10/10
fenegyerek18 2012 júl. 29. - 13:50:36 10/10
(719/1379)
Így van, a Nolan filmekhez kell egy kis ész is!
10/10
TheGreatDanton 2012 júl. 29. - 12:54:32 10/10
(718/1379)
"Tele volt érzelmes részekkel, Batman kb 5-10 percig volt ép állapotban, amúgy csak szenvedett"

Ebben a részben Batman jellemének fejlõdése ismét a középpontba került(mint a Kezdõdikbe)
Ezek szerint még éretlen vagy ehhez a filmhez. Próbálkozz 5 év múlva.
Ha meg olyan filmet akarsz nézni ami tele van akcióval akkor meg nézzél Mission Impossible filmeket vagy akármilyen másik akciófilmet.
1/10
buckónyú 2012 júl. 29. - 11:25:32 1/10
(717/1379)
Botrányosan szar a film, csak azt sajnálom, hogy nem jöttem ki a vége elõtt negyed órával, akkor legalább elértem volna a buszt:P
az egész film kiszámítható, tipikus szereplõk, vontatott az egész, túl hosszú. szokásos tömegfilm. még a nagy nevekkel sem sikerült kompenzálni a történet silányságát. látványra sem olyan nagy szám a film. a macska nõ jó fej beszólásai is olyan nevetségesen hatnak, rémes.
1/10
bacsy 2012 júl. 29. - 10:41:26 1/10
(716/1379)
Szerintem irtó rosszul sikerült. Amilyen jó volt az elõzõ, olyan rossz ez. Nekem sajnos nem tetszett :( Tele volt érzelmes részekkel, Batman kb 5-10 percig volt ép állapotban, amúgy csak szenvedett, az akció jelenetek sem voltak azok a hû, de extrák. Persze megoszlanak a vélemények, de az elõzõ után ez nagy csalódá volt. Sztem elég dvd-n megnézni, ha valaki mindenképp látni akarja.
Seemann 2012 júl. 29. - 09:33:59
(715/1379)
Sajnos ez már az elsõ Batman filmben is ellentmondásos volt: az árnyak ligája a bûn ellen küzd, ezért akarja Gotham-et elpusztítani. Igen ám, de õk generálják valójában a bûnt, egészen sokáig, tulajdonképpen a teljes káosz eléréséig. Persze erre mondhatná valaki, hogy kihasználják a bûnt, hogy még nagyobb zavart okozzanak... de akkor is inkonzisztens. Ebben a filmben ugyanez volt. Bane árnyak ligája tag volt, ahogy a nõ is. Elvileg a bûn ellen küzdenek, mégis õk testesítik meg, és õk is generálják az egészet. És itt már Gotham felfelé ívelõben volt, ami a bûn elleni harcot jelenti... tehát indokolatlan volt kirobbantani a teljes káoszt,hogy így pusztítsák el a "bûnös Gotham-et"
7/10
hpeter93 2012 júl. 29. - 02:09:03 7/10
(714/1379)
Spoiler

Jó tudom ez képregény tehát mindent meglehet magyarázni, de ebben annyi banális probléma volt hogy már nekem személy szerint sok volt.Lásd:Batman hogy élte túl a bombát? a sivatag közepérõl a csoro bane hogy jut vissza gotham city-be 1 ora alatt?? Áttol hogy kötél nélkül mászik nem fog nagyobbat ugrani valaki, a rendõrök hogy élnek túl 5 hónapot a föld alatt?? a rendõrök nagy tömött zsúfolt tömegben mennek mindenhova(ha ez tényleg igy lenne gyakran kéne uj rendõr) a rendõrök ugyancsak zsúfolt tömegben nekirohannak a gépfegyveres terroristáknak akik ahelyett hogy lõnének lovagiasan elkezdenek verekedni, amikor a végén a rendõr ott van elõtte robbantanak és semmi baja nem lesz pont egy 10 méternyi szakasz robban le,ha valaki el akar pusztítani egy várost minek vár 5 hónapot? miért hagyják életben batmant egy olyan helyen ahol edz és kigyúrja magát és visszatérve legyõzze bane-t. és amit a legjobban hiányoltam az hogy a gonosznak nem értettem a célját, azért volt gonosz mert gonosz ez nekem valahogy kevés, de nem szeretnék vitatkozni senkivel szerintem a 2 rész sokkal jobban sikerült.
The_Chef 2012 júl. 29. - 01:57:22
(713/1379)
SPOILER

Szia!

Gondolom nem akármilyen ház tetején hagyta a zsúfolt nagyvárosban, hanem egy olyanon, ami egyrészt elhagyatott volt, másrészt a ponyva miatt messzirõl nem nagyon lehetett kiszúrni. Az elsõ részben Bruce Wayne elsajátította a lopakodás mûvészetét Ra's Al Ghul jóvoltából, szóval egy akármilyen jöttmentnek valószínûleg nem lett volna ilyen egyszerû bejutni, de mivel õ Batman és az árnyak között mozog, így sikerült neki. Amikor egy ember beül a moziba, akkor szeretne valamilyen jellemfejlõdés szemtanúja lenni, ami a fõhõs szempontjából az elsõ részben megvolt, a másodikban elmaradt, viszont a trilógia záródarabjában végre megint helyeztek egy kis hangsúlyt Batman-re, ami szerintem jót tett az összképnek.

Szerintem egyetlen másodperc volt a filmben, amit nem kellett volna belerakni. Egyszerûen fölösleges és ostoba dolog volt a rendezõ részérõl. Amikor Batman megpróbálja kijuttatni a városból a bombát, és elrepül a híd felett egy másodpercre mutatják a pilótafülkében ülve, majd 5 másodperc múlva robban az atombomba. Egyszerûen ezt az egy másodpercet ki kellett volna hagyni a filmbõl.
7/10
hpeter93 2012 júl. 29. - 01:36:42 7/10
(712/1379)
Spoiler
A trilógia lezárásának megfelelt de a kettõhöz képest gyengébb volt, még az 1. hez képest is. Nolan Batman rendezésében pont az volt a jó hogy próbálta realisztikusra venni és sötét hangulatot tartott fenn ez a 3-ban is megvolt egészen a végéig ami ezzel a lezárással eléggé rossz lett. Itt már a realizálás sem nagyon maradt meg tele volt képtelennél képtelenebb ötletekkel.például egy ház tetején egy hagyták a repülõt egy ponyvával letakarva és senki nem vette észre???:D meg senki nem tudott ki meg bejutni batman kiszabadul és fél perc alatt bejut a városba senki nem veszi észre??:D Ezenkívül az idõbeosztás is ellett rontva egy kicsit az elején vontatott érdektelen szálak futnak a végén meg 10 perc alatt elvarr minden szálat. A színészek nagyon jók az akciójelenetek jobbak mint az elõzõ részekben(bár szerintem pont ez ment a forgatókönyv rovására akár az eredet-nél)Összességében nem rossz film 10/7
10/10
Andrew8 2012 júl. 28. - 23:20:05 10/10
(711/1379)
SPOILER
Egyébként Bane-t ha úgy nézzük elég egyszerû volt legyõzni. Csak a maszkját kellet volna igazán mindig jól megütni ahogy a végén Batman tette a könyökével. A végén egyébként Talia félig meddig megjavította a maszkját néhány csavarással, mielõtt elbúcsúzott 'szerelmétõl' hogy 'hõsi' öngyilkos terrorista halált haljon Gotham lakóival együtt a bomba által? Érdekes volt, hogy elég néhány csavarozás.


Egyébként milyen érdekes, hogy mennyi hasonló elem és jelenet van a TDK-ban és a TDKR-ben a régi 1-2. Burtonos Batman filmekkel. TDK-ban pl a Joker vs maffiavezetõk csevej, a Batman vs Joker a kamionnal jelenet, picit hasonló a szülõk lelövésekor a jelenet csak Joker helyett egy átlag éhezõ bûnözõ lõ.

SPOILER
Akkor az új részben vannak havas jelenetek, részben télen játszódik és Macskanõ is jelen van, na és a gonoszok is a mélybõl törnek elõ, ahogy az alsó réteg is és a bûnözõi csoport úg ahogy Pingvin is csatornákból tõr fel, Bane-nek is van egy motivációja ami eleinte néhányaknak elfogadható ahogy Pingvinnél is. Sok robbantgatást láthatunk Bane-tõl ahogy Pingvinnél is van 3-4 , mind a két film nagyon sötét hangulatú lett.


http://batmanhungary.blogspot.hu/2012/07/bane-prologus-vs-film.html


Régi decemberi prológus vs. a végleges film elsõ 5-6 percének összehasonlítása. Bane hangját hallhatjuk a régi és az újonnan kevert verzióban. A régi jobb volt a prológusban mint az új szerintem. Nem tudom a többi jeleneténél is megváltoztatták e a hangját, mert ugye kérték az okos amcsik, akik nem értették meg saját a nyelvüket? :D Remélem lesz majd a dvd-n és blu-ray-en eredeti Bane hangsáv is! :)
András1992 2012 júl. 28. - 20:13:52
(710/1379)
!!!!! SPOILER!!!!!

Kicsit fáradtan, de izgalomtól telve ültem be a moziba erre az új Batmanre. Összességében tetszett a film, azonban - igaz ez csak egy személyes és hozzá nem értõ vélemény - sok mindent hiányoltam belõle. A premierre sikerült eljutnom, ami éjfélkor kezdõdött, tehát már elég késõ volt a kezdéskor. Nagyon lassan indult be a film, az elsõ 45 percben sokszor elkalandoztam a mozivászonról, hiszen nagyon sokáig húzták Bruce "elsõ felemelkedését". Aztán amikor visszatért a Batman, akkor éreztem azt, amit a Sötét lovagnál. Felpörögtek az események, beindult az elõzõ filmben megszólaló zene, akciódús volt.
Ami viszont engem nagyon zavart, hogy a szereplõk nagyon kidolgozatlanok voltak. A macskanõ figura nagyon kevés volt - iszonyatos jól játszotta Anne Hathaway - a háttérsztorija volt nagyon kevés szerintem. A másik kulcsfigura, Bane szerepe is kevés volt szerintem, nem kapott akkor hangsúlyt, mint a Sötét lovagban Joker. Ez nem Tom Hardy hibája, õ tökéletes volt a szerepben.
Az utolsó 45 perc meg maga volt a csúcs. Igaz, pár a hatás fokozó, mindenki számára hihetetlen - Batman meghal - esemény következett be. Ezt kicsit eltúlozták, mivel véleményem szerint, mindenki sejti, hogy Batman nem halhat meg, Gothamnek mindig szüksége lesz rá.
Ha a Sötét lovaghoz (ami 10/10) hasonlítanám ezt (bár nem illik) akkor 8/10-et, ha külön nézem akkor 9/10-et kapna nálam a film.
10/10
Sonic8 2012 júl. 28. - 19:58:32 10/10
(709/1379)
Én képtelen vagyok bármit is mondani errõl a filmrõl annyira tetszett.
SPOLIER és Nolan még Robin-t is belerakta:D ZSENIÁLIS!!! S VÉGE
10/10
kodela93 2012 júl. 28. - 19:41:48 10/10
(708/1379)
Spoiler
Ugyan ez volt Sötét Lovagba is macskák ellen biztosan véd......
9/10
afcajax 2012 júl. 28. - 19:07:09 9/10
(707/1379)
Jó kis film volt de, ami nekem kicsit csalódást keltett,
-SPOILER-
a végén amikor az addig tényleg félelmetes fõ gonosz egy szerelmes, könnyezõ segítõvé, majdnem azt is mondhatnám, hogy "bábá" változott egy pillanat alatt, illetve a másik, hogy a sötét lovaghoz képest nekem kicsit több volt a "hálivúdi" rész a szó rossz értelmében, annyira nem tudta következetesen végig fenn tartani a feszültséget és az érdeklõdésemet. Az is furcsa volt amikor a végén a fegyverekkel felszerelt kommandósok és rendõrök ütközete Pál Utcai Fiús grundcsatába ment át.
-SPOILER VÉGE-
De voltak nagyon jó részek és összességében is nagyon tetszett, de nekem a sötét lovagtól egy hajszállal elmaradt.
10/10
johnny91 2012 júl. 28. - 18:00:48 10/10
(706/1379)
Nem Fox mondta, hanem JGL és semmi Killer Kroc, hanem az volt, hogy nem akarták átkutatni a csatornát a rendõrök Bane után, csak a csatorna-krokodilokon poénkodnak helyette, vagy valami ilyesmi volt.
10/10
kodela93 2012 júl. 28. - 16:28:58 10/10
(705/1379)
Spoiler
Egy lehelletni remény maradt folytatásra Fox(asszem õ ) valami óriás krokodilról beszélt ----> Killer Croc----> de Robin rész tuti jön (sztem 100% vége egyértelmûvé tette) a kérdés hogy Batman lesz-e még remélem megtoldják még 1-el Nolan rendezésébe :)
10/10
kodela93 2012 júl. 28. - 16:15:12 10/10
(704/1379)
Elmebetegek az Arkham-ba kerültek.
10/10
johnny91 2012 júl. 28. - 15:45:53 10/10
(703/1379)
Az év eddigi legjobb filmje számomra, tökéletes színészi játékkal és zenével.
helyenként spoiler veszély
Persze nem tökéletes, és számomra alulmarad a TDK miatt, de csak a kiszámíthatósága miatt.
Valahogy ez az atom(itt neutron)bomba leállítása(mégha itt egy reaktor magjáról, vagy ilyesmirõl van is szó) egy kissé elcsépeltnek hatott. A másik negatívum, hogy Bane a végén nem tûnt számomra többnek, csak egy beteg embernek, aki szerelmes volt Thaila-ba és ezért mindent megtett, amit a nõ mondott neki.
Ezenfelül viszont a film zseniális, epic jelenetek tömkelegével. Hogy csak néhány kedvencet említsek: a Sötét Lovag elsõ megjelenése a rendõr beszólásával(amit most látni fogsz, azt az életben nem felejted el fiacskám...vagy valami ilyesmi),a barlangos jelenet a denevérekkel, Nolan-féle tisztelgés Robin elõtt, a hidegrázós elsõ Batman-Bane verekedés(vagy inkább verés), és így tovább...
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy ha Heath nem hal meg, belekerült volna fináléba. Elvégre Bane nem akart teljes káoszt a városban, nem volt minden lépése õrült, még a rendõröket is életben tartotta, nem hinném, hogy az elmegyógyintézetbõl kiengedte az õrülteket, márpedig a Jokert szerintem oda zárták be, nem a Black Gate-be.
A másik dolog Bane halála: Batmannek sikerült legyõznie õt még Thalia megjelenése elõtt, megvolt a nagy bunyó, ezek után Bane karaktere(fõleg a hõsszerelmesé) úgymond feleslegessé vált, de mivel ugyebár a Denevérember nem ölheti meg valakinek el kellett vállalnia a piszkos munkát, még mindig jobb volt ez, mint valami idióta baleset, ráadásul Selina belépõje így elég ütõsre sikeredett.
A szinkron kissé furcsa volt. A stadionos jelenetnél Bane hangja enyhén ratyi volt, ráadásul nekem iszonyúan hasonlított Gordon hangjára. A végén, amikor Gordon Bruce sírjánál beszél, míg nem mutatták, azt hittem Bane szövegel.
Nem lenne rossz egy JGL-féle Batman az Igazság Ligájában.
10/10
mnopur 2012 júl. 28. - 15:14:25 10/10
(702/1379)
Legjobb rész szerintem. 10/10. Megkockáztatom hogy életem legjobb mozija. Tele volt terem, sokkot kapott mindenki. Nyomás a moziba emberek:D (Ja és a sok beképzelt megkeseredett idióta baromnak meg ne higgyetek, akik fikázzák a filmet)
tanhu 2012 júl. 28. - 13:29:17
(701/1379)
ha ott vagyok szó nélkül kitépem a bunkofont a kezébõl kikapcsolom és hajítom el, ha ugat lerúgom, nõt ütni bûn de az ilyen mutáns se nem nõ ember meg fõleg nem...ha olyan fontos az a kurva telefon akkor takarodjon kifele addig...
10/10
Sonic8 2012 júl. 28. - 13:15:40 10/10
(700/1379)
Ezért kell hajnali 1 órás csütörtöki vetítésekre menni mint én.Ott viszonylag kultúrálltak vannak.Amúgy meg az ilyenekhez elõször szólj hozzá kedvesen hogy KUSS ha nem hagyja abba lehet keményíteni