cirmoska.nz 2008 aug. 11. - 05:36:00
(442/2462)
Azért Maggie G-tól én annyira nem ájulnék el, még a szinészi alakitásától sem....szerencsére a rendezõ is megkimélte az embert ettõl.
Holmes kisasszonyról meg annyit hogy bár nem nagy szinész tehetség, de a Dawson-ba tökéletes volt!!!! Ahogy a szobaablakon be és kimászkálás is nagyon jó dolog, annak aki tinédzserként hasonló élményeken esett át.

Mellesleg Holmes kisasszony legalább nem úgy festett Batman mellett mint egy öregasszony. Vagy legalábbis mint a nõvére....
cirmoska.nz 2008 aug. 11. - 05:27:33
(441/2462)
Nem csörgök sosem a popcornommal, a telefonom ahol kell kikapcsolom, nem rugdosom senki alatt a széket, és még az orra alás sem fingok be senkinek....stb.
Én kultúrált és jó nevelést kaptam. Az elveimbe pedig az is beletartozik hogy sosem töltök le netrõl filmet.

Ahová én járok moziba ott még az emberek kevésbé vadállatok mint talán nálatok.

:)
sipka 2008 aug. 11. - 04:18:42
(440/2462)
Már régóta vártam....
Ellenálltam mindenfajta kísértésnek (illegális letöltés, spoilerek elolvasása, kisebb jeleneteket felfedõ Youtubé-s videók megtekintése stb.).. Bár ezen csalogató honlapoknak igen nehéz volt "megállj"-t parancsolnom....DE MEGCSINÁLTAM!!! Megvártam a hazai premiert!! KIRÁLY VAGYOK!!! :DDD (Na jó.. Ezt a fajta önfényezést abbahagyom mielõtt még kezet csókolnék magamnak :)
Szóval a meglepõen kellemes orgánumommal, férfias fellépésemmel, illetve (a manapság gyakran használatos) készpénz segítségével, sikerült jegyet szereznem a "Sötét lovag" nevezetû alkotásra... Jó idõpontot választottam, mivel a nézõknek nevezett társadalmi csoport, elég szerény létszámmal rendelkezett, ami kedvezett azon emberek ízlésvilágának (vagyis nekem), akik különbözõ zavaró tényezõk nélkül szeretnek megnézni egy-egy (számára) kivételes produktumot. (S így szerencsére elmaradt a szokásos "Nem baj, hogy az én helyemen ülsz, b#zd meg?!!" típusú (általam kezdeményezõ) emberi társalgás :)
Tehát konfliktus-mentesen szépen elhelyezkedtem a foltos háttámlájú karosszékbe, miközben elmerengtem a "The Dark Knight" elõzeteseiben láttot képsorokon. (Ezt legalább 20 percig csináltam, mivel túlságosan hamar mentem be a moziterembe :P
De végül elkezdödött...
S hát mit is írhatnék, mint hogy: ez a film egyszerûen nagyszerû....ZSENIÁLIS!!!! (Legalábbis én nagyon bírtam XDD) S most órákig regélhetném, hogy "eddig ez a legjobb képregény-adaptáció", illetve hogy "díj-esõt neki" stb. De inkább hanyagolnám a méltán megérdemelt össznépi ünneplést, és helyette reflektorfénybe helyeznék néhány színészt....
Bár "Christian Bale"-nek nem ezen szerep kapcsán fog felrémleni a neve, de azért a röhejesen elmélyített hangjával, és a félelmetes megjelenésével még így is emlékezetesebb marad, mint az eddigi elfuseráltnak tünnõ "Batman-probálkozások". (Õ rendelkezik azzal a dühösen-szomorú arckifejezéssel, amely elengethetetlen egy "Denevérember-álarc" felöltéséhez.)
Sajnos "Maggie Gyllenhaal"-nak nem sok szerep juttot, de még így is sokkal jobban teljesített, mint "Katie Holmes" kisasszony, aki a színészet nevezetû mesterséget, a "Dawson és a haverok"-ból leste el, amelyben az a jellemzõ, hogy amerikai tinédzserek ki-be járkálhatnak osztálytársaik ablakán... Tehát "Tom Cruise"-nét össze sem lehet hasonlitani "Jake Gyllenhaal" tesójával :)
Aaron Eckhart bitang jó választás volt, hiszen nem tudnék magam elé képzelni más "államügyész" ábrázatú "aktort", aki eltudta volna játszani ezt a kétarcú fehér lovagot :) Bár a bal orcáján lévõ súlyos égési sérülés, elég morbid módon lett létrehozva, hiszen a látvány hasonlatos volt a biológiai órák tankkönyveiben megtalálható "Emberi arc" címû fejezet (részletes) ábráihoz... De azért nincs vele különösebb probléma...
Viszont nagyon örültem, hogy "Christopher Nolan", olyan "letünnõ" színészeket is beválasztott, mint "Eric Roberts" :P Kellemes élmény volt újra látni ezt a manapság "Mariah Carrey", illetve "Akon" klippekben feltünnõ "rossz fiút" :) Mondjuk nem sok perc jut neki a játékidõbõl....de legalább benne van :DDD
"Michael Caine", "Morgan Freeman", illetve "Gary Oldman" hozzák a szokásost...ami persze nem lebecsülendõ :)
S hát elérkeztünk "Heath Ledger"-hez... Szavak nincsenek arra, hogy milyen félelmetesen õrült alakot sikerült létrehoznia... Hannibal Lecter nyüszítve rohanna el a legközelebbi fegyházba vazze XDDD Elképesztõ... Ha lenne egy szinonima szótáram, akkor végig írnám a hozzászólásomat a "fantasztikus"-nál található (azonos értelmû) kifejezésekkel. A moziban csak arra várt a nézõsereg, hogy végre megjelenjen.. Szóval nem akarom tovább ecsetelni a tényt, miszerint: Felülmúlhatatlan!!!

Tehát "Christopher Nolan" most se hibázott :) Ennél magasabbra már nemigen rakhatta volna a lécet, így hát kíváncsian várom, miképpen fogja elkészíteni a 3. felvonást. (Bár én biztosra veszem, hoy megfogja oldani :)
Tehát aki még nem látta ezt a csavarokkal teli, furcsa módon nyomasztó hangulattal rendelkezõ akció-thriller-t, azok nyugodtan áldozzanak egy mozijegyre... Garantált a "csalódás-mentesség" :P

SPOILER
UI: Csak egyetlenegy jelenet zavart.... Amikor a bíróságon fegyvert fognak "Harvey Dent"-re, aki "megvetõ bátorsággal" elveszi a pisztolyt, majd pedig behúzz egyet az adott delikvensnek... Hát az elég gáz volt :S De a film egészét nézve elhanyagolható :)
Obránszky Ármin 2008 aug. 11. - 02:06:21
(439/2462)
A teremtõ emberi képzelet minden történeti korban formába öntötte titkos és kimondott félelmeit. Évszázadokkal ezelõttõl kezdve a század közepéig az életét jórészt egy településen, de legalábbis ugyanabban a közegben leélõ a magas kultúrától elzárt, iskolázatlan parasztember is megteremtette a maga boszorkányait, garabonciásait, sárkányait. Nem nehéz kimutatni ezekben a figurákban ezeknek az embereknek a mindennapi félelmeit, nem nehéz észrevenni, h e történetek sokszor igen gyönyörködtetõ, de valahol részvétet ébresztõ mementói az akkori világ próbálkozásainak, h megtestesítsék az ismeretlent, valahogy felfogják a megmagyarázhatatlant.
A XXI. század emberét (elsõsorban a nagyvárosok lakóiról van most szó) egészen más gonosz tartja rettegésben. A terror, a szervezett bûnözés és az a tudat, h az ember sötétedés után a legkülönfélébb veszélyeknek teszi ki magát, ha kimegy az utcára mind-mind körülveszik. A sötét lovag végre célt ér, Nolan nagy tömegnek készülõ filmek esetében ritkaságszámba menõ érzékkel viszi vászonra vízióját. Azt hiszem, ha testet öltetnének a nagyvárosi amerikaiak félelmei, akkor az a figura pontosan úgy nézne ki, olyan lenne, mint Joker. Mindenféle elv nélkül, kegyetlenül gyilkoló, visszataszító, lelkiismerettõl nem gyötört, közönséges elmebeteg.
Annyian dicsérték a színészeke, én dicsérem Nolant. A Batman: Kezdõdiknél még úgy éreztem, h nem tökéletesen vegyíti a mûfajokat, de most emelem a kalapom: ezúttal zseniálisan elegyíti a thrillert az akciófilmmel és a képregények világával. Soha Batman filmben ilyen nyomasztóan nem nehezedett még az emberre a környezõ világ romlottságának tudata, a reménytelenség érzése. Magyarán a hangulatteremtés igazán elsõrangú. Ez párosítva egy tökéletesen megírt, fordulatokban gazdag forgatókönyvvel és elképesztõen látványos effektekkel garancia a sikerre.
Oscarról beszélni még korai, véleményem szerint, mert a legtöbb nagyágyú nem nyárra idõzíti a filmje bemutatóját, de felesleges is. Akár kap Nolan, Ledger vagy a film ezért díjat, akár nem, a saját kategóriáján belül A sötét lovag az elsõk között van (ha képregényadaptációkról van szó, akkor szerintem, csak a Sin City említhetõ vele egy lapon).
Szerintem, aki beül erre a filmre és látta a Kezdõdiket, az nem fog csalódni. Viszont a (16)-os karika ezúttal teljesen indokolt!
Tomi6500 2008 aug. 11. - 01:17:57
(438/2462)
Fantasztikus film!
Moziba láttam!
Mindenkinek látnia kell!
Az év filmje és a legjobb Batman film!
Heath Ledger fantasztikusan adja Joker szerepét!
zsofiv 2008 aug. 11. - 00:08:16
(437/2462)
velejéig gonosz film XD
ez az év poénja
10/10
offtopic
Mannings 2008 aug. 11. - 00:01:53 10/10
(436/2462)
Joker olyan jó volt hogy a film végén kinyírtam volna batmant!
10/10
csody 2008 aug. 10. - 23:21:56 10/10
(435/2462)
:D:D:D:D:D Biztos jól mutatna:D mindenkin
10/10
Scarface80 2008 aug. 10. - 23:20:02 10/10
(434/2462)
Cirmoska te vagy kõ gazdag vagy,vagy atom hülye.....:D
Ez a tetováltatós dolog mekkora ötlet!:D
Minden faszi segge felé jokert kell varratni,legyen ez az új divat!:D
10/10
Roti1 2008 aug. 10. - 23:12:33 10/10
(433/2462)
Bejött a film. De leginkább Joker karaktere az atom király... Én föl tetováltatom!!! :D
pötty 2008 aug. 10. - 23:01:09
(432/2462)
Heath elképesztõ..! Ebben a filmben nincs is Heath Ledger, csak Joker van.
10/10
csody 2008 aug. 10. - 22:42:52 10/10 Előzmény bob
(431/2462)
mibõl gondolod hogy nem értem ...... és miért baj h az ugrott be elsõnek pont a mozi elõtt néztük meg a harry pottert és most az ugrott be vagy ez talán baj?
10/10
ilyés 2008 aug. 10. - 22:38:15 10/10
(430/2462)
Szerintem az tölti le aki akarja és én is lefogom tölteni:D:D De viszont megnéztem moziba csütörtökön és nagyon bejött! A Batman Kezdõdik nem volt nagy szám, de ez nagyon ott van a szeren! Joker pedig egyszerûen a legjobb szereplõ!:D:D:D 10/10!!!
10/10
kabel15 2008 aug. 10. - 22:29:52 10/10
(429/2462)
Nekem nagyon bejöt 10/10 és iszonyatosan tetszik JOKER stílus! Kicsit dúrva de eléri a célt :)
Remélem a következõben is szerepelni fog JOKER.
(tudom hogy meghalt Heath Ledger )
Ja és én is ettem popcron-t a film közben de szerencsére kúltúrált emberek közöt nézhetem végig a filmet!
Bár a film elõzetesek közben volt ordibálás de szerintem sok kén érte õket mikor megláták felakasztva a BATMAN hasonmást :)
Onantol kezdve csönd volt :D
10/10
hErO 2008 aug. 10. - 22:12:16 10/10
(428/2462)
Gratulálok hogy ennyire megértetted a filmet:P
...és igen Joker a gonoszt testesíti meg, vele szemben Harvey Dent lehetett volna a jó csak nem bírta a terhet (meg az a jellemi hiba h mindent a szerencsére alapozott). Batman se jó se rossz, õ azt teszi amit tennie kell.
A való életben sem zárul minden happy enddel és sztem az embereknek ma már nincs is szükségük rá.
Ha velejéig gonosz filmet akarsz látni akkor nézz meg egy jó kínai horrort (a remake-ekben már megy a nyáladzás:D).
10/10
kaktusz80 2008 aug. 10. - 21:53:58 10/10
(427/2462)
Besztof!
1/10
grichie 2008 aug. 10. - 21:47:32 1/10
(426/2462)
Ez a film egy velejéig gonosz alkotás. 1/10
10/10
kabel15 2008 aug. 10. - 21:04:07 10/10
(425/2462)
NAGYON NAGYON NAGYON Jó FILM!
Én Tatabányán néztem meg és minden rendben volt :D
Érdemes megnézni!
ÉLJEN JOKER!!! Ha-ha-ha
offtopic
cirmoska.nz 2008 aug. 10. - 21:01:32
(424/2462)
Nagyon elitélem a netrõl való film letöltõket és feltöltõket egyaránt!! Ez egy film "megszentségtelenitése" és kispályás,szinvonaltalan dolognak tartom!!!!!!!!!
10/10
hErO 2008 aug. 10. - 20:23:37 10/10
(423/2462)
Ledger azért nem kapott szerepet a lezárásban mert akkor még úgy volt h a következõ filmben továbbra is játsza Joker szerepét.
A popcorn fogyasztást pedig kultúráltan is meg lehet oldani (hangos jelenteknél eszel) úgy mint egy komment megírását, nem ocsmány szavak rövidítésével...