Illiona 2018 aug. 27. - 16:54:19
(234245/239045)
Mr Sunshane

nos, én már megnéztem a 16. részt is.
És talán még megnézem szombaton a 17.-et is, de sajnos az epizód végi előzetesbe olyan képek voltak, hogy elborzadtam.
Na mindegy megvárjuk.
Nem tudom ez a forgatókönyviróNŐ meddig ül még ezen a "mi történt Choi szüleivel" cimű történeten, már annyi szó esett róla, hogy unalmas... Ezen rugóznak még most is.

Most olvastam egyébként a kinai Konfuciusz tanairól, és többek között a gyermeki engedelmességről.
A régi Kinában (egészen az 1. világháborúig) nem volt szabad, hogy a fiatalok lássák egymást az esküvőig. A szerelem nem volt megengedett, de ha mégis megtörtént, akkor nem engedték őket összeházasodni, még ha illettek volna is egymáshoz, mert ahol a szabadság érvényesül, ott törvényszerűen a szabadosság is.
Nos, Ae Shin nagyapja ugye Konfuciusz tanát követte egész életében.
Vagyis amit ő kér, azt ő természetesnek is tartja.
De Ae Shin már mással kötött házasságot: a törvénytelenekkel, lázadónak állt.Ebből pedig nem lehet elválni, nincs visszaút.
Ha innen kilép, mint árulót likvidálják, hiába a szép ábrándképek.

Kép: egy zászlós kép amikor a király előtt vannak. Őfelsége már látni véli a sötét jövőt, miközben ott lebeg egy majdnem japán zászló....
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 16:48:58 8/10
(234244/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Hina összehozza a Főminisztert Choival. A Főminiszter újra felajánlja az állást Choinak a Királyi Katonai Akadémián... Sajnos, most még rosszabb a helyzet, mint korábban. Lee Wan-ik nem csak külügyminiszter lett, de igyekszik átvenni az ellenőrzést az ország katonai vezetőinek testülete fölött... Kell valaki, aki hajlandó és képes vele szembe helyezkedni. A Főminiszternek nincsenek illúziói. tudja, hogy csak (jelképesen) "napokat" nyerhetnek a dologgal, de akkor is érdemes megpróbálni...

A Főminiszter bármit hajlandó felajánlani Choinak cserébe... Choi Ganghwa szigeti kis völgyre gondol... valaha ott éltek a szüleivel... édesanyja szavai jutnak az eszébe, hogy virágként szeretett volna újjászületni a fia kertjében... Choi kis házacskára gondol. ahol talán az anyja virágként vele lehetne újra....

Hmm, a Főminiszternek elég nehéz kimagyarázni, hogy miért változott meg Choival kapcsolatban, az, hogy a keramikus és a másoktól hallott vélemény játszott közre ebben, ezt nem csak Chpi kétli, egy kicsit mi is... Nem, túl erős lett Lee Wan-ik, kell az ellensúly, már nem számít, hogy amerikai, az se, hogy arrogáns... kell.
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 16:22:54 8/10
(234243/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler
Kudo Hinát a Főminiszter hívja titkos megbeszélésre... Segítségét kéri, hogy egy belső kémet le tudjanak leplezni. A halott misszionárius útját hárman segítették volna, egyikük életét veszítette a misszionáriussal együtt... a másik kettő érdekelné a főminisztert. Közülük az egyik Hina hoteljében lakó kiemelkedő személy.... Hina már sejti is, ki lehet a nő... róla kellene információt gyűjteni.

(Hmm, mi is láttuk, hogy korábban feltartóztatta az "áruló" Kim Yong-jut üldöző Hee-sungot elég átlátszó, de annál eredményesebb módon. Ha tudott Kim Yong-juról, akkor elképzelhető, hogy valóban ú a belső kém, Lee Wan-ik embere....)

A Főminiszter másik kérése, segítsen Hina összehozni egy találkozót Choival.... Ez bizony nem egyszerű, hiszen Choival jól elrontotta a dolgot a Főminiszter és az Igazságos Hadsereg is...

A mézesmadzag Hinának, hogy a Főminiszter cserébe Hina anyját ígéri megtalálni... Nem csoda, ha Hina szkeptikus... Mikor megvette a a hazaáruként kivégzett egykori külügyminiszter házát, akkor a Főminiszter tagadta. hogy tudna Hina anyjáról...
Szerintem most mond igazat a Főminiszter és korábban sumákolt.... Csak hát tudja, hogy ez az egyetlen ütőkártyája Hinával szemben, ha ezt kijátssza, utána semmi nem marad a kezében, amivel szívességre vehetné rá a nőt....
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 15:43:35 8/10
(234242/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler
KÉP: De a tragédia részleteit egy régi öreg szolgájuktól tudja meg... mint ahogy később Dong Mae is, aki szintén kifaggatja a szolgát...

8/10
edimir 2018 aug. 27. - 15:38:50 8/10
(234241/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Este a kissé spicces Hee-sung, aki felsértette a tenyerét. segítségért kopog be Choihoz a hotelszobába. Invitálásra se várva bemegy... az asztalon meglátja az anyja díszét. Choi magyarázat helyett Hee-sung születésnapját kérdi, mivel akkor haltak meg a szülei...
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 15:25:44 8/10
(234240/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Hee-sung apja meglátja Choit, hogy a Hotelbe megy... otthon a feleségével beszél a veszélyről, mi lesz, ha Choi a hotelben találkozik a fiukkal és rájön, hogy ki is ő....

KÉP. Hee-sung anyja felkeresi Choit, hogy könyörögjön neki, őket büntesse meg, Hee-sungot kímélje... még letérdelni is hajlandó ezért Choi előtt....

Hmm, apuci már kapott állást Lee Wan-ik révén.....
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 15:03:28 8/10
(234239/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

A gyógynövényes boltocska titkos levelező fiókja újra beüzemelve... Choi virágzó szilvafát hívja nézni Ae-shint....

Ae-shintől megtudjuk, hogy a szilvavirág szerepel a Csoszon királyi család címerében, a virág története nagy múltra tekinthet vissza...

Choi pedig elmondja, hogy a régi fotón szerepelt rajta a 4 barát megjegyzése, hogy amikor virágoztak a szilvafák... így voltak együtt..... Choi elmondja, hogy kénytelen volt a fotót elégetni óvatosságból, hogy ne kerülhessenek nyilvánosságra a nevek... Ae-shin megérti...

Aztán jön egy kis csónakázás némi horgászattal.... Choi halat ugyan nem, helyette Ae-shin kezét fogja...
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 14:32:10 8/10
(234238/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler
Az iszogatást közös séta zárja... kapunk egy kedves tavaszt köszöntő jelenetet... egy csepp humorral...

KÉP: természetesen a "hiábavaló" dolgokért lelkesedő Hee-sung az, aki észreveszi a virágzó fákat... aztán jön a virágszirmokkal a játék... az ugratás...

Gyönyörködjünk velük együtt a tavaszban!:)))))))))))))))))
Illiona 2018 aug. 27. - 14:27:20
(234237/239045)
Mr Sunshine

ugye ugye ????
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 14:13:41 8/10
(234236/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Újfent együtt iszogat a három férfiú... Végre megtudjuk, hogy mit is csinált 10 éven át Tokyoban Hee-sung
KÉP: - feliratok - tanulmányokat folytatott, orvoslást, jogot és irodalmat tanult.... Most pedig újságot akar kiadni, amely a tényeket és az igazságot közli. Míg más újságok kétnyelvűek, addig az övé csak koreai nyelven jelenne meg. Choi és Dong Mae a maguk szarkasztikus stílusában igyekeznek lebeszélni róla, de Hee-sung kitart!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 13:55:14 8/10
(234235/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Hee sung is nagy elhatározásra jut... kibérel egy asztalnyi helyet a zálogházasoknál....
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 13:53:24 8/10 Előzmény edimir
(234234/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler
A Hamgyong tartományba küldött zálogházas visszatér, elhozza magával Joseph személyes hagyatékát... könyvek, levelek, kenőcsös tégely. Choi megkéri a titoktartásra. Senkinek ne említse amit látott és hallott. a neki küldött táviratot se említse. Nem szeretné bajba sodorni az Igazságos Hadsereget. Még maga az "áruló" Kim Yong-ju is erre kéri, ő maga hazudott Lee Wan-ik-nek, az nem ismeri társai valódi nevét...
KÉP: ezért Choi elővigyázatosságból elégeti a régi fotót a nevekkel... és azt a doboztetőt, ami Song Yeong Sanghai-ban feladott levelének borítékját látjuk.

Hogy Choi megtalálta-e a 4. térképdarabot, azt nem mutatják... nem tudjuk... csak a borítékon a feladó nevét és a bélyegzőt a feladás helyéről.... Ez még fontos lehet: Song Yeong (4. barát a régi fotón, csecsemő Ae-shint ő hozza haza) - Sanghai
Illiona 2018 aug. 27. - 08:38:11
(234233/239045)
Time és Kim Jung Hyun

Nem adott ki a sorozatról az ügynökség semmi infót, hogy hol is tartanak a forgatással, mennyire voltak előre. Azzal indokoltak, hogy minden kis információmorzsa a nézettséget csökkentené.
Ami biztosan igy van, hisz én is azt mondtam, hogy a többi szinész miatt egyáltalán nem fogom továbbnézni a sorit. Lehet az is, hogy a nyomozás ugy folytatódik, hogy ő ugyan meghal, de továbbra is bele-beletesznek emlékképeket. Végül is a Mistyben is a golfbajnokot megölték a 4. részben, és utána még folyamatosan betették a részekbe, ahogyan haladt előre a nyomozás.

Ami miatt ez lényeges, hogy igy nem tud az megvalósulni, hogy filmnézés közben teljesen azonosulunk a szereplőkkel, és elfeledjük azt a tényt, hogy ez csak egy film vagy sorozat.
Folyamatosan arra kell majd gondolni, hogy na ezt hogyan oldották meg. Ez pedig akárhogy nézzük szomorú.
Olvasgattam a külföldi hozzászólásokat a hirekhez (minden koreai hiroldal foglalkozott vele) és a netizenek zaklatásait, a túlhajszolást, a folyamatos megfelelni késztetést tartották felelősnek. Sokat forgatott szinte pihenés nélkül az utóbbi másfél évben.
Illiona 2018 aug. 27. - 08:08:20
(234232/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

hétfő lévén box office.
Még mindig sokan, több mint 290 ezren nézték meg az Along With the Gods ... cimű filmet. Ami egyrészt öröm, hiszen egy várt film jól teljesit a hazai közönség előtt, másrészt viszont "dráma", hogy amig nézik a moziba, nem teszik fel letöltőoldalakra. És mi itt a végéken csak várunk, és várunk, és várunk.... :))))))

Korean Box Office for the Weekend 2018.08.24 ~ 2018.08.26

The number one movie this week is "On Your Wedding Day" (너의 결혼식)

Korean Box Office - Admissions for the Weekend 2018.08.24 - 2018.08.26 (www.kobis.or.kr)
# Films Release date Week-end Total
1 "On Your Wedding Day" (너의 결혼식) 2018/08/22 694 250 901 235
2 "The Witness" (목격자) 2018/08/15 433 011 2 197 309
3 "The Spy Gone North" (공작) 2018/08/08 317 453 4 661 011
4 "Along With the Gods: The Last 49 Days" (신과함께-인과 연) 2018/08/01 290 089 11 879 705
5 "MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN" 193 268 1 957 288
6 "The Spy Who Dumped Me" 105 058 164 027

Kép: az On Your Wedding Day cimű film plakátja.
8/10
edimir 2018 aug. 27. - 03:42:24 8/10
(234231/239045)
Off
Mr Sunshine

Megnéztem a 16. részt................ Ez is húúúúúúúúúúú...

KÉP: Illina, most egy hétig várhatunk a 3. kártyára.... nagy változást hoz a napfogyatkozás....

Most már helyükre kerültek azok a képek, amik az egyik korábbi rész végén csak felvillantak, s amikre anno ötleteltünk... hát, nem gondoltam volna......
10/10
micike_MSc 2018 aug. 26. - 23:45:54 10/10
(234230/239045)
Szép estét Mindenkinek!
Most csak egy gyors bejelentkezés.
Ez az augusztus nagyon húzós volt... "és még nem ért véget!" :))))
Ebből kifolyólag nem nagyon érek rá semmilyen kedvtelésre, így a Mr.Sunshine-nal is teljesen el vagyok maradva.
Mivel mindent elolvasok (a spoilerek ellenére), így nagyjából képben vagyok, aztán majd bepótolom a hiányosságaimat, ha lesz egy szusszanásnyi időm. A szeptember egyelőre nyugisabbnak ígérkezik, de kell is egy kis lazítás, mert a következő 2-3 hónapban 2 kolléganő mond fel, így még kevesebben leszünk, pedig már most sem vagyunk elegen... :((((
A Mr.Sunshine 11. részét még láttam, bár valamennyi homály maradt bennem edimir hsz-eit olvasva, így lehet, hogy bealudtam közben. A 12. részt meg alapból nem tudtam végignézni, az álmosságom miatt nem volt értelme - úgyhogy van mit bepótolnom.
[Annyit azért nyüzsögtem, hogy SSH oldalára már muszáj volt írnom, mert rég nem írtam, tegnap meg az Éden vetítésének kezdete volt 10 éves - kihagyhatatlan évforduló. :)))]

De megyek is, mert megint 2 hosszú műszak vár.
Jó éjt, szép álmokat, kellemes napot! :)
8/10
edimir 2018 aug. 26. - 21:52:00 8/10
(234229/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Lee Wan-ik közben azon töri a fejét, hogyan ölhette meg Dong Mae Hayashi emberét Suzukit, hogy egyezhetett ebbe bele a csoszoni japán követ...

KÉP: A hamarosan megérkező Dong Mae ad erre neki választ.... A fogság után felkereste Hayashit és azt mondta neki, hogy megtalálta annak idején a király titkos banki letétjéről a papírt, de azt Lee Wan-iknek adta... Lee Wan-ik rejthette el az akkori csoszoni külügyminiszter házában, mert így akart a helyére kerülni...

Lee Wan-ik és Dong Mae is tudja, hogy ez hazugság, de Hayashi elhitte... miért is ne hitte volna el egy pénzért mindenre hajlandó árulóról, közismert volt az is, hogy Lee Wan-ik mennyire akarta a külügyminiszteri posztot....

Húúúúúúúúúúúúú, ez nagyon ügyes volt Dong Mae-től... Összeugrasztotta a két korábbi szövetségest, Hayashi támogatását újra elnyerte, bosszút állhatott Suzukin, visszakapta a gésaházat, így biztos bevétele van újra, Lee Wan-ik helyzetén kicsit rendített....

Hayashitól szó szerint ugyanazt a figyelmeztető üzenetet kapja most Lee Wan-ik, amit Dong Mae-ről mondtak a letartóztatása előtt: "Bolondok azok, akik nem japánok és csoszonok sem, végül Japán gyengeségévé válnak."

Nos, nem csak Dong Mae, de bizony Lee Wan-ik sem igazi japán, vagy csoszon... ő egy szinte náció nélküli áruló, bárki által megvásárolható, ha képes megfizetni az árat, amit kér....
És ezt bizony Hayashi is tudja....
8/10
edimir 2018 aug. 26. - 21:18:15 8/10
(234228/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Az a két ember már megtalálta egymást... De másik három hiába vár....
KÉP: az asztalon feszület, könyvek, a flaskából kiömlött alkohol, a Nagyapa átkozott órája.... hát persze, hogy Hee-sung...

A másik egy érmét forgat az ujjai között... s mi tudjuk, hogy kire gondol Dong Mae a dozsóban...

És hiába szorongatja Choi zsebkendőjét Kudo Hina... a férfi könnyeinek nem arra lesz szükségük, mint ahogy a férfi nem tőle reméli a vigaszt sem....

Szegény hiábavaló remény megszállottjai ... hallgathatjátok az eső koppanását... nem, az nem léptek zaja...
8/10
edimir 2018 aug. 26. - 20:46:56 8/10
(234227/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler
Akire fegyvert fogtál... aki fegyvert fogott rád....
S mégis, a temetés után csak egyetlen helyre mehet Choi... a gyógynövény árudába...
De Ae-shin már ott van... a levelezős fiókra meredve..

KÉP: a vigasz.. ez egy ilyen ölelés, kétségbeesett belekapaszkodás a másikba... egy eleven emberi testbe
8/10
edimir 2018 aug. 26. - 20:36:56 8/10 Előzmény kimbin01
(234226/239045)
Bocs, tudom, hogy gyakorlottak a szemeid!:))))))))) De itt jó sok szereplő, sokféle időpont/helyszín volt bezsúfolva az első részbe....

Ha már túl vagy az 5. részen, akkor nemsokára bevégzed a 7-et is... aztán döntened kell, hogy megállsz, megvárod a feliratot, vagy megpróbálod magyar felirat nélkül....
Jó szórakozást!:)))))))))

Ha bármi kikívánkozik belőled a sorozat kapcsán, ne fogd vissza magad!:))))))))))))