gmanarts 2012 aug. 18. - 14:21:39
(939/1379)
A Nolan rajongót miért ragadta annyira magával? Miért lehet Nolanért annyira rajongani, hogy mindenki, aki negatívan van a filmrõl az közellenség?
Miért nincs mondjuk Tim Burton rajongó? Mit tudhat ez a Nolan, hogy ennyire rajonganak érte?
Szerintem ez érdekes kérdés, ami jó kis beszélgetést eredményezhetne..
Bigpapa 2012 aug. 18. - 14:14:29
(938/1379)
Nolan rajongo : eletem legnagyobb elmenye, 10/10 , magaval ragadott, azota x szer lattam, rohadjon meg aki rosszat mer irni a filmrol..,stb.
jozan esszel: egy film a sok kozul. Jo volt, de nem istenkiraly, bakikkal,faszsagokkal, keves akcioval. Szerintem. De itt mi vagyunk kevesebben.
gmanarts 2012 aug. 18. - 13:58:48
(937/1379)
Milyen lehet józan ésszel egy filmet nézni? Meg milyen elborulva, Nolan-fanként?
Bigpapa 2012 aug. 18. - 13:42:46
(936/1379)
A korom az adatlapon.
Nem estem hanyatt ettol a filmtol. Es nem a korosztaly kerdessel van baj. Ezt a filmet tulmisztifikaltak, ajnaroztak es sikk ezen leborulni. Aki meg nem teszi,az atlagban rohadjon meg :))) pontosan ertem mi volt benne, ertem a lenyeget. Ezzel egyutt egy deneverember filmtol azt varom,hogy a faszi beoltozzon es ossza a nepet. Ott van Vasember. Erdekli a halalt Stark lelkivilaga. Dramanak ott van szamos jo film, pl. Szabo Istvan filmje. Egy vasember filmben le se rohadjon rola a cucc, ezert vesszuk a jegyet.
Jo volt a batman mondanivaloja,oke,at is jott. De azert 165 percbe ferjen mar bele tobb denever ruhas akciojelenet. Es ezen hagy ne pisiljem magam ossze a gyonyortol,amikor ha jozan esszel nezed -es nem elborult Nolen fankent - tele van logikai bukfenccel es bakival. Megneztem,egynek jo volt,de ahogy az elozo reszt is csak 1x neztem meg,erre is ez var. Bezzeg eme trilogia elso reszet vagy 10x lattam. Ott 100%-ban azt adta,amit vartam.
skrizo 2012 aug. 18. - 12:54:11
(935/1379)
Bigpapa
1. kérdésem hány éves vagy? lehet nem a te korosztályodnak szól
2. hol nézted meg? nehéz elhinni, hogy moziban nem jött át a hangulata/története.
3. KOMOLYAN NEM TETSZETT?? :D itt amúgy egyáltalán nem batman volt a lényeg. Ez nem a rajzfilm változat, ahol batman jobbra-balra ugrál mint egy hülye.
Bigpapa 2012 aug. 18. - 10:55:47
(934/1379)
Mondjuk a fanyalgóknak abban igazuk van, hogy ez nem volt egy igazi denevérember film.
Batman..165 perc és ebbõl 3x öltözik be denevérembernek. Elsõre egy kis akció,másodszorra szarrá verik, és a legvégén 10 percre. Vicc,komolyan. Ez kb olyan,mint egy superman film,amiben Clark Kent semmit sem csinál 2 órán keresztül,csak moralizál,majd egyszer felgyorsul,egyszer mondjuk kiugrik az ablakon és a legvégén repül picit. Agyrém :) A sok 10/10-et én sem értem :)))
Nálam is a Burton féle elsõ Batman az etalon.
gmanarts 2012 aug. 18. - 08:46:13
(933/1379)
Nem lesz folytatás erre mérget is vehetsz. Ez nem a Robin Hood kaliberû film. Nolan úgy fejezte be, hogy mindenkinek lehetõsége legyen meglelni a fináléban neki tetszõt. Egy film nem csak azért lehet beszédtéma, mert lesz folytatása - vajon milyen újabb adagot kapunk? Egy grandiózus trilógiába, fõleg egy ilyen színvonalon megírt törvényszerûen ébreszt gondolatokat, fogalmaz meg kérdéseket a nézõben. S fõleg a konklúziójával rengeteg dolgot felvet mind például szociológiai, pszicológiai, teológiai... síkokon.
10/10
TheGreatDanton 2012 aug. 17. - 21:26:34 10/10
(932/1379)
Hát szerintem az elsõ egy óra sem volt unalmas, attól függetlenül, hogy Batman nem jelent meg, de nem hidalhatják csak úgy át az elmúlt 8 évet. Be kellett mutatni, hogy mi lett Batmannel miután közellenség lett és a nagy tiszteletben tartott Harvey Dent gyilkosának hitték. Ezt nem lehetett kihagyni.
Az új karaktereket be kellett mutatni. Selina Kyle-ról megtudtuk, hogy egy piti bûnözõ, aki megszerzi Bruce Wayne ujjlenyomatatit azért, hogy új, tisztességes életet kezdhessen.
A másik új karakter John Blake volt. Róla megtudtuk, hogy egy árva gyerek hasonlóan Bruce-hoz. Az, hogy hogy tudta meg h Bruce Wayne Batman az sztem elég gyengére sikerült. Õ egy feltörekvõ rendõr, akiben Gordon is meglátja a tehetséget is kinevezi nyo9mozónak.
Gordont le akarják váltani, mert egy háborús hõs, de most béke van.

Ha ezek nem lennének benne akkor már nem lenen ilyen kerek, egész a trilógia. Legalábbis ez az én véleményem.
Nekem a Nolan féle Batman triológia (reméljük, nem lesz több, mert ez így pont jó) örökké az egyik kedvencem marad.
M@r3c 2012 aug. 17. - 20:38:18
(931/1379)
Mekkora pénzben fogadunk hogy lesz egy 4. ahol Robin oldalán fog harcolni? Nem is kétséges. Az meg hogy megölik Bruce Wayne-t az már az egész sztori megrontásával vetekedne emlékezzünk csak vissza a legutóbbi Robin Hood bukásra.
M@r3c 2012 aug. 17. - 20:33:12
(930/1379)
nos hát kedves TheGreatDanton fórumtárs ha te végig tudtad izgulni azt a kb egy órát amíg csak elmélkedtek Batman jelenén és jövõjén akkor egyszerûen neked kevesebb is elég egy ilyen filmben és elmondhatod magadról hogy hozzászoktál a minõséget mellõzõ tucat limonádékhoz.
gmanarts 2012 aug. 17. - 17:32:04
(929/1379)
SPOILER

Ez így szép is lenne, de nem lesz több folytatás. A reboot az egy teljesen más dolog. Tehát, most Wayne Nolan világában nyugodtan meghalhatott, megnyugvásra lelhetett. A nézõ maga dönthet. Ez a szép benne. Többek között ez emeli a trilógia legjobbjává. Zseniális interpretálása a Batman mitológiának.
9/10
zsotya010 2012 aug. 17. - 16:26:26 9/10
(928/1379)
Amúgy már voltam olyan honlapon is, ahol a gyerek osztotta az észt, pont a SPOILER felirat hiánya miatt, aztán amikor megnézte a filmet, ilyen kommentet írt: jó már láttam a filmet, most akkor már lehet SPOILER-eskedni! Még jó, hogy nem õ mondja meg, miket írhatok le és milyen formában!
9/10
zsotya010 2012 aug. 17. - 16:19:52 9/10
(927/1379)
SPOLER

Visszatérve a barlangos jelenethez és a befejezéshez, bebizonyosodott, hogy Bruce Wayne életben maradt, sokan megpróbálták leutánozni (középsõ rész), de senkinek sem igazán ment, ha Gothemnek ismét szüksége lesz rá, vissza fog térni és Robin mellette lesz. Csak ezt tudom elképzelni, mert Batman az Bruce Wayne, ezen nem szabad változtatni soha. Vagy ha mégis ezt akarták volna, akkor inkább halt volna meg Wayne a végén. Amíg él, addig õ a Batman és ezt nem kéne így folytatni a Robin Batmannel, csak akkor, ha tényleg Robinnak szánták a srácot.
9/10
zsotya010 2012 aug. 17. - 16:13:11 9/10
(926/1379)
Viki1080-nak!!

Bocs, de hirtelen teljesen megfeledkeztem a SPOILER feliratról, de én már nem egy filmnél jártam így, én azért jövök fel, hogy olvasgassak pont a filmrõl, mert érdekel, mi volt benne, meg ilyesmi, és nem zavar, ha pár apró részletet megtudok, mert ha érdekel a film ígyis- úgyis megnézem és nem azért nem fogom megnézni, mert jaj Istenem belefutottam egy olyan kommentbe, amibe nem kellett volna. Legközelebbre javaslom, hogy elõbb nézd meg a filmet, aztán olvasgasd a kommentjeit, mert majdnem mindegyikbe van SPOILER, amibe nincs az meg töltelék, amivel úgysem kerülsz elõbbre. Legalább is szerintem az olyan kommentek, mint a megnéztem és igen jó volt vagy igen rossz, megérte a pénzét, semmire sem megyek. Vagy az olyanokkal amikben a szereplõket minõsítik, ezeket akkor tudom meg, mikor már láttam a filmet. VISSZATÉRVE, tényleg ne olvasgass megnézés elõtt legközelebb, mert simán el tudom képzelni, hogy megint így jársz:)!
10/10
TheGreatDanton 2012 aug. 17. - 14:46:51 10/10
(925/1379)
Neked melyik részek tûntek unalmasnak ebben a filmben? És hol vannak zavarododtságok a forgatókönyvben? Ezt kifejtenéd egy hozzásszólásban?
M@r3c 2012 aug. 17. - 14:13:55
(924/1379)
Egészen röhejesnek tartom ezeket a 10/10 es hozzászólásokat. Az elõzõek megütötték a 10/8.5 de ez egy jóindulatú 10/5.5. Állati nagy divat lett a Batman filmekbõl de egy film aminek több mint 1 órája olyan pokol unalmas hogy az ember az óráját nézi nos az nem érdemel többet. Megjegyezném hogy bár nem a színészt minõsíti de hogy találtak gyorsan egy karaktert Joseph Gordon-Levitt számára aki egy Heath Ledger hasonmásversenyen tuti elsõ lenne az már egyértelmûen ocsmány. A történet sok helyen az író vagy rendezõ zavartságára mutat, mintha be lett volna szívva.Az amúgy nagyon jónak induló sorozat most szépen elkapálta magát és megint kezdhetjük visszasírni Tim Burton-t.
10/10
Andrew8 2012 aug. 16. - 21:56:06 10/10
(923/1379)
Bosszúállók 3D-s az sokat dob rajta a bevételen. +40% felára miatt.

1 milliárdot ez a Batman is el fogja érni USA-ban kevesebbet azon kívül többet fog hozni mint a Sötét lovag így egál lesz szerintem. Már most 840 millió körül áll.
7/10
makovecz1972 2012 aug. 16. - 15:16:22 7/10
(922/1379)
Az elõzõ résznél jobban tetszett! De ezekért az újabb Batman feldolgozásokért nem igazán rajongok!
Hemish 2012 aug. 16. - 11:54:52
(921/1379)
Valahol tragikomikusnak találom azt, hogy ennyire rá vannak kattanva a jónépek a világ minden országában erre a sztorira amiben csak elmekottyant- pszichopata-tömeggyilkos, sorozatgyilkos és egyéb más klinikai esetet felvonultató embernek nem is igazán nevezném - lények vannak.
Batman sem jobb egy fikarnyival sem. A normális életben közös zárkát kapna Jokerrel és a többi bolonddal együtt.

Ha Batman akkor tessék már tudomásul venni, hogy 1 azaz EGYETLEN 1 Batman film van ami nézhetõ és korrekt, az pedig a Tim Burton féle megvalósítás.

Rendesen benne van az is, hogy Batman se normális mégcsak annak se akar látszani a denevérgyúnyájában. A félelem leküzdése örök dilemma. Valaki menekül elõle, valakit megbénít és van aki szembeszáll a félelemmel. De olyat hogy valaki nekiáll átadni magát a félelemnek...eggyé válni a félelemmel...döbbenetes baromság.
Bane és Batman ugyanannak az éremnek a két oldala. Na de hogy beszélget ez a két ember?! Egyik rekedtebb mint a másik. Mintha két láncfûrész beszélgetne...
1/10
xxx1125 2012 aug. 16. - 11:32:33 1/10
(920/1379)
Egy rakás szar ez a film az elõzõ rész sokkal jobb volt.
Vannak benne jó akciójelenetek de batman semmit nem csinál az egész filmben a macskanõ egy vicc ne is beszéljük róla
bane meg miért olyan kemény ellenség,nevetséges figura, szerintem egy vicc az egész film a bevételén is látszik ennél többet vártak a készítõk ennyi idõ után. Az elõzõ rész bevételét el sem fogja érni pedig azt mondták ez bõven túlszárnyalja meg lenyomja a Bosszúállókat.