9/10
Letty72 2010 dec. 01. - 19:06:34 9/10
(625/239045)
A "jövendölés" nem Mishilre és a jelenlegi királyra, hanem Bidamra és az uralkodóra vonatkozott.
9/10
napraforgó 2010 dec. 01. - 19:01:24 9/10
(624/239045)
Azt hiszem, hogy Tokmánban kezd kialakulni a küldetéstudat. Meg kell állítania Misilt. A hercegnõt már nem tudja megmenteni, de talán valamiféle bosszúvágy, vagy inkább igazságtétel iránti vágy munkál benne.
Részérõl most nem aktuális a szerelem, az elmenekülés idegenbe, hogy Jusin asszonya legyen. És Jusin biztos követi az útján, akármit is akar Tokmán. És nagyon valószínû, hogy Tokmán hamarosan trónra kerül, hiszen ez a sorozat eredeti címe. Tehát apu hamarosan elhalálozik, és ha minden igaz, elõtte nem sokkal Misil is - már ha igaz az égi jóslat.
De addig még biztos elõkerül Munno és gondolom Bidámnak is lesz néhány nagyjelenete.
10/10
Jacqui 2010 dec. 01. - 18:51:55 10/10
(623/239045)
Nagyon egyetértek veled,pontosan erre gondoltam én is..persze,énsem bírtam ki,h ne kutakodjak a youtube-on,így nem volt meglepõ mi lesz :/ De nem tudom megérteni miért nem megy el Deokman Yushinnal,élhetnének együtt,és nem lenne semmi baj..A másik amit nem értek,az az,h a hercegnõnek van egy fia,mért nem õ a trónörökös? :O Mire sorra kerülne már felnõtt lenne..
Vinyó 2010 dec. 01. - 18:36:02
(622/239045)
Hujjujujj...hát most nagyon nagyon utálom a forgatókönyvírót!!!! Azon gondolkodok, nézzem-e tovább a sorozatot!!
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy elõre tudtam, ez fog történni (Youtube-szindróma :)) De akkor is sokkoló ez az egész.
Viszont az ezt megelõzõ epizódot többször is meg fogom nézni. Nagyon tetszett, ahogy a két nõvér végre egymásra talált...
8/10
Icurami 2010 dec. 01. - 18:03:26 8/10
(621/239045)
Meg fog halni a hercegnõ ? de amugy igy sajnos a logikus mert másképpen királynõ nem lehet a Tokmán hiszen a hercegnõ az elsõ aki megszületett.. de amugy ugy emlékszem a hercegnõ szült .. hol van a gyereke ?? de amugy a Jusinnal mi lesz ?
spoiler .. mert vki azt mondta a Tokmán a Bidamba lesz szerelmes ..
10/10
kiskovacska 2010 dec. 01. - 17:04:46 10/10
(620/239045)
Bár nem engem kérdeztél:)
Szerintem igen sok minden miatt van még Munnóval. Természetesen tiszteletbõl a mestere iránt, aki apja helyett apja volt. Azért is mert éhezik a szeretetre (adni és kapni egyaránt). De szerintem, ami a legfontosabb, hogy eddig nem volt oka és célja annak, hogy változtasson az életén.
10/10
BicskaMaxi 2010 dec. 01. - 16:12:31 10/10
(619/239045)
"A jó tulajdonságait legtöbbször(ezt azért aláhúznám) a maga céljaira használja."
A palota ékkövében mondta egyszer Han udvarhölgy, hogy a "tehetség méreggé is tud válni". Szerintem ez Misilre igazán ráillik.

"És az egoizmusa miatt, azt hiszi, nem lehet neki ellenfele.(idáig)"
Igen, az egoizmusa ill. a gõgje miatt. Önmaga is elhiszi, hogy mindenek felett áll, az istenek fölé helyezi magát, így már az istenekre sincs szüksége, ergo nincsenek is. Nem ismeri el a korlátait (nem ismeri önmagát, ezért nem tud alázatos sem lenni).

"Azt lehet hinni, neki nincsenek érzései. De azért vannak, és már ezt számtalanszor megmutatta)"
Igen, ezt a luxust ritkán engedi meg magának.
10/10
BicskaMaxi 2010 dec. 01. - 15:44:29 10/10
(618/239045)
Szeretem ezt a sorozatot, és biztosan meg fogom majd újra nézni. Sok értéket mutat fel, olyanokat, amelyek kimenni látszanak a divatból. De a sorozat sikerességét látva, jó látni, hogy ez mégsincs így. Sõt, az emberek ki vannak éhezve a valódi értékekre. Az emberi élet tisztelete, az igaz szerelem, az igaz barátság, a testvéri szeretet, a hûség, önfeláldozás, nagyvonalúság, önzetlenség, alázat, kitartás, stb. Nagyon tetszik emiatt is, és hogy mindemellett izgalmas, mozgalmas is. Tele színes, szeretnivaló egyéniségekkel.
10/10
BicskaMaxi 2010 dec. 01. - 15:26:59 10/10
(617/239045)
Munno szerintem is rendkívül figyelemre méltó ember. Bidam tiszteletét szerintem a magatartásával, az életével vívta ki. A tettei és amit tanít, teljes összhangban vannak. Egy hiteles ember. Bidam szerintem ezért tiszteli õt és tekinti mesterének, és ezért fogadja el tõle a keményebb bánásmódot is, mert Munno hiteles, és õ feltétel nélkül hisz a mesterében.
9/10
napraforgó 2010 dec. 01. - 12:49:30 9/10
(616/239045)
Ez azért van, mert ez a sorozat nemcsak látványos és szórakoztató, hanem nagyon elgondolkodtató is. És közben képet kapunk más népek történelmérõl, szokásairól, kultúrájáról, gondolkodásmódjáról is.
10/10
d.rita 2010 dec. 01. - 12:01:24 10/10 Előzmény abcy123
(615/239045)
Szeretem olvasni ezt a fórumot, mert sok érdekes dolgot találtam a filmrõl. Eddig ez egy kultúrált kis közösség volt...de olvastam a hozzászólásodat és... ez azért sok. Ekkora tragédia történt veled, hogy ilyen lekezelõen szólj másokhoz, fenyegetõzöl, dühöngsz, sértegetsz, káromkodsz? Ha valaki nem a te normáid szerint fórumozik, akkor mi lesz, tán odacsapsz? Szerintem inkább az ilyenek miatt (mint te) ilyen nehézkes ez az ország.
9/10
napraforgó 2010 dec. 01. - 10:57:10 9/10 Előzmény potifart
(614/239045)
Misil kíváló politikus. Sokkal inkább alkalmas a vezetésre, mint a király, vagy a királyi dinasztiából bárki. De hiába, ez a feudális abszolutizmus korszaka volt, nem az érdemek, vagy képességek szerint választották a vezetõket. Szegény Cson-Mjong megpróbálja felvenni vele a harcot, de hol van õ Misilhez! Az ostoba tutyi-mutyi királynak kellett volna 20 év alatt kiépíteni valami hatalmi bázist, hozzá hû hadsereget, de legalább valami ütõképes királyi gárdát. Most azt látjuk, hogy az egyszál Üldzsén kívül nem áll mellette senki, talán csak Jong-Csun, Kim-Szjohol, a sógora ingadozik, a 10 vharang csapatból jó, ha kettõnek a hûségére számíthat.

A film stílusa olyan, hogy bekalkulálja a "menny akaratát", és Misil nyilván ezen fog elbukni, hogy õ tagadja, hogy lenne olyan, hogy menny akarata. Volt az a jóslat, miszerint Misil magában hordja a végzetét - na én Bidámra gondolok, akit ugye magában hordott magzatként. Nem lennék meglepve, ha épp Bidám ölné meg anyucit, akár azért, mert nem tudja, hogy az anyja, vagy azért, mert kiderül és mert eldobta magától.
Ha igaz a Tutyi-mutyi király is csak 3 nappal éli túl Misilt (mintha errõl is lett volna valami jövendölés), nyilván ezt követõen kerül Tokmán a trónra. Azért a megválasztására kíváncsi vagyok, hiszen az egész nagytanács Misil befolyása alatt áll, és ugye egyhangú szavazás kell...
9/10
napraforgó 2010 dec. 01. - 09:37:11 9/10
(613/239045)
Azt, hogy Munno Bidám mestere, már láthattuk. Igaz eltelt 20 év, de azért rá lehetett ismerni a gyógyítóban Munnora, aki csépeli a tanítványát, Bidámot . És Szolvonnak is rögtön beugrott, hogy látta már ezt a harcmodort. Mikor Bidám harcolt a katonáival, beugrottak azok a képek, amikor Munno harcolt Szolvon katonáival a palota elfoglalásánál, az iker menekítésénél. Annyira egyforma volt a harcmodor, hogy biztos rájött, hogy a fura parasztfiúnak köze van Munnohoz. Szerintem ez nem Spoiler, meg aztán ennyit a Port.hu elõzetesén is el lehet olvasni.
Ettõl függetlenül abban igazad van, hogy nem jó, ha elõre elmesélik a történetet, én se akarom tudni egy krimi olvasása közben, hogy ki lesz a gyilkos.
Szóval, aki már látta, tûrtõztesse magát!
9/10
napraforgó 2010 dec. 01. - 09:27:36 9/10
(612/239045)
Igazad van a levelek feliratozását illetõen. Nyilván senki sem érti nálunk a koreai írásjeleket, akármilyen nagy képernyõsen is jelenítik meg. De ha már nem tesznek magyar felíratot alája, akkor vagy a levélíró, vagy annak olvasója hangján be lehetne olvasni, mintha belsõ hangon, magában olvasná. Volt már ilyesmire példa. Fõleg a különös idegen nyelv miatt, mert néha elõfordul angol nyelvû filmnél, hogy a levél szövegét látjuk, de nincs magyar felírat, vagy hang - de angolul többen tudnak, mint kóreaiul.
9/10
napraforgó 2010 dec. 01. - 09:16:55 9/10
(611/239045)
Ezen már én is gondolkoztam, még a Palota ékkövében is, hogy itt mindenki tud olvasni! Bonyolult írásjeleket, amelyek nem biztos, hogy egy-egy hangot jelentenek, hanem akár egy szótagot, vagy egy egész szót is. Ez a sorozat a 7. században játszódik, a Palota ékköve kb a 15.-ben. Az írás-olvasás tudománya úgy tûnik nem volt olyan kiváltság, mint itt Európában, így nem igazán értem, hogy a naptár értelmezése miért olyan nagy ügy? Aki olvasni tud, talán ezt is elolvashatta könyvekbõl, vagy akárhonnan.
mokusteszta 2010 nov. 30. - 22:45:56
(610/239045)
Egyértelmûen. Véleményem szerint ez a szinkron Mishil karakteréhez NEM MÉLTÓ.
kodelka 2010 nov. 30. - 22:22:10
(609/239045)
Akkor nem értettétek vagy nem figyeltétek azt ,hogy miért kérdezetem. Nem a cselekedeteivel van a problémám ,hanem az eröltetett stílusáva.Lehet hogy a szinkron hibája pl ez az éneklõ beszéd.
9/10
Letty72 2010 nov. 30. - 21:48:36 9/10
(608/239045)
Én is bírom minden könyörtelensége és gonoszsága ellenére.

Egyébkén Mishil fiacskái közt is van egy, aki nagyon messze esett a fájától (mind anyai, mind apai ágon) és az Hajong, szerintem õ az egyik legviccesebb karakter.
10/10
potifart 2010 nov. 30. - 21:16:04 10/10
(607/239045)
Misil az egy remekasszony.Imádom a jeleneteit.:D
9/10
Letty72 2010 nov. 30. - 21:08:52 9/10
(606/239045)
Még hogy Mishil gyengeelméjû? Õ legpengébb egész Shillában, a királyság tényleges vezetõje, a király csak egy báb Mishil kezében.
Egészen eddig nem történ semmi Shillában, amit Mishil nem akart. Vagy õ fogalmazott a menny akarata nem létezik, vagy a menny is azt akarja, vagy nem akarja amit Mishil