8/10
edimir 2019 febr. 03. - 14:00:12 8/10
(235765/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

A férj indulatoktól fűtötten akarja kicsikarni a nőből....

KÉP: - felirat - mindent megbocsátana, csak mondja ki az asszony!
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:57:33 8/10
(235764/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

kiderül, hogy már a lépcsőházi csók előtt is tudott a felesége viszonyáról, valószínűleg egy magándetektívet állított rá...
KÉP: a kettejük viszonyáról készült fotókkal igyekszik a nőt megzsarolni, hogy szakítson a szeretőjével és maradjon vele.... de a nő nem hagyja magát megzsarolni....

8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:51:32 8/10
(235763/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

A szeretőjével töltött idő után hazaindult, de útközben érte a Férj hívása, ha most azonnal felkeresi a cégnél az elnök irodájában, akkor hajlandó a válásba belegyezni, holott ettől korábban mereven elzárkózott....

A nő kap a lehetőségen, a hazatérés helyett az irodaházhoz hajt találkozni a férjével... ekkor épp hajnali 2 óra van!
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:45:28 8/10
(235762/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

KÉP: pedig a megvert feleség felkereste a verés után szeretőjét, de semmit se mondott neki a történtekről, csak a gyengédségére, a szerelmére vágyott.....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:37:59 8/10
(235761/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler
A gyilkossági nyomozásba az ügyész is bekapcsolódik... a gyanú kezd a feleségre terelődni...
Aki először azt mondja a nyomozóknak, hogy az estét otthon töltötte. De ugyebár sógornője ezt cáfolja azzal, hogy csak hajnali négykor látta megérkezni. A házasságukról is kiderül, hogy volt benne probléma.... Kim Ji-Hoon anno a kocsiba beszállni vonakodó feleségét még a kórház parkolójának egy a biztonsági kamerák holtsávjába eső részén megverte. De gyanút kelt a nyomozókban, hogy a pár nem együtt távozott onnan, egy autó feketedoboza rögzítette a nő megverését... lám, meglenne a gyilkossághoz az indíték.

KÉP: a feleség kihallgatása a rendőrségen - a feketedoboz rögzítette verést mutatják meg neki

Zseniális a helyzet összetettsége, hiszen a szeretője vállalja a "vallatást", így akar segíteni a nőnek... - felirat - már első mondatával figyelmezteti a nőt, hogy mihez tartsa magát kettejük kapcsolatának mibenlétében a nyomozás során... nehogy elárulja magát meglepetésében....

Az Ügyésznek nem mondta el a nő, mit tett vele a férje, így az a nyomozás során szembesült lépcsőházi csókjuk következményével... most hivatalos kérdéseibe burkolja be a szerető aggodalmát, miért nem kért tőle segítséget a nő a megverés után, ugyanakkor óvatosságra inti azzal, hogy közli vele, ő a fő gyanúsítottja a gyilkosságnak, vigyázzon innentől minden szavára, amit mond....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:12:18 8/10
(235760/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler
KÉP: felirat - Hmm, vajon mi lehet ez a bizonyos B terv? S ha van B terv, akkor mi lehetett a A terv????
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:08:52 8/10
(235759/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

De fontos lehetett a fivér közlendője az elnök feleségének a DE után, mert az asszony az idősebbik fiú szobájába siet...

KÉP: még éppen időben érkezik, látja az üres gyógyszeres flakont, hallja a víz csobbanását a fürdőből.... - felirat - az Idősebb Fiú megúszta egy gyomormosással.....

Vajon miért lett öngyilkos? Csalódottságában itt ért tűrőképessége végére, vagy köze volt a gyilkossághoz?

Mi lehetett a Fivér közlése a telefonban a DE után?
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 13:01:26 8/10
(235758/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler
KÉP: Az idősebbik fiú felesége látja a másik feleséget hazaérni... hajnali 4 óra....

Nem sokkal később megcsörrenek a telefonok... Előbb a színésznő feleség kap hívást....
Ugyanekkor hívja az elnök lánya az Ügyészt, hogy a gyilkosságról értesítse...
A harmadik telefon ugyanekkor: az elnök feleségét hívja a a cégnél magas beosztású fivére, hogy mi is történt az elnök irodájában, hogy leszúrták Kim Ji-Hoont.... a hírt egy DE-vel folytatja, innentől már nem tudjuk, mit közöl a nővérével....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 12:26:26 8/10
(235757/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

Természetesen az elnöki lakosztályban nincs biztonsági kamera beépítve, a többi kamera felvételét is eltüntették... ez tehát nem segíthet a nyomozásban.

KÉP: a széf üres!!! Nagy kérdés, hogy a gyilkos vette-e magához a tartalmát, vagy közvetlenül gyilkosság után vki más is járt a helyszínen... és az lopta el a benne tároltakat? Két különböző bűncselekmény, vajon azonos az elkövető, vagy más a tolvaj és más a gyilkos?
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 12:18:37 8/10 Előzmény edimir
(235756/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

KÉP: felirat - a kiérkező nyomozók megállapítják, hogy a gyilkosság hajnali 2 óra környékén történt...
Ez egy fontos támpont, ehhez képest kell megtudni, kinek van alibije a kérdéses időpontra....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 12:15:10 8/10
(235755/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

Ám hiába mentette meg a hatalmát Kim Ji-Hoon, nem sokáig élvezhette, hiszen már másnap hajnalban

KÉP: megölték.... innentől kapjuk csak az igazán nagy játékot a sorozattól...
Mert ez az éjszaka/hajnal elég mozgalmas, ráadásul több dolog is történt a gyilkosság színhelyén, legalább ketten megfordultak ott a gyilkosság idején....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 12:01:00 8/10
(235754/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

Az Elnök feleségének hatalmi puccskísérlete, hogy a cég igazgatótanácsát összehívja, és az Idősebbik Fiút segítse az igazgató székbe, kudarcba fullad....
KÉP: egyértelmű, hogy a vezetés továbbra is kitart Kim Ji-Hoon, a fitalabb fiú mellett. Ügyes húzás, hogy a vezetőket nem a székházba hívatja, ahol anyucihoz eljuthatna az info, hanem külső helyszínre, egy étkezdébe
Ráadásul ez az étkezde (mint később megtudjuk) sorsfordító volt az elnök és fia életében is, tehát a hatalma megvédéséhez számára különleges jelentéssel bír.....

Az étkezde-.....Az elnök még 15 évesen itt határozta el, hogy megváltoztatja az életét, szegény gürcölőből felküzdi magát... S itt ajánlja fel a fiának az igazgatói posztot, itt beszéli rá, hogy ő is merjen "nagyot álmodni"
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 11:47:59 8/10
(235753/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

De a riporterek fala fölött
KÉP: a megcsalt férj szeme üzen a szeretőnek.... aki nem sejti, hogy lelepleződtek...
A Férjet alakító Kim Ji-Hoon tényleg remek színész, minden ízével játszik, micsoda beszédes tekintet!
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 11:43:43 8/10
(235752/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

Nézzük, hogy mi történt az üvegfalú lépcsőházban történt csók után....
KÉP: Tae Min-Ho semmit se kérdez, csak magával vonszolja a ledöbbent feleséget... ez a szótlanság rémisztőbb a kiabálásnál... önfegyelem, hiszen várják őket a hírekre éhes riporterek....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 11:30:24 8/10
(235751/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler
KÉP: - felirat - Megtudjuk a pilóta halálának közvetlen okát... de a hogyan és ki okozta még továbbra is kérdés...
A magyarázatot tartalmazó képsorra még várnunk kell... mit manipuláltak meg, a szemcseppjét, a teát a termoszban, vagy vmi mást? És persze az elkövető, ill. a megbízó, ha vkit bevontak a végrehajtásba....
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 11:16:46 8/10
(235750/239045)
Off

Babel - 2. rész

Spoiler

Nos, néhány kérdésre választ kaptunk. Az egyik rejtély is megoldódott, hogyan, miért élte túl Tae Min-Ho a helikopterbalesetet? A sértetlen test, a makulátlan öltözék... már nem csodálkozunk, mert megtudjuk, hogy még a helikopter indulása előtt kiszállt a gépből. Az elnök hívást kapott a Kék Házból, meghívást csatlakozásra a külföldiekkel folytatott gazdasági tárgyalásokra, ide küldi maga helyett a kisebbik fiát..... Ez új képsor/adalék az 1. részhez képest...

KÉP:
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 03:03:12 8/10 Előzmény Illiona
(235749/239045)
Off
Romance is a Bonus Book
Spoiler
Nézzük az "igénytelen" szó mögé. Az öltözéke, a megjelenése? Tény, hogy ezzel nem sokat foglalkozik. Hogy a gyereke kórházi számláját fizeti ki inkább, mint hogy a butikba futkozzon új, divatosabb göncért, hát.... ezt vhol meg tudom érteni..... 1 éve vált el, ott állt lakás és pénz nélkül, a túlélésért küszködött, hogy közben a praktikus ruhákat viselte, azt, ami épp a kezébe akadt a szűkös készletéből? Nekem bocsánatos bűn. A kiadónál ő csak kisegítő, amolyan lóti-futi, akit mindenki ugráltat, a szerény irodai öltözék szerintem épp megfelelő... otthon pedig ritkán glasszálunk kisestélyiben.... Megjegyzem, hogy ki mit hord, miben érzi jól magát, mi az ő saját stílusa... ez legyen az ő dolga, amíg tiszta és ápolt! Szerintem az öltözködésre is igaz, ízlések és pofonok..... Van olyan "trendi" cucc, amit én se vennék föl, még ha utánam dobnák se, mert nem az én stílusom.....

Igénytelen lenne szakmailag? Tény, hogy háziasszonyként nem tartott lépést a szakmája fejlődésével. De amikor újra munkába áll, akkor ott van benne a késztetés, az elszántság, hogy igenis próbáljon visszazárkózni. Tehát mégsem igénytelen, sőt!!!

Raplis feleség? Hmm, s mindezt abból vonod le, amikor az új otthonukba költöztek és rászólt a férjére, hogy ne a lakásban biciklizzen a gyerek, mert tönkre megy a padló? Amikor én a Férjre mertem negatív megállapítást tenni, akkor mindjárt megkaptam, hogy az ő tetteit másként is lehet látni... jópofának, vidámnak.... Akkor én most azt mondom, SZERINTEM ettől a megjegyzéstől még nem lesz egy feleség raplis, csupán örül az új otthonának, szeretné óvni... Nem kiabál a férjével, csak mondja neki kedves korholással... Te még soha, semmidre nem akartál vigyázni? Tudom, az emberek fontosabbak, mint a tárgyak... SZERINTEM a a nő nem annyira a padlót félti, mint inkább azt, amit jelent a számára, az otthont! Ha így nézzük, akkor zsörtölődése a fészketrakó nő természetes reakciója, amit én nem fújnék föl.....

Hogy az elmúlt években amikor a fiú részegen a házuk elé vitette magát és figyelte a kiszűrődő hangokat, abból mit láthatunk? A bent zajló eseményekből semmit, csak kiszűrődik alkalmanként a nevetés, a veszekedés... vagy a kirohanás után a csendes sírás... Hol ebben a raplis? Egyik hang okát sem ismerjük, csak amolyan bármely házaspár otthonából kiszűrődő hangok.

Mit is kér a nő a fiútól? Hogy szólítsa a nevén, hogy ne vkinek a vkijeként gondoljanak rá, mint az elmúlt években, hanem önmagában, egy egyedi lényként, emberként kezeljék.... tegyük ezt mi is......

KÉP: - felirat -
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 02:17:57 8/10 Előzmény Illiona
(235748/239045)
Off
Romance is a Bonus Book
Spoiler

Az öreges gondolkodású öreglány a sorozatban 37 éves.... Tudom, nem az életkorára értetted, de én nem öregnek, inkább berozsdásodottnak éreztem kezdetben, ami tök természetes. Mint ahogy természetes, hogy amíg ő otthon volt a gyerekével (7 év!) közben változtak a trendek, a szleng, új dolgok jöttek ... hogy csak a vaníliás lattét említsem:) De megpróbálja felvenni a ritmust, nem adja fel, könyveket olvas, hogy megismerje az új szakmai elvárásokat, irányzatokat.... Hogy egykori marketingességét leporolva újra próbálkozik? Miért is ne? Nem tudunk kibújni a bőrünkből! Nekem kifejezetten tetszett a hozzáállása... és belejön újra, sőt....

KÉP: - az ő tervezetét mutatja be sajátjaként a marketingigazgatónő, ez azért elég durva plágium!!!!!
Akkor miért is a nőt kéne szapulnom, a más szellemi munkáját lenyúló helyett?????? Mert a nő igenis bizonyított, hogy a berozsdásodott agykerekei újra olajozva képesek minőséget előállítani, egyedi, kreatív gondolatokat! Tehát egyáltalán nem öreges gondolkodású öregasszony!!!!
8/10
edimir 2019 febr. 03. - 01:57:23 8/10 Előzmény Illiona
(235747/239045)
Off
Romance is a Bonus Book
Spoiler
Én teljesen másként látom a nőt. Vegyük részenként a megállapításaid! Innentől amit írók, az "szerintem":)

KÉP: - felirat - tehát a gyereke van az 1. helyen! Miért is nem vele él? Elmondja!!!! A gyereke rosszul érezte magát a koreai iskolában, ahol zaklatták a társai. Ez nincs kibontva, de láttunk már elég olyan sorozatot, ahol a diáktársak rászálltak vkire és pokollá tették az életét. Most a gyereke a Fülöp-szegeteken jár általános iskolába, ott jól érzi magát, a tandíj se drága. Ettől ő miért is rossz anya? Miért dobta el a gyerekét?????? Én másként látom. A gyereke érdekét nézte, néha akkor szeretünk jól, ha "elengedünk"... A korábbi részekben a telefonbeszélgetéseik során nem azt hallhatjuk, hogy a gyereke hisztizne, hogy azonnal vigye haza. Az anya és a gyereke mindketten tudják, hogy egyelőre ez a a legjobb megoldás, nem optimális, de jobb, mint lelkileg megnyomorodni...
Illiona 2019 febr. 02. - 23:06:12
(235746/239045)
Romance is a Bonus Book

megvolt a 3. epizód is, tulajdonképpen nem történt benne semmi különös.
Kicsit talán mélyebben megismerhettük a párocskánk: az idősebb, igénytelen, gyerekét eldobó elvált raplis feleség, és a szende szüzies, Mr Tökéletes fiatalka fiú, inkább mostmár talán férfi kapcsolatát, ami az elmult években zajlott. Az uj munkahelyen ujdonsült munkásunk egyből meg akarta mutatni, hogy ő a "jani", de leintették: ő gondolkodásában is túl öreges, csak maradjon az az öreglány, aki volt is (jogosan!!!) inkább dolgozzon az ábrándozás helyett.
Viszont a másik fiúról, a kutyát sétáltatóról egyre több kiderül: szimpatikus a srác.