Illiona 2019 nov. 01. - 18:36:47
(237645/239045)
épp aratták a rizst, láttunk gazdálkodót, aki kézzel aratott, és volt aki rizskombájnal.
a természet gyönyörű szinekben pompázott, a táj sárga volt a sok sárgálló rizstől : learatva vagy lábon
Illiona 2019 nov. 01. - 18:33:29
(237644/239045)
Még mindig Dél-Korea
az egyik bevásárlóközpontbam figyeltem fel erre a plakátra: Ming, a kinaiak sikeres szinésze, nekem nagy kedvencem. Ugyanilyen plakátokat fényképeztem tavaly Kinában, de ugy tünik itt is itt van.
Illiona 2019 nov. 01. - 08:50:15
(237643/239045)
és még egy Dél-Koreai specialitás, ami sehol másutt nincs: csak fehér és kisebb százalékban fekete autók vannak.
Egyszerűen nincsenek szines autók.
Egyénként döntően saját gyártású autóik vannak, 5 nagy autógyár működik ott, itt mi csak a Hundait, és a KIA-t ismerjük. Vannak számomra ismeretlen emblémáju autók is, és mintha lennének ujak is.
Azért van egy kevés külföldi autó is, de ami feltünő volt, hogy a japán autók szépen kikoptak a közlekedésből - a gazdasági háború már megkezdődött mindkét országnak súlyos veszteségeket okozva. Erről is megvan asaját véleményem, amig valaki más nem kezdi addig nem irom le...

Az néhány szines autó, ami van, azt mind a KIA gyártja, az a Kia Soeul, ott más néven fut, ezeket direkt polgárpukkasztáskánt csinálják, és aki megveszi, az is emiatt veszi meg (hiszen van belőle fehér szinű fekete tetővel, és fekete, fehér tetővel is).
Ami viszont nincs, az az országon átmenő autók . Ott csak koreai autók közlekednek.
Hazafelé az autópályán beszélgettünk, milyen jó lenne ha itt nálunk is eltünne az M5-ről az sok szerb, román, és főleg a német rendszámmal közlekedő, de valójában török autók.
De hiába nem vagyunk egy szigetország...

10/10
kimbin01 2019 nov. 01. - 08:39:55 10/10 Előzmény edimir
(237642/239045)
:))))) Sziasztok! Na igen, ez is benne lehet a pakliban, talán a katonaság után levetkőzte a hímbimbó (by Illi) szerepet. Talán ......
Egyelőre várom a 2 utolsó rész fordítását KNG sorozatából, meg Ji Sung Doktor Johnból is még 3 rész van hátra. Többet nem vállalok be, mert összekeverem.
Akkor ezért volt zavaros a trailer! Igen, ismerünk néhány "ördögöt", de nekem még mindig ő az! Bár láttam már komédiában is, aki volt táborban az később is láthatta.
Illiona 2019 nov. 01. - 08:26:36
(237641/239045)
az előbbi képen talán nem is látszott, hogy az egy babaágy a másik oldalon. Azt semmiképp nem irom hogy a sarokban, mert itt a gyermek mindenek felett áll.
Illiona 2019 nov. 01. - 08:24:55
(237640/239045)
ez egy családbarát mosdóhelyiség az autópálya mellett.

Itt azután az egész nagy család egyszerre végezheti el a legszükségesebbeket, koedukált, nem képezi vita tárgyát, hogy a kisgyereket ki is vigye el magával, és a legkisebbet pedig hol és hogyan is tegyük tisztába.
Azekben az autópályák melleti megállókban mindig van férfi és női mosdó ugy kb 70 db oldalanként, vagyis ha több busz is befut, akkor is van elég. Ezek -természetesen- tiszták, ingyenesek, igaz hogy az autópálya használatáért fizetni kell.
Illiona 2019 nov. 01. - 08:20:13
(237639/239045)
ó reggelt!
akkor folytatnám.

Hol is lenne elfogadottabb, illetve egyáltalán minden szinten elfogadott a cukiság.
Számos helyen találkoztunk ilyen koreai cukisággal, igy ez is természetes arrafelé.

Találkozás az autópályán....
a legnagyobb kutybarátnak, Boilnak szeretettel!
Illiona 2019 okt. 31. - 20:41:15
(237638/239045)
Ezen a lakomán igazán degeszre ehettük magunkat, azt hittem soha nem fogom megemészteni ezt a sok elfogyasztott ételt. De érdekes módon elmentünk utána még 2. körre, és ott is birtam enni, sőt éjjel birtam aludni, és másnap éhesen keltem fel.
Valaki érti ezt?

Kép: még előző este Szöulban a "csirke és sör" kombó után bevállaltunk egy kis nyers halat.
A sokféle nyers hal csak nekünk érdekesség, illetve volt az első 2 nap, azután már megszoktuk...itt is volt fehér kimcsi is.

Nem hozok fotókat, mert nem akarom fotócunamival ellehetetleni az oldalt, de ettünk rántott csirkét,
omorizst (először kóstoltam a Tetőtér Hercegei specialitását).
Ettünk tengeri angolnát, són sütött garnélát, kókuszos bundában rántott garnélát, és ginzenges tyúkot, amire már vágytam évek óta, de eddig nem mertem bevállalni.
A "patak"parton épp street food fesztivált tartottak, vagy 50 egyforma autóban készitettek ételeket, ott ettünk bélszint is.
Minden reggel a Paris Baguette boltjaiban reggeliztünk, egy kávé, és egy croassan társaságában. Bár ellene voltam ennek a pékséghálózatnak, de már nagyon megerősödtek, szinte minden sarkon megtalálhatóak. Egy Franciországban tartott versenyen pedig ez a koreai lánc nyerte meg a croasszan sütő versenyt, ami nagyon nagy szó. és tényleg, olyan finom croissant soha nem ettem! és talán nem is fogok, csak ha visszamegyek!
Illiona 2019 okt. 31. - 20:21:56
(237637/239045)
ez is leves volt, és bár nem volt bizalomgerjesztő, de a gyomor békéje miatt ezt is meg kellett enni (inni a csészéből) a sok fűszeres étel miatt. Legalábbis a koreai ezt mondta, mi pedig engedelmeskedtünk.
Illiona 2019 okt. 31. - 20:14:43
(237636/239045)
ennek a kis szalonnának ugy örült a magyar, végre valami amit ismer. Igen ez főtt császárszalonna volt, és hozzá nyers hal... és kimcsi persze
Illiona 2019 okt. 31. - 20:12:05
(237635/239045)
ez pedig a kagylótál. A kagylóban a rendes kagylóbelsőn volt még rápakolva különféle "tenger gyümölcsei" . ez inkább érdekes volt, mint finom....

https://www.youtube.com/watch?v=DrqdMMXYsOg&feature=youtu.be
nem tudom ezt a videót le lehet-e játszani, most pakoltam fől, és azt mondja hogy privát.
Ezen poliplábak vannak, amik fel vannak darabolva, ezek olyan izomrángésok. Én magam nem ettem belőle, pedig mondták is, hogy ezek a polipdarabok feltapadnak a szájpadlásra: nem kértem belőle...Ez volt az egyetlen étel, amiből egy falatot sem....
Illiona 2019 okt. 31. - 20:07:00
(237634/239045)
ez rizskása leves.
Miután itt minden ételnek intenziv izhatása volt, ez egy icipicit sózott, azt is mondhatnám, iztelen leves volt, de meg kellett enni, mert jót tett a gyomornak, mondta a koreai. Mi pedig meg is ettük.
Illiona 2019 okt. 31. - 20:03:17
(237633/239045)
ez is hal, csak be van egyfajta füszeres valamivel takarva. Ez se nem főtt, se nem nyers hal volt, de viszent a textúrája teljesen el volt tünve. Jó izű volt és mindenképpen érdekes.
Bár fotót nem hozok róla, de volt piros, és fehér kimcsi is. Fehér kimcsit előtte este ettem először Szöulban, egyáltalán nem csipős, és roppanós, mint egy savanyúságféle.
Itt is volt fehér kimcsi is, lehet hogy divatba jön arrafelé?
Illiona 2019 okt. 31. - 19:38:52
(237632/239045)
és itt a nyers hal.
Előtte este Szöulban már ettünk egy egész tányérral, ugyhogy itt már nem volt meglepetés.
Gyönyörű halhús, köveken (szerintem hogy hütsék, ne melegedjen fel) . Ez pl az utolsó falatig elfogyott.
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 19:32:30 8/10 Előzmény Illiona
(237631/239045)
Ősszel voltunk egy 4 csillagos magyar hotelben, de kövület az általad leírt "okoshotel"-hez képest. Vajon hány csillagos lenne nálunk ez az okoshotel? Egyébként ilyen szorult helyzetben, amikor a természet és idő egyaránt sürget, nem hiszem, hogy bárki nagyon a technikai újdonságokat szeretné felderíteni... szóval teljesen megértelek. Eddig csak magginak volt "piros feje", de neki másért!:))))))))

KÉP: maggi - pirulós!:))))))))))))))))))
Illiona 2019 okt. 31. - 19:24:56
(237630/239045)
ez hasonlit a párizsi bundás sertésszelethez, a másik pedig halszeletek pici bundában.
Ha lehetne az "isteni"t fokozni, akkor megtenném.
Illiona 2019 okt. 31. - 19:20:33
(237629/239045)
sült marhaoldalas feldarabolva, és megsütve. Isteni, omlik a szádban, ugyanakkor meg porcogós, ami roppan. Tökéletes.
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 19:17:28 8/10
(237628/239045)
Off

Miss Lee - 1-11. rész

Spoiler
KÉP: a sorozat nyitóképe
Illiona 2019 okt. 31. - 19:16:52
(237627/239045)
ez egy nagyon izletes sült hal.
Most annyira szivesen megenném. de ezt már a vacsora végefelé hozták be, és alig fogyott belőle. Ebből is 3-at hoztak ötünknek.

Amugy két nő szolgált fel, hanbokban, izlésesen kisminkelve.
ők papucsban voltak, de azt is levetették, amikor bejöttek.
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 19:13:32 8/10
(237626/239045)
Off

Miss Lee - 1-11. rész

Spoiler

Egyszer Illiona mondta, hogy plusz pont jár a rövid címért... Nos, talán ennyiben ki is merül eddig a sorozat érdeme. Kíváncsi voltam olyan sorozatra, amely egy kis gyár hétköznapjait mutatja be.
Bevallom, már csak azt nem tudom, hogyan is tartottam ki idáig, miért is néztem meg belőle 11 részt????

Az, hogy egy kis nevenincs porszívó gyár, amely a korszerűsítéshez tőkehiányban szenved és az új gyártósort csak egy nagyvállalat segítségével tudja beszerezni. Majd a nagyvállalat szépen elvérezteti a kiscéget, hogy átjátssza az egyik leányvállalata számára, hogy bagóért felvásárolhassa. A kiscég pedig küzdeni kezd a csőd és felvásárlás ellen.

Ez így még talán ha nem is túl eredeti, de jól kitölthető történet. Itt viszont kapunk egy olyan főszereplőt/címszereplőt, Miss Lee-t, akiért talán csak egy koreai tud lelkesedni, én csak falramászni tudok tőle. Egy koreai számára kedves, segítőkész, csupaszív fiatal nő, számomra egy slampos, szolgalelkű, borzasztó ostoba nőszemély. Tkp. 11 rész óta várom (eddig hiába), hogy valamennyit kupálódjon, de semmi.

Nincs romantikus szál, se virágfiúk, ami önmagában nem lenne baj, de sajnos semmi olyat nem kínál, ami magával tudna ragadni. Persze szeretnénk a kiscégnek szurkolni, s azt is szeretnénk, ha bajkeverők bűnhődnének, de vmiért mégsem tudjuk ezt vmi lelkesen tenni, mert ennyi bénázás, inkompetencia, naivitás már egyszerűen fáj!!!!

KÉP: Miss Lee... a bokánál kivillanó zoknijával, a mindig rohanós idétlen testtartásával, a ruhaujjal megtörölt orrával... s neki kellene igazgatóként a céget kivezetni a csődből!!!!! Az egyetlen, amire képes, hogy szemüvege mögül kétségbeesetten könyörgő pillantásokat vessen, amikor vmit meg kell oldani.... különben mindenkinek kávét főz, ebédet készít, a papírkosarakat üríti... szóval kimondott vezető típus!!!!

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Miss_Lee_(Korean_Drama)