10/10
Kattrin 2010 nov. 08. - 19:08:41 10/10
(125/239045)
Pedig abból a homokból élve nem kerülhetett ki.
9/10
napraforgó 2010 nov. 08. - 19:06:03 9/10
(124/239045)
Itt a Port.hu-n elõre olvastam a cselekményt, a 20. részig fel van téve. Az egyikben szó van arról, hogy visszatér a fõvárosba két sillai is. Fogadni mernék, hogy Csilsuk az egyik, és talán Sova a másik, aki valamilyen csoda folytán mégse fulladt a homokba. (Bár a késõbbiekben nem láttam Sovára tett utalást - de mi a csudának lenne a fõcím alatt a képe, ha az elsõ 4 rész után elhunyt volna?)
10/10
Kattrin 2010 nov. 08. - 19:03:50 10/10
(123/239045)
Én is észrevettem, hogy Mannót mondtak Munno helyett, de ennyit szerintem még elnézhetünk, fõleg ha nem ismétlõdik a hiba.
9/10
napraforgó 2010 nov. 08. - 19:00:43 9/10
(122/239045)
A mai részben észrevettem egy kis hibát a szinkronban. Eddig Munno nagymestert emlegették, akit Manno járásban láttak felbukkanni, de a mai részben Manno nagymesterként említették a nevét.

Egyébként meg én inkább azt a mondást osztom, hogy "távol a szemtõl, távol a szívtõl". Vagyis aki nincs itt, annak nem oly nagy a jelentõsége. Munno is hiába bujkál valahol a nagy titkával.
Tényleg jó volt az a félrevezetõ manõvere, amikor egy sereg katonát legyõzött, na de azóta semmi. Amíg újra nem cselekszik, nem sokat ér.
Na és mik azok a fantasztikus nagy titkok, amiket õriz? Ha a titkok titkok maradnak, nincs semmi jelentõségük. Csak ha a megfelelõ pillanatban bevetik õket, napvilágra kerülnek, akkor befolyásolhatják a történéseket.
9/10
napraforgó 2010 nov. 08. - 07:13:22 9/10
(121/239045)
Munno nagymester nagyon eltünt. Már Dzsindzsi király életében - mikor végrendelkezett - elment a szent hegyre imádkozni. Aztán csak kb 10 évvel késõbb került elõ, az ikerhercegnõk születésénél, amikor is megmentette Tokmánt és a szolgálót. Azóta eltelt újabb 15 év és Munno még mindig bujkál valahol. Elõ fog még kerülni egyáltalán? Azt hiszem a korabeli politikai életbõl sem lehetett csak úgy kivonulni 10-20 évekre anélkül, hogy az illetõ ne veszítse el a jelentõségét, a vezetõ szerepét.
9/10
napraforgó 2010 nov. 08. - 06:55:25 9/10
(120/239045)
Nagyon köszönöm a szerkesztõknek, hogy az elõzetes tartalom ismertetõkben a magyar névátírási szabályokat alkalmazzák!
10/10
Mara60 2010 nov. 07. - 13:15:35 10/10
(119/239045)
Én nem ajánlanám ezt a módszert. Ugyanis ez nem egy szappanopera, ahol hetekig ugyanaz történik. A cselekmény tényleg elég akciós, és roppant bonyolult, ha tehát kihagysz részeket, akkor késõbb nem tudod felvenni a fonalat.

Nem szerettem volna spoilerezni, de látom itt roppantul félreértik a sorozatot.
Ez egy történelmi sorozat. Mint a Palota ékköve. Csak míg abban Korea elsõ nõi orvosának történetét követhettük, addig ez a film Korea elsõ királynõjérõl, Seon Dokról szól. Igaz, hogy a forgatókönyvírók erõsen kiszínezgették az eredeti történelmi írásokat, de azért azok mentén készült el a sorozat. Valódi történelmi személyekról, valódi eseményeket felhasználva. A Wikipédián bárki rákereshet.
Tudom, hogy az eleje egy kicsit mesésnek és túl zavarosnak tûnhetett, de most már a jövendõ királynõ jellemfejlõdését követhetjük nyomon. Hogyan lesz a kissé hebrencs impulzív kamaszlányból az ország nagy királya. (Tudni kell, hogy a "nagy" jelzõt csak kevés uralkodó kaphatta meg)
Most még egyenlõre ott tart, hogy a gyökereit keresi. Fogalma sincs a származásáról. De a sorsa már másodszor érte nyúlt. Elõször Chilsuk képében, aki nem épp merõ jóindulatból kereste õt. Most pedig találkozott a saját ikertestvérével. És még ha nem is jöttek rá, mi fûzi õket össze, létrejött köztük egy nagyon mély barátság. Ennek az elsõ jelét fogjuk látni a következõ részben.

Én ezért azt javasolnám, hogy egy héten át nézz meg minden részt, hogy az összefüggéseket is átlásd, aztán meglátod be jön-e.
jade65 2010 nov. 07. - 12:28:30 Előzmény fyida
(118/239045)
Szia!
Igen, a Palota Ékköve után én is nagyon vártam Silla Ékkövét. Én is csalódtam, a sok akció és lapos cselekmények miatt. Aztán talán szerdán belenéztem megláttam Tokmánnt a hajon utazva amint éppen Munnót keresi és érdekesnek találtam. Mivel az elsõ részt kiváncsiságból megnéztem, nem baj, hogy kimaradt pár rész.Azzal gyõzködöm magam, hogy ez a sorozat sokkal korábban játszódik, mint a Palota Ékköve. Az már letisztultabb idõszak, ez meg tele van csatával. De gondoljunk csak bele, valaki már évtizedek óta keresett egy ismerõsét és még mindig nem találja, mert nincs posta, se normális utak, nem tudod ki ugrik eléd a bozótból, ez már izgis. Nem véletlen, hogy Tokmánn fiunak öltözve halad utján elõre. Ezt a történelem során máshol is megtették lányok. De szerintem hetente 1x elég lesz belenéznem, mert kiváncsi vagyok, mikor találja meg Munnót. A Forumot örömmel olvasom és a kérdéseimre választ találok. Nem tudom jól értettem-e a Nappali müsorában, hogy januártól folytatódik a Palota Ékköve az M1-en?
9/10
Ezüstliliom 2010 nov. 07. - 00:09:58 9/10 Előzmény napraforgó
(117/239045)
Nem, a szülei sem tudnak róla.
Yenna 2010 nov. 06. - 21:33:44
(116/239045)
A héten õszi szünet volt, és ezért egyik nap véletlenül rátaláltam a sorozatra, és azóta teljesen a rabja lettem. :)
A youtube-on nézem angol felirattal, és már el is kezdtem tölteni eredeti nyelven, magyar felirattal.
Nagyon tetszik, és csak azt sajnálom, hogy amikor a sorozat megy, még tanítok, így nem tudom nézni a tévében. Habár eredeti nyelven általában jobban szeretem, de kíváncsi lennék a szinkronos változatra is.

Szóval nekem nagyon tetszik. :)
9/10
napraforgó 2010 nov. 06. - 07:59:37 9/10
(115/239045)
Bocs rosszul írtam, az öreg király dédunokája a harmadik fiû lánya, Tokmán.
9/10
napraforgó 2010 nov. 06. - 07:58:03 9/10
(114/239045)
Úgy néz ki, mintha Cson-Mjong titokban szülte volna meg a fiát, ezért ment kolostorba - vagy tévednék? Azt megértem, hogy nem akarja, hogy a Misil-klán tudomására jusson, elvégre elég gyanús a három kis herceg halála is. De a szülei sem tudnak róla?
Érdekes a Misil klán tanácskozása is, ott az öccse, akinek van vagy száz fia, ott a férje, a férjétõl származó fia, Ha-dzsong, a szeretõje, és alkalmanként a szeretõtõl származó fia is.
Nem tudom, hogy a korabeli Koreában mi volt a leszármazási rend, de ha férfi ágon tartották nyilván, akkor csak egy "szent-származású" férfi van, Misilnek az öreg - nem tudom, hogy hívják király - második fiától származó fia, akit eldobott magától. Nem lepõdnék meg, ha a végén õ lenne az új király, oldalán Tokmánnal, a harmadik fiú dédunokájával.
9/10
napraforgó 2010 nov. 06. - 07:46:36 9/10
(113/239045)
Azt hittem, hogy Tokmánt és az ikertestvérét Cson-Mjong hercegnõt ugyanaz a személy játsza, de úgy látom nem, legalábbis nekem nem nagyon hasonlítanak egymásra.
Azért érdekes a történet, hogy így összehozta õket. Gondolom még néhányszor keresztezik egymást az útjaik.
Tetszett, ahogy Cson-Mjong a sarkára állt és szembeszállt Misillel. Pl. ahogy elrendelte, hogy Bo-Dzsong másnap jelentkezzen nála. És Misil nem mert ellentmondani neki.
Nem lehetett olyan túl nagy ez a Silla királyság, ha pl. Misil is pár óra alatt a határszélen termett (ahol sz állítólagos lázadás volt) Ha figyelembe vesszük, a korabeli közlekedési eszközöket - ló, vagy hordszék - akkor az csak azt jelentheti, hogy a fõváros nem volt messze ettõl a területtõl.
ancsi1986 2010 nov. 04. - 23:22:28
(112/239045)
nagyon köszönöm!
twillight 2010 nov. 04. - 22:46:49
(111/239045)
Valóban sokkal akciódúsabb az egész, és fõleg az elsõ 5 részben ez eszméletlenül zavart.
De nem rossz ez, és sok jó lehetõséget kínál hogy a sorozat mûfajilag ikerregény lett. (Reméljük megtartja ezt a vonását a késõbbiekben is.)

Az elhagyott iker magyar szinkronhangja viszont iszonyat idegesítõ. Túl visítós-lányos.
9/10
Ezüstliliom 2010 nov. 04. - 22:22:28 9/10 Előzmény Kattrin
(110/239045)
Aláírom, hogy akit játszik, nem koreai, de egyértelmûen látszik, hogy a színésznek eredetileg sötét haja van.
fyida 2010 nov. 04. - 20:37:28
(109/239045)
Sziasztok!
Én nagy rajongója vagyok a Palota ékkövének,minden részt néztem és õszintén sajnáltam mikor vége lett az m1-en. De! Szerintem ez sokkal,de sokkal laposabb sorozat. Lehet hogy azért érzem így mert a Palota ékkövében Jang-geum "egyszerû" életét mutatták be az elején,fõzött,kertészkedett,kitartó volt,haladt,és csak késõbb jöttek a rizikós helyzetek meg ármánykodás a palotában,meg minden,itt meg egybõl belecsapnak a lecsóba. Olyan barátok köztös fílingje van. Nagyon vártam én is a Silla királyságot,de nekem ez csalódás volt:(
1/10
oncogito 2010 nov. 04. - 19:13:16 1/10
(108/239045)
Sziasztok.
Megmondom õszintén, nekem nem annyira tetszik.
Bár igaz, még csak az elején vagyunk.
Nekem a Palota ékköve nagyságrendekkel jobban bejött.
Ez eddig inkább akció és nyöszörgés...
Bár a téma akár egy Shakespeare drámának is beválik, de szerintem sok a bugyuta jelenet és eddig még nem igazán kötött le.
De azért még nézem és reménykedem...
ancsi1986 2010 nov. 04. - 18:48:15
(107/239045)
sziasztok.nekem is nagyon tetszik a sorozat. Egy kérdés:nem tudja valaki véletlenül, hogy a filmzenét honnan tudom letölteni vagy hogy ki íta egyáltalán? köszi
10/10
Mara60 2010 nov. 04. - 17:38:44 10/10
(106/239045)
A menekülõs rész csak magyarul ilyen sivítozós. Az eredetiben egyáltalán nem sivalkodnak.
A szent tojás csak jelkép, és trükk, amit az ünnepekre, vagy fontos eseményekre tartogatnak.
Ki mondta hogy nem lesz jellemfejlõdés? Mindenki változik menet közben. Ez koreai sorozat. Senki sem csak jó vagy rossz. A karakterek nagyon árnyaltak. Csak lassan bontakoznak ki teljes valójukban.