8/10
edimir 2019 szept. 21. - 12:58:26 8/10 Előzmény edimir
(237485/239045)
Off
Mother of Mine - 101-104. rész
Spoiler

Egy bölcs döntés születik a kórházi kezelésről. Végül a család is belátja, hogy felesleges kínzás. S innentől vmi békesség és összetartás tölti el a családtagokat, s valahogy mi is elfogadjuk a dolgok alakulását. Érdekes, hogy még itt is sikerül derűt csempészni a történésekbe, s hogy a pozitív változások közepette is bizony egyes családtagok képtelenek átlépni a saját árnyékukat... mert ugyebár az éretlen legkisebb lány még mindig levágja a maga hisztijét az esküvői ruha és a házasságkötő terem miatt, kedvünk támadna jól megrázni, hogy vegye már észre magát. Mint ahogy a hirtelen megértővé vált anyós is elszólja magát... Megértőbbek ugyan lettek, de okosabbak nem.:)

Örülni egymásnak, a még megadatott időnek...
KÉP: Az anya még sosem látta a tengert, most ez a kívánsága is teljesül... ráadásul szerettei körében...
8/10
edimir 2019 szept. 21. - 12:46:09 8/10
(237484/239045)
Off
Mother of Mine - 101-104. rész
Spoiler

Nos, megkaptuk az Anya és az Elnök jelenetét, pont olyan lett a folytatás, mint a felütés, azaz nagyot szólt!:)

Igen, akinek már alig csak három hónap van hátra az életéből, az ugyan mitől is féljen? Az Anya eddig is kiállt a lányaiért, innentől azonban nincs senki, aki megállíthatná. Az Elnök sem tud más lenni vele szemben, csak egy tehetetlen, gyenge, beteg öregember... ami valójában a hatalom máza nélkül.
Itt már nincs jelentősége vagyonnak, hatalomnak, befolyásnak, ez itt az akaratok, a lelkierő csatája, s ebben az Anya verhetetlen!:) Még a hideg is végig fut a hátunkon, ahogy az elnököt megfenyegeti. Mi is elhisszük neki, hogy képes lenne a halála után visszatérni, hogy magával vigye, ha továbbra is ártani akar a lányának. S lám, a rettegett elnök is csak egy nagyapaságra vágyó idős ember, hiszen attól retten meg igazán, hogy a hatalmi játszma miatt majdnem elvetélt az unokájával a menye.



Korábban írtam már arról, hogy mennyire felerősödött az anyát alakító Kim Hae-Sook színésznő játéka a sorozat vége felé. Itt már kifejezetten magával ragadó. Letisztultság és erő. Úgy tűnik, ez a szerep illik hozzá. Ami a Babel nagyasszonyaként nem sikerült, itt teljesen meggyőző és hiteles.

KÉP: az Anya és az elnök
Illiona 2019 szept. 21. - 12:22:17
(237483/239045)
Sziasztok!
Ma megpróbálom behozni a lemaradásomat, sok uj filmsorozat kezdődött el a héten.
Az egyik egy igazi bohózat: a Pegasus Market.
Az ázsiawikin 9 férfi van 2 nő ellenében, illetve hát együtt :)))))
Ez is mutatja hogy nem lesz ez rossz!
Ebben a sorozatban nincs igazi szép virágfiú egy sem, vagyis a férfiak kénytelenek a tehetségükkel, kisugárzásukkal megvenni bennünket, ez egy rész után ugy tünik, sikerül!
Ezt akár nevezhetjük vigjátéknak is, bohózatnak is, de akár zragikomédiának is, talán majd 16 rész után ez eldönthető lesz.
egy ismertető:
http://asianwiki.com/Pegasus_Market

Kép: munkaerőtoborzás. Hát nem éppen önfényezés, mint általában....
8/10
edimir 2019 szept. 21. - 12:18:40 8/10 Előzmény Illiona
(237482/239045)
Off
Medalist Lawyer Heir
spoiler

Igen, valóban mások, mint amit a koreainál megszoktunk. A szélsőségekkel kevésbé operálnak. Ebben a sorozatban sincs igazán "gonosz", velejéig romlott, nincs az a mély szegénység, nincs kisarkítva minden. Kicsit lesimogatva, lekerekítve kapjuk a a problémákat , az ellentéteket.. kicsit light-osan.

Nekem nagyon tetszik, hogy a színészek olyan természetesek. Például elképzelhetetlen lenne egy dél-koreai sorozatban olyan gazdag hölgy, mint a kínaiban a nagynéni, akinek szemölcs van a jobb szemöldöke alatt. A színésznőnek eszébe se jutott, hogy leműtesse, nem akar tucat arcú szépség lenni, felvállalja. Így kapunk egy különleges, egyedi érett nőt, aki kifinomult ízléssel öltözködik. Házon kívül elegáns dáma, otthon a kínai motívumokkal finoman díszített kabátkáiban pedig egy csinos, nőies jelenség.

A főszereplőlány is olyan természetes, az arc az alkat sugárzik az energiától, a fiatalos lendülettől.
Számtalan koreai sorozatban láttuk már kerékpározni a szereplőket...
KÉP: a két főszereplő.... itt végre a helyén van a dolog, ők valóban bringáznak... nem csak görcsösen fogják a kormányt és pedáloznak...
10/10
kimbin01 2019 szept. 20. - 08:31:48 10/10
(237481/239045)
Szia, sziasztok! Valójában ez a két sorozatról nem is az osztályozásról beszéltem, hanem arról, hogy milyen emberi tettek, és mozgatórugók vannak ezekben a filmekben. Igaz, és szerintem a Royal Family egy kicsit más, lehet, valakinek jobb, másnak esetleg kevésbé, de a tettek ott is tettek, méghozzá sokkal borzalmasabbak.
8/10
edimir 2019 szept. 19. - 21:31:39 8/10 Előzmény kimbin01
(237480/239045)
Köszönöm!:) Hadd toldjam meg a jókívánságot egy kis kiegészítéssel ... és mindenki mást is... főként, akik a szülinapjukat ünneplik e névnapon!:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 szept. 19. - 21:22:01 8/10 Előzmény kimbin01
(237479/239045)
:))))))))))))))
8/10
edimir 2019 szept. 19. - 21:20:07 8/10 Előzmény kimbin01
(237478/239045)
A képnek viszont nagyon örültem!:))))))))))))))))) Látod, az igazi ajándék!:))))))))))))))
8/10
edimir 2019 szept. 19. - 21:17:24 8/10 Előzmény kimbin01
(237477/239045)
Szia!:)

A Royal Family-t nem láttam, de a Babelt még akkor néztük együtt Illionával, amikor Koreában adták. Amennyire lelkesedtünk az első részekért, fokozatosan úgy lohadt le a részek előrehaladtával mind a várakozás, mind a lelkesedés, míg a végére már nem igazán érdekelt, legalábbis engem. Az utolsó rész megnézése után a gépről is töröltem.

Sokat találgattuk anno a gyilkos személyét, vitatkoztunk a szereplőkről, de maga a sorozat a feledhető kategóriába tartozik nálam, semmiképp se újranézős, ezért is dobtam ki minden szívfájdalom nélkül.

Valójában egyik karakterért se voltam oda, a színészi játék se tudott megfogni, egyetlen kivétel akadt, az pedig pont a fiatalabbik chaebol fiú volt, akit a sajnálatosan már a sorozat kezdő képsorában megölnek.... a múltban játszódó jelenetei hoztak pezsgést az egyébként egyre ellaposodó történetbe.
10/10
kimbin01 2019 szept. 19. - 20:03:08 10/10
(237476/239045)
Ma bepótoltam KNG sorozatát, és rögtön meg is néztem a lefordítottakat, és majdnem tena kellett, amikor a "sárga kutyát" megdobálták kővel, és nem belelépett, hanem beleült.:)))))Mivel telefonon megtárgyaltuk, hogy az ügyésznő eléggé közönséges, és malac, ahogy eszik, de úgy látom ő is a másik kettőhöz tartozik, akik a humorért felelnek a sorozatban. Gondolok itt a duci fiúra, és a thai srácra.

10/10
kimbin01 2019 szept. 19. - 17:09:09 10/10
(237475/239045)
Isten éltesse az Editeket!
10/10
kimbin01 2019 szept. 19. - 14:41:10 10/10
(237474/239045)
Sziasztok, szép napot!
Végre van netem Illi! Nem a modem volt a baj, hanem kint az oszlopon volt valami probléma.
Mint a múltkoriban írtam, megnéztem Ji Sung egy régebbi sorozatát a Royal Familyt, utána PSH Babel címűjét. Szinte édestestvérei egymásnak ezek a filmek, amelynek lényege , hogy egy csebol, vagy gazdag akárki mit engedhet meg magának. Az éjszakai álmaimat is megzavarta, annyira feldúltak ezek a jelenetek.
http://asianwiki.com/Babel_(Korean_Drama)
http://asianwiki.com/Royal_Family
Aztán elkezdtem nézni a Dr. Johnt, de a 6. rész után angolul folytattam, de meg fogom nézni fordítással is az orvosi szakszavak miatt.
http://asianwiki.com/Doctor_John

Persze az én heveském sem marad ki a sorból, mégha pap is!
Illiona 2019 szept. 19. - 08:25:38
(237473/239045)
Sziasztok!
Medalist Lawyer Heir
spoiler

Ez egy kellemes kis sorozat. A kinai sorozatok mások, mások a prioritások. Ezt is meg lehet szokni.
A lány amerikai sikerei , és kinai munkája csak másodlagos.
Amiatt ment asszisztensnek az ügyvédünk mellé. mert azt hitte, hogy onnan jött a névtelen levél. A nagybátyánál lett volna ügyvédi állás is, de nem akarta...
Az hogy nem ismerik el az amerikai tanulmányokat teljesen, az számomra nagyon pozitiv. Nem kell behódolni amerikának, és lesni, miben lehetnek a szolgálátára, mint egyes szomszédos országban.... És bár ezek udvarias szavak, magamban itt ezt sokkal trágárabban fogalmaztam meg, Dél-Koreára gondolva...
Kép: a főszereplő páros...
8/10
edimir 2019 szept. 17. - 21:07:16 8/10 Előzmény Illiona
(237472/239045)
Medalist Lawyer Heir

Spoiler

Még csak az első 12 részt néztem meg belőle, ez kb. a sorozat negyede. Ami számomra kicsit furcsa az az itteni bíróság légköre. Az amerikai sorozatokban hozzászoktunk a szakmai brillírozáshoz, amikor egy tök ismeretlen precedenst, mint nyuszit a kalapból, húz elő a dörzsölt ügyvéd, de a koreai bíróságok hűvös tárgyilagossága is messze áll tőle. Itt bizony a perben állók maguk is közbe szólnak, keresetlenül, indulatosan, mintha otthon a négy fal között veszekednének.

Több furcsaság is feltűnt. Mindjárt az első, hogy a Lány a Harvardon PHD-t szerzett ugyan, ám hónapokon keresztül Kínában nem számít kész ügyvédnek. Nem igazán világos számomra a dolog, honosítania kellene a diplomáját, netán vmilyen kínai jogi vizsgát kéne még pluszba letennie? AZ USA-ban kapásból egy jól menő ügyvédi iroda alkalmazottja lehetett volna, Kínában viszont csak jogi asszisztens lehet. Vajon miért húzódik el ennyire a procedúra, hogy teljes jogú ügyvédi státust szerezhessen?

Számomra meglepő volt az egyik ügy kapcsán a szóbeli végrendelet. Több milliárdos vagyonról volt szó! Miután a szalvétára írt végrendelet érvényességét aláírás és dátum hiányában megkérdőjelezték, szóbeli végrendeletként elfogadták azt, hogy az örökhagyó hangosan kimondta, amit a szalvétára írt, így már érvényesnek bizonyult, természetesen két tanú hitelesítette. Azért félelmetes belegondolni abba, hogy két tanú elég egy "szóbeli" végrendelethez.. onnantól már határ a csillagos ég!

Az eddigi ügyeknél megfigyelhető volt egyfajta tendencia, amit a sorozat igyekszik pozitívként beállítani. Ez pedig a fogadott gyermek a vér szerinti mellett. Azt próbálja a sorozat igazolni, hogy nem a vér szerinti kapcsolat a döntő, hiszen a felnevelés által erősödi meg igazán a szülő-gyermek kapcsolat... és bizony néha a fogadott gyermek bánik jobban az idős, beteg szülővel, mint a vér szerinti csemete.

Elég érzelem dúsak ezek a bírósági ügyek, nem kevés az erkölcsi tanmese sem körítésként, főként az idősek tiszteletéről..

Ugyanakkor van egy olyan érzése az embernek, hogy igazából nincs szükség a Harvardon szerzett jogi diplomára a sikeres ügyvédnek, sokkal inkább józan paraszti észre, meg kiterjedt nyomozásra. Itt is megdöbbentő egyfajta naivitás és dilettantizmus... kb. a koreai rendőröknél szoktam ilyen kínban lenni. Ennyi esetlegesség és esetlenség egyrakáson... igen, ez már fáj.

Viszont üdítő a három főszereplő, természetesek, semmi túljátszás, felesleges szenvelgés.
Illiona 2019 szept. 17. - 12:07:30
(237471/239045)
Egy kép Yong Chul Jang képei közül. Azt nem tudom, hogy maga a festőművész is itt lesz-e Szegeden?
Majd meglátjuk?!
Illiona 2019 szept. 17. - 08:20:45
(237470/239045)
ez pedig kint a Dóm mellett....
Illiona 2019 szept. 17. - 08:19:59
(237469/239045)
még egy is kórus 2014-ből
Illiona 2019 szept. 16. - 18:14:26
(237468/239045)
ezt a képet is Rejuci készitette, igy legalább megemlékezhetünk róla.
Illiona 2019 szept. 16. - 18:08:02
(237467/239045)
Most utánanéztem a képeknek, és ez a koncert 2014-ben volt a Dómban. A képek egy részét a már nem élő libagoly társunk (Kimbin huga) készitette ( a kinti parkban lévőket mind), részben a netről szedtem, részben egy koreabarát társunk, akit nem ismerek, de hódmezővásárhelyi, és végül jómagam is csináltam párat. Ezekből teszek fel.
Illiona 2019 szept. 16. - 18:00:40
(237466/239045)
Sziasztok!
most egy Szegedi kulturális programra hivnám fel a figyelmet: szeptember 21-30-ig komolyzenei programok lesznek a Dómban:

"Magyarország és a Koreai Köztársaság idén ünnepli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 30 évfordulóját.

A Szeged-Csanádi Egyházmegye idén immár 12. alkalommal rendezi a Szent Gellért Fesztivált, az egyházmegye első püspöke, a vértanú Szent Gellért ünnepéhez kapcsolódóan.

A 2019. szeptember 21-30-ig tartó hangversenysorozaton olyan művek csendülnek fel, amelyek Szeged gazdag zenei életét tovább színesítik, és igazi komolyzenei ritkaságok. A mesterművek előadása olyan újszerű megközelítésben hallható, amely elfogadott az európai zenei fővárosokban is. A fesztivál, amely ezúttal Magyarország és a Koreai Köztársaság sokrétű barátságát mutatja, különleges művészi- és kulturális élményt ígér a zeneszerető közönség új generációjának is.

A rendezvény alaptói missziójuknak tekintik a fiatal hazai tehetségek támogatását, ezért az ifjú művészek szólóban is bemutatkozhatnak, de fellépnek a Szent Gellért Akadémia zenekarának tagjaként is. A koncertek különleges hangulatát a szegedi Székesegyház egyedülálló akusztikája és a Szegedi Dóm Látogatóközpont családias légköre biztosítja.
A fesztivál Yong Chul Jang festőművész koreai hagyományos művészeti stílusú festményeinek kiállítását is megrendezi.
A kiállítás helyszíne: Szegedi Dóm Látogatóközpont.
A megnyitó ideje: 2019.09.21. 18:30
A kiállítás megtekinthető 2019. szeptember 22-27. között minden nap, 10:00 – 22:00 óra között."

http://www.szentgellertfesztival.hu/

Nos, kit érdekel?
Én szóltam....

Kép: egy korábbi hangversenyből, de szintén a Dómból.