Seemann 2012 júl. 27. - 17:03:33
(679/1379)
Akármennyire is sztárolják egy filmet, valahogy mégiscsak egyre több embernek tûnik fel, hogy azért, a francba is, nem errõl volt. Valami többrõl, valami jobbról, valami odabaszó.sabbról, valami lehengerlõrõl. Legalább annyira, mint az elõzõ részeknél. Biztos vagyok benne, hogy Nolan ennél többre lett volna képes. Elfáradt, vagy megunta a Batman történetet. Esetleg nem kellett volna az Eredetbõl mindenkit belepakolni ebbe a filmbe. Néha a kevesebb több. Az akciójelenetek kidolgozatlansága miatt pedig különösen mérges vagyok. Úgy érzem, kicsit hasonló eset történt, mint a Prometheus esetében. Nem ezt vártuk. Ridley Scott mondjuk-véleményem szerint- egy bukott rendezõ, akire egy wc tisztító reklámfilmjét sem bíznám már, szóval tõle nem volt akkora a csalódás a tákolmánya, inkább csak a cím miatt, mégis, a franchise-tól többet várt az ember. De Nolantól nagyon sokat vártunk. Többet. Erre most itt van ez a Batman, ami után az ember csak húzza a száját. Gratulálok!
10/10
Benibububaby 2012 júl. 27. - 16:02:09 10/10
(678/1379)
épp ezért sajnáltam, hogy a végén a kávézóban megmutatták Wayne arcát, sokkal misztikusabb lett volna, ha Alfred csak bólint és vége.
Az Eredetben sem dõlt el a pörgõke...kb uaz a hatás lett volna!
bencus11 2012 júl. 27. - 15:40:31
(677/1379)
Szerintem teljesen jó volt Hardy a szerepre.
john_mills 2012 júl. 27. - 15:02:40
(676/1379)
Tegnap este láttam a befejezõ, harmadik részt és megvallom kicsit felemás

érzésekkel jöttem ki a terembõl. A film nagyon tetszett, mégis bujkál

bennem valami hiányérzet azt illetõen, hogy valami mást vártam. Nem mondom,

hogy jobbat, de valami mást.
Az elõttem szólók között akad szõrszálhasogatás bõven, amiben természetesen

van is igazság, de van, ami véleményem szerint teljesen felesleges. Persze

mindenki úgy értékel ki egy filmet, ahogy ez belülrõl jön neki;

valószínüleg mindenki máshogy.

SPOILER

Nagyon vártam filmet, pl. tegnap a film elõtt a mozi elõterében már szinte

befogtam a fülem, nehogy valakitõl meghalljak valami végsõ poént (mert õ

már mondjuk látott cam-os videót a neten angolul, vagy délelõtt már

megnézte egyszer, stb.). Szóval nem kell ecsetelnem, hogy miért írom a

személyes, nem szervesen a filmhez fûzõdõ élményeimet már a spoiler-részbe:

nem bírom elviselni, ha valaki lelövi egy film egy részét elõre, pláne nem

a poént!

A jellemek:
1. Bane
Latolgattam magamban, hogy a Jokeres vonalat viszi tovább a rendezõ, és még

elvakultabb, még ördögibb lesz Batman soros ellenfele - akinek szerepe

ezúttal Bane-re jutott -, vagy sem.
Nos szerintem igen is, meg nem is. Teóriáját tekintve igen, hiszen Bane a

"pokolban" született, férfikorában látta meg elõször a napfényt, de

feleslegesnek tartotta, mert elvakítja. - így mondja a film. Ez még

sokkolóbb elõsors, mint Jokeré volt a trilógia második részében, akinek

valószínûleg borzasztó gyerekkor jutott, de azért börtönben nõni fel...

Azonban Bane elõélete (mégha félig-meddig legendaként mesélik el Wayne-nek)

kiszámíthatóbb, illetve több informácót enged sejtetni önmagáról, mint

Jokernél, akit teljes káosz és kiismerhetetlenség övez, tekintve, hogy

személyazonossága nincs, és háromszor három féle történettel áll elõ

arcsebeinek származási okait illetõen (1. Apja általi konfliktus folytán;

2. Szerelmével való együttérzésbõl; 3. Batmannek - ha jól emlékszem - már

nem tudja elmondani, de feltételezem, hogy egy harmadik sztori következett

volna...). Többen írták, hogy Bane-t Jokerhez hasonlítani teljesen

értelmetlen, talán így is van. Én is keresgélem a kapcsolódási pontokat, de

egyszerûen nem találom (talán nincs is...).

2. Miranda Tate
Való igaz, hogy az õ bemutatása kicsit hiányos volt, de ezt betudhatjuk

annak a ténynek, hogy Nolan titokban akarta tartani õt a film végéig.
Nekem õ fõgonosznak egyszerûen súlytalan volt - nem tudom, hogy Cotillard

alakítása vagy a megírt szerep volt-e elégtelen számomra, de azzal együtt,

hogy nem ismertem a végkifejletett és meglepõdtem azon a húzáson, hogy õ

Ra's al Ghul lánya, egész egyszerûen nem ütött valahogy. A film elején azt

hittem, hogy õ Méregkeverõ lesz, bár rájöttem azt a nõt Pamelának hívták...

3. John Blake
Érdekes volt a jelleme: volt egy-két pillanat, amíg azt gondoltam, egyszer

csak kiderül, hogy õ is gonosz. Az is eszembe jutott, hogy Batman meghal a

film végén, és õ (mint az árnyak ligájának legendájában Ra's al Ghul

személyét Dukard) veszi át Batman szerepét, halhatatlanná téve a

denevérember eszméjét. E kettõ "elméletem" között arra gondoltam, talán õ

lesz Robin, Batman szövetségese. Meglepetésemre ez jött be... Meglepõ volt,

és ez nem tetszik a filmben, hogy használ egy hõst (Robin), akinek a

személyiségét teljesen megváltoztatja (a Batman: The animated series c.

sorozatban Robin eredeti neve Dick Grayson, akinek szülei cirkuszi

akrobaták voltak, s meghaltak, így árvult meg Robin/Dick - itt errõl szó

sem volt...)

4. Selina Kyle
Számomra legkedvesebb alak a filmben, Batman és Bane mellett. Egyrészt

Hathaway jól alakított, de most nem a színészi teljesítményeket akarom

méltatni, csak a fiktív karaktereket. Biztos sokan nem így látják, de nekem

itt jött ki Nolan zsenije a filmben. Nem tudom kinek tûnt fel, hogy Selina

Kyle volt Hathaway és nem Macskanõ. Ezt most hülyén fogalmaztam, de

megpróbálom leírni: Az eredeti Batman történetben (Batman: The animated

series) Selina Kyle = Macskanõ úgy, mint Bruce Wayne = Batman. Van egy

alteregója, akinek neve is van. Itt - szinkronizálva néztem - nem volt

említve ez a név, hogy Macskanõ. A rajzfilsorozatban fontos eleme

Selinának, hogy van egy macskája, akit mindenkinél jobban szeret, segít

neki lopkodni, stb. Ennek itt én nyomát sem láttam. A szerkója sem volt túl

egyedi itt a filmben, tény, hogy macskafülekre emlékeztettek a szemüveg

"fülei" vagy mik, de nekem ha valami, ez nem volt egyértelmû, hogy õ egy

macskanõ. Nolan a jellemét tetté "cicusossá", de nem lett rányomva a

Catwoman-bélyeg. Ez nagyon tetszett.



Nekem a végkifejlet nem tetszett igazán. Amit nem értek:
Oké, hogy Batman kiröpíti a bombát Gothambõl a nyílt vízre, megússza és

családot alapít, de a bûnözõk megmaradnak Gotham utcáin? Madárijesztõ, Bane

(már ha nem halt meg a lövéstõl) és a kiengedett vagy 1000 bûnözõ ott

lófrál mai Gotham utcáin?

SPOILER vége

Összességében nagy film, méltó befejezés.

Nálam:
Batman: kezdõdik! 9.5

A sötét lovag 9.0

A sötét lovag - felemelkedés 9.0

Jó mozizást mindenkinek!!!
10/10
TheGreatDanton 2012 júl. 27. - 14:47:17 10/10
(675/1379)
Az amerikai focis jelenetnél a puttsburghi stadionba a Heinz Fielden játszódott a jelenet és amerikai focisták is voltak benne pl. a Pittsburg Steelers legendája Hines Ward.
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 14:25:53 10/10
(674/1379)
arról nem is beszélve hogy hülyeség hogy miért Manhattam volt,nem az Gotham City volt mivel egy a való világtól más univerzumba játszódó képregényfilm ennyire már nem kéne filmel kapcsolatba belekötögetni.Ha pl egy katasztrófa filmet forgatnának Badacsonyál kitörne a vulkán (amit mondjuk elneveznének Kukutyin falvai vulkán hegynek) te azon fröcsögnél hogy dehát nem is müködik?:D
10/10
Andrew8 2012 júl. 27. - 14:13:20 10/10
(673/1379)
Az 1-2. részben Chicago volt Gotham most a 3.-nál Manhattan és Pittsburg. A kastélyos jelenetek pedig mindig London környékén lettek leforgatva.

Az elején Bruce megy a bottal a tetõn, látszott is, hogy nem Batmanként figyelt ott fent.
10/10
Andrew8 2012 júl. 27. - 14:08:26 10/10
(672/1379)
És? Ez szerintem nem nagyon látszott a film alatt. A kamerával is tudtak úgy játszani, hogy ne látszódjon. Az Eredettel már Oscar díjas Wally Pfister megint odatette a kamerát ahova kellett, :) látványos fényképezése volt a filmnek.
10/10
Andrew8 2012 júl. 27. - 14:06:53 10/10
(671/1379)
S az a fura,, hogy ezt ugyanazok csinálták mint a Sötét lovag szinkronját. Igaz mivel azt lehet a DVD-s megjelenésre készítették el csak lehet kapkodtak vagy kevesebbet fizettek a munkáért és ezért sikerült rosszabbra (kivéve Gordont és Két-arcot). Most sokat javult a szinkron most. Az 1. rész is jó volt szinkronnal pedig az is ugye csak dvd-re ment, de azt mások is csinálták. De mintha Dr. Crane hangja más lett volna a 3. résznél mint az elsõ részben hallhattuk. A második rész elején más szinkronizálta nem tudom miért.
10/10
Andrew8 2012 júl. 27. - 14:01:53 10/10
(670/1379)
Igen a Sötét lovagban említett Lucius Fox hogy az új páncél sajnos kevésbé véd a kések és vágóeszközök ellen de rugalmasabb és golyóállóbb. Érdekesség hogy már a 2. részben megemlítették a Macskanõt? :D Szintén Lucius majdnem ugyanabban a jelenetben kutyák ellen is véd? Kérdi Wayne, Macskák ellen biztos. Mondta Lucius. :D
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 13:50:09 10/10
(669/1379)
Spoiler
a mászásra visszatérve angolba is határozottan azt mondták h gyalogoljon (és ezért lett gyalogoljon át a jégen ne keljen át a jégen a fordítás)
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 13:45:53 10/10
(668/1379)
Spoiler
Gotham City egy kitalált város a DC Comics univerzumban, mely mint Batman lakhelye vált ismertté. Kinézetre leginkább New York Cityre emlékeztet(tehát minek mennének Detroitba ha NYC-re emlékeztet:D így már érthetõ miért ott forgatták nem?). "wikipédia"
Az elején meg nem ruciba áll bottal volt fent csak látni akarta ünnnepséget.
A gerendás résznél se volt szerintem hiba(valószinü a füstbe katapultált vagy valami ilyesmi ugyanis utánna nem mutatták Batmant jellegzetes kivehetõ háttérrel és a gép se végzett hatalmas irányváltoztatást.).
MADÁR8 2012 júl. 27. - 13:33:06
(667/1379)
hát a 2õt nem láttam, de én is gondolkodtam kicsit, aztán rájöttem hogy tényleg nem mindenütt van a pajzsból.
6. ezt sose tudjuk meg hogy mászhatott-e volna, vagy csak így oldották meg a készítõk

van még egy dolog amit észrevettem:
amikor a bombát viszi ki a városból, nem tudja felhúzni a gépet ezért szõtlövi a házat. de amikor már a folyó fölött volt, háttérben meg a ház, eléggé látszott hogy csak az ablakokat meg a szigetelést robbantotta le. a tartógerendák ott maradtak. de ezt el lehet azzal simítani hogy a tetején viszont füst volt, és ott volt egy lyuk, amit nem láttunk.
jah, meg mégegy:
még az elején amikor a rendõrfõnök beszédet akart mondani, de nem olvasta fel a szöveget, amibõl kiderül valami igazság. úgy volt hogy bruce 8 éve nem vette fel a batman ruhát. erre ott állt fönt a tetõn.

van még egy kérdés:
ha gotham-et foglalták el akkor mért manhattent mutatták?
jó, biztos ott volt az 1 és a 2 is, de az 1re nem emlékszem, a 2õt meg nem láttam, csak most tûnt fel.
nyilván gotham egy kitalált város (az, nem? :D) kellett egy hely ahol forgatnak. de mért pont new york? igazából csak ott tûnt fel hogy az, mikor a logo égett a brooklyn hídon. ditroitban is forgathattak volna, mert az még illene is gotham stílusára.
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 13:12:33 10/10
(666/1379)
Spoler

4. 2. részbe kérte hogy mozgékonyabb legyen köztes kitöltõ részek ezáltal nem védenek késszúrás lövés kutyaharapás ellen (csivava ellen elméletileg jó) tehát ha egy massziv páncél lenne rajta nem tudna elfordulni hajolni gugolni olyan lenne mint c-3po.
6.Azt mondták át kell gyalogolnia a jégen nem másznia.....
7.Hogy megmutassa a városnak vissza tért és erõt merítsenek belõle míg a várost erõvel tölti el addig ellenségeit félelemmel mivel ez egy jelkép amitõl félnek (ez el lett mondva kezdõdikbe meg sötét lovagba is 1-2x).

egyébb kérdés?:D
MADÁR8 2012 júl. 27. - 12:56:25
(665/1379)
oké, tényleg tudtál némelyikre válaszolni, de:
4. hát láttam a kezdõdik-et, de nem ma volt, szóval nem nagyon emlékszem, de mostmár rémlik valami hogy valami más anyagból csinált. de ha egy bicskával átszúrják, akkor egy golyó simán átmegy rajta, és meghal. amikor volt az a jelenet hogy megvédi a macskanõt egy háztetõn aztán elszáguldanak azzal a transformers-es járgánnyal. amikor még ott voltak a tetõn, elkezdenek rájuk lõni, a nõt simán megölték volna, gondoltam, batman odaáll mögé, mert az õ péncélján nem megy át a golyó. erre ott fut mellette. (az más dolog hogy a csaj utána ott ül másodpercekig a szélén, nézi az eget, hogy milyen szép este van, de nem tudják eltalálni) szóval ha egy bicskával át lehet szúrni, akkor felesleges a testépítõs hasizommal meg mellizommal kidolgozott páncél. ennyi erõvel mászkálhatna az utcán úgy mint a rajzfilmben, hogy csak valami szövet van rajta.
6. nem értem mire gondolsz. 2 lábon állva beszakad, de ha lefeködt volna és átmászik, akkor átmehetett volna.
7. nem mondom hogy ez egy hú de nagy baki, mert baromi jó volt a látvány, de ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy azt mikor tette oda?
10/10
matesz88 2012 júl. 27. - 12:36:41 10/10
(664/1379)
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a Budapesti Aréna Plázában nézte-e valaki feliratosan a filmet!?
Úgy hallottam, hogy a kép minõsége elég gáz! :( Kérem, aki tud segítsen! Köszi
9/10
gergo.gery 2012 júl. 27. - 12:04:00 9/10
(663/1379)
Az eddigi hozzaszolasokbol ugy vettem ki,hogy gyalazzak a TDKR-t.Szerintem pedig jo lett a film
(igaz,meg nem lattam).Remelem az altalam vart bejezese lesz(van) a filmnek...Apropo,lesz folytatasa?
10/10
Sonic8 2012 júl. 27. - 11:20:37 10/10
(662/1379)
*fogom.
10/10
Sonic8 2012 júl. 27. - 11:18:54 10/10 Előzmény _Freddy_
(661/1379)
Úgy értettem hogy MAJD fogok feliratosan nézni.Szombaton megyek.
10/10
mr.nobody 2012 júl. 27. - 10:57:16 10/10
(660/1379)
Elõször is azzal kezdeném,hogy szenzációs film!! Számomra nagyon tetszett hogy több drámai rész volt benne(gondolok fõleg Alfred és Bruce kapcsolatára). A film egyik legjobbja Bale ez nem vitás. A csávó egyszerûen lehengerlõen játszott nézem és arra gondolok hogy nem semmi . Tom Hardy pedig úgy,hogy rajta volt egy maszk tehát az arcmimikájából szinte semmit látni és egy Heath Ledger féle Joker után játszani egy gonoszt nem éppen könnyû feladat. De a véleményem ha nem is tudja túl szárnyalni Ledgert(ami szinte lehetetlen),de karcolja azt a szintet minden elismerésem neki(amugy kis háta van a csávónak). Michael Caine meg hát igen abba a rövid részekben amikben benne van már azt öröm látni. A többi színész is jók voltak. 10es film. PEACE