Illiona 2020 okt. 10. - 16:10:55
(238365/239045)
Tomiris off

Itt egy ujabb film, nagy sikert igér, már letölthető is, és angol felirat is van hozzá. (Avistáról tölthető, és a Subscene oldalon egy csomó googlézható angol felirat.)

Ez a film Kazahsztáni, ez lesz az első film amit nézek ebből az országból.
Ne feledjük innen származik minden idők legszebb hangú énekese is, Dimash!(örök kedvenc kategória)

Még gondolkoztam is, hogy lehet e ezt egyáltalán idehozni, hiszem Kazahsztán már nem is annyira Távol-Kelet, de épp lehet az is?
"Meg ha" mindig megyünk egy kicsit kelet felé., akkor talán elérünk ide Magyarországra egyszer, és áradozhatunk arról, milyen csodás történelmi filmet készitettek honfitársaink (álom kategória).

Tehát Tamiris szkita királynőrőről készült, akinek az élete nem volt egyszerű, és akkor finoman fogalmaztam.
A wikipédián található leirások, és fellelhető képzőművészeti alkotások gyüjtemánye, mindenki elolvashatja.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%BCrisz
egy kicsi részlet innen:
" Tomürisz (kelet-iráni: Tahmirih, „Bátor” a masszaget szövetség ászi királynője volt; a mai Türkmenisztán, Afganisztán, Kazahsztán és Üzbegisztán egy részén uralkodott. Hérodotosz szerint Tomürisz győzte le és fejeztette le II. Kurus perzsa királyt, az Óperzsa Birodalom alapítóját.

Számos görög történetíró megírta Tomürisz legendás történetét, mely szerint a királynő legyőzte a területe meghódítására érkező II. Kurus perzsa királyt és lefejeztette. Hérodotosz szerint Kurus először csapdába csalta a masszagétákat, hátrahagyott egy tábort bőséges lakomával és borral, és mikor a masszagéták seregének egyharmada itt álomba merült (mert nem voltak hozzászokva a borhoz), lecsaptak rájuk és többségüket foglyul ejtették, köztük a sereg vezérét, Tomürisz fiát, Szpargapiszészt is, aki felébredvén szégyenében öngyilkos lett . Tomürisz ezt követően minden erejével azon volt, hogy legyőzze Kurust, a második csatában a masszagéták kerekedtek felül és lemészárolták a perzsákat. Kurus is a harctéren esett el, Tomürisz megkerestette a testét, levágatta a fejét és egy vérrel teli tömlőbe mártotta: „Bár élek és győztem, mégis megöltél engem, mert fiamat csellel elfogtad, ezért, ahogy megígértem, kielégítem vérszomjadat!” Xenophón szerint azonban saját ágyában halt meg békében. "

Lám-lám, igy jár az, aki nem ismeri a bort !!!

egy magyar feliratos trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=e0UyswHpCNM
Illiona 2020 okt. 10. - 15:28:56
(238364/239045)
Sziasztok!
Na, akkor még egyszer nekifutok, hátha sikerül :))

Akkor a cím helyesen: The Fokushima 50

Eddig ki látta? én ma tervezem, csak sajnos még ma is munka van... :((((

Kép: The Fukushima 50
Illiona 2020 okt. 08. - 17:42:20
(238363/239045)
Fukushima 50

na még egy kép, mert nem jól irtam a címet :)))))))
Illiona 2020 okt. 08. - 17:41:16
(238362/239045)
Fokushima 50
Ez a film is letölthető lett ezen a héten, googlézható angol felirattal. Megvárom a hétvégét, nem akarom munka után, elfáradva este későn nézni ezt a japán filmet.
A képek nagyon szívszoritóak.
Igen mindannyian errefelé haragudtunk (én magam is) amikor a katasztrófa megtörtént.
De próbáltunk-e az ő fejükkel gondolkodni, az ő szemükkel látni? Vajon ők,a japánok hogyan is élték meg ezt a katasztrófát, hiszen őket sokkal közvetlenebbül érték ezek a negatív hatások.
Minket is érnek persze, és még sokáig, hiszen elbujni a környezet káros hatásai alól nem lehet.

No, meglátjuk!
Kép: a film plakátja
Illiona 2020 okt. 07. - 19:40:39
(238361/239045)
off
My Dangerous Wife
Sajnos ez egy sötét kép, rá kell kattintani, hogy lássuk, de egy borboltot mutat nekünk, nos pont igy kell tárolni, árulni a bort, emiatt a filmesek kapnak tőlem egy piros pontot!!!
off off
Ja! és a parafa dugó!
akár parafa, akár műanyag a dugó, hogy abba bele lehessen egy nagy, vastag tűt szurni, hát kétlem!
az annyira belefeszül, hogy képtelenség!!!
Egy másik sorozatban viszont jó testes vörösbort ittak, ami csavarzáras volt.
Ez egy nagyon kényelmes, uj megoldás, de testes vörösöket még nem láttam ilyenbe palackozni, de Koreába Spanyolországból, Ausztráliából viszik a vörösbort (náluk nem terem meg), ezeken a helyeken minden lehetséges.Még ami nem, az is!
Nálunk is nagyon feljövöbe van a csavarzár, a rozéborokat, és a fehéreket mind ilyenbe teszik mostmár.
A könnyebb vörösöket is, de a testesebb, korosabb vöröseknek kijár a parafadugó.
Bontani pedig a parafásat igazán izzasztó, kemény munka, a csavarzár pedig csak egyetlen mozdulat és kész, Csak hát az a fránya hangulat! Az nem jön meg egy csavarzártól :)))
Bocsánat, akit untattam!
Illiona 2020 okt. 07. - 19:27:22 Előzmény Ljerk
(238360/239045)
Sziasztok!
Már visszanéztem az összes modern sorozatot, ami tetszett a nyáron, és azóta, szinte semmi nem maradt. Most a kinaiakkal próbálkozom, de eddig még amit próbáltam mind túl bigyuta. Ez van....

Már-már én is kezdtem lemondani a koreai sorozatokról, és filmekről is, de most beindultak, ma és tegnap vagy 4 vadonatuj sorozat kezdődött. Ezek közül egy sem kosztümös, de én magam nem is bánom. Már elég volt azokből az egyforma ruhákból, intrikákból.

Ma az ujak közül a My Dangerous Wife ciműt néztem meg, illetve az eddig leadott 2 epizódot.
Hogy ez mennyire jó!
Nincsenek női főszereplők, ez már ettől is 10 pontot kap a 10 ből.
A főszereplő férfi , (Choi Won Young) eddig kizárólag "genya" szerepeket kapott, és nagyon jó is volt bennük, de azért a dicséretem kicsit felemás.
A történet:
egy nagyon lúzer férfi, aki természetesen még szeretőt is tart, nagy pénzhiánnyal küzd, és az egyetlen pénzszerzési mód, hogy a gazdag feleségét elrabolják valakik, és majd váltságdijat kérnek érte.
És ha már elrabolták, akkor öljék is meg!! - gondolja a férj, és hivja a rendőröket.
Persze minden más mint aminek látszik, és mindenki más, mint akinek látszik.
A piti csalók mögött csak sejtjük, hogy nagyobb, erősebb alakok rejtőznek.
ismertető:
https://asianwiki.com/My_Dangerous_Wife_(Korean_Drama)
Kép: a főszereplő aki épp próbálja megöngyilkolni magát. Ezekkel a képekkel kezdődik a sorozat, és a 2. epizód ugyanezzel ér véget.
Vagyis megérkeztünk a jelenbe. Mármint jövő kedden ( Hol van az még?)
10/10
Ljerk 2020 okt. 05. - 16:21:22 10/10
(238359/239045)
Egy régi sorozatot nézek, ami csak 158 részes (Age of Warriors 2003-4). :) A felénél járok, viszonylag jó nézhetőség szempontjából, ahhoz képest, hogy a hagyományosabb stílust képviseli. Azonban maga a történet véresebb, mint bármely japán történelmi sorozat, ugyanis Goryeo azon korszakáról szól, ami a God of Warral végződik. Azaz azt a korszakot eleveníti meg, amikor a hadurak átveszik a hatalmat, nem kímélve senkit, és semmit.

Silla készítői is sok apróságot, és egy fontos momentumot (egy nagy cél szentesíti e az eszközt?) merítettek belőle, láthatólag tetszett nekik a mozgalmas történet néhány pillanata.
10/10
kimbin01 2020 szept. 25. - 22:19:44 10/10 Előzmény Illiona
(238358/239045)
Igen, filmezünk, és amit megnézésre érdemesnek találok, megnézem, legyen az bármilyen nemzetiségű. A vírushelyzet miatt kisebb a felhozatal, és úgy vagyok már, hogy megválogatom. Oly sok "kár volt a celluloidért" filmbe botlottam bele, hogy alaposabban utánanézek előtte, mert ha belekezdek, óhatatlanul , optimistán azt gondolom, hogy később lehet jobb lesz. Előtte nyomozok, kritikát olvasok, nézettségi mutatókat, stb.
10/10
kimbin01 2020 szept. 25. - 22:14:50 10/10 Előzmény werzsi9
(238357/239045)
Sziasztok, szép estét!
Igen, nyertél, erre gondoltam. Bár a sorozatban látszódik, hogy elé van építve valahogy, valamiből, mert nempontosan így néz ki. Ha jól emlékszem földrengés féle volt, és megrepedt, ezt az igazival nem akarták megtenni.
10/10
Ljerk 2020 szept. 22. - 21:42:51 10/10 Előzmény Illiona
(238356/239045)
2002 és 2012 között Lee Yo-wonnak ezt az egy sorozatát nem bírtam elviselni, a többi mind jó vagy még annál is jobb volt.
Illiona 2020 szept. 22. - 20:28:52
(238355/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? filmet néz?

éppen találtam egy nagyon érdekes sorozatot, orosz ugyan, de a koreai Bad Love sorozat ujraforgatása.
meg is néztem gyorsan ezt az orosz változatot, nagyon üditő volt, nagyon tetszett.
Akkoriban sok évvel ezelőtt láttam a koreai változatot, igazi szenvedős mű , mindenki, az utolsó szereplőig boldogtalanul élt. Szerintem amikor a történet véget ért, ezek a karakterek utána sem tudtak boldogok lenni. De akkoriban még mindegyik koreai sorozatot megnéztem, azt hiszem ma már meg sem nézném az ilyen depressziós sorozatokat.
Amikor elkezdtem az orosz változatot nézni, az ötlött fel bennem, miért pont ezt a nagyon sírós, nagyon boldogtalan tragédiát vették meg, annyi más jó sorozat lett volna.
De azt hiszem hogy a nagy orosz lélek is akar szenvedni, hát íme! tessék!.

A sorozat (az orosz) a videán van fönn, "Hozd vissza a szerelmemet" címmel.
Nekem az orosz szereplők sokkal jobban tetszenek, valahogy élettel telibbek, vidámabbak, annyira csak amennyire a történet engedi. A orosz főszereplő férfi pedig az a tipikusan orosz: szőke, kék szemű stb...
Egy kis izelitő a korai változat feléből - némi modern lakberendezés, és sirás sirás sirás ájulásig...
https://www.youtube.com/watch?v=NiA-HJtxKwY

Kép: a két főszereplő a koreai változatban
werzsi9 2020 szept. 20. - 19:42:34 Előzmény kimbin01
(238354/239045)
Esetleg erre gondoltál?

(The Great Queen Seondeok. 1. rész)
10/10
kimbin01 2020 szept. 17. - 12:26:43 10/10 Előzmény Illiona
(238353/239045)
Sziasztok!
Nem erre gondoltam, hanem az egyik sorozatban szerepelt, az egyik jelentős szereplővel. Biztosan szép a napkelte, mikor nem az?
Illiona 2020 szept. 15. - 19:21:45
(238352/239045)
NEKEM!!! Nekem mindenképp ismerős. Na nem voltam ott, de a régen volt barátom M N egyik képén szerepel. Állitólag itt csodálatos a napfelkelte.
Nagyon magasan van, sokat kell gyalogolni, mégis reggelente (hajnalonta) néha kb 200 fotós is összegyülik ezen a szűk helyen, ha jó az időjárás előrejelzés.
Miután M N Gyeongjuban él, igy azon a környéken lehet 30 km-es körzetben.
10/10
kimbin01 2020 szept. 15. - 18:24:32 10/10
(238351/239045)
Vajon kinek ismerős? (kép a dokumentum filmből)
10/10
kimbin01 2020 szept. 15. - 17:38:56 10/10 Előzmény edimir
(238350/239045)
Sziasztok!
A 2. találkozó volt. A jelszó: viselj, vagy legyen nálad valami lila!
Cili biztosan megerősít ebben. Éppen Sakura napok voltak a füvészkertben, volt ott íjászat, harcművészet, minden. Ott vettük a lila levelű oxalis féleséget, meg levendula mézet.
Illiona 2020 szept. 15. - 12:27:32
(238349/239045)
Sziasztok!
2019-ben volt RAIN nagy filmje, a (Verseny a Szabadságért.) Race to Freedom: Uhm Bok Dong.

Nem hozott nagy nézettséget, valahogy pont ugy járt, mint mint kis hazánkban a Hídember.Dobozban végezte, pont ahogy kell.
De bármilyen maga a film, legalábbis a z átlag koreai mozinézőt nem érdekelte. Talán politikai felhangok miatt???)
Rain mindenesetre nagyon komolyan vette, sokat edzett, készült rá nagy nagy fegyelemmel, ahogy a többi filmjére is.
Most Maryu forditásában nézhetitek meg a Videa -n.
Nagyon nagy köszönet Maryunak a forditásárt, remélem eljut hozzá.
egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=L-tVwdmuUlk
8/10
edimir 2020 szept. 14. - 13:58:41 8/10
(238348/239045)
PÁLYÁZAT

Egy kis nosztalgia. Talán a 2. v. a 3. Libagoly Találkozónk (ebben Cilia az illetékes) volt a Füvészkertben.

Akár az ott készült régi fotókkal, akár újabbakkal lehet pályázni:

Legszebb Füvészkerti emlékek pályázat

http://www.pafi.hu/_pafi/palyazat.nsf/767f6c3e957e6df9c12572e7004a1842/f50ffe1596037edcc125853e006e3b01?OpenDocument
10/10
Cilia 2020 szept. 13. - 03:42:13 10/10 Előzmény Ljerk
(238347/239045)
Igazán köszi, így legalább én is elboldogulok vele, bár a koreai nyelvű változatban is szuperül lehet gyönyörködni! Be is tettem a Dél-Korea csoportunkba a linkeket. :-)
10/10
Ljerk 2020 szept. 12. - 21:53:24 10/10 Előzmény Ljerk
(238346/239045)
Angol nyelven is elérhető mindkét rész (a CC gombra kattintva angol írott szöveget is létrehoz):
1 - https://www.youtube.com/watch?v=e7pBjLemP_E
2 - https://www.youtube.com/watch?v=HRZCkA_Bos4