8/10
edimir 2018 nov. 20. - 22:33:51 8/10 Előzmény edimir
(235125/239045)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ... csak ezért akkora, hogy látszódjon, a jobb is megvan még... had bosszantsa a fogatlan oroszlánt!:)
8/10
edimir 2018 nov. 20. - 22:21:32 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(235124/239045)
Boldog hiéna, neki még van bal hátsó hatosa!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 20. - 22:19:54 8/10 Előzmény Illiona
(235123/239045)
A kedvenc Wolf totem-ed könyvváltozatában van 1 fejezet a hattyúkról.... többek közt erről is ír...

Elnéztem az első sorokban ülők arcát.... hmm, azért ez egy nagyon hivatalos ünnepség volt... fegyelmezett egyenruhások.... jó kis kontraszt... szenvedélyesen letérdelő énekes... faarcú néző....
persze volt taps és tetszés nyilvánítás, de kevesen merték átadni magukat a dal/élmény hatásának....
hanguktaekwondoo 2018 nov. 20. - 21:56:40
(235122/239045)
te jó ég
ez a sok vigyorjel hatvanhat zárójellel. eszembe jut a hiéna bal hátsó hatosa bizonyisten :-)
8/10
edimir 2018 nov. 20. - 21:39:20 8/10 Előzmény Illiona
(235121/239045)
Szép estét Mindenki!:))))))))))

Azért még messze vagyok attól, hogy e téren utolérjelek!:)))))))))))))) Ez még csak egyszeri alkalomnak bizonyult, talán nem állandósul nálam!:))))))))))))))

Kiindulásként egyszerű a képlet, adott a tipikus kisember, akinek nincs ideje a családjára, mert a napi munkájához hozzátartozik az "üzlet", azaz a nagyfőnök fiacskájának füttyentésére csapot-papot otthagyni és rohanni szórakoztatni, csemetéjét az oviból elhozni, ha unatkozó gazdag nejnek nincs hozzá kedve... stb. Erre még alkalmas is lett volna a színész, de innentől már, ahogy jön a betegség, a változás... innentől kellett volna a karaktert kibontani, kitölteni......nos, innentől lett kevés a tálentum... itt volt a kelleténél egy kicsivel több a mimika, rinnyogósabb a hang... mindig csak épp az az apróság, amivel átbillen a mérleg. Nem ragozom....

Én is csak most keveredtem a gép elé, beütött egy kis be nem tervezett külön program, mondjuk a legalább a kellemesebbik fajtából!:)))))))))))))))) Vérnyomás, pulzusszám rendben!:)))))))))))))
Illiona 2018 nov. 20. - 21:33:33
(235120/239045)
és még egy utolsó beirás mára: itt egy paródia a napokban annyit emlegetett Hunyadi film okán!
Én hatalmasat nevettem ezen, el is mult a mai napi aggodalmaskodásom!

Csak a nevetésen túl: maradt az aggodalom a magyar történelmi filmprojekt iránt!

És ne feledjétek: ha elfeledkezek magamról, én is Ő-zök :)))))

https://magyaridok.hu/belfold/breking-megszereztuk-a-hunyadi-film-masik-titkos-forgatokonyvet-3690023/?fbclid=IwAR3d9LEa9C9Q0SqiMEn-_H3TJFb_o9BDrBRCd-ah_fO9yTyoIXpw5O83p74
Illiona 2018 nov. 20. - 21:07:20
(235119/239045)
és visszatérnék egy dalra, amit pár napja tettem fel:

https://www.youtube.com/watch?v=x6q3I-xHbi0

Dimash énekli, és Fáradt hattyúk szerelme a címe.

Már a cim is olyan figyelemfelkeltő, és nyomoztam utána, és bár lehet hogy ez csak nekem új: a hattyúnak egész életében csak egyetlen párja van: Monogám párkapcsolatban élnek . Nem véletlenül lett a két hattyúnyakból formázott szív a szerelem jelképe: egy-egy hattyú pár sok-sok évig, olykor életük végéig együtt él. Igaz, ennek gyakorlati okai is vannak: egy állandó partner azt is jelenti, a párkeresésre fordított időt másra - vándorlásra, területszerzésre, fészekrakásra, gyereknevelésre – tudják használni.

Nem hagyott békén, és lefordittattam egy barátnőmmel. ( aki angolul és oroszul perfekt)
Azt állitja Dimash oroszul énekli, a Kremlben, valamilyen állami ünnepen. (a kazah nyelv némileg eltér az orosztól) Na ezt sem gondoltam volna, hogy egyszer ilyen videókat nézek!!! ezért nem szabad mondani, hogy "soha" :))))))))

itt egy nyers forditás:

Beletudsz nézni a szemembe? Bocsáss meg, annyira sajnálom
Drágám, szeretlek , te vagy az életem! Tudom már, szükségem van hogy veled legyek
A kezemben akarlak tartani /ölelni akarlak/
Annyira fáradtak voltunk és annyira nehéz volt. Most egyedül vagyok
Nagyon hiányzol, Szerelem nélkül semmi más nem számít
Egy hattyúpár sosem int búcsút egymásnak, várj, ne hagyj engem egyedül
Ne mondd nekem hogy a szerelmünknek vége, és soha nem jön vissza
egy hattyúpár sosem int búcsút egymásnak, várj, ne hagyj engem egyedül
Ölelj meg gyorsan és kezdjük ujra a szerelmünket még egyszer
A fáradt hattyúk szerelmét
Visszanézek az életünkre, és emlékszem, hogyan kezdtek bonyolódni a dolgok
A visszanézés /átgondolás/ könnyeket hoz
Hallgass meg engem a szerelmed nélkül fáj minden
Bocsánatodat kérem a szívem minden nap kínlódik
Egy kis időbe telt de most már értem, téged akarlak és nem akarok új szerelmet
Egy hattyúpár sosem int búcsút egymásnak, várj, ne hagyj engem egyedül
Várj, ne fuss el tőlem, ölelj meg
Kezdjük a fáradt hattyúk szerelmét újból

Azt igérte, ha megtalálja az eredeti irott szöveget, akkor egy alaposabb forditást is fog csinálni.

Ugye milyen gyönyörű!



Illiona 2018 nov. 20. - 20:49:03
(235118/239045)
Rampant posztere
Illiona 2018 nov. 20. - 20:47:56
(235117/239045)
A Rampant cimű mozifilmet ma éjjel feltették az Avistára, más szerintem egyéb oldalakon is fent van.
Egy hónapja mutatták be, eddig 1596 ezer mozijegyet vettek meg rá.
Ma este bele akartam nézni, de már nem megy.

Hyun Bin uj filmje.
Illiona 2018 nov. 20. - 20:42:04 Előzmény edimir
(235116/239045)
Sziasztok, szép estét!
Ma egész nap nem tudtam belépni, csak benézni, állandóan áramszünet, pár pillanatos áramkimaradás volt, ami minden technikát megzavart. Alig tudtam mostanra az áfa bevallásokat elküldeni, már az egekbe szökött a vérnyomásom is.
Egyetértek veled abban, hogy néhány színész irritáló. Én amikor elkezdtem koreai sorozatokat nézni, akkoriban mindenevő voltam, és semmilyen sorozatot nem hagytam ki.
Egyszer azután pár éve jött az elég: kezdtem bizonyos szinészekre allergiás lenni. És ez csak fokozódott, szinte időről időre kiderült valamelyikről, hogy nem birom.
Azért vannak ennek fokozatai: van akivel semmiképp meg nem néznék egy filmet sem, és vannak akikkel megnézek, ha jó szinészek vannak mellettük, és jó a forgatókönyv.
Te ebben a tekintetben most érsz csak be engem, de megnyugtatlak, nem fog ez visszafordulni, csak szaporodni, akikre érzékeny vagy. :))))
És a másik: maradt még igy is jó sok figyelemre érdemes színész, soha nem fognak elfogyni, újratermelődnek.
hanguktaekwondoo 2018 nov. 20. - 18:58:56 Előzmény Illiona
(235115/239045)
Megnéztem a linken lévő ezévi sorozatokat és ez a terményállapot lehangoló.
nem is emlékszem,volt -e ilyen redva év.
Vagy egymást -előzőeket koppintják, vagy úgy túl van turbózva az anyag, hogy lassan már nézhetetlen a különféle effektek és túlhajtott információáradat miatt.
Egyértelműen csökkent a színvonal -idén is- az előző évekhez képest. De tavalyhoz képest mindezt már nem sajnálkozva, hanem némileg blazírt képpel állapítom meg.

Irreál szövevényes bűnügyek, az orbitál erkölcstelenségek, a kegyetlenségekben és azok bemutatásában élvezkedő filmek -sorozatok szeretetlen, ezért üres légköre, nos, mindez hervasztó.
A sémák ugyanazok: név -személyiség- újabban nemváltás, bosszú, szegény lány -gazdag fiú /mily érdekes lenne egyszer fordítva/, túltolt természetfeletti képességek, előző élet vagy életek triköbre emelve, csillagosfiúkák, amnézia, ájemnatörabot -perverziók
és persze a gyilkos hierarchia,
no meg mindenekfelett a lóvé.
A leányok -asszonyok idegileg kivannak, gyilkos dühvel támadnak nemtársaikra, ugyanakkor minden hímet, legyen az a sántakromoszómás akármilyen csökött kívül és vagy belül
sejtjeik minden áramával körbetáncolják
-halálosan morbid, mert mindez egy olyan kor erkölcsének és szellemének megjegecesedett és mára teljesen bebetonozódott maradványa, melyet fejlettebb nemzetek már rég maguk mögött hagytak, vagy legalább törekszenek így tenni..

Mit adnak ezek a filmek a pillanatnyi izgalmakon túl? Egymás csesztetése, bugyuta viccek és idiotizmusok
unalomig ismert, alapvetően egészségtelen lelkialkatot és hozzáállást promotáló "minél jobban szeretlek, annál jobban ütlek, meg ne tudd.."
mindez oly infantilis és pattern.

A fentebb említett klisék nem túl fantáziadús váltogatása indított el arra, hogy a minimalizmus felé forduljak.
No persze, nem ahhoz az istentagadó, nihilizmusát minimalista köntösbe bújtató képmutató eszmeiségről, és, sajnos, gyakorlatról beszélek, ami manapság oly divatos a koreai és egyéb filmekben.

Minimalizmuson azt értem, hogy a film nélkülözi mindazt az érzékekre és gondolatokra ható csődtömeg szemetet, amely gondolkodni sem hagyja a nézőt.
Az effektek kikapcsolva, van idő levegőt venni, a szereplők nem csinálnak mindig kényszeresen vmit, egyszerűen csak élnek, a zene és a szöveg szól vmiről,
és a főhősök nem a "meglátlak és megszeretlek, de mivel még nem tudom, ezért gyűlöllek és alig várom hogy bosszút álljak rajtad vagy valakiden" -séma alapján kommunikálnak.
hanem emberként. Magasra tettem a mércét: ráadásul még tiszta lelkű embereket is akartam látni ebben a felállásban.

Idáig-bár több nagyon jó sorozatot láttam már- egyetlen filmet találtam, amely minden kritériumnak megfelel
igaz, a lóvé itt is szerepet játszik de hát hyungéknak ez olyan mint só a kávéban. az amnézát pedig egészen rendhagyóan, mégis kedvesen dolgozták fel.


Erős társadalomkritika, mégpedig több szinten
az embertelen, milliós Szöulban barangol -hányódik két kölyök -az amnéziás csávó meg a faluról felkerült virágszál- és mégsem kurvulnak el.
/Többször említettem már máshol is: Koreának erős változásokra van szükség, hogy ne legyen még nagyobb gond. /

Roppantul tetszett kettőjük játékára jellemző nyugodt természetesség
és az, hogy a két főhős nem robbant rögtön egymásra, nem ekörül forgott a történet, hanem tisztán baráti, már -már testvéri kapcsolat alakult ki közöttük.
Nem tudom, hogy ment át ez a naturál tempójú sorozat a szűrőn, talán biztonsági szelepnek szánták, mert nem szokás ilyen értékekben gazdag filmet csinálni, a romboló kliséket kihagyva.
Rendkívül pozitív alkotás, mint egy friss, üde tavaszi fejessaláta
https://www.youtube.com/watch?v=3M6VCcHHnjQ


Sok ilyen kellene még, mert az a meglátásom, hogy a koreai médiatermékekben alig van szó valódi szeretetről.
nem arról csöpögős érzelgősségről beszélek, mely megfelelő zenekísérettel a sorozatok több, mint felében felüti csúf fejét
hanem a valódi, a másikat feltétel nélkül elfogadó szeretetről..
8/10
edimir 2018 nov. 20. - 06:27:44 8/10 Előzmény Illiona
(235114/239045)
Szép reggelt MIndenki!:)))))))))))))

Köszi!:) Megnéztem.....

KÉP: - felirat - háttttttttttt... bizony nem könnyű.... súlyos döntések, a döntés súlya.....
Az Ansi erőd ostroma után nézni egy plusz töltetett adott...
Illiona 2018 nov. 19. - 15:27:20
(235113/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

A The Fortress cimű történelmi filmnek van rendes magyar felirata, amit Melisszának köszönhetünk.
Az Ázsia Ékköveire tette fel, a filmek között kell keresni.
https://azsiaekkovei.hu/film/the-fortress-2017#thanks88
8/10
edimir 2018 nov. 19. - 00:05:58 8/10
(235112/239045)
Off
MyLast Love

Spoiler

Ritkán vagyok úgy, hogy ellenérzésem van egy színésszel kapcsolatban. Most sem kifejezetten a színésszel volt bajom, inkább azzal, hogy többnyire bűnügyi sorozatok kissé gügye rendőreként maradt meg bennem... ott még elment.... de ebbe a filmbe vki más kellett volna a szerepre. Mert ahogy hozta a szokásos, kissé túljátszott mimikáját, meghallottam az erőtlen, kicsit rinnyogó hangját... onnantól mindig kizökkentem, a film nem tudott beszippantani. Miért volt ez gond? Mert ő volt a központi szereplő, akinek tragédiája meg kellett volna, hogy rázzon.

Sajnos előbb vagy utóbb, de mindannyian találkozunk életünk során azzal, hogy szűkebb-tágabb családunk egyik tagját vmilen komoly betegség támadja meg.... és persze ez a családra is kihat....
Mivel könnyzáporos elragadtatott külföldi hozzászólásokat olvastam a filmről, gondoltam, jöjjön egy kis megható családi történet.

Korábban kicsit enyhe túlzásnak éreztem Illiona ódzkodását egyes színészektől bizonyos szerepekben, most viszont ennek egyre erősödő tüneteit vettem észre magamon. Vártam, hogy elmúlik, átfordul az érzésem vmi másba, de nem akaródzott, sőt, a film is hiteltelenné vált a szememben. Talán az is közrejátszott, hogy viszonylag nem olyan rég láttam a My Golden Time-ot, ahol szintén volt egy beteg apa. Óhatatlanul adta magát bennem a két színész összehasonlítása... bizonyára ez is közrejátszott, hogy még inkább kritikus szemmel nézzem....

A betegség, a nagy baj idején általában összezárja sorait a család, a kisebb nézeteltérések a süllyesztőbe kerülnek, mert a nagy baj elhárítása minden energiát, figyelmet megkíván. Itt is ezt próbálja a film bemutatni, de ahogy az Apa hiteltelen volt a számomra... lassan a filmnek se kezdtem hinni.... nem hatott... pedig általában elég fogékony vagyok a koreai filmek/sorozatok érzelmi hullámvasutaira, de most semmi..... csak néztem... de egy semleges kívülálló szemével..... nem lettem "részese".... A forgatókönyv gyengesége is kiütközött elég bántón.

KÉP: a zuhanyzós jelenet... ezúttal másként másért.... sajnos a víz se mosta le róla a kisszerűségét.....
8/10
edimir 2018 nov. 18. - 10:44:30 8/10 Előzmény Illiona
(235111/239045)
Én is végignéztem. És ez tényleg nem pénz kérdés!!!! Szégyen!!!

Azért igenis kellett volna vmi komolyabb előkészület, hogy 7 milliárdot milyen forgatókönyvre/filmre is fognak odaadni, mert az a tétel alaposan kimeríti a kasszát, utána már nincs lehetőség egy javított verzióra, v. másik film leforgatására.

Nekem is megütötte a fülem a záró mondatok. És igen, a "fantasztikus" ezúttal többértelmű... csak ne Bán Jánosnak legyen igaza, mert tényleg felesleges fiktív szereplőt/eseményt belevinni abba, ami ennyire erős önmagában is.

Nagyon tetszett Vitézi László gondolata, igen, ki vagyunk éhezve a jó magyar történelmi filmekre... és igen, a pozitív kicsengésre is. A megszólaltatott pályázaton részt vett Író/forgatókönyvíró is olyan dolgot vetett fel, ami az én csőröm is birizgálta, az a bizonyos zsűri és a kukába dobott 390 pályamunka....
10/10
kimbin01 2018 nov. 18. - 09:26:22 10/10
(235110/239045)
Sziasztok, szép, és tartalmas vasárnapot!
Bemelegítésnek rögtön megnéztem Illi által feltett majd egy órás magyarázom a bizonyítványom-at, és meg kell állapítsam némi emberismeret folytán, hogy amílyen mesterkélt, és pozőr beszéde van az illetőnek, ilyen az általa készített bármi is. Ez nemcsak a filmre, bármire igaz. Mindenestre Bán János (Mór) által írt Hunyadi történetből talán filmsorozat készül, pesze nem itthon, viszont elképzelhető, hogy hívebb lesz Hunyadihoz.
http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20121015-kanadai-magyar-film-keszul-hunyadi-janosrol-robert-lantos-cegenel.html
https://azoreg.hu/trukkozes-a-hunyadi-film-korul/
Addig valóban marad a Nagy csata, és a többiek.
Most épp kávészünetet tartok, kis pihenő két főzési művelet között.
8/10
edimir 2018 nov. 18. - 07:28:10 8/10 Előzmény Mennyei Harmónia
(235109/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))))))))))))))))

Örülök, hogy tetszett a film. :))))))))))))))

KÉP: a filmből.... hmm, nem csak a kép, de az egész film illik a nickedhez!:)))))))))))))))
Mennyei Harmónia 2018 nov. 18. - 00:10:47
(235108/239045)
Sziasztok Libagolykák! Jó itt lenni a Megszentelt partokon. Edimir írása nyomán én is megnéztem a Little Forest c. filmet - nekem is tetszett. Számomra az volt a kulcsmondat, amit a fiatalember kimond: a földművelésben legalább nincs csalás és átverés. Ennek a kislánynak a mosolya hihetetlen - annyira kifejező. Szép film.
Illiona 2018 nov. 17. - 19:03:12
(235107/239045)
Végignéztem a beszélgetést, amit az előbbi hozzászólásomban feltett kinken van.
Nagyon tanulságos!!!
A Nemzeti Filmalap képviselője és a Hunyadi film irója, Hegedűs Bálint: borzalom...

A beszélgetés utolsó mondata: Hegedűs Bálint: Egy egy fantasztikus film lesz
erre Bán Mór: én is attól tartok
Illiona 2018 nov. 17. - 18:41:45
(235106/239045)
itt egy beszélgetés a készülő Hunyadi filmről.
Benne van Bán Mór is, aki a Hunyadi sorozatot irta, és nagyon nagy élharcosa a magyar történelmi filmeknek.

https://www.mediaklikk.hu/video/ez-itt-a-kerdes-2018-11-16-i-adas/?fbclid=IwAR0HSY2taSYeZKyK60fssx3oy8iFY0C3EmYeBfl605UY2fyKCEQXOVjusAM#

Én ugy látom, hogy még nagyon messzi vagyunk egy "rendes" magyar történelmi film elkészülésétől!
Addig is nézzük csak szorgalmasan a "A Nagy Csata" cimű koreait.

Sajnos...