóta terveztem, hogy a Cheese in the Trap sorozat mozifilm változatát megnézem, mivel a sorozat az egyik kedvencem a különleges atmoszférájával, a manipuláció látszólag mesteri kezelésével és azzal, ahogy átfordul kiszámíthatatlanba, ahogy az érzelmek is. Nos, számomra nagy csalódás volt a sorozathoz képest. Nem pusztán csak azért, mert a szereplők jó része kicserélődött, de sajnos pont az a különleges atmoszféra sem tudott megteremtődni, a zanzásítás igazi lecsupaszítás, degradálás lett, épp a finomsága, az út lélektől lélekig rövidült le... veszett el....

Kár, ez a szájbarágó változat semmit se adott, nem tett hozzá... A sorozat töprengésre késztetett, a mozifilm arra, hogy mielőbb elfelejtsem...

KÉP: Cheese in the Trap -a szájbarágó lezárás