10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 21:46:01 10/10
(639/1379)
Mivel a rabokat is félretájékoztatták gondolom õk se tudhatták meg az igazat nehogy kiderüljön.
8/10
galmat 2012 júl. 26. - 21:25:38 8/10
(638/1379)
A trailerben is benne van, ahogy bottal mászkál Wayne, erre elmegy a jótékonysági bálra, ahol elkezd táncolni. Hm. Ezmiez? :D
10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 21:13:49 10/10
(637/1379)
Az nem csigolyatörés volt hanem csak csigolyaelmozdulás. De azért fura volt. :D
10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 21:12:23 10/10
(636/1379)
A vérátömlesztés az azért kellett mert megtévesztés volt. Arra számítottak Bane-ék, hogy amikor megtalálták a roncsot akkor azt hihették hogy Dr. Pavel halott.

A szinkron bejött nektek is kivételesen?
8/10
kadar1995 2012 júl. 26. - 21:06:12 8/10
(635/1379)
Azt le kell szögeznem, hogy kifejezetten érdekesnek találom Nolan elképzelését, miszerint készüljenek komoly Batman filmeket. Ezek a filmek kifejezetten jól sikerültek néhány hibával.



Batman: kezdõdik

Egy szuperhõs születését láthatjuk komoly terítésben, de (és ezért kérem ne kövezzetek meg) szerintem ez volt Nolan eddigi leggyengébb rendezése. Azt tegyük hozzá, hogy azért erõs a mezõny.
Minden színész remekelt a szerepében, kivéve Morgan Freeman. Egyszerûen annyira keveset szerepelt, hogy nem tudott érvényesülni.
És szerintem a végét egy kicsit elrontották.

spoiler

Amikor Batman otthagyta Ra's Al Ghul-t meghalni õ is gyilkos lett.

spoiler vége

A film szerintem: 7,5/10



A sötét lovag

Jobb forgatókönyv, jobb fõgonosz (felesleges méltatni) és sokkal jobb rendezés. Külön kiemelném azokat a jeleneteket amikor két izgalmas jelenetet láthatunk váltakozva.
Bár Christian Bale szerintem az egész trilógiában itt alakított leggyengébben.
Morgan Freeman szintén nem tudott érvényesülni.
Meg volt egy logikai baki volt amin fogtam a fejem.

spoiler

Amikor Joker-t elkapták nem mosták le a festéket az arcáról. Lehet jönni, hogy ez mesebeli elem, de annak függvényében, hogy Nolan írta és rendezte a Memeto-t ezt nem tudom megbocsájtani neki.

spoiler vége

A film szerintem: 8/10



A sötét lovag - felemelkedés (már ideje volt rátérnem)

EZ VOLT A LEGJOBB RÉSZ (szerintem).

Olyan gonoszt alakított Tom Hardy, ami után Joker sírva rohanna haza.
Christian Bale és Gary Oldman jobb volt, mint a Kezdõdikbe és A sötét lovagba együttvéve.
Morgan Freeman végre teret kapott magának.
A forgatókönyv és a rendezés jobb, mint az elõzõ két részben, de még mindig nem Nolan legjobb rendezése (csak azért is kötözködök).
Apropó! Kötözködés.

spoiler

A földalatti börtönben miért mondták azt a rabok, hogy Bane szökött meg elsõnek onnan?
Jó kellet egy fordulat, de ez így sántított.

spoiler vége

Ha az imént említett baki nem lett volna a filmben 9/10-et adnék rá, de ez így 8,5/10.
8/10
Horcsogg 2012 júl. 26. - 20:02:22 8/10
(634/1379)
Erõs film volt, de közel sem olyan jó mint a 2. rész.

Ez 10/8
8/10
galmat 2012 júl. 26. - 19:45:00 8/10
(633/1379)
Ááá fura helyzetben vagyok. Ma láttam a filmet, adtam rá egy 8-ast. Kicsit kusza, kicsit sûrû, kicsit klisés volt. Ez a sok történés 2 filmre is elég lett volna és akkor jobban lehetett volna engedni, hogy a színészek kibontakozzanak, úgy mint Heath Ledger legutóbb. Viszont ahogy telik az idõ, a nagy ömlesztett sztori adag kezd ülepedni, és ahogy ülepedik, úgy válik érthetõbbé. Pl a film vége egész zseniálisnak tûnik már, míg mikor kijöttem a moziból még kicsit agyon voltunk nyomva a filmtõl és nem volt érthetõ.
Amúgy nekem a The Dark Knight is csak 2.-jára vált érhetõvé.

Ja, nekem a szinkron nem tetszett, megnézem még egyszer majd, feliratosan.
10/10
kodela93 2012 júl. 26. - 18:34:27 10/10
(632/1379)
1. Spoilerezz 2. Nem volt véletlen.

Spoiler

Batman már-már Scherlock Holmes-i magaslatakoból irányította a történeteket.És igen zseniális mivel a film végkifejletébõl fakadóan átértékelõdik az egész film és annak mondani valója . Ha odafigyeltél volna Wayne utalást tett a robotpilótára és tudta hogy mi Alfréd álma és valóra váltotta. Ezenfelül még további zsenialitásra utal ahogy Wayne/Batman jelleme hogy kirajzolódik.És ugyebár Batman meghalt, de Bruce ezáltal újra született.Igazából Alfréd a kulcsfigura a történetbe hiszen õ segített Wayne-nek megtalálni a helyes utat.Persze apróbb hibák vannak amibe mindig bele lehet kötni ezt a filmet nem csak nézni kell érteni is.Nem egy Avengers vagy Avatar féle látványmozi.(Nolan nem akarta belerakni Robint mégis benne volt valamelyest és én eltudok képzelni egy League of Justice filmet (Batman,Superman ( most készül),Zöld lámpás,esetleg egy külön film Robinról és a DC Universum is van olyan gazdag mint a Marvel és mondani valója is több néhol).Jonathan Crane berakása meg szerintem rohadt epikus volt még ha csak 2 percre is :D

Spoiler vége

Év filmje szerintem is 10/10
10/10
Vöri89 2012 júl. 26. - 18:23:30 10/10
(631/1379)
A vérátömlesztés azért kellett hogy azt higgyék a doktor halt meg.. ennyi, fogászati beavatkozásra nem volt idõ :D
9/10
antidote 2012 júl. 26. - 18:12:29 9/10
(630/1379)
Hát ez a befejezés pont hogy nem ütött. Persze Alfred meg Bruce véletlenül pont egy kávézó teraszára ülnek ki kávézgatni velencében. Én inkább olyan fejet vágtam mikor ezt láttam, hogy 'miafasz'...
2SY 2012 júl. 26. - 18:09:26
(629/1379)
Nem tudom, hogy miként reagálna Manhattan lakossága valóságban ha ilyesmi történne velük. Én inkább azt gondolom, hogy mint a TDK-ban(hajós rész) itt is Nolan azt akarta megmutatni, hogy képes az egyén a közjóért háttérbe szorítani a saját félelmét, érdekét. Engem ha már itt tartunk akkor szerintem inkább a 3000 rendõr este Tóth Marival jobban zavar. Képzeljük el ezt a 3000 rendõrt amint 5 HÓNAPIG ülnek az alagútban, apró lyukon kapják a kaját, oda szarnak hugyoznak, nincs sok fény, beköszönt a tél õk meg õszi gyakarlóban csücsülnek hõ források nélkül. Vagy pl, hogy oldották meg 12 millió ember étkeztetését 5 hónapon keresztül normális keretek közt stb.?
10/10
Alexejevic 2012 júl. 26. - 17:41:57 10/10
(628/1379)
Most értem haza a moziból. Frissen le is írom a véleményem a filmrõl...Összességében ha ez lezárás volt, akkor Nolan szempontjából szerintem tökéletes volt. Nálam az év filmje.
Részletesebben:
SPOILER
A sokak által magyarázat nélküli megmenekülés, hazatérés stb-t az idõhiány miatt volt szerintem. Ki kellett bontani Macskanõt, Batman vívódását, Robint, a rendõrfõnököt, vissza kellett nézni a múlba, hogy mi miért történt. És ezek felett bizony átsiklottak. És Batman megmenekülésénél egyszerûen direkt nem mutatták a katapultot (vagy mást), hogy üssön a vége. Tipikus Nolan féle befejezés. Nekem ez a féle happy end bejött. Egy szuperhõs nem halhat meg:) Amúgy a szereplõk rendben voltak, mindenki nagyott játszott. AH feldobta az egész filmet a maga kisugárzásával, Macskanõ humorával. Bane is félelmetes volt. nekem bejött.
SPOILER VÉGE
Mindenkinek ajánlom ezt a filmet. Nálam az év legjobbja.
Összességében 10/10
2SY 2012 júl. 26. - 17:32:01
(627/1379)
Szerintem a vérátömlesztéses cucc az az azonosításhoz kellett. Antidote elsõ kérdésére meg logikus, hogy válasz benne van a filmbe. A CIA-s mókus ajcsiba kapták a három túszt Pavel doki mellé, azt viszont én nem értettem, hogy ha már jobbról kezdte a túszok fenyegetését akkor másodiknak miért a bal szélsõt választotta Bane helyett a ki közelebb volt középen, sokkal logikusabb választás lett volna plusz még azt sem értettem ebben a jelentben, hogy minek hagyta meg az életüket a Field agent ha csak egy bónusz túszt jeltettbe simán kicseszhette volna az elsõt vagy ténylegesen fejbe lõhette volna ki nem szarja le. A gerinces kérdésre meg az a válaszom meg igazából az összes hasonló kédésre és logikai buktatóra, hogy végül is ez egy blokcbuster film szóval nem az a cél, hogy minden logikus legyen meg érthetõ.( persze mi örülnénk ha az lehetne )
tanhu 2012 júl. 26. - 17:19:56
(626/1379)
Elvesztél egy cseppet a "vízfejû" beszólás nem az avengers élvezõknek szólt,hanem a sok moralizáló seggfejnek, akik általában olyasmirõl ítélkeznek, amikrõl lövésük sincsen...
Az hogy a bosszúállókat olyan kellemes jelzõkkel ruháztad fel amiknek én még nyomait sem találtam meg, az nem vízfejûség, csak egyfajta tömegre jellemzõ jelenség ami ílés és legfõképpen igény dolga, amivel nem tudok mit kezdeni,ugyanis nem feltétlen baj ha egy film habkönnyû,szórakoztató, de a bosszúállókon inkább erõltetést,és a testetlen és lélektelen test minden pórusából áradó büdös testszagát éreztem, bevallom inkább aludtam helyette egy jót a végére,mert már a dögunalom teljes szinten cselekmény mellett,és helyet villódzó látvány sem tudott lekötni...A párbeszédei laposak, a színészek gyengék a hangulat hullaszagú, ami elõl még egy kriptaszökevény is visítva menekülne el.Na jó vannak ettõl rosszabbak is persze,könyörgöm de ne ez legyen már a mérce,fõleg ennyiért...Aki meg az avengerst szórakoztatónak tartja annak lelke rajta.Sz.v.sz a mozi valahol Batmannél kezdõdik,Christopher Nolannél,Tarantinónál,és még folytathatnám kevesek sorával bár Neki is volt már pár melléfogása, de pl. a becstelen brigantyk(annak ellenére,hogy nem igazán sikerült alkotás) azért egyszer alkalmas arra,hogy az ember végigülje,ha többet nem is...
2SY 2012 júl. 26. - 16:47:29
(625/1379)
Antidote tökéletesen egyetértek veled abban, hogy minek kellett ez a langyi befejezés fõleg úgy, hogy mindenhol azt mondták, hogy úgy lesz lezárva a trilógia, hogy nem lehet folytatni. Maga film jó volt de a 8-s értéket nálam alulról veri a film, így aztán nem értem, hogy az imdb-n 9.1-t kapott. A kettes kérdésre a válasz meg szerintem a kötél, már pedig azért, mert figyeld meg amikor ugrik mielõtt elérné a párkányt végig feszül a kötél és emiatt sikerült csak a gyereknek eddig. ( tudom akkor ezt eddig miért nem vették észre a rabok, erre kérdésre pedig Bane ad választ még pedig a remény, mert azt hiszik, hogy sikerülhet a kötéllel is+ ha elcseszik még mindig túlélhetik )
A harmadikra meg az a válaszom, hogy robot pilóta 53 másodpercnél látjuk utoljára Brucei mackó elrévedõ pofikáját így aztán mondjuk akkor kiugrott a gép meg ment tovább és mivel nem tudjuk mennyi a BAT végsebessége így elképzelhetõ, hogy megtette a 6 mérföldet.
10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 16:45:50 10/10
(624/1379)
Tizenéves lány gondolom fizikailag jobb bõrben volt géneknek köszönhetõen (katonaa apa stb). Plusz a kis testsúlya és mozgékonysága miatt neki könnyebb volt átugrania szerintem.
9/10
antidote 2012 júl. 26. - 16:11:33 9/10
(623/1379)
A bugyuta happy end befejezés miatt nem tudnék rá 10-et adni. Csak pár kérdés, ami számomra ellentmondásos és értelmetlennek tûnik:

1, A repülõn a 3 túszt konkrétan arról kérdezik, hogy Bane miért visel maszkot. Hogy lehet hogy a három közül az egyik pont Bane? Ki tette õket fel oda a repülõre és hogy nem jött rá, hogy ez meg a maszkos faszi akit keresünk.

2, Hogy lehet az, hogy a börtönbõl egy ember tudott csak felmászni, egy tizenéves kislány. Ez baromság.

3, Ha valakinek eltörik a gerincét és csak annyi kaját meg vizet adnak neki, hogy éppen életben maradjon, akkor hogy tud olyan rövid idõ alatt felépülni és megszökni onnan?

4, Hogyan élte túl a végén Batman, mikor volt kb. 1 perce hogy kivigye a bombát a nyílt vízre (melynek hatótávolsága 6mérföld)?


Valaki árulja már el nekem, hogy a trailerekben beharangozott "epic conclusion" mégis mi a jó fene akar lenni? Semmi epic nem volt, csak a jól megszokott nyitva hagyott bugyuta befejezés. Ha batman meghal 10, így nálam max 8.
10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 16:03:32 10/10
(622/1379)
3. SPOILER Nolan annó azt mondta õ Robint nem viszi a történetbe aztán mint tudjuk Robin a középsõ neve Lewitt karakterének de persze lehet hogy véletlen egybeesés. :) De ha igen akkor ezért is nem folytatja Nolan? :) Ja és jaj szegény Marion Cottilard-nak miért kellett hazudnia? :D http://www.movieweb.com/news/marion-cotillard-confirms-she-is-not-talia- al-ghul-in-the-dark-knight-rises
3. SPOILER vége.
10/10
Andrew8 2012 júl. 26. - 15:36:18 10/10
(621/1379)
SPOILER van 2 szer vigyázzatok, akik még nem látták a filmet kérlek még ne olvassátok el!!!

A sötét lovag: Felemelkedés:

Vajon Christopher Nolan még magasabbra emelkedik e ezzel a filmmel mint sokan várták?
Vajon képes lett e lefõzni a 2008-as Sötét lovagot?
Méltó lezárást adott e Nolan?
Talán ez a 3 legfõbb kérdés, ami a Nolan filmek rajongóit nagyon érdekelte. Meg kell mondjam habár én is vártam a filmet, a Sötét lovaghoz viszonyítva csalódtam picit. Tényleg nem elég egyenletes a film tempója, ez fõleg a film elsõ 50-60 nyugalmasabb, megalapozós perce utáni éles váltással látható, ahogy a film egy akciókkal teli, folyamatos cselekménnyel bíró második felvonásra vált át. Lehet hogy második nézésre más érzés lesz, de most olyan mintha 2 különbözõ félre oszthatnánk a filmet. Talán emiatt voltak apróbb, de fekete foltok is a forgatókönyvben, amiket nem magyaráztak meg,

1. SPOILER KEZDETE
pl Bane-nek ki és hogyan csinálta meg a maszkját, Bruce hogy tért vissza Gothambe, bár igaz sokan ismerhették hisz híres név az egész világon, ahogy már Rash al Ghul is megmondta annó :) vagy hogy pl a végén a katapultálás se látszott. S volt egy fura dolog is, a gyors gyógyulás a csigolyaelmozdulásból a a Nolan féle Lazarus pitben, Talia al Ghul kicsit hirtelen jött be a képbe s emiatt sokaknál hiteltelennek tûnhetett a karaktere.)
1. SPOILER VÉGE

A sok új karakter akiket Nolan be akart tuszkolni a filmbe, még egy 157-160 perces játékidõ esetén se volt teljesen mind jellemezve. Nem tudták ezért mindegyik új karaktert teljesen jól beágyazni e részbe és rendesen megismertetni. Ezt leginkább Miranda Tate karaktere sínylette meg.
A sztori rendben van, de kiszámíthatóbb ez a rész az elõzõeknél szerintem annak, aki olvasta már a képregényeket vagy gondolt 1-2 sajátos, de úgy látszik ténylegesen is megvalósult teóriára.
No ezek a negatívumok.
Térjünk át a pozitívumokra.
A látvány isteni például a legtöbb helyen láthatóan se volt VGI s ezért nálam is lefõzte még a Bosszúállók látványos CGI orgiáját is.
Itt tényleg volt súlya megint az akciójeleneteknek, s nem is volt azért teletömve a film annak ellenére, hogy epikus lezárás volt de nem zsúfolták túl akcióorgiákkal, ami jót tett az egyes karaktereknek fõleg a mellékszereplõknek adott még több teret. (Michael Caine ebben a részben a legjobb, s mondja még valaki, hogy nincs érzelem a Nolan filmekben hát megint félrelõttek az ilyen kritikusok szerintem. Ami már csak maga Caine hoz az erõsen érzelemmel teli, hatásos és megható.)
Az újra szuper hangzás miatt szerintem biztos Oscar jelölt lesz hangzás terén a film megint (A TDK is megnyerte legjobb hangzást, a 2 hang-os kategória közül valamelyiket) és a zene is talán végre Oscar jelölt lesz mert annyira hatásos lett a néhai önismétlések ellenére is (ajánlom a Imagine the Fire a Fire Rises, a Macskanõs témát vagy a Rise-ot).
Tehát audiovizualitás terén kipipálva az ötös a filmnek.
A színészválogatáson megint nagyot húzott Nolan. Hardyt erre a szerepre teremtették, õt se vettem észre ahogy annó Jokernél is csak Jokert láttam nem Ledgert, így most is csak Bane-t láttam maga elõtt. De kétség sem férhet maga a karakter és az alakítás nem akkora horderejû mint Ledger Jokere volt akiben eleve több muníció rejlett karakterileg és Ledger hatalmas munkája miatt is. Ennek ellenére a trilógiában Bane a 2. legjobb gonosz szerintem, aztán Madárijesztõ a 3. (Rash al Ghul szerintem nem volt olyan hatásos és egyedi mint az új ellenfelek. Két-arc-ot meg nem tekinthetjük igazi villain azaz gonosz karakternek, de ütõsen oldották meg annó.). A legnagyobb meglepetés talán tényle Anne Hathaway mesteri Macskanõje, amin én ugyan annyira nem lepõdtem meg majdnem minden filmjét láttam már s láttam benne a tehetséget már korábban is. Nolan az õ karakterét is be tudta illeszteni a saját modern és realista felfogású Gothamjébe, méghozzá szuper módon. Remélem tényleg lesz esetleg egy mellék ág film Macskanõvel. Nolantól lenne jó fõleg. Michael Caine a legjobb mellékszerepben õ hozza el igazán az érzelmi vonalát a filmnek. No és Christian Bale, aki tényleg ebbe na részben volt a legjobb és a Batman kezdõdikben. Cottilard a karaktere kibontásának csekély játékideje miatt (hirtelen váltás volt itt is picit mint Két-arcnál annó) került picit háttérbe s emiatt nem is volt látványos játéka szerintem, de a végén õ is megcsillogtatta színészi tehetségét amikor kellett. Igazán Gary Oldman és Joseph Gordon Lewitt volt számomra az a két személy aki picit kevesebbet mutatott. Oldman a TDK-ban erõteljesebb jeleneteket kapott (pl a Kétarcos végjelenet a családjával vagy amikor mennek Dentért, de végül már késõn érnek Rachelhez.) Joseph Gordon Lewitt karaktere picit hasonlít Bale Batman kezdõdik-beli karakteréhez de annál azért egyszerûbb ahogy alakítása is számomra átlagosnál picit volt csak jobb. Nem éreztem erõteljesnek.
Ez a lezáró 3. rész egyébként tényleg keretbe foglalja a trilógiát elõtte érdemes megnézni az 1-2 .részt ahogy én is tettem. Kerek egészet alkot ezzel a résszel a rendezõ. Nolan mondanivalója miatt is és a történet szempontjából is összeérnek a szálak. (Miért esünk le a mélybe? + Legfõbb célokért való feláldozás. + 2 spoileres történetszál) Emellett ez a rész látványos ahogy a TDK is volt csak még epikusabban, (Igaz még több látványos jelenetet vártam volna talán én is, ha már ennyire beharangozták hogy epic epic epic lesz.) emellett még fejlõdésvonala is van a filmnek és jó pár személyes érzelmes rész, plusz Bruce bensõjét boncolgató kérdések is, ahogy a Batman kezdõdikben is láthattuk. Szóval keveri a két film jó elemeit. Viszont a túl sok új karakter és a film egyenletlen tempója miatt (amiért 1-2 karakter motivációja is hirtelen lett picit elintézve és azért nem kaptunk Ledger-i Joker erõsségû gonoszt, de közel volt a léc, s ezek miatt nem éri el a Sötét lovagot nálam.
A Kezdõdiket viszont megüti. Hisz hozta az epikus látványt, amit vártunk, megspékelte érzelmi vasúttal és hatalmas izgalmi faktorral (az utolsó 15-20 perc tényleg hullámvasút érzelmek és látványos izgalmak terén) és az elsõ 1 órában elég sok dumával és karakterjellemzéssel és bemutatással. Szóval mondhatjuk szinte mindenkit ki akartak elégíteni, de néhol még a 160 perc körüli játékidõ se volt elegendõ ennyi látványra, új karakter kibontására, csavarokra, akcióra és érzelemre. Mindezek ellenére a Sötét Lovag trilógia nálam kiérdemelte a legjobb képregényfilmes trilógia titulust. Gratula Nolannak.

95%

2. SPOILER KEZDETE:
A vége nálatok is ugye egyértelmû happy end lett? Mert sokan látom most hogy film megtekintése után meg mertem nézni a fórumokat újra, hogy sokan Eredet féle kettõségre utaltak. :D Hogy az csak Alfred álma amirõl már korábban mesélt. De akkor miért van ott Selina és az autópilóta is megjavult és a denevérjelzõ reflektor is stb. A szinkron egyébként nem is lett olyan rossz habár az angol prológusból amit annó láttam (igaz elvileg változtattak nagyon az angol hangján Banenek a repülõs jelenetnél) jobban átjött Bane hangja változatosabb volt, mint László Zsolté, de legalább hangneme és mélysége biztató volt a szinkronban ellentétben sokszor Stohl Jokerénél. Egyébként mit gondoltok lesz e Robinos/Nightwinges/új Batmanes Joseph Gordonos folytatás vagy sem?
2. SPOILER VÉGE:

Ja Nolan Batman trilógia nálam:
Batman Kezdõdik: 90%
Sötét lovag: 100%
Sötét lovag felemelkedés: 95%
Bigpapa 2012 júl. 26. - 15:16:39
(620/1379)
Most értem haza az Allee-bõl. Azt hittük, délelõtt kevesen lesznek,de azért háromnegyedig volt a terem. Iszonyat vegyes érzelmeim vannak a filmmel. Azt sose tagadtam, hogy az elsõ Batman (Keaton) nekem egy etalon marad. Amikor abban az elején feltûnik Batman....az tényleg rémisztõ. A második rész még elment, de aztán a többi...egy vicc. Aztán jött a Bale féle Denevérember és azzal nagyon betaláltak. Ahogy végig kísérjük,Wayne denevééré válását, az zseniális volt. Utána kaptuk a második részt, amitõl személy szerint idegrohamot kaptam. Hiába játszott Ledger remekül,mégis nekem Joker szerepe túl sok volt. Egy zseniális gaztett oké lett volna,de amikor a huszadik jött, azt vártam, legyen már vége a filmnek. Míg az elsõ részt legalább 5x láttam, addig a másodikat csak a moziban és nem is tervezem többször megnézni.
És jött a harmadik rész, ami elvileg az utolsó Bale batman. Innen SPOILER is.
Kezdjük ott,hogy nincs olyan hülye, aki maszkos embereket a gépre tesz.Legalább a földön leveszem a maszkot.Mondjuk akkor kiderül,hogy ki kicsoda és nem lesz film :)Anne Hathaway remek választás volt. Végre egy jó nõ a batmanben.Szexi, jól is játszik, szóval csillagos ötös. A többi szereplõrõl nem írok,hiszen õk eddig is jók voltak. Joseph Gordon-Levitt is hozta,amit ebbõl a szerepbõl ki lehet hozni. Tom Hardy szerepét szerintem bárki eljátszotta volna. Mivel mimika itt nulla a maszk miatt, marad a kigyúrt test és a bunyó.És itt jött nekem, ami megint ugyan az,mint a Joker esetében. Utálom,amikor szarrá verik a fõhõst 2x,de aztán mint a fõnixmadár feltámad és hurrá. Semmi sérülést nem ejtett Bane-en Wayne,de õ hiába volt páncélban, annyi neki. Aztán hogy jutott haza?
A csavar a végére nagyon jó volt.Azt sejtettem, hogy gonosz a csaj,de azt nem, hogy ki fia borja :)))
A végsõ csata meg egy vicc. Egy szûk utcában egymás mögött masíroznak a rendõrök, egy tankokkal felfegyverzett csõcselék felé,aztán rohaaaam :)))))felkiáltással a golyózáporba rohannak.
Tökre örültem Teal'c feltûnésének,de aztán 1,5 perc múlva már halott is volt. Remélem,a goa'uld-ja felgyógyítja :D
Aztán ott volt még Reggie Lee (a rendõr,akinek a leveleket küldözgették a föld alá), aztán puff :))) Õ is kampec. Pedig milyen jó volt a Trópusi viharban,mint a Tûzesz szákány :)) Cillian Murphy nem tudom, hogy került oda,de ez a kis cameo jó volt. Az nem értem,mi értelme volt megölni wayne-t a köztudatban, és mi lesz a kis robinnal..
Azt hallottam, hogy Bale nem vállalt több Batman filmet,így nem tudom,kivel oldják meg batman szerepét.

spoiler vége

A jegy árát megérte,bár nem tudom, mi lenne az a fantasztikus képi megoldás, amit a mi szar mozink nem tudott átadni, de nekem ez is bõven elég volt.Hiszen ez nem egy olyan látványos film,ahol ennek elõ kéne jönnie.Sima moziban is ugyan az, ami, egy akciófilm.Van benne rengeteg kapitális faszság (hiába hümmögtök batman fanok) és vannak zseniális megoldások is.

8/10