mokusteszta 2010 nov. 30. - 19:16:54
(585/239045)
Vágják a filmet, mint a répát. Sok tölteléknek ítélt részt is kivágnak, nemcsak a valóban véres jeleneteket. Persze ezt csak azt tudja, aki látta eredetiben. Aki nem látta, annak nem fáj.:)

A szikront, úgy ahogy, már megszoktam.
Deokmané, jellegében nem rossz, a jelleméhez illõ, ha kicsivel mélyebb lenne, tökéletes lenne. Viszont Mishil hangja, az nagyon tévút.
10/10
abcy123 2010 nov. 30. - 19:12:30 10/10
(584/239045)
Na, ha már nagy nehezen rájöttem, hogy mi is a jelszavam ide, mert kb kétszer írta be, viszont rengeteget olvasom a fórumokat. Szóval ha már be vagyok jelentkezve megírom:
A sorozat elején, amikor idelátogattam a fórumra rengeteget töprengtem, hogy ki lehet az a Deokman, kedves orosz. Aztán lesett, hogy Tokmánról, Tokmányról-ahogy én hívom, van szó. A port.hu is Tokmán-nak írja, nem értem miért kell Deokman-oznod, jó tudom a szinkronizálók ez is elb@szták.
Ennyi erõvel nevezhetnéd pl. Júliának is, az is olyan közen van a Tokmán-hoz, mint a Deokman.
Na mindeny, nekem továbbra is Tokmány és Álcsont. Ja, és Szokva:)
flower_baba 2010 nov. 30. - 19:10:00
(583/239045)
Csom Yongot most értettem meg :) mégsem olyan amilyennek gondoltam!! Yushin (szerelmes férfi) Deokman tisztában van a saját érzéseivel? Mert nekem úgy tûnik Yushin hiába bizonyította százszor, hogy megvédi és rá mindig számíthat
Deokman mégis kicsit távolságtartó ( vagy nem szereti szerelemmel Yushint) hm... :) Alcson nagyon szimpatikus.
És Deokman tiszta szép :)
Hogy fog alakulni Yushin és Deokman kapcsolata már nagyon érdekel de ott van Bidam isxD(szépek a fogaixD)
10/10
abcy123 2010 nov. 30. - 19:02:06 10/10
(582/239045)
Kedves, Kiskovácska!
Nagyon köszönöm, hogy lelõtted, hogy a Bidamnak valójában ki is a mestere! Szerencsédre volt ilyesféle sejtése, és így nem ért ANNYIRA NAGY meglepetésként. Ha nem tudod a szádat tartani, nyugodtan szólj, segítek, de abban nem lesz köszönet! Miért nem írod már meg egybõl, hogy mi a vége! Többet nem szeretném látni, hogy szerencsétlenkedsz...

Amúgy tök jó a sorozat, mindennap nézzük a családdal. Miszeng a kedvenc, olyan is buzgó a nõvére árnyékában.

Ja, még vmi. Akinek nem tetszik a szinkron, és már rongyosra nézte a neten meg a gépén, az nem írjon már ide. Nem tudom mi élvezet van abban , ha az általad kifogástalan szinkronizálatlan verzió tetszik neked, de annak ellenére mégis szinkronosan nézed. Szerintem meg tök jó a szinkron, nekem nagyon tetszik. Sokkal jobb, mint eredeti hangon hallgatni a halandzsát, már elnézést, és közben olvasni a szöveget, úgy hogy értsél is vmit a történetbõl. Folyamatosan csak ócsárolni tudtok, semmibe nem nézitek mások munkáját. Ha nem lenne szinkron, és nem adná z m1 akkor ez a film sehol nem lenne Magyarországon. Ugyanúgy csak az a pár életeunt netezõ nézné meg ezredjére, így legalább sokakhoz eljut, olyanokhoz is, akik még hírbõl sem hallottak az internetrõl (pl. nagyszüleim).

Szóval kedves Kiskovácska, nem szeretnék még egy ilyen elszólást látni Spioler nélkül.
10/10
katibb 2010 nov. 30. - 18:46:54 10/10
(581/239045)
Huh, ez a mai rész nagyon sok "emészteni valót" nyújtott! Csak kapkodtam a fejem, ezt újra kellene néznem! (Lehet, hogy éjszaka megteszem, mert állandóan megzavartak!) Cheom Yeong egy igazán önfeláldozó testvér! Yushin meg egy szerelmes "tulok". BIDAMOT MEG MÉG A VÉRENGZÉSEI ELLENÉRE SEM TUDOM UTÁLNI!!! És Alcseon: hát, a hûség mintaképe! Olyan rokonszenvesek ezek az emberek! Örülök, hogy nézem ezt a sorozatot, megszínesíti ezt a betegségekkel és rossz idõvel teli novembert!
10/10
Jacqui 2010 nov. 30. - 18:40:23 10/10
(580/239045)
olyan szép volt ez a rész :)<3
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 14:11:56 9/10
(579/239045)
Megnéztem, igazad van. Tényleg dühösebb, mint amire én emlékeztem. És azt természetesen kivágták a magyar verzióból, amikor elvágja a katona nyakát.
10/10
kiskovacska 2010 nov. 30. - 14:05:42 10/10
(578/239045)
Én is úgy gondolom, hogy Bidam akkor a csirkehús miatti dühe vezérelte, de mivel nem hülye gyerek, tehát tudta, hogy valakit meg akarnak ölni, mikor a dombon leselkedett, hiszen milyen más okból hasalna annyi ember és figyelne a távolba. Aztán persze az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor meglátta a drága húst, ami neki tabu és ezért értékes. Munno egy roppant megfontolt és okos ember, ezért nagyot hibázott Bidam nevelésében, de nem volt ez így mindig. Bidam gyerekes és kicsit ügyefogyott viselkedése egy álca, hiszen így nem kell mindig elszámolni a tetteivel.


*******Spoiler*******: Majd kiderül, hogy miért viselkedik, így és az is, hogy nem mindig viselkedett így Bidammal, csak várjátok ki és ne ítélkezzetek addig!*********Spoiler********
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 13:19:06 9/10
(577/239045)
Én azzal sem értek egyet teljesen, hogy az eltaposott csirkehús miatt dühbõl ölte volna meg Bidám a katonákat. Persze, mérges volt, de nem futott utánuk dúlva-fúlva, nem kereste õket. Amikor véletlenül a domb tetején meglátta õket, akkor azt is látnia kellett, hogy vagy egy tucat ember gyakorlatilag körbevesz egy szál valakit. Mert akkor Tokmán már nem benn volt a házban, ahogy írod, hanem kinn, háttal a falnak, kezében a kardja.
Bidám meg vigyorogva, lezserül int a kezével: hé te, gyere csak ide! Semmi düh nem látszott rajta. Aztán csak egy villanás, a katona kardja már az õ kezében és vér fröccsent az arcára (lehet, hogy innen is kivágtak pár képkockát?). Már itt is látszott, hogy nem számított neki az emberélet, mire felocsúdnak, már jó néhány fickót levágott. És biztos, hogy nem gondolkozott egy percig sem, hogy miért mentek annyian egy szál emberre. Nyilván a "megmentés" sem fordul meg a fejében, ez csak jó kifogás volt, amikor Munno megrótta.
Szóval én itt is a nevelés, a valódi nevelés hiányát látom. Munno megkérdi Jusint: "téged nem tanított senki vívni? hogy lehet az?"
Hát nem csak vívni kell tanítani az embert, konkrétan egy férfit, hanem az emberi együttélés szabályaira, no meg erkölcsre, morálra is.
10/10
katibb 2010 nov. 30. - 12:24:41 10/10
(576/239045)
Szerintem hogy valakiben van-e empátia vagy sem, az szocializáltság kérdése, és hogy ez nincs meg Bidamban, az annak is köszönhetõ, ahogyan Munnoval éltek; hogy mindig magányosan vándoroltak, huzamosabb ideig sehol sem tartózkodtak, ahol a fiú láthatta volna, milyenek az emberek közötti kapcsolatok. Hogy várhatunk bajtársiasságot, megértést, együttérzést egy ilyen borzasztóan magányos gyerekkor után? Persze felnõtt, de hiányoznak az alapok. Jó, most már, hogy többször megszidta érte a mester, illene változtatnia a viselkedésén. De szerencsétlen nem tudja, hogy mi a helyes. Munnotól csak azt hallja, mit csinál rosszul, de nem kap túl sok útmutatást arról, hogy hogyan változtasson...
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 12:24:32 9/10
(575/239045)
Bidám már felnõtt férfi, elmúlt 20 éves. Ebben a korban már nem lehet nevelni, csak meggyõzni vkit vmirõl, ha erre nem veszed a fáradságot, akkor "idomítani" - mint ahogy Munno teszi, megveri, ha nem jól viselkedik. Nevelni kb. 12 éves korig lehet, utána már reménytelen, kialakult az ember jelleme. A nevelést pedig jó szóval, szeretettel, türelemmel kell csinálni, nem abriktolással. Munno odacsap, és mond néhány fellengzõs szót. Nem magyaráz, erkölcsi prédikációt tart: "nem játszadozhatsz egy ember életével". Ha a korábbi években VALÓBAN nevelte volna Bidámot, annak ESZÉBE SEM JUTNA, hogy ilyet tegyen, mert tudná mi a jó, mi a rossz, mi helyes és mi nem.
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 11:02:24 9/10
(574/239045)
Dzsinhül király nagy álma volt - és ezt hagyta örökül kedvenc unokájára - hogy egyesítse a Koreai félsziget államait egyetlen királysággá - nyilván Silla vezetése alatt. Nehéz megítélni egy gyermekrõl, hogy alkalmas-e erre a feladatra, fel tud-e nõni hozzá. De a nagy király nagyott tévedett, igen rosszul választott, mert ez az unoka nemcsak gyengekezû, de gyenge jellemû is. Mindig arra hajlik, amerre a szél fúj. Minden mindegy neki, csak õt hagyják békén. Csoda, ha Silla nem esik áldozatul a szomszédos királyságoknak, nemhogy még leigázza, vagy meghódítsa a többieket.
10/10
katibb 2010 nov. 30. - 10:53:35 10/10
(573/239045)
Egyetértek a király személyiségét illetõen az elõttem szólókkal (szerintem õ sohasem érezte magát alkalmasnak a vezetésre, hiszen amikor Jinjit detronizálta Mishil, õ legszívesebben a föld alá bújt volna, amikor kijelentette, hogy õ lett az új király) - hát, azóta sem nõtt föl a feladathoz, és valóban, apaként és férjként is ugyanolyan teszetosza, tehetetlen volt mindig is- de hát nem õ az egyetlen bábkirály a történelemben!

Munnoval kapcsolatban: nagyszerû mester, ami a harcmûvészetet illeti,és szerintem erkölcsi értékeket is át akar adni a fiúnak, csak valahogy én is elkésettnek érzem ezt, már korábban és szeretetteljesebben kellett volna. Szerintem is Munno felelõssége (nem pedig a géneké), hogy érzelmileg Bidam kisfiú maradt, kb. négyéves szinten gondolkodik bizonyos dolgokról, pl. eszébe sem jut, hogy õ is megsérülhet a csetepatékban, nagyon szomjazza Munno elismerését, és ezért tényleg nem válogat az eszközökben, nem gondolja át tettének következményeit... És érzem azt is, hogy Bidam jobban szeretne változtatni ezen a rideg viszonyon a mesterével, mint fordítva. Az nagyon tetszett, hogy amikor Szolvon megjegyezte, hogy milyen nemeslelkû a mestere, hogy a járvány áldozatait istápolja, Bidam arcán látszott, hogy büszke Munnora! Munno mintha tényleg csak a hibákra vadászna, de még biztosan nem láttunk eleget a kapcsolatukból.

Mindenesetre nagyon eredeti figura ez a Bidam!
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 09:44:31 9/10
(572/239045)
Szegény Bidámot is sajnálom. Igaz, hogy Munno magához vette és felnevelte, de soha nem bánt vele úgy, mint egy apa a fiával, mindig csak mester és tanítványa voltak. Nyilván nem nevelte Bidámot a jóra sem, csak elpüfölte, ha valamit rosszul csinált. Nem sok jó szót, dícséretett kaphatott tõle a fiú, ezért is lepõdött meg annyira, amikor egy idegen megköszönt neki valamit. Hogy csodálkozott Tokmán "köszönöm"-jén.
Lehet, hogy Munno megtanította neki a vívás technikáját, de azt, hogy mikor vívunk, mi célból, ki mellett, mikor ölünk és mikor csak leckéztetünk, azt biztos nem tanította meg. Egy eltaposott csirke miatt lekaszabolt féltucat embert. Szóval vannak hiányosságok a neveltetésében, mert ezt nem lehet a származásra, genetikára, a "rossz vér"-re fogni.
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 09:33:50 9/10
(571/239045)
Ezen már én is gondolkoztam. Ha Dzinhül olyan nagy király volt, mi az ördögért tette meg trónörökösnek a gyermek unokáját? Nem volt alkalmasabb a fiai között? Pekcsong herceg majd összepisilte magát a trón mögé bújva, mikor Szolvon betört a palotába, Misil meg készült megölni a királyt. Késõbb is olyan tutyi-mutyi volt, elrabolták a feleségét, hát nem nagyon sietett kutató expedíciókat szervezni, hogy hová is lehetett. Aztán amikor visszakerült az asszony, tényleg nem védte meg a gyermekeit, a második ikerlánykát. Be volt tojva valami ostoba jóslat miatt és még jó, hogy nem saját kezûleg ölte meg, de olyan valakire bízta, aki látszatra egyáltalán nem volt alkalmas sem a gyermek megvédéséhez, sem a neveléséhez.
A jóslattal ellentétben mégis született 3 fia, bár azok is kétséges körülmények között haltak meg. (lehet, hogy nagy volt a gyermekhalandóság akkoriban, de azért furcsa, hogy egy se maradt meg.)
És most, hogy kiderült, hogy mégis él a második lánya is, tényleg nem tesz semmit érte. Eleinte még lehetett mentegetni azzal, hogy túl fiatal volt, túl gyenge, de eltelt 20 év, mi a fenét csinált eddig? Ha 20 év alatt nem tudta a hatalmát megerõsíteni és a Misil klánt háttérbe szorítani, akkor tényleg nem alkalmas az uralkodásra, nem érdemli meg a trónt.
Az meg egyszerûen tûrhetetlen, hogy Üldzse csak úgy intézkedik a háta mögött - nem adja át a királynak szóló levelet, elküldi a vharangokat a levélíró megölésére, majd mikor kiderül, hogy Tokmán az, és õ nem más, mint egy királyi hercegnõ, akkor se gonfdolkozik rajta, hogy akkor talán mégis keressünk más megoldást.
Nevetséges, hogy Szolvon és Misil kezében Tokmán inkább biztonságban van, mint az apja és a tanácsosa mellett.
9/10
napraforgó 2010 nov. 30. - 09:17:39 9/10
(570/239045)
Igen, én is úgy gondolom, hogy Jusin erejét csodálta meg elõbb Bidám - kétszer is mondta, a kezét rázogatva, nyilván fájt Jusin ütésének erejétõl. Munno pedig éppen a technikát hiányolta Jusin vívótudományából: "hát nem volt neked mestered? Ki tanított vívni? valami ilyesmit kérdez tõle. Vagyis nem elég az erõ, technika is kell, na és amellé még ész is, nem csak püfölni ész nélkül.
Shinbi 2010 nov. 29. - 23:05:56
(569/239045)
Megtaláltam köszi!!!
Shinbi 2010 nov. 29. - 22:46:34
(568/239045)
Szia!
Belinkelnéd még egyszer az oldaladat, ugyanis nem találom! Köszi
10/10
kiskovacska 2010 nov. 29. - 21:39:55 10/10
(567/239045)
Ne ítélj túl hamar, hiszen Munno egy nagymester, akinek kötelezõ jól döntenie és minden döntésének oka van. Még annak is, hogy Bidamot erõs kézzel és elutasítással kezeli. Az persze egy másik kérdés, hogy ez hova vezet, ha továbbra is ilyen marad vele.
10/10
Mara60 2010 nov. 29. - 21:38:54 10/10
(566/239045)
Teljesen egyetértek. Mind a királyt, mind Sohwát illetõen.