8/10
edimir 2018 okt. 05. - 08:13:03 8/10 Előzmény edimir
(234785/239045)
TÁBOR

3. Koreai Filmnéző Tábor!
Ez NEM Libagoly program. Minden koreai filmet/sorozatot kedvelő szívesen látott!
8/10
edimir 2018 okt. 05. - 08:12:20 8/10 Előzmény Illiona
(234784/239045)
TÁBOR

3. Koreai Filmnéző Tábor!
Ez NEM Libagoly program. Minden koreai filmet/sorozatot kedvelő szívesen látott!
Időpont : 2018 november 1 -2 -3.
Helyszín: a már megszokott. Testet és lelket felüdítő környezet, szíves vendéglátás kényeztet.
Az étkezés: Illiona gondoskodik róla. Kizárólag ezen a vidéken termelt zöldségek és gyümölcsök kerülnek akár főzve, akár nyersen az asztalra. A húst is itteni kisüzemből szerzi be. Garantáltan finom és egészséges!:))))))))))))))
Filmek: Ismét több száz film vár bennünket Illiona jóvoltából. Hatalmas, sokszínű választék. Csak győzzük!:)))))))))))
Jelentkezni Illionánál lehet, de jó lenne itt is jelezni:
1. Illiona
2. edimir
3.
4.
5.

KÉP: helyszín
8/10
edimir 2018 okt. 04. - 21:14:48 8/10 Előzmény Illiona
(234783/239045)
TÁBOR

Már nagyon várom!:)))) Épp az előbb vettem meg az ajándékod!:))))))))))))) Tökéletesen illik a Mr Sunshine-hoz... és egy kicsit a nagy kedvencedhez, Dong Mae-hez is!:))))))))))))))))))
Csak annyit róla, hogy eredetileg 2506 db készült belőle... de alig maradt fenn belőle mára. Ez egy történelmi replika!:))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 03. - 23:12:11 8/10
(234782/239045)
Off
Let Me Indroduce Her - Bemutatom őt
Spoiler

Az kifejezetten tetszett a végében, ahogy a Feleség megtalálja a család mellett a hivatását is.. és ez az, amiben ő igazán jó, amihez mindig volt affinitása, tehetsége... s milyen ügyesen belecsempészték a sorozat címét is!:))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 03. - 18:32:08 8/10 Előzmény Illiona
(234781/239045)
Off
Let Me Indroduce Her - Bemutatom őt
Spoiler

A Szerető az utolsó részig meg volt győződve arról, hogy a Férj vele másként bánna, mint a Feleséggel, ezt korábban ki is fejtette a Feleségnek, hogy őt biztosan nem verné meg. Nos, ez mégis bekövetkezik. A Szerető igen ambiciózus, de szerelmes is a Férjbe. Ez vmiféle rögeszmévé növi ki benne magát, önmagáról is eléggé hamis képet dédelget magáról, pedig ő csak pótlék.

Igen, a verés után van is egy ilyen jelenete, amikor látjuk, hogy eldöntötte magában, neki még így is kell a 2. feleség szerepe, ha ennek a mindennapi verés is az ára..... de ez egyben jelzi is a torzultságát... normális ember nem megy bele egy abnormális kapcsolatba!
Az egész nő egy úrhatnám liba, egy mini zsarnok, akiben ott a másokkal szembeni erőszakosság, kegyetlenkedés... igazi basáskodó vki, aki felett ha nem lett volna korlátként a Férj és annak Anyja, akkor egy igazi pszichopatává vált volna....szerintem a Férj hozzá képest kismiska

azért gyilkost felbérelni.... már eleve ez jelzi, hogy erkölcsileg milyen mélyrepülésben volt....
8/10
edimir 2018 okt. 03. - 18:14:31 8/10
(234780/239045)
Mr Sunshine

SPOILER

Silla vagy Mr Sunshine? Hmm, alma és a körte... nem igazán összevethetőek... és nem pusztán a részek számának nagyságrendi különbsége folytán, ami ugyebár a bemutatásban is jelent lehetőséget ill. korlátot... nem csak a kor, de a helyzet is borzasztóan eltér... a Nagy Álom kontra a Hiábavaló Remény... egészen más...

Ami talán közös bennük, hogy mindkettőben feledhetetlen karaktereket sikerült teremteni... mindkettő zenéje még évek múlva is a fülünkben lesz, összetéveszthetetlenül, mint ahogy képsorok, jelenetek maradnak meg retinába égve....és ez a lényeg....
8/10
edimir 2018 okt. 03. - 17:58:54 8/10 Előzmény Illiona
(234779/239045)
Mr Sunshine

SPOILER

A sorozat egyik érdeme a hihetetlenül erős párbeszédek. Egyszer már korábban írtam erről, hogy sokszor amolyan "félmondatosak"... elsőre néha értelmetlennek tűnhetnek, pedig nem azok, sőt... a nézőtől nagyon is aktív befogadást igényelnek, emlékezzen részekkel korábban elhangzott kijelentésekre, történtekre. Előszeretettel adja az egyik szereplő szájába azt, amit korábban a másik mondott, közben zseniálisan továbbfűzi, vagy teker rajta egyet. Itt nem lehet "beletekerni", hogy ezt átugrom,mert nem érdekel... mert esetleg olyat hagysz ki, ami szerves folytatás, vagy amire később hivatkoznak....

Nagyon össze van rakva a szavak és szimbólumok szintjén a sorozat, remekül építkezik velük és mindvégig ott vannak, egészen a végéig.... Ezért is mondtam, hogy olyan kerek, egész....

Olyanok leszünk, mint Ae-shin, aki Hee-sung tokyoi lakásában a könyveit olvasva jön rá, hogy a szavaknak igenis erejük van.... Hát a sorozatban elhangzottakkal is ez a helyzet.. ott van bennük a mélység, de csak akkor észleled, ha nem felületesen nézed.


Hmmm, mennyit vitatkoztunk az elején, hogy miért Mr Sunshine? A végére megértjük.... nem egyetlen ember, hanem mindazok, akik a megváltozott Csoszonra ráboruló sötétségbe az emberségükkel, a bátorságukkal, az önfeláldozásukkal képesek fényt, hitet vinni.....
KÉP: a golyó lyuggatta zászló a képi kifejezője... ez az igazi Mr Sunshine....
8/10
edimir 2018 okt. 03. - 17:37:33 8/10 Előzmény Illiona
(234778/239045)
Mr Sunshine

SPOILER

Én bátran merném ajánlani nem kifejezetten "korearajongók"-nak is, talán épp azért, mert olyan értékekkel, helyzetekkel foglalkozik, amelyek egyetemesek.. hiszen mind a közösséget, mind az egyént nézve bárhol, bármikor a történelme/élete során találkozik a kiszolgáltatottsággal, amikor az erősebbek "játékszere", a "hiábavaló reménnyel", a küzdelemmel, mely nem kecsegtet győzelemmel, de egyszerűen muszáj küzdeni..... szerelemmel, mely ellen minden szól, de még sem lehet feladni.

Ha belegondolunk, egy végtelenül depressziós korszak... és mégsem ez jött le! Ez pedig nagy érdeme a sorozatnak. És ez tényleg az általad említett nagyobb és kisebb szereplőknek köszönhető. Teljesen egyetértek veled abban, hogy a mindenki egyedi/egyéni vonásokkal rendelkezik még az apróbb szerepekben is.

Hiánypótlómű, hiszen erről az időszakról nincs, vagy csak kevés alkotás született. Sajnos minden apró utalást a valós történelemre még nem bogozgattunk ki, erre a nagy rohanásban nem igazán volt még idő... Biztosan jóval több van, mint amiről írtam.... A képes ismertető készítése közben erre már sem időm, sem energiám nem maradt, de majd apródonként ezeket is felderítjük közösen. Jaj, ilyenkor nagyon hiányzik dorombka a Libalex-szel, de micike biztos hoz majd néhány érdekességet, ha ideje engedi.

Szerintem egyáltalán nem volt hiba az 1871-es és 1875-ös események bemutatása a sorozatban, kellett a folyamat jellegének megértéséhez, nem csak az egyes szereplők hátterének megismeréséhez... Kell látnunk nem csak az egyes ember, hanem Csoszon változását is, ahogy fokozatosan csúszik kényszerpályára, ahol már csak lavírozni tud, de saját sorsának irányítása kicsúszik a kezéből....

Abban viszont teljesen egyetértek veled, hogy Choi bosszújának ilyen hosszú és néha túlzó jeleneteket tartalmazó bemutatása a sorozat egyik gyenge pontja. Értjük, hogy vmilyen szinten kell ábrázolni a benne lezajló folyamatot, de ez túllihegett volt, részek pazarlódtak rá. Mennyivel zseniálisabb volt ez Hee-sung oldaláról megmutatva... Choi alakjánál csúsztak el a dolgok, az nem volt jól eltalálva, az sikeredett falsra. A vége felé már ez szépen a helyére zökkent.
Szerencsére a vezető négyes annyira briliáns volt, hogy elbírta az ötödik főszereplő esetenkénti gyengélkedését.

A zenéje tényleg gyönyörű, ahogy a képi világa is kivételesen szép lírai....
Illiona 2018 okt. 03. - 16:35:16 Előzmény edimir
(234777/239045)
Let Me Indroduce - Bemutatom őt

Szerintem a szerető ezt eddig is tudta. Azzal már tökéletesen tisztában volt, hogy a Feleséggel hogyan bánnak, é s azzal is, hogy a Férj nem szerelmes belé.
Vagyis ő vállalta a verést, hogy vinnyogott, az az ő baja, de ez volt az ára annak, hogy bejusson mint 2. feleség a házba, mint a ház úrnője! Utána viszont már fürdött (ill. hempergett) a boldogságban a Feleség hitvesi ágyán... Végül is ha megnézzük, ez nem nagy ár.
Utána ha megszerezte amit akart, biztosan nem fordul magába, mint az első Feleség, hanem bolondokházába záratja a férjet, ha az anyós tiltakozna akkor őt is, és övé a hatalom, és a pénz.
Csakhogy ebben tévedett, hogy eddig eljuthat.
Illiona 2018 okt. 03. - 16:27:27
(234776/239045)
Mr Sunshine

SPOILER

Ami nem tetszett viszont: annyira nőcis helyzetek voltak benne, amikről egyből lehetett tudni hogy nő irta.
Bár tudom hogy a sorozatoknak 90 %-át nő irja, de én akkor sem szeretem kiérezni az iró nemét. Nem is tudom, hogy az iró férfi van nő talán csak 10 sorozatról.
szintén nem tetszett a főszereplő megszemélyesitője Lee Byung Hun nagyon öreg volt erre a szerepre. Talán nem lett volna ez feltünő, ha a lányka nem annyira hamvas, fiatal hozzá.
Valaki talán szólhatna neki, hogy ideje lenni második házasságbeli, vagy középkorú emberek történeteit filmre vinnie. Eddigi filmjeiben ez nem tünt fel, hiszen itt nem 2 órahosszat van képernyőn, hanem 12 szer annyit. A Masterben pedig korának megfelelő karaktert játszott, és az ott rendben is volt.
még a sorozat eleje volt ami nem tetszett, mégpedig az, hogy visszamennek 30 évet a történetben, és ott elidőznek részeken keresztül, majd egy ugrással 30 évvel később vagyunk és egy kivétellel mindenki él, és virul, és jól van, egyedül a matuzsálemi kort megélt öregember hal meg, de az is csak 10 éve!!! Senki nem öregedett, és mindenki jól van. Azért az átlagéletkort megnézve ez azért nem lehetséges.
Nagyon kirészletezték a Choi bosszuszomját, meg az igazságkeresését is, részeken keresztül ez teljesen felesleges időtöltés volt. Dong Mae multja, valamint bosszúja belefért összesen 6 percbe, és megértettük.
A sorozat talán első 10 epizódjában emiatt érdektelen, elnyujtott párbeszédek, jelenetek voltak.
Persze utána felgyorsult, pörgősebb lett.
Bizonyos elemeket beleépitettek, amelyeket edimir nyomozása nélkül semmiképp nem érthettünk volna meg. Sajnálom azokat, akik ez az infók nélkül csak megnézik...
Illiona 2018 okt. 03. - 16:07:36
(234775/239045)
Mr Sunshine

SPOILER
Én is a végére értem a Mr Sunshinénak , nagyon vegyesek az érzelmeim.
az rögtön leszögezhető, hogy az egyik legjobb koreai sorozat. Hogy a Sillát veri -e nem tudom, ez majd megérik. Ugyanis ha levesszük a Silláról azt, hogy az első koreai filmsorozat volt sokunk számára, ami által beleszerettünk ezekbe, és igy hasonlitjuk össze, akkor lehet akár ez a legjobb is.
De mégis van bennem némi kritika is, mert vannak olyan hibái is, amelyek kiküszöbölhetők lettek volna egy alaposabb irói tevékenységgel, odafigyeléssel, esetleg lektorálással.
Nagyon kár ezért a pár kis momentumért, hiszen oké, nekünk igy is jó, de én már nem ajánlom senkinek, aki nem korearajongó.
És ez a vizválasztó, hogy valami olyan szinvonalú, hogy megállja a helyét bárhol a világban, vagy csak elvakult rajongóknak tetszik, mindenki más, aki civil, csak megrántja rá a vállát.
És ez nem pénz, csak kizárólag igény és igényesség!!!!

Ami tetszett benne: a karakterek, a történet, a kor amiben játszódik.Nagyon jó volt kitalálva a 4 fő karakter, az elkényeztetett urilányka, aki titokban fegyveres harcos, és ájulgatás helyett inkább öl.
Dong Mae alakja, az egykori mészáros palánta, aki japánba tünik el egy végzetes találkozás után, és felnőttként jön vissza, mint egy rettenthetetlen, okos, harcolni tudó férfi.
Hae Sung, aki egy gazdag ember unokájaként születik meg, és japánban tanul, majd hazatérve tájékozódik, hogy mi is a helyzet Csoszonban. Mindig kedves, nevetős, könnyű fiúnak látszik, de az első pillanattól kezdve( gyerekkorától ) tudjuk róla, hogy igazságos, a dolgokat a helyükön kezelő fiatal, aki igazságkeresésében jut el az ujságirásig.
És ott van a katona, aki amerikában ér el sikereket, és hazatérve Csoszonba sok sok esemény átélése után odaszegődik az Igazságos Hadsereg egyik harcosának, és átélheti a szerelmet , és meg is hal érte.
Nagyon jól kitalálták az összes kisebb szereplőt is, mind egyedülálló karakter, akiket jó szinészek is személyesitenek meg.
Fantasztikusak a zenék benne, a dobozka zenének tünő hangja is.
A fényképezés pedig egyedülállóan jó, gyönyörű képek vannak benne, és ez a rendezőnek is érdeme.
Ezek mind nagyot alkottak.
Kép: Ahogy Dong Mae bejön, ugyanazzal képsorral távozik is a sorozatból.

Hiába: aki kardot ránt, az kard által vész el. Ez igy volt régen, és ma is a Föld nevű bolygó minden táján.
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 23:11:05 8/10
(234774/239045)
További szép hajnal/éjt!:)))))))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:)))))))))))))))

8/10
edimir 2018 okt. 02. - 22:37:20 8/10 Előzmény bori4
(234773/239045)
Köszi!:)))))))))) Ez igazán jó hír!.))) Csak én borzasztó türelmetlen vagyok, holnap már jön az új rész...., csütörtökön a következő...

már kicsit tartok tőle, hogy nehogy úgy járjunk, mint a Mr Sunshine-nal... ott is kb. az 5. részig minden szép és jó volt, aztán belassult az egész... már vége a sorozatnak, de még csak a 8. résznél tart a felirat, azaz a sorozat első negyedénél.....
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 22:31:21 8/10 Előzmény edimir
(234772/239045)
OFF

Let Me Introduce Her- Bemutatom őt

Spoiler

KÉP: és végre a Szerető is megtudta, milyen "gyengédségben" volt része a Feleségnek 7 éven át....Ezúttal neki szólt Berlioz... az ütéseket ő kapta...

Hmmm, hát igen, egy ilyen tapasztalat után felmérhette, mi az ára az álmának.....
bori4 2018 okt. 02. - 22:28:37 Előzmény edimir
(234771/239045)
Van már magyarja is ám... :)
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 22:26:15 8/10 Előzmény edimir
(234770/239045)
OFF

Let Me Introduce Her- Bemutatom őt

Spoiler

Azért a nagy megbocsátás előtt volt egy kis igazságtétel is, bevallom... igenis ez is kellett, legalábbis az én igazság érzetemnek, mert azért szentek se vagyunk!:))))))))))))))))

KÉP: egy kis bor szervírozva a fejen!:))))))))))))))))))) Tudom,drága nedű,de ezúttal külsőleg fogyasztandó.....és egyetlen cseppje se volt pazarlás!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 19:46:56 8/10 Előzmény Illiona
(234769/239045)
OFF

Let Me Introduce Her- Bemutatom őt

Spoiler
Nos, én szándékoltan nem vágtam ki az utolsó jelenetből képet.... az már túl direkt volt, túl szájbarágós és túl szirupos.... Tudom, vannak, akik ezt igénylik.... de annyira nyilvánvaló volt, hogy nyugodtan megengedhettek volna egy finom jelzést... egy sejtelmes szép ráutaló képet.... ennyi bőven elég lett volna....

Kár, mert a sorozat erénye éppen az volt, hogy a "hétköznapit" tudta művészi szintre emelni, megmutatni, hogy nagy romantikus jelenetek nélkül hogyan lehet bemutatni két ember igazi összetartozását, mély elköteleződését... harcát a közös boldogságért, egymásért.....

Sejtettem, hogy a vége elsimogatós lesz.... bűnhődnek a bűnösök, de nagy megtorlás nélkül.... inkább segítséget kapnak, hogy a rossz útról letérhessenek.... Nagyon empatikus és emberséges maradt a sorozat ilyen szempontból is... mintha a két főszereplő életszemlélete sugározna ki erre is.... élni és élni hagyni, tudni megérteni, elfogadni és megbocsátani... és ez nem naivitás a részükről, hanem nagyon helyesen felismerni azt, hogy az asszonyverő ugyanakkor egy apa is egyben, a feleségnek elviselhetetlen teher, de a gyereknek akkor is az Apa.... Nem mindegy, mivel terheled meg a gyereke lelkét, akinek már eddig is épp elég traumában volt része....

KÉP: a virágtenger helyett én a szívecskés pizzát vágtam ki!:))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 18:14:32 8/10
(234768/239045)
OFF

Terius Behind Me
Spoiler

egykori titkosügynökünk átlátja, hogy a két halálesetnek köze lehet egymáshoz... Ms Káosz férjével talán mégsem a stressz végzett... érdemes lenne Ms Káosz családjának kicsit jobban utána nézni... s a gyerekekre is jobban kell vigyázni... így felajánlja gyermekcsőszi szolgálatait.....

KÉP: - felirat - Hát igen, tényleg hasonlít rá, kicsitttttttttttt!:)))))))))))))))))))))))))
Az anyukáknak mindenesetre a játszótéren megakad a szemük ezen a gyermekcsőszön!:))))))))))))))
Hmmm, kicsit többet foglalkoznak vele, mint saját csemetéjükkel..... ejnye, hölgyeim!!!

Nos, míg a két gyerkőc az egykori titkosügynököt képes leamortizálni, addig a sorozat a nevetőizmainkat strapálja le!:)))))))))))) S anyuci pedig rácsodálkozhat a lakásra, ahol nincs többé káoszt!:))))))))))))))))) ez a gyerekcsősz tud vmit!:))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 18:05:10 8/10
(234767/239045)
OFF

Terius Behind Me
Spoiler
A Sors úgy hozza, hogy Ms Káosz családja veszélybe kerül... A férj olyat lát, amit nem kellett volna... a gyermekeket el akarják rabolni.... Kell, aki felügyel rájuk, amíg anyu dolgozik....

KÉP: egy kedves ismerős a Let Me Introduce Her-ből a konyhafőnöknő... itt a randi jobban izgatja, mint a gyermekfelvigyázás....
8/10
edimir 2018 okt. 02. - 17:58:54 8/10
(234766/239045)
OFF

Terius Behind Me


A Sors természetesen gondoskodik róla, hogy ne csak egyszer találkozzanak!:))))))))))

KÉP: - felirat - Hmmm, már megint egy francia pékség!:))))))))))))))))))))