10/10
Ljerk 2018 okt. 12. - 22:07:10 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(234885/239045)
Szeretném kérvényezni Öntől, mint a Tejútrendszerek Egyesített Egészségügyi Szolgálatának Spirálgalaxis alosztály-vezetőjétől, hogy folytasson egyeztetéseket ugyanazon szervezet Bolygó és Üstököslakó-Erőforrás kezelőjével.

Ugyanis az Ön munkája méltán említésre méltó, viszont az Erőforráskezelők szuperlogikus és egyetemleges szabályzata szerint, mindazok akik nem azonnali és sürgősségi egészségügyi ellátás céljából, hanem más illogikus, így megelőzési, kontroll vagy más nem sürgősségi egészségügyi ellátás okán veszélyeztetik a tervszerű, folyamatos és hatékony munkálkodást, mit még ŐsTejút Atyánk határozott el - azon bolygó és üstököslakók munkaviszonya megszüntetendő.

Kérem, hogy ehelyett részesüljenek legalább kisbolygórendszerbeli kitüntetésben és elismerésben, valamint anyagi juttatásokban azok a bolygó vagy üstököslakók, akik tesznek azért, hogy életük minél nagyobb szakaszát rendelhessék alá a munkának, így ŐsTejút Atyánk szolgálatának azzal, hogy egészségügyi megelőzési programokban vesznek részt.

Egyesült Tejútrendszeri köszöntéssel kívánok minden jót Önnek. Sugaram, sugaram - ó nagy ŐsSugár. Üdv.
8/10
edimir 2018 okt. 12. - 20:46:16 8/10 Előzmény edimir
(234884/239045)
OFF

Mr Sunshine - Jejoongwon -Allen


A "nyugati" orvoslást ketten képviselik a sorozatban, eléggé sarkítva a jó és a rossz oldalt. A japán orvos... a"japán Hippokratész", aki a technika és tudás birtokában van ugyan, de hiányzik belőle az emberek iránti őszinte odaadás, képes "kezelni", de ezt csakis ellenérték fejében. Az ő ellenpontja Allen...

KÉP: - felirat - nos, úgy tűnik, itt a 26 éves Allen energikus, kezdeményező és önzetlen orvos. Csoszon irányába érdeklődő, mindenre kíváncsi és nyitott... és elhivatott...
8/10
edimir 2018 okt. 12. - 20:35:52 8/10 Előzmény edimir
(234883/239045)
OFF

Mr Sunshine - Jejoongwon -Allen

Nem először tapasztaljuk, hogy ugyanaz a személy teljesen más karakterként jelenik meg a különböző sorozatokban. Úgy tűnik Horace Newton Allen, amerikai orvos/misszionárius/diplomata is közéjük tartozik.

A Mr Sunshine-ban egy megvesztegethető, elvtelen alakként bukkan fel, csak a saját hasznát néző vki. Bár csak 44 éves, de a karakter ennél többnek láttatja, elpuhult, eltunyult, a delelőjét maga mögött hagyó figura... bár elhízott, de mégis "súlytalan".:)))))))))))))

Épp csak belenéztem a Jejoongwon elejébe, de egy teljesen más Allent látunk. És ez nem csak annak köszönhető, hogy kb. 20 évvel korábban játszódik a sorozat, 1884-ben....

KÉP: így pillantjuk meg a Csoszonba hajón érkező Allent... aki a hajón idegeneket nyújt orvosi segítséget.....
hanguktaekwondoo 2018 okt. 12. - 19:40:50
(234882/239045)
hanguktaekwondoo 2018 okt. 12. - 17:02:51 Előzmény micike_MSc
(234881/239045)
Kedves Micike,
noha e mélyfúrásos Csille Megszentült Farkain /koreaiban nincsen p, ugye/ mintha még magába szorult volna a legtöbb szellem,
mégis, amíg Jisub pajti titkos feleségét, huncicuncit ajnározza, nem lesz igazán fejlődőképes. Egyéb akadályok is fennállnak, de ez egy laikus topik :-)

Igaz is, laikus. Arra kell kérnem, ne görcsöljön rá nekem szánt gondolataiban a szakmára. Készséggel elhiszem, hogy kitűnő eü.i munkaerő :-)
Az én szakmai hitelem és eredményességem pedig nem azon fog múlni, hogy ezen a lepusztult porton kósza kedvemben játszadozom -e a szavakkal vagy sem, ahelyett, hogy spontán leborulnék előttük :-)
Csak csendben jegyzem meg, hogy görögül egyébként meglehetősen jól tudok, hála édesapám beosztásának abban a csunnya átkosban meg kicsit utána. így már az orvosi latin sem volt oly borzasztó :-) tehát vmit rosszul gondolt micike, de nem sértődöm meg mert az éterben és 3 d -ben is nagyvonalú vagyok. no meg elnéző.
Erről ennyit :-)

Mindenesetre biztatnám, Micike, hogy próbáljon meg fokozatosan a terminusok, majd a gyógyszereknek nevezett délibábok mögé nézni. Így egy idő után azon túl is látni fog.
A valódi gyógyítás ugyanis nem pöcsöl tüneti kezeléssel, hanem okot szüntet. hatékonyan.
És ez soha nem gyógyszerekkel történik :-)

Erről azért sem érdemes vitatkoznunk, mert, ahogyan látom, Ön még a régi iskola híve. Én viszont jónéhány éve hajlandó voltam szembenézni a régi iskola hiányosságaival és azt kiegészítendő másfajta tudással is felszerelkőzni -így nézeteink minden valószínűség szerint több ponton ütköznek e tárgykörben /is/.
Ám derűs nyugalommal fogadom el, ha a régi iskola hívei esetleg kötik az ebet a karóhoz, mert engem tapasztalataim és sejtszinten gyógyult pácienseim igazolnak.

Ami mondanivalójának többi részét illeti: Igen, meglehetősen kedvelem magamat. Hogy ez nárcizmus -e vagy sem, ezt egyénenként mindenki maga döntse el.
Okos vagyok, intelligens, jószándékú, sokan szimpatizálnak velem; vannak, akik szeretnek és megadatott az áldás, hogy szeretni is tudok és még szebb is vagyok, mint Kim Nam -gil. Mindez jogos megelégedéssel és derűvel tölt el :-)
És tudom azt is, hogy élvezet velem beszélgetni :-)

És mikor egy kis extramókára vágyom, kegyesen benézek ide is
mit költöttek a Megszentült Farkakon kotló libuskák -rendszerint súlyos anyag- meg ilyenek.

Gondos fejedelem törődik alattvalóival ;-)

8/10
edimir 2018 okt. 12. - 01:54:15 8/10 Előzmény edimir
(234880/239045)
TermészeteSSHen a The Playert is nyomon követem....

Hmmm, épp most néztem meg a Terius Behind Me aktuális részét....

KÉP: - felirat - Hát nem ugyanazt kérdezik tőle is, mint SSH-tól?:)))))))))))))))))))))))))))) Hiába, a nők már csak ilyen kíváncsiak!:))))))))))))))))
10/10
micike_MSc 2018 okt. 12. - 00:55:50 10/10 Előzmény edimir
(234879/239045)
Khm, imádáSSH van... szokás szerint... :))))
(A Mr.Sunshine-nal viszont továbbra is el vagyok maradva.)

Jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést! ;)
8/10
edimir 2018 okt. 12. - 00:35:12 8/10 Előzmény edimir
(234878/239045)
Mr Sunshine

hmm... még csak annyit, hogy a sorozatbeli Choinál csak 5 évvel idősebb Allen... Choi 1863-ban, Allen 1858-ban született... ehhez képes Allen a kopaszodó, őszülő éltesebb úr, míg Choi ugyebár a topformában lévő "szívtipró" 40-es!:))))))))))))))))) Mit tesz egy kis smink... és egy kis forgatókönyvírói rafinéria.....

KÉP: Allen kioktatja Choit... - Mr Sunshine 12. rész
8/10
edimir 2018 okt. 12. - 00:20:31 8/10 Előzmény micike_MSc
(234877/239045)
Szia!:)))) Neked is szép éjt!:))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 12. - 00:13:21 8/10 Előzmény edimir
(234876/239045)
Mr Sunshine - Allen

Nos, a sorozatnak sikerült az egyetlen antipatikus amerikait megteremtenie úgy, hogy a valóban létező orvos/diplomatát egy megvesztegethető bérenc szintjére süllyesztette..... Kár, mert a valódi Horace Newton Allen (1858-1932) bizony egészen más ember volt, szerepe Korea történelmében sem dicstelen, sőt....
Életrajza: https://en.wikipedia.org/wiki/Horace_Newton_Allen

Nos, tényleg csak a szemezgetés szintjén... Illiona és Bori, ti láttátok Jejungwon c. sorozatot, én még csak tervezem... ti talán emlékeztek rá, ott hogyan is mutatták be Allent. Azért nem csak egy kis doki, aminek megvetően Kyle emlegeti... hiszen 1885-ben az ő javaslatára hozzák létre a nyugati típusú kórházat. Képeznek orvosokat. Segít a csoszon képviselet létesítésében az USÁ-ban. Olvashattok az iparosításban szerzett érdemeiről is. Úgy tűnik, hogy Gojong másként ítélte meg, mint a forgatókönyvíró, hiszen a legmagasabb kitüntetést adományozta neki.

Hmmm, nekem tetszett, hogy könyvek segítségével is próbálja Koreát népszerűsíteni, megismertetni.

Szívesen olvasnék Allen naplójából. Szeretem a naplót, mint műfajt... a reflexiók, a pillanatnyi benyomások rögzítését, ahogy néha fésületlen... roppant egyéni és személyes.. igazi "bevetetlen ágy"

KÉP: Kyle kontra Allen....- Mr Sunshine
10/10
micike_MSc 2018 okt. 11. - 23:40:14 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(234875/239045)
Kedves htw Attila!

Első mondatában rejlő pontosításával maximálisan egyetértek: az eü.szaknyelv latin és görög elemeket, szavakat, kifejezéseket egyaránt használ, sokszor párban (esetünkben ilyen a preventio/profilaxis, vagy akár fontos szervek névpárjai, mint cerebrum/encephalon, cor/cardia, pulmo/pneuma, ren/nephros et cetera...)
De ez ebből a szempontból laikus topik, nem gondolnám fontosnak a további részletezést.

Második mondatát semmilyen szempontból nem tudom szakmailag kontextusba helyezni, nettó hülyeség, még ha barokk körmondatnak látszik is.

Harmadik mondatát úgy gondolom, csuklóból megoldotta, nem kellett hozzá a gugli (amit ugye csak a tudatlanok használnak).

A videót köszönöm, de nem tud lépre csalni. A fórumozásra is alig van időm, nemhogy az Önnel folytatott parttalan vitákra - mert ami tegnap még élvezetes volt, ma már merő nárcizmus (újra).

Önnek az aszcendense Oroszlán, nekem a napom. Épp ma jött szembe egy tömör jellemzés: az ilyen ember "játékos és népszerű".
Talán maradjunk is ennyiben.

Aktuális polémiánkat a magam részéről lezártnak tekintem, bármit is ír... ha ír...

További szép estét kívánok Önnek és Mindenkinek másnak is!
Jó éjt! :)
hanguktaekwondoo 2018 okt. 11. - 21:31:58
(234874/239045)
ez gyenge volt bázis :-)) Többet, jobbat, ügyesebben!... ;-))

https://www.youtube.com/watch?v=lc0E1EM-Cro
hanguktaekwondoo 2018 okt. 11. - 20:23:44
(234873/239045)
Persze, köszönöm az invitálást, jövök még. Ha van időm, kedvem, hangulatom, miért is ne? Szeretek néhanapján nosztalgiázni is . Főként kedvelem a megcsontosodott hangyabolyokat,
ott terem a legabszurdabb humor. A Silla megszentelt partjai -ó, mecsoda..:-))- pompás terep, remekül elszórakoztat ez a komikumba hajló gittrágás :-)
Nem is érdemes a modikhoz fordulni, mert nem átkozódtam, nem használok obszcén szavakat és mondanivalóm minden esetben -ha közvetetten is- kapcsolódik a sillához. Ha jobban megfigyeled, még a tökfőzelékes cucc is.

Ettől függetlenül a moderátor lehet, hogy ezt is kitörli, mert olyanja van, vagy nem tetszik neki, ám tegye, a munkáját végzi. Hidd el, dömesz, nagyon ügyelek már arra, hogy semmi értékes ne kerüljön az itteni hsz.-aimba, mióta máshogy megy a szekér.
De, gondolom, ez nem tűnik fel, hiszen ahhoz ki kéne mozdulni időnként a topikból.
Ám, ne hidd, hogy erre biztatlak -nehogy átnézz más Korea -topikba, nehogy utána keress mi van és volt itt meg ott :-))
tudod mit, még a blogomat sem ajánlom olvasásra. Épp elég munkát jelent a napi silla -sztahanóvia
/hisz mily sokáig tartott az is, míg ez a a szellemes szózat össze lett kompilálva a rejtőző fejedelemasszony segítségével :-))/
Ne nézz körül. soha.
Á, ne -)) Mi a fenének. Inkább arra biztatnálak, hogy gyártsd tovább szorgalmasan az értéket. Ha lehet, még ettől is többet, mert keményen lüktet rá az igény, mindenfelől.
de vhogy meg kéne találni a konszenzust, mert horr.dict. a témák nem kapcsolódnak a Sillához! Már lassan évek óta!
Ez nagy mulasztás, kérlek, tégy vmit.muszáj.
Mi lesz, ha a modik kitörlik az összes cuccot, mert nem kapcsolódik a Sillához??

Viszont Min-Rin blogját figyelmedbe ajánlom
már csak azért is kedves edimir /vagy a sütis kimnambin ?egygálya/, hogy jobban lássátok,
mit is fogtok nézni :-)
Egyszerűen meghat, ahogy haláltmegvetően, elveitek és értékítéleteitek mellett harcosan kiállva guberáltok a guglifordítóval. ezt nem engedhetem, mindig is altruista vótam.
ímé egy kis tudás, ékes anyanyelven ;-)
https://uticelkorea.blog.hu/2018/02/20/mai_ratima_a_postan_rendelt_menyasszonyok




8/10
edimir 2018 okt. 11. - 17:51:32 8/10
(234872/239045)
Kedves Troll!:)

Mert bármivel is takarózol, mégis csak az vagy....
Lásd: "A troll az internetes szlengben olyan személy megnevezése, aki provokatív, ingerlő módon, tárgyhoz nem tartozó üzenetekkel bombáz egy online közösséget (például internetes fórum, chat, blog, levelezőlista)"
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)

Igen, ismerünk már régről.... nem, nem kell bemutatkoznod ...

Hogy miért válaszoltam mégis a Filmes Táborral kapcsolatos kérdésedre? Mert az nem neked szólt igazán, hanem mindenkinek. Minden érdeklődőnek, hogy világos legyen, bárki, akár még egy troll is eljöhet, ha szereti a koreai filmeket, szívesen bekapcsolódna a megnézés közben, után a beszélgetésbe, aki 3 napra egy intenzív élmény részese szeretne lenni. De nem véletlen jegyeztem meg, hogy ez már face to face... és mindenki a maga moderátora..... Parázs vita a filmről igen, de a személyeskedés kizárt!

Aki homokozónak nézi Silla Megszentelt Partjait, az kislapátját szorongatva ne követelőzzön markológépért, mondván, hogy ő nem kispályás... "élesben" homokozik. Kedves Troll, markológép csak az építőknek jár, a rombolóknak nem..... elég neked a kislapát és a vödröcske....

Igen, jogod van a fórumszabályzat alapján hozzászólásokat írogatni. Nekünk pedig jogunk van figyelmen kívül hagyni, amit írsz. Nem, nem fogunk Moderátorért kiáltani, hogy szellemesnek hitt szófacsart önreklámozó tirádáid, másokat pocskondiázó gondosan csomagolt szurkálódásaid takarítsa el.... maradhat... Silla csillagpora jótékonyan befed sok mindent, még a te szemetedet is...., amit az "értelem", "érték", információ" jegyében hullajtottál el....

Bármilyen hihetetlen, de Silla és mi is tudunk nélkülözni, nem vagy pótolhatatlan....
A sillai királyi udvarban nincs udvari bolond státus... nem kell megpályáznod az állást.

... és nem, nem fogunk belemenni bizonygatásba... nincs miért, mit magyarázkodnunk...... te már kiállítottad magadról a bizonyítványt, a stílus maga az ember.... s az is árulkodó, hogy ki mire használja a szavakat.....

Orosz köszönt el egykor így: "Legyetek szeretve!" Nos, Orosz után szabadon... Kedves Troll, légy szeretve!:)

KÉP: ... egy kis nosztalgia, ha már Oroszt említettem!:))))))))
hanguktaekwondoo 2018 okt. 11. - 12:24:48
(234871/239045)
micike.
ez nem latin szavak görög betűs alkalmazása
hanem görög szókapcsolat. melynek értelme szervesen illeszkedik az általam vázlatosan, ugyanakkor lényegretörően kifejtett akut probléma megoldási körének mellékszekciójába.

Minden jót kívánok a térdszalagjainak

https://www.youtube.com/watch?v=gKYBzD0Phgg

10/10
micike_MSc 2018 okt. 11. - 00:41:44 10/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(234870/239045)
Sajnos akut életveszély esetén semmilyen profilaxis nem segít - még latin szavak görög betűs alkalmazásával sem - mivel alapesetben a megelőzést (lsd. még prevenció) szolgálná.
Az Ön által favorizált módszer nekem már-már nekrofíliának tűnik.

De!
Honni soit qui mal y pense. ;)
hanguktaekwondoo 2018 okt. 10. - 23:50:54 Előzmény edimir
(234869/239045)
Editke, ha én homokozom, azt élesben teszem, nem kispályán.
Ez a cucc ráadásul nem trendi, fejlesztésre is szorul
inkább megyek hozzátok és nézegetlek benneteket. Az sokkal jobb móka :-)
10/10
kimbin01 2018 okt. 10. - 23:27:27 10/10
(234868/239045)
Postán rendelt menyasszonyok (Mai Ratima) 2012
http://asianwiki.com/Mai_Ratima
Az elsőfilmes Yoo Ji-tae, aki egyébként ismert dél-koreai színész is egyben, nem vígjátékot készített, hanem egy romantikus drámát. Nem éppen derűs alkotás.
A huszas éveiben járó thai Mai Ratima (Park Ji-soo) egy postán vett menyasszony, nehéz sorsú nővére és Alzheimer kóros édesanyja megsegítésére vállalja ezt az életet.
Férje Sang-pil mentálisan sérült férfi, a családban nincs szava, annál inkább anyósának és a férfi Sang-Rim nevű bátyjának (Kim Kyung-Ik), aki Mait rendszeresen szexuálisan zaklatja. Amikor a fiatalasszony sógorával a vízum meghosszabbítását megy intézni, a hivatal előtt vita támad kettőjük között. Az erőszakos sógor megfékezésére, Mai védelmére kel a csavargóként élő Soo-young (Bae Soo-bin). Mai és segítője elmenekülnek a helyszínről, a tengerparti Pohangból Szöulba mennek. A két számkivetett közötti romantikus és a körülmények ellenére boldog kapcsolat azonban nem tart sokáig, a férfit beszippantja a kíméletlen éjszakai élet, elcsábítja a hostessként élő Young-jin (So Yu-jin), Mai kapaszkodók nélkül egyre riasztóbb körülmények közé kerül. A rideg és érzéketlen nagyvárosi létben vergődő főszereplők sorsa egyre szomorúbb, hogy majd a történet végén felcsillanjon a remény. A film nem a csillogó Koreát mutatja meg, hanem a társadalom peremén élőket.
Szereplők:
Bae Soo-bin, Park Ji-soo, Kyung-Ik Kim, Ko Se-won, Kim Kyung-Jin, Jun-hyuk Lee, Ji-Soo Park, Soh Yoo Jin
10/10
micike_MSc 2018 okt. 10. - 23:14:39 10/10 Előzmény kimbin01
(234867/239045)
:))))
Pedig állítólag "szakmabeli", akinek tisztában kellene lennie azzal, hogy az anafilaxiás sokk esetén rapidan fellépő gégevizenyő és/vagy relatív hipovolémia kezelésében sem a defibrillátor, sem a vibrátor nem hatékony... de nézzük a segítő szándékot... :)))
Hiszen mindig csupa meleg szeretettel közelít a problémához, csak sokszor hátúrul - mert ez az ő kedvenc nézőpontja... o:O

Esetleg, ha valóban eljutok a táborba, akkor vihetek némi Tonogen-t, de inkább ne legyen rá szükség.
S már csak azért is mennék, mert Illiona megígérte, ha megyek, akkor az Obsessed-et is megnézzük (mint "egyéb műfaj"), és azt ki nem hagynám. <3
Meg persze érdekel az "Along" vetítése és kibeszélése is: az elsőt láttam, a másodikra még nem volt időm.
Jelenleg nincs is róla semmilyen építő jellegű gondolatom, meg más filmekről sem... :(

Viszont az összes többi körítés is jöhet, ha megyek! :)))
10/10
kimbin01 2018 okt. 10. - 22:50:15 10/10
(234866/239045)
Mai film., 2017-es. Acél eső (Steel Rain - Gangcheolbi)
A történet szerint puccsot kísérelnek meg a rajongva imádott vezető ellen (akit itt mindenki „Első”-ként emleget). Az Első egy ipartelep avatásakor súlyosan megsérül egy merényletben. Szerencséjére Eom Chul-woo, a visszavonult észak-koreai szuperügynök is a helyszínen tartózkodik, és az öntudatlan diktátort titokban átfuvarozza a megnyitott határon keresztült Szöulba. Először egy nőgyógyásszal próbálja kezeltetni a nagy főnök fejlövését, aki átirányítja őt plasztikai sebész barátnőjéhez, akinek az exférje történetesen a dél-koreai védelmi minisztériumban tologatja az aktákat, és amúgy pont ugyanaz a vezetékneve, mint a szuperügynöknek. A segítségével elfogják a még mindig élet és halál közt lebegő diktátort. A történet bonyolódik, mikor a játszmába bekapcsolódik a CIA, az amerikai kormány és a kínai fél is, közben az északi puccsisták az atomrakéták bevetésével fenyegetőznek. A dél-koreaiaknak, ironikus módon, az az érdekük, hogy a gyűlölt diktátort életben tartsák, ő ugyanis a lázadókkal szemben nem akart atomháborút kirobbantani.
A 2017. december 14. -én bemutatott film hű lenyomata a két Korea kapcsolatának. Habár a film végkifejlete azóta is csak ábránd, de meglepő, hogy a valóság mennyire közelít hozzá.
http://asianwiki.com/Steel_Rain