8/10
edimir 2019 nov. 03. - 02:35:38 8/10 Előzmény edimir
(237665/239045)
Off

The Running Mates: Human Rights - 14. rész

Spoiler

Illiona többször felvetette, hogy a valós társadalmi problémákkal miért is nem foglalkoznak igazán a koreai sorozatok, vagy ha fel is teszik a kérdést, akkor a válasszal maradnak adósak.

Ez a sorozat ilyen szempontból igazi bevállalós volt. Én szerettem, torok szorítva néztem a részeit, kellett mindig egy kis szünetet beiktatni, mert eléggé megviseli az embert. Nem volt Koreában népszerű, olyannyira visszaesett a nézettsége, hogy a 16 részről 14-re redukálták a végére. Ezt őszintén sajnáltam. Nem tudom, mi lehetett a gyér nézettség oka, talán túl komor, talán túl fajsúlyos....

Illiona sok pozitívumot mutatott be az élménybeszámolója során, dinamikus fejlődést, szorgalmat, a föld és kincseinek megbecsülését. Ez a sorozat inkább az árnyoldalra hívta fel a figyelmet. Ezek az árnyoldalak talán nem kifejezetten mindig koreai sajátosságok, de ott is létező problémák.

Bár levettek két részt a sorozatból - ez vszínűleg egy dupla részben feltárt eset lehetett - a kerettörténet mégsem sérült, nincs igazi törés a sorozat építkezésében, a lezárás sem összecsapott, szépen kikerekedik minden.

Az utolsó két rész Han ellenőr nagy belső vívódása egy sorozatgyilkos kapcsán. A halálraítélt sorozatgyilkos rákos. Vajon megilleti a a kórházi gyógykezelés idejére a felfüggesztés? Vajon kire legyen inkább tekintettel a jog: a gyilkosra, az áldozatokra, az áldozatok hozzátartozóira, vagy vmi másra?
S mi van, ha Han ellenőr maga is érintett?Te mit tennél, ha szeretted gyilkosa ott lenne a kezeid között?
Elgondolkodtatóak a válaszok.....

KÉP: - felirat - 1997 óta senki nem kapott Dél-Koreában halálbüntetést.... a társadalom is megosztott a kérdésben
8/10
edimir 2019 nov. 03. - 01:59:52 8/10 Előzmény Illiona
(237664/239045)
Köszönjük, nagyon élvezetes és informatív volt.
Illiona 2019 nov. 02. - 16:09:40 Előzmény edimir
(237663/239045)
egyébként is megküzdöttem a kicsinyitésekkel, mert 20 %-ra kellett lekicsinyiteni a képeket, hogy beadja.
Illiona 2019 nov. 02. - 16:07:38
(237662/239045)
Ezzel a képpel köszön meg mindenki figyelmét aki olvasta ezt a nagyon szubjektiv utibeszámolót.
Próbáltam arra fókuszálni, ami érdekes, ujszerű, nem megszokott volt.
És a legfőbb üzenet: ide vissza kell menni.
Részint, mint a képen is látható, épülnek ujabb modernebb növényházak a technikai ujitások sora nem áll meg.
Másrészről Korea annyira gyorsan fejlődik, alakul át, hogy már nem találtam meg néhány emlékezetes helyet, és jövöre sem fogom megtalálni azt, amin ma még csodálkoztam.
8/10
edimir 2019 nov. 02. - 15:58:53 8/10 Előzmény Illiona
(237661/239045)
Nyugi, ha rákattintunk, akkor "egyenesbe" hozza be!:)))))))))))))))
Illiona 2019 nov. 02. - 15:57:58
(237660/239045)
egy másik szamócás termesztő, és a képen gyönyörű tolmácsnőnk is. Megküzdött a szakszavakkal.
Illiona 2019 nov. 02. - 15:54:55
(237659/239045)
Amiért odamentünk: ez egy nagyon modern technikai felszereltségű kertészet, ahol szamócát állitanak elő. Az ágyak, amelyekben a növények vannak tetszés szerint a magasba emelhetők, igy nagyobb felületen lehetnek növények, hiszen a megmunkálás során is minden másodikat egyszerűen felemelik.

A magas technikai szinvonal kapcsolódik a humánummal is: rendszeresen fogadnak gyermekcsoportokat, akik ismerkedni jönnek ide a termesztéssel, és a termékkel, igy érik el, hogy a gyümölcsöt nem csak a csomagolásról ismerik fel.
Amikor ott voltunk, előre bejelentkezve, megjelent egy kisebb tv társaság forgató csoportja is, akik a csatorna mezőgazdasági magazinja számára forgattak, és rólunk is csináltak pár képet, Adásba talán a jövö, vagy azután való héten kerül. Vagyis aki most megy ki Koreába, ne csodálkozzon a magyar szón a koreai tv-ben!!!
Kép: a kertészet tulajdonosa. Nem csak a termesztéshez ért, hanem a kapcsolatok alkalmazásához is! Az ilyeneké a jövő!
Illiona 2019 nov. 02. - 15:42:17
(237658/239045)
Cheonggyecheon Patak kezdeténél a téren volt a természetvédőknek egy kis bemutatója, egész nap lehetett dobozokat összenyomni, és utána célba dobni. Egy kis játékos figyelemfelhivás.
Illiona 2019 nov. 02. - 15:39:34
(237657/239045)
éljen a dobozos cóla!

nem igy gondolják a koreai természetvédők!
Az orrszarvú is végveszélyben van az orvvadászok, és a természetes életterük visszaszoritása miatt.
És itt épp őt rakták ki coca colás dobozokból. Végül is a doboz örök élet, az orrszarvú meg meddig is?
Illiona 2019 nov. 02. - 15:23:30
(237656/239045)
a Cheonggyecheon Patak a városházától egy sarokra van, ott is mindig van valami tematikus látnivaló.
Most épp street food fesztivál volt, vagy 50 autóból kináltak európai, valamint tradicionális ételeket.

Nagyon jó volt végigsétálni a két parton, és gyönyörködni a szebbnél szebb ételek látványában.
Miután ebédeltünk is, igy éppen nem voltunk éhesek, de azért sikerült ismét 2-szer is vacsorázni, egyszerüen nem lehetett kihagyni.
Először ott látványosan elkészitett stéket ettünk, ami bőségesen elég is volt, de azután elcsábultunk a kókuszos bundában sütött garnéláknak. Valami Isteni volt.
Na jó, igazi szüretlen buzasört ittunk hozzá (hogy honnan szerezhették a búzát hozzá???)
Ez a fesztivál kapcsolódott a környezetvédelemmel, igy ilyen lebomló pohárból ittuk a sört.
Illiona 2019 nov. 02. - 15:10:46
(237655/239045)
itt az épület messziről a gönbökkel
Illiona 2019 nov. 02. - 15:08:00
(237654/239045)
Még ma délután teszek fel pár képet, és ezzel be is fejezem ezt a kis utibeszámolót. Még rengeteg élmény gyült bennem össze, persze ezzel nincs vége. Még ha lesz találkozó, akkor van egy csomó kép, amin vannak magyar emberek, meg a koreai család ahol látogatást tettünk, azokat a képeket megmutatom. Ez az út tele volt tapasztalatokkal, egy minden szempontból modernebb életmód, és életkörülmények megismerésével.
Persze ott sincs kolbászból a kerités, a negativumokat is látni kell, de összeségében a fejlődés kézzelfogható, A társadalom fejlődése pedig szupergyors.

Vasárnap délután szabadprogram volt, akkor találtuk meg a Kina bemutatkozását a főtéren, arról már tegnap tettem fel fotót.
Az út túloldalán pedig hatalmas fehér léggömbök voltak egy kávézó tetején.
Megdöbbentő, ugyanakkor pedig kellemes látvány.
Már 4. alkalommal jártam itt a főtéren, de mindig volt valami különleges, ami eddig soha sehol.
Illiona 2019 nov. 01. - 19:27:04
(237653/239045)
ezt a képet már az autópályáról készitettem. Itt látszik az a mindenhol megvalósuló gyakorlat, hogy a gazdálkodók egészen belemennek a hegy lábába, ameddig csak lehet, és ott almatermesztést valósitanak meg. Ez egy érdekes megoldás, mutatja mennyire értékes a föld arrafelé.
Illiona 2019 nov. 01. - 19:21:58
(237652/239045)
és drónfelvétel ugyanott.
ezek a képek reggel 10 órakor készültek, még a reggeli köd és pára nem tünt el.
Illiona 2019 nov. 01. - 19:20:19
(237651/239045)
a hegyek a folyóval. Most olyan békésnek tünt, szinte hihetetlen hogy a nyári monszun idején vaddá válik!
Illiona 2019 nov. 01. - 19:17:22
(237650/239045)
itt a tigris. Sajnos épp szembe volt a nap.
Illiona 2019 nov. 01. - 19:15:22
(237649/239045)
Itt az otthonuktól kb 5 km-re állitottak emléket a a már kihalt koreai tigrisnek, aki valaha e hegyek között (is) élt.
Három tigris van fönt a sziklán, hogy miből azt nem tudom. Itt a hegyek közt egy folyó van a völgyben, amin nyáron lehet raftingolni, kiépitett állomás van a faluban, és egy panzió is, ami most már zárva van.
Csináltunk egy drónfelvételt is, ha közzéteszik a fb-on, akkor idehozom.
Gyönyörű vidék, jó levegő, jó megélhetés az ittmaradóknak. De azért ez gazdag vidék is kihaltnak tünik, a fiatalok Szüulban dolgoznak, csak kevesen választják a gazdálkodással járó örök robotot, ott is hiány van munkáskézből.
Illiona 2019 nov. 01. - 19:03:33
(237648/239045)
Heesunt mindenki ismeri aki az utolsó két találkozón ott volt.
Ő és a férje segitett nekünk a szervezésben, valamint a tolmácsolásban.
Az ő szüleit látogattuk meg, 250 km-re laknak Szöultól, a hegyek között.
Viszonylag sok földön gazdálkodnak, paprikát, szezámmagot, földimogyorót termelnek.
A földjei egy részét bérbeadta, azon ginzeng ültetvény van.
Az apa már 79 éves, és egyedül gazdálkodik. A felesége fiatalabb egy 10 évvel.
A földterület, ahol gazdálkodik a völgyben van, de a tengerszint szerinti magasság az sokkal több, mint a szüuli sikságon, Emiatt terem meg itt 30-40 km-rel arrébb az alma, itt pedig a paprika, itt nincs pára. A völgyben szüken adottak termőföldek, sokszor a hegyek lábánál tudnak csak terjeszkedni.
Itt egy hétköznapi család életébe pillanthattunk be, velük vacsoráztunk, itt is aludtunk (ágy nem volt elég, de megoldották: 2 paplan és egy párna elég volt. Én kaptam egy olyan szobát, ahol volt ágy, de a magyar férfiak a földön aludtak, hogy hogyan: egy szó panasz sem volt.
Kép: a falu felett a hegyen az erdőben temetik el a halottaikat.
Emiatt a kiirás, hogy misztikus út....
Illiona 2019 nov. 01. - 18:46:43 Előzmény Illiona
(237647/239045)
na ez elferdült, de mindenki hajtsa a fejét asztalra akkor pont jó lesz. Bocs de itt nálam ez egyenes!
Illiona 2019 nov. 01. - 18:45:10
(237646/239045)
Szöulban épp ezen a napon a Kina barátságról szólt ez a nap.
A főtéren a Városháza előtt különféle kinai néptáncokat mutattak be, többféle nemzetiség is képviseltette magát, arrébb divatbemutató volt gyönyörű kinai nők részvételével.
A sátrakban mindenféle kinai termékeket reklámoztak, lehetett kostolni is pl méregerős alkoholt is.
Rengeteg ember kijött ide, és sok volt a kinai vendég is.
Szines forgatag a város közepén.