gmanarts 2012 aug. 05. - 11:55:20 Előzmény _Freddy_
(859/1379)
Ja, vannak például metakommunikatív eszközök, amiket a színész roppant hitelesen használ.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 05. - 11:50:13 8/10
(858/1379)
A reális értékelés az ez:

Batman: Kezdetek 10/9
Sötét lovag 10/10
Sötét lovag: Felemelkedés 10/8
fr33 2012 aug. 05. - 11:20:19
(857/1379)
kezdetek = 10/7
dark night = 10/9
felemelkedés = 10/4 szar
Relixo 2012 aug. 05. - 10:35:34
(856/1379)
Tegnap sikerült megnéznem moziban. Nem tudom mit fanyalognak itt sokan az elõzõ hozzászólásokat látva...
A film teljesen jó volt és bõven kiemelkedik a mostani agyatlan szuperhõsös filmek közül ahogyan azt el is várja az ember Christopher Nolan-tõl. Tény ha az eddigi részeit veszem ennek a trilógiának akkor ha azok 100% voltak ez mondjuk olyan 95%-ra sikeredett, de ettõl még nem lesz rossz,nem lesz közepes, így is ott van a csúcson ez a film.
Aki meg szét spoiler-ozta magát mert minden trailert megnézett és minden képregény történésnek utána nézett, és így lemaradt a "fordulatokról" hát az ne rója fel ezt filmhibaként csak saját maga tehet róla.
Ami viszont nekem nem tetszett Anne Hathaway mint macskanõ a sok béna vígjáték után valahogy nekem nem illett a képbe mint színész, és maga a karaktere(macskanõ) sem volt különösebben kidolgozva.
Szóval összességében hozza a film amit kell,talán picit még lehetett volna építeni a háttér sztorikat néhány karakternél,de Bane eltudja feledtetni ezeket a kis hiányosságokat,így kerek egészet kapunk. Nagyon jó film. Nálam ha értékelnem kéne ez 10/9 .
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 05. - 07:53:57 8/10
(855/1379)
meg nem értem mért baj az ha takarva van az arca...attól még játszhat jól és lehet színészi játéka...:D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 05. - 07:51:56 8/10
(854/1379)
A színészi játék nem a pofázáson múlik. :D
10/10
adi223 2012 aug. 04. - 23:35:43 10/10
(853/1379)
Ma beültem a moziba és szépen megnéztem a filmet másodszorra is. És nyilván most úgy ültem ott, hogy tudtam a fordulatokról és figyelemmel kísértem minden olyan dolgot, amin a fórumozók vitáznak. És azt kell, hogy mondjam...ha kicsit mindegyikbe beleássuk magunkat, teljesen ésszerûek és megmagyarázhatóak. Csak jobban oda kell figyelni, vagy megnézni többször a filmet, ahhoz, hogy érthetõ legyen és nem máris fikázni...Ja és sokkal jobban tetszett, mint elsõ nézésre, így már biztos a 10/10 és az is, hogy Christopher Nolan méltóképpen zárta le a kedvenc trilógiámat.
gmanarts 2012 aug. 04. - 23:12:42
(852/1379)
-- SPOILER --

Bane szerepe valóban szétporlad a film végére. Az elején kõkemény, brutális. Aztán, ahogy halad elõre a film úgy veszít a "bájából".
De ez nem hiba, mivel direkt van így. (This is the plan.)
gmanarts 2012 aug. 04. - 23:10:12
(851/1379)
-- SPOILER --

Bane szerepe valóban szétporlad a film végére. Az elején kõkemény, brutális. Aztán, ahogy halad elõre a film úgy veszít a "bájából".
De ez nem hiba, mivel direkt van így. (This is the plan.)
Mr.Robin11 2012 aug. 04. - 22:19:09
(850/1379)
"egyesek miféle színészi játékot emlegetnek vele kapcsoltban, azt végképp fel nem foghatom, hiszen a maszk a film teljes hosszában takarja az arcát, a hangja meg szinkronizálva volt"

Ez az a kritika ahol az egyik mondat üti a másikat. Akik a színészi játékot emlegetik, azok feliratosan nézték a filmet és lejött nekik Bane karaktere

Christian Bale meg pont attól parádés színész, hogy a neve nem forrt össze Batmannel. Ezt bizonyítja az Oscar díj is, amit a Harcosért kapott.
7/10
Semprini 2012 aug. 04. - 20:54:25 7/10
(849/1379)
Bár mindhárom részt moziban néztem meg, egyáltalán nem lett a szívem csücske az új Batman-trilógia, és akkor még nagyon finom voltam. Igaz, a korábbi, Burton- illetve Schumacher nevével fémjelzett részeket sem tartom túl sokra, hozzátéve, hogy Heath Ledger Joker-alakítása a Sötét lovagot tényleg kiemelte a középszerbõl, de maga a film összességében akkor sem tetszett igazán. A Nolan-trilógia záródarabja a fanyalgások ellenére (vagy éppen azért) nekem elsõ megnézésre sokkal jobbnak tûnik az elõzõeknél, de ebben talán a kelleténél nagyobb szerepe van annak, hogy (egyik) kedvenc színésznõm, Anne Hathaway játsza benne a Macskanõt, méghozzá mint azt sejteni lehetett: fenomenálisan. Nem ismerek még egy színésznõt rajta kívül a mai hollywoodi felhozatalból, aki ennyire dögös és tündibündi tud lenni egyszerre, plusz még az akciójelemnetek is jól állnak neki. Ahogy Jonathan Nolan, a rendezõ testvére nyilatkozta: megvolt a veszélye, hogy ellopja a show-t, ami talán csak azért nem következett be végül, mert a szerepét sajnos eléggé szûkösre szabták, de így is messze õ a legjobb figura a filmben, szerintem simán benne van egy spin-off lehetõsége...
Magáról a filmrõl viszont már nincs ennyire jó véleményem: a valóban jól sikerült nyitójelenetet követõen a film elsõ fele nekem nagyon unalmas és vontatott volt, egyedül Hathaway jelenetei loptak bele némi színt. Aztán persze beindul a zúzda, és a végére kapunk egy jól összerakott, mérsékelten izgalmas akciófilmet, megspékelve egy, sajnos nem túlságosan kifejtett szerelmi szállal. Christian Bale nem kedvencem, sõt mivel egyenesen kerülöm a filmjeit, az utóbbi években szinte csak Batmanként láttam, így számomra valósággal összeforrott a szereppel, mondhatni: megszoktam, hogy õ alakítja. Ha nem is fogom eztán sem kedvelni, nem is zavar )és legalább a magyarhangja nem pösze). A filmben kicsit túl sok a logikai bakim ezenkívül hiányzik a karakteres fõgonosz - igaz, az elsõ részben sem volt, a másodikban viszont már egyértelmûen Heath Ledger Jokere uralta a vásznat, háttérbe szorítva a fõhõst. Itt most tényleg Batman a fõszereplõ, a végsõ csavarral pedig Bane szerepét sikerül irgalmatlanul lefokozni, bár én odáig se voltam elájulva tõle, ott viszont egyenesen szétporladt a szerep (hogy egyesek miféle színészi játékot emlegetnek vele kapcsoltaban, azt végképp fel nem foghatom, hiszen a maszk a film teljes hosszában takarja az arcát, a hangja meg szinkronizálva volt). A többi szereplõvel nincs igazából bajom, mindenki hozza az elvárhatót, Anne Hathaway pedig valósággal brillírozik a Macskanõ szerepében.
Mindent összevetve végülis méltó lezárását kaptuk a sztorinak, persze egyáltalán nem giszem, hogy ez volt az utolsó Batman-film...
10/7
10/10
Fruzzsi 2012 aug. 04. - 20:18:03 10/10
(848/1379)
Na gyerekek, Batman reboot coming soon.... http://cinestar.hu/cikk/nehany-even-belul-erkezhet-az-uj-batman Colin Farrell lenne az új Batman... inkább folytathatnák...
10/10
Gab98 2012 aug. 04. - 16:46:46 10/10
(847/1379)
Szerintem is Bane volt a legjobb, de nekem az egész film nagyon tetszett. Minden szereplõ, a Anne Hathaway is, a történet is, és a végkifejlet a legjobb, amit valaha láttam. Nekem mind a három Sötét Lovag nagyon tetszik. Persze ez csak saját vélemény.
6/10
snipes69 2012 aug. 04. - 14:51:51 6/10
(846/1379)
Õszinte leszek,nekem annyira nem tetszett a film, sokkal nagyobb durranásra számítottam,az egyetlen dolog ami felvitte a filmet az a negatív szereplõ BANE azaz Tom Hardy, persze kicsit elfogult vok.,mert õ a kedvenc színészem.A macska nõ borzalmas,sztem találhattak volna sokkal jobb színésznõt is erre a szerepre,Anne Hathaway megmaradhatna a bugyuta tinivígjátékoknál,az való neki (Neveletlen hercegnõ :D :D ).Amúgy 1x vagy 2x nézhetõ a film,de sajnálom,hogy moziban néztem meg annyit nem ért,talán BANE hangja miatt jó volt eredeti nyelven nézni,de moziban nem ajánlom,jobban jártok ha otthon nézitek meg.A SÖTÉT LOVAGHOZ KÉPEST egy erõs 6-osra értékeltem...Ennyi! :D De ha megnézitek akkor nem fogtok unatkozni.
morningrise 2012 aug. 04. - 13:16:59
(845/1379)
Sziasztok!

Szerintetek vetítik a filmet még augusztus második felében is a CC Mammutban?
10/10
kodela93 2012 aug. 04. - 13:01:55 10/10
(844/1379)
Képregénybe nálam Marvel képregények voltak amik jobban megfogtak mint a DC Univerzum szóval engem meglepett.DC-bõl kizárólag (ami film) ez a trilógia illetve Watchmen fogott meg.
10/10
kodela93 2012 aug. 04. - 10:31:21 10/10
(843/1379)
****Spoiler
(Thalia) mármint akiért Batman küzdött az volt a fõ ellensége.
10/10
kodela93 2012 aug. 04. - 10:29:18 10/10 Előzmény domo.robi
(842/1379)
Spoiler
1.(Bane) Harmatgyenge? hallotad egyentalánt a hangját? + szerintem könnycsepp végén rajta kurvára epikus.
2. (Wayne)Nincs jellemfejlõdés no komment épphogy itt van a legnagyobb.
3.(Thalia) Az a megvezetés egész hatásos volt mert mindenki benyalta szinte hogy Bane a fia Ras'h-nak,arról nem is beszélve hogy akiért küzdött valójába ellensége.
4. Gordon belsõ vívódása is remek szerintem.
5. Alfred egész film kulcsfigurája õ az aki elinditja Wayneben a jellemfejlõdést.
6. (Crane)Nekem betalált az az irónia hogy egy elmebeteg a fõbíró és dönt az emberek sorsa felett ez mindent elmond városban uralkodó helyzetekrõl.
10/10
Nepster12 2012 aug. 04. - 10:24:06 10/10
(841/1379)
nagyon jó film volt tetszett.
Darth Plagueis 2012 aug. 04. - 08:18:31
(840/1379)
Itt van egy kis érdekesség, akit érdekel megnézheti !
A 6 perces IMAX bemutató után a rajongók különbözõ filmes fórumokon arról panaszkodtak, hogy nem igazán értették Bane beszédét.
Így a Warner Bros stúdió arra kötelezte Christopher Nolan rendezõt javítsa ki Bane szövegét.
Ez megtörtént. Itt pedig meg lehet hallgatni és el lehet dönteni, hogy Tom Hardy melyik hangja sikerült jobban ---> http://www.sg.hu/cikkek/91156/ennyi_a_kulonbseg_bane_eredeti_es_mozis_hangja_kozott