Illiona 2018 nov. 17. - 18:35:38 Előzmény edimir
(235105/239045)
Még nagyon tetszett (volna) a Cross cimű sorozat is. Ott meg a téli szexbotrány szólt bele: a főszereplőt a vége előtt 3-4 résszel kiirták. Igy az egész sorozat olyan okafogyottá vált.
Kár volt.
De ugy látom, hogy az utolsó hetek sorozatai teljesítenek jól.
8/10
edimir 2018 nov. 17. - 11:05:49 8/10 Előzmény edimir
(235104/239045)
Aminél kísértésbe estem:
- Miss Ma, Nemesis (SBS) - tetszik, de még futó sorozat, elég sok van belőle vissza, így meglátjuk.....
- Mistress (OCN) - egy mini gyöngyszem, zseniális a 4 nő... mégis szavazok rá!:)))))
- Mystery Queen 2 (KBS2) - az 1. széria tetszett igazán, de itt is vannak olyan "ügyek", amelyek felkavaróak.. lásd a gyermek elkövető...
- Terius Behind Me (MBC) - remek arányt talált el kezdetben a humor és az izgalom között, sajnos a vége felé (kb. Jeju-szigeti résztől) már néhol kilógott a lóláb, ami könnyed volt, túl direkt lett.... kár...
- Wok of Love (SBS) - imádtam a wokot és az ő kanalát.... Fény urat és a közös sörözést, no meg a tapétát!:))))))
8/10
edimir 2018 nov. 17. - 10:36:54 8/10 Előzmény edimir
(235103/239045)
Hmmm....

Miért is tetszett?
- 100 Days My Prince (tvN) - végig egyenletes, igazi üdítő derű, fantasztikus páros és remek mellékszereplők
- A Poem a Day (tvN) - maga az ötlet, hogy ebből is lehet!!!!!
- Let Me Introduce Her (SBS) - egy csendes összetartozás rendkívül finom ábrázolása, a hétköznap ereje
Life on Mars (OCN) - ahogy képes játszani velem....
Mr. Sunshine (tvN) - lírai festőiség a képi világában, izgalmas karakterek, emlékezetes alakítások (Choi kivételével!)
My Golden Life (KBS2) - a család oda... és vissza! Apa-lánya kapcsolat, kivételes alakítás a részükről!!!
My Mister (tvN) - a "jó" ember... egyszerűség.... elementárisan megrázó jelenet.....
8/10
edimir 2018 nov. 17. - 10:08:46 8/10 Előzmény edimir
(235102/239045)
Megnéztem a 2017-es szavazás eredményét. Hát.......

Tudom, te a Goblint nem szeretted, de nálam kedvenc akkor is!:))) A . Strong Woman Do Bong Soon sorozatot én nem láttam, te viszont anno többször is írtál róla. Nagyon örültem a The Package sikerének, mert egy kis gyöngyszem. A While You Were Sleeping is érdekes volt a számomra a maga forgatókönyvi húzásával. Viszont a Suspicious Partner és a The Legend of the Blue Sea a kifejezett gagyi kategóriába tartozik nálam....
1. Criminal Minds (tvN)
2. Goblin (tvN)
3. Romantic Doctor, Teacher Kim (SBS)
4. Strong Woman Do Bong Soon (jTBC)
5. Suspicious Partner (SBS)
6. The Legend of the Blue Sea (SBS)
7 The Package (jTBC)
8. While You Were Sleeping (SBS)
Forrás: https://www.koreandrama.org/the-best-korean-drama-of-2018/?fbclid=IwAR3Qbb9oJhZyWg1lfebbLl2oJn8zXP-II_71zvlgHzrOuZEoTl_CfKGzHz0
8/10
edimir 2018 nov. 17. - 09:56:14 8/10 Előzmény Illiona
(235101/239045)
Szavaztam, kicsit másra!:))))))))))))))))))
100 Days My Prince (tvN)
A Poem a Day (tvN)
Let Me Introduce Her (SBS)
Life on Mars (OCN)
Mr. Sunshine (tvN)
My Golden Life (KBS2)
My Mister (tvN)

Többnél is kísértésbe estem, de aztán mégse.....
8/10
edimir 2018 nov. 17. - 09:41:53 8/10 Előzmény Ljerk
(235100/239045)
Jéééé, ez nekem fel se tűnt. Már egy jóideje használom, kizárólag itt. Tudom, a három pont eredetileg a gondolat befejezetlenségét hivatott jelenteni, de feltűnt, hogy "ránézésre" jobban tagol. mint a vessző, segít a szemnek és az agynak érzékelni a gondolati egységek közötti szünetet, esetleg váltást. Időt ad a közbeni gondolkodásra, végiggondolásra. Szeretem a fanyar humort, maggi szokta mondani, hogy ő mindig "hallja", amit írok... és "kihallja" belőle a "sistergésem" is,:)))))))))

Nem igazán elemeztem még ki magamban, hogy mikor, miért is használom, többnyire ösztönös. Nálam, az én használatomban egy többfunkciós eszköz, ha úgy tetszik, akkor biztonsági szelep a gőz kiengedésére, mélázó behalkulás, előkészítése a váltásnak, ami a következő szövegegységben fog történni, vagy csak úgy, mert nálam egyszerűen oda kívánkozik.:)))))))))))))))))))))))))))))))

Mishil... és az ő szája, szeme, szemöldöke.... nos, ezek is az ő sajátos fegyvertárának fontos eszközei voltak. Igen, az a bizonyos néhány másodperc tényleg borzongató volt, hiszem mindig előre jelezte, hogy várható tőle vmi rendkívüli húzás, ill. hogy tkp. mit is gondol az épp történtekről, elhangzott beszélgetésről. Egyszerűen imádtam ezt a mimikát, annyira kifejező volt, itt mutatkozott meg Mishil igazi belső ereje.

KÉP: akinek még a halálában is sikerült......
Illiona 2018 nov. 16. - 19:33:14
(235099/239045)
Koreában lehet szavazni az idei sorozatokra: összesen 109 sorozat versenyez
https://www.koreandrama.org/the-best-korean-drama-of-2018/?fbclid=IwAR3Qbb9oJhZyWg1lfebbLl2oJn8zXP-II_71zvlgHzrOuZEoTl_CfKGzHz0

nekem egyébként a Prison Playbook
a Misty, a Let my Introduce Her és a Life on Mars, és a Mr Sunshane tetszettek.
Az 0,045871... százalék.
Kiváncsi vagyok, másoknak melyik
10/10
offtopic
Ljerk 2018 nov. 16. - 19:03:31 10/10 Előzmény edimir
(235098/239045)
Ez a pontokkal való írás az én rossz szokásom, lehet, hogy tőlem vetted át - nevezhetném nagyképűen képírásnak is. Olyan, mint Sillában Mishil arca (persze a magyar verzióból ezeket jórészt kivágták - időmegtakarítás céljából). Amikor rajta kívül mindenki kimegy a szobájából a beszélgetések végén, de még mutatják vagy 10 - 20 másodpercig az arcát. Látszólag cél nélküli ez a beállítás, de nálam nagy hangulatot keltett mindig....... :)

A mellékelt kép nem biztos, hogy ilyen pillanatot örökített meg, de valami ehhez közelit.
Illiona 2018 nov. 16. - 18:43:44
(235097/239045)
Wolf Totem

Van 6 percetek?
én csak a nagy sikerű mozifilm miatt kattintottam a linkre, de ez egészen más!
Meg érdekelt az is hogy : The HU ?????

https://www.youtube.com/watch?v=jM8dCGIm6yc

Egy egy mongol dal, de micsoda ritmus, és előadás!
hanguktaekwondoo 2018 nov. 16. - 10:30:22
(235096/239045)
bázis. nagyon szomorú lény lehetsz, hogy ilyesmiket sugallsz, minden alap nélkül. és még élvezed is. pedig hogy kínlódsz közben..
10/10
kimbin01 2018 nov. 16. - 07:56:44 10/10
(235095/239045)
Sziasztok, szép napot!
Újabb film az emlegetett oldalról. Hajléktalan szerelem (Road Movie) 2002.
A Suk-won üzletember, akinek fehér galléros munkája és magas fizetése volt. Elvesztette a munkáját, és családját, az utcára került, hajléktalan lett.
Dae-shik egy jól ismert hegymászó volt, akinek álmai voltak a himalájai hegymászás, de most Ő is az utcákon él.
Segít Suk-wonnak valamennyire talpraállni,
Csatlakozik hozzájuk egy nő is, aki szintén a társadalom peremén él. Ők hárman indulnak útnak az országban, próbálnak jobb életre találni.
Szereplők:
Jung-min Hwang,
Chan Jung,
Rin Seo
https://www.youtube.com/watch?v=yW-7x_r2DR8

http://asiafan.hu/archives/2005/11/04/Road_Movie/
8/10
edimir 2018 nov. 16. - 02:12:23 8/10 Előzmény Ljerk
(235094/239045)
A káka és az ő bizonyos csomója..... oly nemes küldetés lehet keresni..... Bizonyára hatalmas siker és nagy elégtétel lehet, ha vki megtalálja.... Teljék benne öröme...

Még jó, hogy itt Sillán kicsire nem adunk... a nagy (betű) meg nem számít!:)))))))))))))))))
Ami igazán számít, az a fórumtárs tisztelete... Örülök, hogy te is így látod!:)
8/10
edimir 2018 nov. 16. - 01:54:01 8/10 Előzmény kimbin01
(235093/239045)
Jobbulást!))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 nov. 16. - 01:37:41 8/10 Előzmény Horváth Magdi
(235092/239045)
Kedves Magdi!:)

Egy kis kávé neked.....:)))))))))))) És nyugodtan írj bármit.... elvégre te is elmondhatod: "Terius behind me"!:))))))))))))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
Ljerk 2018 nov. 15. - 23:52:47 10/10
(235091/239045)
Nem akarom elkenni: bizton igazad van a szabállyal kapcsolatban, ráadásul én sem offtopikban válaszoltam.

Azonban itt is az van, hogy milyen helyen, és hogyan közli ezt valaki. Nyilván egy újságban, folyóiratban ilyenfajta hiba nem megengedhető. Ez a fórum azonban nem műveltségi fórum, hanem beszélgetés egy-egy adott témáról, amely beszélgetésbe akárki beszállhat - alapvetően a témához hozzászólva, kérdezve. Volt olyan ismerősöm, aki értelmesen beszélt, szakmát is szerzett - "hejjessirrása" azonban szörnyűséges volt, mégis ha olvastam a levelét, semmiféle késztetést nem éreztem sem a kiröhögésére, sem a kiokosítására - mivel tudtam, hogy egyébként milyen ember.

Nyilván, ha valaki vét az ilyen olyan szabályoknak, vagy rosszul tud valamit, érdemes felhívni a figyelmet rá, azonban súlyos litániákat a nyakába önteni, olyan hiba miatt, ami nem is a topik témája - ezt zavaró volt még úgy is olvasni, hogy nem nekem szólt.
offtopic
Min-Rin 2018 nov. 15. - 22:37:42 Előzmény Ljerk
(235090/239045)
Abban egyetértek veled, hogy más a beszéd és más az írott szöveg. Az sem vitás, hogy nyelvünk eredetéről keveset tudunk, ill. a vélemények megoszlanak ezzel kapcsolatban. Elég, ha a Hunfalvy és Budenz által szárnyra bocsátott finnugor elméletre vagy az egészen más irányban tapogatózók-kutatók által felvetett török, ill. szanszkrit nyelvrokonságra gondolunk. De a nyelvészkedés, főként ha mindezt a témában nyilván laikusként tesszük, ebben a topikban végképp offtopiknak tekinthető.
Mivel az eredet a kutatók számára sem egyértelmű, mi, a magyar anyanyelv használói, és remélhetőleg azt közös kincsnek tekintői egyet tehetünk: betartjuk a lefektetett szabályokat a nyelv megőrzésének érdekében, s óvakodunk az idegen szabályok átvételétől. A köznevek nagy kezdőbetűvel való írása német és főleg angol hatásra történik, miközben a nyelvészek között abban egy pillanatig sincs vita, hogy a magyar nem tartozik a germán nyelvcsaládba. Különösen vicces, hogy manapság elsősorban azok veszik át ezeknek a nyelveknek az írásmódját, akik az említett két idegen nyelvnek egyikét sem beszélik.
A csupa nagybetűvel írt szavak valóban nyomatékosításra szolgálnak, ezzel mérsékelten kulturált formát választva mondandójuk alátámasztására a régóta jól bevált felkiáltójel használata helyett. Ám ennek említésével elkented az általam elmített rossz szokást, mert a topikban nem erre látunk példát. Azt hiszem a szövegértésemmel nincs probléma: a nagy kezdőbetűvel! írt köznevek egyik fórumtárs szövegébe sem a kiabálás szándékával kerültek be. Amennyiben nem nyelvhelyességi problémáik vannak, akkor egy olyan modorosságról van szó, amelyet szerencsés lenne elhagyni, mielőtt még további követőkre talál.
Eddig még csak a butasággal ötvözött túlzott tisztelet eredményét volt alkalmam csodálni - nem feltétlenül ebben a topikban -, amikor ázsiai emberekről így írtak: Japánok, Koreaiak. Megható az ilyen mértékű tisztelet, de az említett népek iránti elragadtatáson felül mást is elárul íróikról.
Az itt látható hibák mentségére szolgál, hogy ezek legalább hamar elsüllyednek az újabb és újabb beírások miatt, míg a koreai filmfeliratokban, mondhatnánk, örök időkre megőrződik a szomorú valóság: a fordítók jelentős része angolul talán tud, de magyarul nemigen. Olyan primitív hibákba lehet botlani, hogy a néző nem tudja, sírjon vagy nevessen. Esetleg öljön.
Száz szónak is egy a vége, a más kultúrák iránti tisztelet remek dolog, de közös kincsünknek, anyanyelvünknek is adjuk meg a tiszteletet!
10/10
Ljerk 2018 nov. 15. - 19:55:48 10/10 Előzmény Min-Rin
(235089/239045)
Nem vitatkozni akarnék - csak néhány gondolat. A nyelv, a beszéd és az írás is különböző dolgok. A jelenlegi netes világban a fórumokon, beszélgetős oldalakon például a csupa nagybetűvel írt szó nagyon erős hangsúlyt jelent - tehát a gyorsan írt szövegben minden magyarázat helyett ez szolgál az erős hangsúly, kiabálás jelzésére.

Az helyes dolog egyébként, hogy az MTA feladata, hogy konzervatív módon álljon ellen a tiszavirág életű nyelvújításoknak . Ebben, akárcsak a magyar őstörténelem terén - egyetlen dolog hibádzik. Az, hogy 150 év óta ugyanúgy nem tudjuk a magyar nyelv eredetét, mint a magyarság őseit - így nehéz a sarokpontot meghatározni, legyen az egy nagyon ősi állapot amit még ismerünk írásokból, vagy már a német, szláv és latin, görög szavaktól és nyelvtantól torzított 1700-as, 1800-as évekbeli változat.

Kiss Dénes költő és nyelvkutató a magyar nyelv alapjait kutatta (Magyar ősnyelv - https://www.youtube.com/watch?v=aU1Q7qfK8KA ), nyilván ha az alapok nincsenek tisztázva, nehéz pontosan felmérni, hogy mihez ragaszkodjunk mindenképp a nyelvünkkel kapcsolatban.
hanguktaekwondoo 2018 nov. 15. - 18:19:24 Előzmény Horváth Magdi
(235088/239045)
Ugyan, hiszen Illionát és engem is félreértettél, Magdi. Ez időnként megtörténik az interneten, mert a villanybetűk nem mindig képesek közvetíteni egy -egy ember összetett auráját, a szavak pedig önmagukban gyakran képtelenek tisztán átadni az információt.
Az ilyesmi -főleg eltérő karakterű embereknél- időnként még szóban is megesik ;-)
Nem olyan nagy baj ez, főleg akkor nem, ha a társalgók még nem nagyon ismerik egymást.

Illiona hajlamos sarkosan fogalmazni, mert határozott véleménye van egy -egy tárgyról. De attól még bizonyos, hogy nem dob ki mindent, ami nem egyezik az ő nézeteivel.
Jómagam, a koreai topikok rémületes kedvenceként, sok fanatikus orra alá törtem már borsot, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének itt barátaim; és ha én beírok a számláló beindul ;-))
Aljas viszont még senkivel nem voltam, mert nem a profilom ;-)

Viszont kedvelem, ha vkinek van humorérzéke és mer gondolkodni. Ez visz, ugye, előre, nemcsak a bamba monitorbámulás.. :-) Semmi probléma nincsen abból, ha tíz embernek tizenkétféle véleménye van, ettől színes a világ, gondolom, egyetértesz..
Úgyhogy csak bátran és lazán ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=UYISUvLkqm0
offtopic
Min-Rin 2018 nov. 15. - 17:59:35 Előzmény Illiona
(235087/239045)
A nagyfogyasztótól nem várható el, hogy a filmekben/sorozatokban szereplők nevét megjegyezze, ezért azt csak mellesleg jegyzem meg, hogy a Ctrl+C és a Ctrl+V használatával valamivel intelligensebbé lehetne tenni az "filmismertetők" szövegét.
Az állítólag rendkívül olvasott - vajon miért? - topikban egyre jobban elharapózó nagy kezdőbetűvel írt köznevek esetében viszont más a helyzet: édes anyanyelvünk újabb rombolási kísérletét tapasztalhatjuk.
A Magyar helyesírás szabályainak legutóbbi, 12. kiadásának A szabályzati rész változásai c. fejezete így szól:
Ezután bizonyos közszavak nagybetűvel kezdhetők hivatalos iratokban.
A 148. pont szövege az új változatban a következőképpen fog hangzani:
„A köznevek nagybetűs kezdése nem szokásos a magyar írásgyakorlatban,
kivéve a hivatalos iratokban, például: Alperes, Felperes,
Eladó, Vevő, Szerző.”
A fórumban hivatalos iratok aránylag ritkán fordulnak elő - értsd, soha - szóval az olyan nagy kezdőbetűs szavak, mint a Nő, Férfi és társai helyesírási hibának tekinthetők. A topik nagyszerűségéhez nem férhet kétség, de a nyelvújítás nemes feladatát meg kellene hagyni az MTA Nyelvtuományi Intézetének.
10/10
kimbin01 2018 nov. 15. - 09:00:35 10/10
(235086/239045)
Még a tábor előtt néztem meg egy filmet az előbb említett oldalról, a szokásos kémfilm kategóriából.
A berlin-akta /Bereullin/
Pyo, az észak-koreai titkos ügynök akciója rosszul sül el Berlinben. Őt és terhes feleségét, aki tolmács a berlini Észak-Koreai nagykövetségen, haza árulással vádolják meg. Közben egy Dél-Koreai ügynök is üldözi, de a Moszad se marad ki a játékból. Tisztáznia kell magát és feleségét...
A magyar mozik már bemutatták.
Szereplők
Pyo, Jong-Seong
Jung-woo Ha
Jeong Jin-soo
Suk-kyu Han
Dong, Myeong-soo
Seung-beom Ryu
Ryeon, Jung-hee
Gianna Jun
Abdul
Numan Acar