Illiona 2018 dec. 27. - 02:09:21
(235245/239045)
Our Love
Akinek felkeltette az érdeklődését, annak itt van egy YT-os felvétel, elég 2 percet belehallgatni, hogy ráérezzünk a sorozat ritmusára.
(Én magam letöltve néztem meg)
https://www.youtube.com/watch?v=o5U1_9MU7no

Kép: a nagy szerelem: Sanghai.
Itt játszódik a sorozat, (valamint az óceán partján,) a helyszinek csodálatosak
Illiona 2018 dec. 27. - 02:03:52
(235244/239045)
Our Love
Most ahogy véget ért a sorozat, egy dolog azért nem hagy nyugodni: van a 25. epizódban, hogy a fiú egyszerűen beleteszi a lány normál méretű kerékpárját, (amin még egy hütőtáska is rajta van) az autójába, beülteti a lányt hátra (vagyis nem hajtja le az üléstámlát) otthon pedig egyszerűen csak kiveszi belőle.
Nos, ez egy normál méretű porsche, átlagos méretű csomagtartóval, sőt mivel csapott az autó hátulja, vagyis kisebb, mint egy normál csomagtér.

Hogyan fért bele a bicikli????

Én októberben vettem magamnak egy biciklit, amit fél órán keresztül próbálgattam betenni az autómba, sikertelenül, végül ugy jöttem haza, hogy a bicikli kormánya kilógott, és a hátulját nem lehetett lecsukni,(lekötöttem, de a madzag elszakadt egy km után) igy autóztam 20 km-t 30 km/órás sebességgel. Minden szembejövő autó villogott rám, hogy az autó hátulja nyitva van!! hát persze hogy észrevettem, hiszen a huzat majdnem kivitt.

Kép: a megérkezés a ház elé, és a bicikli kivétele...
Illiona 2018 dec. 27. - 01:47:08
(235243/239045)
Our Love
A sorozat végén van egy egész eseménysor, ami a koreai A Love to Kill cimű (Rain nevével jegyzett) sorozat végéből van.
Amikor a szerelmesek nem lehetnek egymáséi(mindkettőben komoly indok van) és az elváláskor ugy döntenek, hogy még egy napot együtt töltenek, minden magyarázkodás nélkül. Ugyanugy töltik el a napot, a lány főz a fiúnak, ugyanugy megkérdezik egymást, hogyan szeretett bele a másikba. Még a válaszok is ugyanazok: első látásra. A különbség csak az (ál)szemérmességben van: mig a A Love to Kill cimű sorozatban ténylegesen is együtt vannak, addig itt az Our Love cimű kinaiban maradnak a fizikai együttlét mellőzésénél. (diplomatikus voltam, igaz?)
A A Love to Kill koreai sorozat 2005-ös, a kinai Our Love pedig 2013-as.
Illiona 2018 dec. 27. - 01:36:22
(235242/239045)
Our Love
a koreai sorozatokban már megszoktuk, hogy aki szép, annak azt mondják, hogy előző életében valami jót tett az országgal.
Hát itt Kínában másképp mondják:
Mit is tett a férje az előző életében, hogy most őt kapta meg feleségül. És ez nem dicséret, itt még a főhősnőt feleségnek, és gyerekes anyának hiszi, aki folyamatosan kicselezi az anyósát. Közben a valóságban a lány még az első csókot sem szenvedte el, a gyerek a másé, a vélt férj a fiútestvér, az anyós az a saját anyja. De van 36 rész ezt mind kibogozni.
Illiona 2018 dec. 27. - 01:29:16
(235241/239045)
Our Love
Mint irtam már, ez egy igazi pörgős sorozat. Csak éppen néha (legalábbis egyetlen egyszer ) szakad meg az események sorozata: a főszereplő Ray Chang percekig!!!!!!!! nézegeti magát a tükörben.
Az előzmény, hogy aki róla beszélt a családban , az nem ismerte még őt, (álnéven férközött a családba) és úgy vélte látatlanban, hogy egy nagyfejű, hatalmas fülekkel, ferde szemmel, nulla IQ, és negatív EQ. Vacsora után hősünk rohant a tükörhöz, és percekig vizsgálgatta a saját tökéletes arcát.

"Az önimádat is lehet szenvedélyes." (Feleki László)

Egyetértek....
Kép: a nárcisztikus szereplőnk a tükör előtt
Illiona 2018 dec. 27. - 01:18:40
(235240/239045)
Our Love - kinai 36 részes sorozat.
Nincs magyar fordítása, googlézottal néztem meg. ( Mostmár meg kell becsülni a googlés forditásokat, ugyanis a google beszüntette az ingyenességet, és csak óránként forditható le egy epizód.)
A kinai sorozatoknak mindig félelemmel fogok hozzá, hiszen minden 10. letöltött sorozat olyan, hogy nézhető a számomra. Egy év alatt 7-800 sorozat készül Kinában, ezek közül egy csomónak nincs is angol felirata, amelyiknek pedig van, azok közük kell kiválasztani azt a néhányat, ami nézhető. Azután még ott van az a pár, amit magyarra forditanak, de a minőségre az sem garancia.

De ezen válogatás közben igazi gyöngyszemekre lehet bukkanni. Ilyen ez az Our Love cimű sorozat is.
Nagyon jó, pörgős a cselekmény, szinte kapkodni kell az embernek a fejét, hogy követni tudja. A sorozat 36 része alatt folyamatosan szól a zene, ami felerősíti az érzelmi mondanivalót, és miután a lényeges mondatok előtt már a ritmus emelkedik, igy kellően felkészit, hogy valami történni fog.
Remekek a szereplők , még egyiküket sem láttam semmiben.
Kép: a filmsorozat plakátja
Illiona 2018 dec. 26. - 16:36:59
(235239/239045)
Sziasztok, szép estét mindenkinek!
Remélem mindenkinek ugy teltek az elmúlt napok, ahogy eltervezte!
Nekem mindenképp: tucatnyi sorozatot és filmet megnézve.

Viszont ennek az évnek a nagy szenzációja mindenképp a decemberben elindult verseny a kinai Hunan tv-ben.
Az egyik sajátossága, hogy fiatal 20-25 közötti férfiak, vagy inkább fiúk,( vagy mindkettő) a versenyzők.
A másik, hogy CSUPA fiuk!!! Sehol egy lány! Mintha csak meghallották volna a titkos fohászomat ?!
a harmadik, hogy mindannyian nagyon tehetségesek.
Vidámak, viccesek, játéknak fogják fel az egészet!
Olyan az egész, mintha egy egész osztály t inditottak volna el, az operaénekes szakról.
a YT-on sok dalt lehet már hallgatni, hiszen már egy hónapja tart ez a műsor. A keresőbe csak be kell gépelni: Super-Vocal
Ide teszek egy linket at egész műsorról:
https://www.youtube.com/watch?v=GSNWgDCqRI8&list=PLUM8x224JrX-5dCyV3_xL2DtQfM4RUfFM
egy másik egy ismerős dal:
https://www.youtube.com/watch?v=x6-2ER1IVzo
végül a Time to say Goodbye cimű dalt, valami csodálatos!! ennek a dalnak az előadóját már ismerem korábbi versenyekből ( Voice, valamint a maszkos műsor) , és tudom róla hogy szinte nőies a hangja.
https://www.youtube.com/watch?v=OwjBduDKFGo
Kép: egy arc a műsorból
Illiona 2018 dec. 24. - 18:44:41
(235238/239045)
Ha eleged van már a Jingle Bells agyonunott dallamából, akkor itt a felmentés: egy SZUPER előadó, egy SZUPER dal, egy SZUPER országból, egy SZUPER versenyből!!! SUPER-VOCAL!!!!
Ja, hogy ez nem Magyarország?
Ez Kína ????
IGEN!!!! EZ KÍNA!!!
https://www.youtube.com/watch?v=U807jXdH5fQ&list=RDXn8yOcKZVAk&index=4
Illiona 2018 dec. 24. - 13:08:05
(235237/239045)
itt a kép :))))
Illiona 2018 dec. 24. - 13:06:08
(235236/239045)
Ime az idei koreai sikerfilmek 2018-ból:
http://www.modernkoreancinema.com/2018/12/top-15-korean-films-of-2018.html?fbclid=IwAR1VjuY1CoYgXndjwwyr_fTRyzpdjB0tpGGrUA05AoODUFxdyFApX9kVhB4

Amennyire szeretem, és folyamatosan figyelem a koreai uj filmeket, ahhoz képest ezek közül egyet láttam. És másik kettőt tervezek megnézni. :))))

Kép: a Believer cimű film
10/10
döncimama 2018 dec. 24. - 09:23:09 10/10
(235235/239045)
Sziasztok!
Áldott, Békés Karácsonyt kívánok szeretettel!
Illiona 2018 dec. 23. - 21:46:36
(235234/239045)
Sziasztok!
Emlékeztek még, hogy irtam korábban egy bizonyos Tik Tok cimű kinai - koreai filmről?
Az egyik táborban meg is néztük, ugy emlékszem, akkor még googlés forditással.
Most megvan a rendes magyar is, Milly jóvoltából, köszönet érte.
Aki még nem látta, az nézze meg, mert fergeteges a sztori, látványos, gyors vágású lépek, és két szuper főszereplő, mindkettő nagyon nagy kedvencem: Wallace Chung, és Lee Jung Jae.
Egy jó tanács: amikor a filmnek vége van, és mennek a betűk, még akkor is van egy csavar, vagyis ne kapcsoljátok ki!!!!
8/10
edimir 2018 dec. 23. - 02:42:53 8/10 Előzmény Illiona
(235233/239045)
The Fortress
Spoiler
a beszélgetésünk után vhogy az az érzésem támadt, hogy mindkét fajta filmre nagy a szükségünk az egyikre, hogy a lelket felrázza, a másikra, hogy kijózanítson.....
A The Great Battle amolyan kivételes történelmi pillanatot ragad meg, amikor minden "összejön", a The Fortress, amikor semmi.... S vhogy ez utóbbi lehetett az általános... középszerűség, elhibázott, megkésett döntések.....

Én nem éreztem rajta a heveszényettséget, az "összedobottságot". Minden nagyon is a helyén van. Bevallom, a sminkre nem igazán figyeltem, jobban lekötöttek a történések.

A párbeszédek számomra nem tűntek sekélyesnek, inkább csak nagyon is "ismerősnek". Persze... ott a lózung...az udvari előkelőségektől, amit már unalomig hallhattunk szajkózni más filmekben/sorozatokban, de ez a kiábrándító valóság is egyben. Amivel szerencsétlen király nem is tud mit kezdeni. Igazi "szájhősök", aztán látjuk mögötte az önzést és a hozzá nem értést.... lásd hadügyminiszter....

... "Choi"... nem vagyok rajongója, sőt... de ezúttal szerintem jó ebben a szerepben. Épp a hang halksága adja a hátborzongást, hogy a sok szájaló között ki meri mondani azt, amit... és ezt nem harsogni kell, hanem józanul elmondani. Épp ez a visszafogottság kell ahhoz, hogy komolyan vegyük, hogy megértsük, ő nem önös érdekből ismételgeti újra és újra... persze keserű a pirula, szeretnénk mást, de egyre inkább be kell látnunk, hogy nincs más "gyógymód".....

KÉP.: a "valóság"... az ellenség ágyúállása a hegytetőn, ahonnan játszva belőhet az erőd falai mögé....
és az erre rádöbbenő csoszonok....
8/10
edimir 2018 dec. 23. - 02:07:48 8/10 Előzmény kimbin01
(235232/239045)
Békés adventi napokat itt a finisben!:))))))))))))))))

KÉP: by maggi!:)))))))))))
10/10
kimbin01 2018 dec. 22. - 22:08:13 10/10
(235231/239045)
Boldog karácsonyt mindenkinek! Holnaptól már nem érek rá.
Illiona 2018 dec. 21. - 22:55:02 Előzmény edimir
(235230/239045)
The Fortress
én is megnéztem az első felét a filmnek, de muszáj szünetet tartani. Még akkor belenéztem, amikor megjelent a film, és még felirat sem volt hozzá, akkor jobbnak itéltem meg.
Azt hiszem, ez a film állami pénzből készült, és nem is amiatt, hogy a moziban sikerfilm legyen.
Számomra ezek a feszültséget keltő dialektusok annyira sekélyesek.
A maszkmesterek is fáztak, csak összedobálták, szinte mindegyik arcot csak összedobálták, ugyis hideg van. De mi itt a meleg szobában nem fázunk, vagyis a részletekre egy kicsivel többet adhattak volna.
Talán a legrosszabb maszk Choi-é, hát nem ugyanaz a név, mint a Mr Sunshinéban? A hangja pedig ugyanolyan halk, és monoton, erőtlen, vontatott. - unalmas.
A The Great Battle cimű filmmel össze sem lehet hasonlitani.
De azért holnap folytatom...
8/10
edimir 2018 dec. 21. - 07:01:42 8/10 Előzmény edimir
(235229/239045)
Off

A The Fortress c film kapcsán nekem a Soldier/God of War c. sorozat jutott eszembe, legalábbis a végkicsengését tekintve. Bár ott nem annyira az elhibázott lépések, mint inkább a tények előtti meghajlás a közös. Nincs más esély a túlélésre... és végül is az a legfontosabb....

KÉP: - felirat - hmm... megint egy találó mondás!:))))))))))))))
Illiona 2018 dec. 17. - 20:55:21
(235228/239045)
Sziasztok!
Holnap lesz az egy éves évfordulója annak, hogy Jonghyun elment, (öngyilkos lett).
Koreában már holnap van, és minden hirforrás megemlékezik róla.
itt az az emlékezetes "öngyilkos dal, magyar szöveggel:

https://www.youtube.com/watch?v=DLPo9_UWYls

https://www.soompi.com/article/1279609wpp/sm-commemorates-shinees-jonghyun-video-1st-anniversary-passing?fbclid=IwAR1TY98ehYjowODrnP80b5Hxwoppu-VSe_0amzWsbL0ggzChnHO2_P8YK30

a búcsúlevele:

"Teljesen összetörtem legbelül. A depresszió lassan felemésztett, végül lenyelt. Nem tudtam legyőzni. Gyülőltem magam. Megpróbáltam egyben tartani az összetört emlékeimet, magamra kiabáltam, de nem volt válasz. Ha nem tudok magamnak segíteni, hogy megfelelően lélegezzek, akkor jobb, ha nem is lélegzem. Megkérdeztem magamtól, hogy ezért ki a felelős. Csak én. Teljesen egyedül voltam. Könnyű beszélni a végről, de nehéz befejezni. A nehézségek miatt eddig éltem. Azt mondtam magamnak, el akarok futni. Igen, el akartam futni. Magamtól. Tőletek. Megkérdeztem ki volt ott. Én voltam. Csak én voltam. És mégegyszer csak én. Megkérdeztem, hogy miért vesztek el az emlékeimet. A személyiségem miatt. Értem. Tehát minden az én hibám volt. Azt akartam, hogy az emberek észrevegyenek, de senki sem vett észre. Soha nem találkoztak velem, nem tudták, hogy létezem. Megkérdeztem miért élnek az emberek. Csak. Csak élnek, és élnek. Ha megkérdeznéd miért haltam meg, azt válaszolnám, kimerült voltam. Szenvedtem és mérlegeltem. Sosem tudtam megtanulni, hogy a fájdalmat boldogsággá alakítsam át. A fájdalom csak fájdalom. Megmondták, hogy ne tegyem ezt. Miért? Miért ne vessek véget a dolgoknak úgy, ahogy akarok? Azt mondták, találjam ki miért fáj. Nagyon is jól tudom. Miattam. Minden az én hibám, mert vannak hiányosságaim. Doktor, ez volt, amit hallani akartál? Nem, nem tettem semmi rosszat. Amikor a doktor a szelíd hangja a személyiségemet hibáztatta azt gondoltam »Basszus, doktornak lenni könnyű«. Annyira furcsa és fájdalmas volt. Az emberek, akik rosszabbak, vagy gyengébbek nálam, jól élnek. Talán ez nem igaz. Nincs senki, aki rosszabb, vagy gyengébb nálam. Valahogy tovább kellene élnem. Nagyon sok alkalommal kérdeztem meg magamtól, miért, de nem magam miatt, hanem miattatok. Magam miatt akartam. Kérlek, ne mondj egy szót se, ha nem érted, vagy, aminek nincs értelme. Kitaláljátok miért fáj? Elmondom. Nagyon rossz, hogy emiatt így fájjon, vagy mondjak egy drámaibb okot? Egy még konkrétabb okot? Már mondtam. Nem hallottad? A dolgok, amiket legyőzhetsz, nem keseríthetik meg életedet. A világgal való összecsapás sosem jelentett számomra semmit. A hírnév sosem jelentett számomra semmit. Ez az összes ok, amiért így fájt. Mert híres vagyok. Miért is választottam ezt? Vicces. Csoda, hogy ilyen sokáig kitartottam. Mit is mondhatnék még? Csak mondjátok azt, jól csináltam. Az elég nekem. Keményen dolgoztam. Mégha nem is tudsz mosolyogva elengedni, kérlek ne engem hibáztass érte. Jól csináltad, keményen dolgoztál. Viszontlátásra."
8/10
edimir 2018 dec. 16. - 17:52:00 8/10
(235227/239045)
Off

The Fortress

Spoiler

KÉP: a két alternatíva... és a köztük vergődő király...

Feladni, elfogadni a megalázó feltételeket, vagy kitartani bármi áron?
Magunkban mi is latolgatjuk az esélyeket pro és kontra... szeretnénk hinni hogy lehet, hogy van értelme....
Míg aztán rájövünk, hogy csak a kovácsnak van igaza, gyakorlatilag szinte ő az egyetlen pozitív szereplő... Minden más értelmetlen... és ez a felismerés fáj..... fáj látni, ahogy értelmét veszíti az egyszerű emberel szenvedése, megpróbáltatása, halála.....

Bevallom, engem nem rázott meg a királyi homlokvédő elpiszkolódása, sokkal inkább a film végén megjelenő felirat, hogy a királyi homlokvédő piszkolódás félmillió csoszoni életébe került, akiket "kompenzációként" rabszolgának adtak külföldre... Nem tudom, mennyi lehetett a 17. századi Csoszon lélekszáma, de ez komoly érvágás lehetett rajta....
hanguktaekwondoo 2018 dec. 16. - 17:42:30 Előzmény Illiona
(235226/239045)
Ahogy várható volt, az erős hátszél miatt, Mojzi felfelé bukott. :-))
Azt már évekkel ezelőtt konstatáltuk, hogy rendszeresen és eredményesen olvasgatta az Úticélt és a blogjainkat :-))
de ez most ismét megerősítést nyert :-))) áihhccsinccsá...:-)))

No mindegy, ki hogy boldogul :-))

A Korean Kittens egyébként is mérföldekkel pucásabb.
Több, mint 50 év távlatából is parázs...!
https://www.youtube.com/watch?v=j2qjbsfr3L0

Yoon Bok -hee -a kinti miniszoknyázás első nagy népszerűsítője, jesszz..!- kegyetlenül karizmatikus
a középső hölgy pedig elképesztően finom mozgású. vajon mi lett vele..?