8/10
edimir 2019 dec. 23. - 15:44:44 8/10
(237825/239045)
off
Crash Landing on You
Spoiler

Itt Sillán szeretjük a világítótornyokat, gyakran tesszük fel, hogy mindenki hazataláljon....

KÉP: Íme, az észak-koreai világítótorony!:))))))))))))))))))))) Advent, illik a gyertya....
8/10
edimir 2019 dec. 23. - 15:40:15 8/10 Előzmény Illiona
(237824/239045)
off
Crash Landing on You
Spoiler

Nos, érdemes tovább is nézni. Renitens lettem, advent nyugalmát holmi hangos kacagással zavarom, de egyszerűen ezen a sorozaton lehetetlen megállni, hogy ne nevessen fel az ember.

Haj. A 3. részben maga Hyun Bin oldja fel a haj körüli vitát!:)))))))) A forgatókönyv szerint ugyanis azt mondja, hogy ilyen hajviselete csak a külföldi, vagy az őrült nőknek van.:)))))))))))))))) Veled még vitatkoznék, de Hyun Binnel soha!:))))))))))))))))))))))

KÉP: egy férfi zsebkendő, ezúttal másként!:)))))))))))))))))))) Lám, már csak ezért is érdemes így hordani a hajat!:))))))))))))))))))))))
Illiona 2019 dec. 22. - 01:57:14
(237823/239045)
Hot Stove League
Elkezdtem én is nézni, és eddig nagyon tetszik.
edimir már irt róla, de ezt látni kell, olyan jó.
A férfi főszereplő, Namgung Min annyira megnyerő ebben a szerepben is, mint mindegyikben amelyben játszott. illetve abban amit ezek közül megnéztem.
A női főszereplő nekem túlságosan túlemancipált, mindenbe beleszól, amibe nem kéne, arrogáns, modortalan, elbizakodott, nem tisztel senkit. Vagyis adunk a jellemfejlődésének egy nagy lehetőséget.
Majd a 16. résznél meglátjuk, hogy a történet irója ugyanigy gondolja -e, vagy neki már ez a túlnőci a normál?
Viszont a hajviselete nagyon is jó, nem ezt az uj módit formázza, amiről tegnap irtam.
Illiona 2019 dec. 20. - 22:24:45
(237822/239045)
Crash Landing on You
Itt ebben a sorozatban is foglalkoznak a sírrablókkal.

Egy érdekes történet, hogyan is alakult ki Kinában a sirrablás "müvészete, és ehhez hogyan kapcsolódnak a filmek és sorozatok.
A sírrablás mindig is elég divatos tevékenység volt a mindenkori Kína területein, de talán soha annyira nem örvendett népszerűségnek, mint a 21.században. Egy kutató szerint ma akár 100 000 fő is foglalkozhat üzletszerűen történelmi mauzóleumok fosztogatásával az országban. De ki hinné, hogy az ötleteket és technikákat regényekből és filmsorozatokból merítik!

Xu Lei, "The Grave Robbers’ Chronicles" címen történeteit eredetileg egy weboldalon tették közzé, és hamarosan több mint 18 millió nézője akadt. A súlyos rablások és természetfeletti események - melyekről írt a szerző - vonzották a rajongó közönséget. A könyv 2011-ben megjelent nyomtatott formában is, majd képregényeket, videojátékokat és végül egy film- és tv-sorozatot készítettek belőle. Hamarosan képernyőre kerül második évada! A rajongók online fórumokon csevegtek a könyvvel kapcsolatos témákról, a vérszívó zombiktól s az ókori kincsek kereséséről.

Ekkoriban történt, hogy Zhejiang tartományban betörtek egy 400 éves Ming-dinasztia korából származó mauzóleumba, Qin Minglei miniszter épen maradt sírjába, és kb. 1 millió yuan értékben vittek el régiségeket. Mint kiderült, a fantasztikus drámából és könyvből merítették az ihletet s módszereket hozzá! Az online chatszobákon keresztül egy Nuan nevű vendégmunkás beszervezte a bűntársait, és 2 000 jüant is biztosított programja finanszírozásához. Támogatója, egy Feng nevű tolvaj szintén nyomozni kezdett, hogyan lehet feltörni egy sírt. Összesen öten fogtak hozzá, hogy a minisztert a síron túl megszabadítsák értékeitől. Egy olyan mauzóleumról van szó, amit még a nagy kínai "kulturális forradalom" idején is sikerült véletlenül épségben meghagyni...

A rendőrség egy lovat ábrázoló kőfigura eladása után buktatta le végül az öttagú bandát.

"ezt mesének szántam, nem instrukciónak!!!"

Kép: Yang Yang és Li Yi Feng : 盗墓笔记; 迷失的古墓; The Grave Robbers' Chronicles
Illiona 2019 dec. 20. - 21:30:29
(237821/239045)
Crash Landing on You
Én is megnéztem nagysokára az 1. részt.
Hyun Bin csodálatos, mint mindig, minden szerepében.
Nagy tisztelet neki, amiért elvállalta ezt a szerepet ennek a nőnek az oldalán.
Ez a szinésznő volt az, aki a Shark forgatásán, egy forgatási videó szerint (én magam is láttam anno) amikor a csókjelenet megvolt, elfordulva undorral az arcán törülgette a száját. Közben meg röhögött. Na akkor kiiratkozott nálam, bár megnéztem vele a Something of the Raint, de csak Rain miatt. :))
Mindegy, most megnézem ezt a sorozatot is, a többi szereplő, és a forgatókönyviró miatt.
Ők azért egy jó sorozatot összeraktak.
A másik problémám a koreai szinésznőknek ez az uj hajviselete, erről irtam nemrégen, középen elválasztva, igy mindkét oldalról az összes haj benne van az arcukban. Én ezt a nagy (téves) EGO miatt gondolom, emiatt alakult ki ez a divat, (most a szinésznőknek a 70 %-a ilyen frizurát hord) . Amit erre mondott edimir, arra meg gondolom mindenki emlékszik. (nem adtam igazat neki).
8/10
edimir 2019 dec. 19. - 01:59:56 8/10 Előzmény bori4
(237820/239045)
A Chuno nekem is feltűnt!:)))))))))))))))) Csak nem akartam anno annyi képet feltenni...
Szegény kiskatona rendesen kiakadt a nő válaszától. Egy kicsit a nálunk lévő egykori Izaura-láz jutott eszembe róla, neki is Daegil mintha a legkedvesebb barátja lett volna, legalább annyira lesújtotta a halála.

KÉP: - felirat - !:)))))))))))))
8/10
edimir 2019 dec. 19. - 01:54:32 8/10 Előzmény bori4
(237819/239045)
Az ázsivikin a szereposztásban a 3. helyen szerepel a fiú, tehát később biztosan meglátjuk majd hogy is néz ki ez a bizonyos beígért védelem. Érdekes húzás a forgatókönyvírótól, mert így újabb déli viszontagságait/tapasztalatait tudja bemutatni északon... és persze tovább bonyolítani a szálakat.
8/10
edimir 2019 dec. 19. - 01:49:52 8/10 Előzmény bori4
(237818/239045)
Köszi, nem is tudtam, hogy már akadt fordítója!:) Örülök, hogy neked is tetszik. Én is roppant élvezem. Tetszik , ahogy a sablonokkal szakítva embereket láttat mindkét oldalon, ilyeneket és olyanokat. És ettől a csebol leányzó beszólásai, amik így kezdődnek "majd az egyesítés után..." vhogy nem a távoli ködbe vésznek, hanem olyannak, ami talán még az ő életükben bekövetkezhet.

KÉP: - felirat - én ezen nevettem még nagyot... ki tud ízesebben káromkodni..... persze ők nem ismerik a magyarokat!:))))))))))))))))))))))))))
bori4 2019 dec. 18. - 15:29:10
(237817/239045)
Irónia, önirónia ezerrel - nagyon ötletes dumák tényleg...
Gyöngyszem például: északra is úgy tűnik beszivárognak a dél-koreai sorozatok és úgy gondolják a kiskatonák, hogy a "dél-koreai emberek 80 %-a amnéziás" ; vagy a Chunoból csak 14 részt sikerült megnézni, fontos kérdésre kap választ az örökösnőtől - vajon meghal Degil a sorozatban? :))
bori4 2019 dec. 18. - 15:16:14 Előzmény bori4
(237816/239045)
"Az észak-koreai rosszfiúk biznisze úgy tűnik a nemzetközi körözés alatt álló pénzes bűnözők számára menedéket nyújtására is kiterjed." - hát azért nekem ez meglepetés volt :) Vajon írói fantázia, vagy valóság szaga van? Az egész észak-koreai falusi élet megmozgatta a bensőmet, miért is olyan ismerős ??? :-DDD
bori4 2019 dec. 18. - 15:07:51 Előzmény edimir
(237815/239045)
Az első két részt már le is fordította kurocchii - sőt felteszi a Videára is, Szerelmi kényszerleszállás címmel.
https://videa.hu/videok/film-animacio/szerelmi-kenyszerleszallas-2.-resz-crash-landing-on-you-0kblmA7S0Gg1pY0h?fbclid=IwAR13KJmYbGrvUSKeL5Fn8MOfjgwgvLlzD_r7gXIwumoNkj3qQ41IJpZxn4k
Nagyon jól indult, élvezet nézni... :)))
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 23:07:22 8/10
(237814/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Másik főhősünk is feltűnik a színen. A csebol leányzó fivérének barátja, aki ügyes csalással jókora summát zsebelt be az ostoba bátyuskából most menekülőben. Az észak-koreai rosszfiúk biznisze úgy tűnik a nemzetközi körözés alatt álló pénzes bűnözők számára menedéket nyújtására is kiterjed.

A "menedék" két szintes villa személyzettel, őrséggel és szórakozási lehetőséggel a bűncselekmény elévüléséig évi potom 1 millió dollárért. Ha eleget csakliztál össze, akkor talán nem is rossz megoldás... vagy talán mégsem? Ezek a rosszfiúk elég mohónak tűnnek... és nem igazán szokták betartani a megállapodást....

KÉP: a menedék és aki igénybe venné....

A mondás szerint a pénz bajjal jár, úgy tűnik, a nő is... legalábbis csebol leányzónk. Hogy a pácból a kapitány kihúzza, ezért kénytelen maga nyakig belemászni...

Jaj, és most egy hetet kell várni a folytatásra!!!!!
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:53:45 8/10
(237813/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Talán Svájcban is volt egy közös élményük?
KÉP: a siklórepülők mindkettőjüket elvarázsolta anno... a nő számára mindenesetre meghatározó az élmény... már az eutanáziát fontolgatja, számára életigenlő gyógyító... de vajon mit jelent a férfinak?
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:49:49 8/10
(237812/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler
Odahaza a nő is felfedezést tesz a kapitány személyével kapcsolatban.... tanulmányi űrlap és egy koncertplakát ....

KÉP: a plakát... lehet, hogy a kapitánynak "civil" múltja is van?
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:46:45 8/10
(237811/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Míg Phenjanban felettesei csapdájába esne kapitányunk, rá kell jönnünk, hogy kicsit több, mint egy határmenti járőr vezetője... apuci igazi nagymufti a csúcson. Ráadásul egyszem fiú a bátyja halála után. Akinek halálos kimenetelű "balesetében" talán a kapitány feletteseinek is benne lehetett a keze....

Hmm, miért is nem lepődünk meg?

KÉP: a két fivér anno együtt

8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:39:29 8/10
(237810/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

A kapitánynak a nyomozás engedélyeztetéséhez Phenjanba kell utaznia...

KÉP: egy kis nappali-éjjeli kép az észak-koreai fővárosból... s az utcán emberek, autók, fények...
Így messziről mint bármelyik nagyváros....
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:36:18 8/10
(237809/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler
Úgy tűnik az igazi rosszfiúkat felfelé kell keresni, a kapitány felettesei között, akik a sírrabló biznisz mögött állnak, s akik igyekeznek megakadályozni az ez ügyben nyomozni akaró kapitányt...

KÉP: a rosszfiúk.... már kész is a tervük
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:33:05 8/10
(237808/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Persze a falucskában is vannak az egyenlőek és az egyenlőbbek, mint bárhol másutt. A nők között a hangadó természetesen az ezredesné...
Míg másutt a világítást próbálják az áramkimaradás miatt házi barkács megoldásokkal kiváltani... addig

KÉP: nála a TV nézéshez a generátort egyik talpnyalója üzemelteti a kerékpár tekerésével....
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:28:41 8/10
(237807/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Közben ízelítőt kapunk az észak-koreai "valóságból", ami lehet egyszerű, de roppant leleményes. A problémamegoldásban remekelnek... hmm, hát bizony akad benne gyakorlatuk épp elég, de vhogy mégis azt érezzük, hogy talán épp ezért mindent jobban megbecsülnek, értékelnek... s ha nehézségek árán is, de van világítás, étel az asztalon...

KÉP: "kimcsi pince"... hmm, nálunk ezt anno veremnek hívták egyszerűen:))))))
8/10
edimir 2019 dec. 16. - 22:23:28 8/10
(237806/239045)
Off
Crash Landing on You - 2. rész
Spoiler

Tévelygő csebol leányzónk egész a kapitány házáig keveredik, ahol később a járőr többi tagja is felbukkan... végül rájönnek, hogy egy csónakban eveznek, közös érdekük a nő hazajuttatása, ha meg akarják úszni, hogy ők járőrözés közben bizony szintén sárosak lettek!:)))))

A kivitelezésre 3 nap múlva kerülne sor, addig kellene a nőnek meghúznia magát a házban...

KÉP: újra együtt... előbb nagy vitában, majd egyetértésben....