Illiona 2019 dec. 31. - 15:15:21 Előzmény döncimama
(237845/239045)
Kedves Döncimama!
most a találkozóért ugyan felelősséget vállaltam, de még nem beszéltem az étteremmel, de majd jan 2.-án megteszem. Utána részletes leirást adok, nagyon könmnyű lesz odatalálni, ha minden feltétel meglesz.

más: én már régóta nézek kinai sorozatokat, és mozikat, ezekről általában irtam is itt.

Engem nem zavar a nyelv, számomra természetesen hangzik (a koreaiban pl a busani tájszólás már annál inkább zavaró!!!) . Amikor kint voltam Kinában, sokszor ugy éreztem, hogy körülöttem mintha magyarul beszéltek volna, csak a szavakat nem értettem, inkább olyan halandzsához tudnám hasonlitani. Nagyon érdekes tapasztalat volt.

Wallace chung Endless Love vagy Too Late to say Loving You, japán megszállás kori cimű sorozata még ugy is a számomra legelfogadhatóbb. ha nagyon rossz angollal, googlés forditással, rossz időzitéssel néztem, ráadásul nagyon rossz minőségű felbontásban.

Kép: az emlitett sorozat plakátja
Illiona 2019 dec. 31. - 14:54:27
(237844/239045)
Sziasztok!
Ma van az év utolsó napja nézzünk egy kis statisztikát:
egy évvel ezelőtt volt a hozzászólások száma: 238088, ma 240656

a megtekintések száma: volt egy évvel ezelőtt: 11 343 889 ma: 11 964 062

Eze azért nagyon szép szám!!!
10/10
döncimama 2019 dec. 31. - 10:29:31 10/10 Előzmény edimir
(237843/239045)
Kedves edimir, valóban, én ritkán járok, főleg nyáron nem mozdulok ki az utóbbi években - elbújok a meleg elől. Viszont szeretnék elbúcsúzni az általam is nagyon kedvel társaságtól, ezért jelentkeztem. Azt még ki kell találnom, hogy jutok a megbeszélt helyre. A sorozatról - nem is gondoltam, hogy ti is néztek kínait, ezért ajánlottam, de valóban jó, legalább lesz téma. Nem tervezik a második évadot, csak a rajongók "vágyálma", még rövidke videót ollóztak hozzá.
Szeretnék mindenkinek sok sikert kívánni a 2020-as évhez.
B.U.É.K!
8/10
edimir 2019 dec. 30. - 23:34:39 8/10 Előzmény bori4
(237842/239045)
Köszönöm az invitálást, de most végeztem a sorozattal, még kicsit emésztem. Egy biztos, én nem Kenny Lin miatt néztem végig. Számomra Shawn Dou volt felkavaró, vmi elementáris erő sugárzik a szemeiből, a kicsit egzotikus, kicsit aszkétikus vonásaiból. Telitalálat volt erre az összetett karakterre, előbb a kedves, tréfás ifjú, aztán a tragédia által megváltozott vki.
Még egy jó pont, hogy a számomra oly kedves Wolf Totemben is játszott!:)))))))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=HrcmdrPpoEU

KÉP: - felirat - Hmm, mennyit beszélgettünk a Mr Sunshine kapcsán, hogy mit is jelent a haza.... Itt is kapunk rá választ.... Hát igen, Illiona, tényleg a hittel kezdődik minden. A sorrend itt sem megkerülhető, mint a Taxisofőrben.
bori4 2019 dec. 30. - 11:23:44 Előzmény edimir
(237841/239045)
Itt kezdünk el erről a sorozatról beszélgetni Riamaraval - hátha érdekel benneteket is, miket nyomoztunk ki, néztünk utána vagy csak egyszerűen a reakcióink egy-egy rész után ... :))
Egyébként pont Kenny Lin a topik névadója, aki a Princess agents-ben Yuwen Yue-t alakítja.
https://port.hu/forum/kenny-lin/73038?sort=-date&per-page=100&page=20
8/10
edimir 2019 dec. 30. - 10:13:46 8/10 Előzmény Horváth Borbála
(237840/239045)
Köszönet a fordításért.
Úgy tűnik, a sorozatnak 2. évadja is van: https://www.wattpad.com/story/155610173-princess-agents-season-2
Most még csak a 48. résznél tartok az első évadban.
KÉP: Chu Qiao - nekem van egy Jeanne d'Arc utánérzésem a képpel kapcsolatban... tegnap pont az jutott az eszembe a karakteréről, hogy ó az irgalom, a könyörület, az emberség az elvakult bosszúvágy és öldöklő szándék mellé, amivé barátja vált.
8/10
edimir 2019 dec. 30. - 10:04:36 8/10 Előzmény döncimama
(237839/239045)
Üdv!:) Örülök, hogy ezúttal te is el tudsz jönni a találkozóra, rég beszélgettünk. Köszönöm a sorozat ajánlást, épp nézem, így egy témánk biztosan akad!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

KÉP: Priness Agents - felirat - a politikában már csak így megy, az aktuális szövetséges/ellenség a változó, a cél az állandó.
Horváth Borbála 2019 dec. 25. - 19:40:08 Előzmény döncimama
(237838/239045)
Kedves Döncimama!

Nagy szeretettel olvastam soraidat. Nagyon-nagyon örülök neki, hogy ennyire tetszett az általam fordított Princess Agents. :) :)
Sok sorozatot láttam már, de ez valóban az egyik legjobb kínai történet a kosztümösök között.
Nagyjából én is háromszor néztem eddig.
Ha ajánlhatok neked egy nagyon jó történetet, ami ugyanúgy szívhez szóló, romantikus, izgalmas, vidám is egyben, bár modern köntösben akkor szívből ajánlom neked a most fordított No Secrets-et. - abból 6 rész van eddig készen -
A blogomon természetesen ez is fent van, a sorozat zenéivel együtt.

Nagyon boldog, békés, meghitt ünnepet kívánok neked, és családodnak! :)

Üdv: Shaolin Bunny
10/10
döncimama 2019 dec. 25. - 11:39:28 10/10
(237837/239045)
Békés, Boldog Karácsonyt kívánok!
Látom, lesz Libagoly-találkozó, ha az időjárás engedi, én is ott leszek. Ha nem zavar senkit persze.
Bevallom, kicsit hűtlen lettem a koreai sorozatokhoz, nekem olyan érzésem van, mintha kifogytak volna az ötletekből. Bár ez nem minden sorozatra igaz, amit pl. most nézek a Hotel Del Luna, az igazán eredeti.
Szeretnék ajánlani egy kínai sorozatot, bevallom, hogy a Silla és a The Princess Man óta ennyire még nem érintett meg semmi. Pedig azóta már sokat láttam... A cime Princess Agents. A címe ne tévesszen meg senkit, a kémhálózat csak egy mellékvonal, viszont a történet nagyon jó, izgalmas, változatos. A képi világ, a szereplők csodálatosak. Nekem eleinte nem tetszett a kínai nyelv, de mostmár nem zavar. Az AvistaZ-ról is és a VIKI-ről is letölthető. (meg még máshonnan is, de itt van olyan, ahol nincs rajta a kínai krix-krax). Ezen az oldalon megtaláltok róla mindent, a feliratokat is. Én már háromszor megnéztem és még ki tudja hányszor fogom...
https://shaolinbunny.blogspot.com/2017/06/princess-agents-magyar-felirat.html
Remélem sikerült kedvet csinálni hozzá.
Most búcsúzom, kellemes ünnepeket kívánok és talán februárban újra látlak benneteket!
8/10
edimir 2019 dec. 24. - 22:26:10 8/10
(237836/239045)
Békés, meghitt karácsonyi ünnepeket kívánok!

És természetesen újra felállítjuk a libagoly-karácsonyfát!:)))))))))))))))))) by maggi
8/10
edimir 2019 dec. 24. - 18:27:20 8/10 Előzmény Illiona
(237835/239045)
Én is szavaztam. Kíváncsi vagyok, hogy az általam bejelölt 10 sorozatból majd jut-e be egyáltalán a következő körbe?
8/10
edimir 2019 dec. 24. - 17:44:43 8/10 Előzmény Illiona
(237834/239045)
off

Black Dog - 1-3. rész

Spoiler

Pozitív jelentést nálam is csak a lány reakciója miatt kap, mert gyerekként nem szállhatott szembe a nagyapja választásával, de felnőttként a döntései ebbe az irányba mutatnak, a saját meggyőződése szerint cselekedni a jót. Tetszik a lány karaktere és a színésznő is jó. Érdekes az iskola tanárainak belső világa is. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle.
Illiona 2019 dec. 24. - 17:25:28
(237833/239045)
Idén is lehet szavazni az Ázsia Ékkövein a legjobbnak itélt koreai sorozatra.
én meg is tettem, talán pont 10 volt ami tetszett, nem volt miatta lelki válság.
az idén 124 (ha jól számoltam) sorozatot adtak le, ebben mindegyik benne van, a hosszú hétvégi és a mindennap leadott félórásak is.
https://azsiaekkovei.hu/szavazas
ha ez a kör lemegy, akkor marad a legjobb 10, erre én is kiváncsi leszek, miket választ a magyar.

Kép: Song Seung Hun és népes családja, a The Great Showból. Mert ma ideillik.

Illiona 2019 dec. 24. - 17:09:40 Előzmény edimir
(237832/239045)
A fekete kutya számomra nem jelent semmilyen pozitiv tartalmat.
én ezt tudom. De nem kell ezt magyarázni, mert az csak félreértésre ad okot. Most már én is kiváncsi leszek, hogy vajon miért is ez a cim.
8/10
edimir 2019 dec. 24. - 16:33:28 8/10 Előzmény Illiona
(237831/239045)
off

Black Dog - 1-3. rész

Spoiler

Én csak tippeltem a cím feloldására, talán jóval összetettebb jelentést hordoz, mint amennyire a gyerekkori kis jelenetből én következtettem. Eddig számomra a cím az emberséget, az empátiát, a segítőszándékot fejezi ki. Persze tévedhetek. Hmm, hogy ez pátosz? Nem annak szántam, azt írom, amit gondolok, ez esetben is így tettem. Ha ebből pátoszt véltél kihallani, akkor tévedsz.

Miért gondolod, hogy a forgatókönyvíró ateista, netán spirituálisan sekélyes?
Illiona 2019 dec. 24. - 13:57:36
(237830/239045)
Libagoly találkozó

A következő libagoly találkozót 2020 február 01-én, szombaton tartanánk. Mindenkit várunk szeretettel, a libagoly, de a nem a csapatunkba tartozó, de koreai film és sorozat rajongókat is.
Egyeztettem az időpontot többekkel, és eddig mindenkinek jó ez az időpont, tehát ez marad.

A helyszin is megvan, egy Budapest. Belgrád rakparton található, az üzemeltetői révén Szegedhez is köthető étterem, majd még lebeszélem a főnökkel, nehogy lakodalom, vagy valami ilyesmi miatt zárva legyenek, és majd utána közzéteszem.
Illiona 2019 dec. 24. - 13:33:14
(237829/239045)
Black Dog - Fekete kutya

én megnéztem az első részt, számomra ez egy közepes sori. Ami miatt semmiképp nem lelkendezem az a cím. Én ebben semmilyen pátoszt nem érzek, inkább egy taszitó "valamit". A forgatókönyviró vagy teljesen ateista, aki semmiben nem hisz, (vagy csak önmagában de azt nagyon) vagy az ismeretei spirituális téren nagyon laposak.
Még várok pár részt belőle, és ugy összevárva talán élvezni is fogom.
8/10
edimir 2019 dec. 24. - 12:54:07 8/10
(237828/239045)
off

Black Dog - 1-3. rész

Spoiler

Black Dog....Talán a kis tanárnő? Rosszul indul számára minden. Ejtőernyősnek hiszik, aki az ott dolgozó nagybátyjának köszönheti, hogy felvették, a kezdeti szimpátia után gyorsan megfagy körülötte a levegő. Ráadásul olyan kolléganőt kap, aki kihasználja a fiatalabb, tapasztalatlan kollégáit, lenyúlja azok munkáját, óravázlatait, tanmeneteit, hogy aztán saját ötleteként villogjon velük. Kis kezdőnk is átlátja saját bőrén ezt a szándékot, kap egy használható tippet, amivel kivédhetné, de végül mégsem teszi. Miért? Mert számára fontosabb, hogy a gyerekek örömmel tanuljanak az órákon, mint hogy leleplezze a másokon élősködő idősebb kollégáját. Mert valahol igenis a gyerekek a fontosak, ők nem lehetnek Black Dog!

KÉP: a kis pályakezdő... erősebb, okosabb, talpraesettebb és sokkal nagyobb a szíve, mint ahogy elsőre gondolnánk róla....
8/10
edimir 2019 dec. 24. - 12:41:06 8/10
(237827/239045)
off

Black Dog - 1-3. rész

Spoiler

Mondhatnánk, hogy a sokadik sorozat iskolai témában. Vajon tud-e még vmi újat mondani a számunkra? Hogy láttunk már kezdő tanárról? Igen, láttunk. De talán mégis érdemes ezúttal a fanyalgónak is belenéznie, még akkor is, ha egyébként a téma nem kimondottan érdekli.

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Black_Dog

Miért érdemes mégis belenézni? Mert belülről láttat, mégpedig a tanárok oldaláról. A helyszín egy magán középiskola. Nem tartozik a legjobbak közé, nem innen kerülnek ki az elit egyetemekre bekerülő tanulók. A 2. félévbe csöppenünk bele kezdő ideiglenes tanárnőnkkel együtt. Ideiglenes, azaz nem véglegesített tagja a tanári karnak, jövője a pályán bizonytalan.

Minden munkahelyen a pályakezdőnek nehézségei adódnak a beilleszkedéssel, a közeg, a munkatársak, a munka. De van olyan munka, ami egyben hivatás is. Kis pályakezdőnk számára legalábbis az.

Már az első rész sokkoló kezdéséből megértjük az elhivatottságát, de a 3. részig kell várnunk, hogy magyarázatot kapjunk a furcsa címre.

Gyermekként a nagyapjától kiskutyát kap. A boltban mindenütt fehér kutyusok, de a kislánynak az egy szem fekete kiskutya kelti fel a figyelmét. Hiába, a nagyapa szerint balszerencsét jelent, így ők is egy fehér kutyakölyökkel távoznak a boltból.

KÉP: a fekete kiskutya, aki hiába reménykedik gazdiban.... Black Dog, akinek senki nem segít, aki senkinek sem kell.... érdekes cím... vajon kire illik a sorozatban?
9/10
offtopic
dorombka 2019 dec. 24. - 04:42:36 9/10
(237826/239045)
mindenkinek minden jót