8/10
edimir 2020 dec. 08. - 19:48:18 8/10 Előzmény Ljerk
(238545/239045)
Szép estét!:) Nos, Ljerk, nem tudom, hogy a kis kiegészítések fényében mennyire látod másként a sorozatot? Szerintem ez is olyan, hogy többször nézve tárja fel igazán a finomabb részleteit, megoldásait. Elsőre túl pörgős és tömény, kell kicsit ülepednie, "dolgoznia" az emberben.
Illiona 2020 dec. 08. - 19:08:21
(238544/239045)
Sziasztok!

Kairos 11-12 epizód!

hogy ez mekkora egy sorozat!
eddig minden rész tartogatott valami ujat, folyamatosan izgalomban tart. De sajnos még ujabb hét, mire lesz 13. epizód!

edimir! mikor hangzott el, most nem emlékszem, hogy a sebhelyes arcú a feleség apja? Én nem emlékszem egyáltalán? nem lehet hogy csak nevelőapja, vagy csak ugy magához vette?
Mert ha pl erőszakoskodott vele, akkor teljesen rendben van, hogy rágyujtotta a házat. Igaz?!
10/10
Ljerk 2020 dec. 07. - 23:40:55 10/10
(238543/239045)
Nem emlékszem edimir, hogy írtál e róla - a Csanganban az angol szöveg szerinti perzsiai, római katolikus vallás valójában nesztoriánus kereszténységet takar ( ami eretneknek számít a római katolikus vallás szemszögéból ), ami még a későbbi mongol birodalomban is erős támasszal rendelkezett Közép és Kelet-Ázsiában - https://en.wikipedia.org/wiki/Church_of_the_East ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Assz%C3%ADr_keleti_egyh%C3%A1z )

A nesztoriánus keresztek képei megegyeznek a filmbéli keresztekkel: https://en.wikipedia.org/wiki/Nestorian_cross
10/10
Ljerk 2020 dec. 07. - 23:15:22 10/10
(238542/239045)
Visszanéztem edimir elemzéseit a filmről (Csangan) - így okosabb lettem, ugyanis én csak néztem szép sorban a részeket egymás után. Azt gondoltam, hogy teljesen kitalált a film, de ezek szerint a magasabb rangú szereplők karaktere valós alapokon nyugodott. Például a "jobboldali főminiszter" nagyon okos, de csak a saját érdekei szempontjából értékelt minden eseményt, ez a filmben nekem nagyon ostobán jött ki, mivel a történelemi tények ismerete nélkül néztem - de így érthető a nagy felkelés (amiről edimir írt), ha ilyen miniszterek voltak a császári udvarban.
10/10
kimbin01 2020 dec. 07. - 15:43:56 10/10
(238541/239045)
Néhány hete láttam Az ördög dublőre című belga-holland thrillert. Vadászom a kuriózumokat.
Bagdad a múlt század nyolcvanas éveinek végén. Az iraki fővárosban virágzik a korrupció. Csak a hírnév és a kapcsolatok számítanak, bármi és bárki megvásárolható. Emellett Bagdad a Fekete Herceg, a rettegett Udaj Hussszein játszótere is. A diktátor Szaddam Husszein pszichopata fia erkölcstelen és szadista alvilági figura, aki állandó veszélyben él. Ezért a hadsereg hadnagyát, Latif Yahiát arra kényszeríti, hogy a dublőre legyen. Ha nem teljesíti a feladatot, akkor végeznek a családjával. Igaz történet alapján.
Néhány ember véleménye szerint elég visszafogottan ábrázolták Udaj őrültségét, és rémtetteit.

10/10
kimbin01 2020 dec. 07. - 15:28:31 10/10
(238540/239045)
10/10
Ljerk 2020 dec. 07. - 01:20:08 10/10 Előzmény edimir
(238539/239045)
Végignéztem a "Csangan"-t, nagyjából az 5. résztől Perzsia hercegének megjelenéséig egész jó volt. Azonban a "Prince of Persia" játékra való utalás (32 éve játszottam Commodore 64-es számítógépen, ugrálni kell benne tetőkön, csapdákon át), amikor a hercegi leszármazott nyargal a tetőkön - számomra az egész drámai töltetet elvette a filmtől. Szerencsére a Tribestől eltérően nincs benne misztikum - a kínai operatőri és rendezői "műanyag" mennyisége azért itt is megvan. Emellett hiába prezentáltak érzelmeket, rám a japán sorozatok is nagyobb érzelmi hatásokkal bírnak, mint ez vagy bármely kínai film (nyilván a koreaiak ebben extrém jók).

A főhős karaktere szerethető, a színész is is kiváló. A többi színész esetében is kb. igaz az, hogy a karaktert jól hozzák. Viszont a nagy meglepetésekre és fordulatokra épülő történet hagy kívánnivalókat maga után. Például a költő a cellából kb. 3 óra alatt rájön szinte mindenre. A magát miniszterelnökké jelölő okos tudós karaktere egy vicc lett a végére, csak hogy meglegyen a meglepetés - hiába jó a színész. Ugyanis tökéletesen kiszámolta, hogy a császár hol fog előbújni a csatornából, 15 perc múlva meg már a testére van kötve a gyúlékony anyag, és azt mondja " késő már elfogadni a miniszterelnökséget, ha már így alakult, akkor haljunk meg" - akkor most mi van?

Kizárólag a főhős, és még néhány karakter, meg a viszonylag pörgő cselekmény miatt volt érdemes megnézni. Majd elolvasom a véleményeteket a filmről.
10/10
Ljerk 2020 dec. 07. - 00:40:59 10/10 Előzmény Illiona
(238538/239045)
Igen, azt láttam én is több éve.
8/10
edimir 2020 dec. 06. - 10:59:32 8/10 Előzmény Illiona
(238537/239045)
Off

Cheat On Me If You Can - 1-2. rész

Spoiler

A krimiíró nő. Bizonyára túlzásnak hat így elsőre a személyisége a sorozatban, nem egy házi tündér és nem is a férjecske óhajit leső valaki. Nevezhető túlemancipáltnak, arrogánsnak, nagyképűnek. Talán még igaz is. De mit tegyünk, ha a forgatókönyvírónak és így ügyvédünknek is épp ő kell. Ez van, ezzel a kiindulási ponttal vezetődik fel a sorozat.

Ki mint veti ágyát.... Hogy mennyire feleség? Hogy mennyire nő? Ügyvédünk pistult bele anno, ő erőltette a kapcsolatot és a házasságot a nő különc személyiségét ismerve és elfogadva, tehát nem zsákbamacskát vett teljesen, sejthette, hogy mire vállalkozik.

Még nagyon az elején járunk a sorozatnak. Bizonyára van vmi magyarázat a feleség múltjában (talán a gyerekkorában), ami olyan bizalmatlanná teszi a férfiak hűségével szemben, talán az apja csalta meg az anyját és kerekedett belőle vmi csúnya ügy, ki tudja? Talán a krimiírás számára a biztos pont az életében, a "menedék", ezért is értékelődik fel a számára, nem pusztán "munka" és "megélhetés".

Az olvasói. Nem ismerjük a kiadóval kötött szerződése részleteit, hogy konkrétan hány és milyen promócióra vállalt benne íróként kötelezettséget. Az a bizonyos jelenet nem egy új könyve dedikációs promóciója volt, hanem egy nem annyira a műveit, mint inkább a magánéletét firtató "beszélgetős műsor", ahol megjelenhettek közönségként olvasói is. Ráadásul lehettek az írónőnek rossz tapasztalatai már arról, hogy egy adott tiltakozói kör miként szokta az ilyen találkozókat megzavarni. Az írónő elutasító magatartása a műsor szervezőinek szólt elsősorban.

KÉP: - ügyvédünk lánykérése... gyűrű és a furcsa nyilatkozat

Hogy mibe mit akarunk látni.... a krimi királynőjének megcsaló férjei, ha csak a csalást akarjuk látni
https://blog.viszony.hu/agatha-christie-ket-hutlen-ferje

Ha pedig a házasság jó oldalát, közösen megélt éveket, gazdagító, termékenyítő voltát:
https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://www.nationalgeographic.com/history/magazine/2017/05-06/agatha-christie-mesopotamia-archaeology-expeditions/&prev=search&pto=aue
Illiona 2020 dec. 05. - 20:49:08 Előzmény edimir
(238536/239045)
Cheat On Me If You Can 1. epizód

Spoiler

Én is megnéztem az 1. epizódot, a 2.-at majd holnap.
Nagyon jó kis vigjáték, a főszereplő Go Joon már régóta,(azt hiszem a Misty óta) nagy kedvencem.
Őmiatta mindenképpen nézni fogom a sorozatot. Az első rész egy kicsid eldöbbentett.
Számomra a feleség kicsit nagyképű, arrogáns (nem kicsit) olyan túlemancipált fajta. Nincs benne semmi, amitől nőnek lehetni nevezni, és nincs egyetlen olyan oldala sem, ami miatt bármilyen feleségnek lehetne nevezni.
De tudom, a filmekben és sorozatokban vannak olyan túlzások, amelyek az életben soha nem fordulnak elő, ennek a nőnek a viselkedését is ennek a túlzásnak gondolom.
Legalább lesz mit az ügyvéd úrnak megszeliditeni. :))))

Hogy feleség a férjjel hogyan viselkedik, az lehet ennek a sorozatnak akár a témája is, de ahogy ez a krimi iró nő az olvasóival viselkedik, az azért már bicskanyitogató, ahogy a saját közönségét lenézi, cserben hagyja, semmibe veszi.
Hogy hogyan fog a történet folytatódni? erre nagyon kiváncsi leszek :)))

Kép: a főszereplő , Go Joon
8/10
edimir 2020 dec. 04. - 17:58:48 8/10
(238535/239045)
Off

Cheat On Me If You Can - 1-2. rész

Spoiler

A héten szerdán indult egy új sorozat a KBS2 csatornán. Vonzónak tűnt a történet és az is, hogy Go Joon alakítja a férfi főszereplőt. Vígjáték és thriller, nem rossz párosítás, nevetés és egy kis izgalom!:))))))))

Válóperes ügyvédünk (Go Joon) egy krimiíró nőt vett feleségül öt éve. A hölgy igazi különc, Scherlock női ruhában, a munkája megszállottja. De mit tegyünk, ha ügyvédünk könnyen lángra kapó szíve épp iránta gyúlt fel anno... s a tüzet tovább táplálta, hogy a hölgy nehezen volt kapható. S csak úgy egyezett bele a házasságba, ha jövendőbelije hűséges marad, különben....

Különben nem egy másik válóperes ügyvédhez fordul, hanem a hűtlen férjet öli meg.... természetesen egy tökéletes bűntényt követve el, ahogy egy kitűnő krimiíróhoz illik!:)))))))))))))))))))))
Hát igen, ráadásul a lánykérésnél ügyvédünk még egy szokatlan nyilatkozatot is tett közjegyző által hitelesítve.

Nos, ügyvédünk könnyen lángra lobbanó szíve próbára teszi a hűségét, csavaros esze viszont megóvja a lebukástól a félrelépőt... Hmm, tényleg megúszhatja? Gyanakvó feleség kontra megcsaló férj... vajon ki nyeri ezt az elmepárbajt?
Természetesen a néző!:))))))))))))))))))))

KÉP: a sorozat plakátja... szerintem tökéletes!:)
8/10
edimir 2020 dec. 03. - 17:21:37 8/10 Előzmény edimir
(238534/239045)
Off

Tomiris - kazah film
AKHAL-TEKE

Miért nem akhal teke lovon ül Tomirisz és a masszagéták? Mert az akhal-teke ló tenyésztésének örökségét a türkmének vitték tovább. A Karakum sivatag Akhal oázisában a teke néphez köthető a lófajta tiszta vérvonalának megőrzése, innen a fajta mai elnevezése.

És igen, a türkméneknél ez a lófaj nemzeti jelképként a címerben, bankjegyen is ott található. 2012-ben Türkmenisztán elnöke aláírta a határozatot, melynek értekmében onnantól ogva minden év áprilisában meg kell rendezni az akhal-teke lovak nemzetközi széségversenyét. Tehát ha majd a türkmének forgatnak Tomirisról filmet, akkor talán egy akhal teke ló hátán láthatjuk majd.:)))))))))))))))))))

Itt olvashattok még erről a csodálatos lóról egészen meghökkentő érdekességeket:
https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://klubfedotova.ru/en/massonabor/ahaltekinskaya-loshad-istoriya-ahaltekinec-nebesnyi-argamak-iz/&prev=search&pto=aue

KÉP: nem véletlenül nevezték régen "aranyló"-nak... gyönyörű!:)
Kép forrása az előbbi link.
8/10
edimir 2020 dec. 03. - 16:54:17 8/10 Előzmény Illiona
(238533/239045)
Off

Tomiris - kazah film
AKHAL-TEKE

Azért kerestem ki az első ismertetőd a filmről, mert ebben írtál arról, hogy Tomiris egykor a mai Afganisztán, Üzbegisztán, Kazahsztán és Türkmenisztán területén uralkodott a masszagéták vezetőjeként. A négy érintett ország közül a kazahok készítették el róla filmet.

Több hozzászólásban igyekeztünk felderíteni a film esetleges forrásait, azokat az elemeket, amelyekkel igyekeztek megteremteni a történelmi hitelességet. Egy dolog viszont kimaradt a filmből... és talán nem véletlenül.

Ami kimaradt: a masszagéták világhírű lovai, az akhal teke lófajta, mely Közép-Ázsia legnemesebb lovai voltak. A magyar wikipédiás szócikk: https://hu.wikipedia.org/wiki/Akhal_teke

Az akhal teke lovak Kr. e. 3000 óta ismertek és csodáltak. Szépségükkel csak hihetetlen szívósságuk vetekszik.
Itt olvashattok arról, hogy a masszagétákhoz kötik őket: https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://akhaltekellc.com/o-zavode%3Flang%3Den&prev=search&pto=aue

KÉP: De Tomiris bizony nem akhal teke lovon vágtat a csatába. Lovának üstöke van, rövid lába és nyaka, pedig bizony Tomiris megérdemelné, hogy a népe tenyésztette karcsú nyakú és lábú lovon száguldhasson.
8/10
edimir 2020 dec. 03. - 00:17:41 8/10 Előzmény Illiona
(238532/239045)
OFF
Kairos - 10. rész
Spoiler

Érdekes volt a Titkár bepróbálkozása a telefonnal, mintha ő lenne a Férj, de a Lány ráérzett, hogy vki más küldte az üzenetet. Mert a Férj sohasem kérte volna tőle, hogy öljön. Hiszen ők arra szövetkeztek, hogy kölcsönösen segítsék a másik hozzátartozóját megmenteni, életet menteni, de nem másoknak ártva, főként nem gyilkossá válni.

A Titkár a Feleség halálával mindent elveszített, ami fontos volt az életében, hiszen a nőért élt, neki/érte akart megfelelni. A megoldást a Lány jelentheti egyedül, mert az 1 hónap időeltéressel csak ő tudja a történéseket befolyásolni.... De ki tudja a Lányt befolyásolni, hogy beavatkozzon a történésekbe? Csakis a Férj.... A Titkárnak muszáj tehát a háttérbe húzódva azért imádkozni, hogy a Férj mielőbb magához térjen és a telefon kapcsolat újra beinduljon a Lánnyal....

Hmm, a Titkár szerintem nem imádkozott hiába.:))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2020 dec. 02. - 17:19:33 8/10
(238531/239045)
"... és az éjszakáitok csendesek legyenek!" :)))))))))))))))

Az adalékot köszi..
edimir okt. 20. 22:09:59 8/10 Előzmény Illiona(238370/238530)
10/10
kimbin01 2020 dec. 02. - 16:15:29 10/10
(238530/239045)
"Legyen fényes a napotok"! Tomiris személyéhez egy kis adalék. https://baalvany.blog.hu/2019/05/29/tomris_khatun
Illiona 2020 dec. 02. - 15:42:38
(238529/239045)
Kairos 9-10 epizód.

spoiler

nekem ugy tünt, most ebben a 2 részben kevesebb minden történt.De végül is nem, csak a cselekmények A főszereplőkről a mellékszereplőkre hárultak, ők voltak a középpontban.
A titkár van most a legnagyobb dilemmába: ölni vagy nem ölni! nagyon képlékeny az ő elhatározása, ezt érzi meg az épitész felesége, emiatt is kezd magánakcióba a szeretője háta mögött.

az lenne a nagy szám, ha most majd a titkár egyszerűen kiszeretne belőle, és átállna az épitész oldalára. De ez most még csak illuzio.
Az azért sokkoló volt, amikor felhivott egy telefont, és ő maga volt a vonal végén! :)))
8/10
edimir 2020 dec. 01. - 22:22:55 8/10 Előzmény edimir
(238528/239045)
OFF
Kairos - 10. rész
Spoiler

KÉP: - felirat - a kulcs a 19 évvel ezelőtti történtek és a jelen között. Bizony az Elnök a hunyó és a vállalata!

A megpiszkált felszín alól kezd felbugyogni a mocsok, tapad oda is, ahová nem gondoltuk.....
8/10
edimir 2020 dec. 01. - 22:13:56 8/10
(238527/239045)
OFF
Kairos - 10. rész
Spoiler

Ezzel a résszel már tényleg kezd összeállni a kép. Sejtéseink egy része igazolódott. De ugyebár még hátra van 6 rész, amit ki kell tölteni.

Bízom a forgatókönyvíróban, hogy továbbra is képes fenntartani az izgalmat és a fordulatosságot. Vajon még mi van a tarsolyában?

KÉP: - lift - 14. emelet... a legfelső szinten az Elnök irodájának kell lennie, elvégre fölötte már nincs senki.:)))))))))))) A Feleség az új információ birtokában talán az Elnökből is szeretne pénzt kisajtolni? Talán ezért sikerül a tervtől eltérően a baleset?

8/10
edimir 2020 dec. 01. - 20:22:58 8/10 Előzmény edimir
(238526/239045)
OFF
Kairos - 9. rész - helyesbítés
Spoiler

Termézetesen a Sofőr és nem a Titkár a pénzéhes kíméletlenség....

Bár a Titkár humanizmusa is kicsit megrendül a Feleség követelőzése miatt...
KÉP: felirat - de talán csak szóban fogadkozik, tett nem követi.....