8/10
edimir 2020 máj. 22. - 23:43:40 8/10 Előzmény edimir
(238245/239045)
Doctor Foster - The World of the Married
Spoiler

Még a Gemmát a szülei halála után 1 évig nevelő Helen mondja az angol sorozatban:"Az élet nem fair"
Hát a sorozat sem. Legalábbis a Nőgyógyász doktornő mindkét sorozat végére "jól jár", amire semmivel sem szolgált rá, sőt....
Jaj, de a sorozat végére már kezd rendes lenni! - mondhatnánk ellent, de bizony addig csak egy ócska nőszemély és vhogy keserű marad a szánk íze a fene nagy rendességétől a végén. Belátta a hibáit, megbánta, jobb ember lett? Nem. Csak méltóztatott nem szemét lenni.
8/10
edimir 2020 máj. 22. - 23:26:10 8/10 Előzmény Illiona
(238244/239045)
Doctor Foster - The World of the Married

Spoiler

Én írtam erről a Nőgyógyász doktornőről anno, de már szinte két hete...
igen, az egyik legellenszenvesebb karakter. Amiért utáljuk, az az árulása., a kétszínűsége, s ami átszínezi mindezt, az a kaján irígysége.
Az angol eredetiben jobban átlátjuk a Férjjel való kapcsolatát, hiszen középiskolába együtt jártak anno. Ismerte szoknyabolond ifjúként. Ezért is lepte meg, hogy Gemmával megismerkedve 11 évig hűséges tudott maradni. A Férjnek se "barátja" igazán, inkább csak amolyan piti szövetségese a csalásban. A sokszorosan frusztrált (szingli, nem ő a kórház ásza, nincs sem társadalmi, se szakmai tekintélye) Nőgyógyász doktornő most végre az irigyelt Gemmába szúrhat, akinek megvan mindaz, ami neki nincs, végre kinevetheti a háta mögött, miközben szembe körüludvarolja és ámítja. Azt hiszem az a bizonyos SMS a leggyomorforgatóbb. Ő a jelentéktelen középszer, aki csak könyökléssel, dörgölőzéssel, 200-as nyelvcsapással igyekszik avanzsálni fölfelé. Árulkodó ahogy felidézi egykori középiskolájának átépítésekor, hogy anno hogyan kavart a fiúkkal e falak tövében. Olcsó.
Illiona 2020 máj. 22. - 16:51:36
(238243/239045)
Doctor Foster - The World of the Married

Spoiler

Ennyi idő kellett ahhoz hogy én is nézhessem az angol variációt.
A számitógépeimért felelős "guru" töltötte le nekem az ncore oldalról, csudajó minőségben, részenként 1.24 GB. Ma adta ide. Angol- eredeti nyelven, és igen jó minőségű magyar felirattal.
Már a 2. epizódnál tartok.
kevés figyelmet szenteltünk - eddig - a mellékszereplőknek, pedig nagyon jók mind az angol, mind a koreai verzióban.
Itt van szingli orvosnő, aki minden máshoz is nagyon ért: ugymint pletykálkodás, hazudozás, barátság elárulása, törtetés a magasabb posztért, és még törtetés a magasabb posztért. Álszent!
És mindezeket úgy, még fölényben is érzi magát, nem is értené, ha valaki rászólna.
Nagyon ellenszenves karakter.
A koreaiban nem jön ez ki annyira az elején, de itt ez az indiai - angol nő - borzasztó.
De hát a valóságban is vannak ilyenek is.
Kép: a koreai változatból az főszereplő az uj családjával.
8/10
edimir 2020 máj. 21. - 23:18:17 8/10 Előzmény Illiona
(238242/239045)
The World of the Married
Spoiler

A pár agóniájának ilyen hosszas és részletes bemutatása a koreai változat "találmánya". Kicsit erőltett a 14. rész után a Könyvelő nagy újrakezdési erőfeszítése. A roppant egyszerű tényt magyarázták hosszasan, hiába a szerelem, ha már nincs bizalom. Ezt hatásosabban és főként rövidebben is érzékeltethették volna.

A Könyvelő mondta méga sorozat elején, hogy kétféle férfi van. Az egyik csal, a másikat nem kapták rajta.:))))))))))
A sorozatban tkp. több pár megcsalásánál látunk különböző reakciókat.

1. Choi elnök felesége, aki a nemibetegségéből tudja meg, hogy ezt a félrelépő férjének köszönheti. Ő egy nagyon jól eltalált mellékszereplő, imádtam. Ő az a mellékszereplő, akinek van egy erős, önálló személyisége és kisugárzása. Ritka az, aki nem a "rossz hír hozó"-ján tölti ki a mérgét, sőt. Nincs hiszti, se vagdalkozás. Nem válik el, mert a férjéből ő csinált vkit, ezt az "alkotását" pedig nem akarja tönkretenni. A házasságáról nem tudunk meg többet a sorozatból, de vhogy érezzük, hogy ő képes arra, hogy a házásságát megmentse. A régi idők nagyasszonya a régi idők hozzáállásával és értékrendjével. Hmm, azért gondolom, Choi elnöknek a póráza alaposan kurtább lett!:)))))))))))))

A másik két pár egy másik generáció, ők a 40 körüiek.
2. A szomszéd házaspár. Itt a feleség először a stuccpolitikát alkalmazza. Úgy tenni, mintha nem venné észre. Aztán amikor a szemébe mondják, akkor sem akar változást. Ő meg akarja menteni a házasságát. De ez nem Choi elnök feleségének reakciójával azonos. Itt egy gyenge, önérdekét a házasságában érvényesíteni nem tudó nőt látunk. Egy mindent eltűrő, mindenbe belemenő nőt. Azért itt is elérkezik egy pont, ahonnan nem mehet tovább az önáltatás, amikor be kell látni, hogy nem érdemes tovább ezt a kapcsolatot folytatni. Viszont legalább a válást és utána a szakítást is sikerül eldurvuló harc nélkül végigcsinálniuk. Langyos házasság egy langyos válással...

3. Főszereplő párosunk igazi héjanász az avaront adnak elő. Itt aztán megkapjuk a szenvedélyt, szerelmet, gyűlöletet és ennek a pusztító oldalát. És ebben a harcban nincsenek tekintettel senkire és semmire, feltör az aljasabbik, alantasabb énjük, rombolni, fájdalmat, veszteséget okozni a másiknak... szinte a másik megsemmisítéséig.
Illiona 2020 máj. 20. - 18:41:14
(238241/239045)
The World of the Married
Spoiler

Még a szomszéd házaspárról szeretnék irni.
Nagyon jól lejött a különbség a két nem között. A férfiban működik a vadászösztön, minden utjába kerülő nőn elgondolkodik, bár nem mindegyiket...
A hűséget csak elvi szinten ismeri.
A maga módján szereti a feleségét.
A feleség meg tűri - részben anyagi okokból, részint erre nevelték valószinűleg, részint mert igy kényelmes, részint - de legutolsósorban- szereti a férjét.
Már az elején gondoltam - irtam is - hogy ezeknek semmi keresnivalójuk egymás oldalán, és végig izgultattak, hogy együtt maradnak-e.
Nagyon szurkoltam a könyvelőért - mindegy volt hogy marad vagy megy, csak az történjen, amit ő akar, és mindezt csak szakmai - szolidaritásból.

Pont ugy lett vége ahogy vártam.
A 6 rész beletoldásának estek ők is áldozatul.
Azt a hosszú szenvedést, inkább persze szenvelgést amit a feleség lenyomott nekünk, hát nem hiszem hogy maradt néző akinek szimpatikus maradt.
Szerintem ez a szinésznő is már szégyellte magát.
Ma már ott is modernebb minden, a nők egy perc alatt döntenek: együtt vagy külön.
Ezért nagyon kár volt.

Illiona 2020 máj. 19. - 16:43:27 Előzmény edimir
(238240/239045)
The World of the Married
Spoiler

Tegnap este én is megnéztem az utolsó kockáig mindent, bár amiatt nem irtam, mert nem volt internet, de végülis kellett ez a nap lehiggadni, értékelni a sorozatban történteket.
Igazad van, a nő folyamatosan szinte kergette a gyereke apját, tevőlegesen résztvett abban, hogy annak az uj házassága is zatonyra fusson.
Ez ha nem is volt szép, és nem volt hasznos sem, de igy lett második évad az angolban, ha minden mindig jól menne, akkor nem lennének sorozatok sem.

Most a végére megértettem a fiút is, nagyon is érett döntést hozott.
Látta mennyire függő az anyja az apjától, hogy nem tud elszakadni tőle, és mindkettő vele, mármint agyerekkel takarózik, vele érvel, vele akaratoskodik. Mindkettő.
És az hogy szeretik őt az nem lehet mentség, ez egy önzö magatartás.
Tudta, hogy az anyja utálja az apját, mégis agyonszeretgette, és neki ebből lett elege.
Ő utálta az apját, tiszta ésszel, tiszta fejjel őszintén átlátta a személyiségét, és az anyjának nem ezt akarta, inkább bármi jobbat.
Ugye ott még a másik orvosra is azt mondta, hogy nem elég jó neki.
a fiú azért ment el, hogy ne használják őt, mint egy rongyot az egymás elleni - egymásért vivott harcban, ne legyen belőle eszköz.
A nő is lecsuszott ezzel a visszavágosdival, meg szerintem ő sem tudta már hogy mit akar, a fiú igy kényszeritette a méltóságának a megőrzésére.

(Tegnap hosszan megvitattuk a filmet telefonon) akkor mondtam, olvastam egy tegnapi cikket arról, hogy mikor ér véget egy kapcsolat, egy házasság. Akkor - irták- amikor már nem tudjuk megőrizni a méltóságunkat.
Hát itt a főszereplő férfinak soha nem is volt.
A nőnek megvolt, de a válás során elveszitette. Igy a remény sem maradt meg, meg a lehetőség sem maradt meg, és a fia együttérzése sem maradt meg.
Szóval pont igy volt jó a vége.

8/10
edimir 2020 máj. 17. - 22:57:22 8/10 Előzmény Illiona
(238239/239045)
The World of the Married
Spoiler

A Nőnek a válás után fognia kellett volna a fiát és egy másik helyen - jó messze - újrakezdeni mindent. Nem törődni a volt férjével, annak új családjával. Berendezni egy új otthont, új munkahelyet, új ismerősöket szerezni... aztán hagyni az Időre, hogy lassan hegedjenek a sebek maguktól.

Az angol eredetiben mondja a Nőnek az az asszony, aki a szülei halála után magához vette anno 16 évesen... "Az élet nem fair"... Azzal, hogy mindenáron ki akarta kényszeríteni a volt férjéből a bocsánatkérést, azt, hogy ő is bűnhődjön... kár volt. Semmit se nyert a harccal, annál többet veszített.
Illiona 2020 máj. 17. - 22:24:16 Előzmény edimir
(238238/239045)
The World of the Married
Spoiler

az az igazság, nem is tetszett a vége.. Hogy a rózsaszin vattacukor megmaradjon, nekik ez volt a lényeg. Igy nem maradt kiderülendő titok egy folytatáshoz, mint az angol verzióban.
itt a végén már csak kavarás volt, együtt-külön, közben várt az ember valamiféle csattanóra.
Kár volt ezért a 6 részért, pont belefért volna 10-be.

Ez a sorozat egy uj világ filmje. Amikor a nők nemcsak elviselnek, hanem lázadnak. érdekérvényesitenek és nem bocsátanak meg.
Illetve lehet hogy megbocsátanak, de a régi férj nélkül kezdenek egy uj, izgalmasabb, értékesebb életbe (legalábbis remélik )
Ebbe a koncepcióba nem illett bele a nő ugribugrisága a volt férjével.
Épp ma olvastan a neten, hogy mikor ér véget egy kapcsolat? amikor már nem őrzik a méltóságukat.
A főszereplő nő hol is veszitette el?
Amikor a válás után először szóba állt vele.
8/10
edimir 2020 máj. 17. - 22:17:39 8/10
(238237/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler
Az utolsó rész nézettsége az egekben, országos: 28.371% Szöull:31.669% !!!
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a nézettség mellé mennyire társult a tetszés is. Vajon mit szólhatnak a sorozat végéhez a nézők?
Talán arról is hamarosan kapunk hírt.
8/10
edimir 2020 máj. 17. - 22:10:08 8/10
(238236/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler
Gondolom, még emészted a sorozat végét. Nekem kicsit könnyebb volt, mert láttam az angolt. Furcsa, hogy főbb vonalakban követi, de hangulatában, feszességében mégis annyira más. Sejtettem, hogy a koreainak nehéz lesz jól megoldani a végét. Szerintem nem is sikerült annyira jól. Mindenkiről akart egy képkocka, villanásnyi jelenet erejéig vmi lezárást adni, így kicsit elnyújtódott, lesimogatott lett a vége.
Az angol keményebb, feszesebb, megrázóbb.
De legalább a Könyvelőd jól járt!:)))))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2020 máj. 17. - 22:03:03 8/10 Előzmény Illiona
(238235/239045)

Off
The World of the Married
Spoiler

Ezt nagyon összeszedted, a megfelelési kényszerrel és a feljebb kapaszkodás vágyával... igazi kényszerpálya beprogramozva a kezdetektől a végig, kizárólag mindig jól dönteni, mindig jól teljesíteni, sehol egy megtorpanás, lazítás, hiba.... csak semmi "gyengeség"... Mintha a SKY Castle indítóképei lennének!:))))
Azért szeretném hinni, hogy nem csak racionális megfontolás, de emóciók is szerepet játszottak abban, hogy gyereket szeretett volna...

Hát igen, az apa tényleg "jól helyezkedett"... Mert addig rendben, hogy a Szeretőben a Feleség zsánerét kereste egy fiatalabb kiadásban, de nem csak a fiatalsága volt a vonzó, hanem a tehetős és tekintélyes családi háttere is... Hmm, miért is nem tudott beleszeretni egy fiatal, de szegény lányba?! A kérdés természetesen csakis költői.
Illiona 2020 máj. 16. - 20:30:43 Előzmény edimir
(238234/239045)
The World of the Married
Spoiler

Az eltartással nem kifejezetten az idős kori konkrét Ápolásra gondoltam, hiszen azt már különböző ápolási otthonokban oldják meg(ahogyan itt is).
Az , hogy gyerek hogyan gondoskodjon a szülőről, az a születésétől tartó folyamat:

Már kiskorában is biztositani kell hogy hencegni lehessen vele.
Mindig élenjáró tanuló kell legyen, minden iskolában a legjobbak közé kell tartozzon.
Utána olyan munkakör kell legyen, amivel fel lehet vágni, ami tiszteletet vált ki a környezetből.
Te lehetsz bármennyire undok vagy ellenszenves, ha a gyerekednek olyan az állása, akkor elfogadnak...
Azután olyan házasságot KELL kötni a gyereknek, ami biztositja a felsőbb osztályokhoz való tartozást.
Miután Koreában nem két ember köt házasságot, hanem két család, igy az ő , mármint a szülő felsőbb kasztba való tartozása is igy biztositott lesz.
Azután az szülő haláláig biztositani kell a megélhetéshez az anyagiakat, a lakás bérleti diját, mindent ami a megélhetéshez szükséges, sőt azon felül is.
Vagyis ez nem csak a pelenkázásról szól, majd 85 évesen, hanem sokkal - sokkal többről.
Az apa nagyon jól helyezkedett.
8/10
edimir 2020 máj. 15. - 21:48:51 8/10 Előzmény Illiona
(238233/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

A gyerek tartsa el a szülőt

Mivel az angol eredeti és a koreai változat között a vége felé már elég nagy az eltérés, így talán nem akkora spoiler, ha leírom, hogy az angolban van egy olyan jelenet, amikor az újranősült Férj mondja a kamasz fiának, hogy most már csak rá támaszkodhat. A gyerek pedig emlékezteti rá, hogy ő csak 15 éves. Elég fura párbeszéd volt a számomra, hogy egy életerős 40-es férfi mit akar egy kamasz fiútól? Egyébként itt kéri ki magának a gyerek, hogy ne szólítsa "cimbi"-nek, mert nem a cimborája, hanem a fia, csak éppen ő nem akart igazán soha az apja lenni, ahogy kellett volna, a felelősséget felvállalva. Tehát az angol eredetiben van ilyen megnyilvánulás, amikor a szülő eltartása a gyerek kötelességeként megfogalmazódik az egyik szereplőben. Az eddig a két feleségén élősködő férfi a 15 éves fián folytatná a sort, ami nagyon árulkodó a mélyrepüléséről minden értelemben.
8/10
edimir 2020 máj. 15. - 21:31:46 8/10 Előzmény Illiona
(238232/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler
A könyvelő feleségére az "ostoba" jelzőt nem a te bármelyik hozzászólásod alapján tettem oda, hanem egy általános megítélési lehetőségként, olyan értelemben, hogy bárki ostobának és mihasznának gondolhatja a szerepet, de valójában talán mégsem az.

Gyereket nem azért akar, hogy legyen majdan, aki eltartja idős korára. Egyszerűen ez egy természetes vágya nőként, hogy anya lehessen. Talán van benne egy olyan hiányérzet is, hogy így lenne végre valaki az életében, akit feltétlenül szerethet, s aki majd kötődik igazán hozzá, akitől visszakapja a szeretet... amit ugyebár a férjétől hiába vár. Igen, a házasságában lévő érzelmi űr kitöltőjének is, tehát van benne egy adag önzés is.

Hogy melyik gyerek kívánna ilyen anyát? Véleményem szerint tudna jó anya lenni. Biztosan szeretné és törödne a gyermekével. Bár előfordulhat, hogy túlságosan ajnározná, fojtogatná a szeretetével, de ha nem ostoba, akkor megtalálná az arany középutat e téren.:)
hanguktaekwondoo 2020 máj. 15. - 19:20:42
(238231/239045)
döme. szállj magadba.
komolyan.
Így nem lehet.
Illiona 2020 máj. 15. - 18:10:02 Előzmény edimir
(238230/239045)
Nem tudom mikor irtam azt a könyvelő feleségéről hogy ostoba??????
erre jó lenne ha visszatérnél!!!
Nagyon unalmas hogy magamat kell magyarázni. Kérlek soha többé ne tegyél ilyet!!

Azt hogy hiábavaló az élete azt igen, hogy a létének nincs semmi magyarázata, azt igen.
Hogy a léte annyira felesleges, hogy kár a levegőért.
De nem ostoba, az az ostoba aki őt annak gondolja.

Koreában most valami furcsa kettősség van, egyrészről müködik a louis vuitton táska nyujtotta régi rend (találkozón beszéltünk erről, nem ismétlem), másrészről a nők vágynak arra, hogy elismerjék őket, hogy bizzanak bennük, hogy ugyanúgy értékeljék őket, mint a férfiakat.
Nos ilyen nincs persze, vagy az egyik, vagy a másik.
Tíz év mulva szerintem már nem lehet választani, az uj világ elsöprően van jelen, és győzni is fog.

Mint ahogy előjöttek a szexuális zaklatások, a válások, perek a gyermekek elhelyezéséért, stb stb ezek természetesek lesznek már 10 év mulva.

De a könyvelő felesége ott maradt a multban. Ha elválnak - és remélem hogy elválnak - akkor mehet anyuci vagy apuci eltartottja lenni, vagy feji továbbra is a férjét. Szép jővő.
Azért akarja annyira a gyereket, hogy majd legyen kire támaszkodnia. De nincs olyan gyerek, aki őt akarná anyjának! ez itt a lényeg !
Illiona 2020 máj. 15. - 17:43:51 Előzmény edimir
(238229/239045)
??????????????????????????
8/10
edimir 2020 máj. 15. - 13:34:43 8/10
(238228/239045)
Úgy tűnik, nem csak a kamasz fiú zűrös a sorozatban, de az őt alakító gyerekszínész is: http://www.topstarnews.net/news/articleView.html?idxno=779778

Nem könnyű kamasznak lenni a való életben sem, egy gyerekszínész pedig egy most futó népszerű sorozat szereplőjeként még inkább rivaldafényben van...

és persze a bocsánatkérés....
8/10
edimir 2020 máj. 15. - 13:31:52 8/10 Előzmény Illiona
(238227/239045)
Ez is az instagramjáról való, későbbről, a képről ezt írták: https://m.news.zum.com/articles/59989708?cm=news_edit&r=3&thumb=0
8/10
edimir 2020 máj. 15. - 13:30:44 8/10 Előzmény Illiona
(238226/239045)
Ezt a szülinapja után tette fel az instagramjára április 27-én megköszönni a sok felköszöntést.