8/10
edimir 2019 ápr. 05. - 08:09:02 8/10 Előzmény Illiona
(236625/239045)
Nem tudom, a héten mást néztem, de majd figyelek rá.
A SKY Castle-ben a mindenható pater familias-t alakította, aki megfellebbezhetetlenül uralkodik a családon, szava törvény, senkire sincs tekintettel. Ott is volt egy ilyen túljátszott oldala, amikor a család fellázad ellene, de az nekem akkor kifejezetten jólesett, a humor forrása volt, a magas szintű feszültség oldásához kellett.

Csebol. Igen, bizonyára az iskoláztatására nagyon is figyel a család, elvégre egy vállalat jövője múlik rajta. A többi személyiségfüggő. Láttuk, hogy a Babelben az Idősebb Fiú a képzettsége és az intelligenciája alapján kitűnő igazgató lehetne, csak éppen nem akar az lenni, nincs benne ilyen ambíció.

Hogy a volt börtönigazgató csebol lenne? Ez elkerülte a figyelmem. A háza hatalmas, de ezt akár a megvesztegetésekből is vehette, nem feltétlenül vállalatbirodalom örököse.
Illiona 2019 ápr. 04. - 17:39:18
(236624/239045)
Doctor Prisoner
Hozzáfogtam, hogy behozom az elmaradt részeket, ugyis várok éppen egy ügyfelet.
Már lassan el is feledtem, mi is volt a 3-4. részben, ez zavart most az 5. epizód figyelésében, de nem volt kedvem ujranézni, de a nevekkel már nem vagyok tisztában.
A multkor már emlitettem Kim Byung Chul-t, akit akkor ugy jellemeztem, hogy a "kiszáradt fa."
most módositok: "korhadt kiszáradt fa". Annyira nem ellenfél a másik (majdnem "jó"-t irtam) oldalon állóknak!
Válasszuk külön a karaktert, akit alakit, és a szinészt magát.
Hogy negativ szerepe van: oké. A gazdag csebol, aki zsarolással, kenőpénzek elfogadásával könyörtelenül gyilkol ha kell, felfelé nyal, megalázkodik, de lefelé már ő aláz meg ugy embereket, hogy fel sem tünik neki. Oké, volt ilyen szerepe másnak is. (a Feri Atyában pl a gengszterfőnök).
de ez a szinész ezt a gonoszt annyira jól akarja alakitani, hogy egyszerűen túljátsza magát. Állandóan fintorog, pofákat vág, izeg mozog, az egész testével eljátsza, amit látnunk kellene.
Vagyis magyarul pocsék szinész is.
Tudom, emlékszem, hogy odáig meg vissza voltál érte, mennyire jó volt a SKY Castleban. Én nem láttam azt a sorozatot, de nehezen tudom ezt a sok jót róla elképzelni.
Az hogy valaki csebol, nem jelenti azt hogy ripacs is. Egy igazi csebol művelt, bölcs, okos, vág az esze, és közben könyörtelenül átgázol mindenkin, akin csak lehet. És ez az amit elhiszünk.
Illiona 2019 ápr. 04. - 00:45:06 Előzmény micike_MSc
(236623/239045)
Szia! az egész estét azzal töltöttem, hogy a Sillához irt elemzéseidet olvastam facén. :))) Nagyon jók voltak.
És igen, én meséltem a lányoknak Jane Zhangról, a kinai énekesnőről, akinek ugy alakult a karrierje, mint a mesében....
Az információimat róla a Wikipédián szedtem össze.
egy korábbi beirásomat teszem ide, amit valahol máshol már korábban irtam róla, az Észak Korea vezető előtti énekléssel együtt:
Jane Zhang 1984-ben született Chengduban, Sichuan-ban, (ugye hogy nem ismeretlen előttünk) . Az apja egy fuvarozó cég vezetője volt, míg az anyja egy áruházban dolgozott. 15 éves korában az apja meghalt és az anyját elbocsátották. Ezután vállalta a család eltartását, és rendszeresen énekelt egy helyi bárban. 2005-ben harmadik helyet ért el a kínai énekversenyen, Super Girl-ben. Ezután aláírta a Huayi Music-ral való szerződést, és innen már felfelé ivelt a karrierje.
Számos dijat nyert Kinában, és szerte a világban, a wikipedián megtaláljátok.
Jane Zhang a kínai kormány által is ajánlott népszerű művész. 2006 óta látogatást tett többek között Japánban és Észak-Koreában is. Számos országban a legmagasabb vezetők előtt lépett fel.
(most azért az Észak-Koreai vezető előtti éneklést nehezen veszem be, mint pozitiv tartalmú leirást, kedves Wikipédia!!!!)
Ennek a kislánynak csak ugy odaadták az 5. Elem zenéjét, hogy énekelje el. Azt nem tudom, hogy megmondták e neki, hogy ez egy elénekelhetetlen dal.
De ő simán ki is énekelte.
"Van az a jelenet Luc Besson egyik leghíresebb filmjében, Az Ötödik Elemben, amelyikben Bruce Willis operát néz, és egy kék alien szó szerint földöntúli hangon énekel. A jelenetről a zeneszerző azt mondta: azt várták, hogy a szinkronizálásért felelős operaénekes majd mosolyogva veszi kézbe a kottát, ehelyett viszont közölte, hogy sajnos ezt egy élő ember tényleg nem tudja kiénekelni, mert lehetetlen ilyen gyorsan váltani ilyen nagy hangközökkel. Úgyhogy végül külön-külön rögzítették a hangokat, aztán a megfelelő gyorsaságban egymás mögé vágták őket. És ami ez után jött (húsz évvel), arra senki nem számított, Mondjuk tényleg nem: jött ez kinai lányka, és úgy kiénekelte az egészet az elsőtől az utolsó percig, hogy azóta,- gondolom- a NASA-nál vizsgálják a hangfelvételt."
https://www.youtube.com/watch?v=kJl2uPNsJEk

Ezt a magyar cikket vettem alapul:
https://index.hu/mindekozben/poszt/2017/07/20/egy_ember_sem_tudta_kienekelni_az_otodik_elem_operajelenetet_ugyhogy_digitalisan_manipulaltak_a_felvetelt._aztan_jott_jane_zhang./

Ha a YT-on rákerestek Jane Zhang nevére, számos gyönyörűen énekelt dalt kinál fől. Én nem hallgatom napi szinten, de mindenképp figyelemre méltó énekes.

8/10
edimir 2019 ápr. 04. - 00:02:01 8/10
(236622/239045)
Confession 4. rész

spoiler

igazad van, a Feleség csak a kártérítésre utazik. Az Ügyészség az, amely elrendeli a Nővér letartóztatását. Ezt is azért, mert a Nővér nem ismerte el műhibát és mert elzárkózott a jóvátétel fizetéséltől.... hogy ezt azért teszi, mert valóban ártatlan, vagy azért, mert bár elkövette, de nem érzi bűnösnek magát az igazgató gazembersége miatt, ezt még nem tudjuk....

Mindenesetre ezzel megakadályozta, hogy viszonylag simán lezáruljon az ügy... mintha olyan folyamatot szabadított volna el ezzel, aminek beláthatatlanok a következményei, többekre lehet hatással... vagy tisztázódik a vád alól, vagy még nagyobb bajba kerül.... és immár gyilkossággal fogják vádolni, azért pedig életfogytiglani börtön jár.....

KÉP: - felirat - a Nővér is kezdi megérteni, hogy mekkora bajba került... visszatáncolna, de vajon még lehet? Az Ügyész eddig mindig alulmaradt az Ügyvéddel szemben. Ezúttal fűti a bizonyítási vágy, tehát alapos háttérkutatást fog végeztetni, akkor pedig rájöhet a lehetséges indítékra....

Nagyon kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle a következő részben.....
hanguktaekwondoo 2019 ápr. 03. - 23:49:46 Előzmény micike_MSc
(236621/239045)
hogy van a kiskutya, micike?
8/10
edimir 2019 ápr. 03. - 23:35:52 8/10 Előzmény Illiona
(236620/239045)
Confession 4. epizód

Spoiler

Visszanéztem... és nem lettem okosabb.....

Nagyon szeretném, ha nem a Nővér lenne az elkövető.... Ő a gyógyítás mellett kötelezte el magát eddig minden betegéért igyekezett mindent megtenni... Bármennyire is gyűlöli az igazgatót azért, hogy megerőszakolta a múltban a barátnőjét, de a hivatását, az eddigi életét szembeköpve megölni... ez annyira felfoghatatlan... bosszút állni másként is lehet... Ezzel mélyebb szintre süllyedne, mint az igazgató.....

A dologban az zavar, hogy nem vallja magát bűnösnek... Ha valóban ártatlan, akkor érthető....
De ha ő az elkövető, akkor legalább utólag illene megrendülnie attól, amit tett. Ha nem érez semmi bűntudatot, akkor vmi nagyon nagy baj lehet nála.... Egy ember életét elvenni....ennél nincs súlyosabb, visszavonhatatlanabb bűn... és ez teljesen független attól, hogy kinek az életét oltják ki... mindig van másik út, mindig lehet másként dönteni.

KÉP: ennyit látunk belőle...... csak hátulról... a haj összefogva... Eddig a Nővért félhosszú, kibontott hajjal láttuk csak. Vajon így néz ki tényleg a haja, ha összeköti, van ilyen hosszú?
Butaság, de ott motoszkál bennem, hogy miért nem látjuk vajon az arcát?

Tény, hogy a dózis beállítása után szinte rögtön rohamot kap és meghal a beteg....
Ugyebár a biztonsági kamera csak a Nővért látta bemenni az eset előtti és utáni 2 órában, mást nem....
Mondjuk ez utóbbit nem értem. a műtét előtti éjszaka... a beteg műszerekre kötve... a műszerekhez nincs riasztó kötve, hogy riasszanak szívleállás esetén?

Ha belegondolunk, akkor 4 órán át a kutya se nézett rá a betegre? Egy szívműtét azért nem kis dolog...
mondjuk Micike ebben járatosabb, hogy hogy is zajlik ilyenkor egy beteg felügyelete. Nekem soknak tűnik a 4 óra.....


Hmm, a Feleség is jól elvan a társalgóban sorozatot nézve....
8/10
edimir 2019 ápr. 03. - 22:13:46 8/10 Előzmény micike_MSc
(236619/239045)
A 30.:)))))))))))) Fejpánt és kitűző... ezúttal nem maradhat el..... Remélem, hogy olyanok is el tudnak jönni, akik mostanában nem tudtak......

Szerintem neked a lepkék még a Saimdangból rögzültek tudat alatt.:))))))))))))))))))))))))))

Hmm, vagy csak a feSSH feSSSHtő?:))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 03. - 21:59:36 8/10 Előzmény micike_MSc
(236618/239045)
Szia!:) Neked is szép estét!

A találkozó után közvetlenül még betértünk néhányan egy kis levezetésre... ekkor mesélt Illiona erről a bizonyos dalról és a kínai lányról, aki képes volt kiénekelni. Csak rá akartam kérdezni tőle, hogy ez-e az a bizonyos kínai lány, akiről mesélt. Ennyi..... a többit meghagyom a vájtfülűeknek.:)
10/10
micike_MSc 2019 ápr. 03. - 20:56:26 10/10 Előzmény dorombka
(236617/239045)
Erről a dalról, mármint az eredetiről a Taxisofőr jut eszembe. Úgy látszik, a ’80-as években a dél-koreai popzene ilyen egyen-tücc-tücc volt, de mégis hangulatos. :))))

A sorozatokhoz sajnos továbbra sem tudok hozzászólni, marad a lelkes olvasás.
Olyan, mintha kukkolnék. Amikor meg aztán tényleg meg tudom majd nézni egyik-másik sorozatot, addigra úgyis elfelejtem, mit olvastam itt.

További szép estét Mindenkinek! :)
10/10
micike_MSc 2019 ápr. 03. - 20:48:41 10/10 Előzmény edimir
(236616/239045)
Bár a lány szépen énekel, de továbbra is Dimashra szavazok. Mi az, hogy „nem tudja rendesen kiénekelni” ezt a nehéz áriát?! :)))
Íme a 2017-es kínai Singer-ből először Adriano Celentano Confessa-ja Dimash módra, majd egy kis laza Diva Dance… https://www.youtube.com/watch?v=SIKvTKkpvnY

Az Igor Krutoy által Lara Fabian-nek írt dal (Fáradt hattyúk szerelme) azóta kedvencem, hogy meghallottam. Itt éppen orosz közönség előtt énekel Dimash, a felkonf-ban pedig feltűnik Vonder kedvence, a mosolygós szemű Szergej Lazarev… ki más… :)))
https://www.youtube.com/watch?v=by3s4kQpO4w

És a Felejthetetlen nap, Dimash saját szerzeménye, csak úgy árad a hang ebből a fiúból. Mindig táncolnom kell, vagy legalább „vezényelnem”, amikor ezt a dalt hallom – ami néha persze furán nézhet ki, amikor éppen az utcán sétálgatok bedugott füllel, de ez legyen annak a problémája, akit zavar a látvány…
Dimash 4:40-nél valami elképesztően magas hangon "visít" (igazi sípregiszter, halvány lila ibolyám sincs, hogy ez melyik hang a magas C fölött)... és nem hogy nem sérül a hangszála, de mintha mi sem történt volna, folytatja vagy 2 oktávval lejjebb...
https://www.youtube.com/watch?v=u52XDilf628
10/10
micike_MSc 2019 ápr. 03. - 20:40:36 10/10 Előzmény Illiona
(236615/239045)
Megnéztem a linkelt dalokat, ez is eltartott egy ideig, mert Illiona sem aprózza el a lelkesedést. :)))
Gao Tian He valóban különleges jelenség: éppenséggel nekem túl pasi egy ilyen magas énekhanghoz.
Kicsit majdnem olyan Conchita utánérzésem van, talán a szakáll miatt… az első dal egy kicsit nekem sok(koló) volt. Dimash pedig nem azért vág ilyen fejet, mert ne tudná kiénekelni ezeket a hangokat, sőt… szerintem egyszerűen csak túlságosan átszellemült, magával ragadta a dal, hiszen róla lehet tudni, hogy gyerekkora óta az éneklésnek, a zenének él.
És persze előzékenyen többször is kiírják, amikor GTH magas C-t énekel (egyszer még D-t is) – de ezeket Dimash is tudja. Nekem az ő éneklése természetesebb, lágyabb, játékosabb. Nem feltétlenül szebb, de más. Sőt, "Dimás". Bocs' ;)

A 2. dal: She is my sin. "A Nightwish egy finn szimfonikus metal együttes. A metal stíluson belül a power metal és a heavy metal áll még közel hozzájuk." Ez a stílus nem az én világom, de érdekességnek megteszi. :)
I dreamed a dream – igazi klasszikus dal, Les Miserables/A nyomorultak c. musical betétdala, Susan Boyle 2009-ben énekelte, mikor meglepte vele a fél világot... ez a két fiú is nagyon jó együtt, szépen énekelnek.

Danny boy: szintén nagyon tetszett, bár egy kicsit a piros zakós fiúban éreztem némi zavart és merevséget, ahogy szerelmesen kellett (volna) énekelnie egy női hangú másik pasinak… Gao Tian He természetesebbnek hatott. :)))
Itt az eredeti: „Oh Danny Boy - Irish Traditional" https://youtu.be/6ppdB6JX99Q
„A Danny Boy egy ősi ír dallamra írt ballada. Az angol Frederic Weatherly írta a dalszöveget, amelyet általában "Londonderry Air"-ként az írek (tkp. az észak-írek) himnuszukként használnak.
2013. április 13-án a dél-koreai lánycsapat, a Girls 'Generation kiadta a 2011-es ’Girls Generation Asia Tour’ koncertalbumát. Ez a dal a 2. CD-n található 7. számként” – gondolom ez hozzájárult a dal ázsiai ismertségéhez https://en.m.wikipedia.org/wiki/Danny_Boy
Girl’s Generation: https://www.youtube.com/watch?v=gE2c8gMQoXI
+ gugli-fordítós ismertető és dalszöveg https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://www.thetabernaclechoir.org/articles/the-history-of-danny-boy.html&prev=search

Az 5. dal is igazán különleges: valamiként Carmina Burana (O Fortuna) átdolgozás + GTH „hegedül” is, váó… :)
Tetszik, mikor latinul/olaszul/spanyolul énekelnek: itt egy másik trio, mintegy három tenor, csak az egyik basszust is énekel, míg Gao meg kontratenor. És nagyon szeretem nézni a közönség reakcióit, ahogy lelkesednek és élvezik az előadást. https://www.youtube.com/watch?v=WvzzjH6J97M
10/10
micike_MSc 2019 ápr. 03. - 20:35:36 10/10
(236614/239045)
Sziasztok! Szép estét Mindenkinek!
Természetesen én is hazaértem a találkozóról, de aznap már fáradt voltam, hogy írjak, pedig pár sor elég lett volna… aztán meg nem értem nagyon rá, a család mindig csinál nekem programot. :)))
Nagyon jól sikerült találkozó volt, Illiona vendégei igazi kellemes meglepetés voltak, amolyan „ismeretlen ismerősök”, kedvesek, barátságosak, jó volt velük (is) beszélgetni mindenről, de legfőképpen Koreáról.
Köszönöm az apró meglepetéseket, ajándék csokikat, de főleg azt, hogy ezek a kis egyszerű dekor-lepkék/pillangók ilyen népszerűek voltak, nem gondoltam volna. Szerencsére elég sokan voltunk, viszont így nem jutott mindenkinek, de majd a 30. jubileumi találkozóra viszek még párat… inkább legyen több belőle, mint egy sem. :)
8/10
edimir 2019 ápr. 03. - 14:48:16 8/10 Előzmény Illiona
(236613/239045)
Confession 4. epizód

Spoiler

Igen, itt több variáció is elképzelhető. Még abban sem vagyok biztos, hogy a nővér ölte-e meg, nem pedig a barátnő-anya, és a nővér csak fedezni próbálja.

Az igazgató is necces, hogy mennyit tudott a gyerekéről, ha egyáltalán tudott róla.... vajon a feleség ezt megneszelhette? Mert akkor bizony veszélyben érezhette a családon belüli pozícióját... ergo ő is lehetne az elkövető.....

Sajnos a feliratra még tovább kell várni. Ennek a sorozatnak is folyton késik az angol felirata, pedig!!!!

Lehet, hogy este újra megnézem ezt a kórházas jelenetsort, hátha elkerülte vmi a figyelmem.
Illiona 2019 ápr. 03. - 12:19:48 Előzmény edimir
(236612/239045)
Confession 4. epizód

Amikor az igazgató ott korábban a korházban meg akarta tudni az ápolónő magántelefonszámát, eléggé zaklatottnak tünt!
Vagyis én nem extra tutujgatásra gondolok, hanem hogy információt kapjon a fiáról, ugye most még nem tudjuk, hogy tudta-e hogy egyáltalán gyereke lett, hogy az fiú, hogy az beteg, és hogy szintén szivműtétre vár. Valószinű hogy a gyenge szív öröklödik?
Ha csak a tutujgatás miatt kereste volna, nem lett volna annyira zaklatott, illetve annyira sürgető.
Persze ezek csak feltételezések, messze még a szombat!
Illiona 2019 ápr. 03. - 01:15:34 Előzmény Jucus1985
(236611/239045)
Szia Jucus!
Sajnos sehol! egyenlőre senki nem forditja.
Az avistazról szedem le az angol feliratot, 2-3 nappal a film koreai vetitése után, amit utána egyszerűen feliratforditóval (googléssal) 1-2 perc alatt átforditom.
Ez nem tökéletes magyar, ugy kb 90-95 %-os, de meg lehet érteni, hogy miről van szó benne.
Ezeknek az uj sorozatoknak általában jól googlézható az angolja, én szinte mindegyiket ugy nézem.
Jucus1985 2019 ápr. 02. - 21:50:21 Előzmény Illiona
(236610/239045)
Szia! Ne haragudj de hol tálaltál magyar feliratot a sorozathoz? Nagyon régóta keresem. Hálásan megköszönném a ha válaszolnál. Üdv!
Illiona 2019 ápr. 02. - 21:41:59 Előzmény edimir
(236609/239045)
Confession

spoiler

Az igazgató felesége nem annyira a megbüntetést szorgalmazta, hanem a kártéritést!!!
A pénzt!!!! (Ez a googlee forditó sajátossága, hogy település pénznek forditja,)
8/10
edimir 2019 ápr. 02. - 21:28:14 8/10 Előzmény Illiona
(236608/239045)
Confession 4. rész

spoiler

Először én is azt hittem, hogy egy kis színesítőként tették be a nővér ügyét, aztán nagyon is komolyra duzzadt fel ez a kis történet...

Gyomorforgató volt az iskolaigazgató.... kitüntetések, közben megerőszakolta a tanítványát! De mondjuk a feleség se különb... utólag szentté avarja a férjét, ő kardoskodik a nővér megbüntetése mellett, de közben sorozatot nézett a kórházban... kb. ennyire érdekelte igazából a beteg férje.....

...mint ahogy a beteg igazgató is a nővér privát telefonszámát akarta megszerezni. Miért? Hogy egykori tanítványától még a szabadidejében is kizsarolja, hogy vele törődjön? Úgy vélte, neki extra tutujgatás jár a kórházban?

igen, apa és fia.... a Sors újabb szeszélye....

KÉP: az Ügyvéd és az erőszakból született fiú... így már az Ügyvédnek is kezd összeállni a történet....

De azért még mindig nem teljesen tiszta....
Illiona 2019 ápr. 02. - 20:39:32
(236607/239045)
Confession - Gyónás 4. epizód

spoiler

Hát nem semmi volt ez a rész sem. És a következő, 5. rész előzetese sem tartalmazott semmi információt!
Először ugy hittem az áplónő esetében, hogy egy mellékszál lesz, de érdekesen alakitották. Vagyis a szivátültetett gyerek kapott uj szivet, nem az öreg igazgató?
Először csak gondoltam, hogy választani kellett a fiatal kamasz, és az öregember között, hogy melyik kapja az uj szivet, hiszen csak egy volt. De ezek szerint a két szivre váró apa és fia.
És az ápolónő eldöntötte. Ez bármennyi érv is szól mellette de akkor is gyilkosság.
Élet és halál felett nem rendelkezhetünk.

A középkorú titkárnőt láttam egy másik sorozatban épp most a télen. Egy csebol feleséget játszott, aki nagyon sznob volt, vagyis lehetett utálni rendesen, De azután elszegényedtek, és át is verték őket. Akkor olyan fúriaszerűen támadt a csalókra, nem fékezte magát, mint mindenki más. Akkor azért visszavettem az utálatból, és végére már elfogadtam őt, Ez volt az egyetlen sorozat akol eddig feltünt.
Itt most ahhoz a szerephez képest jóval visszafogottabb, de ez is jól áll neki.
Én csak gondolom, hogy az elhalt fiú anyja, akinek a szivét megkapta a fiú. Majd kinyomozzák, még van 12 epizód hátra.
Bár már tegnap este belekukkantottam ebbe a részbe, annyira izgalmas volt, hogy egyetlen képet sem vágtam ki. Na majd legközelebb.
8/10
edimir 2019 ápr. 02. - 19:48:22 8/10
(236606/239045)
Confession 4. rész

spoiler


Úgy tűnik, hogy egy régi gyilkosság nyomozati anyagát érdemes lesz újra elővenni. Ha az exnyomozó feltevése igaznak bizonyul, akkor nem egyszerűen csak másolták a jelenlegi gyilkosságnál, de az elkövető ugyanaz volt!
KÉP: - felirat - az akkori ügy gyanúsítottjai.... milyen érdekes, hogy akadt közöttük egy katona... persze alibivel rendelkezett....

A jelemben egyébként újra katonai beruházásra kerül sor, az elöregedett katonai helikoptereket kell lecserélni... egyre erősebb bennem a gyanú, hogy jól tippeltem... 10 évvel ezelőtt az ezredest is egy ilyen ügylet miatt ölhették meg....