Illiona 2018 nov. 12. - 22:11:37 Előzmény Horváth Magdi
(235065/239045)
God of War
Ez egy egyrészes kinai mozifilm cime is, amit én korábban meg is néztem, és irtam is itt róla.
Amikor a tábor előtt edimir eljött hozzám egy nappal korábban, akkor az ő kérésére megnéztük együtt, de már sokadik filmként, igy bealudtunk, és edimir egyedül fejezte be otthon.
Ez egy történelmi film, a japán kalózok kinai területre való átcsapongásaival foglalkozik.
Közel ezer japán beveszi magát egy kinai erődbe, és nincs senki, aki legyőzze őket, mert kegyetlenek, félelem nélküliek (nem bátrak) nincs vesztenivalójuk, és irgalmatlanul tudnak harcolni.
Akkor van lehetőség a sikeres szembenállásra, amikor a kinai oldalon is feltünik egy tehetséges hadvezér, aki rendelkezik bátorsággal, irgalmassággal, ésszel, tehetséggel, meggyőzni tudással, harci képességgel.
Ez a film tulajdonképpen a hit erejét mutatja meg.
Illiona 2018 nov. 12. - 22:01:37 Előzmény Horváth Magdi
(235064/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Kedves Magdi! ez most egy beszélgetés lesz, avagy egy tetemrehivás? Csak kérdezem?
Állok egyébként mindkettő elébe.
Az elmult hetekben amugy is kevesebbet fórumoztam, volt a kinai ut (amit hetekbe telt kipihenni, bár még most is sántítok) azután jött a koreai filmnéző tábor, ahol háziasszonyként helytálltam, és jött egy-két hosszabb sorozat, amit már láttam korábban, ismétlésileg, a Márton napi liba és ujborral kapcsolatos teendőimet itt és most nem is taglalom.
(Kiss e) edimir viszont többet fórumozott, bár volt némi lelkiismeret furdalásom irányába,
de legalább itt volt.
Akkor kezdjük:
God of War
ez egy nagyon általános cim, több filmhez, több országban is használják. A koreai sorozatot én is láttam, talán 2-3 éve, akkor tetszett is nagyon, bár azt hiszem ujra már nem nézném. Persze a sztorival nem voltam teljesen elégedett, hiszen én a forgatókönyviró helyében másik nővel hoztam volna össze, de ez nagyon sok sorozatnál igy van. Számomra a hercegnő volt az, aki ezért a szerelemért folyamatosan áldozatokat hozott, megérdemelte volna, hogy viszontszeressék. Ráadásul azzal a szinésznővel sokkal jobb volt a kémia is. Azt is megértem viszont, hogy az egy férfiúi (HÍM) mentalitás, hogy szeretnek megküzdeni a szeretett nőért, és nem annyira érdekli őket a mások által meghozott áldozat. Persze használják, hiszen igy túlélhetnek, de szeretni azt szeretik, akiért küzdeni kell, ha nem is hoz értük áldozatot.
Az élet már csak ilyen igazságtalan. (sóhaj!)

A főszereplő szinész tragédiájáról hallottam, én is irtam itt a fórumon róla. Mondjuk a szinésznő menyasszonyról nem, de azért mert ez a része már nem érdekelt.
Nagyon nagy kár érte.
Sokáig vártam hogy leforditják legalább angolra az Argon cimű 4 része sorozatot amiben főszereplő volt, de végül tragédia ide vagy oda, nem tették, és igy ki is törültem.
Horváth Magdi 2018 nov. 12. - 21:02:22 Előzmény Illiona
(235063/239045)
Ezzel a címmel (God Of War - A háború istene) én koreai sorozatot láttam, aminek a főszerepét az a Kim Joo Hyung játszotta, aki 2017-ben 45 évesen autóbalesetben meghalt. Éppen megkapott egy fontos díjat, és éppen készült feleségül venni egy jóval fiatalabb színésznőt..... :(
Horváth Magdi 2018 nov. 12. - 20:47:59 Előzmény Illiona
(235062/239045)
Na és ő játszotta a félelmetes, (sokak szerint trónbitorló) királyt a Királynő egy hétre c. sorozatban!
Horváth Magdi 2018 nov. 12. - 19:33:27 Előzmény Illiona
(235061/239045)
A búsképű lovag amúgy kitűnő férj, aki kezdettől szereti az őt nem szerető, rideg, komor, karrierista TV-s személyiség feleségét, aki nem akar gyereket, sőt, amikor lett volna, azt is elvetette.... - Ráadásul most mindenféle titkok derülnek ki róla, amik részben igazak, részben nem, s a férj mint ügyvéd elvállalja a gyilkossággal vádolt feleségének jogi védelmét...
hanguktaekwondoo 2018 nov. 11. - 18:36:13
(235060/239045)
Szervusztok kislányok,
remélem, jól sikerült a kedves filmtábor ;-)

Itt meg egy másik vélemény a Burning című filmről.
Időnként megragadja a lényeget és ment a művészieskedő hozsannáktól.
mert ezeket már szinte kötelezően zengik azok, akik azon igyekeznek, hogy benyaljanak az új vonalnak avagy csápolásukkal erősítsék az értelmetlen és sok esetben károkat okozó fősodort
https://smokingbarrels.blog.hu/2018/09/19/gyujtogatok_burning

"Hosszú, meztelen tánc a naplementében, zaklatott futás az ország határvidékén, implicit maszturbálás a semmire, lépten-nyomon felbukkanó aktuálpolitikai utalások"

"nehéz is lenne egy valóban mély alkotásként tekinteni rá. Sokkal inkább egy blöffnek, ami különböző stilisztikai eszközökkel akarja bújtatni a saját gyengeségeit - vagy ha a film egyik kedvenc metaforájávál akarjuk leírni saját magát, akkor a Gyújtogatók nem más, mint egy óriási, üres tekintetű maszturbálás a semmire."

vki, aki éppen divatban van, megint tojt egy szemetet és ez most ismét felmagasztaltatik.

Ah-in meg jobban tette volna, ha nem hagyja magát ilyen rondára operáltatni. Megvolt őneki a rendes, nézhető fizimiskája, és bőven akadtak akik úgyis rajongtak érte. Ez a lépés szintén értelmetlen volt és káros.
Úgy látom, a koreai sztárok plasztikai sebészei is magukévá tették a mostanában elharapódzó trendet, mely szerint a csúnya az új szép.
/vonatkozik ugyanez a negatív főhős -normális esetben szabadon és karakteresen létező, itt meg csak állítólagosan sem- ellenpontjára/

A kép abból az időszakból, amikor még művészi szintre emelt játékkal gazdagított egy valódi alkotást
redkuruc 2018 nov. 11. - 11:14:32
(235058/239045)
Sziasztok!Nem feltétlen ide tartozik,de segítsen valaki!Hol találom a telefonos Port.hu applikációt!?A google play áruházban már nincs!Köszönöm!
Illiona 2018 nov. 11. - 10:42:27
(235057/239045)
Szegediek (és környéke figyelem!
Szerdáig vetitik a Gyujtogatók című Dél-Koreai trillert a Belvárosi moziban.
Egészen szerdáig 17.15-kor mindennap.
itt a tartalomismertető:

"Van abban valami ígéretes, amikor Dzsongszu, az alkalmi kihordófiú és Hemi, a csillagszemű bombázó, gyerekkoruk óta először újra találkoznak. Mi több, Hemi a cicáját is a fiúra bízza, amíg ő Afrikába utazik. Ám Hemi egy titokzatos és dúsgazdag fiúval, Bennel tér onnan haza és egy furcsa szerelmi háromszög veszi kezdetét. Ben egy görbe estén bevallja, mi a titkos kedvtelése. Murakami Haruki Gyújtogató című művét a koreai rendezőóriás Lee Chang-Dong álmodta vászonra lélegzetelállító mesterművében."

kép: a filmből
Illiona 2018 nov. 11. - 10:32:01
(235056/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!
most egy kinai film és valóság kapcsolatáról hozok egy hirt nektek:
egy kinai dráma esete a sírrablókkal
Kata Picurka irása
"A sírrablás mindig is elég divatos tevékenység volt a mindenkori Kína területein, de talán soha annyira nem örvendett népszerűségnek, mint a 21.században. Egy kutató szerint ma akár 100 000 fő is foglalkozhat üzletszerűen történelmi mauzóleumok fosztogatásával az országban. De ki hinné, hogy az ötleteket és technikákat regényekből és filmsorozatokból merítik!

Xu Lei, "The Grave Robbers’ Chronicles" címen történeteit eredetileg egy weboldalon tették közzé, és hamarosan több mint 18 millió nézője akadt. A súlyos rablások és természetfeletti események - melyekről írt a szerző - vonzották a rajongó közönséget. A könyv 2011-ben megjelent nyomtatott formában is, majd képregényeket, videojátékokat és végül egy film- és tv-sorozatot készítettek belőle. Hamarosan képernyőre kerül második évada! A rajongók online fórumokon csevegtek a könyvvel kapcsolatos témákról, a vérszívó zombiktól s az ókori kincsek kereséséről.


Ekkoriban történt, hogy Zhejiang tartományban betörtek egy 400 éves Ming-dinasztia korából származó mauzóleumba, Qin Minglei miniszter épen maradt sírjába, és kb. 1 millió yuan értékben vittek el régiségeket. Mint kiderült, a fantasztikus drámából és könyvből merítették az ihletet s módszereket hozzá! Az online chatszobákon keresztül egy Nuan nevű vendégmunkás bevonta a bűntársait, és 2 000 jüant is biztosított programja finanszírozásához. Támogatója, egy Feng nevű tolvaj szintén nyomozni kezdett, hogyan lehet feltörni egy sírt. Összesen öten fogtak hozzá, hogy a minisztert a síron túl megszabadítsák értékeitől. Egy olyan mauzóleumról van szó, amit még a nagy kínai "kulturális forradalom" idején is sikerült véletlenül épségben meghagyni...

A rendőrség egy lovat ábrázoló kőfigura eladása után buktatta le végül az öttagú bandát.

Hihetetlen történet volna? "Mesének szántam, nem instrukciónak!"


https://www.viki.com/tv/25731c-the-lost-tomb

Kép: a filmből
8/10
edimir 2018 nov. 09. - 23:30:37 8/10
(235055/239045)

off
On Your Wedding Day - 2018

Spoiler

Egy kis romantikus vígjátékra vágytam a változatosság kedvéért... kaptam egy érdekes történetet szirup nélkül a szerelemről és a barátságról... szakaszokat az életben és kapcsolatban.... és nagyon szerethető szereplőket....

Ismertető a filmről itt: http://asianwiki.com/On_Your_Wedding_Day

KÉP: kézcsók... kicsit másként!:))))))))))))))))))))))))))) Hogy miként valósul meg igazából?:))))))
10/10
kimbin01 2018 nov. 09. - 07:25:22 10/10 Előzmény edimir
(235054/239045)
Szi, sziasztok!
Szerintem én is a Tűzszekerekre asszociáltam volna.Bár láttam a Descantes of de Sunt, de nem voltam elájulva tőle. Egy a lényeg, ha hatásvadász akar lenni valaki, jó visszanyúlni az eredetihez.Viszont ahhoz, hogy olyan jó legyen, kell egy Vangelis is.
https://www.youtube.com/watch?v=L-7Vu7cqB20
8/10
edimir 2018 nov. 09. - 06:58:07 8/10 Előzmény edimir
(235053/239045)
"hongongi"=honkongi...

Hmm, lám, az elírás emlékeztet a tábornok nevére... Qi Jiguang, amit "Gong"-nak ejtettek.....
Mikor először meghallottam, pont az jutott az eszembe, hogy magyarul "hangzása" van a névnek!:))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 08. - 23:03:20 8/10 Előzmény Illiona
(235052/239045)
A futkározunk csupasz felsőtesttel növelni a nézettséget.... igen, nekem is eszembe jutott a Descantes of de Sun... de a futás a tengerparton szívből.... ez nálam csakis a Tűzszekerek!:))))))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=L-7Vu7cqB20
Illiona 2018 nov. 08. - 21:59:19 Előzmény edimir
(235051/239045)
God of War

Ha Ha Ha..
ezt a tengerparton futást én is kivágtam, amikor először néztem a filmet.
Én egyébként a Descantes of de Sunra asszociáltam .)))))
Lám, amit ki lehet találni, azt Kinában ki is találják....
A képet most már nem keresem vissza...
8/10
edimir 2018 nov. 08. - 21:21:17 8/10 Előzmény edimir
(235050/239045)
Off

God of War - kínai-hongongi film - 2017

Spoiler

... sikert hozhat, ha nyitott szemmel járunk....
KÉP: lám, a sártengeren is át lehet kelni:))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 08. - 21:18:50 8/10
(235049/239045)
Off

God of War - kínai-hongongi film - 2017

Spoiler

De stratégia hibát se véthetsz.... át kell látnod az ellenség szándékán...
Hmm, nehéz a választás: család védelme, vagy az ellenség főcsapásának kivédése.....
.....nem marad más, mint bízni az otthoniakban.... Lám, Kínában is akadtak "egrí" szívű nők!:))))))))))))))
KÉP: a tábornokné sem vmi gyenge virágszál!:))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 08. - 21:10:43 8/10 Előzmény edimir
(235048/239045)
Off

God of War - kínai-hongongi film - 2017

Spoiler

Kellenek az új fegyverek, a fegyelem, a begyakorlott taktika, harci alakzatok, az egyes fegyvernemek összehangolt bevetése....
KÉP: és mindezt a végsőkig való kitartással megcselekedni harc közben....
8/10
edimir 2018 nov. 08. - 21:05:22 8/10
(235047/239045)
Off

God of War - kínai-hongongi film - 2017

Spoiler

Még Illionával kezdtük el nézni a tábor előtt, de akkor egyszerűen legyűrt a fáradtság... s elaludtam a széken ülve!:))))))) Nem a film tehetett róla... most végre megnéztem...

Itt megtekintető online szinkronizálva: https://videa.hu/videok/film-animacio/a-haboru-istene-2017.-akcio-HzVv7oW8ivOVg30M

Itt a portos ismertető a filmről: https://port.hu/adatlap/film/mozi/a-haboru-istene-god-of-war/movie-196283

Érdekes volt beleolvasni a film portos topikjába..... hát, igen, mennyire másként látja, aki nem szokott ázsiai filmekhez...:)))))))))))))))))))

Egy ütközet, egy csata sorsa nem pusztán csak a szemben álló seregek létszámának függvénye, nem a túlerőn múlik... miként az Ansi erőd védelme... úgy a japán "kalózok" visszaverése sem puszta matematikai képlet....

Ansinál történteket láttuk... Nos, nézzük ebben a filmben ez miként is néz ki...

Itt is kell egy karizmatikus vezető, hit, hogy képesek a szinte lehetetlenre....
kell egy új szemléletű, új kiképzésű hadsereg...

KÉP: erőnléti edzés.. futás a tengerparton.... hmm, mintha csak a Tűzszekereket látnánk!:)))))))))))))
Illiona 2018 nov. 08. - 15:59:37
(235046/239045)
Where Stars Land
itt a sorozat ismertetője
http://asianwiki.com/Where_Stars_Land
nem tudom tegnap mit néztem, itt meg csak 32 részesnek irják.
Pedig ugy elnézném még....

Egyszer csak megjelenik Lee Dong Gun is, a maga sármos mosolyával.
Ha nem lett volna a Sketch cimű sorozat, akkor azt lehetne hinni, hogy mindig mosolyog, de ott megmutatta, hogy van másik arca is! Mégpedig kemény, harcos arca!!!