8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:47:00 8/10
(235685/239045)
off
The Crowned Clown - 8. rész
Spoiler
Elértünk a sorozat feléhez.. ez a rész más szempontból is vízválasztónak tűnik....
Lássuk miért! Eddig úgy gondoltuk, a romantikus szál fogja uralni a sorozatot, esetleg egy kis intrika és néhány királyi rendelet meghozása kiegészíteni.... De úgy tűnik, a limonádéból kezd kifogyni a cukor, helyette valami egészen más kerül bele, változik az összetétel és az íz....

KÉP: A Bohóc életben marad... nem menekül el, az iránytű és a szíve is jelzi az irányt, vissza a Palotába, vissza a szeretett nőhöz!
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:40:57 8/10
(235684/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler
... és kell a bizonyosság a Bohóc haláláról is... Vágják le a fejét és hozzák el neki!
KÉP: a Testőr visszatér a veremhez teljesíteni a parancsot, de a Bohóc még él.....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:38:41 8/10 Előzmény edimir
(235683/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler
A heves indulatok között ott a féltékenység is... Emlékszünk, még Koronahercegként, amikor friss házas lett, a feleségét gyengéd figyelemmel vette körül. Tücsökkel kedveskedett neki. Vszínűleg kötődött a kis feleségéhez... aztán a feleség családtagjainak megölése éket vert közéjük, a nő szíve megfagyott felé.... s onnantól már az ágyasok társaságát kereste.... De most, hogy a Bohóc képes volt boldog perceket okozni a Királynénak, szebbeket, kedvesebbeket, mint ő anno... ez újabb vad indulatokat generál benne.

KÉP: - felirat - igen, a Királynéval kell töltenie az éjszakát, kell a bizonyosság és kell a tudat, hogy az övé mindenestül....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:31:17 8/10
(235682/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler

De nem elég a nyomát eltörölni, a személyének is el kell tűnnie örökre.....

KÉP: a Királyi parancs szerint a veremben kell meghalnia az erdőben....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:28:50 8/10
(235681/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler

Muphy első törvénye kíméletlenül lecsap a sorozatra...
"Ami elromolhat, az el is romlik!"

KÉP: A Király visszatért... de továbbra is zavart... s ami igazi katasztrófa... sértődött és bosszúálló... mindent visszacsinál hiúságból, csak azért, mert a Bohóc tette... itt nem meggyőződés motivál, kizárólag az indulat, a sértett gőg.... Nincs józan belátás, nincs az intézkedések mögötti helyes lépés elismerése, csak a Bohóc tetteinek , nyomának megsemmisítése...
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:20:47 8/10
(235680/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler
A Királyné már korábbi részben megkapta a maga 3 mogyoróját...
KÉP: Itt viszont a Bohóc kap ajándékot... iránytűt... - felirat - s hozzá magyarázatot... Nos, ilyen megjegyzéssel természetesen tökéletes ajándék...

Hmm, vajon már lehet ilyen iránytűt kapni a boltokban? Közeleg a Valentin nap... a virág és csoki mellé tökéletes kiegészítő!:))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:16:39 8/10
(235679/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler

KÉP: kapunk egy kedves közös sétát.. Bohóc és Királyné... piros lampionok füzére... a háttér tökéletes....körülöttük színes, nyüzsgő forgatok... ők pedig csak állnak... az idő megállni látszik...
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 22:12:57 8/10 Előzmény edimir
(235678/239045)
off
The Crowned Clown - 7. rész
Spoiler

Megtudtuk.... Ugyebár fontos volt, hogy ne pillantsák meg egymást a piacon....
KÉP: ezt a keresztben elvonuló zászlók erdejével ügyesen megoldotta a forgatókönyv....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:51:36 8/10
(235677/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

KÉP: Cha Woo-Hyuk ügyész. Fiatalon veszítette el az apját, sejtjük, hogy talán köze lehet Tae elnökhöz, a Geoson Vállalathoz vmilyen módon. Titokban nyomoz az elnök után... akitől az információkat reméli, azt elrabolják....
Cha Woo-Hyuk kapcsolatai ezen túl is szövevényesek.... Az Elnöklányával bizalmas kapcsolatban áll, ami régebbre nyúlhat vissza. Sunbee-nek szólítja.... az elnök kedvenc menye pedig a szerelmese....

Szóval jól meg van itt minden kavarva így az 1. részben. Titkos vágyak, bosszúk, hatalmi aspirációk és leleplezési tervek kuszálódnak össze... Rengeteg történés, sok szereplő.... DE

DE nekem mégis van egy kis hiányérzetem... egyelőre még egyik színész alakítása sem nyűgözött le... még egyikük sem hatott rám igazán... a karakterek eddig még nem mutattak olyat, amit nem láttunk volna már... persze ez még csak az 1. rész...
Tőlem megkapják az esélyt!:)
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:38:51 8/10
(235676/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
KÉP: Tae Min-Ho, a vállalat új igazgatója, a fiatalabbik fiú... igazi sötét ló.... látszólag mindenkihez rendes, jól képes elrejteni mind az érzelmeit, mind a gondolatait.... Szakmai hozzáértését egyelőre nem tudjuk megítélni, se az elnök döntését, hogy miért őt választotta... Talán közrejátszhat ebben, hogy az idősebbik fiú labilis, drogot is fogyaszt (nem tudni, hogy erre mennyire jött rá a családja), nőügyei vannak...

Hmm, Tae Min-Ho valóban titokzatos, még a lépcsőház üveg falán át látottak sem rendítették meg úgy tűnik, pedig a látványnak sokkolnia kellett volna.....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:29:29 8/10
(235675/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler

KÉP: aztán jön egy rejtélyes helikopter baleset... mi pedig elgondolkodunk a termoszokon és a bennük lévő teákon... meg azon is, hogy mi vezetett a balesethez, miért épp most következett be... s kik örülnek a szerencsétlenségnek....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:26:44 8/10
(235674/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
KÉP: másnap a családtagok felsorakoznak a reggeli búcsúhoz, Elnök és kisebbik fia a céghez indul..... A család nőtagjai: a Feleség és a két menye.......
Kimért, fagyos a légkör, hiszen az idősebbik fiú nincs ott...
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:22:22 8/10
(235673/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
Az idősebbik fiúnak nem sikerül elrejtenie a csalódottságát... felhánytorgatja, hogy 10 éve alulról kezdte a cégnél... ez a bizonyos klasszikus "járd be a szamárlétrát, így ismered meg igazán a céget"... de hiába, nem ő lett az igazgató...

KÉP: az Elnök kíméletlenül a szájába tömött sülttel hallgattatja el. Nem tűr ellentmondást, érezzük, hogy vaskézzel irányítja a családját, nem először döngölte a földbe a fiát.... Némely családtagba épp ezért az évek alatt elszenvedett megaláztatások miatt felgyülemlethetett az elfojtott harag az elnök iránt....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:13:15 8/10
(235672/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
Természetesen a Vállalat mindenható feje, Tae elnök szava megfellebbezhetetlen, ő dönt, ezt pedig tudomásul kell venni még a családtagoknak is.
Úgy tűnik, az Elnök kedvence fiatalabbik fia felesége, aki színésznő volt...

KÉP: A vacsorára a hotelbe érkező elnökbe a kedvenc menye karol bele... a férj pedig egyedül követi őket....
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 19:01:16 8/10
(235671/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
Az "1 héttel előbb" egy kinevezéssel indul... A Geoson Elektronikai nagyvállalat élére nevezik ki az igazgatót.... Tae Min-Hot, a cégtulajdonos család ifjabbik fiát....
Vajon miért őt, miért nem az idősebbik fiút? Annyit már ki tudunk venni a dolgozók beszélgetéséből, hogy az új igazgatót nem tartják kompetens vezetőnek, az üzlethez nem ért, csak a személyisége megnyerő.....
KÉP: az Anya igyekszik megnyugtatni a csalódott idősebbik fiút, hogy végül mégis hozzá kerül majd a hatalom, csak tartson ki... és ügyeljen az indulatai elrejtésére ... erre szükség is van, hiszen a családi vacsorán "megünnepelik" a kinevezést... azt idősebbik fiúnak pedig le kell nyelnie... a békát! Lehetőleg úgy téve, mintha ez nem sértené.....
Hmmm, vajon Shin Hyun-Sook, a vállalat fejének felesége miért az idősebbik fia mellé áll? Van emögött vmi más is, mint sajnálat?
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 18:48:02 8/10
(235670/239045)
Off
Babel - 1. rész
Spoiler
Nagyon vártam már ezt a sorozatot, nem annyira Park Si-Hoo miatt, inkább azért, hogy végre legyen egy olyan sorozat, amit kibeszélhetünk. Én a Mistyről lemaradtam... Abban bíztam, hogy talán most kapunk egy hasonlóan izgalmas, csavarokkal, rejtélyekkel megspékelt sorozatot, amiről hasonlóan érdemes lesz beszélgetni, találgatni.....

A rejtélyekben, izgalmakban nincs hiány, csak úgy kapkodjuk a fejünk az 1. részben. Rengeteg szereplő, próbáljuk elhelyezni őket, felmérni a köztük lévő kapcsolatot... persze erőfeszítéseink még csak a látszatot kapirgálják..... majd lassan kiderül minden.....

KÉP: a biztonsági őrök egy holtestet fedeznek fel, a gyilkosnak sikerül elmenekülnie... nem lövök le nagy poént.. így kezdődik a sorozat... Tehát erős felütéssel indul....

Aztán visszacseppenünk egyből az "1 héttel előbb" időbe, de sejtjük, hogy a magyarázatok jóval messzebbre nyúlnak vissza a múltba..

A sorozat ismertetője itt: http://asianwiki.com/Babel_(Korean_Drama)
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 01:33:24 8/10 Előzmény Illiona
(235669/239045)
Off

Romance is a Bonus Book
Spoiler

A kívül-belül boncolgatásába szerintem ne menjünk bele.... itt konkrétan a nő öltözékéről volt szó, ezt nem emelném spirituális szintre.... Tény, hogy divatjamúlt, s már eredetileg sem állhatott jól neki, de kosztüm, azaz megfelel egy minimális elvárásnak, lehet, hogyha egy magabiztos nő viselné, akkor másként állna rajta, más lenne az összhatás... Itt nyilvánvaló célzattal választotta a stáb ezért felelős tagja a szerephez , kihangsúlyozni, mennyire kilóg a többi állásra jelentkező közül, szakmailag is beleragadt a múltba.

Tény, hogy csak villanásnyira bukkant fel a Férj a két részben, az is tény, hogy feltételezésekbe bocsátkozom vele kapcsolatban a szinte minimálisnál is kevesebb támpontok alapján.
Nézzük az én támpontjaimat.
Az esküvő előtt már megcsalja a menyasszonyát... hol van még az unalmas, házsártos feleség?!!!!! Még csak az őt körülrajongó menyasszony volt.


Esküvő. Ott azért a menyasszonynak illenék tündökölni. A vőlegény bármilyen vidám és jópofa, azért nem illik az arát háttérbe szorítania élete nagy pillanatában. Márpedig a táncos produkciója igencsak amolyan "lejátszok mindenki mást a színpadról"..... engem nézzetek, én vagyok a fenomenális szexi vőlegény!

Amikor az étkezdében vannak hármasban... a lány falatokkal kényezteti.... tökéletesen elégedett a helyzettel, csak tátogatja a száját az újabb falatért, de eszébe sincs viszonozni hasonló kedveskedéssel.

Amikor csődbe megy, akkor is csak magával törődik, nem érdekli a felesége könyörgése.... ha már a felelősséget hoztad szóba, nem fizet se gyerektartást, semmit... külföldre ment a szeretőjével, a gyereke ételéhez, szállásához, ruházkodásához egy kanyi vassal se járul hozzá.

Hogy a gyerek bentlakásos iskolában van. Mit tehetne mást a nő??????? Nincs lakása, fedelet se tud biztosítani a feje fölé. Ő maga is úgy lopózik be egykori otthonukba aludni, az épület tök üres, nincs benne se víz, se villany, se bútor... itt nem lakhat vele a gyerek! Hogy bérelhetett volna vhol vmi kis zugot? Igen, de a nőnek muszáj állást találnia, muszáj dolgoznia, muszáj pénzt keresnie, nincs, akire támaszkodhatna, egyedül van! Miközben állásinterjúra futkoz, hogyan tudna a gyerekkel foglalkozni, gondoskodni róla? A saját zavaros viszonyaitól akarja megkímélni a gyerekét. Ez akkora bűn? Ettől már rossz anya?

A lány és a Fiú tényleg barátok, legalábbis akkoriban és a jelenben még így érzik... tehát a Férjben nincs e téren kétség, nem férfiként féltékeny a Fiúra, csak esetleg mint olyan emberre, aki közel áll a feleségéhez, tud a barátságukról, de nem sejt mögötte más, gyengédebb érzelmeket.

KÉP: a vőlegény tánca
8/10
edimir 2019 jan. 30. - 00:36:06 8/10
(235668/239045)
Gondoltad volna???????:))))))))))))))))))))))))))))))))
Ugyebár nem egyformán nézünk mozifilmet!:))) Igaz, a Little Forest-nél én is árgus szemekkel figyeltem az egyes ételek elkészítését.... de a koreaiakat is bizony érdekli a különleges étel, sütemény....

http://kpoplove.koreadaily.com/watch-this-korean-youtuber-make-foods-from-movies/

Az eredetiben azért hangulatosabb az elkészítés... hozzáadódik a hangulat, sajátos báj...:)))))
Itt pedig róla a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=Fx5lZkpDxnc
Lehet otthon kísérletezni!... és aztán megkóstolni!:)))))))))))))))))))))))))))

érdekes dolgokba botlom, miközben még mindig a SKY Castle 19. részében elhangzó latin nyelvű gyönyörűséges egyházi dalt keresem, amikor főz az anya a lányának..... azt bezzeg nem találom..:(((((

KÉP: Mendl’s Courtesan au Chocolat from The Grand Budapest Hotel (2014)
forrás: a feltett videó
Illiona 2019 jan. 30. - 00:31:58 Előzmény edimir
(235667/239045)
... bonus.....
Az a mondatom, hogy "ahogy kivül, ugy belül" , ez egy nagyon szúkszavú, de annál bővebb tartalommal bíró sprituális mondat. Nem én találtam ki, tőlem nagyobb embertől származik, és nem szó szerinti idézet! :)))))) De itt igy ideillik. (kb 50 féle eredeti szó szerinti idézet és forditás van belőle)

SPOILER
Amit a férjről irsz az a fantáziádban született meg, erre vonatkozóan semmilyen utalás nincs. Egyedül van az esküvő, és a padlós jelenet.Fél-fél perc a 7 évből.
Én is tudnék irni pont az ellenkezőjét annak, amit beleláttál ebbe a házasságba, megvan a fantázián hozzá, de nem akarom a szót szaporitani.
Ha pedig a házasságból semmit nem láttunk, ugyanilyen erejű az a feltevés is, hogy egy házsártos nőről volt szó, aki kiégett, hiányzik belőle az életvidámság, a pozitiv hozzáállás.
És a férj? aki TUDJA, és benne van a kétely, hogy a "barát" talán nem is barát?
Aki 7 év alatt sem tudja megszerettetni magát? mennyire flusztrált lehetett? és elitéljük azért, hogy megcsalta a feleségét? Oké, itéljük el érte! de a feleség? aki hazudott neki hogy ő a nagy szerelme?
Az esküvőn a férjet magamutogatónak látod. Talán! de lehet hogy a házasságát másképpen képzeli el, vidámnak, játékosnak, egy nagy kalandnak szeretné látni. Csak kellene ehhez egy boldog , kiegyensúlyozott menyasszony, aki nem egy másik férfira gondol közben, fájdalmasan sóhajtozva!
és ebben a kérdésben a lényeg, hogy a feleséget senki sem kényszeritette ebbe a házasságba, magától ment bele, és ráadásul gyereket is szült! (felelősség?????)

A gyerek is nagyon érdekes, mert a nő simán bedugta egy bentlakásosba, és nem is sir utána! csak pénzt küld, és ennyi! ez is az ő érzelemmentességét mutatja a házasságban! (szerintem ráadásul külföldön tanul, mintha ez lett volna. ) és a gyerek csak 6 év körüli lehet!

A ruha? nem az számit hogy milyen régen, és mennyiért vette! hanem az, hogy egyáltalán megvette!
No jó, most a 2. epizódban majd az Író fiú felöltözteti!
Csak remélem, hogy a felpróbált ruhákből egyet sem vettek meg végül :)))
8/10
edimir 2019 jan. 29. - 23:12:04 8/10 Előzmény Illiona
(235666/239045)
Off

Romance is a Bonus Book
Spoiler

De, emlékeztet a plakátra a kép!:)))))))))
Igen, vszínűleg ott van bennük a szerelem csírája a másik iránt, csak ez még egyikükbe se tudatosult.
Én is azt tippelem, hogy a végére egy pár lesznek. A Fiú túlságosan kapálózik a szerelem ellen... a fogadalmakról pedig tudjuk, hogy csak azért születnek, hogy megszegjék!:)))) A Nő pedig rájöhessen, hogy van olyan szerelem, amiben egyenrangúak a felek (kvalitásban, gondolkodásban.. stb), amiben kiteljesedhet, felszabadulhat, amiben valóban boldog lehet....

A cipős Fiú szerintem is csak arra kell, hogy a Barát szeme felnyíljon. Hmm, 16 rész... majd meglátjuk, hogy még mit tudnak beletenni...azért akadnak ott még mellékszereplők, akikből ki lehet hozni ezt azt!:)))))))))))))))))))))) Nekem eddig bejön. Jó a hangulata, tetszik a humora, nem túl sablonos...
Adok neki esélyt!:)