Illiona 2019 okt. 19. - 14:30:04
(237565/239045)
Ma egyébként almáskertek között jártunk, itt a hegyek között a völgyekben, és a sekélyebb hegyoldalon is intenziv termesztés folyik.
Épp most van az almaszüret, nagyon tetszetős, és finom a termés.edimir kérdésére válaszolva, ha nem is gyermekfej méretú, de a hazaihoz képest nagyobb almák teremnek, és ami a különleges, hogy mind egyforma szinű. Ezt az alájuk beteritett alufólia szerű anyag biztositja, ami a napfényt visszaverve több fénnyel látja el a fát. Az öntözés, és tápoldatozás a rájuk szerelt általában fekete csövek biztositják, vagyis semmi nem biznak a természetre. Hogy hogyan érik el, hogy ne legyen csak kevés levél a fán, arra még nem jöttünk rá, de "dolgozunk rajta".

Itt az öszibaracknak is különleges metszése van, és támrendszerhez kötözik az ágakat.
Kép: egy fiatal almás, csak ugy autóból fotozva
Illiona 2019 okt. 19. - 14:11:28
(237564/239045)
sziasztok, üdvözlet Koreából.
Nem vesztem el, csak épp esténként már annyira fáradt voltam hogy nem volt erőm irni,
sem internetet keresnem.
Annyra jó itt, három év telt el. mióta utoljára voltam itt, annyi minden megváltozott!
Két uj városrész nőtt ki szinte a földből mindkettő egyenként több mint százezer lakossal. 3 uj metróvonalat adtak át, vagyis igaz hogy otthon felejtettem a Szöul térképemet, de kiderültaz már 3 éves, és nem érvényes.
Tegnapelőtt voltam egy igazi tradicionális vacsorán, ami pont ugy zajlott, mint a filmekben hanbokba öltözött nők szolgáltak fel, mi cipőt levetni, ésutána bementünk egy kicsi szobába, és ott teritettek meg, különleges fogásokkal, végül a kaja egy harmadát ott kellett hagynunk, nagyon jó volt.
utána elmentünk még egy második körre sörözni, meg csipegetni, stb...
Több figyelemreméltő kertészetben jártunk, érdekes emberekkel taláálkozhattam.
Jelenleg egy családnál vagyunk vendégségben, itt a házigazda nagyon szigorúan követeli meg az etikettet, hogy ki önt kinek, pl az első ilyen ivásos körökben én nem kaptam csak vizet, csak később csatlakoztam a sört ivókhoz. Szóval már sokat tudtam erről, de mégsem eleget, és nem is tudom, hogy valaha élek e olyan sokáig, hogy mindezt megtanuljam,
Ma egyébként feljöttünk a keleti tengerhez közel, errefelé rengeteg gyümülcsös van a völgyekben.
A szakmai program ma végetért, holnapra már nem maradt, vagyis ha túlélem az éjszakát, akkor holnaptól 2 napot Szöulban fogunk tölteni, még nme is tudom, hogy merre menjek, mit is nézzek meg,

Kép: a tradionális vacsora, ez csak egy fogás a 3-ból
8/10
edimir 2019 okt. 19. - 12:28:06 8/10
(237563/239045)
off

My Country - 5. rész
Spoiler

KÉP: Shindoek királyné...

Park Ye-Jin végre újra jelentős szerepet kapott egy kosztümüs sorozatban, Silla óta az elsőt. Mi Csonmjong / Cheon-Myeong hercegnőként szerettük meg. Itt most királyné, okos, bátor nő, mint Sillában... s a sors most sem kegyes hozzá...
8/10
edimir 2019 okt. 19. - 12:19:46 8/10 Előzmény edimir
(237562/239045)
off

My Country - 5. rész
Spoiler

Nos, a választ megkaptuk, a két férfi szeret egy nőt felállásra... és persze másra is.

Nekem kifejezetten tetszik a sorozat árnyaltsága, ahogy a helyzet összetettségét igyekszik bemutatni., a mélyben munkálkodó indulatokat, terveket. Persze mi már ismerjük a "történelmi" tényeket, mégis izgalmas ahogy a készítők láttatják az odáig vezető utat.

A sorozat alcíme: The New Age.... Valóban új korszak? Mennyiben új? Itt az 5. részben már kapunk belőle egy kis ízelítőt. "Az ország megváltozott, de a világ nem" - hangzik el Lee Bang-Won herceg szájából. Hogy mit ért alatta? Nam Sun-Honak szánja szavait figyelmeztetésként, a származására utalva, s egyben a sajátjára is, s ezzel együtt ambíciója jogosságára.

Új urai lettek az országnak, de vajon újak lettek a működtető elvek, szokások is?

Hmm, a vérrel szerzett trón vajon mennyire biztonságos? Mi van, ha mások is követni akarják a példát?

KÉP: - felirat - Igen, jól érzékelik főhőseink, a Lee Bang-Won herceg jelentette veszélyt a trónra, de vajon tudnak ellene tenni? Mi már tudjuk a történelemből a választ, ezért is féltjük annyira kedvenceinket.

Vajon mekkora időszakot ölel majd fel a sorozat? Hol, milyen ponton záródik majd?


8/10
edimir 2019 okt. 17. - 21:39:55 8/10 Előzmény edimir
(237561/239045)
Off

The Running Mates: Human Rights 7-8. rész

Spoiler

Az igazság az egyén számára tragédia, ráadásul minden szempontból kedvezőtlen, de a köz számára fontos. Hogy kéne dönteni?

KÉP: és bizony látunk olyan jelenetet, amikor az egykor Koreáért harcolt kitüntetett veterán a koreai zászlót tapossa!!!!!

Apák és fiúk... már egy másik generáció... S néha nyomasztó teher az apák árnyéka....

A sorozat egyik érdeme az, hogy nem csak feltár, de igyekszik pártatlan maradni, ugyanakkor emberséges megoldást nyújtani.

Hogy mennyire fontos a higgadt mérlegelés, a körültekintés, a pártatlanság megőrzése azt épp Han Yoon-Seo, a hivatal munkatársának magánéleti tragédiája igazolja.

Akinek húgát brutálisan meggyilkolták. Az eset nyomozásába rendőrfőnök apjuk is belefolyt, aki az egyik kihallgatás során elragadtatta magát. Ezért leváltották tisztségéből, azóta eltűnt. Az eset felderítetlen maradt. De a lányba örökre beivódott az óvatosság, az érzelmek kiiktatása az esetek kivizsgálásakor. S a törekvés, hogy a lehető legmélyebbre hatolva tárja fel minél precízebben az ügyeket. A látszólagos szenvtelensége mögött ott munkál az eltökéltség és az elkötelezettség. Egy remek karakter, ráadásul Lee Yo-Won nagyon éretten formálja meg.


8/10
edimir 2019 okt. 17. - 21:20:56 8/10 Előzmény edimir
(237560/239045)
Off

The Running Mates: Human Rights 7-8. rész

Spoiler

Változatlanul nagyon jó ez a sorozat. Mindig kényes téma kerül terítékre. A problémát nem igyekszik a szőnyeg alá söpörni, sőt!

Talán a legkényesebb témák egyike a katonaság. Mi van, ha taposóakna robban fel a járőrözők lába alatt, egyikük meghal, másikuk súlyosan megsebesül, s mindez ráadásul a két Korea közötti demilitarizált zóna határán történik? Hősök! De valóban azok? Vajon engedi-e a katonaság, hogy az Emberi Jogok Hivatalának munkatársai felderítsék az esetet? Hát persze, hogy el lehet lehetetleníteni a kísérletet az igazság kiderítésére. Vagy talán mégsem?

Apák és fiúk.... Vajon változott a hadsereg szellemisége a régihez képest? Mit jelent ma a "HŰSÉG"?

KÉP: egy régi ismerős Sillából... Seolwon... ezúttal is parancsnok a hadseregben... apa, akinek a fia is katona... ráadásul folyton elégedetlen az ifjú hadnaggyal....
8/10
edimir 2019 okt. 17. - 20:52:06 8/10
(237559/239045)
Szép estét!

Nos, vártam, hogy esetleg Illiona bejelentkezik a messzi távolból, de bizonyára a rengeteg program közepette erre már se ideje, se energiája.
KÉP: egy kis hazai kedvenc.. a zsombói meggysör, látod, ebből se tudtál kóstolót vinni!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2019 okt. 16. - 22:43:05 8/10
(237558/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

Ez a TV Show nem csak arra volt jó, hogy bemutassa, mekkora szükségük van a városi csemetéknek a vidéki tapasztalatokra, hanem arra is, hogy a Dél-Koreában oly alacsony születésszámot kicsit feljebb tornássza. Mert bizony nem csak a gyerekek gyarapodtak a tapasztalatok terén, hanem a négy egyedülálló színész is.

A gyerekek pedig hódítottak. Előbb vagy utóbb, de mindenkinek lett titkos kedvence bevallva, vagy bevallatlanul, akire többet mosolygott, akit a kedvenc csemegéjével kínált, aki vmivel belopta magát a szívébe.

Még a 48 éves kezdetben roppant feszélyezett Lee Seo-jin is elolvadt. Legutóbb a Trap minisorozatban nyújtott egy félelmetesen jó alakítást médiasztárként. Itt ő vállalta magára a főzést, mégpedig nagyon ambiciózusan és végtelenül gondosan. Aztán egyszer csak a kis ötéves Brooke cserfessége-éneklése, meglepő húzásai kezdték rávonni a figyelmét. Egy kis varázslat, amire csak a gyerekek képesek.... Aztán ajándékozzon meg egy mosollyal, aludjon el az öledben... s ha még a karácsonyi dalt is átkölti az ikertesójával és elénekli a főzőtudományod magasztalására.... Nos, akkor garantáltan nyeled vissza a könnyet a búcsúöleléskor....

KÉP: Brooke és a spéci gyerekpálcika, ahol az ujjaknak kis segítőkarikák vannak....
8/10
edimir 2019 okt. 16. - 22:04:10 8/10
(237557/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

A gyerekek lelkesen gyűjtötték és ették a tojást... aztán egyszer csak meglepődtek...
A Tv Show ötletgazdája és a négy gyermekekkel foglalkozó színész egyike, Lee Seung-gi, egyszer csak beállított egy inkubátorral, amiben épp a tojásokból keltek ki a kiscsibék.

KÉP: a tojás másként!:) Kikelő kiscsibék... és lelkes rajongójuk... az ötéves Grace csodálkozik rá a csibékre éppen!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2019 okt. 16. - 21:58:24 8/10
(237556/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

A tojásbomba készítéséhez spéci edényke kell. A felvert tojást előbb lassan kavargatják...
KÉP: majd ráhelyezik a tetejét, egy idő után levéve már teljesen kitölti az edényt magától, szinte kirobban!:)
8/10
edimir 2019 okt. 16. - 21:55:09 8/10
(237555/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége
Ez a TV Show valóban sokféle lehetőséget kínált a picuroknak, hogy mindent megtapasztaljanak, felfedezzenek. Valamennyi érzékszervüket felcsigázták az élmények.

Volt, amelyikük még sohasem tapasztalta meg, milyen zokni nélkül egyszerűen csak a talajt érezni a talpa alatt. Nos, az először még élénken tiltakozók is hamarost élvezni kezdték, főként amikor a nedves anyagban tapicskoltak.

Saját kezűleg ültetni, vagy éppen a veteményt kihúzni a készülő ebédhez... levenni a zöldséget és a gyümölcsöt közvetlenül a növényről és beleharapni... etetni nyulat, tyúkokat... s ez utóbbiak alól begyűjteni a tojást... Csupa új tapasztalat, csupa új kaland....

S ha már tyúk és tojás... jöjjön néhány tojásétel, amit a gyerekeknek készítettek...

Először a tojástekercs, régi ismerős... a felvert tojásokhoz apróra vágott hozzávalókat adva gazdagodik az ízélmény...
KÉP: négyszögletes serpenyőben sütik, és megfordítva a lepényt már lehet is feltekerni!:)
offtopic
Mennyei Harmónia 2019 okt. 15. - 18:56:42 Előzmény Illiona
(237554/239045)
Nagyon jó utat, Illiona! Reméljük, hogy sok fényképet készítesz és kíváncsian várjuk majd az élménybeszámolót. Jó utat, jó időt!
offtopic
Mennyei Harmónia 2019 okt. 15. - 18:53:12
(237553/239045)
Kedves Sillások! Van valaki, aki tervezi, hogy a koreai filmhét valamely filmjét megnézi?
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 18:50:53 8/10 Előzmény edimir
(237552/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

KÉP: látványnak se utolsó, mint egy virág!:) A kész egész tököt a sütőből kivették, ollóval megcsippentették a gerezdeknél és az magától szétnyílt ilyen fantasztikus virágformára.
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 18:48:37 8/10
(237551/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

Itt az ősz. És az elmaradhatatlan tökszezon!:) Természetesen a színésze főztek a gyerekekre. Alkalmanként egész különleges étel készült, nézzünk egy tököset!:)

KÉP: kacsahús és zöldség előbb a serpenyőben kicsit összepárolva/sütve, majd a kivájt tökbe töltötték bele, amit egészben hagytak. A végén mozzarellát tettek a töltelék tetejére....
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 18:39:32 8/10 Előzmény edimir
(237550/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

Mindenesetre az eredmény lenyűgöző!:)

KÉP: gyerekfejnyi almák! Vajon az íze is olyan remek?
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 18:37:56 8/10 Előzmény edimir
(237549/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

Amire Illionától a választ várom, az a csőrendszer funkciója, ami a fák felett és az egyes fák mellett is megtalálható. Vajon öntözés? Csak víz, esetleg alkalmanként vmilyen tápoldat?
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 18:35:53 8/10 Előzmény edimir
(237548/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

Nem tudom, hogy a gazdaságé volt, vagy a forgatócsoport vitte oda, de nekem nagyon tetszett..
KÉP: ez az olajoshordókból kialakított kis "vonat", amiben a farm területén a gyerekek közlekedtek.
Ugye, milyen ötletes és jó a kivitelezés is?
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 18:33:06 8/10 Előzmény edimir
(237547/239045)
Off

Little Forest - TV show - 2019 - 16. rész - vége

Mivel Illiona is a mostani koreai útja során különböző gazdaságokat látogat meg, így megkértem, hogy kérdezzen rá az almafarmok működésére. A TV show kisebb kirándulásokat is beiktatott a programjába, többek közt egy almafarmra látogattak el.

KÉP: az almafarm madártávlatból. Gyönyörűen rendezett.
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 17:34:02 8/10
(237546/239045)
Szia, én anno végigszenvedtem rajta magam. Közvetlenül Silla után meg különösen kell hozzá a kitartás, annyira más jellegű a két sorozat ugyanarról az időszakról.

KÉP: - felirat - lám, itt csak 7 csillag!:))))))))))))))