10/10
bobbymadden 2008 nov. 26. - 06:12:20 10/10
(1222/2462)
szerintem nem kap egy oscart sem max jelölik a látványt vagy a jelmezt és becsúszhat egy de a fõbb kategóriákban az uj eastwood film vagy valamelyik elnökös Nixon,W esélyesebb ami mondjuk várható hiszen mindig igy van ..
pl: johnny depp-et gyakorlatilag minden évben jelölik valamiért és sosem kapja meg pedig jól játszik és jó színész (van annyira jó mint a megboldogult HL sõt).
ez igy van rendjén nem mindig a legnépszerûbbnek kell kapnia arra ott vannak a közönségdíjak... most ha mindig a népszerûséget néznék akkor a grammy-t csak a tokio hotel meg az összes lil' feka kapná mert minden hülye azt hallgatja? tény h jó a film és a színészek is jók és valóban nagy durranás volt idén de "oszkárbácsi nem gyün"
mellesleg nálam még mindig a Burton-féle batman a nyerõ.
mindesetre a film 10/10 es csak nem én döntök:D
Molina 2008 nov. 23. - 16:58:59
(1221/2462)
Szavakba nem tudom önteni mekkora szar volt ez a két batman film! Vontatott, unalmasnéhol, túl van húzva, majd a fõellenséggel való harc össze van csapva! Hiába próbálta Heath Ledger megmenteni a produkciót sajnos nem volt elég õ egyedül!
Én maradok a régi batmannél habár a swarcis se volt egy evergreen! Nolan meg menjen péknek vagy cukrásznak ahhoz talán ért!
Zempy 2008 nov. 22. - 10:49:12
(1220/2462)
A Begins mennyire volt sikeres? Én nem tudom... Amellett, hogy sztem nem egy nagy eresztés, annyit tudok, hogy nálunk megbukott.
Zempy 2008 nov. 21. - 22:48:47
(1219/2462)
Én nem állítottam, hogy a TDK nem lesz emlékezetes, csupán annyit, hogy szerény véleményem szerint rangos díjkiosztón nem fog "Év filmje" kitüntetést kapni. Pláne, hogy még igencsak ütõsnek számítõ filmek jönnek- ezek után te is informálódhatsz. Aki meg egy bemutató elõtt év filmjét emleget, az vagy elvakult hülye, vagy a stúdiónak dolgozik és a nagy bevétel reményében pörgeti ennyire a marketingmasinát.

Amúgy szoktam nézelõdni neten, amennyire idõm engedi, de az imdb nem a legjobb tanács, mert ott bármelyik tapló amcsi szavazhat- a színvonalat a top 250 is hûen tükrözi.

Félreértés ne essék, nagyon bejön a film és nem vagyok ellendrukkere, de ne tessék már ennyire agyonajnározni. Ez egy jól megcsinált képregényfilm. Scorsese pl. évtizedekig nem kapott díjat kiemelkedõ alkotásai után sem, hát nem kell most annyira Nolantól sem falnak szaladni.
Zempy 2008 nov. 21. - 14:55:58
(1218/2462)
Nolan Memento és Prestige c. filmjeit is imádta a kritika és magas pontszámot kapott, mégsem lett belõle semmilyen komoly díjátadón legjobb film-jelölés
Zempy 2008 nov. 21. - 14:45:05
(1217/2462)
Én úgy tudom, nincs még vége az évnek, úgyhogy hiba lenne ilyeneket kijelenteni. Másrészt nem mindig az év legjobb filmje kap díjesõt (sõt, egyre többször nem). Harmadrész köztudott, mennyire nem jellemzõ, hogy ilyen mûfajt díjazzanak, egyszerûen valamiért nem szeretik az ilyet elismerni. Negyedrészt meg rohadtul nem a bevételtõl függ, hogy adott film az év legjobbja-e vagy sem. Csak szólok.
10/10
Andrew8 2008 nov. 21. - 13:43:39 10/10
(1216/2462)
De nézhet még kritikusi oldalakat Rottentomatoest Metacriticset stb. Ott is a toppon van a Wall-e 1-2 helyen megelõzi de az nem szimpla igazi film hanem anim. azon belül tényleg király.
10/10
Andrew8 2008 nov. 20. - 22:09:42 10/10
(1215/2462)
Együtt ebédelt a Superman visszatér rendezõje Nolannel és a Marvel ( a konkurencia képregény folyam) egyik emberével. :D



The good news? Singer "can't" talk about it, which means something is brewing and he'd love to share his opinion. Most likely the studio has him on "shut the hell up" watch, which probably means we won't get anything more with regards to Superman until a decision on where exactly they're going with this sucker is made. Interestingly enough, he does admit to having dinner with The Dark Knight director Christopher Nolan. Says Singer, "We had dinner, and [Marvel Studios founder] Avi Arad ran into us. Isn't that strange? It was such a moment. The three of us were just sitting there thinking, "Isn't this bizarre?" I should have called ["Spider-Man" director Sam] Raimi up and said, "We've got sushi. Get over here!"
10/10
Andrew8 2008 nov. 19. - 09:24:14 10/10
(1214/2462)
Szerintem meg épp a TDK esélyes 5-6 oscar jelölésre (technikai díjak hangzás-vágás, stb, fényképezés, legjobb férfi mellékszereplõ rendezés, film, forg. könyv stb), igaz sajna hogy most már a zenire nem pedig azt is megérdemelné de kizárták mert 4-5 szerzõje volt de azért 70-80%%át Zimmerék alkották. Megint majd valami gitárpengetés fog akkor nyerni lol.

A Changeling, Milk, Frost/Nixon max néhány jelölést kaphatnak szerintem érthetõen.
Zempy 2008 nov. 18. - 23:15:22
(1213/2462)
Így igaz, de csak mondogatják. Én megnéztem nemcsak a Changeling, de a Doubt elõzetesét is, és ez alapján már most nem tudnék dönteni, hogy Streep vagy Jolie tetszik-e jobban. A Frost/Nixon elõzetese sztem rém unalmas, engem nem dob fel. Egy biztos: nem a TDK lesz az év filmje.
10/10
Andrew8 2008 nov. 18. - 22:50:44 10/10
(1212/2462)
Angelina Joliet mondogatják Oscar esélyesnek. ÉS az amerikai téma miatt Nixont is mondogatják esélyesnek.
Zempy 2008 nov. 18. - 22:47:50
(1211/2462)
Nos, az alábbi filmek jó része hazánkban természetesen nem fog már ezévben bemutatásra kerülni (nem meglepõ), de akkor is, ezek várhatóak még Usá-ban, vagy le is töltheted:

-Elcserélt életek (ez már látható külföldön, Eastwood-Jolie munkája, megtörtént eseményeket dolgoz fel),
- Ausztrália (Baz "Moulin Rouge" Luhrmann filmje Kidman és Hugh Jackman fõszereplésével),
- Frost/Nixon (Ron Howard filmje Nixon elnök és Frost párharcáról),
- The Furious Case of Benjamin Button (Brad Pitt-Cate Blanchett),
- Revolutionary Road (Sam Mendes filmje, amiben DiCaprio és Winslet újra egy párt alakít),
- Doubt (Meryl Streep, a szigorú apácafõnöknõ pedofíliával vádolja a Philip S. Hoffman által megformált papot).

Kb. ennyi, amit én biztos esélyesnek gondolok minden díjátadón, de az elsõ három már látatlanban tuti, hogy ott lesz az Oscar-jelöltek között.
Zempy 2008 nov. 17. - 22:04:24
(1210/2462)
Ez mindössze ízlés kérdése. Egyébként most jönnek még csak az igazi nagyágyúk.
10/10
hErO 2008 nov. 16. - 21:09:22 10/10 Előzmény Zempy
(1209/2462)
Attól még h nem fülbemászó még lehet jó, ez nem a sláger kategória... Én már egy párszor végighallgattam sztem nagyon ott van.
10/10
Obi1 2008 nov. 16. - 20:23:08 10/10
(1208/2462)
Ez valami rossz vicc?
Ez már kezd egyre nevetségesebb lenni.
1/10
Csuvatka 2008 nov. 16. - 20:00:48 1/10
(1207/2462)
Perpill. nemtudnék, se jobbat se másikat mondani, mert a sötét lovag óta nem volt kedvem mozifilmet nézni, teljesen elvette a kedvemet a filmektõl és a szinészekbe vetett hitemtõl.
10/10
esernyo 2008 nov. 15. - 16:57:02 10/10
(1206/2462)
Hmm.. kicsit lejárt már ez a hozzászólás de...
Eredeti szinkron lehet az elõször legyártott szinkron, mint pl a Bolygó neve a halál esetében, amit újraszinkronizáltak, és szar lett. Nevezzük ezt eredeti magyar szinkronnak. A legtöbb filmet egyébként szinkronizálják, Mert az eredeti környezetben, mint pl külsõs felvételek, nehéz a hangot is jó minõséggel felvenni. Ezt Vili bácsitól tudom (mármint a szinésztõl aki játsza, a nevét nem hiszem hogy ismernétek :D)
10/10
Andrew8 2008 nov. 14. - 19:10:30 10/10
(1205/2462)
Nálam az amúgy jó film Brokeback Mountainnál (ahol ugye Ledger is jelölve volt de nem kapta meg) és a Babelnél fájó hogy ugyanaz a gyenge gitáros zeneszerzõkapta meg azt se film alatt se anélkül nem lehet meghallgatni , a vágy és vezeklés a TDK nálam szinte jelesre vizsgázik film nélkül is de alatta meg fõleg feszültség keltésben érzelemben stb.
Zempy 2008 nov. 14. - 18:23:31
(1204/2462)
Azért ez a filmzene nem volt akkora durranás, hogy nagy esélyesnek mondjuk. Én nem tudnék sok fülbemászó, új témát felidézni, márpedig egy filmzene nem csak akkor jó, ha épp a film alatt passzol a jelenethez, hanem akkor is, ha csak önmagábabn hallgatod. Elég sok régebbi témát felhasználtak hozzá a szerzõk (az utolsó pár perc, ami az albumon "A Dark Knight" címû, szinte ugyanaz mint Zimmer "Chevaliers de Sangreal" címû Da Vinci kód szerzeménye.

Egyébként a Bábel gyõzelme tényleg hatalmas pofátlanság volt, annál az ócska zenénél bárki jobbat összeüt egy óra alatt. Tipikus, hogy annak a filmnek, aminek végül egy kategóriában sem tudják a díjat odaítélni, a zenéért egyet odadobnak. (kivétel azért a Vágy és vezeklés abszolút megérdemelt díja).
10/10
Roy Mustang 2008 nov. 14. - 18:07:09 10/10
(1203/2462)
Ezt nem hiszem el.........pedig lemertem folna fogadni hogy Zimmerék esélyesek.
Jellemzõ az Akadémiára a Túl a barátságon a Babel Büszkeség és balítélet,náluk ezek a nyerõk.