Charles Foster Kane 2010 jún. 06. - 17:49:38
(392/472)
Csak annyira érthetetlen, mint az Édes Anna végkifejlete.
könnycseppek 2010 jún. 06. - 17:11:56
(391/472)
Nagyon kíváncsi voltam erre a filmre, de csak most tudtam megnézni...
Nem erre számítottam. De ettõl még tetszett.
Érdekes volt és elgondolkoztató.

*** SPOILER *** lehet...

Sztem pont jól bemutatta azt, hogy semmi sem fekete és fehér; nem biztos, hogy az az õrült, aki pszichiátrián van; nem árt néha beszélgetni, még ha kínos is, amirõl szó van...

Elolvasva a rövid kis tartalmat -kibírja-e a szerelmük- meglepõdtem, mert valahogy pont nem az jött le, hogy annyira erõs lenne köztük ez az érzelem.
Vagy legalábbis nem egyformán éreznek.

Valahogy azt éreztem, hogy persze, szeretik egymást, a nõ nem véletlenül gondol Párizsra, merthogy maximálisan segíti a férjét és nem számít, hogy a konvenciókkal szemben mennek (a feleség tartsa el a férjet?! hogy' néz az ki!), de a végén mégiscsak April volt az, aki nem találta meg a helyét és miatta kellett volna Párizsba menni.
A legvégén az a hirtelen és átmenet nélküli változása... és amit tett... számomra érthetetlen.
10/10
gawi0413 2010 jún. 01. - 13:52:40 10/10
(390/472)
Jók a szereplõk, kurvajó a történet, elgondolkodtató. Mégis mit akarunk egy kapcsolatban, megváltozunk-e az unalmas hétköznapok hatására, feladjuk-e a vágyainkat? Ez egyszerûen a felnõtté válás, vagy önfeladás? A kompromisszumok és a felelõsség kérdései. Mert felelõsek vagyunk önmagunkért is, a családunkért is, és másokért is.
Cordelia 2010 ápr. 27. - 13:10:47
(389/472)
Nem értettem a film mondanivalóját. Sok rossz házasságot láttunk. Olyan kompromisszumokat, amiket nem szabad megkötni, mert beledöglik az ember. Hogy Sam Mendez miért választotta éppen ezt a regényt, nem értem, hacsak nem Kate Winslet miatt?

spoiler
Számomra a csúcspont a hallókészülék lehalkítása volt.
spoiler

Egyszer-kétszer nézhetõ, már ha valaki szereti a nyomasztó filmeket.
7/10
Gerane 2010 ápr. 27. - 08:59:37 7/10
(388/472)
Jó film volt. Mindkét fõszereplõ zseniális. Di Caprionak nagyon jól állnak a drámai szerepek.
***spoiler***
Nem igazán tudtam azonosulni a nõi fõszereplõvel, az õ felfogása tõlem teljesen távol áll. Sokáig azt hittem, hogy a srác lesz, aki bekattan.
Triana 2010 ápr. 26. - 23:13:54
(387/472)
Például azok, akik a történetben megformált karakterhez hasonlóan mások, az életrõl alkotott elképzeléseik nem merülnek ki abban, hogy átlagos családhoz hasonlóan éljék mindennapjaikat látszatboldogságban, becsapva másokat, és önmagukat. Vannak még kívülállók, akik képtelen beleolvadni a "csordába", akik többre, VALÓDI életre vágynak.

Iszonyatosan jó és elgondolkodtató film, és igenis hiteles, valódi, aktuális problémákat boncolgat. Engem teljesen magával ragadott.
Crush 2010 ápr. 26. - 22:34:39
(386/472)
Nekem tetszett.
4/10
NADALFAN 2010 ápr. 26. - 22:26:52 4/10
(385/472)
háááát nekem ez túlon túl depis egy film volt-jobbat vártam....
szisan86 2010 ápr. 20. - 18:08:04
(384/472)
Somjo:

------SPOILER------

A szomszéd házaspárnak, meg a barátoknak az volt a szerepe, hogy õk nem értették meg õket, meg ezt az érzést ami bennük volt, már rég elnyomták magukban, és a végén az öreg már azért halkítja le a hallókészüléket, mert õ a végére már megérti az érzéseiket, és már nem akarja hallani a felesége röghöz kötött hülyeségeit....
somjo 2010 ápr. 18. - 11:09:37
(383/472)
Összességében tetszett a film, bár indokolatlanul soknak éreztem April hangulatváltásait. Sok dolog viszont nagyon el van találva (megcsalások párhuzama, kapcsolat a gyerekekkel, stb.).
Viszont kíváncsi lennék véleményekre:
1) Mi volt a szerepe a szomszéd házaspárnak a történetben?
2) Miért pont az volt a befejezõ kép, ami?
motivator 2010 ápr. 15. - 18:47:22
(382/472)
aztakurva de jól tszed,végre....:]borzasztó,amikor valaki ennyire unatkozik,hogy egy jó filmet így szétcincáltat más barmokkal egy fórumon;]
kowalsky 2010 ápr. 11. - 03:38:24
(381/472)
szerintem caprio karaktere nem alkalmas erre a tipusu férfi szerepre
kövérkés gyerekképû - bár elég jó a jelmeztervezõ
és mégsem..
KW mellett kimondottan vicces
a film nagyon hosszú és unalmas
1/10
rosso 2010 ápr. 11. - 03:06:50 1/10
(380/472)
Ez egyszerûen ka-ka :(
Rika 2010 ápr. 05. - 14:16:17
(379/472)
Most hogy többet 'beszélsz', látom, hogy a világról alkotott képünk annyira nem is különbözik:) Ennek örülök, te egy értelmes, értékes embernek tûnsz a szavaidból.

**spoiler**
Párizs szerintem itt csak egy szimbólum...az összes megvalósítatlan álomé, mindené, amit a nõ ettõl a kapcsolattól és a férjétõl várt. Úgy ment bele ebbe a házasságba, hogy úgy érezte, õk ketten különlegesek, és a férfinak is voltak álmai, vágyai. Hogy a nõ remélt túl sokat, vagy a férfi hagyta cserben õt, az jó kérdés, nekem inkább a második rémlik. Nen utálta õ a gyerekeit, épp ezért nem akart lelépni, bár én is azért drukkoltam, hogy megtegye, elmenjen, és megtalálja azt, amit keresett.
Nem hinném, hogy olyan nagy hassal bárki épelméjû ember végrehajtott volna rajta egy abortuszt, ezért csinálta otthon.
Hogy mi volt a szándéka, szintén nem tudjuk. lehet, õ ezzel találta meg a szabadáságt, mindent egy lapra tett fel. Lehet, hogy azt gondolta, ha nincs gyerek, van Párizs. Vagy csak már nem érdekelte az egész...Sajnos épp a végét hallottam csak fél füllel, amjd legközelebb jobban odafigyelek.


**off**
Amia házasságot illeti: Ezen a témán sokat gondolkoztam, és odáig jutottam, hogy semmit nem fejlõdött az emberiség. Mindig voltak megcsalások a házasságban, ez nem valami új jelenség. Csak az emberek hozzáállása volt más. Régen egy életre szólt a házasság, a válás valami szörnyû és szégyenletes volt, inkább tartottaka férfiak szeretõt, jártak el a nõk máshoz, vagy mentek bordélyházba szintén a férfiak.
Lehetett sejteni, hogy az édes fele a másiknak nem épp tiszta, és csalja... de míg nem esett róla szó, mindez oké volt...míg nem kell beszélni a hûségrõl, míg nem szenvedi meg az ember családja a megcsalást, egy emberi gyengeségnek lehet felfogni: morbid, de sok családnak ez az egyetlen esélye a túlélésre.
Ha lefekedüt mással...na és? Ha elmondja, bántja a nõt, épp ezért mondta, szerintem, a filmben a nõ, hogy "Ez mire volt jó?". Amirõl nem tud, az nem fáj neki.

Az biztos, hogy egy mûködõ házassághoz az embernek úgy kell ragaszkodnia, hogy egy klengés, egy hiba sem változtasson azon, hogy a párunkat feltétel nélkül kell szeretni minden bakijával együtt.
Hangsúlyozom, hogy a hûtlenség nem erény, hanem bûn. De létezik, és ezt ostobaság lenne tagadni, és igenis meg kell oldani, hogy a családok együtt maradhassanak.
10/10
mildi 2010 ápr. 05. - 12:46:04 10/10
(378/472)
Nagyon szép, elgondolkodtató film, Winslet, és Caprio nagyszerûen játszik. Nagyon tipikus a történet, igen sok emberrel megesik hasonló probléma, amin a házaspár keresztül ment.
Rika 2010 ápr. 04. - 11:25:08
(377/472)
Lehet neki nem szent. Ez már megint tolerancia kérdése. Vannak értékek, amik számomra is szentek és sérthetetlenek. De nem tehetek róla, ha más nem így gondolja. És nem kell õt ezért megvetni, vagy utálni. Csak úgy mondom, hogy a filmben van rá célzás, hogy a teherbeesése véletlen volt, és nem akarta.
Nagyon sokan alkalmatlanok a gyereknevelésre, mégis vállalnak gyereket, vagy véletlen becsúszik. Ez van.

Osztom a véleményedet, de ez a cél nélküli gyûlölködés sehova se vezet:/ Anyának alkalmatlan nõk mindig is voltak. Talán a filmben szereplõ nõ nem is alkalmatlan, ha lenne egy olyan családja, amiben õ is képes kibontakozni. Talán, ha Párizsba mentek volna, minden másképp alakul. Ha úgy tesz, mintha élne, és boldogtalanságban tengõdik tovább, a gyerekeivel és a férjével is kicseszik...egy boldogtalan anya mellett felnõni nagy élmény lehet...
Rika 2010 ápr. 03. - 11:36:20
(376/472)
Nem hinném, hogy pont ennek a pár tiltakozó családos anyának szánták ezta filmet. És attól, hogy még a szerepe a filmben a feleségé, és az anyáé, mindenki együttérezhet vele, aki érezte már magát csapdában... hogy ez egy munkahely, egy élet, egy életsítlus stb. csapdája, az tök lényegtelen.
Mivel te úgy látszik elégedett vagy az életeddel, nem tudod átérezni, hogy õ miért menekül egy olyan életbõl, ami számodra tökéletesnek tûnik. Mindent megkapott, amit egy nõ akarhatott? Max mindent megkapott, amit szerinted egy nõ akarhat, amit te akarsz. Õ másra vágyott, ezt már az elején is kifejtette. És a férje is anno másra vágyott, de a férje lemondott a vágyairól, így valóban "cserbenhagyta".
A férjének elég volt ez az egyszerû élet, a nõnek nem, és menekült. Nem tudom miért kéne ezért elítélni. Mert valaki másra vágyik? Attól még nem önzõ, hogy boldog akar lenni.
Androidus 2010 ápr. 01. - 20:04:04
(375/472)
Kár, mert az intelligenciához nem sok köze volt annak, hogy a legdurvább spoilerbe futottam bele. Elég volt rápillantani a hozzászólásokra... Szerintem a felháborodásom jogos volt, a te kioktatásod pedig tájékozódást nélkülözõ. A törlés pedig felemás, hiszen a választ is kellett volna. Mindegy, legalább utólag odabiggyesztette a delikvens, hogy SPOILER PÓTOLVA. Sajnos ettõl én nem tudom a memóriámban megnézetlenné tenni a filmet.
Rika 2010 márc. 31. - 21:40:48
(374/472)
Neked is!:)
5/10
offtopic
charlena08 2010 márc. 31. - 21:36:23 5/10
(373/472)
OFF:
Rika: Értem és megértem vhol a te álláspontodat is. Röviden: Az élet nem habostorta, és nem minden szép és jó, többek közt ezt a film jól szemlélteti. Ez feltétlenül pozitívum.
Persze, hogy lehet attól még jó 1 film, hogy negatív nyomokat hagy. (Nem egy olyan filmet láttam már, ami iszonyatosan tetszett, annak ellenére, h. a fõsz.-t 1 kanál vízben meg tudtam volna fojtani, v. épp teljesen "depis" lettem a filmtõl, stb, mégis.) Sajnos ez a film számomra nem ilyen, le is írtam, h. bánom is, Leo-ék miatt, de hát ez van.
Annyira azért nem húztam le, hisz nem 1 *-ot adtam, hanem 5-öt. Tehát kb. felemás. Mégsem fogom a közeljövõben újranézni. (1 * egyébként extra-ritka szokásom, mert igyekszem minden filmben észrevenni a jót, ha csak a rendezés, ha csak a képi világ, ha csak a színészek, stb. is legyen az - ezt most általánosságban írom). Továbbá senkit se akarok itt gyõzködni arról, h. ez nem 1 jó film, ízlések és pofonok, és tiszteletben tartom mindenki véleményét, amellett h. leginkább Dinocska777-tel értek 1-et. :) Most azért reagáltam, mert Te egy kulturált fórumozónak tûnsz, akivel normálisan eszmét lehet cserélni, még akkor is, ha sok mindenben nem értünk egyet. ;) Szép estét!