8/10
edimir 2019 jan. 26. - 12:34:11 8/10
(235545/239045)
Off
Kingdom

Spoiler
A Koronaherceg nem fordít hátat a bajba jutottaknak, magára vállalja a küzdelmet a titokzatos kór ellen. Személyes példamutatása csatlakozókat vonz köré, "megnyeri a szíveket"..... Mi pedig torokszorító jelenetek közepette "szorítunk" nekik, hogy sikerrel járjanak....

KÉP: éhező gyerekek eszegetik a Koronahercegtől kapott szárított húst, aki a tartalék elemózsiáját is szétosztja az emberek között....
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 12:23:54 8/10
(235544/239045)
Off
Kingdom

Spoiler
KÉP: - felirat - a Koronaherceg szavai jól tükrözik, hogy ő másként gondolkodik az országról, mint a hatalomra törő klán... s ez nem üres fogadkozás, tetteiben is megmutatkozik.....
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 12:14:28 8/10
(235543/239045)
Off
Kingdom

Lám, lapisgun az első részhez már el is készült a fordítással. Köszönet érte neki.
Megtalálható itt: http://a-pop.eu/film.php?id=415
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 11:31:28 8/10 Előzmény edimir
(235542/239045)
Off
Kingdom

Spoiler

S mintha csak az ország rothadását szimbolizálná... a titokzatos kór terjedni kezd.. drámai gyorsasággal, szinte megállíthatatlanul... a következmények katasztrofálisak... az éhező, nyomorgó tömegek szinte szabad prédájává válnak, mert az urak csak saját létük megmentésre törekednek, a szükséges intézkedésekkel mit sem törődve....

"Kardélen táncol", használjuk szófordulatként a rendkívül veszélyes, ingatag helyzetre....de nem igazán gondolunk az eredetére.....
KÉP: Íme, a sámán épp ezt teszi szó szerint, mi pedig ledöbbenünk..... Elementáris erővel hat ránk!
Főként, hogy tudjuk, a "járvány" terjedésére teljesen hatástalan.....
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 11:16:05 8/10
(235541/239045)
Off
Kingdom

Spoiler

A bajt tovább tetézi, hogy a regnáló uralkodó súlyos betegségbe esett. A Királyné megakadályozza, hogy bárki is meglátogathassa, még a Koronahercegnek sem lehetséges! A napok egyre telnek, nő a bizonytalanság a Király állapota felől. A nagy titkolózás miatt óhatatlanul ott kezd lebegni a kérdés a levegőben: Vajon él-e még egyáltalán?

Az Idő fontos tényező a hatalmi harcban, hiszen a Királyné terhessége előrehaladott, bármely napon megindulhat a szülés... ha pedig megszületik egy újabb királyi gyermek... és fiú, akkor a jelenlegi Koronahercegnek már nem csak a Király életéért kell aggódnia, hanem a sajátjáért is!

KÉP: a Király... és az ő rejtélyes betegsége
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 10:55:12 8/10 Előzmény edimir
(235540/239045)
Off
Kingdom

Spoiler

A lemaradt kép pótlása.... Hiába, mire hajnalban mind a 6 rész végére értem, már szétcsúsztak kicsit a dolgok a fáradtságtól...:(
KÉP: Jo Hak-Joo, a királyné apja, a klán vezetője
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 04:54:36 8/10
(235539/239045)
Off
Kingdom

Spoiler
Joseon bajban van,,, történelmét tekintve nagyon nem is várunk más,t Itt is egy klán igyekszik a királyi hatalmat elorozni...A Királyné a klánból származik, így gyermeke is királyi utódként klánját erősíti.
KÉP: Jo Hak-Joo, a királyné apja, a klán vezetőke
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 04:46:38 8/10
(235538/239045)
Off
Kingdom

Spoiler
KÉP: - felirat - mint láthatjuk, úgy kell felnőnie, hogy csak magára számíthat... Szüksége is van erre a leckére, erre a hozzáállásra..... nem elég csak rúlélni, mások megmentése is fontos...
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 04:42:51 8/10
(235537/239045)
Off
Kingdom

Spoiler
Nagyon friss, hiszen 2019. január 25-én adták le a 6 részt egyben. így az időeltolódás miatt szinte a koreai nézővel közel azonos időben láthattuk.

Ez is a Joseon-korban játszódik, hogy ezen belül mikor... ez szerintem lényegtelen, sokkal egyetemesebb a mondanivalója, hogy egyetlen konkrét történelmi időhöz/uralkodóhoz akarjuk mindenáron kötni.

KÉP: - felirat - lecke a Koronahercegnek arról, hogy mi is a kötelessége
8/10
edimir 2019 jan. 26. - 04:35:21 8/10
(235536/239045)
Off
Kingdom

Spoiler

Sosem hittem, hogy egyszer egy zombis filmet fogok megnézni, de van akiért még erre is hajlandó lettem. Ju Ji-Hoon kedvéért megtettem, hiába, aki az Along With the Gods filmekben játszott, csak nem megy bele vmi ócska sorozatba.... legalábbis feltételeztem. A Kingdom mindössze 6 részes minisorozat.
Bevallom, hogy sok szempontból meglepett.... az, hogy fantasztikusan jól kameráztak, az talán a legkevésbé, hogy pazar a szereplőgárda, még ez sem... de hogy ilyen drámai feszültséget fogok kapni, ilyen építkezést... és ilyen lezárást... húúúúúúúúúúúú... megérte fennmaradni, egyvégtében megnézni! Még szerencse, hogy februárban jön a 2. évad... azaz lesz folytatás!:)

Ismertető itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_(South_Korean_TV_series)
Itt láthatod a sorozat plakátját is.
Ha Illiona megdicsérte a The Crowned Clown plakátját, akkor szerintem a Kingdomé is megérdemel némi méltatást....

A részeket felvezető képsor sem akármilyen, nagyon látványos és roppant hatásos....
KÉP: én ebből vágtam ki....
8/10
edimir 2019 jan. 25. - 18:41:49 8/10
(235535/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity - női karakterek
Spoiler

KÉP: Empress Dowager Kang - az Anyacsászárné
Érdekes ez a sorozat.... fikcióra épül, s vhogy egy kicsit meseszerű is egyben... Mintha azt mondaná a nézőknek, gyere, játszunk együtt egy "mi lenne, ha" játékot.... S mert játszunk, ezért a szereplők kicsit kikacsintanak ránk, kicsit eltúlozzák az alakítást, a mimika, a mozgás, a szituációk esetében néha érezzük, tettek még rá egy plusz lapáttal. Ez ad sajátos hangulatot, olyan humort, ami a szörnyű tetteket oldja.... nem válnak nyomasztóvá, nem telepednek hangulatában a sorozatra ... s a "negatív" szereplőket is bizony megkedveljük. Tipikusan ilyen az Anyacsászárné.

Hmmm, a The Crowned Clown Özvegy Királynéja unalmas tucat intrikussága a poros nyomába se léphet ennek a ragyogóan színes karakternek. Mert bizony élvezzük, ahogy pillanatról pillanatra változtatja "arcát" az Anyacsászárné.

A császári családon belül ő fogja a gyeplőt vaskézzel, irányítja a fiát, a császárt. Roppant hiú, az örök fiatalság és szépség megszállottja, no, meg a pénzzé.... Nincsenek erkölcsi skrupulusai, ha bárkit el kell tüntetni az útjából. Kitűnően ért a látszat megteremtéséhez, a társadalom szemébe port hinteni.
Kezdetben azt tapasztaljuk, hogy a vitákban villámgyorsan kapcsolt, vált érvelést, hengerel le.

Aztán a sorozat előrehaladtával egyre nehezebb manővereznie, egyre nehezebb előbb az első feleséget, aztán a Császári Szerető, majd az ifjú császárné jelentette kihívást leküzdenie.

A mimikája félelmetesen erős, mindent kis rezdülése köteteket mesél. Nem Mishil-féle szemöldök felhúzás, annál változékonyabb és kevésbé sejtelmes... ő kiadja magát a nézőnek, engedi, hogy a megtévesztő kifelé szánt főhajtás közben észrevegyük a"most vertem át mindenkit a színlelésemmel" kaján mosolyt. Vhol kalapot emelünk előtte, ahogy képes megcsavarni a nyilvánvaló hazugságot, hogy az igazságnak tűnjék, sőt, ő kerüljön ki úgy a helyzetből, hogy vádlottból vádló lehessen.
Nem bölcs, csak amolyan igazi fineszes, megvan a magához való esze... és az vág is.... kivágja a nehéz helyzetekből!:)))))))))))))))))))))))))

Önzésében maga teszi tönkre a császári családot, nyit utat azoknak, akik a csúcsra törnek. Csak a saját túlélése érdekli, ami látszólag jelenlegi hatalmának megőrzését szolgálhatja. De ezek hosszabb távú kihatásaival, az így keletkező károkkal már nem foglalkozik, fel sem méri őket. Olyan tűzoltó, aki mindig az éppen fellobbanó szikrácskákat igyekszik eltaposni, miközben a tűz gócpontjára éppen miatta ömlik folyamatosan az olaj.....
8/10
edimir 2019 jan. 25. - 17:39:39 8/10 Előzmény edimir
(235534/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity - női karakterek
Spoiler

KÉP: Grand Empress Dowager Jo - a Császári Nagyi:)

A császári család legidősebb tagja, ő adja ennek a családnak az igazi méltóságot, legitimitást. Egyfajta "híd"---- híd, mely összeköti a múlt tradícióját a modern korral , de híd az emberek felé is. A hatalom magasában ő képviseli az erkölcsi felelősséget a császári család társadalomban betöltött szerepéért, miatta hisszük, hogy ennek az alkotmányos császárságnak esetleg lehet keresnivalója a modern Koreában.
Bár látszólag a napi ügyek intézést átengedi az Anyacsászárnénak, de amikor kell, akkor van bátorsága és tartása ahhoz, hogy megmutassa, igenis tud a hatalmával élni, ha kell.

Imádjuk, amikor csak egyszerű idős hölgyként kipróbálja az élet apró örömeit. Őszinte, kíváncsi, belevaló!:)))))))))))) Mi is hozzá fordulnánk tanácsért, vigaszért... szívesen kószálnánk vele Szöul utcáin.....

De azért ott van mögötte a múlt felhalmozott bölcsessége és tapasztalata, nem szenilis, gyermeteg nénike.... képes nagy távlatban reálisan gondolkodni, s meghozni a súlyos döntést is.
Igazi nagyformátumú vki, akinek súlyát nem a betöltött helye adja, hanem ő képes pozíciójának súlyt adni....

Minden porcikájában hiteles előttünk, az őt megformáló színésznő kitűnően oldotta meg a kettősség harmonikus egységét. Egyszerűen muszáj szeretnünk és tisztelnünk!:)
8/10
edimir 2019 jan. 25. - 16:39:00 8/10
(235533/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity - női karakterek
Spoiler

KÉP: Seo Kang-Hee, A-ri hercegnő "nevelőnője"
Emlékszem, amikor először megláttam, kicsit meg is sajnáltam a magas vékony alakot, aki a kis hercegnő árnyékaként roppant illedelmesen, szinte észrevétlenül járt-kelt a palotában, kitéve a szolgákkal lekezelően bánó kis hercegnő ridegségének. Igazi tökéletes nevelőnőnek tűnt, amolyan elkötelezett vénkisasszonynak nézhettük volna, aki kizárólag a rábízott előkelő csemete megfelelő nevelését tartja élete céljának. Mint aki, teljesen feloldódik ebben a feladatban, nincs saját élete, vágyai... amolyan savanyú kis kóró.....

Ő a tipikus "alamuszi macska"! A történet előrehaladtával az észrevétlenségből elő-előlép. Rá kell jönnünk, hogy nem tart igényt a sajnálatunkra... átejtett bennünket (is)! Igazi álcázóművész, a köpönyegforgatás bajnoka... és "túlélőnek" sem utolsó.... A szerény alázatosság máza mögött hallatlan ambíciók, kőkemény elszántság bújik meg. A nagy cél érdekében gátlástalan, kiválóan felismeri , ha vből előnye származhat, és kíméletet nem ismerve csap le a lehetőségre. A környezetét maximálisan képes kihasználni, mindig tudja, kinek mikor mit kell mondania, hogy elnyerje támogatását, esetleg manipulálja a célja érdekében.

Isten óvjon tőle bennünket, mert érezhető benne személyiségében rejtőző kegyetlenség. Ez az alamuszi macska nem csak nagyot ugrik, de képes karmolni is... ez nem csak amolyan kis felszíni karmincálást jelent, hanem a megsemmisítő szétmarcangolást.

A savanyú kóró bizony képes a testét is ügyesen felhasználni... s egyszer csak rá kell jönnünk, hogy a női fegyvert nagyon is szakértő módon tudja bevetni.

Ennél a sorozatnál többször jártam úgy, hogy "negatív" szereplőket is vhol megkedveltem, de őt egyszerűen képtelen voltam, egy megmagyarázhatatlan érzett, vmi belőle áradó hideg mindig visszatartott tőle.... Lám, most, amikor kiderült múltbéli tette, vhogy igazolást nyert a fenntartásom vele szemben, a sorozat talán legsötétebb figurája...

8/10
edimir 2019 jan. 25. - 00:53:49 8/10
(235532/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity
Időközben letölthetővé vált a 37-38. rész is.... természetesen meg kellett nézni!:)))))))))))))))
Hmmm, még 10 rész van hátra... úgy tűnik, eddig sikerült kitölteni, megtartani a lendületet, fenntartani az izgalmat.....

Most csak egy kis...
KÉP: befagyott tavat hozok a palotából.... Lám, így is lehet tükröződni!:))))))))))

Aztán nehogy hajnalban csúszkálni kezdjen itt nekem rajta vki!:)))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 jan. 24. - 22:45:55 8/10
(235531/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity - női karakterek
Spoiler

KÉP: Vegyük elsőként Sojin hercegnőt, a császár húgát!
A sorozat elején egyszerűen kirázott tőle a hideg, annyira idegesített... alig bírtam elviselni a képernyőn... Igazi buta, elkényeztetett libának tűnik, aki se viselkedni, se öltözködni nem tud. Állandóan vibrál, kapkodva rendezkedik, holott semmihez sem ért és semmit se ért! Ha csak kinyitja a száját, már attól falra mászni, de már a látványa is borzolja az idegeinket az összhatásában csiricsáré frizura és divatmajom öltözékével, túlzott sminkjével. Ridegnek, mások iránt érzéketlennek tűnik a cseppet sem hercegnői megjelenés mögött. Az egész egy zavarodott, izgága elszállt nőt sejtett, aki előkelő származása ellenére is ostoba és primitív. Én kezdetben ki nem állhattam...

Aztán láss csodát, később már elviseltem... és igen, ha nem is lett a szívem csücske, de egyre szimpatikusabbá vált. Lassan belátunk a királyi áruházat amolyan privát játszótérként kezelő, divatőrült álarca mögé... és ott találunk egy roppant naiv, kicsit butuska nőt, aki annyira vágyik arra, hogy szeressék... Persze ki nem?!:) De mégis... szinte megsajnáljuk, ahogy szinte csüng Na Wang-Sik-on, a testőrön. Oly könnyen befolyásolható, oly könnyen irányítható, hogy a tisztességes testőr épp ezért érzi rosszul magát, hogy ki kell használnia a rajongását.

Sojin nagyon kilóg a császári családból.
Nincs meg benne a fivére érzéke az eleganciára, nincs meg benne a többiek intelligenciája, képtelen a hercegnői méltóságnak még csak a közelébe is kerülni. Igazából az élete kudarcok sorozata. Elvált, a tényen kívül nem sokat tudunk a korábbi házasságáról, de az, hogy a divatmániába menekült, elég sokat sejtet a házasságának mibenlétéről. A családon belül nincs respektje, senkit nem érdekel se a véleménye, se a vágyai, egy családtag, akivel nem kell különösebben törődni, csak alkalmanként terelni rajta, ha épp slamasztikába került.

A sorozat előrehaladtával kezd egy kicsit kinyílni, Ssu-Ni császárné üdítő természetes melegsége és a Testőr figyelmessége kezdi felszínre hozni énjének szinte kislányosan naiv, kedvesebbik részét. Olyan, mint aki most éli át az első szerelmet... kicsit mérséklődik a vibrálása, törődni kezd másokkal....
S rájövünk, egész rendes emberke, csak senki nem segített neki igazán eddig, hogy megtalálja a helyét a világban.... A császári családból azzal is kilóg, hogy nincs benne hatalmi ambíció, sem ártó szándék, jóhiszemű és bizalommal teli.... Ezért is sajnáljuk már előre, amikor majd rá kell eszmélnie családtagjai igazi arcára, tetteik szörnyűségére, arra, ahogy őt (le)kezelték.
8/10
edimir 2019 jan. 24. - 22:01:08 8/10
(235530/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity


Hmmm, milyen érdekes... hétfő/kedd a The Crowned Clown... aztán szerda/csütörtök a The Last Empress... ahogy egymás után nézi az ember a két sorozatot, óhatatlanul jönnek fel benne apró összevetések... Persze erre mondhatnánk, hogy a körtét az almával, de mégis kikívánkozik belőlem...

Az egyik legfontosabb ezek közül, hogy a The Crowned Clown-ban mintha megelégedtek volna a nagy ötlettel, az álkirály szerepeltetésével, az ebből adódó bonyodalmakkal, de a karakterek nincsenek igazán kitöltve... lötyög rajtuk a Joseon-kori kosztüm.... Olyan semmilyenek igaziból. A női szerepek eléggé gyengécskék... az Özvegy Királyné semmiben nem haladja meg a szokott intrikust, az ifjú Királyné pedig a csendes, bájoskát testesíti meg, nem túl megerőltetően, alkalmanként a felragyogtatott mosoly, máskor a szolid serteperte a király körül.... a Bohóc húga sem visz bele túl sok egyediséget a maga karakterébe... S ha a női szerepek haloványak, hát akkor a férfiakéról sem mondhatok sokkal több jót...Egysíkú, kiszámítható mind a karakter, mind annak megjelenítése...

Tudom, a romantikára vágyóknak ez nem igazán tűnhet fel, hiszen a kedvükbe jár a sorozat.... de mégis, amikor a Last Empress izgalmasan összetett karaktereit próbáljuk megérteni, élvezzük a kissé túlzó, de a szerepben valósággal lubickoló színészek játékát, akkor érezzük az eleven lüktetést a párbeszédekben, a konfliktusokban... nem folyik szét az egész lagymatag negédességben....nem andalít, hanem felpezsdít.....
Nézzük meg tehát a nőket a Last Empress-ben kicsit jobban, mindjárt kiviláglik a két sorozat közötti kontraszt!

KÉP: a NŐK a Last Empress-ben
8/10
edimir 2019 jan. 24. - 02:17:34 8/10
(235529/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity

Szerencsére WViki szinte azonnal hozza a fordítást. Nagy köszönet érte neki! Így legalább sokan bekapcsolódhatnak a megnézésébe. Megéri belevágni... s ha belevágtál, akkor folytatni!:))))))))))

KÉP: Végre a sorozat nyitó képsorára is fény derül, megtudhatjuk az 1. rész óta izgalomban tartó rejtély megoldását, ki is lehet a megtalált holttest a nyakékkel?

Ha vki érdekel az előbbi dal nyers fordítása (ahogy a google "kidobta")
Miért találkoztam veled most?
Jobb lehetne egy másik napon
Váratlan napok
Ez fáj, hogy nem alszom
A könnyek, melyeket tanítottál nekem
Győződjön meg róla, hogy nevet.
Milyen lenne?
Többet kellett volna adnom
Nem fogom bántani a meleg szívedet
Boldog ember Ha én voltam
Miért találkoztál itt?
Jobb lehetne máshol
A napok, amikor még a szél is
Szintén hiányzik még több fájdalom
Egy olyan szív, amely még nem érte el
Nem tudtam, mielőtt megsérültem.
Milyen lenne?
Többet kellett volna adnom
Nem fogom bántani a meleg szívedet
Boldog ember Ha én voltam
Egyre világosabb az idő.
Felhős a szívem megtelt
Még ha nem is tudod tartani
Együtt leszek.
Milyen lenne?
Ha egy kicsit hamarabb kiderült
Köszönöm a szívedet
Ha egy lépést vársz előre
Az eredeti dalszöveg itt található: https://lyricsterjemahankdramaost.blogspot.com/2018/11/jang-deok-cheol-what-would-it-be-last.html
8/10
edimir 2019 jan. 24. - 01:36:48 8/10 Előzmény edimir
(235528/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity

Ideje, hogy kicsit áttekintsük, hol is tart jelenleg a sorozat így a 36. rész táján.
A felvezető hsz-em róla: január 01. 04:51:21 (238097/238341) - Hmm, lehet, hogy most sem pontos a "válasz" hivatkozása a rendszerben....
Kicsit ráhangolódásként hallgassunk bele az OST-ba.... egy csendes, szomorkás dal....
https://www.youtube.com/watch?v=pyQhMwZ2vAU

Bizony átnyúlott az új esztendőre a sorozat, legalább szerda és csütörtök éjjelenként /hajnalonként a maga különleges világával nyújt szórakozást....
Furcsa sorozat, kiemelkedően jó színészi alakításokkal és egy igazán érdekes forgatókönyvvel... ami garantáltan mindig meg fog lepni.....

KÉP: mint az első ismertetőnél... a 36. résznél is igaz, nagy játszma a táblán és az életben....
8/10
edimir 2019 jan. 24. - 00:51:21 8/10 Előzmény edimir
(235527/239045)
off
The Crowned Clown - 6. rész

Mivel főszereplőink a fesztivál kavalkádjában keveregnek úgyis....
KÉP: itt a Királyné által készített gyömbéres tea, ami jó a megfázásra!:))))
Egészségetekre!:))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 jan. 23. - 21:35:46 8/10 Előzmény Illiona
(235526/239045)
off
The Crowned Clown

"én is megnéztem ma az 5-6 epizódot, de mintha másik sorozatot néznék."

Nem értem, hogy mire gondoltál?