10/10
kimbin01 2018 nov. 15. - 08:53:25 10/10
(235085/239045)
Sziasztok, szép napot!

Elkapott egy fránya köhögős betegség, aminek egy előnye van, nem tudok aludni tőle, így marad a sorozatnézés. Isten látja lelkemet, nem akartam, de mégis újra Jumongozok! Valahogy nem tudom megunni. Igaz, az utolsó pár rész következik, hogy utána mi lesz nem tudom, mert állítólag 2-3 hétig is köhögtek mások vele.Amit említettem a táborban, hogy sok filmet tesznek fel a MV oldalra is, ma épp nézem, az Admirálist is feltöltötte valaki. A múltkoriban a Taxisofőrt is láttam fent.
offtopic
Illiona 2018 nov. 15. - 06:34:22 Előzmény Horváth Magdi
(235084/239045)
Kedves Magdi!
Én sem vagyok szakértő, (talán itt senki) az én véleményem is csak egy a sok közül, van hogy az megfelel az átlagnak, van hogy nem.
Ne hagyd azért abba a fórumozást, nyugodtan ird le csak a véleményedet.
Sajnálom hogy ha dicsekvésnek vetted a hozzászólásom, igaziból nagyon távol áll tőlem minden ilyesmi. Veszekedni soha nem szoktam, de talán vitatkozni sem. Az hogy véleményem van, és az esetleg ellentétes más véleményekkel, az azért nem igazi veszekedés. :))
Itt azokkal, akikkel vélemény különbségeink vannak, azokat általában mind ismerem személyesen is, Sillás találkozókról - amikre jellemző a vidám , jó hangulat, sok nevetéssel.
Horváth Magdi 2018 nov. 15. - 00:34:37 Előzmény Illiona
(235083/239045)
Kedves Illiona! Nem mindenki olyan nagy "szakértő", mint te vagy, nem minden filmnéző és nem minden dél-koreai-sorozat-imádó jár táborba, meg Kínába stb. amikkel te itt eldicsekedtél!
Jómagam is csak egy átlagos filmnéző, sorozatnéző, dél-koreai filmeket kedvelő, itthon ülő, beteg, öregedő asszony vagyok, távol áll tőlem olyan, mint "tetemrehívás)!
Nem is fogok többet ide írni, nem hiányzik nekem vitatkozás, veszekedés - ha enélkül nem írhatom le a véleményemet egy-egy filmről.
Illiona 2018 nov. 14. - 23:56:38
(235082/239045)
egy kis Dimash

"Elfáradt hattyúk szerelme" The Love of Tired Swans"

egy rajongó irta róla: a tökéletességnek nincs határa"
és tényleg nincs...
https://www.youtube.com/watch?v=x6q3I-xHbi0

és egy vélemény+ képek+ a dal :
https://www.facebook.com/notes/dimash-dears-hungary/milyen-%C3%A9rzelmeket-v%C3%A1ltott-ki-az-elf%C3%A1radt-hatty%C3%BAk-szerelme-c%C3%ADm%C5%B1-dal-dimash-el%C5%91ad%C3%A1/529973967471869/
Horváth Magdi 2018 nov. 14. - 22:36:17 Előzmény hanguktaekwondoo
(235081/239045)
Nem vitatkozom veled legalábbis érdemben nem, mert nem érdemes. Látom, te sokkal fiatalabb vagy, neked az a véleményed, nekem pedig emez, mert nekem nagyon tetszik a szóban forgó My Secret Terius /Terrius behind Me c. filmsorozat (leszámítva persze a negatív szereplőket, akiknek az volt a dolguk, hogy negatív figurák legyenek).
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 22:09:28 8/10
(235080/239045)
Off
Be With You - 2018

Spoiler

... és felidéződik egy suta, ám annál szebb szerelem története.... visszatérnek az emlékek és az érzések... a napok megtelítődnek újabb közös élményekkel... s vmi mással is közben.... felkészüléssel... mert hiába mese, de a bárcsak nem tarthat örökké... miként az eső sem... és mégis... az ajándékba kapott idő megteremt vmit...

s a végére kapunk még egy csavart, egy másik nézőpontot.... igen, nem számít meddig, csak azokkal lehessünk, akiket szeretünk...

KÉP: a titkot rejtő házikó..... hmm, mint a mesékben!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 22:00:40 8/10
(235079/239045)
Off
Be With You - 2018

Spoiler

Oly kevés kell a boldogsághoz... néha egy toll, egy lóhere, egy a másik zsebébe csúsztatott kéz... kis dolgok, apró gesztusok, amik mögött ott a bátortalan nagy szív.... és szeretjük az esetlenségét, a báját... és épp attól áll meg a csöpögősség határánál, hogy egyszerű tud maradni...

KÉP: .. mi azt kívánnánk, bárcsak....
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 21:47:14 8/10
(235078/239045)
Off
Be With You - 2018

Spoiler
Vajon be tudják tartani az ígéretet?
KÉP: az alagút... már annyi sorozatban láthattuk, hogy különleges hely.....
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 21:44:18 8/10
(235077/239045)
Off
Be With You - 2018

Spoiler

De van egy ígéret...

KÉP: ... és a kisfiú várja az esőt......
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 21:42:00 8/10
(235076/239045)
Off
Be With You - 2018

Spoiler

KÉP: apa és fia
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 21:40:59 8/10
(235075/239045)
Off
Be With You - 2018

Spoiler

Varázslatos film...
Ismertető: https://en.wikipedia.org/wiki/Be_with_You_(2018_film)
Nem ismerem az eredeti japán változatot, de megkapóra sikeredett a koreai adaptáció....
Gyönyörűen fényképezett... egy kis külön világ apa és fia, saját kedves rituálék, mint a reggeli elköszönő puszi a fotónak.... igen, mert ebből a külön világból immár hiányzik vki... az anya

KÉP: a kisfiú az anya ruhásszekrényében... az anyu illatú ruhák között....
hanguktaekwondoo 2018 nov. 14. - 16:13:19 Előzmény edimir
(235074/239045)
Mindenkinek.
hanguktaekwondoo 2018 nov. 14. - 16:12:52 Előzmény Illiona
(235073/239045)
Ne hangsúlyozd ki, hogy csak a Magdikáét olvastad el, mert így nagyon kilóg a lóláb
és látszik, hogy elmélyedtél az enyémben is. ;-)
8/10
edimir 2018 nov. 14. - 07:03:37 8/10
(235072/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))

Egy kis reggeli kávé!:))))))))

KÉP: - felirat - amolyan elköszönés a The Playertől....
8/10
edimir 2018 nov. 13. - 23:37:52 8/10
(235071/239045)
Off
The Player

Micike, a kedvedért megnéztem... könnyű, szórakoztató, bár kicsit egykaptafás....

KÉP: - felirat - címzett: Mindenki!:))))))))))))))))))))))))))))) Úgy legyen!!!!:))))))))))))))
Illiona 2018 nov. 13. - 18:11:12 Előzmény Horváth Magdi
(235070/239045)
folyt...
A Férjet Ji JIn Hee személyesitette meg, szerintem nála jobbat el sem lehetett volna képzelni.
Az akaratgyenge, kisebbrendűségben szenvedő Férj szinte reszketeg figurája alkalmas volt arra, hogy elvigyék a figyelmet más szereplőkre, a gyilkos személyét illetően. Mert róla nem is lehetett elképzelni, hogy ölni tudjon!!!

És hogy ez mennyire Ji Jin Hee saját személyisége? Volt egy 0. epizód, sajnos már nincs meg a gépemen, amikor a bemutató előtt beszélgetnek a studióban. Mindenki fesztelen, vidám, egyedül Ji JIn Hee ült ott, esetlenül, komolyan.
Nekem soha nem volt a kedvencem, nem láttam a Palota Ékkövét sem, bár elismerem, hogy az egyik legnépszerűbb szinész. Számomra viszont ő erőtlen, és ha a kinézetelével nincs is semmi bajom, de a hangja nagyon kevés.
Emiatt volt nagyon jó a Helios cimű kinai mozifilmben, ahol szinkronizálták! (itt volt a legjobb)
Volt egy sorozata is, ahol egy aranyeres 35 év körüli férfit alakitott. Volt az a pénz...
Ezt már többször is kifejtettem itt a fórumon.
A "bús képű lovag" azt hiszem a legtalálóbb, mert szerintem mimikában, hangban, az érzelmek megmutatásában ő nagyon kevés, pedig ez a sorozat, a Misty alkalmat adott volna, hogy megmutassa a képességeit.
Elnézést kérek, ha valakinek ő a kedvence.
Illiona 2018 nov. 13. - 17:15:10 Előzmény Horváth Magdi
(235069/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

akkor a mai Házi Feladat: a Mistyben a Férj, és a megszemélyesitő Ji JIn Hee.

ma többször is elolvastam az a pár szavas véleményt, amit irtál.
Nem is értem igazán, mert olyan mintha nem egy sorozatot láttunk volna.
Lehet, hogy Te még csak az elején tartasz? Mindenesetre c sak az elejéről irok, hogy mindenki tudjon izgulni.
Én csak arról tudok beszámolni, amit én láttam, és ahogy láttam. :))))

először is kezdjük a karakterrel:
A Férj egyáltalán nem szerette a feleségét, ez inkább olyan volt, mint egy megszállott érzelem .
A szerelemhez az kellett volna, hogy elismerjük annak, hogy találkoznak, ismerkednek. figyelnek egymásra, és egymásba szeretnek. Ez egy folyamat. mindenképpen kétoldalú!!!
Itt egészen másképp történt, a Férj egyszerűen megkérte, hogy feleségül veszi. Ugyanis birtokolni akarta, és nem szeretni!!!
A Nő pedig - ízig -vérig nő - karriert akar, és emiatt belemegy. Nem hazudozik, hanem megmondja miért megy hozzá - a kapcsolatai miatt.
Gyerekről szó sem volt. Ezt a Férj kezdte el később a szülei hatására mondogatni, és elvárni, pedig a Nő a kezdetekkor bevallottan nem is gondolt rá. (egyébként a Férj maga sem volt apa tipus, csak a szülei miatt erőltette.)
Hogy hogyan esett mégis teherbe? Talán a Férj becsapta? Erre sajnos nem tér ki a sorozat, pedig fontos lenne.
A Nőről kiderülnek dolgok, fiatalon ő is volt szerelmes, sőt együtt is élt egy fiúval, de ezek mindegyike a házassága előtt történtek. Vagyis nem lépett félre.
Szerinted kinek nincs házasság előtti "előélete"? mindenkinek van, legfeljebb olyanok vannak akik nem vallják be.
A Férj a gyilkosság után elvállalja rögtön a feleség védelmét. Ez pozitiv lenne? Dehogy!!!
Ő ügyvédi munkája révén rögtön "lecsap" a lehetőségre, nehogy a feleség egy rendes ügyvédet kapjon. Azután egyet tesz: megpróbálja elkenni a kapcsolatai révén a gyilkosság bizonyitékait.
Miért? mert ő is gyanúsitott!!! és ha mégis minden kiderül, akkor legfeljebb elviteti a balhét a feleséggel. Csak nézd ilyen szemmel!!! Ha nem is itélteti el, de fogságban tarthatja ezzel, és bábként bánhat vele.
Azonkivül milyen ügyvéd is ő?
Milyen is az irodája?
Milyen titkárnője van?
Szerinted ki csinálja ott a papir munkát?
És azok a papirhegyek az irodában? biztosan egy egészséges személyiség dolgozik ott?
A házassága előtt ügyész volt, amit azért hagyott ott, mert nem akart asszisztálni a hatalmi rendszerek uram-bátyámozásának. De rögtön, amikor itt ügy lesz, akkor ezeket az uram-bátyám "kapcsolatokat" veszi elő, ahelyett hogy objektiv bizonyitékok után kutatna, mint egy rendes ügyvéd.
Csak a Nő itt még hisz benne, igy hagyja.
Számomra ő is végig egyik lehetséges gyilkos volt.
Még gyilkosnak gondoltam az ügyvéden kivül a Feleséget, a golfozó feleségét, és a férj apját is (a tolószékes),a golfozó menedzserét).Szinte minden rész után mást gondoltam gyilkosnak :))))
Nagyon szerettem ezt a sorozatot, hétről hétre néztem, és igazán izgultam, hogy végül is ki lesz a gyilkos.

Kép: a ki meghal a 4 részben Go Joon, a golfozó.
Képem csak róla van, bocs :)))))

folyt köv






hanguktaekwondoo 2018 nov. 13. - 00:43:16 Előzmény Horváth Magdi
(235068/239045)
Ezzel a sorozattal egy nagy gond van: egyik figura sem szerethető.
vhogy sikerült olyan karaktervonásokat összehozni egy szereplő belső határain belül, hogy nehezen lehet eldönteni a felvonulók kértékből, ki a legkevésbé ellenszenves.

A múmianő más filmekben is rettenetes, dzsini pedig már csinált jobb filmet. Nyomasztó cucc.
Legalább egy pozitív karakter lenne.
és jöhet a példálózás az emberi kapcsolatok bonyolult,szövevényes fonadékáról, meg a psziché ide -odacsápolásáról, a lényeg, hogy a filmben nincs semmilyen egyensúly -sehol- harmónia tehát nuku. Kellemetlen eposz.

A két színész összepasszítása baklövés, no chemistry, semmi az égadta egy világon. mondjuk ilyen nőre én se gerjednék még akkor sem ha én lennék long dong. mintha egy szöcske fejét rápreparálták volna egy aszott denevérkoponyára.
ha már dzsini, akkor az a kutyás izé, a végbélvizsgával
http://www.pdjournal.com/news/articleView.html?idxno=22502

a képen a folyamban is szereplő burninges Ah -in, zsengén és főként még a saját fejével
Illiona 2018 nov. 12. - 22:25:29 Előzmény Horváth Magdi
(235067/239045)
viszont a bús képű lovagot meghagyom holnapra, ha nem baj, mert arról sok mondanivalóm lesz....
A Misty volt az idei év legjobb sorozata a számomra, vagyis nem csapom össze :)))))))))))
Illiona 2018 nov. 12. - 22:23:24 Előzmény Horváth Magdi
(235066/239045)
Lee Dong Gun
nekem ő nagyon nagy kedvencem, és trónbitorló volt avagy sem, én mindenképp neki szurkoltam a másik hercegecskével szemben.
Mert aki király, annak kell lennie méltóságának is.
Számomra ő volt az igazi, még amikor számüzetésbe ment, utána is.
A maga vivódásait, az élet és hatalom kérdéseiben való gondolatait nagyon szerettem.
Az az igazság, ha ő nincs, akkor nem is nézem meg ezt a sorozatot, a Királynő 7 napra ciműt, annyira semmilyen volt.
Ő szerepelt a Sketch cimű sorozatban is, Rainnal, ami egy szintén gyengus forgatókönyv volt. De a két főszereplő miatt megérte megnézni. Itt olyan harcos, könyörtelen katonát játszott, annyira hitelesen.
Kép: a Sketch cimű sorozatban