8/10
edimir 2019 febr. 04. - 23:12:42 8/10
(235805/239045)
off

SKY Castle - special
.. és mások is kénytelenek voltak foglalkozni vele

KÉP: - felirat - hmm, ezek tanulmányok, nem kis cikkecskék, vmelyik magazinocska hírecskéje sztárokról...
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 23:07:59 8/10
(235804/239045)
off

SKY Castle - special
KÉP: - felirat - még a hírekben is többször szerepelt.. a hírcsatornák kénytelenek voltak foglalkozni vele, nem azért, mert vmiféle promóciós érdek húzódott meg mögötte, egyszerűen azért, mert akkora volt az érdeklődés a z emberek részéről, hogy ez kikövetelte, hogy a hírcsatornák erre reagáljanak...
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 23:03:22 8/10
(235803/239045)
off

SKY Castle - special

A magas nézettségen túl még miben mérhető a sorozat sikere?

KÉP: - felirat - Azért ez nem semmi! Tényleg jelzi, hogy az emberek mekkora érdeklődéssel fordultak a sorozat felé...
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 23:00:50 8/10
(235802/239045)
off

SKY Castle - special

és természetesen
KÉP: - felirat -

A Speciálban megszólaltatják a rendezőt... egy végtelenül szimpatikus, csendes, bölcs ember, semmi allűr, csak egy mélyen gondolkodó, érzékeny ember...
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:57:43 8/10
(235801/239045)
off

SKY Castle - special
A siker másik összetevője...

KÉP: - felirat - hogy a nézőket eltalálta,mégpedig húsbavágón... a maguk és gyermekeik bőrén érzik... nem álprobkémákkal eteti őket, hanem a valóság őket is érdeklő szeletével....
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:54:29 8/10
(235800/239045)
off

SKY Castle - special

De nézzük, hogy a sok emlékezetes jelenet mellett mi minden járult még a nagy sikerhez!

KÉP: - felirat - Ahogy Illiona is említette már korábban, ezek nem virágifjak és cuki lánykák... hanem 40-es korosztály.... és amit tudnak, az szédületes... mindenükkel képesek játszani és mindent képesek megmutatni... mély kalapemelés a sorozat minden színésze előtt!
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:49:13 8/10
(235799/239045)
off

SKY Castle - special
A másik gyerekszereplő kedvenc jelenetében elhangzó mondás...
KÉP: - felirat - azóta Koreában szinte szállóigévé vált!:)))))))))))))))) Szerintem is nagyon jó!
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:46:49 8/10 Előzmény edimir
(235798/239045)
off

SKY Castle - special

KÉP: - felirat - hmm, milyen éretten fogalmaz a gyerekszereplő a színésznő alakításáról....

Egyébként tényleg nagy jelenet a hangtalan ordítás... a csalódottság, a fájdalom, a sértettség néma kikiabálása magából....
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:44:00 8/10
(235797/239045)
off

SKY Castle - special


Érdekes volt, hogy melyik jelenet tetszett a legjobban a sorozatban játszó gyerekszereplőknek...
Általában azt nevezték meg, amiben ők is játszottak... egyikőjük azonban nem....
KÉP: - felirat - hanem az anyját alakító színésznőnek azt a jelenetét tartotta a legjobbnak, ahol az árva rivális kislányról kiderül, hogy a férje szerelemgyereke....
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:40:17 8/10
(235796/239045)
off

SKY Castle - special

Úgy tűnik, a koreai nézők is imádták a sorozat humorát,én is nagyokat kacagtam...

KÉP: az egyik feleség csendes lázadásán, aki az őt lekezelő férjének az addigi többfogásos étkezés helyett rament nyom a kezébe,.... Ezúttal nem kis hiszti ez a nő részéről, hanem teljesen jogos visszavágás... így próbálja meg zsarnokoskodó férje szemét felnyitni....

De persze mi azért nagyon is élvezzük az egész szituációt.. ahogy az eddig amolyan pater familias szerencsétlenkedik az instant kajával....
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:33:49 8/10
(235795/239045)
off

SKY Castle - special

KÉP: kétségkívül az egyik legjobb jelenet, amikor Ms Ajkak visszakönyörgi magát az edzőhöz, teljes megalázkodás az irodában, itt van az a félelmetes párbeszéd anya és edző között, amikor az anya vállalja a következményeket, csak foglalkozzon a lányával az edző.... majd a folyosón kis félmosoly az anyától... hogy sikerült... meggyőzően "alakított"... s mi közben tudjuk, eladta a lelkét az ördögnek...
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:27:36 8/10
(235794/239045)
off

SKY Castle - special

Természetesen a sorozatnak voltak emlékezetes jelenetei, amik a nézők tetszését a leginkább elnyerték....

KÉP: - felirat - hmm, vajon mi tetszhetett benne a nézőknek? Talán az, ami nekem is, hogy sznobék képesek ölre menni, ha úgy hozza a helyzet, amikor kiütközik az érdek és az önzés... feltörnek az indulatok....
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:15:23 8/10
(235793/239045)
off

SKY Castle - special

Nézzük az egyik ilyen becenevet!

KÉP: felirat - Én csak Ms Tökélyként emlegettem, a koreaiak inkább az elhíresült sorozatbéli mondásáról: "Levágom az ajkaidat!" fenyegetésről, amikor az úrinőből az indulat miatt előtör a hentes lánya. Tehát innentől Ms Tökély= Ms Ajkak!:)))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 22:11:32 8/10
(235792/239045)
off

SKY Castle - special

Ugyan a The Crowned Clown 9. része még nincs fenn, de már letölthető angol felirattal a SKY Castle speciálja... Ekkora siker mellé dukál is!:)
A stúdióba meghívták a sorozat két "házaspárját" s közösen beszélgettek a sorozat kapcsán kialakult hangulatról Koreában... s idézték fel a sorozat egyes szereplőit, jeleneteit....

Hogy mennyire szinte családtagként kezelték a nézők a sorozat szereplőit, mi sem mutatja jobban, mint...

KÉP: - felirat - Lám, ők sem a sorozatbeli néven emlegetik, hanem vmi jellemző alapján nevezik el őket, ahogy gyakran mi is Sillán!:))))))))))))) hmm, és senki se oktatta ki miatta a nézőket!:)))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 17:49:50 8/10
(235791/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler
A Király előtt a végtelen víztükör egykori álmait, céljait idézi fel... Most is terveket sző, tele van hittel, lelkesedéssel.... de nem igazán hiszünk neki..benne... és már a Titkár sem....Miért?

A Király őrületében már minden olyan vki ellen fordul, aki igazán a támasza lehetne, a Testőre, a Királyné, a Bohóc... sőt egy pillanatra már a Titkárban is megingott a bizalma... márpedig ez látszólag ugyan helyre állt, de tudjuk, ez már nem ugyanaz....

Innentől már nem igazán lehet bízni a felépülésében, ha jobban is lenne idővel, addigra mindent és mindenkit tönkre tenne...

A cél marad, de vele többé nem lehet együtt haladni felé... nehéz és fájdalmas a döntés....

a Titkár azonban meghozza.... átadja a kulacsot... a méreg megteszi a dolgát ... a Király nincs többé....

Jól döntött, hogy inkább a Bohócot választotta? Magára vette a legsúlyosabb bűnt, a királygyilkosságot, elárulta uralkodóját, aki bízott benne... magyarázni lehet, de bocsánat nincs rá... és ezt a Titkár is tudja... Az ő vezeklése innentől, hogy élete hátralévő napjaiban az ország népének érdekét szolgálja...

Ugyanakkor innen már nincs visszaút. Immár csak a Bohóc maradt az egyetlen alternatíva.... A jószándékához nem fér kétség, de vajon képes lesz rá? Rengeteg a hiányossága, ugyanakkor ellenségei már gyanakodnak a kiléte felől... ketten is rájöttek, hogy esetleg mégsem ő a király... Vajon képes lesz az ingatag trónt megerősíteni mindezek ellenére?

S tudom, talán másnak nem olyan fontos, de a királyi vérvonalat is érinti a dolog... Ha trónörökös születik, az bizony kakukkfióka....



KÉP:

A Titkár tisztelettel borul le búcsúzásként egykori királya holtteste előtt



Ma este pedig már jön is a 9. rész... Talán a királyi születésnapi ünnepséggel... hmm, jó lehetőség, hogy újabb merénylettel próbálkozzanak ellene... de arra is, hogy vmi nagyszabású látványossággal nyűgözzön le bennünket a sorozat. Már csak néhány óra, és kiderül!:)))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 17:30:53 8/10 Előzmény edimir
(235790/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler

Miután a Király a születésnapi ünnepi falatokat megízlelte.... sétára indul a tengerpartra...

KÉP: a Király és Titkára ... lábnyomuk a homokban... mintegy jelképezve az eddig megtett közös utat... Valaha egy cél felé indultak... valaha úgy gondolták, hogy mindig együtt mennek majd ezen az úton....
8/10
edimir 2019 febr. 04. - 07:02:26 8/10
(235789/239045)
Szép reggelt mindenki!:)))
Induljon jól a hetünk!:)))
Ha hétfő, akkor The Crowned Clown... a 8 rész nézettsége végre 2 számjegyű lett, 10 fölé emelkedett.... Ma este meglátjuk, hogy milyen irányba folytatódik a történet... vajon tényleg az történt a 8. rész végén, amit látni véltünk, vagy megint csak elhitettek velünk vmit a készítők.
Nagy fordulat v. nagy átverés? Ma este kiderül......
Illiona 2019 febr. 03. - 22:13:07
(235788/239045)
én is elkezdtem nézni a 4. részt, és teljesen elhűltem.
1. nem ülve bontunk palackot!!!! Megtiszteljük a bort, felállunk! Ezzel a dugóhúzóval egyébként nagyon szépen lehet bontani, a nagy borászok, és a menő éttermekben is ilyen van.
2. először magunknak töltünk egy kortyot (de nem lókortyot ám) és azt megkóstoljuk. Lehetnek un dugóizű borok, akik a palackban oxigént kapnak dugóhiba miatt, és rossz izüek lesznek, (magyarul elzíteresednek). Emiatt muszáj előre megkostolni a házigazdának. Emiatt a borászok felbontás után mindig megszagolják a kihúzott dugót! Ujabban vannak ezek a csavarzár nevű parafát nélkülöző palacklezárások, főleg fehérboroknál, egyre nagyobb divat és kényszer, ehhez dugóhúzó sem kell már ...
3. a megfelelő pohárba töltjük - mint ahogy a fiú csinálta, mindig csak keveset, hogy megpörgetni tudjuk, a cél, hogy minél nagyobb felületen érinkezzen az oxigénnel. Általában borkostolókon fél dl, amit egy alkalommal kitöltenek.
4.Megpörgetjük _ a fiú jól csinálta_ és először megnézzük a szinét. Hogy szép átlátszó vörös, akkor jó. Fény felé tartjuk a poharat, de homályos helyeken legalább fehér papirt kell a pohár mögé tenni.
Én onnan már eleve tudom hogy csak málnaszörp, amikor a filmekben isznak vörösbort, hogy csak rá kell nézni, a szin mindent elárul. Ami nem is látszik át annyira sok a szárazanyagtartalom benne,(testesség) az már csúcskategória.
5. egy korty a szájba, és ott megforgatjuk, hogy a nyelv minden pontját átjárja az ital. Nos, ebben a filmben ez a nyuszievésre emlékeztető valami NEM az a szájmozgás. Ettől a forgatástól nem igazán szép az ember lánya, de hát egy borkostoló az nem egy miss Hungary, és nem is Miss Korea. Még akkor szoktam igazán nevetni, amikor a filmekben valaki fogja a poharat, és több tucat kortyot ledönt a száján. Nos ez nem lehetséges, ugyanis a tannin, ami a vörös borban jelen van, az összehúzza a nyálkahát, vagyis emiatt csak kortyolgatni lehetséges. Az a tannin nélküli vörös, amit le lehet huzni ugy egy egész pohárral, az nem is bor, hanem valamiféle lőre.
6. végül van az utóiz. Ha nincs akkor mondjuk a borra, hogy "rövid". Amikor lenyeltük, akkor utána még marad egy vélhetően hosszú lecsengés, amikor uj izeket, aromákat fedezhetünk fel.
Ezután GAME OVER.
7. másnap. Hát erről inkább nem irnék. talán annyi, ilyenkor mindig a tükörbe nézve elhiszem, hogy a föld is egy ősrobbanásban keletkezett...
Egyébiránt én nem itélem el itt a főszereplőnőt, ennyi évesen még én is csak az édes pezsgőre esküdtem, amit ma már meg sem iszom. 42 évesen kezdtem el ezzel foglalkozni, és azóta is csak tanulom, szorgalmasan, sőt nagyon szorgalmasan :)))) Vagyis még van ideje!!
A borhoz egyénként kell némi érettség, bölcsesség, nem izlik mindenkinek, csak a beavatottaknak nyilik meg!
Itt Szegeden egyénként az egyetemen van borkurzus, heti 3 turnusban lehet "tanulni" nem csak egyetemistáknak, bárkinek, ez tavasszal és ősszel 10 alkalom, és kb 100 fő van jelen, és nincs szabad hely, már a tavaszi kurzusra is elfogytak a bérletek.
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 20:51:51 8/10
(235787/239045)
Off
Romance is a Bonus Book - 4. rész
Spoiler

És igazad volt abban, Illiona, hogy nem csak barátok, de szerelmesek is voltak a múltban, hogy ez utóbbi mennyire tudatosult bennük... hogy mennyire akarták/merték bevállalni, az más kérdés... talán túl értékes volt számukra a barátságuk és nem merték kockára tenni, hogy bevallják a másiknak az érzelmeiket... mert mi van hogyha?...... Nem merték felvállalni és megélni... csak hagyták ott lappangani vhol a tudatuk és a szívük mélyén....

KÉP: - felirat - mert miért is menne vki éveken át egy asszony házához, ha részeg? Mert csak részegen meri azt tenni, amit a szíve diktál....

Hogy elvesztegetett idő? Talán... de az is lehet, hogy az eltelt években vhol bölcsebbek lettek, így talán már a szerelmüket is jobban megbecsülik majd....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 20:17:03 8/10
(235786/239045)
Off
Romance is a Bonus Book - 4. rész
Spoiler

KÉP: - felirat - nem erre vágyik mindenki igazán?