Kenéz Barna 2008 aug. 09. - 10:23:13
(382/2462)
Hát ezt marha jó volt olvasni!
Valóban ez a nõ csere most sem jött be, mindenki fikázza ezt az új nõt is!
A Tom Cruse-né kisegér volt, ez meg hullafoltos, álmos vámpír.... hát ez jó!
***SPOLER***
Majdnem a taps tört ki a moziban, amikor meghalt végre! :-))
***SPOLER VÉGE***
A másik, amit szintén csak egy valaki említett, - de teljesen egyetértek - hogy a filmben Gary Oldman az egyik színész aki valaha félelmetes õrültet játszott (pl. Leon a profi-ban) és itt meg egy XXL-es szemûveges, bajuszosan botorkáló, hétköznapi emberként van jelen a filmben. Kár volt õt kihagyni. Én nagyobb szerepet osztottam volna rá...

Összeségében sztem az elsõ rész (Batman:kezdõdik!) jobb volt és nagyobb meglepetés a régi, klasszikus részekhez képest.
Valóban magával sodort az elõzõ részben, ahogy egy emberbõl Batman lesz. A bosszú és titkos szerep miatt végig izgult a nézõ és szurkolt Batman-nek.
Itt ebben a részben Batman feltünt ha kell, ha nem és a központi szerepe eltolódott. Joker lett a fõszereplõ, s majd Kétarc.
Batman visszasüllyedt (kicsit a Pókember 3-ra hasonlító), depis, önmagát boncolgató nyugdíjjas hõssé. "Jajj, mi lesz velem... senki nem akar már! Inkább fogjatok rám mindent!" Joker meg azóta ott lóg a épületen és jót röhög az egészen? Mégis õ gyõzõtt?
Batman-t meg üldõzi gõzerõvel a legjobb haverja (G.Oldman)? Hogy van ez?
Nincs se barátnõje, se kastélya, se jövõje már? Csak egy fekete, Batmotorja, amilyet a McDonalds-ban adnak a gyerekmenühöz?
cirmoska.nz 2008 aug. 09. - 09:54:05
(381/2462)
Szerintem a faterja csinálta az arcára a vágást...Joker túl örült ahhoz hogy nõje legyen.:)
És egy férfi sokszor akkor lesz vadállat, ha rossz gyerekkora volt és a faterja gázos vele.
7/10
Bigpapa 2008 aug. 09. - 00:25:19 7/10
(380/2462)
Most jöttem a moziból. Olvastam itt a kommenteket, hogy mindenki hogy el van ájulva a filmtõl, és egész felvillanyozódtam.
Ledgert soha sem csíptem. Nem az én stílusom a pali (nyugodjon békében),de van ilyen. Valamelyik színész bejön, valamelyik nem. Pl. a Dicaprio is kifejezetten irritál, pedig a Kapj el ha tudsz óta elismerem, hogy zseniális színész. Ledger is jó színész volt, ezt is el kell ismerni.
Szerintem sem lehet összehasonlítani Nicholson Jokerével.Ott egy bûnözõ, miután savba esett, lett az a bomlottagyú Joker, aki felforgatta Gotham életét. Itt pedig egybõl egy elmebeteg f*szt ismerünk meg, aki nem ismer sem istent sem embert. Igazából nincs értelmes mozgatórugója, csak simán õrült.
Ráadásul Jack Nicholson sima hétköznapi tekintete is egy pszichopata tekintet :))))) Szóval tuti, hogy nem százas a pali :))
Szóval:

********SPOILER**************

Nem tudom spoiler nélkül leírni, hogy mi tetszett és mi nem.
Az elsõ Batman film (Keaton), nálam még mindig etalon! Ahogy a tetõn az elsõ pár percben megjelenik Batman , maga az a feeling, azt eddig egy Batman film sem adta vissza.
A Bale féle Batman inkább akcióhõs, mint képregényfigura. De a Batman Begings nagyon tetszett. Ahogy egy átlagemberbõl szép lassan Batman lesz.Az elsõ részben Gotham egy számtech. grafika város volt, magasvasúttal,minden. Itt semmi. Simán New York, vagy bármelyik amcsi nagyváros lehetett.
Ebben a részben az nem tetszett, hogy Batman lever 20 kommandóst,de ez a nyeszlett Joker a szart is kiveri belõle. Lepattan róla a golyó, a kés, de egy Roti elintézi :)Tényleg jól játszik Ledger, nagyon is....,de nekem kicsit sok volt a túl sok profi akció tõle. Bevallom, hogy a huszonhatodik csavar után kifejezetten azt vártam,mikor lesz már vége. Mert az elsõnél még oválisra tátottam a számat, hogy Hûha....,de a nyolcadiknál már nem is érdekelt.
Tom Cruise asszonykája sem alakított valami maradandót,de az legalább kinéz valahogy.
De ezt a szakadt istencsapását honnan a rákból kukázták elõ? Hullafoltok a szeme alatt, mint valami álmos vámpír.Végig azon filóztam, hogy nem ez a csaj játszott a Tim Burton féle Halott Menyasszony gyurma filmben? Csak itt "életre keltették" Még egy ilyen rusnya csajt nem találni Hollywoodban. Ránézésre 45 évesnek saccolnám simán. És Bruce ezért vergõdik, amikor még a Michael Caine is jobban néz ki,mint a csaj :)))))
Kétarcnál nálam is Imhotep ugrott be. El is röhögtem magam, mert azt vártam, hogy felszalad az arcán egy kék szkarabeusz bogár, amit jóízûen elfogyaszt, majd felkiált, hogy "Hol van Anck Su Namun? " :)))))
Szóval jobb lett volna valóban a jól bevált régi gumiarcot felragasztani.
Nekem üde színfolt volt Eric Roberts jelenléte.
A film vége pedig kifejezetten szar lett. Vagy kifogytak az ötletekbõl, vagy megunták és azt mondták:" inkább húzzunk pizzázni. Az utolsó (Gary Oldman) kapcsolja le a lámpát ;)

**************SPOILER VÉGE******************

Összességében egy jó film, tele akcióval, egy remek színész hatalmas alakításával (sajna, hogy több nem lesz), de számomra egyszer nézhetõ. Másodszorra már nem kötne le.
Ajánlom mindenkinek, hogy ezt moziban nézze meg,mert a hangzás valami iszonyat jó, látványos és eredetiben mindkét színész hangja zseniális :)

7/10
Zempy 2008 aug. 08. - 23:33:23
(379/2462)
Hatalmas elvárásaim voltak. De tényleg nagyok. És az nem jó, mert hajlamos az ember sokkal kritikusabban szemlélni minden apró hibát. Szerencsére nem vagyok csalódott, és nem sajnálom a mozijegy árát sem :)
Mindent leírtak már elõttem, na meg úgysem igazán olvasná el senki a véleményem, így nem ismétlem ugyanazt. Profi munka, kivételesen jól sikerült, nagyszerû csavarok a történetben... ami különösen tetszett, az a hajós jelenet. Igaza van annak, aki írta, h a valóságban kitörne az emberbõl a túlélési vágy. De ez film, aminek a feladata a szórakoztatás és érzelmekre hatás. És itt nagyon szépen kijött, hogy nem veszett még ki a humánum belõlünk, emberekbõl.

Nálam túlsúlyban vannak a pozitívumok, félreértés ne essék. De szinte senki nem hajlandó leírni, mi nem jött be neki annyira, mi nem tetszett. Ezért én inkább ezeket mondanám, mint 1001.-re ugyanazt a sablondumát.

Az elsõ fél óra sztem lapos, nem az igazi. Nekem elég sok idõ kellett felvenni a fonalat és felpörögni. Másokkal ellentétben sztem nem a film vége fullad ki, hanem az eleje indul be nyögve-nyelve.

HL nagyszerûen játszott, nekem fel sem tûnt, h ez csak játék lenne. A legjobban az tetszett, amit a hangjával mûvelt. Ember legyen a talpán, aki felismerné benne Ennis del Mart :) Biztos vok benne, hogy legalább jelölést kapni fog az Oscarra, persze mellékszereplõként, mert esélye csak arra lehet. Viszont néha már picit túljátszottnak éreztem az alakítását, nem tudom ezt rendesen kifejezni, miért... néha a kevesebb a több. Pl egy idõ után már sok volt a szájnyalogatásból, meg a heves gesztikulálásból. Mindezek ellenére ez élete alakítása.

Nem tudom, rossz-e vagy nem, de a filmbõl mindenki Jokerre fog emlékezni. Ezt fokozza, hogy a plakátok, borítók stb. nagy része is már vele fut. Mintha ezelõtt negatívumnak hozták volna fel, h a korábbi filmekben a gonoszok söpörték le Batmant. És hogy most ez máshogy lesz. Hát ez aztán nem történt meg, Ledger egymaga viszi el az egész show-t. A Denevérember így legjobb esetben is másodhegedûs lett, noha elvileg õ a fõhõs.

Kevésnek találtam Batman szereplését is a filmvásznon. Wayne-bõl tökéletesen eleget adtak, de lehetett volna még egy kis repkedés, kis akció, szemügyre venni a klafa jelmezt... Nekem ez hiányzott.

Maggie G. csúnya! Na persze szuperhõsöknek sem kell feltétlenül bombanõ, de elég erõsnek érzem a "Hey, beautiful" elszólást. Amúgy eléggé igyekezett a csaj, mégis, a robbanós jelenete maradt csak emlékezetes. Ott tényleg szívszorító az a pár mondata.

SPOILER
Hogy Dent hogyan lesz Kétarc, nem egy forradalmi ötlet. Ilyet már többször láttunk, hogy "jaj elveszítek mindent, megvilágosodok h eddigi bajtársaim rosszak, és átállok a sötét oldalra"... Elég elcsépelt. És hogy azonnal beveszi, amit Joker odamond neki, eldobva ezzel eddigi felépített életét, elveit... ez több, mint butaság. Egy ilyen elkötelezett ember nem hallgatott volna Jokerre, de ha mégis, nem ilyen gyorsan következne be lelkében a változás. De megértem, h a film sem lehet 4 órás, így maradt ez a vacak megoldás.

Ugyanez vonatkozik a finisre is. Ez megint nem új ötlet, hogy a Jó magára vállalja azokat a tetteket. Befejezésnek nem rossz (éreztem, h itt vége lesz), de megintcsak butaság. Miután annyi embert megmentett, Gordon még üldözi?? Rá lehetett volna fogni másra is azt a pár gyilkosságot (de nehéz, na kire), ennek megint semmi értelme, hogy vki másnak kell ezért bûnhõdnie.

Kétarc kivitelezése rettenetes. Jobb lett volna, ha régimódi eszközökkel, hagyományosan sminkes dob össze valamit. Ezen így borzasztóan látszik a számítógép hatása, engem a Múmiára is emlékeztetett többek között... nagyon mesterkélt az egész, egy égett ember különben sem így nézne ki.

Mindezek viszont már talán csak kötözködések. Ez nagy film (inkább csak mûfajon belül), és nagyon jól sikerült, amiért érdemes megnézni. A halhatatlan daraboktól viszont messze van, egy Top 50-ben sincs semmi keresnivalója. Ha igazságosan nézném, hogy milyen mûfajon belül és más filmekhez viszonyítva, egy 8.5-ös jönne talán ki. Itt nincs ilyen, úgyhogy nem szavazok :) Menjen mindenki a moziba jó két óra szórakozásra, garantáltan megkapja. Köszi, aki elolvasta.
dash 2008 aug. 08. - 22:35:00 Előzmény Utonium
(378/2462)
Igazad van, hogy túl hamar elítélem, hétfõn megnézem a filmet és majd leírom rendesen a véleményemet. Én a szomorú alatt arra céloztam, hogy egy szuperhõs karakterre építõ film ennyire népszerû, igaz, hogy a Keresztapában meg gyilkosokkal szimpatizál az ember, mégis megvannak a filmnek a maga remek értékei. Egyelõre kételkedem benne, hogy a denevérember nagyot fog nálam durranni.
cirmoska.nz 2008 aug. 08. - 22:23:28
(377/2462)
Szerintem is igy van!!!!!!!!! Egyetértek.
Seemann 2008 aug. 08. - 20:29:46
(376/2462)
Talán azért zúgolódnak egy páran a filmmel kapcsolatban, mert egészen más koncepció mint a korábbiak. Azok képregényesebb látványvilágot varázsoltak, viszont, azzal, akármennyire szépen megtervezett és gótikusan sötét is volt, nem lehetett annyira azonosulni. Nolan nagy újítása abban áll, hogy abszolut reálissá gyúrja ezt az irreális történetet, mondhatni testközelivé. Ezért van az hogy a képregényes giccses, ragadós, túl színes szósz hiányzik. Jokernél is. De még így is a lehetõ legtöbbet hozza mind a két karakterbõl.

A Nicholson -Ledger párharcból szerintem egyik sem kerül ki gyõztesen, tulajdonképpen azért mert nincs semmilyen harc. Összehasonlíthatatlan, hiszen mint fentebb írtam egy más koncepciót visszatükrözõ figurák. Nicholsonnál egy zakkant bohóc, Ledgernél pedig egy õrült gengszter.
10/10
csody 2008 aug. 08. - 20:13:56 10/10
(375/2462)
Spoiler

Am azt bírtam a filmben amikor mindíg elmondott egy történetet Joker hogy miért van szét vágdosva az arca
elõször azt amikor az apja csinálta eztán azt mondta h saját maga csinálta mert a feleségének az arc mûtétre nem volt pénz és hogy lássa hogy õt nem zavarja ezért megcsinálta magának hogy ugyan olyanok legyenek de a felesége elhagyta aztán amikor batman lelökte azelõtt kérdezte h mondjam el h miért ilyen az arcom arra kíváncsi lettem volna h mit mond ....

szerintetek melyik az igaz történet?
spoiler vége
10/10
csody 2008 aug. 08. - 20:05:31 10/10
(374/2462)
Ezért mondom h nincsen tökéletes film nincsen egy olyan film sem ami minden embernek tetszene mindíg vannak akiknek nem tetszik szóval ami neked nem nagyon tetszik az lehet h másnak a legjobbat jelenti.....lehet h ami neked tetszik másnak nem tetszik szal ez a film a legjobbak között van de nincsen olan h legjobb és onnan lehet tudni h a legjobbak között van mert várj nem is tudom hol olvatam de ha jól emlékszem ennek a filmnek a nézetsége már nem is tudom hol de felûlmúlta a star wars t is lehet h így viccesnek tûnik de anno amikor az ment a mozikban nagyon nagy pénzeket zsebeltek be szal sinte az volt a legjobb de most a sötétlovag öbbet zsebelt be jóval nagyobb volt a nézetsége szal ennek szerintem csak van valami oka



bocsi a hiányos " infó" miatt de de a lényeget értitek.......
1/10
Helios 2008 aug. 08. - 19:37:49 1/10
(373/2462)
Szerencsétlen itt nem egyenlõ Loser. Sztem egy kurvajó színész és bár nem ült mellettem kémián de egy szimpatikus ember is. Ugyanakkor azt mondják a gyógyszer túladagolásoknál hogy csak az hal bele aki igazán komolyan gondolja, mindegy ne menjünk abba bele hogy meg akart halni, nem akart meghalni, a felsége miatt tette, beleõrült a szerepbe stb. mert az hosszadalmas lenne.

Spoiler
Láttam hogy melyik ruha van rajta, de ha megnézed nem feszült ki egyszer sem az palást, ha szõrszálhasogató akarok lenni akkor kiszámolom hogy egy 350-es épületrõl mire leér ha számoljuk a 9,81 m/s négyzetes gyorsulást akkor abban a pillanatban mikor megáll minusz hány g hat a testekre...de ezt egyrészt értelmetlennek másrészt szánalmasnak találonám szóval (SPOILER VÉGE) lényeg az hogy egy 10/10es nõ tökéletes minden értelemben és csak azért mert orbitális mellei vannak és csak arra figyelsz talán nem zavar hogy bajszos vagy hogy kopaszodik vagy ne adj Isten tökéletes teste van de tök hülye... szerncsére ilyen az életben nincs :D. A 10/10filmbe sztem nem lehet belekötni vagy bele lehet de csak akkor ha nagyon akarsz de a feltûnõen idegesítõ hibák amikor már neked kell belemagyaráznod a filmben hogy miért nem halt meg ...stb. Amúgy meg tudom ezt nem én írtam de félreértés elkerülése végett én NEM horrort vártam ettõl a filmtõl de nem is ezt. Ennyi. Amúgy meg Gary Oldman hát igen elég sok fura szerepe volt, gondolj csak a Hannibálra, Ötödik elemre, Drakulára ...szokatlan hogy itt egy átlag bajszos embert játszik és mondjuk nem Killer Crocot vagy iylesmi. Szóval még mindig azt mondom hogy elég sok filmet láttam és ez messze van a tökéletestõl de ettõl függetlenül jó film.
10/10
csody 2008 aug. 08. - 18:15:03 10/10
(372/2462)
Am tudtátok h a filmben aki James Gordon-t alakítja az sirius a Harry Potterbõl ...háhá én tudtam :D amikor nem jokeres jelenet volt és a barátnõm éppen belebeszélt a filmbe akkor ezen gondolkodtam elmondtam neki azt mondta h szerinte nem és láss csodát jól tudtam:D bocs ezt ide írtam csakjól esett:D végül is a filmhez kapcsolódik valamilyen szinten:D
10/10
Andrew8 2008 aug. 08. - 18:07:49 10/10
(371/2462)
35kb -os Joker???? :DDDDDD

Még hízott is egy csomóz az amúgy kb 70 kilós Ledger. Ne túlozzunk kérem!

SPOILER:
Emellett ha láttátok már 2-3 szor akkor látható hogy kinyílik az ernyõ a Racheles jelenetnél.
A Dentes jelenetnél meg nem esnek akkorát és hát ott a kevlár ruha is.

Még mindig jobb mint a Die hard 1-2-3-4 ilyen 'valós akciófilm' jelenetei.
10/10
csody 2008 aug. 08. - 18:00:24 10/10
(370/2462)
az írás hibákért bocsi azért remélem a lényeget értitek
10/10
csody 2008 aug. 08. - 17:57:37 10/10
(369/2462)
Hogy is tetszethetett volna a film olyanoknak akik elve egy horror filmi alakítást vártak el jokertõl.......persze vannak olyanok akiknek nem tetszik és mindenbe belekötnek h még is meglássuk h nekik van igazuk de istenem senki sem tökéletes és egyik film sem tökéletes ahogy ez sem!


Nállam ez a film 10/11 :D nekem azt a képet amit az elõzetesek alapján alkottam a filmrõl jóval felülmúlta....:)

Heath Ledgert meg nem tudom miért kell leszerencsétlenezni szerintem õ sem ezt akarta hisz már mindene meg volt ami a "majdnem"(a felesége elvált tõle) boldog élethez kell! biztos nem így akarta!

Spoiler
am meg azt a zuhanást batman és a csaj azért élete túl(ha valaki eltekintene a valóságtól és lenne egy kis képzelõ ereje) mert batman-nek hiper szuper jó cucca van és õ ezért élte túl a csaj meg azért mert matman mgához ölelte és batman esett a kocsira a csaj meg eleve batmanon volt
spoiler vége
Kenéz Barna 2008 aug. 08. - 17:37:03
(368/2462)
Igazad van. Én félelmetesebbet vártam.
De miért?
Mert az egész világsajtó hónapok óta zengi, hogy ilyen sötét meg olyan lett. Sõt! A Heath Ledger alakítása minden eddigi gonosznál gonoszabb...
Ezt írták, nem? Persze el kell adni a filmet.
Csak az volt a legfurcsább, hogy egyetlen egy kritikát sem olvastam, amely józanabban írt volna errõl.
Mind kivétel nélkül egekbe dicsérte.
És láss csodát, most kezdek el olvasni olyan írásokat, hogy másiknak se jött be ez a Joker annyira, mint gondolták az elõzetesek alapján!
Kenéz Barna 2008 aug. 08. - 17:26:55
(367/2462)
Na végre valaki!... Egyetértek Heliossal, valóban az egész filmbõl hiányzott a misztikum. Mai helyszineken játszódik, mint egy Die Hard 5 lenne. Majd váratlanul feltûnik Batman, mint egy valótlan személy a semmibõl...nem azt érzed, hogy ez egy képregény film.
A fizikai törvények, igen. Ezek mindig ott vannak az akció filmekben.
De engem az akaszt ki igazán, amikor minden egyes akciófilmben a szokásos közhely bekövetkezik:
- a rettenthetetlen fõhõs félkézzel lenyom 20-25 embert, arca rúg 40-50 embert,...stb. 3 méteres izomembereket dobál kiaz ablakon.
De a végén a rossz fiú (aki kb.35 kg, maszatos lépû Joker) lekever a Batmannak két pofont és egy fémkorláttal együtt csücsül a Batman mellkasán félórát!
A hirõs, erõs Batman szuszogni sem bír. Majghogy nem telefonos segítséget kér Arthurtól!
Hogy van ez? Hol van ilyenkor az erõ????
10/10
csody 2008 aug. 08. - 17:23:34 10/10
(366/2462)
Barna én nem kötök bele a hozzászólásodba mindenkinek meg van a maga véleménye de ha belegondolsz akkor ez "csak" egy akció film ....nem pedig horror sõt nem is értem h lehet összehasonlítani egy akció film beli õrültet ....meg egy horror film beli pszichopatát....mert a kettõ szinte nem is hasonlít csak abban hasonlítanak h mind a ketten a gonoszt alakítják szerintem azért gondoltad kevésnek ezt filmet mert mert te horrori alakítást várátál.....pedig sajnos ez nem az!
leopard26 2008 aug. 08. - 17:10:03
(365/2462)
Én szerintem ez minél sötétebb annál jobb!Sõt,nem is baj ha horror lesz belõle,mert ugyebár a denevér az vérszívó:)
10/10
sid1989 2008 aug. 08. - 16:34:40 10/10
(364/2462)
Nekem pontosan az teccet a filmbe hogy megpróbálták Gotham city-t kicsit valóságosabban bemutatni meg a batman titkos búvó helye se volt egy superfelszerelt hely. De a batman megussza a 800m-res ugrásoktól én is néztem eggyet. De én még mindig azt mondom 10/10
1/10
Helios 2008 aug. 08. - 16:23:48 1/10
(363/2462)
Szóval. Igazából érdektelen hosszú véleményeket írni mert 2 perc múlva úgyis lepörög de mégis ha már erre járok. Némileg ellentétes lesz hogy nekem egy nagyon nagy csalódás volt a film és ugyanakkor elismerem hogy jó film volt... de van ilyen. Mindegyik trailert ezerszer megnéztem és úgy érzem túl sokat vártam ettõl a filtmõl. A legnagyobb problémám hogy ez egy képregény film. Egy olyan képregénybõl aminek ha visszaadod a világát száz százalékig akkor a nézõ borzong és kiveri a víz és stb. ... én viszont nem ezt éreztem, én azt éreztem hogy baromira pörgõs és izgalmas a film (ami persze nem szar) de mégsem azt a borzongást váltotta ki amit vártam, ez egy jó akciófilm volt néhány extrém figurával, Nolan átakarja ültetni a realitásba ezt az egészet. Kis túlzással de ezt a történetet akár New Yorkban is el tudnánk képzelni, annyira mindent meg akar magyarázni és semmi túlságosan irreálisba nem akar belemenni ami általában a képregények belemennek (persze ez nem gond mert kurva nehéz sztem megcsinálni egyszerre egy jó borzongós Gothamet satöbbi úgy hogy közben ne legyen túlzás szerintem az egészet el kéne szakítani a való világtól de a kritikusok és nézõk nem fognák ezt fel ezért tetszett ez mindenkinek annyira), ugyanakkor ha ennyire realisták akarunk lenni akkor ...hát voltak részek amiket durván túlzásnak tartottam, amiknél összenéztünk a haverokkal hogy...vajon Batmanre nem hat a fizika. További véleményimhez viszont szeretnék a filmbõl kikapni részleteket szóval

SPOILER

Tehát kidobja Rachelt Joker az ablakból Batman utána ugrik de egyáltalán nem látunk semmi olyan jelet hogy ki tudta volna nyitni azt a köpenyt ami lassítja forognak a levegõbe egy ezeremeletes épület tetejérõl zuhannak és a végén ...bumm így lett a Chocapic. Tehát...este 800métert és az hagyján hogy batman a szuper szerkóban de Rachel a sexy ruciban is túlélte ... durva csaj. És sztem volt még pár ilyen jelenet, persze még meg kell néznem párszor a filmet. Itt olvastam olyan véleményt hogy a vége nem olyan izgi. Hát igen. Tehát Joker aki Batman, Dent és Gordon által hihhetetlen módon szõtt tervet elõre belekalkulálja az õ még hihhetetlenebb és még ördögibb tervébe, aztán a végén semmi mentõövet nem ad magának csak annyi hogy egy magas épület "ahol a túszok a gonoszok a gonoszok meg a túszok" hû-ha. A hajós kisérletrõl meg inkább ne beszéljük, mert aki kicsit foglalkozott pszihológiával tudja hogy az ember közelebb van az állathoz mint az emberhez sztem max két perc telt volna el gombnyomás nélkül de ebbe ne kössünk bele tényleg ez csak egy film. Ami még zavart hog Two-Face-t aki egy elég összetett és jól megcsinált karakter (és ugye eredetileg savat kap az arcába és sztem úgy ilyesztõbb is mint egy ilyen félzombi) így kinyirnak, ahelyett hogy börtönbe zárnák mint a Madárijesztõt. Jahh igen az elején az a madárijesztõs rész is... tehát a kéregényben az a fószer olyan szinten kész van hogy Joker hozzáképest lóf*** (amúgy Riddler, Joker és Scarecrow személyisége elég hasonló Riddler és Joker...náluk még a ruha is) és itt a film elején mégis eléggé magánál van a srác.

Spoiler vége

Összegezve...nekem ez egy jó akciófilm volt, mondjuk úgy hogy a Die Hard 3 csak sokkal jobban összerakva egy két extra elemmel. Ne értsetek félre sok mindenbe belekötöttem de csak hogy bizonyítsam ez nem egy 10/10es film, szerintem ha elfogulatlanul nézem 10/8, ha hozzáteszem hogy nekem ebbõl hiányzott a Batman képregény hangulat akkor 10/7. egyábként arról hogy "Jack Nicholson mondjon le" ahogy az egyik újság írta annyit hogy sztem kb egy szinten van a két színészi teljesítmény mindegyik a maga filjébe passzoló Joker volt, igaz a bemutató alapján én tényleg egy mindent elsöprõ alakítást vártam...bár én egy õrültebb karaktert vártam, vagy hogyismondjam több szenvedélyt nagyobb hangot Jokernek. Szóval félreértés ne essék jó film érdemes megnézni :), csak én valami mást vártam.