7/10
Tomi9046 2013 aug. 21. - 08:29:57 7/10
(432/472)
A végén pontosan akkor most mi történt? Mit akar jelenteni ez a befejezés?
1/10
Ledina 2013 aug. 20. - 21:23:33 1/10 Előzmény kovkov
(431/472)
Számomra nézhetetlen, nyomasztó, borzalmas film.1/10
kovkov 2013 júl. 21. - 19:04:05 Előzmény kgst12
(430/472)
Mennyire igazad van...
szcsongor 2013 júl. 08. - 11:13:03
(429/472)
Nem feltétlenül kell egy film végére feloldás. Ide pont nem illett volna egy "hepiend".
szcsongor 2013 júl. 08. - 11:11:16 Előzmény tutub
(428/472)
Nagy összegben mernék fogadni arra, hogy a Titanic óta egy filmjét sem láttad. Megjegyzem, már az elõtt is kurva jó filmeket csinált, pl. Total Eclipse, Basketball diaries, What's eating Gilbert Grape...
DiCaprio nagyon jó színész. Persze ez meg csak az én véleményem, de én legalább majdnem az összes filmjét láttam, így jogosan mondok véleményt róla.
csöki1 2013 júl. 07. - 11:12:46 Előzmény tutub
(427/472)
Tudod te hogy mirõl beszélsz? Egyáltalán láttál tõle más filmet már, vagy ezt csak így kimered jelenteni? Láttad már esetleg a Viharszigetet, vagy a Véres gyémántot, esetleg az Egy kosaras naplóját? Ezek megnézése után mond rá, hogy rossz színész, és hogy nyálgép....-.-
petraemma 2013 jún. 20. - 10:04:30 Előzmény pixma
(426/472)
Neked tényleg fogalmad nincs róla, hogy mirõl szólt ez a film, igaz?
A témája és a mondanivalója nem egy "happy-story", de az nyilvánvaló,
hogy a szereplõk játéka, és a film mondanivalója telitalálat.
Ha téged nem érintet meg, mert mondjuk nem érdekel a téma
(vagy nem érted mirõl szól...), akkor inkább ne égetnéd itt magad.
(Vagy legalább mondd el, mitõl "sz*r" szerinted.)
kgst12 2013 jún. 12. - 20:50:16
(425/472)
Életünk valamely pontján elveszítjük önmagunkat. Ez a szomorú tanulság.
tutub 2013 jún. 01. - 20:34:52
(424/472)
LeoKétet leokádom a Titanincs óta. Így a film már helybõl vesztett 100 pontot.

Leónak egyetlen jó filmje van, abban is kár, h õ játszotta azt a szerepet. Ripacs, tehetségtelen, nyálgép.
lepkeszárnyúdélibáb 2013 febr. 18. - 11:21:21 Előzmény Kulcskészítõ
(423/472)
Nagyon jó dolgokat írtál,megragadtad a film lényegét!Egyedül a befejezéssel kapcsolatban fûznék hozzá néhány dolgot.
SPOILER! Azt hiszem ennek a filmnek nem pusztán az volt a célja,hogy bemutassa,mivé silányulhat egy kapcsolat,hogy milyenné válunk mi és milyenné az életünk,ha megadva magunkat a megszokásoknak és a szürkeségnek feladjuk az álmainkat,mert ha ennyit szeretett volna mondani,akkor valóban a mosogatós jelenetnél lett volna vége és ezzel talán azokat a gondolatokat is keltette volna a nézõkben,hogy persze,jó ez így,mindenki törõdjön bele abba,hogy feladja a boldogságot a látszat fentartására,vagy a másik boldogsága érdekében úgy,hogy közben háttérbe szorítja önmagát.Viszont egy ilyen alkotás nem elégedhet meg ennyivel,nem sugallhatja azt,hogy add fel önmagad vagy az álmaid!Megalkudni lehet,kompromisszumot kötni,hogy amennyire lehet,mindenkinek jó legyen,de teljesen nem adhatja fel magát az ember,akkor ennek a filmnek nem lett volna igazi értelme.
April elég erõs egyéniség volt ahhoz,hogy ne egy szürke,férje árnyékában megbúvó háziasszony legyen,igenis mert álmodni és ezeket az álmokat nem feladni vagy csak részben.Pont ez az,a film befejezése valamiféle kettõs megalkuvás,mert bár April igyekezne megfelelni a háziasszony szerepnek,érzi,hogy nem fog menni,ha teljesen felad mindent,talán ezért szánja el magát az otthoni abortuszra és ezzel toldja meg a mondanivalót.
April és Frank közül szerintem Frank volt az,aki jobban ragaszkodott a másikhoz,valószínûleg azért,mert Aprilban minden darabokra tört a párizsi út meghiúsulásával-ezt még nézni is rossz volt.Épp ezért én elképzelhetetlennek,sõt kizártnak tartom,hogy a férjnek megkönnyebbülés lett volna a feleség halála.Ennyit semmiféle megfeleni vágyás nem ér(het).SPOILER

A film önmagáért beszél és valószínûleg sok ember számára aktuális problémákat boncolgat.A téma bonyolult és összetett,nagyon nehéz kérdéseket vet fel,amik nemcsak egy házasságban,de egy kapcsolatban ugyanúgy elõfordulhatnak.Ezért is elgondolkodtató,érdekes,értékes és nagyon hasznos alkotás.A színészi játék is nagyszerû és nemcsak a fõszereplõk részérõl.

Mellesleg nekem a film legvégén szereplõ kis fricska még adott a film témájához egy löketet és ezzel számomra mindent elmondott,nem éreztem semmit hiányosnak.Aztán döntse el mindenki maga,mit választ és,hogy kinek érdemes megfeleni!

10/10
10/10
Attaca 2013 febr. 17. - 23:33:16 10/10
(422/472)
Hatalmas film. Legalább két gyermekes házasoknak kötelezõ darab. Korábban nincs értelme megnézni, mert azok számára szerintem nem érthetõ (tisztelet a kivételnek). A színészi alakítások kiválóak benne (szerintem Dicaprio legjobb filmje, pedig sok filmet szeretek tõle), John Givings karaktere is nagyon el van találva, minden életszerû, a házastársi jeleneteket, viszonyokat, indulatokat kiválóan ábrázolja, remekül érzékelteti a motivációkat, melyek eltérõek a férfiakban és a nõkben, milyen változásokon mennek keresztül az események hatására. A történet igazán elgondolkodtató. Az egész film nagyon nagy hatással volt rám, kevés ilyen jó film van.
Ajánlónak azt hiszem ennyi elég, beszélgetni a filmben felvetett témáról pedig szerintem nagyon sokat lehet.
10/10
10/10
Magnolia1 2013 febr. 17. - 12:17:30 10/10 Előzmény pixma
(421/472)
Talán még túl fiatal vagy egy ilyen mozihoz, vagy csak egyszerûen nem jönnek be a külvárosi drámák, de akkor meg nem kell beülni rá. Ez egy elképesztõen jó és erõs film, nagyszerû alakításokkal (Leonak már baromira kijárna az Oscar), és fájdalmas igazságokkal. Leon és Kate-en kívül kiemelném még Michael Shannon zseniális szereplését is. 10/10
1/10
pixma 2013 febr. 05. - 12:12:11 1/10
(420/472)
Ez a Titanic elsülyedése elõtt vagy után volt? :D

Szar film 1/10, szerintem... de kinek hogy!

B.
9/10
Zitbag 2013 jan. 28. - 08:33:30 9/10 Előzmény Kulcskészítõ
(419/472)
Szerintem el van találva a film.
10/9

SPOLIER-----
A végével kapcsolatban fûzném hozzá a véleményedhez, hogy mindennek két oldala van. Ha a sírós mosogatásnál lett volna vége, akkor egyértelmûen azzal az érzéssel zárult volna a történetet, hogy megadja magát April és lemond az álmairól. Így viszont számomra azt az érzetet kelti, hogy önzõségbõl állt neki az abortusznak, mert az az egyszerûbb. És az utolsó mondatodra reagálnék igazából. Nem gondolom, hogy megváltás lenne Frank-nek April halála, sõt. April szempontjából viszont megváltás lett végül a halál, mivel neki aztán már tényleg nem kell senkinek megfelelnie. Nyilván nem ez volt a célja mikor nekiállt a mûveletnek...

Egyébként ha valóban mindketten Párizsba vágytak volna, akkor a 2 gyerek mellé a 3. gyerek már nem kellett volna, hogy akadály legyen. Max 4 év múlva vágtak volna bele. A lényege a filmnek (szerintem), hogy egy új közös cél (maga a boldogság) elérésétõl egyik napról a másikra idillivé vált a kapcsolatuk, amitõl tulajdonképpen már másnap boldogok is lettek. Amikor ez az idilli boldog jövõkép megingott, akkor egy pillanat alatt dõlt össze a jelen boldogsága is.
jeszenyina 2012 szept. 26. - 13:56:18
(418/472)
Rég láttam ilyen nyomasztó filmet. Miután vége lett, kb az ereim akartam felvágni, úgyhogy gyorsan beraktam valami könnyed zenés baromságot :) de amúgy fantasztikus volt, az alakítások pedig lenyûgözõek
8/10
convar 2012 ápr. 23. - 19:58:40 8/10
(417/472)
Érezhetõ a rokonság az Amerikai szépséggel, én legalábbis éreztem. Mint ahogy azt hiszem azt is, hogy az miért lett alapfilm, és ez miért nem.

A szereplõkön mondjuk nem múlt semmi, nagyon jó volt Leot és Katet újra együtt látni.


8/10
10/10
Túrin 2012 ápr. 16. - 18:32:27 10/10 Előzmény Kulcskészítõ
(416/472)
Amellett, hogy szerintem úgy volt jó a befejezés, ahogy, hozzáteszem, hogy az eredeti regényben is így ér véget.
Kulcskészítõ 2012 febr. 17. - 23:14:47
(415/472)
Pótlás az elején: hogy az én életem NEM ilyen lesz, na.
Kulcskészítõ 2012 febr. 17. - 23:13:59
(414/472)
Milyen tragikomikus... a társadalom azt tartja õrültnek, aki ki meri mondani az igazat, mint a filmbeli matematikus. És milyen tragikomikus az is, hogy a film nézése közben folyton az jár az ember eszében, remélem, hogy az én életem ilyen lesz.

Mert valóban, a napi rutin, a beszélgetés hiánya, az új dolgok felfedezésének elhanyagolása, a kapcsolatba való belekényelmesedés végül mindig ugyanazt eredményezi: hogy az ember belül meghal. Rengetegen szenvednek ezzel a problémával, és az esetek többségében fogalmuk sincs arról, valójában miért levertek, ingerültek, frusztráltak. Rossz helyen keresik a megoldást, mert azt hiszik, hogy csak átmeneti a baj, és hogy majd elmúlik, pedig valójában nem lesz jobb, maximum a pillanatnyi örömök erejéig. És ha néhányukban fel is sejlik, mi lehet a probléma igazi oka, az esetek túlnyomó többségében akkor sem tesznek ellene ha módjukban állna, a régrõl felsejlõ vágyaikat és álmaikat még maguknak se vallják be, inkább tapossák tovább a szürke mókuskereket, mert ha megpróbálnak valami egészen máshoz kezdeni, felfordítani a megszokott életüket, a társadalom szemében úgymond deviánsá válni (jó értelemben, mert magukért tennék) akkor mit fog szólni a postás, a szomszéd, Mari néni, satöbbi...

Hogy a filmrõl is írjak. Megüli az ember lelkét, és nincs egyetlen kellemes pillanata sem. Aki pedig csak annyit lát bele, hogy "Mert a nõ nem tudott mit kezdeni magával", annak azt üzenem, hogy ez esetben roppant felületes szemlélõ, és ne takarózzon azzal, hogy de háziasszony vagyok, szóval márpedig megértem, mert nem. Ez nem errõl szól, hanem mindarról, amit fentebb leírtam.
Egyedül a film befejezése nem tetszett. - S P O I L E R ! - Úgy tíz perccel korábban kellett volna elvágni, ott, amikor a nagy-nagy veszekedés utáni reggelen szépen megreggeliznek, Frank elindul dolgozni, April meg sírva mosogat. Ez lett volna igazán ütõs lezárás, mivel így pontosan azzá futott volna ki a történet, amit fentebb is írtam; hogy feladjuk minden álmunkat, és élünk tovább képmutatóan, unalmasan a középszerben, csakis azért, hogy megfeleljünk a környezetünknek, vagyis azoknak, akik nélkül valójában teljesen jól meglennénk. A feleség halála viszont - ha õszinte akarok lenni - még a gyász ellenére is egyfajta megváltás Frankek, mivel így már nem kell senkinek megfelelnie, és idomulnia hozzá akkor is, ha nem akar.
Ford Mustang 2011 aug. 11. - 18:56:04
(413/472)
Nekem is tetszett a film. :)
Valóban megérdemelne egy Oscart, végül is többször jelölték, pl a Véres gyémántért is... szerintem anno a Titanicban is nagyon jól alakított.