8/10
edimir 2019 febr. 08. - 20:22:47 8/10
(235885/239045)
Off

Touch Your Heart - 2. rész
Spoiler

Roppant üdítő, ha nem minden a vezető páros nyakába van sózva, hogy vigyék hátukon a sorozatot, hanem a mellészereplők is kapnak egy-egy jó kis jelenetet.

Az ügyvédi iroda két dolgozójának jöjjön a kis jelenete.... A gazdasági ügyekre szakosodott ügyvédnőt én csak MS Borzadálynak neveztem el magamban, amolyan nőietlen, tenyerestalpas perszóna...

KÉP: aki éppen rúzsozza a száját a kirakat segítségével....
8/10
edimir 2019 febr. 08. - 20:18:12 8/10
(235884/239045)
Off

Touch Your Heart - 2. rész
Spoiler
Színésznőnk karrierjének indulását is megismerjük

KÉP: egy szép diáklány élvezettel eszik.... a felfedező ügynökség pedig anyagilag jócskán megszedi magát a diáklány reklámszerződésein.... az tehát, hogy most támogatják nem kegy, hanem törlesztés.....
8/10
edimir 2019 febr. 08. - 20:14:47 8/10
(235883/239045)
Off

Touch Your Heart - 2. rész
Spoiler

KÉP: új arc.... vagy csak nekünk új? Úgy tűnik az ügyészségen, ahová visszatért, régi kollégaként köszöntik.... s van, aki régi, lelépett kedvesként esetleg görbébb szemmel tekint rá.....
8/10
edimir 2019 febr. 08. - 20:11:01 8/10
(235882/239045)
Off

Touch Your Heart - 2. rész
Spoiler

Nos, kezdetben Murphy törvényei veszik át az uralmat az irodában... Ami elromolhat, az el is romlik... egyszerűen minden rosszul sül el... a soyu is megteszi a maga hatását, főként bizonyos mennyiség után... így bizony megalázó helyzetbe lehet csöppenni...

KÉP: - felirat - kikiabálni a mérgünket a tetőn.... nos, a stresszoldás ezen módja vitt már bennünket is kísértésbe!:))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 08. - 20:04:19 8/10 Előzmény edimir
(235881/239045)
Off

Touch Your Heart - 2. rész
Spoiler

Szeretek nevetni, így én adtam esélyt a sorozatnak... különben is, a Last Empress jövő héten véget ér... a szerda/csütörtök sáv nálam foglaltból átvált... így a "szabad" jelzést kapott!:))))))))

Nincs részletes bemutatás, csak néhány kép...
KÉP: Mindjárt a megváltozott nyitókép... a napszemüveget felváltja az iratokkal megpakolt íróasztal....

Elvégre színésznőnk az első részben annyira fogadkozott.....
Lássuk, mire volt mindez elég!
8/10
edimir 2019 febr. 08. - 17:09:12 8/10
(235880/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity - gyerekszereplők - a kislány: A-ri hercegnő
Spoiler

A császári család egyetlen gyermekszereplője a legifjabb generációt egyedül képviselő A-ri hercegnő.
Az első benyomásunk róla, hogy borzasztóan jól nevelt, koravén hercegnő... Aztán rájövünk, hogy az egyik legidegesítőbb gyerek, akit valaha is láttunk..... A császári család tagjai felé a a rendkívül udvarias arcát mutatja, aki minden helyzetben tudja mit kell mondani, hogyan kell viselkedni, ám a szolgák és nevelőnője felé már megmutatkozik a máz alatti valódi vonások, egy kis minizsarnok, parancsolgató hisztis akarnok, türelmetlen, kíméletlen... és az alacsonyabb társadalmi rétegekbe tartozók iránt abszolút érzéketlen.

Hüledezve halljuk, hogy milyen széleskörű és alapos ismeretekkel rendelkezik, hány nyelven beszél... igazi két lábon járó lexikon....de az EQ-ja alulról veri a nullát! Tájékozott, de ezek az ismeretek csak ismeretek, élettapasztalat nélkül igazán fel se fogja a dolgok jelentőségét....

A változást az ifjú császárné megjelenése hozza, aki az "anyja" lesz. Bár nem szülőanyja, de mégis tőle kapja meg azt a fajta szeretet és gondoskodást, amire a lelki fejlődése érdekében szüksége van. Végre vki törődni kezd a kis hercegnő nevelésével is, nem csak a fejét akarja teletömni ismerettel. Épp ideje, hogy vki más irányba kezdje befolyásolni, mielőtt igazi kis elkényeztetett szörnyeteggé válna. És annak is épp itt az ideje, hogy vki gyermekként kezelje, ne csak hercegnőként, játsszon vele, beszélgessen vele....

Aztán látjuk, hogy ez a gyerek is hatalmi harc eszköze... Az igazi anyja egyengeti az útját, hogy a császári trónra kerüljön, hogy majd anyuci irányíthasson mindent régensként a nevében....

Látjuk a kis hercegnőt, amint ugrándozik örömében, amikor értesül a titkos tervről, hogy ő lesz a császárnő... Csak a külsőségeket, a különleges öltözéket látja benne... természetesen fogalma sincs az ezzel járó feladatokról, felelősségről... S látjuk, hogy a felhalmozott hatalmas ismeretanyag ellenére sem érti igazán az élet dolgait, becsapható, manipulálható....

S ha volt, amikor a falra másztunk tőle... most rettentően sajnáljuk, mert látjuk, hogy mindennek ellenére nem több, mint egy szeretetéhes kislány, aki boldogan dobná a sutba az egész császárnőséget, csak újra császárné anyuval játszhatna... S nincs borzasztóbb, mint ahogy a saját anyja manipulálja, hazudik neki, veszi rá arra, hogy maga is hazudjon...

KÉP: a két "anya" között tipródik a kis A-ri hercegnő... nincs kétségünk, hova húzza a szíve... sajnos ezt a bizalmat és szeretet már vki ocsmány módon megmérgezte....
8/10
edimir 2019 febr. 08. - 16:34:02 8/10
(235879/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity - gyerekszereplők - a kisfiú: Na Dong-Sik
Spoiler

A 48 részes sorozat bizony lassan a végére ér.... jövő hétre már csak az utolsó két dupla rész maradt....
A 44. rész végére robbant egy kisebb "bomba"... tehát megint hatalmas várakozással nézhetünk a jövő heti részek felé....

Egy kis számvetés.. áttekintés... a 12. rész táján érte el a két számjegyű nézettséget, volt két olyan hét, amikor a legnézettebb sorozat volt. bár erről a magaslatról lecsúszott, de nem zuhant mélyre, a dobogós helyek környékén sikerült megkapaszkodnia....

Sikerének számos összetevőjéről írtam már korábban, nem ragoznám... Vagy megkedveljük, vagy elutasítjuk... középút nagyon nincs, ez egy ilyen sorozat!:)

De nézzük a gyerekszereplőket!

Általában a főszereplők múltjának bemutatásakor bukkannak fel a sorozatokban gyerekszereplők, vagy a családi viszonyok bemutatásához... Most gyakorlatilag két gyermekszereplőt kapunk ebben a sorozatban.... hogy általuk is érzékeltessék a két külön világot... a császári családét és az egyszerű állampolgárokét.... természetesen a történet alakulásában, szövevényében is szerepük van.... Önálló kis karakterek, nem egyformán erősek és kidolgozottak, de azért emlékezetesek.....

A kisfiú: Na Dong-Sik
Hol foghíjas mosolyával, hol sírásra görbülő szájjal látjuk, tájszólása árulkodik vidéki, egyszerű származásáról... hogy ki az anyja, az viszonylag hamar kiderül, de az apa kilétére majd 40 részt kell várnunk. Igazi szeretetbomba, ez az érzés uralja kis lényét. Miután biztonságos kis világát "anyja" halála után széttörik, onnantól már csak egyetlen vezérfonal marad az életében, az imádott "bátyja".

Azt hiszem feledhetetlen marad számunkra a viharos éjszakában a kövön ülő összefagyott kis alakja, a bizalom, a szeretet és a hűség kis eleven szobra.... Az őt ért tragédiák, a hányattatás ellenére is megőrzi kedvességét, derűjét... A hatalomért, a felkapaszkodásért való harc könyörtelenségének eleven eszköze lesz... előbb saját anyja dobja el, majd használja fel szívtelenül, de nincs egyedül ezzel, élő csali a kisfiú, hogy általa elkaphassák a császári család esküdt ellenségét... a "bátyját"...

Világa épp oly egyszerű, mint ő maga... nem buta, csak naiv... igazi gyermek, nyílt és őszinte, nehezére esik a titkolózás, de hősiesen próbálkozik vele, nehogy "bátyja" árulójává váljon.

KÉP: csaliként


8/10
edimir 2019 febr. 08. - 15:22:55 8/10 Előzmény edimir
(235878/239045)
Off
The Last Empress/ Empress's Dignity 43-44. rész
Spoiler

A hét számomra talán legjobban várt epizódja... A holdújév ünnepe miatt a szokásos szerdai adás elmaradt, csak csütörtökön jött ki újabb dupla rész, így egy kicsivel még többet kellett várni a szokásosnál....

Amiért annyira vártam? Természetesen olyan szereplő került életveszélybe, aki az egyik legszimpatikusabb a sorozatban. Hogy meghal-e, vagy életben marad... nos, erre kellett egy hetet várni.... nehéz volt....

Nem tudom, rajtam kívül hányan kedvelik ezt a sorozatot, de annyira egyedi, annyira fordulatos, a változások, hogy ki kivel szövetkezik és miért szinte folyamatosan átrendezik a kapcsolatokat és erőviszonyokat... és természetesen az a rá jellemző fekete humor... borzolódó idegek, miközben élvezzük a színészek remek alakítását....

Nem igazán írtam eddig a sorozatról, egyszerűen nehéz szavakkal megragadni, akár töredékét visszaadni az élménynek, aminek részesei leszünk részről részre.... "Vetítés"-t csinálni belőle nehéz lenne, hiszen a sava-borsát épp a kifejező (néha még egy kicsit el is túlzott) mimika adja... hiába vágnánk ki több száz képet részenként, lehetetlen a vállalkozás.... Csak nézni lehet és élvezni!:)))))))
Már akinek bejön, biztosan akadnak olyanok, akiknek nem... ők ugorják át nyugodtan ezt a hozzászólást....

A The Crowned Clown lapos, unalmas és kiszámítható női főszereplői mellé egyszer már tettem oda összevetésként a Last Empress izgalmas. életteli női karaktereiről egy kis írást....
Most a gyerekekről szeretnék.

KÉP: a már említett gyilkossági kísérlet... zsák a fejen, zsinór szorul a nyakon.... vajon túléli a fojtogatást?
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 21:59:39 8/10 Előzmény Illiona
(235877/239045)
Touch Your Heart

Nos, megint kaptunk egy amolyan eltúlzott, szélsőséges karaktert. Ez a sorozatbeli színésznő, ha jól vettem ki már 15 éve van a pályán, amikor visszanézi a saját filmjéből a részletet,látjuk, hogy játszani nem tud, hiteltelen ripacskodás telik csak tőle a filmben, vszínűleg csak a külsejével érvényesült addig a pályáján. Az élet dolgaiban teljesen járatlan. Semmihez sem ért, semmit se tud önállóan, egyedül csinálni. Ez vszínűleg abból ered, hogy amíg aktív színésznő volt, nem volt rá sem ideje, sem alkalma, sem késztetése, hiszen a menedzseri úgyis megoldott helyette mindent. Van a saját kis világocskája, aminek közepén ő van, s természetesen minden körülötte forog....
Igen, buta, mégpedig nagyon, lásd vitaminos doboz felirata esetét...

A színésznő: Yoo In-Na
http://asianwiki.com/Yoo_In-Na
Számomra két emlékezetes szerepe volt, mindkettő olyan sorozatban, amit te nem kedvelsz, de nekem kedvenceim: a Goblin és Queen In-Hyun's Man... másban is láttam, de az nem maradt meg bennem... ebben a kettőben viszont igen. Én mindkettőben szerettem a karakterét és az alakítását egyaránt. Nem tudom, hogy "mekkora" színésznő... és túlzottan nem is érdekel holmi ranglista e téren. Nem fogok kizárólag miatta megnézni egy sorozatot, de csak azért se hagyok ki egyet, mert ő játszik benne.... Nálam az ő esetében az akkor és ott számít. Az említett két korábbi szerepében nekem jó volt, ennyi... messzemenő következtetéseket ezzel kapcsolatban nem vonnék le.

Igen, én is azok közé tartozom, aki a Goblinban megkedvelte a Tobekki húga+Kaszás párost (reinkarnálódott király +királyné a múltból)... és igen, akkoriban szívesen láttam volna velük vmi vidámat, hepienddel zárulót. Szerintem nem voltam ezzel egyedül.

Ízlések és pofonok.... nem érdemes rajta vitatkozni, természetes az eltérő vélemény...

Én csak feltettem ide egy kis képkivágásos ismertetőt, hátha vkit érdekel....Nem terveztem a 16 rész részletes bemutatását... kb. ennyi a részemről...

Ki mit néz, az pedig szíve joga.... a saját idejét szánja rá....

....hogy a két színész mit tud kihozni ebből a kiszámítható, egyszerű kis történetecskéből.... az majd megmutatja, hogy mennyire jók, v, gyenguskák színésznek... ki-ki majd megítéli, ha a sorozat nézése mellett dönt.
Illiona 2019 febr. 07. - 21:10:40 Előzmény edimir
(235876/239045)
Touch Your Heart

Én is belenéztem az 1. részbe, a főszereplőnő egy 3. rendű szinésznőcske, aki egy ötödrendű szinésznőcskét alakit.
Oké, jöhet a jellemfejlődés. De meddig? a harmadik szintig, vagy képes lesz fölűlmúlni önmagát is???
Én ezt nehezen képzelem el. De csak tessék, és ne legyen igazam!
Annyira buta, tehetségtelen, naiv, önmagát nem ismerő, fellegekben élő idealista ember, akit én NŐnek semmiképp nem neveznék. Cicababának azt talán, de még akkor meg is dicsértem. Most el lehet gondolkodni, hogy 16 részen keresztül nézzem-e?
Maga a szinésznő a valóságban olyan. akit már többször is láttam, és HALLOTTAM, eddig semmiféle benyomást nem tett rám, ezekben az mellékes epizódszerepekben jó volt, de elég is.
Jó szórakozást hozzá!
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 20:34:57 8/10
(235875/239045)
Touch Your Heart

A sorozat OST-jából az 1. dal: Make it count

https://www.youtube.com/watch?v=3BmktUUL6ag
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 20:19:15 8/10 Előzmény edimir
(235874/239045)
Touch Your Heart - Babel

Ha már egy "áthallást" említettem, akkor jöjjön még egy....

A Babel 2. részében az "1 évvel ezelőtt"-ben kiderült, hogy a Színésznő szintén jogász szerepre készült... igaz, ő nem egy ügyvédi irodába ment a szerephez tapasztalatot szerezni, hanem az ügyészségre csempészték be "unokahúgként", mint aki készülő regényéhez keres háttéranyagot....

KÉP: - felirat - Babel - 2. rész
Ami a Babelben csak 1 apró kis szösszenet néhány jelenet erejéig, az Touch Your Heartban a sorozat alapötlete....

8/10
edimir 2019 febr. 07. - 20:09:39 8/10 Előzmény edimir
(235873/239045)
Touch Your Heart - Goblin

KÉP: a páros... vajon most is képesek lesznek megismételni a Goblinban olyan frenetikus hatású párosukat?
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 19:16:38 8/10
(235872/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

KÉP: Ügyvéd és titkárnője....
S bár ugyan kiakadt főnöke általában szereti a nőket, de ez alól kivételt látszik képezni új titkárnője. Akivel közli is, hogy nem érdeklődik iránta...

Nos, van még hátra 15 rész, hogy ez is változzon!:)))))))))))))

Aki úgy gondolja, hogy a kiszámíthatósága ellenére is szeretné élvezni a páros összecsiszolódását, az szerda-csütörtök esténként nyomon követheti kettejük kapcsolatának alakulását...
Jó szórakozást!:)))))))
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 19:08:59 8/10
(235871/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

KÉP: - felirat - ezzel pedig megkapjuk a sorozat egyik kulcsmondatát....
Innentől vszínűleg az elkövetkezendő részekben ezt próbálja majd színésznőnk titkárnőként igazolni.....
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 19:05:47 8/10
(235870/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

Sajnos színésznőnket elragadja a bizonyítási vágy.... buzgalmában ott is tüsténkedik, ahol nem kéne

KÉP: mint például főnöke íróasztalán..... "takarítása" következtében az addig rendszerezett iratok összekutyulódnak.... Miért is nem lepődünk meg, hogy a köszönet érte elmarad....
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 19:00:49 8/10
(235869/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

Ügyvédünk még mit sem tud az áldásos átalakulásról, a Színésznő-titkárnővel kapcsolatban érzelmeit firtatóknak...

KÉP: - felirat - még nagyon óvatosan fogalmazva válaszol.... hmm, tényleg elég vékony jég... talán tojáshéjat is mondhatott volna!:))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 18:57:03 8/10
(235868/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

Aztán jöhet a folytatás...
KÉP: a fénymásoló kezelése sem ördöngösség!:))))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 18:54:35 8/10 Előzmény edimir
(235867/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

Megtanulja mindazt, amiben előző nap kudarcot vallott...

KÉP: elsőként mindjárt a telefonhívások átirányítását..... Kezdjük az alapoknál!:)
8/10
edimir 2019 febr. 07. - 18:52:32 8/10
(235866/239045)
Off

Touch Your Heart
Spoiler

Az éjszaka változást hoz

KÉP: reggel már így jelenik meg az irodában.......