8/10
edimir 2020 máj. 15. - 12:55:44 8/10 Előzmény Illiona
(238225/239045)
Milyét ünnepelték? A szülinapja április 23-án van.
Hmm, érdekes a születési idő az AsianWikin és a Wikipédián, a hónap és nap ugyanaz, de az év más!
http://asianwiki.com/Kim_Hee-Ae - 1967
https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Hee-ae - 1966

Szerintem még mindig nagyon szép nő. Mondjuk az a rózsáktól körített kép nekem túl édeskés, de Koreában elmegy a cukiság faktorban ez is.

Kíváncsi vagyok, hogy a két saját fiát hogy nevelte anno?
Illiona 2020 máj. 15. - 10:50:26
(238224/239045)
kép: Kim Hee Ae immár rózsák nélkül.
Ma megjelent kép
Illiona 2020 máj. 15. - 10:49:14
(238223/239045)
The World of the Married

a főszereplő szinésznő 54 éves, ma ünnepelték.
Ami nálunk ugye csak 53 lenne!

igy is ehhez a szerephez öregnek tartom. A Secret Love Affair idején még csak csak elment, ott ugye eleve az volt a felállás, hogy egy korosztállyal idősebb nőt alakitott, de itt már szerintem öreg, de ez a legkisebb, amugy a sorozat nagyon jó.
A sorozat elején nem volt jó a frizurája sem, többször volt olyan érzésem hogy az erős vasalt hajszálai megölnek valakit. Szúrósságot adott a nőnek, semmiképp sem odaadó feleség, és anya. (később változott)

Kép: mai. Ugye a rózsák ismerősek! Hát nem megszerette ezt a miliőt!
8/10
edimir 2020 máj. 14. - 23:12:15 8/10 Előzmény Illiona
(238222/239045)
Sziasztok!
The World of the Married
Spoiler

Érdekes v talán nem is olyan meglepő, hogy mennyire másként látunk. Egyébként épp a 10. rész volt az addig leadott részek közül a legnézettebb, persze azóta már van, amelyik ezt is meghaladta.
Egy elég komoly fordulópontot készít elő a 10. rész 2. fele, egyrészt a Zaklató történetének, másrészt a Nő városból való kiűzésének egyik fontos állomását.
Az általad annyira utált Szomszéd Feleség azért kimond egy lényedes dolgot. A Nőnek el kellene mennie a városból a fiával és egy új életet kezdenie, de így, hogy marad és a volt férjével harcol, ő sem különb annál.

Hmm, talán mégsem olyan ostoba mihaszna a Szomszéd Feleség. Néha kell, aki kívülről lát rá a dolgokra.

Megszállottság. Hangzik el többször is a sorozatban... és érzékeljük is... Miért ugyanolyanok az új asszony hálóingei, mint az exnejé? Miért ugyanolyan rózsacsokroktól keretezett az ÚJ családi fotó, mint a RÉGI házasságból való.. és a sor folytatható... Úgy tűnik, az ÚJ két év képtelen felülírni a RÉGI 14 évet.

Harc. De miért is? A győztes talán azt hiszi, azzal nem csak bosszút állhat, de önigazolást is nyerhet, ő a különb, az erősebb, neki volt igaza?. Csakhogy ez a harc egyre taszítóbb, egyre mocskosabb... ezt nem lehet se tiszta kézzel, se tiszta lélekkel megúszni..

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit találnak ki a végére, mert hogy más lesz, mint az angol, az tuti....
Illiona 2020 máj. 13. - 22:18:03 Előzmény edimir
(238221/239045)
Sziasztok!
The World of the Married
Spoiler
Hát szerintem meg még ez a húzás sosem tett jót egyetlen sorozatnak sem.
Itt is a 10. epizód teljes 2. fele nem ért egy fabatkát sem. (tovább nem néztem)
Tény, hogy hoznak uj elemeket a történetbe, de ez 6 rész = 6 órai történést nem kompenzálnak, de majd meglátjuk, még mindig több nap van hátra.
Remélem a könyvelőnk megszabadul attól a lélekromboló semmittevőtől, és éli a maga látszólag magányos életét.
https://www.youtube.com/watch?v=0ICm_GgWNFM

A multkor véletlenül tettem ez fel, lehetett ugy 3 hete, és lám már itt is van egy szuper sorozatban!!! Véletlenek meg ugye nincsenek!
8/10
edimir 2020 máj. 12. - 22:03:11 8/10 Előzmény edimir
(238220/239045)
Off
The World of the Married - Doctor Foster
Spoiler

Megnéztem a Doctor Foster második évadát is, az újabb 5 részt . A koreaiak a két évad összesen 10 részéből csináltak 16 részt. Eddig úgy tűnik, hogy a "betoldások" csak plusz izgalmat, feszültséget adtak hozzá, nem üres járatok voltak. Az angolnak nagyon kemény a vége. Szerintem a koreai változat el fog térni tőle. A Szomszéd Házaspár tekintetében tuti, de a kamasz fiú+Anya sem teljesen ugyanúgy lesz megoldva. Majd meglátjuk. Remélem, nem vágják agyon azzal a sorozatot, hogy nagyon elsimogatják a végét.
8/10
edimir 2020 máj. 11. - 23:38:55 8/10 Előzmény Illiona
(238219/239045)
Off
The World of the Married - Doctor Foster
Spoiler

Én megnéztem az BBC Doctor Fosterének első évadát, az 5 részt. Nagyon jó. A koreai sok mindent átvett, "hajszálra"... és mégsem. Az 1. évad a válásig jut, azzal ér végett, hogy a Szerető és a Férj együtt Londonba költözik, a Nőé marad a ház, a megtakarítás és a fiú.

Érdekes a két sorozat hangulatában, miliőjében, a karaktereiben való eltérés, mint ahogy Anglia és Dél-Korea is nagyon más mind a társadalom, mind a közgondolkodás tekintetében.

Az angol sorozatból többet tudunk meg a házaspár múltjából, sokkal oldottabb, lazább az otthoni légkör, másokkal a kapcsolat. Nincsenek a mindenható nők, az elit feleségei, a Nőegylet, eleve nem jön át a szűk vezető réteg hatalmaskodása. A dolgok is másként működnek, kicsit régebbre nyúlik vissza a demokrácia gyökere a társadalomban.:) Pl. a Férj a ház jelzálogterhelését csak úgy tudta kivitelezni, hogy odahamisította a felesége aláírását, tehát szó sincs arról, hogy egyoldalúan megteheti, mint a koreai változatban. Ugyanígy a Szerető apja városi vezető, az, hogy a Férj építkezési projektjében (egy régi iskolát alakítanak át luxus lakásokká) befektető, ezzel összeférhetetlenség áll fenn, ezzel tudja a Feleség megzsarolni a Szerető apját, hogy ne támogassa tovább az építési projektet, neki pedig kifizesse a megtakarítását és a háza jelzálogát, amit anno a Férj lenyúlt és beinvesztált.

Kisebb eltérése vannak a történetben is, de a főbb vonalakat megtartották. A karakterek is kicsit különböznek a két sorozatban, de mindkettőben remekek, ahogy az alakító színészek is.
Illiona 2020 máj. 11. - 16:09:45 Előzmény edimir
(238218/239045)
én próbáltam tegnap este, de végül mégsem sikerült, azt hiszem a reklámblokkoló miatt, ugy tünik, hogy a sb nekem nem megy, mégha akarnám se!
De sebaj, igy legalább van miért izgulni a jövő héten.

Mindenesetre megnéztem egy csomó videót a YT-on, érdekes volt összhasonlitani az angol szereplőket és a koreai szereplőket.
Az angolban a férfi volt sokkal jobbképübb, a koreaiban viszont a nő.
Valahogy az angolban sokkal jobban összeillett a férj a szeretőjével, a koreaiban szinte világit az a 30 év korkülönbség. A babaarcú szeretőről, a hosszú hajával el sem lehetne hinni, hogy van egy gyereke, meg egy öregedő férje.
de az angolban simán elhiszem.
8/10
edimir 2020 máj. 11. - 00:18:31 8/10 Előzmény edimir
(238217/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

Aki kíváncsi az eredeti BBC sorozatra az megnézheti online az sb-én Doctor Foster címmel mind a két évadot ( 2x5 rész) magyar szinkronnal, mivel anno ment a Duna TV-én , ez lett feltöltve.

Én belenéztem... hmm.....
hanguktaekwondoo 2020 máj. 10. - 20:13:06
(238216/239045)
Na, döme, hol az újabb coming out? Poémával kérjük!
Ne késlekedj, sokan várjuk! ;-)
8/10
edimir 2020 máj. 10. - 16:20:23 8/10 Előzmény Illiona
(238215/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

Igen, a Könyvelőnek mást jelent az a bizonyos együttlét. Igen, tetszett neki a Nő, szerette is volna, ha annak az éjszakának folytatása lesz, de elfogadta a Nő döntését, hogy nincs. Nem nyomúlt tovább, nem zsarolt, nem erőszakoskodott.

Hmm, kicsit elgondolkodik rajta az ember, ha anno nem erőltetik rá a szülők az elrendezett házasságot, akkor talán egy maga választotta másik nő oldalán másként alakult volna az élete. Készen kapott egy feleséget, akit nem kellett meghódítania, megküzdenie érte, csak úgy az ölébe pottyant. Hát épp annyira is becsülte meg. A Doktornőben nem pusztán a Nő, de a személyisége is vonzza. Értékes ember, megdolgozik maga is kenyeréért épp olyan keményen, mint ő. Pont olyan kiváló, szorgalmas és ambiciózus, mint ő, ugyanakkor van egy figyelmes, kedves, gyengéd oldala. Ő tudja értékelni a nő erényeit, nem úgy mint a saját férje. Az a virágcsokor sokféle üzenetet hordoz.

A könyvelő felesége. Hogy kár az oxigénért, amit belélegzik? Hát nála rosszabb, haszontalanabb emberek is fogyasztják a légkörből. Azért nehogy érjen még meglepetés!:) Engedd még kicsit lélegezni!:)))))))))))))))))))))))))
Illiona 2020 máj. 10. - 15:47:33
(238214/239045)
The World of the Married
Spoiler

Még valami ami nagyon fontos!!!
azért a könyvelőnek ez nem volt csak egy numera, sokkal több volt ez annál.
Ő már régóta titokban figyelte, és szerette a nőt! Ott az esőben is a gondoskodása mögött volt érzelem is. Szerintem ez még fog valami döbbeneteset okozni, csak nehogy negativ legyen.

És amikor létrejött a találkozó, akkor is azért mondta, hogy pénzügyi titkokat fog elmondani az asszonynak, mert csak igy lehetett az övé. A nő ment bele minden érzelem nélkül.
De ő azért virágot is küldött!!!

A feleség tekintetében az indokaidat végiggondolva sem érzem azt, hogy egyáltalán neki megéri élni. Kár az oxigénért. Célok, remények nélküli élet. Hiszen nem csinál semmi olyat ami hasznos lenne!! Az igaz hogy ez Koreában egy vágyott élet, de nem hiszem hogy egyetlen nőt is ez a semmittevés boldoggá tenne.
8/10
edimir 2020 máj. 10. - 15:39:36 8/10 Előzmény Illiona
(238213/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

A gyerek.
Szerintem pont attól jó ez a sorozat, hogy kapunk egy kamasz fiút a felnőttek csatározásában, aki egy kicsit olyan, mint a szfinx: rejtélyes. Kivülről egy helyes kamasz, de belül akad tüske jócskán és azzal bizony szúr is! Ő az egyetlen, akinél nincs olyan jelenet, amikor a személyes gondolatai megjelennek egyes szám első személyben egy-egy képsornál. Hogy mikor mit gondol éppen, azt csak találgatjuk.

Mi felnőtt fejjel megértjük, átlátjuk a helyzetét, tudni véljük, hogy mi szolgálna a javára, kinek az oldalán nőhetne fel zavartalanabbul, a helyes útra terelve. De ő nem felnőtt, miért gondolkodna akkor felnőtt fejjel? 14 éves, bizonyos dolgokat már megért és van, amit még nem. Főleg, hogy senki sem ül le vele őszintén átbeszélni a kialakult helyzetet. Ő csak hányódik ide-oda, a felcsippentett infókat teszi jól-rosszul a helyére a fejében.

Az első, hogy retteg a válástól, az osztálytársai között van elvált szülőké, megrémíti, amit tőlük hallott a válásról. Bűntudata van, mert azt hiszi, hogy az anyja az általa készített szülinapi fotókból jött rá az apja félrelépésére. A maga önző módján azt szeretné, ha az anyja szemet húnyna az egész fölött, minden maradna régiben. Rohadtul nem érdekli, hogy félrelépett az apja. Persze csalódott benne, de attól még mindig szereti, kötődik hozzá.

Amikor aztán jön a válás, akkor mégsem az anyját választaná. Egyszerűen zavarodott. Mit sem tud az apja linkségéről, pénzügyi aljas húzásáról, hogy a baseball táborba is csak az anyja követelőzésére kísérte el. Nem fogja fel, nem tudja a helyén értékelni azt, amit az anyja érte, a családért tett.. és persze anyja irányában ott a bűntudat is. Azért anyuci aljas húzása, amivel megszerzi a fia felügyeleti jogát, az is hatalmasat rombol a gyerekben, az apja majdnem megölte az anyját! Minden összekavarodik, megkérdőjeleződik benne. Ezért csinál tőle szokatlan, fura dolgokat, lop, rombol, verekszik. Haragszik mindenkire, de talán a legjobban saját magára. Minden ilyen tette egyfajta lázadás, de segélykiáltás is.... Hahó, vegyetek észre, itt vagyok!
Csak amikor végre észreveszik, akkor már nagy a baj. Aminek orvoslásához ismét csak rosszul fognak a szülők.

Igen, a Doktornő szereti a fiát, szeretne belőle egy sikeres felnőttet faragni, akinek diplomája, majdan jó állása lesz. Ez eddig rendben is lenne, csak éppen a lelkét is ápolni kéne, mert az viszont nagyon nincs rendben. És itt követi el a hibát a Doktornő, mikor nem változtat, nem igyekszik közelebb kerülni a fiához. Amikor nem vesz vissza a munkából, hogy a többlet időt a fiával töltse. Mert hiába telt el a két év a válás óta, a gyerek éppúgy nincs rajta túl, ahogy a szülei sem. A látszat még takarja a mélyben ott lévő bajokat.

A Férj is szereti a maga módján, ráadásul ott a saját múltjából amikor a saját apja faképnél hagyta a családját. Ezért is ragaszkodik annyira a fiához, hogy az ne élje át az apa nélkül felnőni helyzetet. De igazán nem változik meg a kedvéért. Elvenné az exfeleségtől (hadd szenvedjen az asszony!), hogy az új családjába beplántálja kakukkfiókaként a mostohamaminak. Akinek úgy hiányzik a férje kamaszfia, mint púp a hátára. Látszólag törődik a gyerekkel, egyfajta kifelé való látszat kedvéért... lám, ő milyen nagylelkű, mennyivel jobb szülő, mint a saját anyja, de valódi meleg szeretet nincs e látszat mögött, se elkötelezettség.

Igen, ezt mi látjuk. de a gyerek nem.
8/10
edimir 2020 máj. 10. - 14:33:24 8/10
(238212/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

"A nő esetében viszont nem volt szép egyáltalán, hogy megmondta a feleségnek. Ha már megtörtént, akkor tagadni kellett volna körömszakadtáig! Hogy miért? az még egy oldalnyi indoklás :)))))"

Hát "szép" megoldások bemutatása nem célja a sorozatnak. Az indulat, a szenvedély, az érzelmek jóval nagyobb szeepet játszanak, mint a hűvös ésszerűség, bár arra is akad példa.

De akkor nézzük azt a bizonyos esetet. Könyvelő+ Doktornő egyetlen éjszakája a pénzügyi infóért. Semmi megbántott ártatlanság, szende áldozatkézség kontra gaz csábító, itt bizony két felnőtt és a szex, tudják mibe mennek bele.

A Nő. Nem csak az infóért teszi, amit tesz, de ez több is, visszavágás a Férj hűtlenségért, a barátnőnek hitt szomszéd feleség árulásáért és igen, megerősítés számára arról, hogy ő még mindig egy kívánatos nő.

Miért mondja el a szomszéd feleségnek? Visszautalás a korábbi beszélgetésükre, amikor számonkérte a szomszéd feleségtől, hogy miért hagyta, hogy bolondot csináljon magából a férje nagy szülinapi partijával, ahol mindenki tudott a szeretőről, s jól kinevették a háta mögött a felhajtásért. Akkor a szomszéd feleség a képébe vágta, hogy sosem volt a barátnője a 14 év kapcsolat alatt, ők a férjével voltak bizalmas kapcsolatban, nem vele. Hát most visszavág egy kicsit a NEM barátnőnek. Miért lennék tekintettel az érzseidre, ha nem vagyunk barátnők, te sem voltál kíméletes hozzám anno. Másrészt bármilyen furcsa, de egyúttal megmutatja azt, hogy a 14 év egyfajta őszinteségre mégis kötelez. Én itt most a szemedbe mondom, nem a hátad mögött nevetek rajtad. Tudd, hogy lefeküdtem vele, aztán ennek tudatában dönts, ahogy akarsz!

Persze fáj a Szomszéd feleségnek. Eddig is sejtette a férje kis kalandjait, de ez most más. Itt a képébe vágták, nem söpörheti a TALÁN szőnyege alá a TÉNYt. Aztán dönt, amit dönt.

Izgalmas a Doktornő férjének a reakciója. Ő három éven keresztül csalta a feleségét titokban, de a nő egyetlen félrelépése vérbe borítja az agyát Természetesen elvárná, hogy a felesége szerzetesnőként tengesse hátralévő éveit. Mi az, hogy le mert feküdni vki mással, s az a más pont a barátja?????? A jó öreg kettős mérce!
8/10
edimir 2020 máj. 10. - 13:09:05 8/10 Előzmény Illiona
(238211/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

A pénzügyi átverésről direkt nem írtam, vártam a döbbeneted!:))))))))))))))) A férj sunyisága, kisszerű pofátlansága nálam is kiverte a biztosítékot. Semmit sem tett hozzá, eltartatta magát, a beteg anyját, aztán a felesége és a fia alól szépen kihúzta volna a biztonságos alapot, míg ő a titkos számlájával a zsebében nyugodtan kivárhat.
Igen, otthon a nő a pénzhez érzelmileg áll hozzá, megbízik a férjében, természetes számára a közös bankszámla, meg se fordul a fejében, hogy átverhetik, lenullázzák, kihasználják. Azért érdekes, amikor elmegy a bankba és tájékoztatják a helyzetről. Ott a banktisztviselő közli vele a céges dolgot és a házra felvett jelzálogot, majd mentegetőzve hozzáteszi, hogy ma már ilyet nem enged meg a törvény a számla társtulajdonosának hozzájárulása nélkül, de évekkel azelőtt még igen. Vszínűleg a banki belső szabályozást is azért szigoríthatták, mert az életben túl sokan éltek vissza vele, miként a Doktornő férje is.

Egyébként jellemző, hogy a férj tök hülye a pénzügyekhez, egy forgatási költségvetést képtelen összehozni, de másét lenyúlni, ahhoz ért. A Doktornő viszont profi a pénzügyekben is, hiszen a kórház gazdálkodását, beszerzéseit remekül kézben tartja, csak épp a saját számláját nem ellenőrizte évek óta.
8/10
edimir 2020 máj. 10. - 12:42:11 8/10 Előzmény Illiona
(238210/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

Szép napot! Az önfegyelmedhez csak gratulálni tudok. "JÓ ÉLET"... hmm, így idézőjelesen van benne vmi, hiszen minden szereplőnek jóformán adott lenne, ha beérné azzal, amije van.. de ugyebár a szomszéd kertje mindig zöldebb! Miközben az egyik elütést javítottam ki, tudatosodott bennem, hogy az s és a d szomszédos billentyűk a klaviatúrán, így aztán elég csak melléütni és a csaláD-ból csaláS lesz! Hmmm........

A "szomszéd" házaspár. A Férjről írtakkal egyetértek, a feleség esetében (míly különös) már nem. Az ő házasságukat a szüleik rendezték el, szó sem volt szerelemről, saját választásról. A feleség a hagyományos középosztálybeli szerepet tölti be, háziasszony. Gondolom anno, sem bennük, se a házasságot összehozó szülőkben fel sem merült, hogy másként legyen. Mondjuk a könyvelő férjben azért ott van egy kis tüske, hogy bezzeg míg ő gürizik, addig a rendező barátját gyakorlatilag eltartja a doktornő felesége.

Hogy a nő élősködő? Szerintem nem. Nincs házvezetőnő, tehát minden házimunkát ő végez el, takarít, főz. Tény, hogy ez nem vmi megerőltető robot, hogy mellette jócskán jut ideje másra is, de így állapodtak meg anno, és ezt ő betartja.
Nőegylet. Ide se a saját örömére jár, a városka prominens személyeinek nejei az egylet szűk, elit tagsága. Lélekmérgező bájolgás, rejtett dicsekvés, elvárt dicsőítés a program, miközben teát kortyolgatnak, vagy agyaggalambra lövöldöznek. Az egylet elnökeként ápolja a férje kapcsolatait, egy könyvelőnek igenis szüksége van arra, hogy megbízásokat kapjon, ehhez pedig a jó munkával szerzett hírnév mellett elengedhetetlen, hogy a helyi közösségben is a megfelelő szinten tartsák számon, ide pedig kell a felesége háttérmunkája, kapcsolati tőkéje.

Gyerek. A nő őszintén vágyik rá, a férje viszont nem akar. A nő szeretne "normális" családot, a férje viszont csak korlátok nélküli "szenvedélyt", azaz semmi plusz kötelezettség, elvárás a jelenlegi helyzethez képest, ő csak hadd hódolhasson továbbra is a maga kis kalandjainak, ugyanakkor legyen meg otthon a kényelme, slussz. Ő a Doktornő szöges ellentéte, nincs önálló állása, teljes függésben él, ő az, aki inkább szemet huny, beletörődik a viszonyokba, a gyereknélküliségbe, csak a házassága fennmaradjon. Az élete, a döntése az ellenpont, hogy rámutasson, az a másik út hová is vezet.

A sorozat nagy érdeme ez a "szomszéd" házaspár, általuk, velük teljesebb a kép, a házasság "világa". És még vmi, képesek gyülölködés, bosszúállás nélkül rendezni a dolgaikat, ez külön pozitívum.
Illiona 2020 máj. 10. - 12:11:01 Előzmény edimir
(238209/239045)
The World of the Married
Spoiler

a doktornő gyermek iránti szeretete az én számomra nem is kétséges.

A baseball?? egyáltalán mi is az? számomra pl érdektelen. Hogy neked nem, az meg engem nem igazán érdekel. Igy volt ezzel az anya is. Attól hogy az apa nincs velük, a gyerek sportolhatott volna, ha nagyon akar. Persze első az iskola! Koreában nem ugy van mint itt nálunk, ha egyszer lát egy labdát messziről, akkor egyből kikiáltják sztárnak, és hozzávágnak pár millás fizetést. Koreában ha nincs diplomád, bármi lehetsz, de senki leszel! Az anya tudja ezt és szinte kiveri a gyerekből a teljesitményt az iskolában.

Ha a gyerek annyira tehetséges lenne, ha volna benne szenvedély a baseball iránt, akkor megtalálná a maga lehetőségét, a maga utját oda, de nem, ő inkább hibáztatja a kényelmes iróasztala mögött az anyját és nem is próbál baseballozni.

Az a tábor meg egy gyerekes besaball tábor volt, az igazi sporthoz nem sok köze volt! Az apa nem volt tavaly sem, és idén is csak muszájból ment, még a dátumát is elfelejtette.

Szerintem a gyerek egy kamaszos lázadáson ment keresztül, a legfőbb problémája az volt hogy minden rossz volt ami körülötte történt. Mindig hibáztatni valakit!!! Valaki mindig tehet minden rosszról, és általában az aki ott van. Végül is mi rossz érte a gyereket?
Hogy apját nem látta 2 évig? majd láthatja ha elmulik 21, utána élete végéig!
Visszafizeti az anyjának minden fillért amit ráköltött, és utána él a papával?
Vagy nem is lenne ez a jó?

Kiderült ott amikor az apa kislányának az 1 éves szülinapját ünnepelték, hogy az apjának senki és semmi!! ő is ott szembesült vele! csak hát gyerekfejjel még lassú, nem is fogta fel! majd felfogja!
nem tudom mi lesz a vége, de remélem az apa megy majd a süllyesztőbe!!!! annyira idegesit.

Mert azért jó ez a sorozat, hogy nem lehet a karaktereket besorolni, hogy jó , rossz, hanem részről változnak!
8/10
edimir 2020 máj. 10. - 11:51:15 8/10 Előzmény edimir
(238208/239045)
Off
The World of the Married
Spoiler

Anyának lenni soha sem könnyű, jó anyának pedig még nehezebb, örök lavírozás a hibák, mulasztások, rossz döntések és helyes választások útvesztőjében. Amikor csak bízunk abban, hogy szeretetünk úgy nyilvánul meg, hogy az a gyerekünk hasznára válik.

A Doktornő kimodott szavai szerint a legdrágább számára a gyereke. Amikor született, hozott egy döntést, az évek során ezt elmulasztotta felülvizsgálni. Itt is beérte a látszattal, a felszínnel. Gondoskodni gyereke jólétéről: egyél jól, aludj jól, tanulj! Már korábban érzékeljük, hogy a gyerekkel vmi nincs rendben, nem boldog. Teszi, amit elvárnak tőle, a napjai éppúgyszigorúan betáblázottak, mint egy felnőtté, talán még jobban. Iskola, aztán akadémia + különtanár matekból és angolból. Hiába, kell mindez a 8. osztályos gyereknek, hogy jó középiskolába kerülhessen. Az egyetlen igazi örömforrás számára a baseball. Ebben a közös szenvedélyben viszont csak az apjával osztozik. Mondhatnánk rá, hogy családon belül a szülők közötti "munkamegosztás", az anyától épp elég, hogy ott van szurkolóként, vagy hogy az apát noszogatja, hogy vigye el a fiukat a baseball táborba, amit már tavaly is megígért, de be nem tartott. Mondjuk ha nagyon akarná, akkor az okos Doktornőnek se okozna különösebb nehézséget, hogy utána nézzen a baseball játékszabályainak, a csapatoknak, neves játékosoknak, hogy megismerkedjen a fia kedvenc sportjával.

A mulasztása, hogy nem lép ki az ételtkészítő, tanulmányokat ellenőrző szerepkörből, hogy a gyerekével egyszer sem ül le egy komolyabb elbeszélgetésre, hogy nem szervez egyetlen közös hétvégi porgramot se, ahol közösen élvezhetnék az adott programot, közös élményt szerezhetnének. Még a mókuskerék is külön-külön van, még abban sem együtt futnak végtelenítve.

Hol van a szeretet melegsége? Hol az őszinteség?

A bűn. Egy hátborzongató jelenet erejéig a Doktornőből előbukkan az ókori görög Médeia, aki a bosszúhoz, ahhoz, hogy a másiknak a legnagyobb fájdalmat okozza a legszörnyűbbre is képes. A Doktornő szerencsére mégsem Médeia, de ördögi eszközként használja fel ezt az álarcot, kapcsolatot pusztít el vele, hogy megszerezzen ezáltal vkit.

Harcolni a gyermekért? A gyermek nem lehet sem eszköze, sem célja a harcnak. Ha már egy vétlen áldozat, akkor az ő védelme kell, hogy az elsődleges legyen, minél kevesebb lelki sérülést szenvedjen el, minél kevésbé rendüljön bele a világa a változásba, a felnőttek csatározásai közepette is tudja és érezze, hogy őt változatlanul szeretik, nem ő a bajok forrása.

Hogy kinek mit jelent a fiú? Mit tesz és mit nem tesz érte?
A sorozat talán itt a legkíméletlenebb, a legkeményebb....
Illiona 2020 máj. 10. - 11:51:14 Előzmény edimir
(238207/239045)
The World of the Married
Spoiler

Amit a nőről irsz, az mind igaz. De azért van itt egy nagyon fontos tényező! a PÉNZ!!!
Azért az nem fér bele az én értékrendembe, hogy a saját titkos bankszámlájára gyüjtögetett 320 000 000 Wont az barátok között is kb 80 millió ft. A közös házukra is jelzálogot vett fel, a közös számlákon 7-8 ezer Won csücsült. SŐT!! még a saját nyomoronc anyja kezelési költségeit is a feleség fizette a saját keresetéből, ott a temetésen elhangzott, hogy évek óta. Sőt, magát a temetést is ő fizette.
Azonkivül, hogy felelős állást töltött be a helyi SZTK-ban , ő készitette a reggelit és a vacsorát, valamint ő vasalta a férje ingjeit. Ennyit láttunk, de ez minden csak nem a férj támogató hozzáállása.

A nő számára nem fontos a pénz. Inkább mindent érzelmi oldalról közelit meg. Egész addig, amig rá nem jön arra hogx válás esetén kopasz fenékkel marad, ráadásul egy csomó adóssággal. Van ilyen a saját ismerőseim körében, csak ott nem volt ez a lehetőség, hogy 2-3 hét alatt mindent feltérképezni, és levédeni. Vagyis nagyon átéreztem a nő megdöbbenését.
Azt meg hogy a könyvelő miért és hogyan milyen feltételekkel segitte ki információval, nagyon tetszett!!! Először azt hittem (jelenet az esőben) hogy a könyvelő majd tapadosan nyomulós lesz, de nem, abszolut korrekt volt.

A nő esetében viszont nem volt szép egyáltalán, hogy megmondta a feleségnek. Ha már megtörtént, akkor tagadni kellett volna körömszakadtáig! Hogy miért? az még egy oldalnyi indoklás :)))))
Illiona 2020 máj. 10. - 11:23:17
(238206/239045)
Sziasztok!
The World of the Married
Spoiler

én tegnap csak a 8. epizódig jutottam, nekem tegnap és ma is dolgoznom kell!
Hogy miért irom ezt? mert itt a sorozatban is van egy könyvelő, akivel teljes mértékben együtt tudok érezni. Igaz hogy van némi negativ tulajdonsága, de ezek eltörpülnek a sok sok jó mellett! Igaz?

elhanyagolhatóan rossz tulajdonsága pl: nagyon kicsike (külsőleg) arrogáns, hűtlen (nagyon hűtlen: bármikor bárkivel) DE a szakmájában jó, sokat dolgozik, felelősségteljes munkát végez stb stb stb.....

A felesége meg egy élősködő, semmivel nem több. Aki munka nélkül csak lesi, hogy mikor esik teherbe, és közben már 40 éves? Nőegylet? Na ne!!! azt hiszi ez, hogy egy gyerek az egy biztositás is a jó élethez?

Apropo! milyen találó és kigondolt filmcim ez hoyg "JÓ ÉLET" ???? :))))))))