10/10
Ljerk 2020 szept. 12. - 15:23:17 10/10 Előzmény Cilia
(238345/239045)
Szívesen - már itt is a 2. része: https://www.youtube.com/watch?v=nHFbQuaroCI
Illiona 2020 szept. 12. - 12:29:02
(238344/239045)
Lies of Lies - Hazudni hazugság után

Egy uj sorozat kezdődött a GhannelA jóvoltából.
Igazi bosszúálló történet, némi csavarral megspékelve.
A történet: egy nőt elitélnek a férje meggyilkolásáért, közben pedig terhes, a börtönben elveszik tőle a gyermekét, az együgyű apját baleset éri és meghal, ezután nincs senki akire támaszkodhatna, aki segithetne neki.
10 év elteltével kiengedik, és ekkor kezdődik el az igazi történet: nekiindul hogy megkeresse a lányát, megkeresse a férje igazi gyilkosát, sőt kiderül, az apja balesete sem véletlen volt.

Izgalmas, klisémentes történet, jó szereplőkkel, eddig 3 rész ment le a 16-ból.
Az egyetlen negativ tényező, hogy iszonyúan lassú, éppen két rész anyagát lehetne egy epizódban leadni, de hát először döntenek arról hogy 16 rész legyen, és ha a történet épp csak tíz részre elég, sebaj, majd megnyujtják.
De ennyit ki lehet bírni, ha minden más jó!

10/10
Cilia 2020 szept. 11. - 16:01:38 10/10 Előzmény Ljerk
(238343/239045)
Köszönjük szépen, de jó! Teljesen friss film! :-)
10/10
Ljerk 2020 szept. 11. - 12:02:51 10/10
(238342/239045)
Gyönyörű felvételekkel - utazás a volt Gaya-Baekje-Silla területein levő hegységben. Természeti és történelmi, kulturális helyszínek bemutatása - https://www.youtube.com/watch?v=685USgjd1pA
10/10
Cilia 2020 szept. 11. - 00:49:26 10/10
(238341/239045)
Sziasztok! Nagyon rég írtam itt valamit, hisz általában olyan filmekről, sorozatokról beszélgettek, amit én nem láttam, de az az igazság, hogy kicsit beleolvasva a kitárgyalásokba, nem is nagyon érdekel... persze azért olvasó üzemmódban be-benézek ide, s most viszont felkeltette a figyelmemet az orosz sorozat, az "Arany Horda". Direkt jó, hogy spoilerként is írtatok róla, mert volt így fogalmam valamennyire a történetről, egyáltalán nem zavart, sőt! Szóval, kikerestem, megleltem és meg is néztem, mondhatom, nagyon tetszett! Fordulatos, izgalmas volt, mindvégig. Különben is szeretem a történelmi tárgyú, kosztümös filmeket, érdekes volt arról a korról, abban a környezetben látni az eseményeket, még ha maga a történet kitalált is volt. A kánok viszont létező személyek voltak. Köszönöm, hogy írtatok róla, meg Maryunak is a fordítást!
Riamara 2020 szept. 09. - 21:57:29 Előzmény kimbin01
(238340/239045)
Megjegyezném, hogy ez a Mulan, a Disney rajzfilm élőszereplős változata. Mivel most trendi lett az összes rajzfilmet elkészíteni élőszereplősnek. A Hamupipőkétől az Oroszlánkirályig. Az idén a Mulan volt soron. Én nagyon szerettem a rajzfilmet, ezért kicsit ódzkodom ettől az új változattól. Sokan írták, hogy nem adja vissza a rajzfilm humorát.
(Zárójelben jegyezném meg, hogy amikor először láttam a Sillát, annyira kellett vigyorognom Dokman katonás jelenetein, mivel egy az egyben ugyanazt hozta, mint a rajzfilm. Még a karakterek is megegyeztek. :) )
Ha tehát valaki autentikus Mulan történetet akar nézni, akkor a 2009-eset javaslom.
10/10
kimbin01 2020 szept. 09. - 20:56:00 10/10
(238339/239045)
Egy jó hír, volt angol is az orosz felirat alatt, így sokkal érthetőbb volt. A hatalmi harcok a sztyeppén, ahol 300 kán versengett Szaraj városáért, mint a legfőbb kán, az egész horda uralmáért. Itt kapcsolódik a sorozathoz, az Aranyhordához. Mint megtudtuk volt Fehér horda (kelet) és Kék horda (nyugat), melyek az Aranyhorda részei voltak.
https://newikis.com/hu/Arany_Horda_k%C3%A1nok_csal%C3%A1df%C3%A1ja
10/10
kimbin01 2020 szept. 09. - 17:24:09 10/10
(238338/239045)
Most megnézem ezt, annak ellenére, hogy csak orosz felirat van, talán egyszer valaki lefordítja.
The KAZAKH KHANATE. The DIAMOND SWORD Sok hasonló filmet megnéztem már, remélem ez is lesz olyan jó, és talán valahol elfekvőben van még némi orosz tudás, mert nagyon jó voltam belőle, sőt leveleztem is orosz nyelven. Kíváncsi vagyok magamra is. Először legfeljebb a film kedvéért, és ha valamit nem megy, megállítom, hogy lefordítsam.
10/10
kimbin01 2020 szept. 09. - 17:15:18 10/10 Előzmény Illiona
(238337/239045)
Sziasztok!
Szó, mi szó, sokkal jobbat is lehetett volna! Legfeljebb egy pipa, hogy ezt is láttuk.Érdekes, mert a rendezőnő új-zélandi, de talán ő is túl sok amcsi filmet nézett, és azokra mintázta. Jó látvány, tartalom, mondanivalónak az a kevés, kevésnek bizonyult, amire egy filmet fel lehet építeni, hogy vállald önmagad. Elég kevés a jó film, sorozat, lehet, hogy ezt is a vírusnak köszönhetjük?
werzsi9 2020 szept. 09. - 14:44:48 Előzmény Illiona
(238336/239045)
A Mulanról szóló hsz-edet még olvastam, és az eltűnését én is észrevettem. A nekem szóló válaszoddal sajnos egyáltalán nem találkoztam. Örvendek, hogy a talált véleményeknek valami hasznát vetted.
Sajnálom, hogy az utóbbi időben megritkultak a beírásaitok. Évek óta rendszeresen olvastam a filmekről kifejtett véleményeket, és ez segített nekem a megnézendő sorozataim kiválasztásában. Fel szoktam jegyzni a kiválasztott filmről szóló hsz sorszámát. Mivel én később látom a filmeket, mint Ti, mert megvárom a fordításukat, a számomra jelentősebb filmeknél vissza szoktam tekerni a Ti véleményetekre, és összehasonlítom az enyémmel. De ezekben a napokban sajnos ez is elromlott. Már egyáltalán nem találnak a feljegyzett sorszámok a régiekkel. Több, mint 2000-rel kisebbek lettek. Lehet, hogy akkor, amikor a Te hsz-edet kitörölték, egy nagy kitörlési akció volt az egész topikban. Én ezt a tegnap vettem észre. Kb. 3 héttel ezelőtt a régi számok még érvényesek voltak. :-(
Illiona 2020 szept. 09. - 13:04:09 Előzmény werzsi9
(238335/239045)
Werzsi9-nek
Neked is írtam, jó sokat, még szombaton, Az Íj - The Bowd cimű filmről, de ez a beirásom is eltünt, ki tudja miért, ebbe semmilyen linket nem tettem bele, nem fogalmaztam trágárul, de még egyszer nem fogalmazom ujra. Bocs. De köszönet a linkért, nagyon hasznos volt, még ha nem is értettem sok mindennel egyet. Igy a barátnőmnek nem csak a filmet, hanem vitaanyagot is tudok odaadni. :))
Illiona 2020 szept. 09. - 12:59:47 Előzmény kimbin01
(238334/239045)
Sziasztok!
igen, én is megnéztem ezt a filmet (Mulan) és irtam is róla (mondjuk semmi jót) de kimoderálták, valószinűleg a direkt link miatt, amit beletettem.
Pont amikor irtam itt róla, másnap tették fel a Videa oldalra, még viccelődtem is, hogy lám lám olvasnak minket :)))) . Mégegyszer nem irtam róla, nem éri meg az időt.
Illetve talán, hogy túl " holivúdi " a film, semmi nincs abból a kinai életérzésből, amiért szeretjük az igazi kinai filmeket. A szinésznő pedig tényleg szép, de csak ennyi....
10/10
kimbin01 2020 szept. 07. - 21:04:06 10/10 Előzmény Illiona
(238333/239045)
Sziasztok!
Megnéztem Mulant is, csupa kínai szereplők, később olvastam is, hogy kizárólag kínai szereplőket akartak, és a címszereplőt vagy egy évig keresték, válogatták, 1000 színésznő közül választották ki. Feltétel a harcművészetben való jártasság, és jó, ha tud angolul. Mivel Yifei Liu ezeknek megfelelt őt választották, többek között A tiltott királyság című filmben nyújtott alakítása miatt. ( Ezt is láttam) Olyan volt, amilyet vártam, annak ellenére, hogy semmilyen más feldolgozását nem láttam. Egyedül talán az, hogy az igazság felszabadít. Talán ez volt a legfőbb motívum.
werzsi9 2020 szept. 06. - 10:33:13 Előzmény Illiona
(238332/239045)
Hwal - The Bow

Pontatlan voltam, hibáztam. Nem jelöltem meg a cikk szerzőjét és forrását. Utólag megteszem.

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=search&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.imdb.com/title/tt0456470/reviews%3Fref_%3Dtt_ov_rt&usg=ALkJrhjnJzJ75Tru8lwN68mavIPkVFAyLQ

Itt azért is érdemes nézegetni, mert hozzászólói vélemények olvashatók, különböző vélemények.
Amikor írtál a filmről, a mellékelt plakát fotót látva rájöttem, hogy még a koreai korszakom elején, kb. 9-10 évvel ezelőtt láttam ezt a filmet román felirattal. Egészen elfelejtettem. Valószínűleg nem értettem meg a mondanivalóját. Lehet, hogy újra kellene néznem. :-)
Illiona 2020 szept. 05. - 22:43:46 Előzmény werzsi9
(238331/239045)
The Bow - Az Íj

Köszi a feliratot, de én már megnéztem googléssal, nagyon jó minőségű a forditás, többször kizárt hogy végignézzem, a barátnőmnek meg jó angol felirattal, ő perfekt belőle,

Én 2 CD-és változatban töltöttem le, ilyen felirat kellett volna. De másoknak talán hasznos a link.

Valaki még megnézte ezt a filmet? Csak kérdezem!
Illiona 2020 szept. 05. - 22:38:49 Előzmény werzsi9
(238330/239045)
Szia!
köszönöm ezt az irást többször is el kellett olvasnom, és értelmeznem, hogy egyáltalán értsem - ha meg lehet érteni- miről is van benne szó.
Az indiában öshonos vallást, a hinduizmust bár ismerem valamennyire, de nem vagyok elkötelezett vele. Az én hitem sokkal egyszerűbb: van a test a lélek és a szellem.
Ez a hármasság minden ember esetében megvan, csak éppen vannak akik nem tudnak elszakadni a fizikai lét (és ez az EGO is) nyujtotta kényelemtől.

Amikor ez az irás születhetett, akkor talán még nem volt közismert, hogy Kim Ki Duk is ott van a koreai szexuális zaklatók listáján. (bár azt nem lehet tudni mennyi az igazság a feljelentők állitásai közt)

Lehet magyarázni bármivel az öreg tetteit, de az hogy szexuálisan vonzódott a lányhoz, ezt kihagyni , mintha nem lenne, számomra nagyon necces.
Hogy 6-17 éves koráig elzárta a lányt minden olyan ingertől, ami a fejlődését jó irányba terelte volna - ez egy bűn, megbocsáthatatlan.
Hogy egyetlen társadalom által irott és iratlan törvényt, szokást, erkölcsi tételt nem tanitott meg a lánynak, ez is megbocsáthatatlan. Nem a szabadságot adta neki, hanem a tudatlanságot. A szabadság nem egyenlő az állati ösztönökkel, mert azok müködtek nála. Ettől Ember az ember. Hogy tetteiben tud (kell) választani jó és a rossz között.

Viszont ebből az irásból értettem meg, mit is jelképez a film végén az ijjal való orgazmus.
Hogy a lány itt veszitette- e el a szüzességét, az számomra nem egyértelmű.
És a jövő: biztosan nem a magasabb szellemi énnel való egyesülés, inkább az ezernyi fizikai probléma megoldása, ami erre a fiatal párra vár. Ha ezeket megoldották, elfogadták, megbocsátottak az öregnek, és eljutnak a "meg sem történt" állapotába, akkor lesz ennek a történetnek a vége, akkor élhetik csak át a megváltás kegyelmét.

Lehetne minden igaz, ami ebben a cikkben iródott, egy egészen egyedi nézete ennek a különleges filmnek.De csak akkor ha a rendező maga nem szexuálisan aberrált. HA! Ez a hitelesség vagy nem hiteles megitélése.

de egyet biztosan tudhatunk: ennek a lánynak legalább nem fog fájni a feje ! :))))
werzsi9 2020 szept. 05. - 10:33:07 Előzmény werzsi9
(238329/239045)
werzsi9 2020 szept. 05. - 10:20:21 Előzmény Illiona
(238328/239045)
A film leírása a Hwal címszónál is megtalálható. Az IMDb értékelésével, gondolom, jobban érthető lesz a film.
Idemásolom a cikk magyar fordítását.

Hwal (2005)
Az íj - spirituális metafora

Ez a film egy metafora annak a személynek az életében, aki lelki felszabadulást keres, visszavonulva meditál, és végül legyőzi egóját, és egyesíti lelkét Istennel (vagy legfelsőbb énjével, Atman-nal).

Az öreg az ego. A lány a lélek. Az óceán a világ. A hajó a fizikai test. A horgászni érkező vendégek gondolatai. Az íj a tudat. A fiatalember a legfelsőbb Én, Atman.

A nyíl íjból való kilövése a meditáció, amely során a tudat tökéletesedik, egyesül és megállíthatatlan erővé válik.

Az íj kettős funkciója - mint elsöprő erővel rendelkező fegyver, ugyanakkor a művészet és a szépség eszköze - a tudat két aspektusát - Cit és Ananda, Cit = tudat (nyíl) és Ananda = boldogság (zene) képviseli. ).

Az öregember a lány védelmében az elme küzdelme a lélek tisztaságának és épségének megőrzéséért. A látogatók (tisztátalan gondolatok) megpróbálták elrontani a lelke tisztaságát, miközben az íjjal védte (összpontosított tudata, vagy meditációs állapotban lehet, mert egy meditáció során az elme ugyanolyan összpontosul, mint a nyíl íjból).

A jövendőmondás egy meditáció, ahol a lélek válaszokat ad az elmére. A válaszok először a lélekben jelennek meg, meditációs állapotban (íjlövés). Ezután a lélek (a lány) megmutatja az elmének a választ.

Az a pillanat, amikor a lány éjjel elutasította az öregember kezét, az a pillanat, amikor az ego egyedül van, külön a lelkétől, a szenvedés sötét éjszakájában, amely szükséges ahhoz, hogy megértse hibáit.

Az öregember arra törekszik, hogy életének feláldozásával megakadályozza a lány távozását, az ego feláldozása, amely a lélek felszabadulásához szükséges. Csak miután az ego teljesen feláldozza magát, a lélek szabaddá válhat a legfelsőbb én, Atman felfedezésében.

Az öreg halála a kettős elme és az ego halála volt. A lány orgazmusa a lélek eksztatikus tágulása, és ez jelenti a legfelsõbb Felszabadulás pillanatát. A nyíl annak a tudatnak a szerepét tölti be, amely behatol a lélekbe, és végtelen örömmel terjeszti a legfelsõbb Én-vel való egyesülés állapotába - amelyet itt a lányt tartó fiatal fiú képvisel.

A hajó elsüllyedése a fizikai test halálát jelenti. A fiúval együtt távozó lány a legfelsőbb felszabadulás utáni életet képviseli, ahol a lélek együtt van a legfelsőbb Én-vel (vagy Istennel).
Illiona 2020 szept. 04. - 19:40:46
(238327/239045)
Ha már a férfinak öltözött női katonákról van szó, akkor ne feledkezzünk el a most mozikba kerülő Mulan cimű filmről sem. Én még nem láttam letöltési lehetőséget róla, de lehet már kint van. Azt hiszem ő lesz az, aki a legtöbbre vitte. Ez az uj filmban túl sok az amerikai név, vagyis kicsit kétkedek. :)))
Illiona 2020 szept. 04. - 19:27:53
(238326/239045)
Ja! csak a film cime maradt le, bár a szemfülesek a poszterből láthatták.

A film cime: The Bow, Az Íj