10/10
kimbin01 2019 okt. 15. - 14:09:28 10/10
(237545/239045)
Sziasztok! Jó utat Illi! Sok élményben legyen részed!

Igaz, csak az 51. részi néztem meg Sillát, és most a King's Dream-ot kezdtem el, és nézek, mint Rozi a moziban, mert annyi mindenre nem emlékeztem belőle. Bár Tokman itt csalódás nekem, meg néhány más dolog is, de megpróbálom nem összehasonlítva, egy új történetként kezelni. Igazándiból ez talán közelebb áll a valósághoz. Még az elején vagyok, és majdnem úgy nézem, mintha sose láttam volna, jó időtöltés. Lehet, hogy dömpingben néztem, azért emlékszem rá ennyire hézagosan.
8/10
edimir 2019 okt. 15. - 06:40:10 8/10 Előzmény Illiona
(237544/239045)
Jó utat!:)))))))))))))
Illiona 2019 okt. 13. - 20:18:26
(237543/239045)
El is köszönök itt mindegyik libagoly társamtól, most keddtől 8 napig Dél-Koreában fogok "lenni".
Iszonyú hajtáson vagyok túl, most tényleg nagyon sokat dolgoztam, hogy nyugodtan mehessek el.

Kertészekből álló szakembereket kisérek ki, kizárólag szakmai programok lesznek, csak reménykedem abban, hogy legalább éjszaka beiktathatok egy mozit, pl.
A kinti szervezők - ugyanazok, akiket a találkozón már megismerhettetek- már kint vannak, és nagyon tartalmas programot állitottak össze, én is várom, pedig én nem is vagyok szakmabeli.
De igy legalább megismerek távoli, Szöultól, és minden főúttól messze eső vidéki gazdaságokat, találkozom egyszerű, hús-vér emberekkel, és elmegyünk a hegyek közé, egy paprika gazdaságba is.

Viszem a laptopomat, és próbálok majd onnan is irni, ha egyáltalán lesz olyan téma, ami itt másokat is érdekelhet.
Már 3 évvel ezelőtt voltunk egy ilyen túrán, az nagyon jól sikerült, most ugyanazokkal megyek vissza. Remélem most nem fognak meghivni Sünhal levesre, (még néha most is érzem a gyomromban) és nem kell a földön ülve enni sem. De ha mégis, hát kibirom!
Illiona 2019 okt. 13. - 19:59:07
(237542/239045)
Heart Surgeons

a sorozat főszereplője számomra a már ismert Ko Soo helyett mindenképp Uhm Ki Joon volt, akit a Scent of a Woman sorozatban láthattunk korábban.
Az ő alakitását emelném ki, a kétkedő, gondolkodó, merengő, kényes helyzetekben is biztosan döntést hozó orvosét, aki nem a virágfiúságával, hanem a töprengéseivel vett meg.
A másik, előtérbe tolt főszereplő, Ko Soo, de ő olyan kis unalmaska alakitást nyujtott, szóra sem érdemes :)))
Kép: Uhm KI Joon

Erről a sorozatról még sok gondolat fogalmazódott meg bennem, de nézzétek csak meg, és két hét mulva kibeszéljük! :)))
Illiona 2019 okt. 13. - 19:51:48
(237541/239045)
Sziasztok!
Heart Surgeons - a végére értem ennek a 32 (16) részes koreai orvosi sorozatnak.
Ha valaki azzal a szándékkal fogott hozzá, hogy valamival bölcsebb legyen mint amikor elkezdte, annak csalódnia kell. Ez a sorozat is ugyanarról szól: az orvos, a kórház felelősségéről, avagy felelőtlenségéről.
Egyről viszont ez sem szól, mint ahogy a többi orvosos sorozat sem: a beteg felelősségéről, az életvég egyszerű , méltóságteljes elfogadásáról.
Mert ugye mindent a betegért - mondja az orvos, de a kritikus betegeket mindegyik kórház csak továbbküldözgeti, legfeljebb a mentőben hal meg....
Nem vállalják be azokat a műtéteket, ahol a beteg meg is halhat.
Figyelembe kell venni a beteg fizetési hajlandóságát, mert ha nem fizet nincs műtét sem.
És még sorolhatnám.... Eddig szinte mindegyik kórházas sorozat erről szólt.
Mégis jó volt megnézni, hiszen jók a karakterek, jó a szinészek (vannak kivételek, de hol nincsenek), és nagyon érdekes a történet.
Ezek a problémák igaz hogy kicsit megvannak a koreai betegellátásban, de nem ennyire sarkitva, kiélezve.
itt egy ismertető:
http://asianwiki.com/Heart_Surgeons
10/10
offtopic
Ljerk 2019 okt. 12. - 20:43:10 10/10 Előzmény kimbin01
(237540/239045)
Javaslok egy japán történelmi sorozatot, a szokott helyen ez a címe:
[Taiga drama #50] Gou ~ Himetachi no Sengoku 1-46 Complete TV series (2011)

Igazából a sorozat végére döbbentem rá, hogy milyen hihetetlen sorsa volt a 3 leánytestvérnek. Itt nincsenek hatalmas romantikus történések - a valóság adja a tragikusan drámai keretet, amit szerencsére jól oldanak néha egy kis vidámsággal. (angol feliratos)

Visszatérve a 3 leánytestvér történetére - egyedi és megismételhetetlen az a láncolat, ahogy sorsuk egymás után sorban összefonódik e korszak Japánt uraló mindhárom hadurával. Többek közt az ő sorsuk miatt lesz Japánban 250 évig béke. Azt a tényt, hogy a nőket politikai "eszközként" használták, drámák tömegét hozta magával (ez számomra szinte minden e korszakkal foglalkozó sorozatból kiderült), így nem véletlen, hogy e dráma kimondottan ezt hangsúlyozza .
10/10
kimbin01 2019 okt. 10. - 08:32:26 10/10
(237539/239045)
Sziasztok! Mivel a friss sorozatok fordítása nem az én filmnézési tempómban halad, így mit ad isten, nézem Sillát újfent, de csak az 51 részig fogom. Jelenleg a 30. résszel végeztem. Igaz, hogy angollal végignéztem KNG, és Ji Sung sorozatát, és nem találtam meg még azt, ami igazán érdekelne, és lekötne.
Új hír, KNG Lisszabonban fotózkodik, titokban reménykedjünk, ha eljött ilyen messze, talán máshol is megfordul.
offtopic
Mennyei Harmónia 2019 okt. 09. - 20:12:48 Előzmény Illiona
(237538/239045)
Engem ez most meglepett. Férfi szépségverseny!
offtopic
Mennyei Harmónia 2019 okt. 09. - 20:11:16
(237537/239045)
Kedves Libagolykák! Nagyon régen jártam a megszentelt partok felé - de most! A Faith-t néztem apró részletekben - megihletett az Empress Ki és újra kíváncsivá is tett, hogy milyen is volt Gi Cheol. Töprengem azon, hogy miért dobta őt vissza a jövő kapuja. Ezek szerint csak a doktornőt és Főhősünket engedte át és vissza. Mást nem! Elég válogatós kapu! Nagyon hiányoztok! A szomszédban olvastam, hogy filmhét lesz okt.25 és 31 közt. Jó lenne eljutni, meglátjuk. Mindenkire szeretettel gondolok, jó filmnézést!
Illiona 2019 okt. 07. - 12:21:25
(237536/239045)
és ha már a témánál tartunk, akkor egy kép erejéig megnézhetjük a japán versenyzőt is.
Jellemző, hogy mindkét versenyző (koreai és japán) nagyon visszafogott volt a megjelenés tekintetében.
Illiona 2019 okt. 07. - 12:17:27
(237535/239045)
A közelmúltban Thaiföldön zajlott a Mister Global, a férfi szépségverseny. Az eseményt 2014-ben alapították, és az első kiadás óta több mint 60 ország küldte képviselőit, hogy versenyezzenek a Mister globális címen. Ebben az évben 38 jelölt úgy döntött, hogy kipróbálja erősségeit ...

A versenyt koreai Jong Woo Kim nyerte, aki egy 23 éves rendőr hallgató és modell. Jong Woo Kim célja, hogy inspiráló példakép legyen a fiatal férfiak számára az egész világon. Ezenkívül globális goodwill (jó szándékú) nagykövet lesz, és részt vesz a környezetvédelmi és jótékonysági projektekben.


https://www.boredpanda.com/mister-global-2019-national-costume/?fbclid=IwAR1mBwvcP-dWrYxanp_P9M8aIEKcmqHfT38VMGi1QP79K3vxHeiYOB_Plyo&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=organic

Kép: a Győztes koreai Jong Wo Kim. Megérdemelte!
Illiona 2019 okt. 06. - 22:29:36
(237534/239045)
Hát ezt nem kellett volna!!!!

azért Koreában sem minden tökéletes!
a mult hétvégi King Masked Singers adásában énekelte el egy énekes a már nem köztünk lévő JongHyun egyik dalát, pocsékul.
https://www.youtube.com/watch?v=eivjhFAb1mk
Már egyszer elővették ez a dalt, de akkor az az előadás elfogadható volt.
https://www.youtube.com/watch?v=EkCZB9jfdv8

és az egyetlen, amit inkább nem kellene utánozgatni:
https://www.youtube.com/watch?v=DLPo9_UWYls

(Tudom, hogy ez is egy átvett dal, eredetije spanyol volt, azt vette át, és énekelte koreaiul JongHyun.)
Illiona 2019 okt. 06. - 16:38:40
(237533/239045)
The tale of Nokdu

ez is egy uj inditású sorozat, az 1-2 rész ment le eddig, és az 1. epizódnak már van is rendes magyar forditása.
Ez egy történelmi vigjáték. Lenne, ha nem Koreában lenne, mert itt azért vannak benne jócskán a hatalom érdekei miatt hulák, sebesültek, bérgyilkosok (férfiak és nők) , földönfutók, körözöttek is szép számmal. Vagyis mégsem lehet felhőtlenül nevetni a poénokon.
itt egy ismertető róla:
http://asianwiki.com/The_Tale_of_Nokdu
Nakem tetszene is, ha Jukbang nem játszana benne, de sajnos játszik, ezért eleve kisebbre értékelem az egészet.
Kép: a lánynak öltözött fiu. Tetszik is egyes férfiaknak : "főleg hátulról" !!! :))))))

8/10
edimir 2019 okt. 06. - 00:59:07 8/10
(237532/239045)
További szép hajnal/éjt! Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!

A búcsúzó kép ezúttal legyen a My Country sorozatból....

Hmm, a kedvenc fám és a lámpások fényei.....
8/10
edimir 2019 okt. 05. - 18:21:24 8/10 Előzmény edimir
(237531/239045)
Off

The Running Mates: Human Rights 3-4. rész

Spoiler

Úgy tűnik, hogy hiánypótló sorozat. Olyan kérdésekkel, társadalmi perifériára szorult emberek problémáival foglalkozik, amit más sorozatokban legfeljebb, ha érintőlegesen mutatnak be.

Eddig két-két részenként bontottak ki egy-egy ügyet. Ezúttal egy Fülöp-szigeteki illegális munkavállaló és egy 80-as IQ-val rendelkező szerencsétlen kis koreai esetét járják körül, akik gyilkossági ügybe keveredtek. Eddig se voltunk elragadtatva a koreai rendőröktől, az ügy kapcsán sem fogjuk magasztalni őket. A koreaiul épp csak pár szót pöntyögő külföldit tolmács közreműködése nélkül "hallgatják" ki a rendőrségen, szegény azt se tudja, mit akarnak tőle, így aztán nem csoda, ha bármire rábólint, bármit elismer és aláír. De az sincs jobb helyzetben, aki bár született koreai, de sajnos értelmi képességeiben korlátozott. Az Emberi Jogok Bizottságának dolgozói pedig hiába derítik fel az igazságot, nem bírók, nem ügyészek, nem ügyvédek, csak ahogy ők fogalmazzák meg... "senkik". Ám a "senkik" mégis megtalálják a módját, hogy az igazságra utólag fény derüljön, s valahol a méltányosság is érvényesüljön vmilyen módon.

KÉP: - felirat - nem véletlen a 4. rész végén a tábla záróképként.... az a bizonyos "welcome" még nem az igazi, még kell érte tenni....
8/10
edimir 2019 okt. 05. - 12:16:33 8/10 Előzmény Illiona
(237530/239045)
My Country
Spoiler

Nagyon remélem én is, hogy a készítők elkerülik a két barát szeret 1 nőt felállást, mert az már valóban kaptafa lenne. A "leányka" elég izgalmas karakter, öntörvényű, erős, határozott, akinek saját elképzelése van a maga életéről, az ország dolgáról. Tehát nem vmi törékeny kis virágszál, akit a széltől is óvni kell, az orránál messzebbre terjed a látóköre. Így az első rész után is akad egy sejtés, hogy romantikus szál melyik ifjúhoz kötheti majd a jövőben, de persze még minden változhat.

Számomra a jó indító rész már egy plusz pontot ér. Nagyon várom a ma esti folytatást.

KÉP: a három fiatal együtt... és egy remek mondás: "Azt mondják, hogy egy tükör megmutatja, hogy néz ki, és az alkohol feltárja, mit gondol."
Illiona 2019 okt. 05. - 11:50:54 Előzmény edimir
(237529/239045)
My Country

Én még töltögetem, ha megvan az 1-4 rész, akkor belevágok.
De igy olvasva a leirásod kicsit félni kezdtem, hogy a két fiú barát beleszeret az egyszem lánykába! ez azért már nagy csalódás lenne.
Egyszer összeszedhetnénk már egy olyan listát, amiben ez nem fordul elő.

Amit most éppen nézek (forditgatom a részeket:)) )a My Beautiful cimű mában játszódó sorozatban is két ugyanolyan kvalitásokkal rendelkező fiatalember szeret egy nőt. Ez annyira unalmas!!

A plakát tényleg nagyon szép, fel is figyeltem rá már korábban. Az az igazság, már volt a mult héten egy special kiadás, de abba még nem néztem bele.
Kép: egy másik plakát. De nagyon sok igényes plakátja van a sorozatnak.
8/10
edimir 2019 okt. 05. - 11:04:14 8/10
(237528/239045)
My Country
Spoiler

Talán hamarosan magyar felirata is elkészül, hiszen Brigi tervbe vette a fordítását:, itt találhattok erről információt és a szereplők közötti kapcsolatról egy ábrát: http://www.yisanprojekt.hu/2019/09/02/my-country-2019/

KÉP: a két ifjú még az út elején... együtt:)
8/10
edimir 2019 okt. 05. - 10:52:32 8/10
(237527/239045)
My Country - 1. rész.
Spoiler

Úgy tűnik, hogy a sorozat kb. 10 évet ölel fel a közösen indult utat...

KÉP: ... ami talán végül elágazik...
Pedig ezt nagyon nem szeretnénk, hiszen mindkét ifjút elsőre megkedveljük, ahogy egymáshoz való ragaszkodásukat is.
8/10
edimir 2019 okt. 05. - 10:44:04 8/10
(237526/239045)
(240339/240339)

My Country - 1. rész.
Spoiler

Nem szeretném elkiabálni, de lehet, hogy ez lesz az a kosztümös sorozat, amire már régóta vártunk.
A Goryeo/ Joseon váltás áll a középpontban, egy új korszak a koreai történelemben. Mondhatnánk, hogy sokadjára feldolgozva, de úgy tűnik, hogy azért még azon a bizonyos csonton lehet mit rágni.:)

Bár még nem ismerjük a 3 főszereplő élettörténetét teljes egészében, de nagyon ígéretesnek tűnik mindhárom, ahogy az alakító színészek is. A két barát egyaránt a régi rendszer merevségének foglya.
Hiszen hiába miniszter az apád, ha az anyád csak ágyas volt. Ismerős béklyó. A másik harcművészetekben tehetséges ifjú még lentebbről indul, ő csak "szellem". Apja egykor Goryeo legjobb kardforgatója volt, akit vszínűleg koholt váddal , a hadsereg ellátmányának ellopásával vádolva kényszerítettek öngyilkosságra. Kettejük számára csak az jelenthet igazi felemelkedést, ha a katonai vizsgán átmenve a hadseregben fordítják meg sorsukat.

Seo Hwi vallja, hogy a születésünk csak a sorsunk felét határozza meg, a másik felének alakítása rajtunk múlik. Nos, tehetségével, bátorságával ezt a másik felet próbálja hozzátenni saját sorsához. Barátja pedig az első nagy lépésben önzetlenül segíti.

A harmadik? Egy lány. Egy Lány, aki titkok tudója, de ő maga is eléggé titokzatos. Vajon mi áll különös alkuja mögött a főkiszenggel? Mi az ő története? A 100 átadott hír után vajon ki ellen akar fordulni?

Sajnos már épp elég sorozatot láttunk a Joseon korszakból ahhoz, hogy tudjuk, ez az új korszak sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. De mégis jó látni a három fiatalt, ahogy tele van reménnyel, elszántsággal, hittel.

My Country... a sorozat címe... vajon kinek mit is jelent? Seo Hwi számára a rizs, amit a sikeres vizsgáért kapna, az éhezőnek ez szabja meg a mércét. De tudjuk, hogy a "my country" a részek előrehaladtával új töltéssel gazdagodik majd.

Hmm, már a Mr Sunshine kapcsán is beszélgettünk arról, hogy megtagadhatod-e a hazádat csak azért, mert a mostohák a körülményeid, sorsod tragédiáktól sötét. Itt most nem az Amerikába menekülés, egy másik ország állampolgárává lenni a kitörés útja, hanem a a belső változás elősegítése. Hogy aztán majd kit hová sodor ez a bizonyos változás? Talán a barátokat is elsodorja egymás oldaláról?

Jó kis történetnek ígérkezik.

KÉP: a sorozat plakátja... a 3 főszereplővel. Igényes plakát, líraian gyönyörű és nagyon kifejező. A fényképezése, a sorozat képi világa is ilyennek tűnik így elsőre.
Ismertető: http://asianwiki.com/My_Country