Min-Rin 2018 nov. 25. - 16:45:25 Előzmény Illiona
(235145/239045)
Tán azért nem, mert az angolban nincs olyan szó, hogy willage. :) Ha confucius village-re keresel, meg még odabiggyeszted mellé a download szót is, akkor lesz találat, több is.
Ez itt a trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=KlLoNOK2icY
Az önzetlen segítségért nem várok köszönetet, naivság lenne részemről azután, hogy pl. a My Father fordításáért sem fáradt a társaság megtenni. :)
Illiona 2018 nov. 25. - 15:55:01
(235144/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Tegnap egy nagyon .... rendezvényen voltam, ahol találkoztam egy régi kedves ismerőssel, aki a ..... tv-nél szerkesztő riporter. Nemrég volt valahol a lengyel határ innenső oldalán egy filmfesztivál, sok ország, sok különböző moziját nézték végig. Azt mondja végig rám gondolt közben, én mennyire örülnék egy ilyen lehetőségnek:

Kina is képviseltette magát, mégpedig egy dokumentumfilmmel. Van egy falu valahol Kinában, ahol válaszul a globalizáció kihivására Konfuciusz eredeti tanai szerint próbálnak élni.
Ezekkel a falubéliekkel készült a dokumentumfilm, és azt mondta ez a barátnőm, hogy izgalmas, érdekes, és ami a lényeg, hogy nagyon tanulságos volt.
Ő pendrivén elhozta ezt a filmet felirattal együtt.
A film cime ( ő szerinte) Konfucius Willage.
Nos, ilyen cimmel sehol nem találtam semmit, kerestem az Avistán, a YT-on, és a googleeba is beütöttem, de semmi. Miután legközelebb csak január 19-én találkozunk hivatalosan, igy most a héten ráirok, és elkérem a filmet tőle, (itt lakik Szegeden) utána feltöltöm a googlee drivera, és ekkor minden érdeklődő számára elérhetővé válik.
Csak ez a részemről egy csomó idő, és pénz: minimum 1-2 üveg jó minőségű pezsgő, és minimum fél - 1 nap, és semmi pletyka, ez csak a legszükségesebb megbeszélésekre elegendő!
8/10
Sumomo 2018 nov. 25. - 14:29:53 8/10
(235143/239045)
ssss
Illiona 2018 nov. 22. - 23:50:57 Előzmény bidamangyal
(235142/239045)
Szia! az okostv egy nagyon jó találmány, csak nem kell benne a tv adás. :)))), csak maga a a Televiziós készülék!
De lehet nézni filmet a pl. a YT-ról, vagy zenét hallgatni.
Én számitógéppel szoktam letölteni, az Avistaz nevű oldalról, Innen biztonságosan lehet töltögetni, soha nincs virus, és a videók mérete a legtöbbször egyezik a felirattal.
Minden sorozat és mozifilm megvan hosszú évekig.
Egyetlen hátránya, hogy számolni kell a visszatöltést, és csak annyit lehet letölteni, ami összegyült a felső sorban mindig irja, hogy hány Gb szabad keret van.
Ha többet töltesz le, akkor kitilt. Vagy az arany jelzésű sorozatokat lehet letölteni pontok hiányában, de ezek nagyon nagy méretűek, vagyis kell egy külső vincsi is a tároláshoz, valamint egy hétig minimum ott kell hagyni, hogy mások is tölthessék.
Épp most volt szabad regisztráció a mult héten, legközelebb talán karácsony körül lesz, majd figyeljed. Nincs másik ilyen jó oldal a keleti filmekhez, sorozatokhoz, csak eleinte nehéz a szabályokat megtanulni, de viszont nem lehetetlen.
CD-t másolni viszont egy informatikus ügyfelem tett fel egy programot, ez a CD Burner XP nevűt, azzal percek alatt megirok egy cd-t.
De én már nem szoktam kimásolni, csak ha valaki kéri tőlen, mert inkább külső winchestert használok, egyszerűbb, áttekinthetőbb, biztonságosabb, jobb, kényelmesebb.


bidamangyal 2018 nov. 22. - 20:09:15 Előzmény Illiona
(235141/239045)
Nekem elegem van a letöltő linkekből meg az Okos Tv ből semmire valók. Mindig errort írnak ki nálam. Anyukám kedvenc sorozatait cd re akartam másolni, Szülinapi ajándékként ,de vagy error jön be vagy kiírja a gépem ,hogy a folyamatosan frissülő vírus keresője vírust talált :( Ti honnan tőltitek le a filmeket?
bidamangyal 2018 nov. 22. - 19:54:43
(235140/239045)
Sziasztok. Nehezen találtalak meg benneteket a dizájnváltásnál a fórum oldalt. Írtam egy másik kóreai fórumra ott adták meg a régi libagoly klubbosok fórum oldalát :) Korábban Bidám ként voltam itt most is ezt használom kiegészítve. Az új sorozat ami tegnap kezdődött közel távol sincs olyan jó minta Síla Királyság volt pedig abban a kórban játszódik . De sem a képminősége sem a szinkronhangja sem a szereplők sincsennek olyan jók.
bori4 2018 nov. 22. - 18:37:46 Előzmény Illiona
(235139/239045)
Lehet, hogy átcsoportosultak innen egyrészt az FB-re, mert ott aztán egyre nő a koreai tábor, másrészt ennek a fórumnak a dizájnváltása sem használt talán a megtartáshoz.
Az FB-t azért is szerethetik, mert a gyors, felületes kommunikáció, egy-egy lájk odadobása, vagy 1-2 mondat általánosság lett a favorizált, nincs ma se affinitás, se idő az elmélyült, elemzős beszélgetésekre... vagy csak keveseknek.
Illiona 2018 nov. 22. - 14:43:19
(235138/239045)
Á, dehogyis mondok le róluk!
Én is a királyi tv-n kezdtem nézni a Silla királyságot annak idején, és lám, most hol tartok.

Engem csak kizárólag az idegesít, illetve hát nem is idegesit, csak éppen elkeseredek miatta,
amikor látom, hogy vannak emberek, akik elvannak a langyosban, és nem is akarnak fejlődni, okosodni, ügyesedni. Amikor kimerül náluk a Korea szeretet abban, hogy bámulják a sorozatbarát oldalt, és sóhajtoznak, hogy milyen jó. Jónak mondják a virusos, rossz minőségű filmeket!
Pedig az agytekervényeknek is legalább olyan jó mondjuk az Avistán való pontszámolás, mint a halolaj kapszula! :)))
Még az én 79 (no jó már közben 80 ) éves anyám is simán olvassa a feliratot, pedig csak fél szemére lát.
Annyi segitséget kaptak már ahhoz, hogy letöltsenek, és hogy legyen egy film táruk, ahol őrzik a kedvenceket. És az sem igaz, hogy ez pénzkérdés. Hiszen mindenkinek (de legalább 95 %-nak van pénze, csak legfeljebb sajnálja erre. Minden idősebb embernek van egy fiatalabb családtagja, aki segithetné!
Amikor most az elmúlt években vetitettek koreai sorozatokat, én nem hiszem hogy annyira megugrott volna a rajongók száma. Mondjuk annyira, mint 2010-ben, amikor a Silla ment. Én is azt hittem előtte, hogy majd "szaporodunk", de sajnos nem.
hanguktaekwondoo 2018 nov. 22. - 14:12:49 Előzmény Illiona
(235137/239045)
igen.
:-)
bori4 2018 nov. 22. - 10:41:40 Előzmény Illiona
(235136/239045)
Á, ne mondj le a TV nézőkről.... :)))
Speciel én is ott láttam első koreai sorozatomat - és hát mi lett belőle :-D
Akit az egzotikus látvány, furcsa történet egy furcsa világról most megfog, az tovább is fog lépni. Ezért szerintem jó, ha a TV csatornák leadnak egy-egy koreai sorozatot, mert sok embert hoz ez közelebb ehhez a kultúrához.
Illiona 2018 nov. 22. - 08:48:13 Előzmény Ljerk
(235135/239045)
Sziasztok , szép napot mindenkinek!

a Magam részéről szintén kihagyom.
Tulajdonképpen az Empress Ki kivételével az utóbbi években a magyar tv-ben leadott sorozatok számomra nem jelentősek. (nagyon finoman fogalmaztam) Nem akarok senkit megbántani, de olyan ciki amikor nem koreafan ismerőseim megkérdezik, hogy én ezekért vagyok-e odaáig, meg vissza?
Hát nem!!! ennél csak 2 fokozattal jobbakért!
Azon kivűl ez az ócska szinkron! Brrrr
De hát egyszerűen aki nem is tud róla, hogy van egy másabb minőség, azzal mit is lehet tenni?
Semmit.
8/10
edimir 2018 nov. 22. - 07:01:50 8/10 Előzmény Ljerk
(235134/239045)
Köszönjük a tájékoztatást!:) Részemről ezúttal kihagyom a sorozatot. Viszonylag még elég jól emlékszem rá....
10/10
offtopic
Ljerk 2018 nov. 21. - 13:06:08 10/10
(235133/239045)
Néhány perc, és az Izaura TV-n indul A fény árnyékában (Shine or Go Crazy) sorozat Jang Hyuk főszereplésével. 13:35, ismétlés 23 órakor.

Lehet online számítógépen is nézni, ha a böngésző és a stream kompatibilis:
https://onlinestream.hu/izaura-tv/videoplayer/6163-1

vagy remélhetőleg visszanézve a honlapjukon keresztül (nem tudom ide mikor fog felkerülni):
https://tv2.hu/izauratv/#sorozataink
hanguktaekwondoo 2018 nov. 21. - 11:22:26 Előzmény edimir
(235132/239045)
Feledhetetlenül jólelkű vagyok
https://www.youtube.com/watch?v=oNxsgJ1p_t4

Én nem törekszem eleganciára, kedves döme, mert
nekem
nincs rá szükségem.
Az ugyanis a lényemből fakad, tehát nem kell küzdenem érte.
Így hát megengedhetem magamnak, hogy a frissen mosott, napon ropogósra száradt, vasalatlan póló és farmer legyen a kedvencem :-)

Na most ismét feldolgozási szünetet adok neked. még egy kis elegáns ferdeszemű póttunning
https://www.youtube.com/watch?v=sQv2bjkPWAE

Ezúton hívnám fel a figyelmedet: bosszúságmentes :-)
Ha mindenképpen külön akarod írni, akkor egy piciny toldalékocskával megoldható és esetleg: bosszúságoktól mentes.
de semmiképpen sem "bosszúságok mentes" és tsai:-)
Ennyit a nyelvi igényszintről.

De sose késő.
Pl. megérteni azt is, hogy egy dolog az egyéni /meg/fogalmazás és szóhasználat, és más dolog a nyelv kerékbetörése.
https://www.youtube.com/watch?v=BfdkQGQ5xpA

/ A Jó reggelt Mindenki sántító, magyartalan alakjáról -hangzásáról nem is szólva :-) Másnak is sérti a fülét, vagy zavarja, de nem fogják megmondani neked. Inkább helyesen használják ;-), mintegy jelzésszerűen../

Feltételezem, hogy ellentétben velem, magyar az anyanyelved
-tiszteld már meg ezt a csodaszép, ősi, szakrális nyelvet azzal, hogy nem gyilkolod le :-) Látod, nekem is sikerül :-))

Illiona 2018 nov. 21. - 08:00:23 Előzmény edimir
(235131/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Már dolgozik rajta, vagyis nem zaklatom, ő is jó a keresésben, meghagyom neki.
Lara Fabian dalt vagy 10-et énekel Dimash, de nem kattintottam soha az eredetire, és talán nem is fogok .
Az én elkötelezettségem nem szól akárkinek :))))
8/10
edimir 2018 nov. 21. - 06:54:22 8/10 Előzmény Illiona
(235130/239045)
Úgy tűnik, a dalt más is énekelte már...

Itt a dal szövege oroszul: http://www.megalyrics.ru/lyric/lara-fabian/liubov-ustavshikh-liebiediei.htm
Talán segít tovább finomítani a fordítást.....
8/10
edimir 2018 nov. 21. - 06:29:01 8/10
(235129/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))))))))))

Áramkimaradások, bosszúságok mentes derűs napunk legyen!:))))))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 21. - 06:25:06 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(235128/239045)
Hadd köszönjem meg!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ha már a hiányzó "d" betűnél tartunk... szerintem elegánsabb nem fennakadni a hiányon....
"nemes feladatát meg kellene hagyni az MTA Nyelvtuományi Intézetének."
hanguktaekwondoo 2018 nov. 20. - 23:57:54 Előzmény edimir
(235127/239045)
hadd,
döme.
Úgy írják, hogy
hadd :-)

A többiről nem is szólva..

Pedig már Min -Rin is adott néhány tanácsot.. :-))
8/10
edimir 2018 nov. 20. - 23:41:09 8/10
(235126/239045)
brrrr... ez max. a legyeknek jön be, ahogy elnézem......

ha már állatvilág, akkor kanyarodjunk inkább vissza a hattyúkhoz, még ha fáradtak is...