8/10
edimir 2020 ápr. 04. - 11:49:03 8/10 Előzmény Illiona
(238145/239045)
TRAP

Lee Seo Jin esetében tényleg egyedi arcvonás a különös szájzúg és a gödröcskés arc. Ízlés kérdése, hogy ki mit gondol róla, ebbe nem mennék bele, egyébként is tudjuk, hogy a koreaiaknál más az édeskés foka, ott a "cukiság" faktor a nyerő.
Viszont Lee Seo Jinek volt tavaly egy minisorozata, ahol egy különleges karaktert kellett hoznia a főszerepben, ez a sorozat a Trap volt. http://asianwiki.com/Trap_(Korean_Drama)
Anno írtam is róla, ahhoz a szerephez a fizikai adottságai és játékstílusa éppen passzolt, azért lehetett olyan jó az alakítása.

KÉP: a családi fotó
8/10
edimir 2020 ápr. 04. - 11:37:43 8/10 Előzmény Illiona
(238144/239045)
Intimate Stangers

Hát igen, a koreai változat.:( Lee Seo Jinnek kellett volna hozni a macsót, a telhetelen nőcsábászt. Egy vérszegény alakítás tellett tőle, igazi tűz és szenvedély nélkül, az olaszos temperamentum helyett vmi koreai mesterkélt vmi. Brrr az olasz eredeti poros lába nyomába se léphetett, mint ahogy ez az egész filmre elmondható.

KÉP: a filmből
8/10
edimir 2020 ápr. 04. - 11:26:24 8/10 Előzmény Illiona
(238143/239045)
Marriage Contract

Már régen láttam, csak nyomokban emlékszem rá, de nekem nem ilyen érzetem alakult ki anno a sorozatot nézve. Egy ember nem azonos a betegségével. Miért is ne lehetne beleszeretni vkibe, akinek vmilyen betegsége van? Ez miért "beteges"? Ha jól emlékszem, a nőnek agydaganata volt, amit nem tudtak teljesen műtéttel eltávolítani, bármikor végzetesre fordulhatott az állapota, miközben olyan tünetek jelentkezhettek, hogy elveszíti az ízérzékelését, a látása elhomályosul időnként, de attól még vonzó maradt, tudott adni és kapni. Az életben semmire sincs garancia. Az "itt és most" megélése épp ezért olyan fontos, értékelni azt, ami a jelenben megadatik.

Miért lenne pedofília más gyerekének megszeretése, elfogadása? Én semmi betegeset nem látok benne, csak azt a természetes emberi igényt, hogy szeretet adhassunk és kapjunk.

KÉP: az " itt és most"
8/10
edimir 2020 ápr. 04. - 09:36:27 8/10 Előzmény Illiona
(238142/239045)
Szép napot!:)

Az első videoról csak annyit, igen, mi is ismerünk kettős életet élő könyvelőt!:)
A Miss Granny-ből a dal: https://www.youtube.com/watch?v=WPGZGc8V1sc
Illiona 2020 ápr. 03. - 23:12:07
(238141/239045)
Emlékeztek biztosan a Miss Granny cimű mozira, és az annak lévő dalra, ami egy igen sikeres dal lett azóta, és nekünk mennyire tetszett (táborban néztük együtt)
https://www.youtube.com/watch?v=0ICm_GgWNFM

Nos ezt a dalt korábban forgatott sorozatban találtam meg, egy férfi előadásában:
https://www.youtube.com/watch?v=-iqChEVUoqI
maga a dal 2 , 10 percnél kezdődik.

Ez ugyan egy másik felvétel, de ha megtalállom a sorozatbelit akkor felteszem ide :))))))
Illiona 2020 ápr. 03. - 02:02:17
(238140/239045)
Ez pedig a saját fotóm.

Látszik hogy ugyanaz a helyszin, ez nem stúdió.
Illiona 2020 ápr. 03. - 02:00:44
(238139/239045)
Beautiful love wonderful life

Ami nagyon tetszett ennek a sorozatnak a talán 4. részében a főszereplőnő elmegy rózsát venni a szöuli virágnagybanira.
Nem tudom mennyire emlékeztek az utibeszámolóimra, de 2016 októberében én is jártam ott, amikor kertészekkel jártuk be Koreát.

Három hatalmas árusitó pavilonban árulnak mindenféle vágott virágot, meg cserepeseket, orchideákat, ember nagyságú kaktuszokat. (a kaktuszokhoz beállitottuk a csapat vezetőjét, hogy lehessen látni, bőven az embernél is nagyobb kaktuszokat árulnak. Persze a személy miatt nem lehet ezt a képet bemutatni. Lehetett volna hogy az ember háttal álljon, de ez már csak itthon jutott eszembe)

Kép: a filmből
Illiona 2020 ápr. 03. - 01:49:22
(238138/239045)
Beautiful Love Wonderful life

elkezdtem nézni ezt az 50 részes (ami ugye 100 feles) sorozatot, nagyon jó.
a témája: két kamasz megismerkedik az interneten, mindketten öngyilkosságra készülnek, és hár ugye ketten mégiscsak könnyebb. Majdnem azt irtam, biztonságosabb.
Ez az 1. rész tartalma.
Ezután minden következik: az egyikük élve marad, a szegény lány.Azután eltelik 9 év.
A szülők, a testvérek, és az élve maradt lány elkezdik az okokat feltárni , de az egész környezet másmilyen megvilágitásba kerül.
Hamis tanúvallomás, ártatlanul börtönben töltött évek, a nagyhatalmú biró, aki egyben édesanya is,
izgalmas, érdekes sorozat, jó karakterekkel, nagyon jó szereplőkkel.
A zenéje is páratlan, a dalszövegek pedig mindegyik mint egy óda.
Nincs a sorozatban egyetlen unalmasabb epizód sem, végig
Kép a film plakátja
Illiona 2020 ápr. 01. - 17:51:51
(238137/239045)
Közben a múlt pénteken véget ért a 103 részes sorozat a Gracious Revenge - Kegyes bosszú.
Régen volt ilyen, hogy valami ennyire izgasson, minden délután megnéztem először felirat nélkül, azután éjfél körül (vagy másnap) felirattal.
2019 november 04-tól egészen március 27-ig minden hétköznap este.

Végig izgalmas volt, nagyon izgalmas, minden esemény szépen haladt előre, kis gyanúkból előbb nagy gyanú, nyomozgatás, kérdezősködés, meg mindenféle feltáró munka, ha kellett akkor illegális is, azután a nagy szembesitések, hű nagyon izgalmas volt, remek szinészekkel.
ami még jó volt, az a személyiségek, amikor megismertük, meg az események hatására is ahogy változtak, sokszor teljesen az ellentétekre.
Félreismertük az első részekben az összes szereplőt, mindenkit másmilyennek láttunk a végén, mint eleinte.
A történet zárásával nem voltam elégedett. A bűnösöket ugy mentették fel, mintha semmit sem tettek volna.
Sokszor van ilyen a nagy sorozatok végén, hogy mindenki megbocsát mindenkinek, és ettől kezdve barátok, szertő családtagok lesznek, akik mindig együtt lógnak. Ez számomra elfogadhatatlan: aki ma még meg akart ölni, azzal már utána nem kell barátkozni. Persze meg lehet bocsátani, az egy más dolog, de miért kell vele mindig olyan látványosan szeretkezni (tágabb értelembe vettem a szót, ideértem a testvérek, unokatestvérek, régi barátokat barátnőket, vélt vagy valós szülőket).
Itt is igy van, egyetlen -az utolsó - részben megbocsátott a jó karakterű lány a genyó testvérének, aki többször is meg akarta ölni, miután az csak ugy jó lett!
Na mindegy, igy zárták le, legalább - mint a mesében - megadták a lehetőséget a javulásra.
Illiona 2020 ápr. 01. - 17:31:05 Előzmény maggi99
(238136/239045)
ez nem is akkora probléma, végül is jó film, nálam ugyan közepes csak a szinész miatt, de ez nem érdekes.
viszont a multkor irtam a Jesters: The Game Changers cimű moziról, ami legalább egy kategóriával magasabb. Jobb a történet is, de maguk a szinészek is jobbak.
Azért itt is van egy kivétel: Ko Chang Seok. Nos, róla ugy tudom, hogy szerepelt azon szinészek között, akiket nemi erőszak gyanújával meghurcoltak. Ő az egyetlen szinész, aki a népes táborból azóta is szerepel. Ugye szerepelt a Két Világ közt 49 nap ciműben is a 2. részben is, pedig pont akkoriban robbant, hogy mit hogyan is csináltak.
És itt is szerepet kapott, még ha egy idiótát alakit akkor is hogyan és miért??? A többi szinész miért nem jöhet akkor vissza? Valahogy nem akarom megérteni ezt.
Akkoriban irtam az esetekről most nem ismétlem meg, csak megjegyeztem ezt: tiltakozom!!!
fotó nincs, ettől a szinésztől tényleg kiégne a wincsim:)))))
10/10
kimbin01 2020 ápr. 01. - 09:12:32 10/10
(238135/239045)
Sziasztok! Elegem van az ismétlésekből is, viszont sorozatra nincs is nagyon időm, a tervezése végén vagyok egy nagy projektnek, aztán jöhet a kivitelezés. Úgyhogy legfeljebb este nézek filmet, ennél többre nem futja az időből, és az erőből. Legutóbb Hyun Bin 2 filmjét néztem meg, mindkettő 18-as. Az egyik horror (Rampant), a másik krimi ( The Negotiation ).
maggi99 2020 márc. 31. - 20:39:35 Előzmény Illiona
(238134/239045)
Á, szóval ő. Őt már láttam királynak, talán A korona hercegében? Háát, ő elég szépfiús. Hercegnek igen, királynak kevésbé. De hát szegény nem tehet róla, hogy ilyen szépszőkeherceg. A rendező annál inkább.
Bár, ahogy visszagondolok, egész jó királyt játszott. Ez a mosolygós arc abban a filmben inkább nagyvonalúságot adott a szerepnek. Többet majd csak ennek a filmnek a megnézése után tudok mondani.
Illiona 2020 márc. 31. - 10:09:58
(238133/239045)
Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard

itt van Lee Seo Jin fotója, ha valaki nem ismerné. (azért nem szedtem le róla eddig fotót, mert féltem a wincsimet ) :))))
Én is szeretem általában a mosolygó arcokat. Ez az a szinész viszont, aki mindig, még tragikus szerepben is mosolyog. Na ez az, amitől nem tudom elfogadni, mint nagy királyt. Persze mint ici-pici királyocskát, aki súlytalan, annak jó. De arról meg az utókor nem csinál filmet .
(ez a mozi fikció, vagyis nem sok köze van a valósághoz)
Volt ennek a szinésznek egy sorozata, a Marriage Contract, ahol egy utolsó stádiumú, a halálhoz nagyon közel álló nőbe szeret bele, ami azért beteges egy hajlam. Ja és a nő kislányába is beleszeret, és ő neveli tovább a nő halála utám. Ez is beteges azért, nem? Szerintem igen. Mifelénk ezt pedofiliának hivják. Koreában ez talán elfogadottabb???
És ha nem lenne munkám, akkor irnék a tavalyi nagy durranásról, az Intimate Stangers koreai változatáról, (amiről akkoriban sokat irtunk edimirrel) de ebben a vonatkozásban nem - ő ott főszereplő volt.
maggi99 2020 márc. 30. - 21:05:45 Előzmény Illiona
(238132/239045)
Nem láttam még a filmet, tehát nem vonhatom kétségbe az ítéletedet.
De az a helyzet, hogy én kedvelem nagy volumenű emberek arcán a mosoly "árnyékát". Az a képzetem ilyenkor, mintha lenne egy kis finom szarkazmus, irónia, esetleg enyhe öngúny bennük. Jól áll a hatalomnak a humor. :)
Istennek is van humora. Elég csak körülnézni az állatvilágban :)
Illiona 2020 márc. 29. - 16:00:53
(238131/239045)
Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard
A film számomra egyáltalán nem egy 10 pontos film (a 10 ből).

az egyik, ami miatt nem kaphat 10 pontot, az a főszereplő. Számomra ez a szinész nem képes egy ilyen szerepet jól eljátszani, hiányzik belőle a nagy kaliberű hős kisugárzása: Lee SEo JIn.
De ez a belső, külsőleg sem egy uralkodásra termett hős, a szája vonalában mindig van egy vonás, amitől olyan mintha mindig mosolyogna (magyar fő-fő is van ilyen, mindennap csodálkozok is a hirekben minden nap megjenenik) .
Vagyis ez a szinész sok karaktert eljátszhatna, de ezt éppen nem. De ez csak az én problémám, tudom hogy itt Magyarországon is vannak hivei, felőlem lehetnek persze.
De ettől még ez egy szuper film, mindenki által nézhető.

Illiona 2020 márc. 29. - 15:50:48
(238130/239045)
Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard

Bori4 a szomszéd topikból talált néhány filmet: talán egy hete tette fel egy forditó néhány különleges filmet az Ázsia Ékkövei oldalra, a magát a filmet az Avistáról lehetett letölteni hozzá.
Ezek nem mai, uj filmek, hanem régebbiek, ez pl 2005-ös.
Egyik ilyen a Shadowless Sword -Árnyék nélküli Kard, egy érdekes forgatókönyvvel rendelkező film.

a történet: " 926-ban Balhae elbukott, és helyén egy új országot alapítottak, ez volt Dongranguk. A túlélők természetesen nem hagyták magukat, és minden erejükkel azon voltak, hogy visszaszerezzék a hatalmat. Az új vezetés egy bizonyos Killer-Blade nevezetű hadseregre bízta a feladatot, hogy a leigázott nép királyi vérvonalát végleg elvágja. Módszeresen kezdték hát megölni a jelölteket, akik egyesíthették volna a felkelők seregeit. Egyetlen ember maradt, aki a királyi család tagjaként alkalmas a feladatra. Jeonghyeon herceg, akinek felkutatására elküldik a gyönyörű Yeon Soha-t. Természetesen mindeközben a gyilkos-penge sem tétlenkedik..."

http://www.azsiafilm.hu/ismertetok/korea/1719-shadowless-sword-muyeong-geom-2005

Ez volt az egyik filmnéző táborra kigondolt film, hát mindenki töltse le, nézze meg, és irjon róla.
Kép: ugye ismerős! Shin Hyun Joon (nem főszereplő!)

maggi99 2020 márc. 28. - 13:27:58 Előzmény Illiona
(238129/239045)
Ott a helyünk, bármikor is tartjuk :)
De azért sajnálom, hogy most kényszerűen elmarad.

Írjál a filmekről...
maggi99 2020 márc. 28. - 11:16:55
(238128/239045)
Ma reggel kinéztem az ablakon és elcsodálkoztam. Rájöttem, hogy annyira elfoglalja a gondolatainkat ez a rendkívüli helyzet, hogy észre sem vettem, szép csendesen belopakodott a tavasz. :)
Illiona 2020 márc. 27. - 20:07:05
(238127/239045)
Sziasztok!
Gondolom ezt mondanom sem kell, a május 1-i hétvégén tartottuk volna a filmnéző tábort, ami a jelen helyzet miatt elmarad.
De ez nem veszi el a kedvünket, hogy otthon - itthon ujabb és ujabb filmeket nézhessünk.
Majd valamikor ősszel, vagy jövő tavasszal ujra megszervezzül a tábort.

Egy -két filmérdekességet eltettem erre a táborra, meglepetésnek.
Most majd előveszem, és irok róluk :))))

Kép: üresek a mozik Dél-Koreában.
hanguktaekwondoo 2020 márc. 27. - 19:33:55 Előzmény maggi99
(238126/239045)
és kávézás után mit csinálunk.?