Illiona 2019 okt. 31. - 19:13:17
(237625/239045)
ez sült tészta zöldségekkel és (szerintem) szója, vagy szezámolajjal. Picit édes, de nagyon finom volt.
Illiona 2019 okt. 31. - 19:09:50
(237624/239045)
felteszem ide az ételek fotóit. Mind nehéz porcelánokkal teritettek meg, most megfigyeltem (Ljerk kérdezte az előző utamkor)
Összesen háromszor hoztak ételt, és mi9vel az asztal teljesen tele volt, igy azokból vettek le, amely tányérokon már kevés étel volt. Először még sajnáltam a sok finom falatot, amit elvittel, de később annyifélét hoztak még, hogy megnyugodtam.
Ez a képen marhahús falatkák voltak, amik csak be voltak pácolva, vagyis félnyers állapotban. Ehhez volt a szezammagos mártás. 5-en voltunk, mindenból 3 tányérral hoztak, kivéve a nyers halat, és a kacslót.
Illiona 2019 okt. 31. - 19:01:12
(237623/239045)
A vacsora helyszine: 250 km-t utaztunk egy bérelt KIA-val dére, Gvangdzsuban volt, az 1980-as diáklázadás helyszinén.
Ma már ez egy dübörgő, modern iparváros, mindössze egy emlékmű emlékeztet az itt történő véres eseményekre.

Itt egy modern okoshotelben volt a szállásunk, és megérkezvén a kulcsot átvéve (ami persze nem is kulcs csak egy plasztiklapocska) el kellett rohannom a fürdőszobába, részben volt is negyed óra átöltözni, de a mosdó mindennél sürgetőbb feladat volt. Az ajtó kinyilt, de hiába dugtam be belülről a plasztik lapot, nem gyulladt fény. Azután észrevettem egy fluoreszkáló lapot a falon. Azt elkezdtem minden módon villanykapcsolásra birni, simogattam, lágyan hozzáértem, ütögettem, vertem, szóval minden módon, de nem sikerült. Végül volt még némi beszürődő fény az utcáról, ugyhogy megkerestem a mosdót, kitapogattam, hogy hol van, meg a teteje is fel legyen hajtva (nem volt) és utána megkönnyebbültem próbáltam fényt csiholni, és esetleg a wc-t lehuzni.
Már találkoztam modern japán wc-vel, a szöuli Lotte áruházban 3 évvel ezelőtt, de az valószinüleg korábbi széria volt.
végül volt nálam egy powerbank (hálozat nélküli telefontöltő) azon sikerült bekapcsolni a zseblámpa funkciót, és igy sikerült a 10*10 cs-es plasztik lapocskán bekacsolni az összes fényt. Állitólag ezen lehet helyiségenként állitani a fényt, az erősségét is, de nekem az az egy funkció, hogy legyen nagy fényesség mindenütt, pont megelégedéssel töltött el. Hiába, aki itthon szocializálódott, az...
Sikerült a wc öblitöt is megtalálni, nem is gondoltam hogy ott van, de ott volt.
Egyetlen jellel azonositottam magam, a wc kapcsolótábláján lévő vörös női fejjel, mert pont ugy is nézhettem ki dühömben.
Ja, A kisérőnk csak nevetett rajtam, hogy megtaláltam magamat a kapcsolótáblán: nos az a bizonyos női piros fej másra vonatkozik: azokon a bizonyos napokon használják a nők melegvizes alsó lemosásra.... :)))))

Ezeket csak amiatt irtam le igy előzetesen, hogy nem irigykedjen senki, igazi megpróbáltatás volt.
És ezt követte a vacsora.Akkor még nem tudtam, hogy az is egyfajta megpróbáltatás...

Kép: az étterem belsője. Ebben az étteremben nincs közössségi tér, csupán az étterem két oldalán intim különszobákban szolgálnak fel.
talán ugy 12 különszoba lehetett.
Persze mielőtt beléptünk volna a cipőt le kellett vetni!
Fel voltam készülve, hogy a földön ülve kell ennünk, de nem, ebben a szobában asztal volt székekkel, ahányan voltunk annyi.
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 18:41:06 8/10 Előzmény Illiona
(237622/239045)
Üdv!:)
Szerintem kár előre elméleteket gyártani a sorozattal kapcsolatban, majd meglátjuk, miről és hogyan fog szólni.
Az Ördög/Devil is számtalan sorozatban különböző módokon került ábrázolásra. A legutóbbiban, a When the Devil Calls Your Name c. sorozatban egy bukott angyal volt, eléggé összetett karakter, nem egyértelműen negatív.
Tehát nem szaladnék előre annyira semmilyen megállapítással. Én mindössze annak örültem, hogy Lee Min Ho jó partnereket kap... csak nehogy lejátsszák!:))))))))))))))))))))))
Illiona 2019 okt. 31. - 18:33:18
(237621/239045)
Folytatnám a koreai utamról a beszámolót, ezen a hétvégén be is fejezem. Pár témát még érintenék, végigolvasva a szomszéd topikokat is, vannak olyan élményeim, amelyek másoknak is válasz.
Beszéltem telefonon dorombkával, és edimirrel is, végül arról a tradicionális koreai vacsoráról irnék többet, amelyen részt vehettem, koreai parnerünk meghivásának eleget téve.

Kép: ami miatt a déli iparvárosba érkeztünk 2 napra: az orchidea farmok. Igazi léleksimogató emlékek még az ilyen magamfajta könyvelőnek is!
Illiona 2019 okt. 31. - 18:19:31 Előzmény kimbin01
(237620/239045)
Sziasztok!
és edimirnek is!

szerintem ez az uj Lee Min Ho sorozat nem időutazásos.
Utazás másik világokba, párhuzamos idősikban, csak igy lehet.

Vannak ma is spirituális elméletek arról, hogy létezik a Föld nevű bolygón kivül egy ugyanilyen, illetve hasonló adottságokkal rendelkező bolygó.
Szerintem erről hallottak, de sajnos pletykaszintű alkotásra van csak lehetőség.

Egy szinvonalas sorozatra (majdnem alkotást irtam, de azt tudjuk, hogy egy sorozat sohasem...) én is kiváncsi lennék.
De miután az időutazásos sorozatokat is elég slendriánul oldották meg, igy nem remélem hogy ezt a párhuzamos világokról szólót minőségesebbül oldják meg. Ha persze igen, én leszek a legboldogabb.
Apropó! megfigyeltétek, hogy a beirásaimban mindig a Föld nevű bolygót emlegettem már évek óta? sosem irtam le, hogy a világ leg... Hogyan is tudhatnánk mi földi halandók a párhuzamos világokról!!!

Vagyis fogunk még erről vitatkozni ha megjelenik a sorozat :))))))))
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 16:17:03 8/10 Előzmény Illiona
(237619/239045)
Nagyon jó fotók, ügyes vagy, hogy le tudtad kapni!:) Jókora teherautó kell a szállításhoz, hatalmas fák. Ezeket tényleg érdemes így átültetni, nem kell éveket várni egy-egy csemete növekedésére, hanem mindjárt egy terjedelmes lombú "kész" fa alá telepedhet az ember a parkban.
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 16:14:01 8/10 Előzmény kimbin01
(237618/239045)
The King: Monarch of Eternity

Hmm, ez nem a sorozat hosszabb verziójú trailere, ez vmi más: Lee Min Ho X Kim Tae Ri "Sunshine 1920"
Nekem úgy tűnik, hogy a Mr Sunshine-ból kivágták Kim Tae Ri / a Kisasszony fegyveres jeleneteit és Lee Min Ho jelenetekkel vágták össze... ügyes, de köszönő viszonyba sincs az általad említett sorozattal, hiszen abban eleve más a női főszereplő. Ezért tűnik számodra "zavaros"-nak.
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 16:07:48 8/10 Előzmény kimbin01
(237617/239045)
The King: Monarch of Eternity

Megnéztem a videot, eléggé zavart, hogy a Trónok harca zenéjét tették alá!:( Viszont annak örültem, hogy az Ördögöt vszínűleg az a fiatal színész ( Woo Do-Hwan) játssza, aki most futó My Country sorozatban a két barátból a "miniszterfi". Bízom benne, hogy itt is jól alakít majd. A női főszereplő is kedvencem, a Goblin és a Sajt a csapdában főszerepében megszerettem. Így megelőlegezve két pont!:)))
8/10
edimir 2019 okt. 31. - 16:01:52 8/10 Előzmény kimbin01
(237616/239045)
The King: Monarch of Eternity

Az ismertető alapján eléggé úgy tűnik, hogy "időutazásos" a történet.
10/10
kimbin01 2019 okt. 30. - 11:26:50 10/10
(237615/239045)
Lefordítottam, mert érdekelt, mi az a sötét repülő árnyék.
Az ördög elengedésre kerül az emberi világba, és hamarosan ajtót nyit egy párhuzamos világba. Az ördög megkérdezi, hogy jobb életet él-e a másik világban, ha tudna-e a másik világban élni. Az ördög kérdése ellenére Lee Gon koreai császár (Lee Min-Ho) megpróbálja bezárni az ajtót a párhuzamos világ felé, és Jung Tae-Eul dél-koreai nyomozó (Kim Go-Eun) megpróbálja megvédeni az emberek életét és a szeretteit. .
10/10
kimbin01 2019 okt. 30. - 11:23:55 10/10
(237614/239045)
Egy hosszabb verzió, bár így eléggé rejtélyes, és zavaros.
https://www.youtube.com/watch?v=Z4V63h7dUds
10/10
kimbin01 2019 okt. 30. - 11:15:32 10/10
(237613/239045)
Úgy néz ki a trailer alapján, hogy valami időutazásos fantasy lesz, mint a Faith.
https://www.youtube.com/watch?v=-x1THJrCfns
10/10
kimbin01 2019 okt. 30. - 11:08:17 10/10
(237612/239045)
Egyelőre még csak néhány kép áll a rajongók rendelkezésére, amit az előbb elfelejtettem feltenni.
10/10
kimbin01 2019 okt. 30. - 11:02:27 10/10
(237611/239045)
Szia, sziasztok! Igen, ma reggel néztem meg KNG sorozatának legújabb részét, meg a Doktor John-ét is.
Épp feltettem az ebédet, most egy kis szünet, csak tésztát kell majd mellé főzni. Ha ezeknek vége, valami sorozat után nézek, mert az idén befejeztem a befőzést is, az elmúlt 2 napban. Így kezdődhet a filmnézés, és a kézimunka.
Már alig várom a jövő évet, mert Lee Min-honak lesz egy új, kosztümös sorozata. The King: Monarch of Eternity | Deo King: Youngwonui Gunjoo (SBS / 2020) - Lee Gon. Sok esetben megállapítottuk már, hogy nekik nagyon jól áll a hosszú haj. talán a mandula szemek miatt.
http://asianwiki.com/The_King:_Monarch_of_Eternity
Illiona 2019 okt. 30. - 09:15:18
(237610/239045)
Buseokse Templom
még ezt az egy képet felteszem, a pontos helyet mutatja.
Az a család is errefelé lakott, akiket meglátogattunk, innen csak ugy 25 km-re
Illiona 2019 okt. 30. - 08:38:50
(237609/239045)
Ezt a fotót az autópályán készitettem, nem volt elég fény, meg mozgott az autó, de a célpont is, de azért talán látszik a lényeg :))))
Illiona 2019 okt. 30. - 08:37:28
(237608/239045)
Sziasztok!
hol van mindenki? Filmet néz?

Akkor ma is felteszek pár fotót a koreai utamról...
Az egyik legmeglepőbb a koros, 20-30 éves fák ültetése az uj lakóparkokba, meg más mindenhová, ahová a kietlenség helyett az idősebb, lombos fák illúziója kell!
Kisérőim mesélték, hogy milyen meghökkentő volt a szöuliaknak, amikor az uj magas Lotte Torony már éppen majdnem kész volt, akkor egy reggel több tucatnyi teherautó felsorakozott az uj épületnél, vagy 60 db ilyen koros fát hozva.
Illiona 2019 okt. 28. - 15:10:47
(237607/239045)
Buseokse Templom
Illiona 2019 okt. 28. - 15:10:02
(237606/239045)
Buseokse Templom
A képeken is látszik, hogy itt hatalmas fák vannak, amik miatt az épületek nem látszódnak - egy okkal több, hogy erre járva, ( illetve erre is járni kell,) mert ilyen rejtett kincsek örződnek itt:

Kőlámpás, 17. nemzeti kincs

Csoszadang csarnok, 19. nemzeti kincs

Ülő agyagbuddha, 45. nemzeti kincs

Falfestmény a Csoszadang csarnokban, 46. nemzeti kincs

Murjangszudzson csarnok, 18. nemzeti kincs

Ezen beirásomat különösen edimirnek és dorombkának ajánlom, akik a nemzeti kincsek figyelői.

Kép: a templom a hegyoldalban.... Még fölmászni is nehéz volt....