10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 15:28:03 10/10
(2425/239045)
Azt hiszem most már nyugodtan kijelenthetem,hogy nem vagy normális. De nem baj ettõl "szép" a világ.
Attól,hogfy te egy narancssárga seggnyaló vagy, én még szeretném ezeket a jó koreai filmeket nézni.
Mi tudsz te rólam ? Valószínûleg ki fognak moderálni, de remélem hamar a torkodon akad kedvenc vezéred fõztje :))
8/10
offtopic
Kara_kán 2011 jan. 03. - 15:21:29 8/10
(2424/239045)
Kímélj meg a szolgálati közleményeidtõl, mert ha aktuálpolitikát csempészel be ide - még egyszer mondom! - én felveszem a kesztyût, isten bizony.

Hogy van pofájuk reklamálni, „aggódni” a hozzád hasonló ballibeknek, akik csak a kormányváltás utáni 12 évük alatt tönkre tették szeretett hazánkat, Magyarországot?

Hogy mást ne mondja, soha annyi párt tisztségviselõje nem volt börtönben, vagy bûnügyi vizsgálat alatt, mint a hálistennek eltûnt SZDSZ és ma is garázdálkodó maszopnak. Ekkor rabló maffiózó gazembereket soha többé nem akarunk kormányon látni, de haláluk után még az anyaföld se fogadja be õket. Átkozottak legyenek!
10/10
BicskaMaxi 2011 jan. 03. - 15:11:40 10/10
(2423/239045)
“Én minden rész kezdésénél bemondatnám a következõ szöveget.
„ A rész megnézése elõtt, saját biztonsága érdekében, elõször keresse fel orvosát, gyógyszerészét. A gyengébb idegzetûeknek nyugtató használata javasolt. Nem árt zsebkendõ, víz kéznél legyen. Mindenféle tárgy eltávolítása a környezetünkbõl, és egy boxzsák felszerelése a TV mellé kötelezõ.
Jó szórakozást”2

Ez az, a szívembõl szóltál. Éppen azon gondolkodtam, hogy szerintem a 12 éves korhatárt sokszor messze túllépi,

A “Shilla szünetben” egyébként nekem is elvonási tüneteim lettek, meg kellett néznem néhány további részt. Volt, hogy egy nap többet is, de ezt nem ajánlom mindenkinek, mert engem személy szerint például nagyon felkavart. Nagyon tömény. Az 56-57. részig jutottam el, de most abbahagytam. Az biztos, hogy hiányozni fog a sorozat, ha vége lesz. Nem baj, akkor majd újrakezdem, de már a férjemmel együtt nézem majd, mert sikerült õt is kellõképpen felcsigáznom a sorozatot illetõen. 

Én is úgy érzem, hogy lassan el kell kezdenem tanulni a koreai nyelvet. A sorozatain keresztül megszerettem a koreai népet is.

Sok mûsornál az jut az eszembe, hogy a készítõ minek nézi az embereket, minek néz engem, hogy olyan silány mûsort kínál? Ennél a sorozatnál viszont azt érzem, hogy a készítõk megtisztelnek azzal, hogy emberszámba vesznek és értéket közvetítenek nekem. Igényes, elgondolkodtató, mély, ugyanakkor szívbemarkoló, sokszor szívszaggató, ugyanakkor izgalmas.
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 15:07:41 10/10
(2422/239045)
melyezt = melyet
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 15:06:56 10/10
(2421/239045)
Szolgálati közlemény :)) :

Úgy fog átalakulni a magyar televízió, hogy az m1 általános információs és szórakoztató csatornaként, az m2 gyerektévéként mûködik.
Vajh ebbe a felosztásba bele fognak férni újabb koreai sorozatok, illetve mi lesz az esetleges filmek m2-s ismétléseivel, azok megszûnnek.

De útálom amikor pár ember hataloméhsége tönkreteszi milliók szórakozását.
Annyira emlékeztet engem valaki Misilre akinek van egy icipici, botor álma,melyezt még álmodni sem mer, aztán meg amikor meg akarja valósítani áthág minden szabályt... Remélem a végén ekbukik csúful.
Tegyük hozzá Mishil megmaradt a történelem lapjain:)
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 14:59:07 10/10
(2420/239045)
Szerintem nézd tovább, szép film. Azért fertõzi meg magát hogy kijusson a börtönbõl, hogy megtalálja felesége gyilkosát.
De ajánlom akkor a Bad Guy -sorozatot , nagyon fordulatos , egy mesterien felépített bosszúról szól.
Zelda_of_Arel 2011 jan. 03. - 14:33:36
(2419/239045)
Szerintem adhatnának több távolkeleti filmet az unalmas Latin szappanok helyett. Ott az ember már tudja elõre, mi lesz, itt meg nem. Sokkal színvonalasabbak is.

Egyébként ha valaki a hangsúlyozást furcsának találja, az a szinkron hibája. Én felírattal, eredeti hanggal nézem a sorozatot és pl. Mishil a legtöbb esetben teljes nyugalommal beszél, szinte egyhangúan. Mégse unalmas, mert közben az arcát kell figyelni, az árulja el, most éppen mit érez. A magyar szinkron affektál és még egy hangszínnel magasabb is. No meg a nevek kiejtése eredetiben...
dr molnár marianna 2011 jan. 03. - 13:25:53
(2418/239045)
Basszus, én is úgy jártam mint valaki más , hogy nem a jelszóval hanem a saját nevemmel kerültem a fórumba na mindegy..:-( Nem így akartam
dr molnár marianna 2011 jan. 03. - 13:24:09 Előzmény Kara_kán
(2417/239045)
off. larioval azonos vagyok csak más géprõl.

Egyetértek , én is karmolom meg magam azoktól a filmektõl , ahol fél órán keresztül fékcsikorgás, nyögés, lövöldözés, rohanás, stb... a szövegkönyvírónak nem igen sok dolga van , az embernek szét megy az agya olyan gyorsan váltakoznak a képek ,hogy fel se lehet fogni.Na én ezeket nem szoktam nézni de már a hanghatástól is ...DÜHBE JÖVÖK... Leginkább úgy szoktam találkozni ezzel hogy kirohanok a nappaliba és megkérdezem valamelyik családtagomtól hogy és hangzott már el 2 értelmes mondat? És átkapcsolom valami természetfilmre. Ahhoz képest, hogy mindenki már felnõtt korú egészen jól türik ezeket az akcióimat.Sõt megértik, vagy inkább belátják ,hogy igazam van.
Amikor legelõször észrevettem A palota ékkövét pont az ragasztott a TV elé, hogy gyönyörû volt a zene, nyugodtan mozogtak és értelmesen beszéltek a filmben.
9/10
napraforgó 2011 jan. 03. - 13:02:28 9/10
(2416/239045)
Most olvasom, hogy holnap délelõtt részleges napfogyatkozás lesz látható hazánkból. A nap 76-78 %a elbújik.
8/10
Kara_kán 2011 jan. 03. - 10:25:58 8/10
(2415/239045)
Te döntesz!
8/10
Kara_kán 2011 jan. 03. - 10:19:45 8/10
(2414/239045)
Aranybogaram!

Egyik kedvenc jelenetem ebbõl a filmbõl a Taklamakán sivatag oázisában zajlik (ha jól emlékszem itt: http://en.wikipedia.org/wiki/Dunhuang).
Az oázist a kínai császár nevében egy teljhatalmú kormányzó irányítja, aki az élet és halál ura.
Valamilyen okból - talán aszályt követõ áruhiány miatt - betiltják a tea kivitelét. Akik ezt megszegik, azokat a kormányzó elé viszik, hogy ítélkezzen felettük. Õ azonban trükkösen teszi ezt. Elvileg egy-egy korongot rejt mindkét, marokra szorított kezében, egyiken az „Élet”, másikon a „Halál” felirattal. Ha az elsõt választod, akkor megmenekültél, ha a másodikot, akkor a halál fia vagy.
Ez eddig a szerencsére lenne bízva, de a kormányzó gonosz ember, aki még a véletlen életben maradás esélyét is ki akarja zárni, ezért végülis úgy dönt, hogy minkét markában a halált jelentõ korong legyen. Bármelyiket választod, lefejeznek.
Elébe vezetik a kamasz Tokhmánt is (ekkor szegénylegény, amúgy hercegnõ). Több társával együtt.
Õ rimánkodik, kegyelemért könyörög, majd belenyugszik a sorsjátékba, de még abban a döntõ pillanatban is pörög az agya, és gyanút fog (lehet hallotta már másoktól), hogy nincs esély, mert a kormányzó nem játszik tisztességesen.
Amit kiagyal az zseniális: lenyeli az egyik „Halál” feliratú korongot (az más kérdés, hogy a gyomrát nem irigyelem), és akkor logikusan következik, hogy a kormányzó másik markában csakis az „Élet” címkéjû maradhat. Mivel a logika nagy úr, és a kormányzó nem fedheti fel a másik korong jelentését, nem ismerheti be, hogy csalt, ezért megkegyelmez Tokhmánnak és társainak.

Mi ennek a jelenetnek az üzenete?
Nem írom le most, mert neked kell megfejtened.
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 05:40:34 10/10
(2413/239045)
Egyébként biztos el fogja mondani itt egy-két ember, hogy ez a beszédstílus, az eltúlzott gesztusok stb visszavezethetõek a távol-keleti színjátszáshoz. Én ehhez nem értek ,majd a hozzáértõk leírják.
Legyen szép napod !
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 05:24:01 10/10
(2412/239045)
Nem kötelezõ nézni és persze szeretni sem ezt a sorozatot.
Bár mi akik nézzük nem is nyilvánulunk meg így mint te az egyik hsz-ban :

"Nem értem mi a sz*rnak szarakodott Tereskova az infantilis szaros dumájával annyit, és mért nem sz*rt inkább oda vastagon az asztalra? Nyilván egy jó büdöset szarni hívták oda, de neki csak halovány szellentésre tellett. Lehet az volt a baj, hogy nem adták elég késõn a mûsort. De láthatóan az egész kib*szott bagázs be van szarva Szaraitól, nem mernek nyíltan az arcába szarni."

Nagyon rossz világban élünk, de mi megpróbáljuk az ilyen sorozatok nézésével, megértésével vagy egy kicsit feledni a borzalmat a világban,kis hazánkban, vagy élvezni a filmben rejlõ szépet.

Próbáld meg Te is, de legalábbis ne borzold a kedélyeinket ilyen hozzászólásokkal :)
Thousand Lakes 2011 jan. 03. - 02:51:41 Előzmény Kara_kán
(2411/239045)
"az az érdekes, hogy ebben a filmben a szereplõk az idõ min. 50%-át elbeszélgetik. Ülnek egy asztal körül, vagy állnak egy patakparton, és beszélgetnek."
+
A szereplõk egy csoportja úgy beszél, kajabál, rikoltozik, nyavalyog stb. ebben a filmsorozatban - fél füllel hallottam - mint akiknek ledarálták az agyát, és aztán visszatették, hadd szaladgáljanak még egy kicsit.
10/10
vondermonarchia 2011 jan. 03. - 00:36:34 10/10
(2410/239045)
CAT8, írtam neked . Megkaptad?
8/10
Kara_kán 2011 jan. 02. - 22:54:58 8/10
(2409/239045)
...és az az érdekes, hogy ebben a filmben a szereplõk az idõ min. 50%-át elbeszélgetik. Ülnek egy asztal körül, vagy állnak egy patakparton, és beszélgetnek. Mégis, a szavak mögött rejlõ gondolatok magukkal ragadnak minket. Mert képesek bennünk megmozgatni a fantáziát, és az érzelmeket.
offtopic
Pimpa67 2011 jan. 02. - 22:29:13
(2408/239045)
Köszönöm! ::))
8/10
Kara_kán 2011 jan. 02. - 22:25:02 8/10
(2407/239045)
Mielõtt a lovagok készülnek a párviadalra, nagyon szépen elmondják ezt az egészet.

De korábban a kamasz Tokhmánt is elengedték a gájaiak, annak ellenére, hogy nem sikerült esõt fakasztania. Szoldzsi mondja neki: a te akaratod, hogy szabaddá válj erõsebbnek bizonyult a mi akaratunknál, hogy rabszolgaként eladjunk téged.

No, az ilyenekért szeretem én ezt a filmet.
8/10
Kara_kán 2011 jan. 02. - 21:59:05 8/10
(2406/239045)
„Persze valahogy az itthoni színészekkel nekem bajom van, valahogy nem tudnak magukkal ragadni.”

Erre mondta Misil, hogy 2 kéz kell a tapshoz (mi nézõk is hibásak vagyunk), de alapvetõen igazad van.

Ja, bocs, még egy misiles érv: ha valamit csinálsz, akkor azt csináld teljes szívedbõl, hanem hagyd a fenébe. No, itt hibádznak a mi színészeink, celebek akarnak lenni, villával, luxusautóval, és a pénzre hajtanak.