10/10
Csizma93 2012 júl. 26. - 14:47:20 10/10
(619/1379)
Most értem haza a filmrõl épp és még mindig a hatása alatt vagyok.Remek volt a történet és a kivitelezés is.Nem volt vontatott sem erõltetett.A zenék is nagyon ott voltak és az akció jeleneteket is bátrabban készítette el Nolan.Minden perce tele volt izgalommal.Fordulat volt fordulat hátán.Valóban méltó befejezést készített Christopher Nolan.A film vége nálam abszolút vitt mindent.Voltak olyan érzéseim,hogy nem úgy fog véget érni mint amit az események mutattak,és igazam is volt(remélem ezzel nem lövöm le a csattanót :-))Valóban igaz az SZERINTEM hogy ez az idei év egyik legjobb filmje.Megérte rá várni 4 évet.Nálam 10/10
l3v3e 2012 júl. 26. - 14:00:33
(618/1379)
Ebben igazad van, mondjuk én a Cinema City-t se értem. Felépített egy IMAX mozit Budapesten 1570-es filmes vetítõvel, aztán 1 évvel rá az összes IMAX moziját digitálisra konvertálta, az olcsó régiókban (pl. Magyarország) pedig 2k-s projektorokat használ. Ez ha a korábbi filmes kópiákat nézzük, mindenképpen visszafejlesztés volt, a jegyáron pedig csak emeltek.

Sajnos az itthoni IMAX vetítés nem ér fel azzal a minõséggel, amit a filmes kópiákról lehet megnézni a "rendes" IMAX mozikban. Az igaz persze, hogy a legtöbb IMAX filmet már digitálisan terjesztik (kivéve évente pár filmet, amelyek általában már mindkét formátum elérhetõek, lásd ezt a filmet is), de akkor miért nem ruháztak be egy rendes digitális vetítõre?

Ezekben lehet amúgy az "igazi" élményt átélni: :http://lfexaminer.com/DarkKnightRisesOn1570.htm
10/10
ercypici 2012 júl. 26. - 13:23:07 10/10
(617/1379)
Christofer Nolan valóban újat hozott,és nagyon jól válogatta ki a színészeket, és igényes filmet kaptunk, végig lekötött. Imádtam,hogy a filmben szinte végig szólt vmi zene,nem csak az "izgalmas" részeknél! Magával ragadott és tényleg elgondolkodtatót,van mondanivalója.

Az viszont sosem értettem,hogy attól még,hogy te nem értékelsz egy olyan filmet, ami nem ez a fajta mozi,más ne legyen már "vízfejû" mert ez a fajta kikapcsolódás is tetszik neki. Igen én élveztem a bosszúállókat, ott is jó színészeket kaptunk, remek látványt, a sztorit kidolgozhatták volna jobban,de nem hasonlítható össze a két film. a bosszúállókat azért szeretem, mert kikapcsolódós mozi,jó karakterek,jó látvány, jó szövegek, jó poénok. Néha ilyen is kell, és igen jól szórakoztam közben:) ettõl még nem leszek hülye....

Ettõl még egy olyat mint a Sötét Lovag: Felemelkedés, értékelni fogok, és meglepõdök ha ezt bárki felül tudja múlni... én már ezt a részt nem vártam annyira,mert féltem,hogy nem fogja megütni a Sötét lovag mércéjét!Mondom nem gondoltam, hogy Christofer Nolan felül múlja önmagát. A lényeg végig nagyon tetszett,fõleg a hangulat amit teremtett!!! 10/12...:D:D:D
Ellopott Holdfény 2012 júl. 26. - 12:14:22
(616/1379)
Köszi!Tehát akkor: IMAX / 2D 0:01 perc : a végén taps. Az 1.44:1 arány megtette hatását. Kéne egy lista, hogy mely részeknél dolgozott a Hasselblad lencse...Valaki esetleg?
A MOZI PEDIG BERUHÁZZON EGY OLYAN TECHNIKÁRA VÉGRE, AMIVEL MÉLTÓ MÓDON KÖZVETÍTHET. A HOBBIT: VÁRATLAN UTAZÁS MÁR RED EPIC 5K-VAL FOROG. HA NEM KÉPESEK FEJLESZTENI, AKKOR CSAK A LEHÚZÁSRA MEGY AZ EGÉSZ. ELVESZTIK A NÉZÕKET!
tanhu 2012 júl. 26. - 11:25:05
(615/1379)
Lehet élvezni az avengerst?!Talán ovi felett pár évvel, vagy kizárólag a látványra izguló mozis közönségre korlátozva...
Éppen ezért az összevetés nem szerencsés...igaz közös tõrõl fakadnak, csak a bosszúállók ennek a lesajnált zsánernek egyik teljesen szokványos vadhajtás korcsa,hisz ezzel szemben a Batman képes egy mûfajt megújítani, sok vízfejût elgondolkodtatni, erkölcsrõl, önbíráskodásról vagy a demokrácia mondvacsinált és mesterséges lélegeztetõn életben és szinten tartott tarthatatlanságáról, ami olyan emberselejteket szül világra akik ott ámokfutó lövöldözõként, vagy itt erõszaktevõ gyilkos késelõként stb. bíráskodnak, osztanak halált kedvük szerint ott egy moziban,itt pedig bárhol fõleg vidéken akiket a denevérember teljes joggal vonna ki az emberiség nagy és kis mega vagy mikro almakosarából, mint rohasztó, beteg példányokat,mellébeszélés,tintanyalás,és álságosan egyoldalún jogokra hivatkozás nélkül!
10/10
neno8602 2012 júl. 26. - 11:19:26 10/10
(614/1379)
SPOILER !!!!!
A börtönben mért nem másznak ki egyszerüen a kötélen ? Ezt a hibát nem tudom még megemészteni amúgy tökéletes volt a film csak lehetett volna kicsit hosszab :)
l3v3e 2012 júl. 26. - 09:27:18
(613/1379)
Nem volt 70mm kópia, 2k digitális projektor van csak a pesti Imaxban kb. 1,5 éve. Legközelebb Londonban van 70mm-es vetítés.
Ellopott Holdfény 2012 júl. 26. - 07:36:39
(612/1379)
IMAX / 2D 0:01 perc : a végén taps. Az 1.44:1 arány és a 70 mm kópia megtette hatását. Kéne egy lista, hogy mely részeknél dolgozott a Hasselblad lencse...Valaki esetleg?
10/10
Vöri89 2012 júl. 26. - 06:24:20 10/10
(611/1379)
4 órája jöttem ki a filmrõl, de még mindig a hatása alatt vagyok.. ez nem volt meg az Avangersnél! Nolan a "csavarok" királya! Sok kérdésre kaptam választ, de még annyi felmerült, mi lesz most?! Valami folytatás kell, hogy legyen.. Nolan azt mondta nem csinál több Batman filmet, viszont Robinról egy szót se mondott :P
JediGhost 2012 júl. 26. - 04:48:53
(610/1379)
IMAX-ban láttam az imént, csak annyit tudok mondani mindenkinek, hogy irány a MOZI! "Felemelõ" érzés volt a film.
10/10
ercypici 2012 júl. 26. - 04:07:34 10/10 Előzmény johnny91
(609/1379)
Jó rendezõ,jó forgatókönyv, kiváló színészek, jó ötletek remek zene,és a hangulata egyszerûen imádtam!
Egyedi kivitelezéssel,új nézõponttal,jó karakterekkel.... nem hittem,hogy a sötét lovagot képes lesz ûberelni,de megtette:) spoiler Robin ötlet is remek volt így zárásként:)
Tom Hardy remek volt,és karakter jó volt:) nekem nagyon bejött:)

Az Avengersre meg annyit kérdeznék,hogy lehet ezt e két filmet összehasonlítani-???
két külön hangulatú film, mindkettõt nagyon vártam,és oda voltam érte, de képtelen vagyok összehasonlítani a kettõt!(ha csak nem annyit ,hogy mindkettõt élveztem,mindkettõ kiváló színészi és rendezõi munka, és mindkettõ megérte a pénzt:) de amúgy ezeket kivéve mindkét filmet más miatt élveztem..:P)
én ezek után arra vagyok kíváncsi ,hogy ezután a két film után mit várják???? kétlem ,hogy a jövõben kategóriájukban bármi újat tudnának mutatni ami üti a mércét:P
tanhu 2012 júl. 26. - 01:35:00 Előzmény johnny91
(608/1379)
Az avengers dögunalom szinte nézhetetlen átlagszemét!A Batman az elõzményeket tekintve nagyon várós, hisz a nézõ eszére és szívére is hat illetve megdolgozza mindkettõt.persze a tömegnek tökéletes egy ilyen bosszúállók féle "egyszer nézd meg ha nem alszol bele aztán felejtsed el gyorsan" típusú hótttttuuuuunnnnalmassss sületlenség!Nolan nem az aki a dolgokat annyiban hagyja!Az eredet óta nem igazán láttam igényes közönségfilmet,na azért a borotvaélent azt azért ki kell emeljem!
10/10
Andrew8 2012 júl. 25. - 22:34:06 10/10
(607/1379)
Azért a 3D 30-40%-ot számít mivel 50-605-al többe kerül egy olyan jegy mint a 21D-s. És az Avengersnél nagyrészt 3D-sen nézték,. Emellett a tragédia is biztos negatív hatással járt. Sosem tudjuk már meg biztosan. Így is leverte a TDK nyitó hétvégéjét a TDKR.
Ron & Merida 2012 júl. 25. - 21:50:52
(606/1379)
http://prae.hu/prae/articles.php?aid=5338&cat=1 - kritikánk a filmrõl! Durván hasított!! :)
10/10
johnny91 2012 júl. 25. - 18:52:58 10/10
(605/1379)
Hát a Sötét Lovagnak bevétel szempontjából nem sikerült felemelkednie, úgy látszik az év legsikeresebb filmje bevétel szempontjából továbbra is az Avengers maradt.
TDKR-nek max a milliárdot sikerül kapirgálnia, de még az is kérdéses alulról, vagy felülrõl.
Ezzel szemben az Avengers egy jó fél milliárdot rá fog verni összesítésben, persze biztosat csak néhány hónap múlva mondhatunk majd.
Pedig reménykedtem, hogy sikerül az új bevételi rekord, de bármennyire is szépítjük, bizony csúfos kudarc az a 160 millió, szemben az Avengers 200-ával.
Hagyjuk az ellenérveket, negyven millió mínuszt nem lehet Denver és a 3D hiányára kenni. De még megbocsátható lett volna a dolog, ha legalább 10 millióval többet szed össze A TDKR, akkor legalább a HP8-at lealázta volna és második lehetett volna, de még ez sem sikerült.
Ezek után kétlem, hogy a Hobbit eljutna 1,2 milliárd fölé, mégiscsak egyszeri kutyavásár volt ez a hihetetlen nézõszám és bevétel amit az Avengers produkált.
10/10
Dyrtyho 2012 júl. 25. - 04:24:35 10/10
(604/1379)
Szombaton 100 százalék, hogy megfogom nézni valamelyik moziba, már az elõzetese is nagyon felcsigázott, és az elsõ két része is lekötött, úgy hogy a folytatást az istenért sem hagynám ki :)
Mayborn 2012 júl. 24. - 22:26:37 Előzmény afcajax
(603/1379)
Köszi az infót.
Most kivételesen sajnálom, hogy nem pesti vagyok...:)
zampano 2012 júl. 24. - 19:20:21
(602/1379)
Ugye az itteni kiskamaszok nem hiszik magukat Batmannek vagy valamelyik gonosz figurának?
Bízom a magyar ifjúságban... remélem, magasabb szellemi szinten áll, mint az amerikai...
9/10
afcajax 2012 júl. 24. - 18:56:23 9/10
(601/1379)
Ezzel én is így voltam. Pont ma kérdeztem meg a cinemacity-t, hogy mit takar az "eredeti nyelven" és azt mondták, hogy ott nincs felirat és egyébként ez kizárólag az esti 22 óra körüli elõadásra korlátozódik itt Debrecenben, és csak az egyik teremben (mûsor szerint kettõben adják).
Superalonso 2012 júl. 24. - 15:01:27
(600/1379)
kapcsolodik annyiban, hogy batman magára vállalja a Harvey Dent által elkövetett bûncselekményeket a 2. részben igy batman-t üldözik, eltûnik és majd akkor rimánkodnak érte a 3. részben mikor feltûnik Bane....de erre a tartalomjegyzékben is utalnak, tehát van egy kicsi kapcsolodás, illetve itt is egy pszichopata barmot kell legyõznie Batman-nek....