8/10
edimir 2018 szept. 15. - 09:28:36 8/10 Előzmény edimir
(234545/239045)
Megtaláltam!:)))))))))))))

KÉP: - felirat - King's Dream... Itt kezdődik az ima a 7 csillaggal, azaz a Göncöllel.... Yushin anyja mond imát a fiáért...
8/10
edimir 2018 szept. 15. - 09:04:20 8/10 Előzmény kimbin01
(234544/239045)
Szia!:))))))) Szerintem leszünk.:))))))))))))) Úgy tudom, hogy Illiona nem csak Sillásoknak is hirdeti...
8/10
edimir 2018 szept. 15. - 09:01:19 8/10 Előzmény micike_MSc
(234543/239045)
Erről lemaradtam anno, így utólag már érdektelen.... Nem baj, ez bennmarad!:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 szept. 15. - 08:58:19 8/10 Előzmény micike_MSc
(234542/239045)
Természetesen ez az ő döntésük. Köszönet a figyelmeztetésért. Fogalmam sincs, hogy nagy hirtelenjében minek is menteném le a feliratát. Sajnos sok a még fordítás alatt álló sorozat, ez külön probléma.
Egyébként van olyan kedvencem, aminek már régóta elérhetetlen a magyar felirata, ezer+2 éve törölték.....

Eddig el voltunk kényeztetve a fordítók jóvoltából. Ezúton is köszönet nekik az áldozatos munkájukért. Mostantól hozzá kell szoknunk egy másfajta felhasználói hozzáálláshoz, megtanulni az idegen nyelvet, vagy beszerezni egy jó fordítóprogramot... ez van....
8/10
edimir 2018 szept. 15. - 08:46:30 8/10 Előzmény micike_MSc
(234541/239045)
A szamuráj a feudális Japánhoz tartozó fogalom, itt nem alkalmazható. Lapishun használta itt a hozzászólásában Dong Mae kapcsán.

A sorozatban a Musin Társaság, amihez Dong Mae is tartozik, egyértelműen egy kiterjedt, komoly hierarchikus felépítéssel , belső szabályokkal rendelkező bűnözői szervezet. Jobb híján a yakuzával rokonítható, annak előfutára, őse lehet itt a sorozatban....

Jól érzékelhető a sorozatban, hogy a Japán kormányzat nem hivatalosan megtűri és felhasználja, illegális eszköze, hogy előkészítse a terepet a majdani megszálláshoz....
10/10
kimbin01 2018 szept. 15. - 08:39:06 10/10 Előzmény micike_MSc
(234540/239045)
Sziasztok, kellemes hétvégét.
Köszönöm a választ, erre gondoltam én is. Az őszi szünetről semmit nem tudok, nincs iskolás a közelemben.Remélem leszünk annyian, mint az első alkalommal!.
8/10
edimir 2018 szept. 15. - 08:29:33 8/10 Előzmény micike_MSc
(234539/239045)
Szerintem a ki a legtragikusabb sorsú szereplő, nehéz lenne a döntés... Talán Hee-sung a legönzetlenebb, a legemberibb...

De a sorozat legkedvesebb jelenetei kétségkívül azok, ahol főhőseink egymást segítik....

Messzire jutottunk már attól az első közös iszogatástól, amikor felvetődött, hogy kit mentenél ki a folyóból? Akkor csípős, szarkasztikus válaszok születtek a három férfiú között.... mostanra már ez nem teoretikus felvetés, hanem a kőkemény valóság.... és bizony ott vannak... és megmentik a másikat...

KÉP:mint a lelőtt Dong Mae-t Hee-szung
8/10
edimir 2018 szept. 15. - 08:18:16 8/10 Előzmény micike_MSc
(234538/239045)
Szép napot Mindenki!:)))))))))))))) Kellemes hétvégét!:)))))))))))

Igen, vszínűleg a nők imája éjjel az Éghez a legősibb imákhoz tartozik, melyek a sámán vallásig nyúlnak vissza...

Számtalan sorozatban láthatjuk a család egyik idősebb nőtagját, amikor a szabad ég alatt egy tálka víz felett elmondja ezt az imát, a tenyereit pedig közben körkörösen összedörzsöli, mindig a családért szól a fohász. Az ősisége, az egyszerűsége, az őszintesége vhol mindig megérint....

Az egyik sorozatban a Göncöllel kezdődik az ima, anno pont ezért ki is vágtam... természetesen most nem találom.:(

KÉP: ima -Rebel
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 02:06:24 10/10 Előzmény micike_MSc
(234537/239045)
METHOD - Edimirnek!
Mivel pár hete írtál róla pár sort, meg arról, hogy Illiona véleményére nagyjából emlékszel és talán érdemes lenne kibeszélni...
Nos, ezt mi korábban nagyon részletesen kitárgyaltuk, csak Te akkoriban nagyon elfoglalt voltál. :)))))
Amikor kész lett a magyar felirat, akkor egyrészt Liliék vetítették a KHT-ban vagy a Junki topikban és Illiona is nagyon részletesen írt róla (sőt még hanguk és Min-Rin érdeklődését is felkeltette a film körüli Port-os zsizsegés...)
Én csak később tudtam reagálni, de azt elolvashatod itt az előzményre kattintva, ill. onnan még visszajuthatsz Illiona véleményéhez is.
Elég sokat írtunk a filmről, én még febr. 10-e környékén reagáltam a válaszokra, azokat még érdemes elolvasnod és ha úgy érzed, hogy még mindig van mondanivalód a filmről, akkor ne tartsd magadban! :))))

Most egyelőre távozom, de figyelek és olvasok!
Majjövök! :))))
Jó éjt, szép napot, kellemes hétvégét!
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:47:52 10/10 Előzmény kimbin01
(234536/239045)
A tábor kapcsán én november 2-3-4-re emlékszem: egyrészt valóban ez az ünnepi hosszú hétvége, másrészt az iskolai őszi szünet ideje is.
Nekem csak ez jó, ha egyáltalán kapok szabit akkoriban, meg ha aurám sem lesz túlságosan zabos, mert egy "sima" hétvégén biztosan nem tudok elmenni a kolesz miatt.
De persze Illiona főnök! :))))
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:41:01 10/10
(234535/239045)
Egy kis érdekesség - Illionának és bárki másnak is, akit érdekel:
"A pekingi heavy metalos szubkultúra születése, az ázsiai és az európai jogfelfogás különbségei, és Kína nagyhatalmi szerepe is szóba került Az élet, meg minden podcast legújabb adásában."
2018. szeptember 5. szerda, 12:25
http://azonnali.hu/cikk/20180905_hogyan-lesz-egy-lazado-rockerbol-elismert-kina-kutato

És mindez rádió interjúként (1óra 40perc):
Mivel elég hosszú, ezért még nem hallgattam végig, de a cikkben szerepelnek a kérdések és a beszélgetésen belüli időpontok, így igény szerint lehet benne célzatosan ugrálni. :)
#006 Salát Gergely – Az elásott tudósok, Kína évezredes dilemmái és egy kötelességtudó punk
https://azeletmegminden.hu/006-salat-gergely-podcast/
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:38:06 10/10
(234534/239045)
A KHT-ban Bori tette közzé, ill. a facén is olvasható volt, de aki nem jár arra, annak is fontos lehet az alábbi infó:

"A D-Addicts.com bejelentette, hogy megszűnik és két hét van arra, hogy aki szeretne valamilyen feliratot még letölteni innen, azt megtegye... :((
Szívbajt kaptam, amikor olvastam, ez a régi sorozatokat kő keményen érinti, mert jószerivel csak itt voltak meg..."
http://www.d-addicts.com/forums/viewtopic.php?f=19&t=164420

“[D-ADDICTS KÖZLEMÉNY] - Feliratok törlése
Az Ázsia Ékkövei oldal által is használt feliratok forrás oldala (d-addicts) közleményben jelentette be, hogy szeptember 23-tól - szerzői jogokra hivatkozással - törlik a szerverükön található összes feliratot és kizárólag beszélgetős fórum lesznek innentől.
A fennmaradó szűkös 2 hétben maradt csak lehetőség lementeni azon feliratokat, amikre szükségetek van/lesz esetleg.”

Időközben már csak 1 hét maradt. :(((
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:36:38 10/10
(234533/239045)
És bár sokszor nem tudok rögtön reagálni, de azért vannak még gondolatok, amik kikívánkoznak belőlem... :)
Pl. hol szamurájnak, hol jakuzának hívjuk, bár egyszerűbb nevén nevezni: Goo Dong-mae.
Csak érdekességként: a régi harcos szamurájok gazdájuk, uruk nélkül roninokká, és így csavargóvá vagy zsoldossá váltak... később a bűn útjára térők, a bűn útján maradók lettek a jakuzák. Vagy valami ilyesmi.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Jakuza
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:35:18 10/10
(234532/239045)
Edimir augusztus 31-én (00:23:09) ismertette a Mr Sunshine 16. részének eseményeit.
"Spoiler KÉP: Vajon melyikük sorsában milyen változást hoz majd magával a napfogyatkozás?"

Túl azon, hogy ez egyértelműen jelképezi valami fontos dolog lezárását és egy új kezdetét, nekem az Edimir által kivágott képsorok inkább a "felkelő nap országát", vagyis Japánt jelképezik: ezekben a képsorokban bizony meglehetősen fenyegetően közeleg Csoszon bukása, a Japán birodalom általi bekebelezése.

OFF. :))))
És ebből kifolyólag jól el is gondolkodtam, vajon volt-e akkoriban napfogyatkozás Csoszonban, vagy csak a forgatókönyv kívánta ezt a szimbolikus jelenséget?
És már ki is található, hogy bizony ez utóbbi, ugyanis Csoszonban valószínűleg ezidőtájt már 1901-ben megvolt az az égi jelenség (ráadásul csak részlegesen), amihez hasonló aztán csak 1919-ben jött el újra...

Az ún. Szárosz-sorozat 18 évente ismétlődő napfogyatkozásokat hoz létre. Korea felett ez az 1865, 1883, 1901, 1919, stb. években volt megfigyelhető, sokszor csak részlegesen.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Solar_eclipse_of_July_22,_2009
Mivel a csillagászat roppant messze esik az érdeklődési körömtől (mentségemre szolgáljon, hogy két indokolatlan fóbiám van, az egyik a cápáktól, a másik a világűrtől...:)))), így próbáltam valami magyar nyelvű ismertetőt találni a jelenségről.
A Szárosz-ciklusról magyarul itt olvashattok:
http://saros139.hu/eclipse/saros.htm
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:32:46 10/10
(234531/239045)
Azért az elég jól követhető, hogy a sorozat 3x8 részre oszlik (legalábbis az én értelmezésem szerint).
A 8. részig eljutva az 5 főszereplő már nagyjából minden fontosat tud a többiről (pl. emlékezetes a 7. rész vége, 8. eleje, amikor is Hee-sung közli a másik két férfival, hogy a köztük lévő konfliktus fő okozója a közös érdeklődésük egy nő, történetesen az ő menyasszonya iránt...),
...a következő 8 rész az "apró" maradék titkok kiderülésével és a főhősök fokozatos cinkossá, bajtárssá válásával telik, sőt Choi bosszújának egy része beteljesedik, miközben a másik felét elengedi...
...majd a 16. rész (és a napfogyatkozás) után egyre fenyegetőbbé válik a japán jelenlét, itt bizony ez már keményen az elkerülhetetlen döntésekről és a túlélésről szól.
Már csak 4 rész van hátra, de még csak nem is sejthető a végkifejlet, annyi fordulat van a történetben.
A főhősök olyannyira szerethetőkké váltak, hogy csak reménykedem az életben maradásukban.
Dong-mae egyszer már majdnem meghalt, így akármennyire rossz véget jósoltam(-tunk) neki, akár meg is úszhatja, bár Ae-shint az élete árán is védeni fogja.
Jobban aggódom viszont Hee-sung fiatalúr miatt: a látszólagos könnyedsége ellenére nekem ő a legtragikusabb karakter ebben a sorozatban. <3
10/10
micike_MSc 2018 szept. 15. - 01:30:24 10/10
(234530/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Nem is értem Boil csodálkozását, itt már rég nincs nyüzsgés, csak Silla újravetítésekor volt egy kissé nagyobb pezsgés. :)))))
Időm mint csepp a tengerben, egészen eltörpül... viszont élvezettel olvasom az összes bejegyzést, bár a sok egyéb sorozatot nem igazán bírom követni, mivel azokat nem nézem.

Továbbra is nagyon el vagyok maradva a Mr.Sunshine megtekintésével, így nekem is jól jön a vetítés, nem csak Illionának, mert legalább követni tudom a történet aktuális állását, amíg naprakész nem leszek.
Vagyis: KÖSZÖNÖM! :)))))))))
Korábban a 11. részben éreztem homályokat, hiányosságokat, de aztán a 9-10. részt újranézve rájöttem, hogy velem volt a "hiba": kiderült számomra, hogy már azokat is túl fáradtan néztem, mert bizony jó pár dolgot csak most láttam először... :)))

Időközben eljutottam a 16. részig, és volt egy (persze több is) érdekes jelenet, amikor is Cho asszony imádkozik az udvaron (14.ep.57')
"Könyörgök hozzátok, hatalmas szellemek a Mennyben.
Könyörgök hozzátok: Nap, Hold, Csillagok, Föld és Ég."

Gondolom, nem szorul magyarázatra ez az asszociációm. ;)
"Nap fénye világosságot,
Hold fénye teljességet,
Víz színe tisztaságot,
Csillagok fényességet
Adjatok, adjatok, adjatok!
Adjatok, adjatok, adjatok!

Kegyes Földanya,
Kegyes Napanya,
Kegyes Holdanya,
Kegyes Vízanya,
Kegyes Ősapák,
Kegyes Ősanyák,
Kegyes Istenek,
Kegyes Szellemek,

Áldozatunk fogadjátok,
Amit kérünk, megadjátok!
Előttetek fejet hajtunk,
Fogadjátok hódolatunk!"
http://m.zeneszoveg.hu/m_dalszoveg/3233/istvan-a-kiraly/aldozatunk-fogadjatok-zeneszoveg.html
8/10
edimir 2018 szept. 14. - 19:05:19 8/10 Előzmény edimir
(234529/239045)
Helyesítek... ez a Time - 27-28. része, azaz a tegnap esti (csütörtök)...

A sorozatból hetente 2 dupla részt adnak le, szerdán és csütörtökön...
8/10
edimir 2018 szept. 14. - 18:47:31 8/10
(234528/239045)
Off

Time - 27-28. rész

Spoiler

Természetesen a náluk lévő irat nem a "főkönyv", azt az Ügyvéd gondosan elrejtette. Hogy végképp eltemesse a főkönyvet, ezért a korábban beígért 10 millió dollárt kéri, ebben az árban az is benne lenne, hogy a Lányt megöli a Fiú apjának szeme láttára.

Az üzlet megköttetik. A pénzt átutalják..milyen remek dolog is az elektronikus bankolás... csak egy telefonhívás, hogy utaljanak... csak egy értesítő a másik telefonon, hogy az utalás megtörtént. Ügyvédünk úgy véli, nem akar a Lánynak jóvátenni semmit, amit ellene vétett, inkább az anyjával megy el jó messzire a 10 millió dollár segítségével...

KÉP: ... így aztán a Lányt lövi le, aki sebesülten kizuhan a korláton keresztül a vízbe...

Ezzel zárul is az adott rész.

még 4 rész van hátra.... Az egyik főszereplőt már elveszítettük.... A Lány nem halhat meg a következő rész elején... főszereplők nélkül elég furcsa lenne még 4 rész a sorozat végén.... Jövő héten tehát lezárul a sorozat...

Bevallom, én kicsit többet vártam tőle, de erről majd inkább jövő héten....

KÉP: a rész záró képsora... a Lány lelövése....
8/10
edimir 2018 szept. 14. - 18:32:52 8/10
(234527/239045)
Off

Time - 25-26. rész

Spoiler

A Lány és az Ügyvéd egy vidéki nyaralóba rejtőzik el, náluk van a "főkönyv". Az Exmenyasszony látogatja meg őket, ennivalót hozott nekik. Elvégre a küzdelemhez kell az energia. A "szövetségesek" közötti bizalomra jellemző, hogy senki nem eszik az ételből, a Lány csak azután kóstolja meg, miután az Exmenyasszony maga is falatozni kezd belőle, hogy igazolja, nincs megmérgezve, nem kevertek bele semmit.

Azért ne dőljünk hátra. Az Exmenyasszony egy pisztolyt ad az ügyvédnek, majd telefonon elküldi a ház címét a Fiú féltestvérének.

A Fiú apja az Ügyvéd főnökével és még pár emberükkel a vidéki házba tart...

Itt behatolnak a házba....
KÉP: az ügyvéd rájuk fogja a pisztolyt.....
8/10
edimir 2018 szept. 14. - 18:20:19 8/10
(234526/239045)
Off

Time - 25-26. rész

Spoiler

A Lányban dolgozik erősen a bűntudat. Különösen akkor, amikor a rendőrök az Ügyvédet keresve kutatni kezdenek a lakásában, a Fiú szobájában rendet rakva megtalálja annak bakancslistáját... s felidéződik benne, hogy a Fiú mennyire igyekezett ezt megvalósítani, ő pedig milyen közönyösen fogadta az igyekezetét. Így utólag érti meg és tudja igazán értékelni, hogy a Fiú volt egyedül, aki kitartott mellette mindvégig....

Elég nyomasztó így a vége felé a sorozat.. érezzük, hogy túl sok jót nem tartogat a vége....

Egyetlen vékonyka szál az, ami arra mutat, hogy lehetne másként is.... Még az előző részben az árvaházban tett látogatás során az egyik kisfiú kötődni kezdett hozzájuk, szerette volna, ha örökbe fogadják... A Lánynak tetszett is a dolog, de a Fiú nem akart kötelezettséget vállalni halálos betegen épp a gyerek érdekében, hogy megkímélje attól, hogy el kelljen veszítenie azt, akit épp kezdett megszeretni, akiben bízik...

Ebben a részben a Lány újra ellátogat az árvaházba. A kisfiúval erősödik a kapcsolata.... Ez a vékonyka szál lehet egy kis remény, hogy nem minden olyan lehangolóan sötét a végén.... A Lánynak (ha mindenen túl van már) ez az adoptálás egy új, teljesebb életet jelenthetne, az elvesztett család helyet egy másikat, végre lenne, akit szerethet, akiről gondoskodhat, végre pozitív érzések gyógyíthatnák be a múlt sebeit....

KÉP: a Fiú bakancslistája....