Illiona 2021 jan. 06. - 16:38:33 Előzmény Illiona
(238645/239045)
Do Jo Yeong (néztem az ázsiawikin, de hol igy irják, hol amugy.)

ez a sorozat igazi karaktereket vonultat fel, nem csak a főszereplők vonatkozásában, hanem szinte minden szereplő egy egyéniség, egy megkomponált jelenség.
az egyik ilyen a khitán Jung Bo Suk.
Már a külső benyomás is róla némiképp szertelen, a gogiryoi katonás fegyelmezett megjelenéssel szemben a szertelen, fegyelmezetlen benyomást kelti, mintha épp egy pusztai törzs harcosa lenne.
Halálosan szerelmes a Kán lányába, iszonyuan féltékeny közben, miközben kisebbrendűségi komplexusai vannak. Mindig sok mindent csinálna egy adott pillanatban, miközben semmit nem tehet.
A tehetetlenség sokszor látszik az arcán.
Jó harcos, de túlfütött érzelmei mindig felülirják a józan észét, és emiatt rossz döntéseket hoz.
És persze igy az is lehetetlen, hogy viszontszeressék, a kán lányát elviszi valaki más, aki sokkal okosabb nála.
Igy járt.
Alakitása a 10-ből 10 pontot érdemel.
Illiona 2021 jan. 06. - 16:21:00 Előzmény kimbin01
(238644/239045)
Sziasztok!
Kedves Kimbin! hogyan lehet portörülgetés közben beleakadni egy külső wincsin lévő filmbe??? egész délután ezen törpöltem, és sehogy nem tudtam kitalálni. :))))

A multkor edimir elkérte a Do Jo Young magyar feliratait, amit meg is kerestem neki az egyik külső tárolómon. És ott gyorsan belenéztem az 54. epizódba, csak annyira, hogy jó-e a film, meg a felirat is milyen hozzá, és ott is maradtam, és akkor jött az este, az 55. és utána az 56 epizód, és rájöttem hogy ez nagyon jó!
Ugyhogy elkezdtem előlről, és most tartok a 19. résznél.
Nagyon élvezem, már megannyi részlet az évek alatt elmosódott, és talán a Sillán kivül nem is csináltak a koreaiak másik ilyen volumenű sorozatot.
Kép: a főszereplő
10/10
kimbin01 2021 jan. 06. - 13:56:50 10/10 Előzmény Illiona
(238643/239045)
Sziasztok!
Kár, hogy itt nem lájkolhatok, mert ez az írás tetszik. Szerintem a jelenkor orosz-kazah-mongol-filmekből ez az egyik legjobb, persze a Farkas totemet sem feledjük! Nekem tetszett a Mongol is, és az Aranyhorda is. Szeretnénk még többet látni, de a hazai médiapiac, és az emberek többsége tényleg vevő azokra a bugyuta filmekre, amiket q cikk emlegetett. Szeretem a mitológiát, de néhány film gyalázatosan el lett ....... az amcsi kezekben. Nem tagadom ott is akadt néhány igazán jó film, de a dömping az amiért kár volt a celluloidért. Tegnap délután-éjszaka, és ma újranéztem a Bichunmoot, kezembe akadt portörülgetés közben, és kedvet kaptam rá. Tulajdonképp 9 éve láttam, és csak a zenéjét hallgattam. Jól esett nosztalgiázni!
8/10
edimir 2021 jan. 05. - 18:10:55 8/10 Előzmény edimir
(238642/239045)
Off

The Goddess of Revenge (A Bosszú Istennője) - 12. epizód
Spoiler

A Kairos után ez a sorozat lenne a most futók között egy "fajsúlyosabb" dráma, de vhogy ez mégsem sikerül neki. Bár a történet a 12. rész végén újra lendületet kap, de sajnos a két főszereplő színészi játéka nem, az marad vérszegény.

Jó, mondjuk Hera karaktere egy erős, profi, visszafogott, fegyelmezett személyiség... de 12 részen keresztül szinte ugyanaz a hang, ugyanaz a szinte nulla mimika és ugyanennyi szenvedély?! Ami még az elején a helyén volt, az a későbbiekben már az események változásával, az új és új helyzetekben már kevés... számomra a színésznő is....

Ügyvédünk karaktere változik, hozzá a színészi játék is... csak vhogy a közös jelenetek mégsem működnek igazán. A fájdalmas tekintet, az aggódó szavak rezonancia nélkül jutnak el az érzékszerveimhez, de belül nem váltanak ki hatást....

Mint ahogy anno a hotel folyosóján tipródó nővérke sem tudott meghatni...
KÉP: bármilyen görcsösen is markolássza a retiküljét.... mert utána szépen ÖNKÉNT lépett be a cégvezér hotelszobájába, ahová nem pasziánszozni hívták....

8/10
edimir 2021 jan. 05. - 17:41:56 8/10 Előzmény edimir
(238641/239045)
Off

The Goddess of Revenge (A Bosszú Istennője) - 12. epizód
Spoiler

A sorozat szép lassan csordogálva elért háromnegyedéhez. Nagyon jól, dinamikusan indult az elején, aztán ez a sebes folyás a közepe táján kiterebélyesedett és belassult. A jelenben zajló új esetek helyett inkább a múlt szálait bogozgatja. és eljutunk a szokásos kicsi a világ effektushoz és a minden mindennel, mindenkivel összekapcsolódik - szintén csak megszokott - felismeréséhez. 11 évvel korábbi ügyek állnak össze kerek történetté.

KÉP: négyen: elnök és lánya, ügyvéd és Hera... négy cél, négy akarat.... s ami a négy kő közé kerülve őrlődik... egy fiúcska.... és egy bombaként robbanó mondat... vajon ki és miért gyújtotta fel 11 éve a raktárt?

Hmm, s a négy szereplő elgondolkodhat, vajon mit tud a másik háromról...
Illiona 2021 jan. 04. - 17:48:38
(238640/239045)
Sziasztok!
Boldog Új Évet Mindannyiótoknak!

Ma jelent meg ez a cikk a TOMIRISZ c kazah filmről, amiről már annyiszor beszéltünk itt.
Érdemes szerintem elolvasni.
https://magyarnemzet.hu/kultura/a-kazakok-szkita-kiralynorol-szolo-filmjukkel-feladtak-a-lecket-9174335/?fbclid=IwAR2UZ63UH-XXlJsZ_Vdv1rfMqamashTtUoA2bMB2vN2pMMCz1XLuEkOfWnc

Van-e olyan aki még nem látta?
8/10
edimir 2021 jan. 03. - 13:08:14 8/10
(238639/239045)
Off

Kalasnyikov - orosz film 2020
Spoiler

Még a fegyverek iránt nem érdeklődők is ismerik ezt a nevet, tehát a címmel el lehet adni a filmet. De vajon milyen filmet lehet készíteni a híres tervező életéből?

Felirat nélkül néztem egy online oldalon, tehát a párbeszédeket megítélni nem tudom, csak az összbenyomásról tudok írni. A forgatókönyvíró ügyesen (és roppant bölcsen) átugrotta a sok buktatót tartalmazó gyerek és kamasz kort (kulák apa, kényszerű elköltözés, szökés, kimaradás az iskolából) és csak 8 évet ölel fel a film a 94 évet élt Kalasnyikov életéből, 1941-1949 közötti időszakot.

Miért épp az a 8 év? 1941 a "tapasztalat", ami az ötletet elindítja, 1949 pedig, amikor az általa kifejlesztett fegyvert a szovjet hadsereg rendszeresíti.

A gyermekkort egy villanással elintézi, fából, fémcsőből puskát fabrikálni igyekvő fiúcska egy falusi parasztház udvarán. Aztán mindjárt belecsöppenünk a 2. világháborúba, 1941-et írunk. Kalasnyikov harckocsizó, a harckocsit találat éri, ő pedig megsebesül. Egyetlen jól felépített jelenetbe sűrítik a "tapasztalatot", amit sebesültként való szállításakor szerez, ami a motivációt adja majd, hogy innentől megszállottként az automata fegyverszerkezet tökéletesítésén fáradozzon.

A háborút innentől már a hátország egyes állomásain éli meg. A forgatókönyvírónak bizony fel kell kötni a gatyáját, innentől kell nézhető, "szórakoztató" történetet összehoznia egy kevésbé látványos és izgalmas vmiből.

Három dologra épít.
Az első egy nagyon szerethető Kalasnyikov karakter. Egyszerű, tisztességes, egyenes, elkötelezett, szorgalmas és állhatatos, aki katonaként és férfiként egyaránt szimpatikus.

Férfi. A második a romantikus szál. A későbbi felesége megismerése, kapcsolatuk megerősödése. A középiskolából kimaradt Kalasnyikov ugyan képes papírra vetni az elképzeléseit, de a megfelelő dokumentációhoz, a gyártáshoz szükséges műszaki rajzot már egy képzett mérnök készíti, ez pedig nő!:)

A harmadik pedig maga az ÚT, azaz a fejlesztés buktatókkal, kétkedőkkel, kinevetőkkel és támogatókkal, segítőkkel.... és egy végtelen kitartással, a nehézségeket legyűrő akarattal.....
Kétségtelenül a film leghatásosabb jelenete a fegyver tesztelése, amikor víz alá majd homokba merítik... aztán mégis tökéletesen működik. Ez a jelenet érteti meg még a laikussal is, miért vált legendássá a fegyver és feltalálója.

KÉP: az általa kifejlesztett fegyverrel felszerelt katonák tapssal köszönik meg Kalasnyikovnak a munkáját....

A film: https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://www.imdb.com/title/tt11547520/&prev=search&pto=aue

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=DBqZv1_WGjQ

Életrajza: https://hu.wikipedia.org/wiki/Mihail_Tyimofejevics_Kalasnyikov
Az "Érdekességek" résznél jót mosolyogtam a szobra talpazatánál elkövetett óriási bakin:)))))))))))))))))))
8/10
edimir 2021 jan. 02. - 16:58:58 8/10
(238638/239045)
Off

Run On - 1-6. rész
Spoiler

Sajnos a Kairos-hoz hasonló minőségű sorozat nem terem minden bokorban, de azért még találhatunk más, érdekes sorozatot is, amit esetleg érdemes megnézni.

Számomra nagyon emlékezetes volt Si-Wan a Misaeng sorozatban anno, így kíváncsian vártam, vajon milyen lesz ebben a decemberben indult új sorozatban. Nos, ismét egy különleges karaktert alakít, nagyszerűen. Tkp a sorozat négy főszereplőjéről ugyanez elmondható, nem szokványos, erős karakterek.

De vegyük őket sorba!
Ki Seon-Gyeom - a nemzeti válogatott futója. Politikus apa, színésznő anya, profi golfjátékos nővér.... családi élet nulla. A "család" a politikus apa karrierjének szolgálatában és hátteréül szolgál. Az "otthon" számára ismeretlen fogalom, a sportközpontban éli roppant fegyelmezett életét, ahonnan ki-kirángatja a család, ha szükség van rá az imidzshez. Kevés beszédű, zárkózott figura, de ha megszólal, akkor akkor azzal lepadlóz mindenkit!:))))))))))) Szeretem a mély igazságérzetét, a karakánságát, ahogy képes mindent maga mögött hagyni, karriert, az egész addigi életét. A higgadtság szobra dühbe gurul, de még dühe is különleges!:)))))))))))))))))))))))

Oh Mi-Joo - filmek feliratát fordító, akit Ki Seon-Gyeom mellé vesznek fel tolmácsnak egy külföldi sportriporterek által is látogatott rendezvényre. A lány szülei korán elhunytak, így egyedül él a világban, csak filmes szakmában dolgozó barátnőjére számíthat, akivel együtt lakik. Neki viszont be nem áll a szája.:)))))))))))) Aminek sokszor látja kárát, mivel többnyire őszintén beolvas ilyenkor.:)))))))))))))
Számára az öröm és büszkeség netovábbja, amikor egy film stáblistájának végén a felirat fordítójaként láthatja a nevét. Bár elkötelezett, jó szakember, de a megbízásokhoz megalkuvásokon keresztül juthat csak, amit nehezen vesz be a gyomra.

Seo Dan-A- sportruházati céget vezet. Sajnos nőként a régimódi elveket valló apja a vállalata élén nem számol vele utódként. Van egy arrogáns és ostoba bátyja és egy idol féltestvér öcsikéje, akik tele van sztárallűrökkel. Roppant profi, de azért meg-megcsillan a fricska. Imádtam, ahogy utált bátyjának törleszti, amit a titkárával művelt!:))))))))) Ki Seon-Gyeom az ő általa tervezett sportruhákat mutatta be, innen közöttük a kapcsolat.

Lee Yeong-Hwa - egyetemista, aki festményeit a kávézónak ajánlja fel dekorációként. Képeire felfigyel Seo Dan-A. Négyük közül ő a leglazább figura, kispénzű művész tele alkotókedvvel.

Nem egy szokványos romantikus történet érdekes karakterekkel.

KÉP: "Why do we fall? So that we can rise again" - ez az egyik külföldi filmben látott mondat indította arra a lányt, hogy nyelvet tanuljon, felirat fordító legyen.
Az elhíresült mondás a Batmanből.:)))))))))))) Hmm... talán a sorozat mottója is egyben....
8/10
edimir 2021 jan. 02. - 15:14:43 8/10 Előzmény Ljerk
(238637/239045)
Off
Taejo Wang Geon - 2000

Azt hiszem, hogy természetes, hogy az elejétől Wang Guhnról szól a sorozat, ha egyszer ő a sorozat címadója.:)))))))))))))))))))

Tények. Háttttttttttttttttt... azért a Samguk Yusa népmeséken, legendákon alapszik.

A lázadás, az lázadás. Ha vki nem királyi vérből származik és úgy kerül a trónra, ott mindig kell vmi súlyos erkölcsi indoklás, hogy törvényesnek állítsák be a törvénytelent.

A 120. részben Gung Ye halála előtt felvillannak az életéből képek, abból kikövetkeztethető a felesége és fiai megöletése. Még ha így is történt volna, azért a koreai történelemben nem egyedülálló eset, hogy az uralkodó családtagjait végezteti ki... és mégsem tör ki lázadás ellene.

Hmm... a Gung Ye születésekor elhangzó jóslat, hogy katasztrófát hoz a világra, amiért az apja meg akarja öletni..... ez akár egy utólagosan. tudatosan kreált legenda is lehet, ami a "lejárató kampány" része lehetett, hogy lám, a megjövendölt szörnyű sors teljesedett be.

Igen, a történelmet sajnos mindig a győztesek írják.......
10/10
Ljerk 2021 jan. 01. - 23:48:31 10/10 Előzmény edimir
(238636/239045)
Az elejétől fogva Wang Guhnról szól a sorozat - mondjuk nem egy abszolút főszerep. Igen, ahogy írtad átveszi Gung Ye örökségét, persze ő is elég sokat tett hozzá Goryeo elődállamának megalapításához. A későbbi 80 rész az egyesítésről szól Baekje, és Silla kapcsán, ami szintén tartogat néhány érdekes eseményt. Szerencsénkre az Empress Chun Chuból ismert nagyszámú Taejo utód közti csatározás nem kap szerepet.

A filmben is szerepel a mondás, hogy a "történelmet mindig a győztesek írják", ettől függetlenül vannak tények amik tényleg amellett szólhatnak, hogy Gung Ye nem tudta összeegyeztetni az elméleti elveit az emberi élet valóságával - gondolok itt arra, ami a "feleségeivel" és gyerekeivel történt.
8/10
edimir 2021 jan. 01. - 22:14:29 8/10 Előzmény Ljerk
(238635/239045)
Off
Taejo Wang Geon - 2000

Az jutott eszembe, hogy milyen érdekes, hogy Korjó első uralkodója épp úgy került hatalomra, mint a Korjó utolsó királyát megdöntő. Azaz volt egy korábban az uralkodó hű embere, aki aztán katonai erejét felhasználva magához ragadja a hatalmat, új korszakot, új dinasztiát alapítva.

Ebben a sorozatban a megdöntött uralkodó Gung Ye.
Életrajza: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gung_Ye

Igen, szerepel benne, amiről írtál, hogy Maitreya Buddhának nevezi magát és a vallásra támaszkodva igyekszik megerősíteni a hatalmát, ami aztán szinte paranoiás vérengzésbe, erőszakba fordul, így tkp. az ellene való lázadás egyfajta megszabadítás egy őrülttől a trónon.

DE vhogy számomra kicsit mindig kérdőjelesek ezek az utolsó királyok a trónon, akik természetesen mindig vmiért elítélendőek. Ott bujkál az emberben a kétely, hogy ebből a negatív oldalból vajon mennyi a realitás és mennyit toldatott hozzá az új dinasztia, hogy saját legitimitását ezzel indokolja.

Az életrajzi szócikkben az "örökség" részben utalnak egyes történészi véleményekre, melyek szintén megkérdőjelezik Gung Ye despotizmusát.

Ezért is tetszett anno annyira a My Country: The New Age sorozat, mert be mert vállalni egy alternatív szemlélet, a bevettől eltérőt, ami kilép a rossz uralkodó ellen jogosan fellázadó egyébként hű tábornoka sémából.

KÉP: az utolsó pohár... tetszett ez a jelenet, jól volt felépítve... a nincs hova tovább menekülni elfogadása... a találkozás... és a király kardja....

Tényleg, a 120. részben meghal Gung Ye. Akkor a maradék 80 rész már az új korszak új királyáról, azaz Taejo-ról és Korjó alapításáról szól?
8/10
edimir 2021 jan. 01. - 21:47:29 8/10 Előzmény Ljerk
(238634/239045)
Off
Taejo Wang Geon - 2000

Pont 20 éve készült a sorozat, 2 évig tartott a 200 rész műsorba kerülése!
Én csak a 120. részt néztem meg belőle a Dailymotion-on angol felirattal kíváncsiságból. Ez volt a 200 részből a legmagasabb nézettségű, több mint 60%-os! Az első reakcióm az volt, hogy lejjebb vettem a hangerőt, mert a sok kiabalást már nem bírtam a fülesemmel hallgatni.

Ami feltűnt, az a hosszabban mutatott roppant komor arcok, szúrós tekintetek... és persze a jeleneteknél legalább 4-5 kísérő kifejti az adott helyzetről a véleményét, hogy a nézőt "képbe hozzák", mi is történik és miért.

KÉP: a sorozat plakátja
Ismertető:https://translate.google.com/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Taejo_Wang_Geon_(TV_series)&prev=search&pto=aue
10/10
Ljerk 2021 jan. 01. - 17:35:01 10/10 Előzmény edimir
(238633/239045)
Kicsit lesarkítottam a kérdést.

Azonban ki hibáztathatná Deák Ferencéket? Utólag sem lehet ebben a kérdésben nagyon okosnak lenni - hiszen az Orosz birodalom (Szent szövetség) segítségével verték le az 1848-as szabadságharcot. Lehetetlennek látszott, akárcsak a lengyelek esetében önálló államot létrehozni - Európa ezen részét birodalmak uralták.
10/10
Ljerk 2021 jan. 01. - 16:58:47 10/10
(238632/239045)
Írtam egy hosszabb hozzászólást válaszként, de eltűnt. Puff. ezért most röviden.

Az élő Buddha (Maitréja) megjelenése, mint aki létrehozza a földi mennyországot (Chunchu és Yushin Sillájának bukása után a koreai félsziget középső részén) - azonban környezete élő pokollá változik, mert egy Maitréja is csak egy halandó.

Silla öreg királyához hasonlóan Wang Guhnt is a többi hős (tudós, tábornok) emeli naggyá, mert látnak benne olyat, ami "tiszteletre méltó" - így a megőrült Maitréját sem akarja elárulni.

Szerencsére a belső és külső jelenetek arányaikban viszonylag jó összhangban vannak.
8/10
edimir 2021 jan. 01. - 15:35:32 8/10 Előzmény Ljerk
(238631/239045)
200 rész, akkor nem csapták össze! Gondolom, azért pár résznyit kitesznek azok a jelenetek, amikor az asztal körül vitatják meg a szereplők a helyzetet, a terveket. Mondjuk ezt a megoldást nem kedveltem igazán sosem, még Sillánál sem. Mindig olyan erőltetett, statikus.

Melyek voltak azok a bizonyos érdekes, kevésbé ismert események, amikre felkaptad a fejed?
8/10
edimir 2021 jan. 01. - 15:25:11 8/10 Előzmény Ljerk
(238630/239045)
Balkán. Jóval összetettebb a balkáni kérdés valóban.

Azért az OMM mellett volt még egy nagyhatalom, aminek voltak balkáni aspirációi: Oroszország.
http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/bevonulas_boszniaba_balkani_krizis_1878

Az egyensúlyra törekvés mindenkor befolyásolta a nemzetközi politikát.

Cassandra-levél. "A trianoni békeszerződés után kétségtelenné vált, hogy a végkifejletet illetően Kossuthnak volt igaza."
Az idézet Gergely András történész írásából, aki a kiegyezést tekinti át: http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/az_1867_es_kiegyezes


Vonzó Kossuth Duna konföderációs elképzelése: http://mek.niif.hu/04800/04882/html/szabadku0178.html

DE ehhez meg is kell nyerni a feleket. Akinek van, az a van-ról nehezen mond le, akinek nincs, az kérdéses, hogy mennyire válik mohóvá..... s a többiekről még szó sem esett.
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/ErdelyHun-erdely-tortenete-harom-kotetben-1/harmadik-kotet-1830-tol-napjainkig-1366/xi-az-abszolutizmus-kora-erdelyben-18491867-1643/3-az-onkenyuralom-megrendulese-16B5/a-duna-konfoderacio-es-a-hegemonia-kerdese-16F2/

10/10
Ljerk 2021 jan. 01. - 11:48:03 10/10
(238629/239045)
Megnéztem a Goryeo alapításáról szóló 200 részes sorozatot, néhány órával 2021 előtt sikerült befejeznem... :)

Mivel nem ismertem a 3. nagy egyesítés (1. Gojoseon 2. Chunchu-Yushin Sillája a Tanggal) történetét - érdekes, esetenként meglepő eseményeket láthattam . Egyes részek, karakterek és események sokszor vonzóvá tették a sorozatot, azonban a régimódi lassúság többször is akasztja a megtekinthetőséget, ezért is hagytam abba kétszer is.
10/10
Ljerk 2021 jan. 01. - 11:15:21 10/10 Előzmény Illiona
(238628/239045)
Az a helyzet, hogy a kritika politikai része felületes! Hihetetlenül nincsen képünk a Balkánról!

1. Az Osztrák-Magyar Monarchia (OMM) utolsó törökellenes megmozdulása az volt, hogy Bosznia-Hercegonivából kiűzte a törököket 1878-ban.

2. Ezután a berlini egyezmény keretében 30 évnyi katonai gyámságot kapott Bosznia-Hercegovina felett.

3. Majd az OMM az addigi törökellenes harc zászlóvivője, ezután e harc hátramozdítójaként ellenezte a balkáni országok törökellenes háborúit birodalmi érdekből!

4. 1908-ban az OMM felrúgva a berlini egyezményt annektálta Bosznia-Hercegovinát, azaz a birodalom részévé tette!

5. 1912-13 -ban a bolgár, szerb, görög csapatok kiűzték a törököket a Balkánról, miközben ezt a háborút az OMM ellenezte!

6. A Balkánon 1914-re egyetlen nagyhatalom maradt idegen testként, amely már nem a török volt, hanem az OMM!!!!!!!!

7. Kossuth "Cassandra" levelében pontosan leírta, hogy mi fog történni, ha Magyarország összeköti magát egy birodalmi érdekek alapján működő hatalomhoz:

"Ilyenkor mond le Magyarország legbecsesebb állami jogairól, és lemond oly módon, lemond, magát oly politikának eszközeül szegődtetve, mely szomszédainkat úgy nyugat, mint kelet felé ellenségeinkké teszi; a nemzetiségi belkérdés kielégítő megoldását, a horvátországgali kiegyezkedést lehetetleníti, s szemlátomást közelgő európai bonyodalmaknál hazánkat a vetélkedő ambícióknak céltáblául tűzi ki. [...]

... én e tényben a nemzet halálát látom; s mert ezt látom, kötelességemnek tartom megtörni hallgatásomat; nem avégett, hogy vitatkozzam, hanem hogy Isten, a Haza s az utókor nevében esdekelve felszólítsalak... Ne vidd azon pontra a nemzetet, melyről többé a jövőnek nem lehet mestere! "
https://hu.wikipedia.org/wiki/Cassandra-lev%C3%A9l
8/10
edimir 2020 dec. 31. - 23:31:14 8/10
(238627/239045)
Köszöntsön ránk az új esztendő mindazzal, amire vágyunk: jó egészséggel, szeretetteljes kapcsolatokkal, stabilitással és kellemes meglepetésekkel, pihentető nyugalommal és pezsdítő élményekkel, jó filmekkel és még jobb beszélgetésekkel..... és sok-sok örömmel, nevetéssel!:)))))))
8/10
edimir 2020 dec. 31. - 23:20:54 8/10 Előzmény Illiona
(238626/239045)
:)))))))))))))))