Rika 2010 márc. 31. - 20:50:39
(372/472)
Nem kell másokat lehülyézni, õk egyszerûen más szemszögbõl látják a dolgokat.
Annyira azért nem kiemelkedõ film, hogy ezen összevesszünk. Jó film, de számtalan jobb is akad.
Rika 2010 márc. 31. - 20:49:23
(371/472)
***spoiler***
Így végigolvasva a kommenteket az a szegény nõ elég rossz kritikát kapott:( Persze a végsõ tettével nem értek egyet, de a lelkiállapotát meg tudom érteni. Ha valaki újra megnézi, idézze fel azt a részt, mikor a nõ arról beszél, hogy "Te vagy a legcsodálatosabb dolog, férfi vagy" vagy valami hasonló. Egy olyan életre vágyott, amit egy kivételes ember mellett tölthet el, aki (õ maga mondja) többre termett, különleges dolgokat vihetne véghez. Mikor látja hogyan mond le álmairól a férje, és válik egyre inkább a korábban saját maga által gyûlölt figurává(hasonlóvá az apjához), és hogy belõle egyszerû háziasszony lesz (pedig úgy érezte, õk ketten különlegesek), fel akarta ráznia férjét az úttal.
A férje azonban beletörõdött az unalmas életébe, amit teljes szellemi sivárságban akart tölteni, és átvette a kispolgári semmitmondó "üresség" érzését és viselkedését. A nõ megpróbál hozzá idomulni,de képtelen. Õ ezt a fajta szabadságot választja, míg a végén a férfirõl nem sokat tudunk meg. Lehet, hogy a felesége elvesztése felrázza, és megvalósítja azt, amit meg akart valósítani, vagy visszasüpped a szerepébe.

A legtöbben el sem tudják képzelni, hogy mi baja lehet a nõnek az életével, de ne feledjük, hogy ez egy tanult, mûvelt, és intelligens pár. A nõ szellemi partnert keres a férjében, de az egyre inkább elveszti azt, ami a környezetébõl kiemeli (ergo ugyanolyanok lesznek mint a környezetük, az egyszerû polgári családok).
Mindent a férjéért tesz, egyedül az utolsó tette lehet az, amit magáért.
motivator 2010 márc. 31. - 20:39:00
(370/472)
és akkor a többi hülye meg egyetért vele...(mármint dinocskával):D
Rika 2010 márc. 31. - 20:38:02
(369/472)
charlena08: "Ez a film is hiteles volt, jól volt eljátszva, egyszerûen csak bennem nagyon negatív nyomokat hagyott. "
Pont errõl beszélek, és egyet is értek vele. Egy film nem csak ettõl lehet jó, hogy boldog leszel tõle, vagy meghatódsz, hanem attól is, hogy hat rád. Mindegy hogyan. Szerintem ennek a filmnek az értéke a pontossága, és a hitelessége. És mint ahogy más életét sem pontozom, úgy a szereplõk döntéseit sem.
Nem hinném, hogy ez a film bármivel is tagadná a jó házasság létét.
Rika 2010 márc. 31. - 20:33:18
(368/472)
"Ezt pontoztam! Számomra errõl szólt ez a film!"

Tudod mit pontoztál ezzel? Nem a filmet, hanem a szereplõk kapcsolatát, a véleményedet a szereplõkrõl.

Ha egy filmben csak negatív hõsök vannak, az a film rossz?
Rika 2010 márc. 31. - 20:31:15
(367/472)
Ha nem voltam elég világos: maga a történet a döntésekrõl szól, hogy ezt éppen egy házasságban teszik, hogy a szabadságát ki hogyan valósítja meg az lényegtelen, mert a cselekményhez tartozik. Ez a film elég világosan nem épp az ideális családmodellrõl szól, tehát nem értem miért akarná a rossz családmodellt belénk sulykolni...csupán mutat pár lehetõséget, felvázol egy helyzetet egy lehetõséget, hogy igen, így is elsülhet...
Azért mert nem ábrázol ideális házasságot, még nem tagadja meg azt.
motivator 2010 márc. 31. - 20:30:12
(366/472)
jaja,én a fõBUNYESZ vagyok(Y)
offtopic
minimalista 2010 márc. 31. - 19:41:06 Előzmény enk
(365/472)
Legalább SPOILER te szerencsétlen, ha már lelövöd a poént!!!
10/10
PSissy 2010 márc. 31. - 19:12:41 10/10
(364/472)
The dream is everything! 10/10
6/10
enk 2010 márc. 31. - 17:46:22 6/10
(363/472)
A film valóban nyomasztó. Nem szolgál arra, h betegyem a lejátszóba azon okból, h na most kikapcsolódok. Ha valaki egy izgalmas fordulatokban gazdag sztorira vár az ne nézze meg.

***SPOILER PÓTOLVA***
Egyetlen egy jelenet tetszett, de az is azért, mert szenzációsan eljátszották a színészek. Ez a jelenet az amikor nagyot veszekednek és a nõ elmegy a házból. Számomra a film elején világossá vált, hogy az egyikük meghal. Tetszett, h Kate volt az így elégtételt vehetett Di Caprio-n amiért a titanicban õ halt meg:D:D:D.

Na mind1. Összeségében egy hatos. de gyenge. Nem volt jó...
1/10
vadbenyo 2010 márc. 31. - 16:55:23 1/10
(362/472)
Életemben talán nem is láttam ennél rosszabb filmet, egy kínszenvedés volt végigülni.
motivator 2010 márc. 31. - 09:40:29
(361/472)
nana:D látom te vagy itt a fõOKOS.Ez egy film.egyik szereplõ se normális.A férfi megcsalja a nõt,tényleg elég türelmes vele,meg próbálja helyrehozni a dolgokat,felnõttként akar viselkedni,de azért nézd a nõt.Kétségbeesett,hogy felnõtt és már nincs semmi kaland az életében.kiakar törni,hogy ne legyen unalmas az élete,elmentke volna Párizsba,megnyugodott volna.Ez idegelte a legjobban,hogy megbezséltek valamit,megvette ajegyet,eltervezte az egészet,de a pasi a kezdetektõl fogva nem úgy állt hozzá,hogy na jó ezt tényleg megvalósítjuk.Éretlenek voltak.A bolond matematikus akedvencem az egészben.Naygszerû film(Y)
IamWhoIam 2010 márc. 30. - 19:35:58
(360/472)
Helló! nagyon egyetértek!!! nyomasztó egy film! és tényleg ez a nõ jódolgába nem tudta mit kezdjen magával. Pedig azt hiszem minden normális nõ erre vágyik, jó férj, gyerekek, biztonságos háttér, szép otthon.... ! Õ meg! pff
-------------------------------
volt pár perc amikor én is azt hittem feladom nézni, de a kíváncsiság hajtott, na meg a szereplõk! Leo örök kedvenc, itt is jól játszott.
-------------------
spoiler
legjobb jelenete mikor hazaér Leo és felköszönti a család a szeme meg könnyes... annyira jó volt!
élvezhettem volna jobban is ha nem lett volna ott hogy a nõnek vajon mi baja, kicsit hirtelen viselkedési fordulat volt....
5/10
charlena08 2010 márc. 30. - 17:58:30 5/10
(359/472)
Igen, talán a film abból a szempontból elérte a célját, hogy indulatokat gerjeszt. Én legalábbis felidegesítettem magam a nõn, úgy egészében, de ezek szerint nem csak én voltam erre (túl)érzékeny. :)
Nem az abortusz-téma volt itt számomra a fõ-probléma, mint említettem, hanem az egész szituáció. (ahogy te is írtad asszem az 1. hsz-edben.) Az sem baj, ha vmi nem happy end, nem poz. pl.-t sugall, sõt, hisz valóban, készülnek jó filmek sor.-gyilkosokról is, (hogy a már említett pl.-val éljek), és annak tettével se kell egyetértenünk, attól még lehet jó, sõt kiváló 1 film. De könnyebb túllépni egy ilyenen, mint egy olyan háziasszony viselkedésén, aki akár mi is lehetnénk/vagyunk.
Ez a film is hiteles volt, jól volt eljátszva, egyszerûen csak bennem nagyon negatív nyomokat hagyott. Ráadásul, leírás alapján mást vártam, és mert alapból kedvelem a Leo - Kate párost, így a mérce elég magas, amit szubjektív véleményem szerint ez a film nem ért el. Ezért volt fájó pont, de nem ragozom tovább, ezennel túlléptem rajta. :)
5/10
charlena08 2010 márc. 30. - 14:54:18 5/10
(358/472)
Max. egyetértek, ezzel az írásoddal, és az elõzõvel is. Azt hiszem, remekül és kompletten leírtad, amire én próbáltam célozni, csak nekem kevésbé jól sikerült megfogalmaznom. :)

Az abortusz téma "túllihegése" talán az én kommentem miatt (is) szóba került, pedig ez a véleményemnek és nemtetszésemnek csupán 1 RÉSZE volt. ;)

OFF: A Velem vagy Nélküled valóban 1 remek film, hasonlóan életszerû témában, persze "hollywoodiasabb", és kevésbé drámai.
Rika 2010 márc. 30. - 01:53:15
(357/472)
Nem akartam udvariatlan lenni, de csak azért mert valami nem tetszik a filmben, amit a szereplõ cselekszik, még NEM ROSSZ a film.

Egy sorozatgyilkosról vagy õrültrõl szóló film is lehet jó, csak azért mert nem ráznánk kezet a filmben megjelenõ alakkal.
Rika 2010 márc. 30. - 01:49:16
(356/472)
Nem személyes támadásnak és és értékrombolásnak kéne tekinteni...
Magát a filmet kell értékelni, ez nem a Mónika show, nem mások életét pontozzuk, és nem feltétlenül a film cselekményét kell szétszerelni.
Szerintem óriási tévedés, hogy mindenki egy üzenetet, méghozzá fals üzenetet, próbál beleerõltetni a filmbe.
Ha nem lenne benne abortusz, teljesen más megítélés alá esnék.

Ez egy film. Magával a cselekményével nem közvetít semmit, nem szuggerál semmit, nem kényszerít semmire.
És hogy ilyen hevesen reagáltak ilyen sokan, azt jelenti, hogy hatásos volt, és hogy bizonyos mértékig, de mindenki együtt tudott érezni a nõvel.
10/10
Pingvino 2010 márc. 29. - 12:40:34 10/10
(355/472)
Én most végeztem a filmmel. Hát mit ne mondjak,érdekes,talán ez a legjobb jelzõ rá. De engem lekötött,jó,persze voltak percek h feladom,de a kíváncsiságom jobban hajtott,hogy most akkor végtére is mi lesz a film vége és összességében azt kell h mondjam: tetszett! Komoly és elgondolkodtató film és néhol akár nyomasztó is lehet,de ha az ember beleéli magát,akkor egy remek színészi és rendezõi alkotást vél felfedezni. Szal aki épp komoly filmre vágyik és épp ilyen a hangulata,sztem élvevni fogja. Én csak ajánlani tudom,de tényleg kell hozzá egy leliállapot!!
Rika 2010 márc. 28. - 21:55:21
(354/472)
Mindamellett, hogy a szokásos szöveg, elítélendõ stb. de azért mert a társaság nõi fele nem tud együttérezni a fõszereplõnõvel, még nem kell az egész filmélményt a kukába dobni.
Nem kell minden filmnek szájbarágósan erkölcsi tanításokkal traktálnia az embert, vagy feltétlenül happy enddel, a jó gyõzelmével záródnia.
Rika 2010 márc. 28. - 21:47:05
(353/472)
Egészen tetszett, nem rossz film, bár ügyesebben is feldolgozhatták volna a témát.
Ja és akadjunk le az abortusz témáról, közvetlenül nem is kapcsolódik a filmhez...akinek csak ez ragadt meg, és erre hegyezi ki, az nem is igazán figyelt a filmre.