10/10
Csizma93 2012 júl. 27. - 09:50:06 10/10 Előzmény antidote
(659/1379)
Alfred mondta a film elején,hogy titkon arra vágyott,hogy egyszer ha oda van nyaralni Olaszországban,akkor Bruce-t ott lássa a kedvenc kávézója teraszán a barátnõjével.És mivel Alfred beletörõdött abba,hogy ez nem fog megtörténni és aztán lássatok csodát megtörtént...Pont ezért ütött a befejezés.Bruce tudta hogy a történtek után Alfred-nak pihenésre van szüksége hogy feldogozza a történteket és azt is hogy várhatóan hol lesz majd.A kiszámíthatóság és a kiszámíthatatlanság remek ötvözése adta meg a filmnek és egyben a trillógiának is a méltó befejezést.
9/10
punkfy 2012 júl. 27. - 09:42:44 9/10
(658/1379)
Tegnap néztem meg és tetszett :) Jó volt a Macskanõ, a történet,a látvány,a zene és a nyelvezet is (szinkronosan láttam). Nem is vettem észre, hogy hosszú a film, végig lekötött.
Bigpapa 2012 júl. 27. - 07:14:24
(657/1379)
Latom, par emberke fikazza a szinkront. Hm. De nem azert fikazod, mert ez nem sikerult, hanem azert, mert utalod a szinkront. Akkor minek szinkronnal nezed? MOM-ban felirattal is nyomjak.
Ez egy nagyon igenyes, jol eltalalt szinkronmunka volt. Nem egy mgm vagy universal tv-s szar. Tudok angolul es olvasasi kepessegem is jo, de 165 percen keresztul nem szerettem volna kagylozni, hogy wtf. Raadasul itt nincsenek olyan hihetetlen parbeszedek, amik eredeti nyelven utnenek. Bane-hez Laszlo Zsolt remek volt.
8/10
FEiNT 2012 júl. 27. - 01:26:07 8/10
(656/1379)
A biztonság kedvéért mindent spoiler-be írok! :)

SPOILER!

1. A szinkron rendben volt, különösen tetszett Bane szinkronhangja. Teljes mértékben illett a karakterhez, és kivételesen az idegesítõ neveletlen hercegnõ is tûrhetõen alakította magát?! :D

2. Amit hiányoltam, az a Batman iránti rajongás, mint pl. az "elsõ" megjelenés, rendõrök párbeszéde, nagyjából idézem csak: "Jól nyisd ki a szemed, mert ilyet nem mindennap láthatsz!". Elfogadtam volna több ilyet is, az a jelenet nagyon el volt találva.

3. A kütyük. 2.-es pontban említett "enerigaelszívóvalami"-hez hasonló dolgokhoz sokkal jobban hozzá tudtam volna szólni, mint a repülõ bat-hez :D:D Kicsit túlzásnak éreztem.

4. Történet rendben volt, de kicsivel több Batman jelenetet elviseltem volna, hamár a Batman-t néztem.

SPOILER VÉGE!

8-as! :)
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 01:08:42 10/10
(655/1379)
Spoiler

Az egy poén akart lenni a bíróság de csak nekem esett le(DR. Jonathan Crane) ?
10/10
kodela93 2012 júl. 27. - 01:06:10 10/10
(654/1379)
Spoiler veszély
1.Blokádnak neveznéd hogy a hidak levannak zárva?Annyi volt hogy külsõ beavatkozás nem történhet.Mellesleg azvolt az ítélet hogy jégen gyaloglás ha akkora blokád lett volna nem gyalogolhattak volna ki ha tudnak. Megjegyzem engem mikor motorral menekültek és mentek át a felemelt útelzáráson irritált ami kurvára másik szögbe dõlt nem úgy hogy fellehetett rá menni.
2.Vízfelszín feletti robbantás volt.
3.Több országba erõs a cenzúra mint pl Németországba,Kína.
4.Ha láttad a Sötét Lovagot akkor egy hülye kérdés.
5.Nah ez fail volt és észre vettem énis.
6. Jégen sétálás nem mászás :D
7. Így utólag igaz elég tré húzás volt de ilyenek miatt ne kövezzünk már meg egy filmet az idõ érzék filmekbe sose volt jó....
8. Egyéb kultúráknál ilyen börtön tényleg létezett aki ki tudott mászni szabad mert méltó az életre (1 millióból 1-nek ha sikerült).

1. Hollywoodi látványeffekt
2. Ez no komment izlések és pofonok:D
3. Révén Wayne-t mindenki ismeri (számomra meglepõ volt mennyi mindenki vágta õ Batman) vmi azért kelett bár eredeti nyelven picit jobb:D

----------------

Csomóan aki egy látványfilmet várt sajnálom ez egy komolyabb témájú film amit nem csak nézni kell érteni is....Mint már párszor írtam aki elõbbit akarja ott az Avatar és Avengers (megjegyzem mind2öt szeretem) azok pont kielégiték az ilyen vágyakat.
starki 2012 júl. 27. - 00:55:25
(653/1379)
Nem kukacoskodni akarok, és tény hogy voltak hibák a filmben.

De 1: õ Batman elnézzük neki, egyébként simán kinézem belõle, hogy valahogy berepült passz,
4. Úgytudom az elsõ részekbe volt róla szó, hogy kicserélte a páncélját valami könnyebb rugalmasabbra és kések ellen kevésbé véd bár nem száz nem emlékszek rá.
8. Ha még kb senkinek sem sikerült akkor miért ne lehetne? Régen is kirakták az embereket a lakatlan szigetre megdögleni. Ha tudott hajót csinálni vagy átúszni több száz kilométert hazamehetett.

Fontosabbak:
2. Szerintem jó volt úgy ahogy volt.
3. A maszk. Nem azért beszél hörögve, hogy megmutassa ki a faszagyerek :) Azért mert a maszkja nyomja az orrát és így más az ember hangja, eltorzítja ami amúgy is jó mert kevésbé ismerhetik fel. Mondjuk ügyesebben lehetett volna kivitelezni.

Összességébe a többi bakival kb egyet értek, de nem volt nekem zavaró. Egyedül ami idegesített, ahogy meghalt a kocsiba a csaj, illetve a rendõrt ahogy lelõtték csak úgy feküdt a földön. (Mondjuk látszik ott, hogy kivágtak a filmbõl, jelenetet mert túl hosszú volt.)

És mellesleg egy marha jó film volt. :)
10/10
Benibububaby 2012 júl. 27. - 00:16:52 10/10
(652/1379)
Nem rossz, nem rossz, ketseg kivul volt benne par baki es hiba, de annyira nem volt zavaro a tortenet szempontjabol, es valoban voltak elnagyzolt jelenetek, de ezektol fuggetlenul egy nagyon jo filmrol van szo.
SPOILER
A legvegen 3 kepkocka elrontott mindent nekem.. Eleg lett volna alfredet mutatni, amint bolint egyet, bruszt nem kellett volna...
Seemann 2012 júl. 27. - 00:08:09
(651/1379)
SPOILER:
GÁZ JELENET: a végén megy az akció, erre bevágják közben, ahogy Robin egyezkedik a pappal, meg a blokádot tartó rendõrökkel a sárga iskolabusznál: ki lehet menni, nem lehet kimenni, gyerekek szálljatok vissza a buszba, mégse, de mégis, most mi lesz... RÉM IDEGESÍTÕ volt, hogy a legnagyobb, legfeszültebb akció vágják ketté ilyen kótyomfitty jelenettel.
MADÁR8 2012 júl. 26. - 23:40:02
(650/1379)
nekem baromira tetszett a film, de olyan hibákat látni benne, amit nem is értek hogy egy ilyen szintû filmnél hogy nem vettek észre a készítõk:

1. ha blokád alá van véve a város, és senki se ki se be, akkor Bruce hogy hogy egyszer csak ott volt.
2. amikor a bomba felrobbant, nem kellett volna okoznia egy szokõárt? (bár ez nem biztos)
3. amikor a csajról kiderült hogy õ volt a gyerek, után beszállt a páncélautóba, és egy egyenruhás csávó rájuk lõtt. aztán õk visszalõttek, a hapi ott fekszik az úton, de egy lyuk sincs a ruháján. de akkor felmerül, hogy csak elütötték. de akkor is.....valami szutyok lehetett volna rajta.
4. Batmannek szinte az egész ruhája egy pajzs, de akkor a csaj hogy tudta átszûrni egy bicskával.
5. amikor a páncélautókkal védeni akarták a kamiont amiben a bomba volt, ketten voltak, kilõtték az egyiket, fél perc mûlva újra õket mutatják, má megint ketten vannak.
6. amikor az embereket kiküldik a befagyott folyó jegére, nem is csodálom hogy meghaltak. két lábon állva próbál meg átmenni....látszik nem néztek Bear Gryllst. (bár ezt nemtudom hogy a film hibájának tetintsem-e)
7. amikor Batman visszatér, és a haverjai vannak a jégen. meggyúltja azt a szart, és a hídon kirajzolódik a batman logo. volt egy kis szabad ideje....
8. a börtön. csak úgy ott van a semmi közepén. ki be járkálnak a rabok, hogy hé, megpróbálok megszökni. (aztán ha feljutottál akkor szevasz, szabad vagy)

3 dolog ami baromira irritált:
1. amikor a motorral farol, az elsõ kerék a tengellyel együtt forog. az egy dolog hogy szerintem kicsit túlzás volt, mert e nélkül is komoly a film, de azt nem értettem, hogy a 2 ionágyú, vagy mi ami volt a tengelyen, hogy hogy nem tört le amikor a betonhoz ért?
2. Batman maszkaja. engem eléggé zavart az a látvány hogy ott van a maszk, a szeme meg 3 centire be van esve. tehettek volna oda valami belülrõl átlátszó hártyát mint a pókembernek.
3. amikor Bruce Batmen, akkor mindig hörögve beszélt. hát.....

most én hibákat soroltam fel, de ha belegondoltok, van benne valami. és nem azt mondom hogy szar a film, pont az hogy baromi jó. bár ha ezek a kis hibák (nem az irritáló dolgok) nem lennének benne akkor még jobb lenne. bár így ezekkel együt nézve is simán 9pont!
Seemann 2012 júl. 26. - 23:37:43
(649/1379)
CSALÓDÁS! Sajnos... pedig az elsõ két rész tetszett.
Miért is?
-Batman keveset szerepelt benne...
-Nagyon elszürkült Bane-hez képest, nem volt a végén "nagy menet", valami záró, nagy összecsapás
-kusza volt a vágás
-olcsónak tûnt, összedobottnak néhol
-a face to face küzdelem gyengusz volt, SPOILER: Bane és Batman csatája, a öklözés kevés volt egy ilyen filmhez képest
a vége pedig SPOILER nem megfelelõ, vagy legalábbis nem képregényfilmbe illõ: nem annak szurkoltunk, hogy Bruce Wayne családot alapítson, hanem hogy Batman maradjon örökre
-túl sok a moralizálás, az okító duma. Nem mondom, kell ilyen is, de hol az akció, ez képregényfilm, és nem etika óra

Summa summarum: kevés volt, többet vártam.
go84 2012 júl. 26. - 23:32:30
(648/1379)
Hello
Most jovok a mozibol es lehet velem a baj de egyszeruen nem jott be. Nem szar persze a film de ez a newage sorozat leggyengebb darabja. Tul sok volt mar az akcio is komolyan mondom h untam. Direkt megneztem az elozo ket reszt, tegnap es ma du-an, hogy este kepbe legyek es azon agyaltam, lehet a magyar szinkron vagta haza nalam a filmet hisz az elso kettot eredeti nyelven neztem, passz. Lehet ha kijon HD-ben es megnezem majd eredeti nyelven ujra atertekelem de igy ez csak 7-es nalam sajnos. Mig a Dark Knight 9 de Heath Ledger, Joker megformalasa miatt inkabb 9,5 a Begins meg 8-as.
ricsi167 2012 júl. 26. - 23:30:25 Előzmény kadar1995
(647/1379)
*** SPOILER ***
Tévedsz, azt mondták h egy ott született gyermek, egy büdös szó nem esett Banerõl, ezt mi kajáltuk be, ahogyan én is :)
lippije 2012 júl. 26. - 23:29:48
(646/1379)
Lehet rá mondani, hogy picit talán hosszabb a kelleténél, és hogy nem okoz akkora katarzist, mint a Sötét lovag – én ennek ellenére élveztem minden percét, és idén már fej-fej mellett halad a Bosszúálókkal az új Batman mozi is az év képregény adaptációja címért. Ja, és kérem, könyörgök : ne legyenek további részek, csak akkor, ha azt Nolan csinálja – de inkább már Õ se bántsa, ez így teljes, ahogy van.

Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/07/a-sotet-lovag-felemelkedes/
koszegia 2012 júl. 26. - 22:44:58
(645/1379)
Sziasztok!


Én úgy vélem a mostani nehéz idõkben (elég elhanyagolható filmek mellett) ez egy jónak sõt egy igen jónak mondható film.

Abban azért nem bízok ,hogy nem lesz több része hiszen a filmguruk azért tudnak meglepetést okozni.A csodálatos pókember után kellemes csalódás!!!
És végezetül egy kritikát ajánlanék + Batman történelem :D
http://kapcsoldbe.hu/mozi_hirek/hirek_kritikak_intejuk/a-sotet-lovag-felemelkedes-spoilermentes-filmkritika/

http://kapcsoldbe.hu/mozi_hirek/hirek_kritikak_intejuk/batman-tortenelem-a-sotet-lovag-felemelkedes-ajanlo/

Jó szórakozást mindenkinek!!!!!!!!!!!!
10/10
borci.s 2012 júl. 26. - 22:40:51 10/10
(644/1379)
Én két szereplõt mindenképp kiemelnék a filmbõl - SPOILER.

Valaki itt írta elõttem, hogy Bane szerepét bárki el tudná adni. Hát nem tudom, szerintem Tom Hardy elképesztõen hiteles volt még úgy is, hogy a legfontosabb 'eszközétõl', az arcától (legalábbis annak 2/3-ától) megfosztotta a maszk. Persze, nem volt akkora, mint a képregényben, nem volt elég félelmetes meg satöbb satöbb.. Azért ha egy ilyen kaliberû maszkos csávó felszállna a metróra, nem tudom mit szólnátok.. Na mindegy, aki kételkedik, az mindenképp nézze meg a Warrior-t is, aztán rájöhet hogy ez a Hardy gyerek mégiscsak tud valamit. Nem is akármit. Abban nem vagyok biztos, hogy Bane Jokerrel összehasonlítható-e avagy sem. Nekem õk a két véglet, Joker a céltalan bohém, Bane pedig a végletekig precíz + emberi érzelmekkel is felruházott gonosztevõ (Ezalatt a Miranda/Talia kötõdést értem, az egy váratlan és szép rész volt)

A másik 'dolog' pedig Alfred lenne. Az a lojalitás és tisztelet, amit Bruce és a Wayne szülõk emléke iránt mutat engem mindig meglep. Lehet, hogy nem egy 'vérbeli gothami figura', aki felveszi a harcot a korruptsággal és a romlottsággal; a maga módján mégis hatalmas hõs mert a szellemi és érzelmi fölénye magasan a többiek fölé emeli. Nagyon szépen kirajzolódott a karaktere ebben a részben, csak ámultam és bámultam. Õ volt az a kicsi reménysugár, aki mindig ott lebegett Bruce áldozatai és szenvedései felett. Aztán lehet ám, hogy ezt csak én látom az egészbe, de számomra õ volt és lesz is a legszerethetõbb szereplõ. Az utolsó jelenetet egyelõre nem tudom hová tenni. Vártam, hogy Leo DiCaprio belibeg a kis totemével és megpörgeti az asztalon.. Hátha kiderül, hogy akkor ez most megtörtént vagy csak álmodozik szegényem tovább, de én így is bekajáltam a happy end-et. Legalább annyira, mint amennyire Gotham City a Batman-kultuszt. A végsõ jól megérdemelt elismerés elég szívet melengetõ volt.

SPOILER vége.

A szinkron egész tûrhetõ volt, meg is lepõdtem. Zimmer megint odatette magát, nagyon eltalálta a zenéket.
10/10
Kendy 2012 júl. 26. - 22:35:13 10/10
(643/1379)
Most néztem meg a filmet!
:)
Nem volt rossz!

Mondjuk nekem minden Batman film tetszik.
Alapból az összesre 10-est adok.
Nekem még az Adam West féle Batmenek is nagyon bejönnek.
Habár bevallom õszintén a Christopher Nolan féle Batman szériából.
Nekem ez tetszett a legkevésbé.
:(
De nem rossz a film.
Ez 1 egyéni vélemény.

Pl a story szempontjából a Batnman és Drakula címû animációs Batman film jobban tetszett nekem.
http://www.port.hu/batman_es_drakula_the_batman_vs._dracula:_the_animated_movie/pls/fi/films.film_page?i_film_id=94453


Soiler! Spoiler! Soiler! Spoiler! Soiler! Spoiler! Soiler! Spoiler! Soiler! Spoiler! Soiler! Spoiler! Soiler!

A legjobb rész szerintem legalábbis nekem az tetszett a filmben a legjobban.
A Madárijesztõ/Dr.Crane/ Cillian Murphy cameoja volt!
:)
Az nagyon bejött nálam!
:)

Spoiler Vége!

Szerintem akiknek az eddigi Christopher Nolan féle Batman filmek tetszettek azoknak ez is nagyon tetszeni fog.
Na meg természetesen majd jól szórakoznak a filmen.
Mert a film nem rossz.
MADÁR8 2012 júl. 26. - 22:31:29
(642/1379)
Amúgy ha Gotham City-rõl volt szó egész végig, akkor mért Manhattent mutatták?
10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 22:28:42 10/10
(641/1379)
Hát azért a vérrõl is tudnak nyerni infókat. De igen fogazat is számít.

Az más volt az 8 év kihagyás miatt (nem volt épp fitt az elején emiatt) és a TDK végén elszenvedett esés miatt lehetett meg picit talán színlelt is rá.
10/10
kodela93 2012 júl. 26. - 21:53:16 10/10
(640/1379)
Spoiler
aztmondták egy gyerek szökött ki csak Wayne hitte azt hogy Bane.